Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 40

Θέμα: Tennis news

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doganos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει εξηγηση Νακο......φοραγε πρασινα η ευρωπαια.....!!!! !!!!
    λολ! και εμεις αλλα σερνομασταν!
    loksos_3.26.00_1.41.12

Doganos...rules!! Το avatar του χρήστη doganos
    Περιοχή
    Peiraias
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nako Εμφάνιση μηνυμάτων
    λολ! και εμεις αλλα σερνομασταν!
    η εξηγηση εχει δωθει σε αλλο θέμα!!!!
    " 18/02/01 "

η εξηγηση εχει δωθει σε αλλο θέμα!!!!
    Γ.Θ.
    loksos_3.26.00_1.41.12

Περιοχή
    Peiraias
    Γ.Θ.
    ΙΑΝΝΗΣ ΩΜΑΣ
    " 18/02/01 "

ΙΑΝΝΗΣ ΩΜΑΣ
    εγω το πα γιαννης θωμας!
    loksos_3.26.00_1.41.12

Περιοχή
    Peiraias
    εγω το πα γιαννης θωμας!
    Ντροπη να λες ονοματα!!!
    " 18/02/01 "

Ντροπη να λες ονοματα!!!
    λολ! γιατι? θα μας πανε φυλακη? αφου το nick name του ειναι το ονομα του!
    loksos_3.26.00_1.41.12

Νικητής ο Ναδάλ σε αγώνα επίδειξης !!!

Ενας πρωτότυπος αγώνας τένις διεξήχθη στην Πάλμα ντε Μαγιόρκα με τη συμμετοχή των δύο κορυφαίων αθλητών του αθλήματος. Του Ρόντζερ Φέντερερ και του Ραφαέλ Ναδάλ. Το κορτ του γηπέδου που φιλοξένησε το μεγάλο παιχνίδι ήταν μισό χωμάτινο και μισό με χορτάρι!

Για την ιστορία, νικητής αναδείχθηκε ο ισπανός τενίστας με 2-1 σετ (7-5, 4-6, 7-6), ο οποίος έχει ...αδυναμία στο χώμα, σε αντίθεση με τον ελβετό, που λατρεύει τις επιφάνειες με χορτάρι.

Η κατασκευή του γηπέδου στη Μαγιόρκα κόστισε 1,63 εκατ. δολάρια και χρειάστηκαν 19 ημέρες δουλειάς για να κατασκευαστεί.
    live for today

Τένις: Η Κλάιστερς τερμάτισε την καριέρα της

Η Κιμ Κλάιστερς δημοσιοποίησε επίσημα την απόφασή της να τερματίσει την καριέρα της. Η Βελγίδα τενίστρια, Νο 4 της παγκόσμιας κατάταξης, έκανε γνωστή την απόφασή της να αποσυρθεί άμεσα από το άθλημα, μέσω της προσωπικής ιστοσελίδας της στο διαδίκτυο.

«Δημιούργησα μια πολύ όμορφη ιστορία, η οποία όμως ήρθε η ώρα να λάβει τέλος», πιστεύει η Κλάιστερς, η οποία αποχωρεί στα 24 χρόνια της (γεν. 8/6/1983) και ενώ πρόλαβε να αγωνιστεί ως επαγγελματίας τενίστρια περισσότερα από δέκα χρόνια.

Συνολικά έχει 34 νίκες σε διεθνή τουρνουά στο απλό (11 στο διπλό), ενώ το 2003 είχε ανέβει και στο Νο 1 της παγκόσμιας κατάταξης.
    live for today

Η "παλιά" Ενίν και η πρωτάρα Ιβάνοβιτς για το τρόπαιο

Υπόθεση της «παλιάς» Ζιστίν Ενίν και της πρωτάρας Άνα Ιβάνοβιτς θα είναι ο τίτλος του φετινού Roland Garros, που θα κριθεί το Σάββατο (09/06).

Η 25χρονη Βελγίδα (Νο1 στην παγκόσμια κατάταξη) έδειξε τα δόντια της στον ημιτελικό με την κατά τα άλλα φορμαρισμένη Γελένα Γιάνκοβιτς (Νο5), «καθαρίζοντας» την πρόκριση σε 1 ώρα και 20 λεπτά με 2-0 σετ (6-2, 6-2). Έτσι απέχει πλέον ένα βήμα από την κατάκτηση του τέταρτου συνολικά τροπαίου της στο γαλλικό Grand Slam και του τρίτου διαδοχικού, κάτι που, εφόσον επιτευχθεί, θα την κάνει την πρώτη τενίστρια που το καταφέρνει στο Παρίσι μετά τη Μόνικα Σέλες (1990-1992).
    «Μου αρέσει όταν υπάρχει πίεση και τέτοιου είδους καταστάσεις. Νομίζω ότι κάνουν πιο ενδιαφέρον και πιο συναρπαστικό το άθλημα και γι’ αυτό παίζω τένις» δήλωσε η Ενίν. Και πρόσθεσε: «Δεν θέλω να είμαι μέρος της ιστορίας. Απλά επιθυμώ να κάνω αυτό που μ’ αρέσει, να παλεύω και να νικάω. Είμαι ανταγωνιστική και θέλω να φτάνω στα όρια μου. Δεν δίνω σημασία στα ρεκόρ, δεν είναι αυτό το ζητούμενο μου».

Η ηττημένη επεσήμανε: «Είμαι απογοητευμένη από τον τρόπο που έχασα. Αλλά η Ζιστίν έπαιξε πολύ καλύτερα από μένα και της αξίζουν συγχαρητήρια».

Για την 19χρονη Σέρβα (Νο7), από την άλλη πλευρά, το συναίσθημα της εισόδου σε έναν τελικό Grand Slam είναι πρωτόγνωρο, αφού το πέτυχε για παρθενική φορά στην καριέρα της ενώ παράλληλα έγινε η πρώτη εκπρόσωπος της Σερβίας που καταφέρνει κάτι τέτοιο. Μάλιστα η πρόκριση ήρθε με πανηγυρικό τρόπο, νικώντας την Μαρία Σαράποβα (Νο2) με 2-0 σετ (6-2, 6-1) μετά από 65 μόλις λεπτά.

Η Ρωσίδα, που προέρχεται από τραυματισμό στον ώμο, δεν απέδωσε τα αναμενόμενα, κάνοντας το ένα λάθος μετά το άλλο και αποκλείστηκε δικαιολογημένα. Αξίζει να σημειωθεί ότι δεν έχει κερδίσει κανέναν τίτλο φέτος ενώ ποτέ στην καριέρα της δεν έχει περάσει στον τελικό τουρνουά σε χωμάτινη επιφάνεια.

«Περίμενα ότι το παιχνίδι θα ήταν δυσκολότερο. Είναι επιθετική παίκτρια και της αρέσει να επιβάλλεται. Ήξερα ότι δεν είναι ιδιαίτερα κινητική στο χώμα. Έπαιξα καλά, δεν έκανα πολλά λάθη και σέρβιρα καλά. Είμαι ενθουσιασμένη που έφτασα ως εδώ και το τουρνουά δεν έχει τελειώσει ακόμα…» σχολίασε η Ιβάνοβιτς.

«Ένιωθα ότι ήταν πάντα ένα βήμα πιο μπροστά από μένα. Σίγουρα δεν περίμενα ότι θα έπαιζα έτσι» τόνισε η Σαράποβα, η οποία με το ζόρι κρατήθηκε να μην βάλει τα κλάματα στη λήξη του ματς.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές