Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: Σχεδιασμός 2013: αθλητές, προπονητές και υπεύθυνοι

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.551
    Blog Entries
    5

    Σχεδιασμός 2013: αθλητές, προπονητές και υπεύθυνοι

    Αθλητές

    Α΄κατηγορία
    1 Κώστας Φιλιππίδης (επί κοντώ) ΓΣ ΒΟΛΟΥ - 7ος ΟΑ
    2 Σπύρος Λεμπέσης (Ακοντισμός) ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - 7ος ΟΑ
    3 Λυκούργος Τσάκωνας (200 μ.) ΕΑΡ - 12ος ΟΑ
    4 Κώστας Μπανιώτης (Υψος) ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ- 4ος ΠΑΓΚ.ΚΛ.
    5 Λούης Τσάτουμας (Μήκος) ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ - 6ος ΠΑΓΚ.ΚΛ.
    6 Νικολέτα Κυριακοπούλου (Επί κοντώ) ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ - 3η ΕΥΡ.Α/Γ
    7 Νίκη Πανέττα (Τριπλούν) ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ - 6η ΕΥΡ.Α/Γ
    8 Αθανασία Πέρρα (Τριπλούν) ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ - 7η ΕΥΡ.Α/Γ
    9 Κώστας Δουβαλίδης (110 μ. εμπ.) ΕΑ ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΥ - 8ος ΕΥΡ.Α/Γ
    10 Περικλής Ιακωβάκης (400 μ. εμπ.) ΕΚΑ ΔΩΔΩΝΗΣ - 8ος ΕΥΡ.Α/Γ

    B΄κατηγορία
    1 Αντωνία Στεργίου (Υψος) ΑΟ Κούρος Πατρών - 13η ΟΑ
    2 Στέλλα – Ηρω Λεδάκη (επί κοντώ) ΓΣ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ - 13η ΟΑ
    3 Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ (20.000 μ./50.000 μ. βάδην) ΕΑ ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΥ -15οςΟΑ
    4 Δημήτρης Τσιάμης (Τριπλούν) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - 9ος ΕΥΡ.Α/Γ
    5 Σάββα Λίκα (Ακοντισμός) ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - 9η ΕΥΡ.Α/Γ
    6 Ελενη Φιλάνδρα (800 μ.) ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ -10η ΕΥΡ.Α/Γ
    7 Παρασκευή Παπαχρήστου (Τριπλούν) ΑΕΚ - 11η ΕΥΡ.Α/Γ
    8 Μαρία Μπελιμπασάκη (100 μ. – 200 μ.) ΑΟ ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ - 11η ΕΥΡ.Α/Γ
    9 Κατερίνα Στεφανίδη (Επί κοντώ) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - 2ος χρόνος
    10 Δέσποινα Ζαπουνίδου (20.000 μ. βάδην) ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ - ΟΡΙΟ
    11 Κωνσταντίνα Κεφάλα (Μαραθώνιος) ΑΕΚ - ΟΡΙΟ
    12 Γιώργος Τσάκωνας (Μήκος) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΟΡΙΟ
    13 Σοφία Υφαντίδου (Επταθλο) ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΟΡΙΟ
    14 Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου Σφυροβολία ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΤΡΑΥΜΑΤΙΑΣ

    Γ κατηγορία
    1 Ηλιάνα Κοροσίδου (Σφρυβολία) ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - 5η ΠΑΓΚ. Ε/Ν
    2 Νίκος Τσιώκος (Τριπλούν) ΓΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - 8ος ΠΑΓΚ. Ε/Ν
    3 Δημήτρης Διαμαντάρας (Μήκος) ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΟΡΙΟ
    4 Μιχάλης Σταματόγιαννης (Σφαιροβολία) ΑΙΟΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ- ΟΡΙΟ
    5 Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (Δισκοβολία) ΑΕΚ - 2ος χρόνος
    6 Γεωργία Στεφανίδη (Επί κοντώ) ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - 2ος χρόνος
    7 Λορέλα Μάνου (Επί κοντώ) ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ - ΟΡΙΟ
    8 Αντώνης Μάστορας (Υψος) ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ- ΟΡΙΟ
    9 Ανδρέας Δημητράκης (800 μ.) ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ - ΟΡΙΟ
    10 Αναστασία Καρακατσάνη (1.500 μ.) ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ - 2ος χρόνος
    11 Γιώργος Τρέμος (Δισκοβολία) ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ- ΟΡΙΟ
    12 Ευθυμία Κολοκυθά (Μήκος) ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ - ΟΡΙΟ
    13 Ολυμπία Πετσούδη (100 μ. εμπ.) ΠΑΟΚ - ΟΡΙΟ
    14 Παναγιώτης Λάσκαρης (Επί κοντώ) ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΤΡΑΥΜΑΤΙΑΣ
    15 Αγνή Δερβένη (400 μ.) ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ - ΤΡΑΥΜΑΤΙΑΣ

    Δ΄κατηγορία
    1 Αθηνά Κοίνη (3.000 μ. στιπλ) ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ - ΟΡΙΟ
    2 Θεόδωρος Χρυσανθόπουλος (Επί κοντώ) ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - 11ος ΠΑΓΚ. Ε/Ν
    3 Τατιάνα Γκούσιν (Υψος) ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΟΡΙΟ
    4 Εμμανουήλ Πατεράκης (200 μ.) Πανελευσινιακός - ΟΡΙΟ
    5 Ελένη Θεοδωρακοπούλου (800 μ.) ΑΕΚ- 2ος χρόνος
    6 Μιχάλης Δαρδανελιώτης (200 μ.) ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - 2ος χρόνος
    7 Παύλος Μπόφτσης (τριπλούν) ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ - 2ος χρόνος
    8 Ουρανία Ρεμπούλη (10.000 μ.) ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ - ΟΡΙΟ
    9 Χάιδω Αλεξούλη (Μήκος) ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΟΡΙΟ
    10 Παναγιώτα Τσινοπούλου (20.000 μ. βάδην) ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔ - ΟΡΙΟ

    11 Παρμάκης Μιχάλης - ΚΜΑ
    12 Μερούσης Χριστόφορος - ΚΜΑ
    13 Γαζέα Μάγδα - ΚΜΑ
    14 Δημάκη Ντενιζ - ΚΜΑ

    ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ
    1 Ανδριάννα Φέρρα (200 μ.) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
    2 Πέτρος Κυριακίδης (400 μ.) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
    3 Δημήτρης Γράβαλος (400 μ.) ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
    4 Σπύρος Παπαδόπουλος (400μ. εμπ.) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
    5 Κώστας Νακόπουλος (800 μ.) ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
    6 Ευφροσύνη Θεοδώρου (400 μ. εμπ.) ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ
    7 Ελισάβετ Πεσιρίδου (100 μ. εμπ.) ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    8 Αργυρώ Πιντή (400 μ.) ΠΑΟΚ
    9 Δημήτρης Σενικίδης (Σφαιροβολία) ΓΑΣ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΙΤΣΩΝ
    10 Αγάπη Προσκυνητοπούλου (Σφυροβολία) ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

    • Ειδικά για τις παροχές, που προβλέπονται βάσει του Σχεδιασμού στον αθλητή Γεώργιο Τρέμο & την αθλήτρια Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου, θα οριστικοποιηθούν, όταν αυτοί ενταχθούν σε προπονητές της Ομοσπονδίας σε συνεννόηση με την ΕΠ.Υ.Α.

    Εξάλλου, τη στήριξη της σε αθλητές που αναμένεται να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στην κατηγορία Ε/Ν και Νέων, αποφάσισε η ΕΠΥΑ. Η Επιτροπή πρότεινε και το διοικητικό συμβούλιο ενέκρινε λίστα αθλητών που είναι υποψήφιοι για συμμετοχή στα Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα Ε/Ν & Νέων Α/Γ και δεν είναι ενταγμένοι στις κατηγορίες του Σχεδιασμού, στους οποίους θα δοθούν οι παρακάτω παροχές:
    *Ιατροφαρμακευτική Περίθαλψη (Φυσιοθεραπεία-Μασάζ)
    * Εργομετρικές Εξετάσεις (ΕΚΑΕ-METRISSIS Θεσ/νικη)
    * Συμμετοχή σε CΑMP προετοιμασίας με Ομοσπονδιακούς Προπονητές
    Αναλυτικά τα ονόματα των αθλητών
    1.Τάσος Γαλαζούλας (Πανελλήνιος ΓΣ) Μήκος
    2. Φλωρεντία Καλογεράκη (ΟΦΗ) δισκοβολία
    3. Γιάννης Λουλάς (Ολυμπιακή Δομή) 400 μ. εμπ.
    4. Ιορδάνης Ρουσσάκης (Γ.Σ. Ηρακλής) 100 μ.
    5. Κλωντιάννα Μπουγκιοσκάι (ΓΑΣ Αλεξάνδρειας) ακοντισμός
    6 . Σοφία Πιτούλη (ΣΑΚΑ) 1.500 μ.
    7. Ανδρέας Σταύρου (Ηρακλής Φιλιατών) 100 μ.
    8. Κώστας Ντεντόπουλος (Ολυμπιάδα Πάτρας) Βάδην
    9. Παρασκευάς Μπατζάβαλης (ΓΕ Πόρου) ακοντισμός
    10. Νίκος Ξενικάκης (ΑΟ Λασιθίου) μήκος
    11. Παναγιώτης Μπεκιαρίδης (Ολυμπιακή Δομή ) 110 μ. εμπ.
    12. Μιχάλης Αναστασάκης (Ελ. Βενιζέλος) Σφυροβολία
    13. Κορίνα Πολίτη (Δωδώνη Ιωαννίνων) 100 μ. – 200 μ.
    14. Ευστράτιος Φραγκούλης (Πανελλήνιος ΓΣ) 200 μ.
    15. Αθανάσιος Χατζηδημητρίου (ΠΑΟΚ) 200 μ. – 400 μ.
    16. Ευστάθιος Μαυριδόπουλος (Γ.Σ. Λαγκαδά) 3.000 μ. στιπλ

    Ομοσπονδιακοί προπονητές

    1 Γιώργος Πομάσκι- Υπεύθυνος ΟΑΚΑ (Παρασκευή Παπαχρήστου)
    2 Δημήτρης Κυτέας (Κώστας Φιλιππίδης, Παναγιώτης Λάσκαρης)
    3 Μαρία Σωτηρακοπούλου (Περικλής Ιακωβάκης, Πέτρος Κυριακίδης)
    4 Γιώργος Τσούγκος (Κώστας Μπανιώτης, Αντώνης Μάστορας)
    5 Μανώλης Καραγιάννης (Νικόλ Κυριακοπούλου)
    6 Χρήστος Παπαχρήστος (Ελενη Φιλάνδρα, Κώστας Νακόπουλος, Αθηνά Κοίνη, Ανδρέας Δημητράκης, Αναστασία Καρακατσάνη)
    7 Ναπολέων Κεφαλόπουλος (Δέσποινα Ζαπουνίδου, Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ)
    8 Πέτρος Ακριβάκης (Σάββα Λίκα, Μιχάλης Σταματόγιαννης, Σπύρος Λεμπέσης)
    9 Φρανσουά Ντοφέν (Νίκη Πανέττα, Δημήτρης Τσιάμης, Αναστάσιος Γαλαζούλας)
    10 Κώστας Δρακόπουλος (Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου), Βασίλειος Σιακούλης)

    Περιφερειακοί ομοσπονδιακοί
    1 Χαράλαμπος Σδρόλας (Κώστας Δουβαλίδης)
    2 Κυριάκος Μηνάς (Σοφία Υφαντίδου)
    3 Κώστας Κοροσίδης (Ηλιάνα Κοροσίδου, Αγάπη Προσκυνητοπούλου)
    4 Γιώργος Παπανδρεόπουλος (Τόνια Στεργίου)
    5 Μιχάλης Γωνιωτάκης (Μαρία Μπελιμπασάκη)
    6 Δρόσος Χριστόπουλος (Μιχάλης Δαρδανελιώτης, Θεόπιστος Μαυρίδης)

    [Αρχιπροπονητής: Δημήτρης Ευαγγελόπουλος]
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 08-12-12 στις 21:18
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis