Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14

Θέμα: Results: Olympic Games

  1. #11
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    12.774
    Blog Entries
    5

    2004 Athens

    M

    2004-08-18 Shot put Men

    xxx Yuriy Bilonoh UKR 21.16m
    1 Adam Nelson USA 21.16m
    2 Joachim Olsen DEN 21.07m
    3 Manuel Martinez SPA 20.84m
    4 Andrei Mikhnevich BLR 20.60m
    5 Yury Belov BLR 20.34m
    6 Justin Anlezark AUS 20.31m
    7 Ralf Bartels GER 20.26m
    8 John Godina USA 20.19m
    9 Mikulas Konopka SVK 19.92m
    10 Miran Vodovnik SLO 19.34m
    11 Petr Stehlik CZE 19.21m

    2004-08-20 10000 m Men

    1 Kenenisa Bekele ETH 27:05.10
    2 Sileshi Sihine ETH 27:09.39
    3 Zersenay Tadesse ERA 27:22.57
    4 Boniface Kiprop UGA 27:25.48
    5 Haile Gebrselassie ETH 27:27.70
    6 John Cheruiyot Korir KEN 27:41.91
    7 Moses Mosop KEN 27:46.61
    8 Ismail Sghyr FRA 27:57.09
    9 Jose Manuel Martinez SPA 27:57.61
    10 Fabiano Joseph TAN 28:01.94
    11 Wilson Busienei UGA 28:10.75
    12 Daniel Browne USA 28:14.53
    13 Charles Kamathi KEN 28:17.08
    14 Kamiel Maase NED 28:23.39
    15 Abdihakem Abdirahman USA 28:26.26

    2004-08-20 20 km walk Men

    1 Ivano Brugnetti ITA 1h19'40"
    2 Francisco Javier Fernandez SPA 1h19'45"
    3 Nathan Deakes AUS 1h20'02"
    4 Jefferson Perez ECU 1h20'38"
    5 Juan Manuel Molina SPA 1h20'55"
    6 Hongjun Zhu CHN 1h21'40"
    7 Vladimir Andreyev RUS 1h21'53"
    8 Andre Hoehne GER 1h21'58"
    ...

    2004-08-22 100 m Men

    1 Justin Gatlin USA 9''85
    2 Francis Obikwelu POR 9''86
    3 Maurice Greene USA 9''87
    4 Shawn Crawford USA 9''89
    5 Asafa Powell JAM 9''94
    6 Kim Collins SKN 10''00
    7 Obadele Thompson BAR 10''10
    f Aziz Zakari GHA DNF

    2004-08-22 Long jump Men

    1 Dwight Phillips USA 8.59m
    2 John Moffitt USA 8.47m
    3 Joan Lino Martinez SPA 8.32m
    4 James Beckford JAM 8.31m
    5 Christopher Tomlinson GBR 8.25m
    6 Ignisious Gaisah GHA 8.24m
    7 Ivan Pedroso CUB 8.23m
    8 Bogdan Tarus ROM 8.21m
    9 Vitaliy Shkurlatov RUS 8.04m
    10 Jonathan Chimier MRI 8.03m
    11 Yago Lamela SPA 7.98m
    12 Salim Sdiri FRA 7.94m

    2004-08-22 Triple jump Men

    1 Christian Olsson SWE 17,79 m
    2 Marian Oprea ROM 17,55 m
    3 Danila Burkenya RUS 17,48 m
    4 Yoandris Betanzos CUB 17,47 m
    5 Jadel Gregorio BRA 17,31 m
    6 Hristos Meletoglou GRE 17,13 m
    7 Viktor Gushchinskiy RUS 17,11 m
    8 Yoelbi Quesada CUB 16,96 m
    9 Kenta Bell USA 16,90 m
    10 Julien Kapek FRA 16,81m
    11 Walter Davis USA 16,78 m
    f Phillips Idowu GBR NM

    2004-08-22 Hammer throw Men

    xxx Adrian Annus HUN 83.19m DQ
    1 Koji Murofushi JAP 82.91m
    xxx Ivan Tsikhan BLR 79.81m
    3 Esref Apak TUR 79.51m
    4 Vadim Devyatovski BLR 78.82m
    5 Krisztian Pars HUN 78.73m
    6 Primoz Kozmus SLO 78.56m
    7 Libor Charfreitag SVK 77.54m
    8 Karsten Kobs GER 76.30m
    9 Igor Astapkovich BLR 76.22m
    10 Nicola Vizzoni ITA 74.27m
    11 Markus Esser GER 72.51m

    2004-08-23 400 m Men

    1 Jeremy Wariner USA 44''00
    2 Otis Harris USA 44''16
    3 Derrick Brew USA 44''42
    4 Alleyne Francique GRN 44''66
    5 Brandon Simpson JAM 44''76
    6 Davian Clarke JAM 44''83
    7 Leslie Djhone FRA 44''94
    8 Michael Blackwood JAM 45''55

    2004-08-23 Discus throw Men

    xxx Robert Fazekas HUN 70.93m DQ
    1 Virgilijus Alekna LTU 69.89m
    2 Zoltan Kovago HUN 67.04m
    3 Aleksander Tammert EST 66.66m
    4 Vasiliy Kaptyukh BLR 65.10m
    5 Frantz Kruger RSA 64.34m
    6 Casey Malone USA 64.33m
    7 Lars Riedel GER 62.80m
    8 Hannes Hopley RSA 62.58m
    9 Torsten Schmidt GER 61.18m
    10 Libor Malina CZE 58.78m
    11 Gabor Mate HUN 57.84m

    2004-08-24 1500 m Men

    1 Hicham El Guerrouj MAR 3:34.18s
    2 Bernard Lagat KEN 3:34.30s
    3 Rui Silva POR 3:34.68s
    4 Timothey Kiptanui KEN 3:35.61s
    5 Ivan Heshko UKR 3:35.82s
    6 Michael East GBR 3:36.33s
    7 Reyes Estevez SPA 3:36.63s
    8 Gert-Jan Liefers NED 3:37.17s
    9 Adil Kaouch MAR 3:38.26s
    10 Mulugeta Wendimu ETH 3:38.33s
    11 Kamal Boulahfane ALG 3:39.02s
    12 Isaac Kiprono Songok KEN 3:41.72s

    2004-08-24 3000 m Steeplechase Men

    1 Ezekiel Kemboi KEN 8:05.81
    2 Brimin Kiprop Kipruto KEN 8:06.11
    3 Paul Kipsiele Koech KEN 8:06.64
    4 Obaid Musa Amer QAT 8:07.18
    5 Luis Miguel Martin SPA 8:11.64
    6 Simon Vroemen NED 8:13.25
    7 Bouabdallah Tahri FRA 8:14.26
    8 Ali Ezzine MAR 8:15.58
    9 Ion Luchianov MDA 8:26.17
    10 Bostjan Buc SLO 8:37.29
    11 Pavel Potapovich RUS 8:52.65
    f Giuseppe Maffei ITA DNF
    - Roberto Mandje Equatorial GEQ DNS
    - Lotfi Turki TUN DNS

    2004-08-24 Decathlon Men

    1 Roman Sebrle CZE 8893
    2 Bryan Clay USA 8820
    3 Dmitriy Karpov KAZ 8725
    4 Dean Macey GBR 8414
    5 Chiel Warners NED 9343
    6 Attila Zsivoczky HUN 8287
    7 Laurent Hernu FRA 8237
    8 Erki Nool EST 8235
    9 Claston Bernard JAM 8225
    10 Roland Schwarzl AUT 8102
    11 Aleksandr Pogorelov RUS 8084
    12 Florian Schoenbeck GER 8077
    13 Romain Barras FRA 8067
    14 Maurice Smith JAM 8023
    15 Nikolay Averyanov RUS 8021
    16 Jaakko Ojaniemi FIN 8006
    ...
    f Tom Pappas USA DNF
    f Tomas Dvorak CZE DNF

    2004-08-26 200 m Men

    1 Shawn Crawford USA 19.79
    2 Bernard Williams USA 20.01
    3 Justin Gatlin USA 20.03
    4 Frank Fredericks NAM 20.14
    5 Francis Obikwelu POR 20.14
    6 Stephane Buckland MRI 20.24
    7 Tobias Unger GER 20.64
    - Hamed Al-Bishi KSA DNS

    2004-08-26 400 m Hurdles Men

    1 Felix Sanchez DOM 47.63
    2 Danny McFarlane JAM 48.11
    3 Naman Keita FRA 48.26
    4 James Carter USA 48.58
    5 Bayano Kamani PAN 48.74
    6 Marek Plawgo POL 49.00
    7 Alwyn Myburgh RSA 49.07
    8 Bennie Brazell USA 49.51

    2004-08-26 High jump Men

    1 Stefan Holm SWE 2,36
    2 Matt Hemingway USA 2,34
    3 Jaroslav Baba CZE 2,34
    4 Jamie Nieto USA 2,34
    5 Andriy Sokolovskyy UKR 2,32
    6 Yaroslav Rybakov RUS 2,32
    7 Mark Boswell CAN 2,29
    8 Svatoslav Ton CZE 2,29
    9 Vyacheslav Voronin RUS 2.29
    10 Dragutin Topic SER 2.29
    11 Lisvany Pérez CUB 2.25
    12 Alessandro Talotti ITA 2.25

    2004-08-27 110 m Hurdles Men

    1 Xiang Liu CHN 12.91s
    2 Terrence Trammell USA 13.18s
    3 Anier García CUB 13.20s
    4 Maurice Wignall JAM 13.21s
    5 Stanislavs Olijars LAT 13.21s
    6 Charles Allen CAN 13.48s
    7 Mateus Facho Inocencio BRA 13.49s
    8 Ladji Doucoure FRA 13.76s

    2004-08-27 Pole vault Men

    1 Timothy Mack USA 5.95
    2 Toby Stevenson USA 5.90
    3 Giuseppe Gibilisco ITA 5.85
    4 Igor Pavlov RUS 5.80
    5 Danny Ecker GER 5.75
    6 Lars Boergeling GER 5.75
    7 Derek Miles USA 5.75
    8 Aleksandr Averbukh ISR 5.65
    9 Denys Yurchenko UKR 5.65
    9 Rens Blom NED 5.65
    11 Paul Burgess AUS 5.55
    11 Tim Lobinger GER 5.55
    13 Pavel Gerasimov RUS 5.55
    13 Daichi Sawano JPN 5.55
    13 Ruslan Yeremenko UKR 5.55
    16 Oleksandr Korchmid UKR 5.55

    2004-08-27 Javelin throw Men

    1 Andreas Thorkildsen NOR 86,50m
    2 Vadims Vasilevskis LAT 84,95m
    3 Sergey Makarov RUS 84,84m
    4 Steve Backley GBR 84,13m
    5 Alexandr Ivanov RUS 83,31m
    6 Andrus Varnik EST 83,25m
    7 Eriks Rags LAT 83,14m
    8 Tero Pitkamaki FIN 83,01m
    9 Jan Zelezny CZE 80,59m
    10 Matti Narhi FIN 80,28m
    11 Esko Mikkola FIN 79,43m
    12 Breaux Greer USA 74,36m

    2004-08-27 50 km walk Men

    1 Robert Korzeniowski POL 3h38:46
    2 Denis Nizhegorodov RUS 3h42:50
    3 Aleksey Voyevodin RUS 3h43:34
    4 Caohong Yu CHN 3h43:45
    5 Jesus Angel Garcia SPA 3h44:42
    6 Roman Magdziarczyk POL 3h48:11
    7 Grzegorz Sudol POL 3h49:09
    8 Santiago Perez SPA 3h49:48
    ...

    2004-08-28 800 m Men

    1 Yuriy Borzakovskiy RUS 1'44''45
    2 Mbulaeni Mulaudzi RSA 1'44''61
    3 Wilson Kipketer DEN 1'44''65
    4 Mouhssin Chehibi MAR 1'45''16
    5 Wilfred Bungei KEN 1'45''31
    6 Hezekiel Sepeng RSA 1'45''53
    7 Djabir Said-Guerni ALG 1'45'61
    8 Ismail Ahmed Ismail SUD 1'52''49

    2004-08-28 5000 m Men

    1 Hicham El Guerrouj MAR 13'14''39
    2 Kenenisa Bekele ETH 13'14''59
    3 Eliud Kipchoge KEN 13'15''10
    4 Gebre-Egziabher Gebremariam ETH 13'15''35
    5 Dejene Birhanu ETH 13'16''92
    6 John Kibowen KEN 13'18''24
    7 Zersenay Tadesse ERA 13'24''31
    8 Craig Mottram AUS 13'25''70

    2004-08-28 4x100 m relay Men

    1 Great Britain (Mark Lewis-Francis, Marlon Devonish, Darren Campbell, Jason Gardener) GBR 38.07
    2 United States (Maurice Greene, Coby Miller, Justin Gatlin, Shawn Crawford) USA 38.08
    3 Nigeria (Deji Aliu, Aaron Egbele, Uchenna Emedolu, Olusoji A. Fasuba) NGR 38.23
    4 Japan (Nobuharu Asahara, Shinji Takahira, Shingo Suetsugu, Hiroyasu Tsuchie) JAP 38.49
    5 Poland (Marcin Urbas, Marcin Jedrusinski, Lukasz Chyla, Zbigniew Tulin) POL 38.54
    6 Australia (Joshua Ross, Patrick Johnson, Paul Di Bella, Adam Basil) AUS 38.56
    7 Trinidad and Tobago (Darrel Brown, Ato Boldon, Marc Burns, Nicconnor Alexander) TRI 38.60
    8 Brazil (Vicente Lima, André Da Silva, Edson Ribeiro, Claudio Souza) BRA 38.67

    2004-08-28 4x400 m relay Men

    1 United States (Darold Williamson, Jeremy Wariner, Derrick Brew, Otis Harris) USA 2:55.91
    2 Australia (John Steffensen, Mark Ormrod, Patrick Dwyer, Clinton Hill) AUS 3:00.60
    3 Nigeria (James Godday, Musa Audu, Saul Weigopwa, Enefiok Udo-obong) NGR 3:00.90
    4 Japan (Yuki Yamaguchi, Jun Osakada, Tomohiro Ito, Mitsuhiro Sato) JAP 3:00.99
    5 Great Britain (Timothy Benjamin, Sean Baldock, Malachi Davis, Matthew Elias) GBR 3:01.07
    6 Bahamas (Nathaniel Mckinney, Aaron Cleare, Andrae Williams, Christopher Brown) BAH 3:01.88
    7 Germany (Ingo Schultz, Kamghe Gaba, Ruwen Faller, Bastian Swillims) GER 3:02.22
    8 Botswana (Johnson Kubisa, California Molefe, Gaolesiela Salang, Kagiso Kilego) BOT 3:02.49

    2004-08-29 Marathon Men

    1 Stefano Baldini ITA 2:10:55
    2 Mebrahtom Keflezighi USA 2:11:29
    3 Vanderlei De Lima BRA 2:12:11
    4 Jonathan 'Jon' Brown GBR 2:12:26
    5 Shigeru Aburaya JAP 2:13:11
    6 Toshinari Suwa JAP 2:13:24
    7 Erick Wainaina KEN 2:13:30
    8 Alberto Chaica POR 2:14:17
    9 Alberico di Cecco ITA 2:14:34
    10 Paul Tergat KEN 2:14:45
    11 Jaouad Gharib MAR 2:15:12
    12 Alan Culpepper USA 2:15:26
    13 Leonid Shvetsov RUS 2:15:28
    14 Lee Bong-ju KOR 2:15:33
    15 Ambesse Tolosa ETH 2:15:39
    16 Gert Thys RSA 2:16:08
    17 Ji Young-joon KOR 2:16:14
    18 Antoni Peña ESP 2:16:38
    19 Grigoriy Andreyev RUS 2:16:55
    20 Haile Satayin ISR 2:17:25
    21 Jonathan Wyatt NZL 2:17:45
    22 Janne Holmen FIN 2:17:50
    23 Dan Robinson GBR 2:17:53
    24 Nikolaos Polias GRE 2:17:56
    ...

    W

    2004-08-18 Shot put Women

    xxx Irina Korzhaenko RUS 21.06 DQ
    1 Yumileidi Cumba CUB 19.59
    2 Nadine Kleinert-Schmitt GER 19.55
    xxx Svetlana Krivelyova RUS 19.49
    3 Nadzeya Ostapchuk BLR 19.01
    4 Natalia Khoroneko-Mikhnevich BLR 18.96
    5 Krystyna Zabawska POL 18.64
    6 Misleydis Gonzalez CUB 18.59
    7 Valerie Adams NZL 18.56
    8 Meiju Li CHN 18.37
    9 Cleopatra Borel-Brown TRI 18.35
    10 Lieja Tunks-Koeman NED 18.14

    2004-08-21 100 m Women

    1 Yuliya Nesterenko BLR 10''93
    2 Lauryn Williams USA 10''96
    3 Veronica Campbell-Brown JAM 10''97
    4 Ivet Lalova BUL 11''00
    5 Aleen Bailey JAM 11''05
    6 Sherone Simpson JAM 11''07
    7 Debbie Ferguson-Mckenzie BAH 11''16
    8 LaTasha Colander USA 11''18

    2004-08-21 Discus throw Women

    1 Natalya Sadova RUS 67.02
    2 Anastasia Kelesidou GRE 66.68
    xxx Irina Yatchenko BLR 66.17
    3 Vera Pospisilova-Cechlova CZE 66.08
    4 Olena Antonova UKR 65.75
    5 Nicoleta Grasu ROM 64.92
    6 Beatrice Faumuina NZL 63.45
    7 Ekaterini Voggoli GRE 62.37
    8 Li Yanfeng CHN 61.05
    9 Joanna Wisniewska POL 60.74
    10 Styliani Tsikouna GRE 59.48
    f Yania Ferrales Cuba NM

    2004-08-21 Heptathlon Women

    1 Carolina Klueft SWE 6952
    2 Austra Skujyte LTU 6435
    3 Kelly Sotherton GBR 6424
    4 Shelia Burrell USA 6296
    5 Yelena Prokhorova RUS 6289
    6 Sonja Kesselschlaeger GER 6287
    7 Marie Collonville FRA 6279
    8 Nataliya Dobrynska UKR 6255
    9 Margaret Simpson GHA 6253
    10 Svetlana Sokolova RUS 6210
    ...

    2004-08-22 Marathon Women

    1 Mizuki Noguchi JAP 2:26:20
    2 Catherine Ndereba KEN 2:26:32
    3 Deena Kastor USA 2:27:20
    4 Elfenesh Alemu ETH 2:28:15
    5 Reiko Tosa JAP 2:28:44
    6 Olivera Jevtic SCG 2:31:15
    7 Naoko Sakamoto JAP 2:31:43
    8 Lyudmila Petrova RUS 2:31:56
    9 Svetlana Zakharova RUS 2:32:04
    10 Bruna Genovese ITA 2:32:50
    11 Alice Chelangat KEN 2:33:52
    12 Zhang Shujing CHN 2:34:34
    13 Nuta Olaru ROM 2:34:45
    14 Zivilė Balciunaite LTU 2:35:01
    15 Corinne Raux FRA 2:35:54
    16 Rosaria Console ITA 2:35:56
    ...

    2004-08-23 800 m Women

    1 Kelly Holmes GBR 1:56:38
    2 Hasna Benhassi MAR 1:56:43
    3 Jolanda Ceplak SLO 1:56:43
    4 Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:56:51
    5 Tatyana Andrianova RUS 1:56.88
    6 Jearl Miles-Clark USA 1:57:27
    7 Maria Cioncan ROM 1:59:62
    8 Zulia Calatayud CUB 2:00:95

    2004-08-23 5000 m Women

    1 Meseret Defar ETH 14:45.65s
    2 Isabella Ochichi KEN 14:48.19s
    3 Tirunesh Dibaba ETH 14:51.83s
    4 Yelena Zadorozhnaya RUS 14:55.52s
    5 Joanne Pavey GBR 14:57.87s
    6 Gulnara Samitova-Galkina RUS 15:02.30s
    7 Irina Mikitenko GER 15:03.36s
    8 Yingjie Sun CHN 15:07.23s
    9 Huina Xing CHN 15:07.41s
    10 Sentayehu Ejigu ETH 15:09.55s
    11 Margaret Maury FRA 15:09.77s
    12 Hewan Abeylegesse TUR 15:12.64s
    13 Liliya Shobukhova RUS 15:15.64s
    14 Sonia O''Sullivan IRL 16:20.90s

    2004-08-23 Triple jump Women

    1 Francoise Mbango Etone CMR 15.30 m
    2 Hrysopiyi Devetzi GRE 15.25 m
    3 Tatyana Lebedeva RUS 15.14 m
    4 Trecia Smith JAM 15.02m
    5 Yamile Aldama SUD 14.99m
    6 Baya Rahouli ALG 14.86m
    7 Magdelin Martinez ITA 14.85m
    8 Anna Pyatykh RUS 14.79m
    9 Yusmay Bicet CUB 14.57
    10 Olena Hovorova UKR 14.35
    11 Olga Vasdeki GRE 14.34
    12 Huang Qiuyan CHN 14.33
    13 Natallia Safronava BLR 14.22
    14 Kene Ndoye SEN 14.18
    15 Adelina Gavrila ROM 13.86

    2004-08-23 20 km walk Women

    1 Athanasia Tsoumeleka GRE 1h29:12
    2 Olimpiada Ivanova RUS 1h29:16
    3 Jane Saville AUS 1h29:25
    4 Margarita Turova BLR 1h29:39
    5 Melanie Seeger GER 1h29:52
    6 Elisa Rigaudo ITA 1h29:57
    7 Maria Vasco SPA 1h30:06
    8 Wang Liping CHN 1h30:16
    9 Elena Ginko BLR 1h30:22
    10 Athina Papayianni GRE 1h30:37
    11 Rossella Giordano ITA 1h30:39
    12 Kjersti Plaetzer NOR 1h30:49
    ...

    2004-08-24 400 m Women

    1 Tonique Williams-Darling BAH 49.41
    2 Ana Guevara MEX 49.56
    3 Natalya Antyukh RUS 49.89
    4 Monique Hennagan USA 49.97
    5 DeeDee Trotter USA 50.00
    6 Sanya Richards USA 50.19
    7 Christine Amertil BAH 50.37
    8 Natalya Nazarova RUS 50.65

    2004-08-24 100 m Hurdles Women

    1 Joanna Hayes USA 12.37s
    2 Olena Krasovska UKR 12.45s
    3 Melissa Morrison-Howard USA 12.56s
    4 Mariya Koroteyeva RUS 12.72s
    5 Lacena Golding-Clarke JAM 12.73s
    6 Angela Whyte CAN 12.81s

    2004-08-24 Pole vault Women

    1 Yelena Isinbayeva RUS 4.91m
    2 Svetlana Feofanova RUS 4.75m
    3 Anna Rogowska POL 4.70m
    4 Monika Pyrek POL 4.55m
    5 Thorey Edda Elisdottir ISL 4.55m
    6 Vanessa Boslak FRA 4.40m
    7 Naroa Agirre SPA 4.40m
    8 Dana Ellis CAN 4.40m
    9 Anzhela Balakhonova UKR 4.40m
    10 Stephanie McCann CAN 4.40m
    11 Pavla Hamackova-Rybova CZE 4.40m
    12 Katerina Badurova CZE 4.20m
    13 Silke Spiegelburg GER 4.20
    13 Alejandra Garcia ARG 4.20
    f Dana Cervantes ESP NM

    2004-08-25 200 m Women

    1 Veronica Campbell-Brown JAM 22''05
    2 Allyson Felix USA 22''18
    3 Debbie Ferguson-Mckenzie BAH 22''30
    4 Aleen Bailey JAM 22''42
    5 Ivet Lalova BUL 22''57
    6 Kim Gevaert BEL 22''84
    7 Muna Lee USA 22''87
    8 Abiodun Oyepitan ENG 22''87

    2004-08-25 400 m Hurdles Women

    1 Fani Halkia GRE 52.82
    2 Ionela Tirlea-Manolache ROM 53.38
    3 Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 53.44
    4 Sheena Johnson USA 53.83
    5 Jana Pittman AUS 53.92
    6 Yekaterina Bikert RUS 54.18
    7 Brenda Taylor USA 54.97
    8 Yuliya Pechonkina RUS 55.79

    2004-08-25 Hammer throw Women

    1 Olga Kuzenkova RUS 75,02m
    2 Yipsi Moreno CUB 73,36m
    3 Yunaika Crawford CUB 73,16m
    4 Betty Heidler GER 72,73m
    5 Kamila Skolimowska POL 72,57m
    6 Olga Tsander BLR 72,27m
    7 Wenxiu Zhang CHN 72,03m
    8 Iryna Sekachova UKR 70,40m
    9 Candice Scott TRI 69,94m
    10 Yuan Gu CHN 69,76m
    11 Andrea Bunjes GER 68,40m
    12 Alexandra Papageorgiou GRE 66,83m

    2004-08-27 10000 m Women

    1 Huina Xing CHN 30:24.36
    2 Ejegayehu Dibaba ETH 30:24.98
    3 Derartu Tulu ETH 30:26.42
    4 Werknesh Kidane ETH 30:28.30
    5 Lornah Kiplagat NED 30:31.92
    6 Yingjie Sun CHN 30:54.37
    7 Jelena Prokopcuka LAT 31:04.10
    8 Lidiya Grigoryeva RUS 31:04.62
    9 Lucy Wangui KEN 31:05.90
    10 Helena Javornik SLO 31:06.63
    ...

    2004-08-27 Long jump Women

    1 Tatyana Lebedeva RUS 7.07m
    2 Irina Simagina RUS 7.05m
    3 Tatyana Kotova RUS 7.05m
    4 Bronwyn Thompson AUS 6.96m
    5 Marion Jones USA 6.85m
    6 Anju Bobby George IND 6.83m
    7 Jade Johnson GBR 6.80m
    8 Tunde Vaszi HUN 6.73m
    9 Bianca Kappler GER 6.66m
    10 Grace Upshaw USA 6.64m
    11 Carolina Klueft SWE 6.63m
    12 Yelena Kashcheyeva KAZ 6.53m

    2004-08-27 Javelin throw Women

    1 Osleidys Menendez CUB 71.53m
    2 Steffi Nerius GER 65.82m
    3 Mirela Manjani GRE 64.29m
    4 Nikola Brejchova CZE 64.23m
    5 Sonia Bisset CUB 63.54m
    6 Laverne Eve BAH 62.77m
    7 Noraida Bicet CUB 62.51m
    8 Tetyana Lyakhovych UKR 61.75m
    9 Savva Lika GRE 60.91m
    10 Taina Kolkkala FIN 60.72m
    11 Felicia Tilea-Moldovan ROM 59.72m
    12 Barbara Madejczyk POL 58.22m

    2004-08-27 4x100 m relay Women

    1 Jamaica (Tayna Lawrence, Sherone Simpson, Aleen Bailey, Veronica Campbell-Brown) JAM 41.73
    2 Russia (Olga Fedorova, Yuliya Tabakova, Irina Khabarova, Larisa Kruglova) RUS 42.27
    3 France (Veronique Mang, Muriel Hurtis-Houairi, Sylviane Félix, Christine Arron) FRA 42.54
    4 Bahamas (Timicka Clarke, Chandra Sturrup, Shandria Brown, Debbie Ferguson-Mckenzie) BAH 42.69
    5 Belarus (Yuliya Nesterenko, Natallia Safronnikava, Alena Neumiarzhytskaya, Oksana Dragun) BLR 42.94
    6 Belgium (Katleen De Caluwe, Lien Huyghebaert, Elodie Ouedraogo, Kim Gevaert) BEL 42.11
    7 Nigeria (Gloria Kemasuode, Mercy Nku, Oludamola Osayomi, Endurance Ojokolo) NGR 42.42
    f United States (Angela Williams, Marion Jones, Lauryn Williams, LaTasha Colander) USA DNF

    2004-08-28 1500 m Women

    1 Kelly Holmes GBR 3'57''90
    2 Tatyana Tomashova RUS 3'58''12
    3 Maria Cioncan ROM 3'58''39
    4 Natalya Yevdokimova RUS 3'59''05
    5 Daniela Yordanova BUL 3'59''10
    6 Lidia Chojecka POL 3'59''27
    7 Anna Jakubczak POL 4'00''15
    8 Hewan Abeylegesse TUR 4'00''67
    9 Carmen Douma-Hussar CAN 4'02''31
    10 Natalia Rodriguez SPA 4'03''01
    11 Olga Yegorova RUS 4'05''65
    12 Hasna Benhassi MAR 4'12''90

    2004-08-28 High jump Women

    1 Yelena Slesarenko RUS 2.06m
    2 Hestrie Cloete RSA 2.02m
    3 Viktoriya Styopina UKR 2.02m
    4 Amy Acuff USA 1.99m
    5 Iryna Mykhalchenko UKR 1.96m
    6 Anna Chicherova RUS 1.96m
    7 Oana Pantelimon ROM 1.93m
    8 Monica Iagar ROM 1.93m
    9 Inha Babakova UKR 1.93m
    10 Marta Mendia ESP 1.93m
    11 Blanka Vlasic CRO 1.89m
    12 Tia Hellebaut BEL 1.85m

    2004-08-28 4x400 m relay Women

    1 United States (DeeDee Trotter, Monique Henderson, Sanya Richards, Monique Hennagan) USA 3:19.01
    2 Russia (Olesya Krasnomovets, Natalya Nazarova, Olesya Zykina, Natalya Antyukh) RUS 3:20.16
    3 Jamaica (Novlene Williams, Michelle Burgher, Nadia Davy, Sandie Richards) JAM 3:22.00
    4 Great Britain (Donna Fraser, Catherine Murphy, Christine Ohuruogu, Lee McConnell) GBR 3:25.12
    5 Poland (Zuzanna Radecka, Monika Bejnar, Malgorzata Pskit, Grazyna Prokopek) POL 3:25.22
    6 Romania (Angela Morosanu, Alina Rapanu, Maria Rus, Ionela Tirlea-Manolache) ROM 3:26.81
    7 India (Satti Geetha, K. Mathews Beenamol, Chitra K. Soman, Rajwinder Kaur) IND 3:28.51
    8 Greece (Hariklia Bouda, Hrisoula Goudenoudi, Dimitra Dova, Fani Halkia) GRE 3:45.70
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 14-08-12 στις 20:31

  2. #12
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    12.774
    Blog Entries
    5

    2008 Beijing

    M

    2008-08-15 Men's Shot put

    1 Tomasz Majewski POL 21.51
    2 Christian Cantwell USA 21.09
    xxx Andrei Mikhnevich BLR 21.05
    3 Dylan Armstrong CAN 21.04
    xxx Pavel Lyzhyn BLR 20.98
    4 Yuriy Bilonoh UKR 20.63
    5 Reese Hoffa USA 20.53
    6 Pavel Sof'in RUS 20.42
    7 Rutger Smith NED 20.41
    8 Yury Bialou BLR 20.06
    9 Ivan Yushkov RUS 19.67
    f Adam Nelson USA NM

    2008-08-16 Men's 100 m

    1 Usain Bolt JAM 9.69
    2 Richard Thompson TRI 9.89
    3 Walter Dix USA 9.91
    4 Churandy Martina ANT 9.93
    5 Asafa Powell JAM 9.95
    6 Michael Frater JAM 9.97
    7 Marc Burns TRI 10.01
    8 Darvis Patton USA 10.03

    2008-08-16 Men's 20 km walk

    1 Valeriy Borchin RUS
    2 Jefferson Perez ECU
    3 Jared Tallent AUS
    4 Hao Wang CHN
    5 Ivano Brugnetti ITA
    6 Luke Adams AUS
    7 Francisco Javier Fernandez SPA
    8 Rob Heffernan IRL
    9 Luis Fernando Lopez COL
    10 Yafei Chu CHN
    11 Yuki Yamazaki JAP
    12 Juan Manuel Molina SPA
    ...

    2008-08-17 Men's 10000 m

    1 Kenenisa Bekele ETH 27:01.17
    2 Sileshi Sihine ETH 27:02.77
    3 Micah Kogo KEN 27:04.11
    4 Moses Ndiema Masai KEN 27:04.11
    5 Zersenay Tadesse ERA 27:05.11
    6 Haile Gebrselassie ETH 27:06.68
    7 Martin Irungu Mathathi KEN 27:08.25
    8 Ahmad Hassan Abdullah QAT 27:23.75
    9 Fabiano Joseph Naasi TAN 27:25.33
    10 Boniface Kiprop Toroitich UGA 27:27.28
    11 Selim Bayrak TUR 27:29.33
    12 Kidane Tadesse ERA 27:36.11
    ...

    2008-08-17 Men's Hammer throw

    1 Primoz Kozmus SLO 82.02
    2 Vadim Devyatovski BLR 81.61
    3 Ivan Tsikhan BLR 81.51
    4 Krisztian Pars HUN 80.96
    5 Koji Murofushi JAP 80.71
    6 Olli-Pekka Karjalainen FIN 79.59
    7 Szymon Ziolkowski POL 79.22
    8 Libor Charfreitag SVK 78.65
    9 Markus Esser GER 77.10
    10 Andras Haklits CRO 76.58
    11 Dilshod Nazarov TAD 76.54
    12 James Steacy CAN 75.72

    2008-08-18 Men's 400 m Hurdles

    1 Angelo Taylor USA 47.25
    2 Kerron Clement USA 47.98
    3 Bershawn Jackson USA 48.06
    4 Danny McFarlane JAM 48.30
    5 Louis Jacob Van Zyl RSA 48.42
    6 Marek Plawgo POL 48.52
    7 Markino Buckley JAM 48.60
    8 Periklis Iakovakis GRE 49.96

    2008-08-18 Men's 3000 m Steeplechase

    1 Brimin Kiprop Kipruto KEN 8:10.34
    2 Mahiedine Mekhissi-Benabbad FRA 8:10.49
    3 Richard Kipkemboi Mateelong KEN 8:11.01
    4 Yakob Jarso ETH 8:13.47
    5 Bouabdallah Tahri FRA 8:14.79
    6 Youcef Abdi AUS 8:16.36
    7 Ezekiel Kemboi KEN 8:16.38
    8 Abubaker Ali Kamal QAT 8:16.59
    9 Benjamin Kiplagat UGA 8:20.27
    10 Mustafa Mohamed SWE 8:20.69
    11 Tareq Mubarak Taher BRN 8:21.59
    12 Ion Luchianov MDA 8:27.82
    13 Anthony Famiglietti USA 8:31.21
    14 Ruben Ramolefi RSA 8:34.58
    15 Abdelkader Hachlaf MAR 9:02.06

    2008-08-18 Men's Long jump

    1 Irving Jahir Saladino PAN 8.34
    2 Khotso Mokoena RSA 8.24
    3 Ibrahim Camejo CUB 8.20
    4 Ngonidzashe Makusha ZIM 8.19
    xxx Wilfredo Martinez CUB 8.19
    5 Ndiss Kaba Badji SEN 8.16
    6 Luis Felipe Méliz SPA 8.07
    7 Roman Novotny CZE 8.00
    8 Gable Garenamotse BOT 7.85
    9 Greg Rutherford ENG 7.84
    10 Hussain Taher A Al Saba KSA 7.80
    f Louis Tsatoumas GRE xxx

    2008-08-19 Men's 1500 m

    1 Asbel Kipruto Kiprop KEN 3:33.11
    2 Nicholas Willis NZL 3:34.16
    3 Mehdi Baala FRA 3:34.21
    4 Juan Carlos Higuero SPA 3:34.44
    5 Abdelati Iguider MAR 3:34.66
    6 Juan Van Deventer RSA 3:34.77
    7 Belal Mansoor Ali BRN 3:35.23
    8 Andrew Baddeley ENG 3:35.37
    9 Augustine Kiprono Choge KEN 3:35.50
    10 Daham Najim Bashir QAT 3:37.68
    11 Christian Obrist ITA 3:39.87

    2008-08-19 Men's High jump

    1 Andrey Silnov RUS 2.36
    2 Germaine Mason GBR 2.34
    3 Yaroslav Rybakov RUS 2.34
    4 Stefan Holm SWE 2.32
    5 Raul-Roland Spank GER 2.32
    6 Jaroslav Baba CZE 2.29
    7 Tomas Janku CZE 2.29
    8 Tom Parsons ENG 2.25
    9 Martyn Bernard GBR 2.25
    10 Filippo Campioli ITA 2.20
    10 Jesse Farias De Lima BRA 2.20
    12 Rozle Prezelj SLO 2.20

    2008-08-19 Men's Discus throw

    1 Gerd Kanter EST 68.82
    2 Piotr Malachowski POL 67.82
    3 Virgilijus Alekna LTU 67.79
    4 Robert Harting GER 67.09
    5 Yennifer Frank Casanas SPA 66.49
    6 Bogdan Pishchalnikov RUS 65.88
    7 Rutger Smith NED 65.39
    8 Robert Fazekas HUN 63.43
    9 Mario Pestano SPA 63.42
    10 Rashid Shafi Al-Dosari QAT 62.55
    11 Frantz Kruger FIN 61.98
    12 Aleksander Tammert EST 61.38

    2008-08-20 Men's 200 m

    1 Usain Bolt JAM 19.30
    x Churandy Martina ANT 19.82 DQ
    x Wallace Spearmon USA 19.95 DQ
    2 Shawn Crawford USA 19.96
    3 Walter Dix USA 19.98
    4 Brian Dzingai ZIM 20.22
    5 Christian Malcolm GAL 20.40
    6 Kim Collins SKN 20.59

    2008-08-21 Men's 400 m

    1 Lashawn Merritt USA 43.75
    2 Jeremy Wariner USA 44.74
    3 David Neville USA 44.80
    4 Christopher Brown BAH 44.84
    5 Leslie Djhone FRA 45.11
    6 Martyn Rooney GBR 45.12
    7 Renny Quow TRI 45.22
    8 Johan Wissman SWE 45.39

    2008-08-21 Men's 110 m Hurdles

    1 Dayron Robles CUB 12.93
    2 David Payne USA 13.17
    3 David Oliver USA 13.18
    4 Ladji Doucoure FRA 13.24
    5 Artur Noga POL 13.36
    6 Maurice Wignall JAM 13.46
    7 Richard Phillips JAM 13.60
    8 Jackson Quinonez SPA 13.69

    2008-08-21 Men's Triple jump

    1 Nelson Evora POR 17.67
    2 Phillips Idowu GBR 17.62
    3 Leevan Sands BAH 17.59
    4 Arnie David Girat CUB 17.52
    5 Marian Oprea ROM 17.22
    6 Jadel Gregorio BRA 17.20
    7 Onochie Achike GBR 17.17
    8 Viktor Kuznyetsov UKR 16.87
    9 Igor Spasovkhodskiy RUS 16.79
    10 Yanxi Li CHN 16.77
    11 Momchil Karailiev BUL 16.48
    12 Hector Fuentes CUB 16.28

    2008-08-22 Men's Pole vault

    1 Steve Hooker AUS 5.96
    2 Evgeny Lukyanenko RUS 5.85
    xxx Denys Yurchenko UKR 5.70
    4 Derek Miles USA 5.70
    5 Dmitry Starodubtsev RUS 5.70
    6 Danny Ecker GER 5.70
    7 Jerome Clavier FRA 5.60
    8 Raphael Holzdeppe GER 5.60
    9 Igor Pavlov RUS 5.60
    10 Jan Kudlicka CZE 5.45
    11 Przemyslaw Czerwinski POL 5.45
    f Giuseppe Gibilisco ITA NM
    f Leonid Andreev UZB NM

    2008-08-22 Decathlon

    1 Bryan Clay USA 8791
    2 Andrei Krauchanka BLR 8551
    3 Leonel Suarez CUB 8527
    xxx Aleksandr Pogorelov RUS 8328
    5 Romain Barras FRA 8253
    6 Roman Sebrle CZE 8241
    7 Oleksiy Kasyanov UKR 8238
    8 Andre Niklaus GER 8220
    9 Maurice Smith JAM 8205
    10 Michael Schrader GER 8194
    11 Mikk Pahapill EST 8178
    12 Aleksey Drozdov RUS 8154
    13 Andres Raja EST 8118
    14 Eugene Martineau NED 8055
    ...

    2008-08-22 Men's 4x100 m relay

    1 Jamaica (Nesta Carter, Michael Frater, Usain Bolt, Asafa Powell) JAM 37.10
    2 Trinidad and Tobago (Keston Bledman, Marc Burns, Emmanuel Callender, Richard Thompson) TRI 38.06
    3 Japan (Naoki Tsukahara, Shingo Suetsugu, Shinji Takahira, Nobuharu Asahara) JAP 38.15
    4 Brazil (Vicente Lima, Sandro Viana, Bruno De Barros, Carlos Moreira Jose) BRA 38.24
    5 Germany (Unger Tobias, Till Helmke, Alexandre Kosenkow, Martin Keller) GER 38.58
    6 Canada (Hank Palmer, Anson Henry, Jared Connaughton, Pierre Browne) CAN 38.66
    x Netherlands (Maarten Heisen, Guus Hoogmoed, Patrick Van Luijk, Caimin Douglas) NED DQ
    x PR of China (Yongyi Wen; Peimeng Zhang; Bin Lu; Kai Hu) CHN DQ .

    2008-08-22 Men's 50 km walk

    1 Alex Schwazer ITA 03:37:09
    2 Jared Tallent AUS 03:39:27
    3 Denis Nizhegorodov RUS 03:40:14
    4 Jesus Angel Garcia SPA 03:44:08
    5 Erik Tysse NOR 03:45:08
    6 Horacio Nava MEX 03:45:21
    7 Yuki Yamazaki JAP 03:45:47
    8 Rafal Fedaczynski POL 03:46:51
    ...

    2008-08-23 Men's 800 m

    1 Wilfred Bungei KEN 1:44.65
    2 Ismail Ahmed Ismail SUD 1:44.70
    3 Alfred Kirwa Yego KEN 1:44.82
    4 Gary Reed CAN 1:44.94
    5 Youssef Saad Kamel BRN 1:44.95
    6 Yeimer Lopez CUB 1:45.88
    7 Nabil Madi ALG 1:45.96
    8 Nadjim Manseur ALG 1:47.19

    2008-08-23 Men's 5000 m

    1 Kenenisa Bekele ETH 12:57.82
    2 Eliud Kipchoge KEN 13:02.80
    3 Edwin Cheruiyot Soi KEN 13:06.22
    4 Moses Ndiema Kipsiro UGA 13:10.56
    5 Abreham Cherkos ETH 13:16.46
    6 Tariku Bekele ETH 13:19.06
    7 Juan Luis Barrios MEX 13:19.79
    8 James Kwalia C''kurui QAT 13:23.48
    9 Bernard Lagat USA 13:26.89
    10 Kidane Tadesse ERA 13:28.40
    11 Alemayehu Bezabeh SPA 13:30.48
    12 Thomas Pkemei Longosiwa KEN 13:31.34
    13 Matthew Tegenkamp USA 13:33.13
    14 Jesús Espana SPA 13:55.94

    2008-08-23 Men's Javelin throw

    1 Andreas Thorkildsen NOR 90.57
    2 Ainars Kovals LAT 86.64
    3 Tero Pitkamaki FIN 86.16
    4 Tero Jarvenpaa FIN 83.95
    5 Teemu Wirkkala FIN 83.46
    6 Jarrod Bannister AUS 83.45
    7 Ilya Korotkov RUS 83.15
    8 Uladzimir Kazlou BLR 82.06
    9 Vadims Vasilevskis LAT 81.32
    10 Scott Russell CAN 80.90
    11 Magnus Arvidsson SWE 80.16
    12 Vitezslav Vesely CZE 76.76

    2008-08-23 Men's 4x400 m relay

    1 United States (Lashawn Merritt, Angelo Taylor, David Neville, Jeremy Wariner) USA 2:55.39
    2 Bahamas (Andretti Bain, Michael Mathieu, Andrae Williams, Christopher Brown) BAH 2:58.03
    3 Russia (Maksim Dyldin, Vladislav Frolov, Anton Kokorin, Denis Alekseyev) RUS 2:58.06
    4 Great Britain (Andrew Steele, Robert Tobin, Michael Bingham, Martyn Rooney) GBR 2:58.81
    5 Belgium (Kevin Borlee, Jonathan Borlee, Cedric Van Branteghem, Arnaud Ghislain) BEL 2:59.37
    6 Australia (Sean Wroe, John Steffensen, Clinton Hill, Joel Milburn) AUS 3:00.02
    7 Poland (Rafal Wieruszewski, Piotr Klimczak, Piotr Kedzia, Marek Plawgo) POL 3:00.32
    8 Jamaica (Michael Blackwood, Ricardo Chambers, Sanjay Ayre, Lansford Spence) JAM 3:01.45

    2008-08-24 Men's Marathon

    1 Samuel Kamau Wanjiru KEN 02:06:32
    2 Jaouad Gharib MAR 02:07:16
    3 Tsegay Kebede ETH 02:10:00
    4 Deriba Merga ETH 02:10:21
    5 Martin Lel KEN 02:10:24
    6 Viktor Rothlin SWI 02:10:35
    7 Gashaw Asfaw ETH 02:10:52
    8 Yared Asmeron ERA 02:11:11
    9 Dathan Ritzenhein USA 02:11:59
    10 Ryan Hall USA 02:12:33
    11 Mike Fokoroni ZIM 02:13:17
    12 Stefano Baldini ITA 02:13:25
    13 Tsuyoshi Ogata JPN 02:13:26 SB
    14 Grigoriy Andreyev RUS 02:13:33
    15 Ruggero Pertile ITA 02:13:39
    16 Jose Manuel Martinez ESP 02:14:00
    ...

    W

    2008-08-15 Women's 10000 m

    1 Tirunesh Dibaba ETH 29:54.66
    2 Hewan Abeylegesse TUR 29:56.34
    3 Shalane Flanagan USA 30:22.22
    4 Linet Chepkwemoi Masai KEN 30:26.50
    5 Mariya Konovalova RUS 30:35.84
    xxx Inga Abitova RUS 30:37.33
    6 Lucy Kabuu Wangui KEN 30:39.96
    7 Lornah Kiplagat NED 30:40.27
    8 Kimberley Smith NZL 30:51.00
    9 Kara Goucher USA 30:55.16
    10 Kayoko Fukushi JAP 31:01.14
    11 Joanne Pavey GBR 31:12.30
    12 Sabrina Mockenhaupt GER 31:14.21
    13 Ejegayehu Dibaba ETH 31:22.18
    14 Hilda Kibet NED 31:29.69
    ...

    2008-08-16 Women's Shot put

    1 Valerie Vili NZL 20.56
    xxx Natallia Mikhnevich BLR 20.28
    xxx Nadzeya Ostapchuk BLR 19.86
    2 Misleydis Gonzalez CUB 19.50
    3 Lijiao Gong CHN 19.20
    4 Anna Omarova RUS 19.08
    5 Nadine Kleinert-Schmitt GER 19.01
    6 Meiju Li CHN 19.00
    7 Olga Ivanova RUS 18.44
    8 Mailin Vargas CUB 18.28
    9 Christina Schwanitz GER 18.27
    10 Jillian Camarena-William USA 18.24
    11 Chiara Rosa ITA 18.22
    12 Ling Li CHN 17.94
    13 Michelle Carter USA 17.74

    2008-08-16 Heptathlon

    1 Nataliya Dobrynska UKR 6733
    xxx Lyudmila Blonska UKR 6700 DQ
    2 Hyleas Fountain USA 6619
    3 Tatiana Chernova RUS 6591
    4 Kelly Sotherton GBR 6517
    5 Jessica Zelinka CAN 6490
    6 Anna Bogdanova RUS 6465
    7 Karolina Tyminska POL 6428
    8 Lilli Schwarzkopf GER 6379
    9 Jolanda Keizer NED 6370
    10 Kylie Wheeler AUS 6369
    11 Jennifer Oeser GER 6360
    12 Marie Collonville FRA 6302

    2008-08-17 Women's 100 m

    1 Shelly-Ann Fraser JAM 10.78
    2 Sherone Simpson JAM 10.98
    2 Kerron Stewart JAM 10.98
    4 Lauryn Williams USA 11.03
    5 Muna Lee USA 11.07
    6 Jeanette Kwakye GBR 11.14
    7 Debbie Ferguson-Mckenzie BAH 11.19
    8 Torri Edwards USA 11.20

    2008-08-17 Women's 3000 m Steeplechase

    1 Gulnara Galkina-Samitova RUS 8:58.81
    2 Eunice Jepkorir KEN 9:07.41
    xxx Ekaterina Volkova RUS 9:07.64
    3 Tatiana Petrova RUS 9:12.33
    4 Cristina Casandra ROM 9:16.85
    5 Ruth Bisibori Nyangau KEN 9:17.35
    6 Zemzem Ahmed ETH 9:17.85
    7 Wioletta Frankiewicz-Janowska POL 9:21.76
    8 Jennifer Barringer USA 9:22.26
    9 Anna Willard USA 9:25.63
    10 Elena Romagnolo ITA 9:30.04
    11 Zulema Fuentes-Pila SPA 9:35.16
    12 Habiba Ghribi TUN 9:36.43
    13 Roisin McGettigan IRL 9:55.89

    2008-08-17 Women's Triple jump

    1 Francoise Mbango Etone CMR 15.39
    2 Tatyana Lebedeva RUS 15.32
    xxx Hrysopiyi Devetzi GRE 15.23
    3 Olga Rypakova KAZ 15.11
    4 Yargelis Savigne CUB 15.05
    5 Marija Sestak SLO 15.03
    6 Victoria Gurova RUS 14.77
    7 Anna Pyatykh RUS 14.73
    8 Olga Saladukha UKR 14.70
    9 Kaire Leibak EST 14.13
    10 Tricia-Kaye Smith JAM 14.12
    11 Limei Xie CHN 14.09

    2008-08-17 Women's Marathon

    1 Constantina Tomescu ROM 2:26:44
    2 Catherine Ndereba KEN 2:27:06
    3 Chunxiu Zhou CHN 2:27:07
    4 Xiaolin Zhu CHN 2:27:16
    5 Martha Komu KEN 2:27:23
    6 Mara Yamauchi GBR 2:27:29
    7 Irina Timofeeva RUS 2:27:31
    8 Lidia Elena Simon ROM 2:27:51
    9 Salem Souad Ait ALG 2:28:29
    10 Salina Kosgei KEN 2:29:28
    11 Zivile Balciunaite LTU 2:29:33
    12 Kum-Ok Kim PRK 2:30:01
    13 Yurika Nakamura JPN 2:30:19
    14 Anna Incerti ITA 2:30:55
    15 Dire Tune ETH 2:31:16
    16 Nina Rillstone NZL 2:31:16
    ...

    2008-08-18 Women's 800 m

    1 Pamela Jelimo KEN 1:54.87
    2 Janeth Jepkosgei Busienei KEN 1:56.07
    3 Hasna Benhassi MAR 1:56.73
    4 Svetlana Klyuka RUS 1:56.94
    5 Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:57.68
    6 Kenia Sinclair JAM 1:58.24
    7 Yuliya Krevsun UKR 1:58.73
    8 Tatyana Andrianova RUS 2:02.63

    2008-08-18 Women's Pole vault

    1 Yelena Isinbayeva RUS 5.05
    2 Jennifer Stuczynski USA 4.80
    3 Svetlana Feofanova RUS 4.75
    4 Yulia Golubchikova RUS 4.75
    5 Monika Pyrek POL 4.70
    6 Carolin Hingst GER 4.65
    7 Silke Spiegelburg GER 4.65
    8 April Steiner-Bennett USA 4.55
    9 Vanessa Boslak FRA 4.55
    10 Fabiana Murer BRA 4.45
    10 Anna Rogowska POL 4.45
    12 Shuying Gao CHN 4.45

    2008-08-18 Women's Discus throw

    1 Stephanie Brown-Trafton USA 64.74
    xxx Yarelis Barrios CUB 63.64
    2 Olena Antonova UKR 62.59
    3 Aimin Song CHN 62.20
    4 Vera Cechlova CZE 61.75
    5 Ellina Zvereva BLR 60.82
    6 Yanfeng Li CHN 60.68
    7 Melina Robert-Michon FRA 60.66
    8 Dani Samuels AUS 60.15
    9 Aretha Thurmond USA 59.80
    10 Irina Yatchenko BLR 59.27
    11 Nicoleta Grasu ROM 58.63

    2008-08-19 Women's 400 m

    1 Christine Ohuruogu GBR 49.62
    2 Shericka Williams JAM 49.69
    3 Sanya Richards USA 49.93
    4 Yulia Gushchina RUS 50.01
    xxx Anastasiya Kapachinskaya RUS 50.03
    xxx Tatiana Firova RUS 50.11
    5 Rosemarie Whyte JAM 50.68
    6 Amantle Montsho BOT 51.18

    2008-08-19 Women's 100 m Hurdles

    1 Dawn Harper USA 12.54
    2 Sally Mclellan AUS 12.64
    3 Priscilla Lopes-Schliep CAN 12.64
    4 Damu Cherry USA 12.65
    5 Delloreen Ennis-London JAM 12.65
    6 Brigitte Foster-Hylton JAM 12.66
    7 Lolo Jones USA 12.72
    8 Sarah Claxton GBR 12.94

    2008-08-20 Women's 400 m Hurdles

    1 Melaine Walker JAM 52.64
    2 Sheena Tosta USA 53.70
    3 Tasha Danvers GBR 53.84
    4 Anastasiya Rabchenyuk UKR 53.96
    5 Anna Jesien POL 54.29
    6 Yekaterina Bikert RUS 54.96
    7 Zuzana Hejnova CZE 54.97
    8 Tiffany Ross-Williams USA 57.55

    2008-08-20 Women's Hammer throw

    xxx Aksana Miankova BLR 76.34
    1 Yipsi Moreno CUB 75.20
    2 Wenxiu Zhang CHN 74.32
    xxx Darya Pchelnik BLR 73.65
    3 Manuela Montebrun FRA 72.54
    4 Anita Wlodarczyk POL 71.56
    5 Clarissa Claretti ITA 71.33
    6 Martina Hrasnova SVK 71.00
    7 Betty Heidler GER 70.06
    8 Yelena Priyma RUS 69.72
    9 Stiliani Papadopoulou GRE 64.97
    f Kamila Skolimowska POL NM

    2008-08-21 Women's 200 m

    1 Veronica Campbell-Brown JAM 21.74
    2 Allyson Felix USA 21.93
    3 Kerron Stewart JAM 22.00
    4 Muna Lee USA 22.01
    5 Marshevet Hooker USA 22.34
    6 Sherone Simpson JAM 22.36
    7 Debbie Ferguson-Mckenzie BAH 22.61
    8 Cydonie Mothersill CAY 22.68

    2008-08-21 Women's Javelin throw

    1 Barbora Spotakova CZE 71.42
    xxx Mariya Abakumova RUS 70.78
    2 Christina Obergfoell GER 66.13
    3 Goldie Sayers GBR 65.75
    4 Steffi Nerius GER 65.29
    5 Osleidys Menendez CUB 63.35
    6 Barbara Madejczyk POL 62.02
    7 Katharina Molitor GER 59.64
    8 Mercedes Chilla SPA 58.13
    9 Li Zhang CHN 56.14
    10 Sinta Ozolina LAT 53.38
    11 Felicea Moldovan-Tilea ROM 53.04

    2008-08-21 Women's 20 km walk

    1 Olga Kaniskina RUS 1:26:31
    2 Kjersti Tysse Platzer NOR 1:27:07
    3 Elisa Rigaudo ITA 1:27:12
    4 Hong Liu CHN 1:27:17
    5 Maria Vasco SPA 1:27:25
    6 Beatriz Pascual SPA 1:27:44
    7 Olive Loughnane IRL 1:27:45
    8 Ana Cabecinha POR 1:27:46
    9 Athanasia Tsoumeleka GRE 1:27:54 - DQ
    10 Vera Santos POR 1:28:14
    11 Ryta Turava BLR 1:28:26
    12 Tatiana Sibileva RUS 1:28:28
    ...

    2008-08-22 Women's 5000 m

    1 Tirunesh Dibaba ETH 15:41.40
    2 Hewan Abeylegesse TUR 15:42.74
    3 Meseret Defar ETH 15:44.12
    4 Sylvia Jebiwott Kibet KEN 15:44.96
    5 Vivian Cheruiyot KEN 15:46.32
    6 Lilia Shobukhova RUS 15:46.62
    7 Alemitu Bekele TUR 15:48.48
    8 Meselech Melkamu ETH 15:49.03
    9 Kara Goucher USA 15:49.39
    10 Shalane Flanagan USA 15:50.80
    11 Priscah Jepleting Cherono KEN 15:51.78
    12 Gulnara Galkina-Samitova RUS 15:56.97
    13 Fei Xue CHN 16:09.84
    14 Jennifer Rhines USA 16:34.63
    15 Megan Metcalfe CAN 17:06.82

    2008-08-22 Women's Long jump

    1 Maurren Higa Maggi BRA 7.04
    2 Tatyana Lebedeva RUS 7.03
    3 Blessing Okagbare NGR 6.91
    4 Chelsea Hammond JAM 6.79
    5 Brittney Reese USA 6.76
    6 Oksana Udmurtova RUS 6.70
    7 Jade Johnson GBR 6.64
    8 Grace Upshaw USA 6.58
    9 Carolina Klueft SWE 6.49
    10 Tabia Charles CAN 6.47
    11 Keila Costa BRA 6.43
    12 Funmilayo Jimoh USA 6.29

    2008-08-22 Women's 4x100 m relay

    xxx Russia (Evgeniya Polyakova, Aleksandra Fedoriva, Yulia Gushchina, Yuliya Chermoshanskaya) RUS 42.31
    1 Belgium (Olivia Borlee, Hanna Marien, Elodie Ouedraogo, Kim Gevaert) BEL 42.54
    2 Nigeria (Franca Idoko, Gloria Kemasuode, Halimat Ismaila, Oludamola Osayomi) NGR 43.04
    3 Brazil (Rosemar Maria Coelho Neto, Lucimar De Moura, Thaissa Presti, Rosangela Santos) BRA 43.14
    4 Germany (Annett Mollinger, Verena Sailer, Cathleen Tschirch, Marion Wagner) GER 43.28
    x Poland (Ewelina Klocek; Daria Korczynska; Dorota Jedrusinska; Joanna Kocielnik) POL DQ
    f Jamaica (Shelly-Ann Fraser; Sherone Simpson; Kerron Stewart; Veronica Campbell-Brown) JAM DNF
    f Great Britain (Jeanette Kwakye; Montell Douglas; Emily Freeman; Emma Ania) GBR DNF

    2008-08-23 Women's 1500 m

    1 Nancy Jebet Langat KEN 4:00.23
    2 Iryna Lishchynska UKR 4:01.63
    3 Nataliya Tobias UKR 4:01.78
    4 Lisa Dobriskey GBR 4:02.10
    5 Maryam Yusuf Jamal BRN 4:02.71
    6 Natalia Rodriguez SPA 4:03.19
    7 Shannon Rowbury USA 4:03.58
    8 Iris Maria Fuentes-Pila SPA 4:04.86
    9 Anna Mishchenko UKR 4:05.13
    10 Siham Hilali MAR 4:05.57
    11 Anna Alminova RUS 4:06.99
    12 Btissam Lakhouad MAR 4:07.25

    2008-08-23 Women's High jump

    1 Tia Hellebaut BEL 2.05
    2 Blanka Vlasic CRO 2.05
    xxx Anna Chicherova RUS 2.03
    xxx Yelena Slesarenko RUS 2.01
    xxx Vita Palamar UKR 1.99
    3 Chaunte Howard USA 1.99
    4 Ariane Friedrich GER 1.96
    5 Ruth Beitia SPA 1.96
    6 Emma Green-Tregaro SWE 1.96
    7 Marina Aitova KAZ 1.93
    8 Antonietta Di Martino ITA 1.93
    9 Iva Strakova CZE 1.93
    10 Vita Styopina UKR 1.93
    11 Svetlana Shkolina RUS 1.93
    12 Romana Dubnova CZE 1.89

    2008-08-23 Women's 4x400 m relay

    1 United States (Sanya Richards, Monique Henderson, Allyson Felix, Mary Wineberg) USA 3:18.54
    xxx Russia (Anastasiya Kapachinskaya, Tatiana Firova, Liudmila Litvinova, Yulia Gushchina) RUS 3:18.82
    2 Jamaica (Novelene Williams, Rosemarie Whyte, Shereefa Lloyd, Shericka Williams) JAM 3:20.40
    xxx Belarus (Sviatlana Usovich, Ilona Usovich, Iryna Khliustava, Anna Kozak) BLR 3:21.85
    3 Great Britain (Nicola Sanders, Marilyn Okoro, Kelly Sotherton, Christine Ohuruogu) GBR 3:22.68
    4 Cuba (Indira Terrero, Susana Clement, Zulia Calatayud, Roxana Diaz) CUB 3:23.21
    5 Nigeria (Amechi Eze Joy, Folashade Abugan, Oluoma Nwoke, Muizat Ajoke Odumosu) NGR 3:23.74
    6 Germany (Valesca Tilgner Jonna, Sorina Nwachukwu, Florence Ekpo-Umoh, Claudia Hoffman) GER 3:28.45
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 12-01-17 στις 22:40

  3. #13
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    12.774
    Blog Entries
    5

    2012 London

    M

    *100m (+1.5m/")
    1 Usain Bolt JAM 9.63 (OR) / 0.165
    2 Yohan Blake JAM 9.75 (=PB) / 0.179
    3 Justin Gatlin USA 9.79 (PB) / 0.178
    DQ Tyson Gay USA 9.80 SB / 0.145
    4 Ryan Bailey USA 9.88 =PB / 0.176
    5 Churandy Martina NED 9.94 / 0.139
    6 Richard Thompson TRI 9.98 / 0.160
    7 Asafa Powell JAM 11.99 / 0.155

    *200m (+0,4m/")
    1 Usain Bolt JAM 19.32 / 0.180
    2 Yohan Blake JAM 19.44 / 0.172
    3 Warren Weir JAM 19.84 (PB) / 0.162
    4 Wallace Spearmon USA 19.90 SB / 0.165
    5 Churandy Martina NED 20.00 / 0.157
    6 Christophe Lemaitre FRA 20.19 / 0.153
    7 Alex Quinonez ECU 20.57 / 0.185
    8 Anaso Jobodwana RSARSA 20.69 / 0.216

    *400m
    1 Kirani James GRN 43.94 (NR) / 0.163
    2 Luguelin Santos DOM 44.46 . / 0.185
    3 Lalonde Gordon TRI 44.52 (PB) / 0.159
    4 Chris Brown BAH 44.79 / 0.166
    5 Kevin Borlee BEL 44.81 / 0.151
    6 Jonathan Borlee BEL 44.83 / 0.173
    7 Demetrius Pinder BAH 44.98 / 0.153
    8 Steven Solomon AUS 45.14 / 0.143

    *800m
    1 David Lekuta Rudisha KEN 1:40.91 (WR) [lap:49.28]
    2 Nijel Amos BOT 1:41.73 (WJ)
    3 Timothy Kitum KEN 1:42.53 (PB)
    4 Duane Solomon USA 1:42.82 PB
    5 Nick Symmonds USA 1:42.95 PB
    6 Mohammed Aman ETH 1:43.20 NR
    7 Abubaker Kaki SUD 1:43.32 SB
    8 Andrew Osagie GBR 1:43.77 PB

    *1500m
    1 Taoufik Makhloufi ALG 3:34.08
    2 Leonel Manzano USA 3:34.79
    3 Abdalaati Iguider MAR 3:35.13
    4 Matthew Centrowitz USA 3:35.17
    5 Henrik Ingebrigtsen NOR 3:35.43 NR
    6 Mekonnen Gebremedhin ETH 3:35.44
    7 Silas Kiplagat KEN 3:36.19
    8 Ilham Tanui Ozbilen TUR 3:36.72
    9 Nicholas Willis NZLNZL 3:36.94
    10 Belal Mansoor Ali BRN 3:37.98
    11 Nixon Kiplimo Chepseba KEN 3:39.04
    12 Asbel Kiprop KEN 3:43.83

    *5km
    1 Mohamed Farah GBR 13:41.66
    2 Dejen Gebremeskel ETH 13:41.98
    3 Thomas Pkemei Longosiwa KEN 13:42.36
    4 Bernard Lagat USA 13:42.99
    5 Isiah Kiplangat Koech KEN 13:43.83
    6 Abdalaati Iguider MAR 13:44.19
    7 Galen Rupp USA 13:45.04
    8 Juan Luis Barrios MEX 13:45.30
    9 Hayle Ibrahimov AZE 13:45.37
    10 Lopez Lomong USA 13:48.19
    11 Hagos Gebrhiwet ETH 13:49.59
    12 Yenew Alamirew ETH 13:49.68
    13 Mumin Gala DJI 13:50.26
    14 Cameron Levins CAN 13:51.87
    15 Moses Ndiema Kipsiro UGA 13:52.25

    *10km
    1 Mohamed Farah GBR 27:30.42
    2 Galen Rupp USA 27:30.90
    3 Tariku Bekele ETH 27:31.43
    4 Kenenisa Bekele ETH 27:32.44
    5 Bedan Karoki Muchiri KEN 27:32.94
    6 Zersenay Tadese ERI 27:33.51
    7 Teklemariam Medhin ERI 27:34.76
    8 Gebregziabher Gebremariam ETH 27:36.34
    9 Polat Kemboi Arikan TUR 27:38.81 PB
    10 Moses Ndiema Kipsiro UGA 27:39.22
    11 Cameron Levins CAN 27:40.68
    12 Moses Ndiema Masai KEN 27:41.34
    ...

    *Marathon
    1 Stephen Kiprotich UGA 2:08:01
    2 Abel Kirui KEN 2:08:27
    3 Wilson Kipsang Kiprotich KEN 2:09:37
    4 Mebrahtom Keflezighi USA 2:11:06
    5 1226 Marilson dos Santos BRA 2:11:10
    6 Kentaro Nakamoto JPN 2:11:16
    7 Cuthbert Nyasango ZIM 2:12:08 PB
    8 Paulo Roberto Paula BRA 2:12:17
    9 Henryk Szost POL 2:12:28
    10 Ruggero Pertile ITA 2:12:45
    11 Viktor Roethlin SUI 2:12:48
    12 Oleksandr Sitkovskyy UKR 2:12:56 SB
    13 Franck de Almeida BRA 2:13:35
    14 Aleksey Reunkov RUS 2:13:49
    15 Wirimai Juwawo ZIM 2:14:09 SB
    16 Michael Shelley AUS 2:14:10
    17 Emmanuel Kipchirchir Mutai KEN 2:14:49
    ...

    *110m H. (-0,3m/")
    1 Aries Merritt USA 12.92 (PB) / 0.143
    2 Jason Richardson USA 13.04 / 0.194
    3 Hansle Parchment JAM 13.12 (NR) / 0.172
    4 Lawrence Clarke GBR 13.39 / 0.169
    5 Ryan Brathwaite BAR 13.40 / 0.163
    6 Orlando Ortega CUB 13.43 / 0.135
    7 Lehann Fourie RSA 13.53 / 0.136
    f Dayron Robles CUB DQ / 0.159

    *400m h.
    1 Felix Sanchez DOM 47.63 (SB) / 0.158
    2 Michael Tinsley USA 47.91 (PB) / 0.184
    3 Javier Culson PUR 48.10 / 0.196
    4 David Greene GBR 48.24 / 0.150
    5 Angelo Taylor USA 48.25 / 0.158
    6 Jehue Gordon TRI 48.86 / 0.165
    7 Leford Green JAM 49.12 / 0.194
    8 Kerron Clement USA 49.15 / 0.148

    *3km steeple
    1 Ezekiel Kemboi KEN 8:18.56 .
    2 Mahiedine Mekhissi-Benabbad FRA 8:19.08 .
    3 Abel Kiprop Mutai KEN 8:19.73
    4 Roba Gari ETH 8:20.00
    5 Brimin Kiprop Kipruto KEN 8:23.03
    6 Evan Jager USA 8:23.87
    7 Hamid Ezzine MAR 8:24.90
    8 Donald Cabral USA 8:25.91
    9 Tarik Langat Akdag TUR 8:27.64
    10 Ion Luchianov MDA 8:28.15
    11 Brahim Taleb MAR 8:32.40
    12 Nahom Mesfin ETH 8:35.12
    13 Yuri Floriani ITA 8:40.07
    f Benjamin Kiplagat UGA DQ
    f Jukka Keskisalo FIN DNF

    *20km W
    1 Ding Chen CHN 1:18:46 (OR)
    2 Erick Barrondo GUA 1:18:57
    3 Zhen Wang CHN 1:19:25
    4 Zelin Cai CHN 1:19:44
    5 Miguel Angel Lopez ESP 1:19:49 PB
    6 Eder Sanchez MEX 1:19:52 SB
    7 Jared Tallent AUS 1:20:02 SB
    8 Bertrand Moulinet FRA 1:20:12 PB
    9 Robert Heffernan IRL 1:20:18 SB
    10 Irfan Kolothum Thodi IND 1:20:21 NR
    11 Joao Vieira POR 1:20:41 SB
    12 Dzianis Simanovich BLR 1:20:42 PB
    13 Inaki Gomez CAN 1:20:58 NR
    14 Erik Tysse NOR 1:21:00 SB
    15 Alexandros Papamihail GRE 1:21:12 NR
    16 Ivan Trotski BLR 1:21:23 SB
    17 Hyunsub Kim KOR 1:21:36 SB
    18 Isamu Fujisawa JPN 1:21:48
    19 Dawid Tomala POL 1:21:55
    20 Eider Arevalo COL 1:22:00
    ...

    *50km W
    DQ Sergey Kirdyapkin RUS 3:35:59 (OR)
    2 Jared Tallent AUS 3:36:53 (PB)
    3 Tianfeng Si CHN 3:37:16 (PB)
    4 Robert Heffernan IRL 3:37:54 NR
    5 Igor Erokhin RUS 3:37:54 PB
    DQ Sergey Bakulin RUS 3:38:55 SB
    7 Jianbo Li CHN 3:39:01 PB
    8 Matej Toth SVK 3:41:24
    ...

    *LJ
    1 Greg Rutherford GBR 8.31 (-0.4)
    2 Mitchell Watt AUS 8.16 (-0.2)
    3 Will Claye USA 8.12 (-0.2)
    4 Michel Torneus SWE 8.11 (-0.7)
    5 Sebastian Bayer GER 8.10 (+0.4)
    6 Christopher Tomlinson GBR 8.07 (+0.2)
    7 Mauro Vinicius da Silva BRA 8.01 (-0.1)
    8 Godfrey Khotso Mokoena RSA 7.93 (-2.3)
    9 Henry Frayne AUS 7.85 (-0.3)
    10 Marquise Goodwin USA 7.80 (+0.2)
    11 Aleksandr Menkov RUS 7.78 (-0.9)
    12 Tyrone Smith BER 7.70 (+0.9)

    *TJ
    1 Christian Taylor USA 17.81 (+0.6)
    2 Will Claye USA 17.62 (+0.6)
    3 Fabrizio Donato ITA 17.48 (+0.6)
    4 Daniele Greco ITA 17.34 (+0.9)
    5 Leevan Sands BAH 17.19 (+0.2)
    6 Benjamin Compaore FRA 17.08 (0.0)
    7 Tosin Oke NGR 16.95 (+0.7)
    8 Alexis Copello CUB 16.92 (+0.5)
    9 Lyukman Adams RUS 16.78 (+0.2)
    10 Bin Dong CHN 16.75 (+0.3)
    11 Samyr Laine HAI 16.65 (+0.8)
    12 Dzmitry Platnitski BLR 16.19 (-0.7)

    *HJ
    1 Ivan Ukhov RUS 2.38 .
    2 Erik Kynard USA 2.33 .
    3 Derek Drouin CAN 2.29 .
    3 Robert Grabarz GBR 2.29 .
    3 Mutaz Essa Barshim QAT 2.29
    6 Jamie Nieto USA 2.29
    7 Bohdan Bondarenko UKR 2.29
    8 Michael Mason CAN 2.29
    9 Wanner Miller COL 2.25
    9 Andriy Protsenko UKR 2.25
    9 Jesse Williams USA 2.25
    12 Andrey Silnov RUS 2.25
    13 Kyriakos Ioannou CYP 2.20
    14 Mickael Hanany FRA 2.20

    *PV
    1 Renaud Lavillenie FRA 5.97 (OR)
    2 Bjoern Otto GER 5.91
    3 Raphael Holzdeppe GER 5.91 (PB)
    4 Dmitry Starodubtsev RUS 5.75
    5 Evgeniy Lukyanenko RUS 5.75 SB
    5 Steven Lewis GBR 5.75
    7 Konstadinos Filippidis GRE 5.65
    8 Jan Kudlicka CZE 5.65
    9 Romain Mesnil FRA 5.50
    9 Malte Mohr GER 5.50
    11 Lukasz Michalski POL 5.50
    12 Igor Bychkov ESP 5.50
    f Brad Walker USA NM
    f Steven Hooker AUS NM

    *SP
    1 Tomasz Majewski POL 21.89
    2 David Storl GER 21.86
    3 Reese Hoffa USA 21.23
    4 Christian Cantwell USA 21.19
    5 Dylan Armstrong CAN 20.93
    6 German Lauro ARG 20.84 NR
    7 Asmir Kolasinac SRB 20.71
    8 Pavel Lyzhyn BLR 20.69 SB
    9 Ryan Whiting USA 20.64
    10 Dorian Scott JAM 20.61
    11 Maksim Sidorov RUS 20.41
    12 Ming-Huang Chang TPE 19.99

    *DT
    1 Robert Harting GER 68.27 .
    2 Ehsan Hadadi IRI 68.18 .
    3 Gerd Kanter EST 68.03
    4 Virgilijus Alekna LTU 67.38
    5 Piotr Malachowski POL 67.19
    6 Martin Wierig GER 65.85
    7 Yennifer Frank Casanas ESP 65.56
    8 Vikas Gowda IND 64.79
    9 Benn Harradine AUS 63.59
    10 Erik Cadee NED 62.78
    11 Jorge Y. Fernandez CUB 62.02
    12 Lawrence Okoye GBR 61.03

    *HT
    1 Krisztian Pars HUN 80.59
    2 Primoz Kozmus SLO 79.36 (SB)
    3 Koji Murofushi JPN 78.71 (SB)
    4 Olexiy Sokyrskiyy UKR 78.25
    5 Kirill Ikonnikov RUS 77.86
    6 Lukas Melich CZE 77.17
    7 Szymon Ziolkowski POL 77.10
    8 Nicola Vizzoni ITA 76.07
    9 Kibwe Johnson USA 74.95
    10 Dilshod Nazarov TJK 73.80
    11 Valery Sviatokha BLR 73.13
    12 Alexander Smith GBR 72.87

    *JT
    1 Keshorn Walcott TRI 84.58 (NR)
    2 Oleksandr Pyatnytsya UKR 84.51 .
    3 Antti Ruuskanen FIN 84.12
    4 Vitezslav Vesely CZE 83.34
    5 Tero Pitkamaki FIN 82.80
    6 Andreas Thorkildsen NOR 82.63
    7 Spiridon Lebesis GRE 81.91
    8 Tino Haber GER 81.21
    9 Stuart Farquhar NZL 80.22
    10 Roderick Genki Dean JPN 79.95
    11 1725 Ari Mannio FIN 78.60
    12 2322 Julius Yego KEN 77.15

    *10thlon
    1 Ashton Eaton USA 8869
    2 Trey Hardee USA 8671 SB
    3 Leonel Suarez CUB 8523 SB
    4 Hans van Alphen BEL 8447
    5 Damian Warner CAN 8442 PB
    6 Rico Freimuth GER 8320
    7 Oleksiy Kasyanov UKR 8283
    8 Sergey Sviridov RUS 8219
    9 Willem Coertzen RSA 8173
    10 Pascal Behrenbruch GER 8126
    11 Eelco Sintnicolaas NED 8034
    12 Brent Newdick NZL 7988
    ...

    *4x100m
    1 Jamaica 36.84 (WR)
    (Nesta Carter; Michael Frater; Yohan Blake; Usain Bolt)
    DQ United States 37.04 (NR)
    (Trell Kimmons; Justin Gatlin; Tyson Gay; Ryan Bailey)
    2 Trinidad and Tobago 38.12
    (Keston Bledman; Marc Burns; Emmanuel Callender; Richard Thompson)
    3 France FRA 38.16
    (Jimmy Vicaut; Pierre-Alexis Pessonneaux; Christophe Lemaitre; Ronald Pognon)
    5 Japan JPNJ 38.35
    6 Netherlands NED 38.39
    7 Australia AUS 38.43
    f Canada CAN DQ

    *4x400m
    1 Bahamas 2:56.72 (NR)
    (Chris Brown; Demetrius Pinder; Michael Mathieu; Ramon Miller)
    2 United States 2:57.05 (SB)
    (Bryshon Nellum; Joshua Mance; Tony McQuay; Angelo Taylor)
    3 Trinidad and Tobago 2:59.40 (NR)
    (Lalonde Gordon; Jarrin Solomon; Ade Alleyne-Forte; Deon Lendore)
    4 Great Britain & N.I. GBR 2:59.53 SB
    5 Russia RUS 3:00.09
    6 Belgium BEL 3:01.83
    7 Venezuela VEN 3:02.18
    8 South Africa RSA 3:03.46 SB
    f Cuba CUB DNF

    W

    *100m (+1.5m/")
    1 Shelly-Ann Fraser-Pryce JAM 10.75 / 0.153
    2 Carmelita Jeter USA 10.78 / 0.153
    3 Veronica Campbell-Brown JAM 10.81 / 0.143
    4 Tianna Madison Bartoletta USA 10.85 PB / 0.171
    5 Allyson Felix USA 10.89 PB / 0.176
    6 Kelly-Ann Baptiste TRI 10.94 / 0.128
    7 Murielle Ahoure CIV 11.00 / 0.156
    8 Blessing Okagbare NGR 11.01 / 0.165

    *200m (-0,2m/")
    1 Allyson Felix USA 21.88 / 0.174
    2 Shelly-Ann Fraser-Pryce JAM 22.09 (PB) / 0.169
    3 Carmelita Jeter USA 22.14 / 0.167
    4 Veronica Campbell-Brown JAM 22.38 / 0.176
    5 Sanya Richards-Ross USA 22.39 / 0.171
    6 Murielle Ahoure CIV 22.57 / 0.161
    7 Myriam Soumare FRA 22.63 / 0.157
    8 Semoy Hackett TRI 22.87 / 0.150

    *400m
    1 Sanya Richards-Ross USA 49.55 / 0.189
    2 Christine Ohuruogu GBR 49.70 (SB) / 0.174
    3 Deedee Trotter USA 49.72 (SB) / 0.167
    4 Amantle Montsho BOT 49.75 / 0.198
    5 Novlene Williams-Mills JAM 50.11 / 0.258
    6 Antonina Krivoshapka RUS 50.17 / 0.175
    7 Francena McCorory USA 50.33 / 0.196
    8 Rosemarie Whyte JAM 50.79 / 0.184

    *800m
    1 Mariya Savinova RUS 1:56.19
    2 Caster Semenya RSA 1:57.23
    3 Ekaterina Poistogova RUS 1:57.53 (PB)
    4 Pamela Jelimo KEN 1:57.59
    5 Alysia Johnson Montano USA 1:57.93
    6 Elena Arzhakova RUS 1:59.21
    7 Francine Niyonsaba BDI 1:59.63
    8 Janeth Jepkosgei Busienei KEN 2:00.19

    *1500m
    1 Asli Cakir Alptekin TUR 4:10.23
    2 Gamze Bulut TUR 4:10.40
    3 Maryam Yusuf Jamal BRN 4:10.74
    4 Tatyana Tomashova RUS 4:10.90
    5 Abeba Aregawi ETH 4:11.03
    6 Shannon Rowbury USA 4:11.26
    7 Natallia Kareiva BLR 4:11.58
    8 Lucia Klocova SVK 4:12.64
    9 Ekaterina Kostetskaya RUS 4:12.90
    10 Lisa Dobriskey GBR 4:13.02
    11 Laura Weightman GBR 4:15.60
    12 Hellen Onsando Obiri KEN 4:16.57
    f Morgan Uceny USA DNF

    *5km
    1 Meseret Defar ETH 15:04.25 .
    2 Vivian Jepkemoi Cheruiyot KEN 15:04.73 .
    3 Tirunesh Dibaba ETH 15:05.15
    4 Sally Jepkosgei Kipyego KEN 15:05.79
    5 Gelete Burka ETH 15:10.66
    6 Viola Jelagat Kibiwot KEN 15:11.59
    7 Joanne Pavey GBR 15:12.72
    8 Julia Bleasdale GBR 15:14.55
    9 Olga Golovkina RUS 15:17.88
    10 Shitaye Eshete BRN 15:19.13
    11 Molly Huddle USA 15:20.29
    12 Tejitu Daba BRN 15:21.34
    13 Elena Nagovitsyna RUS 15:21.38
    14 Julie Culley USA 15:28.22
    15 Elena Romagnolo ITA 15:35.69

    *10km
    1 Tirunesh Dibaba ETH 30:20.75
    2 Sally Jepkosgei Kipyego KEN 30:26.37 (PB)
    3 Vivian Jepkemoi Cheruiyot KEN 30:30.44 (PB)
    4 Werknesh Kidane ETH 30:39.38 SB
    5 Belaynesh Oljira ETH 30:45.56
    6 Shitaye Eshete BRN 30:47.25 NR
    7 Joanne Pavey GBR 30:53.20 PB
    8 Julia Bleasdale GBR 30:55.63 PB
    9 Hitomi Niiya JPN 30:59.19 PB
    10 Kayoko Fukushi JPN 31:10.35 SB
    11 Amy Hastings USA 31:10.69 PB
    12 Janet Cherobon-Bawcom USA 31:12.68 PB
    13 Lisa Uhl USA 31:12.80 PB
    14 Sara Moreira POR 31:16.44 PB
    ...

    *Marathon
    1 Tiki Gelana ETH 2:23:07 (OR)
    2 Priscah Jeptoo KEN 2:23:12
    3 Tatyana Petrova Arkhipova RUS 2:23:29 (PB)
    4 Mary Jepkosgei Keitany KEN 2:23:56
    5 Tetyana Gamera-Shmyrko UKR 2:24:32 NR
    6 Xiaolin Zhu CHN 2:24:48
    7 Jessica Augusto POR 2:25:11
    8 Valeria Straneo ITA 2:25:27
    9 Albina Mayorova RUS 2:25:38
    10 Shalane Flanagan USA 2:25:51
    11 Kara Goucher USA 2:26:07
    12 Helalia Johannes NAM 2:26:09 NR
    13 Marisa Barros POR 2:26:13
    14 Irina Mikitenko GER 2:26:44
    15 Kimberley Smith NZL 2:26:59
    16 Ryoko Kizaki JPN 2:27:16
    17 Lisa Jane Weightman AUS 2:27:32 PB
    18 Isabellah Andersson SWE 2:27:36
    19 Yoshimi Ozaki JPN 2:27:43
    20 Edna Ngeringwony Kiplagat KEN 2:27:52
    ...

    *100m H. (-0.2m/")
    1 Sally Pearson AUS 12.35 (OR) / 0.137
    2 Dawn Harper USA 12.37 (PB) / 0.156
    3 Kellie Wells USA 12.48 (PB) / 0.137
    4 LoLo Jones USA 12.58 SB / 0.163
    5 Nevin Yanit TUR 12.58 NR / 0.161
    6 Phylicia George CAN 12.65 =PB / 0.152
    7 Jessica Zelinka CAN 12.69 / 0.145
    8 Beate Schrott AUT 13.07 / 0.156

    *400m h.
    1 Natalya Antyukh RUS 52.70 (PB) / 0.167
    2 Lashinda Demus USA 52.77 / 0.170
    3 Zuzana Hejnova CZE 53.38 / 0.163
    4 Kaliese Spencer JAM 53.66 SB / 0.191
    5 Georganne Moline USA 53.92 PB / 0.177
    6 T'erea Brown USA 55.07 / 0.201
    7 Denisa Rosolova CZE 55.27 / 0.244
    8 Muizat Ajoke Odumosu NGR 55.31 / 0.270

    *3km steeple
    DQ Yuliya Zaripova RUS 9:06.72 (PB)
    2 Habiba Ghribi TUN 9:08.37 (NR)
    3 Sofia Assefa ETH 9:09.84
    4 Milcah Chemos Cheywa KEN 9:09.88
    5 Hiwot Ayalew ETH 9:12.98
    6 Etenesh Diro ETH 9:19.89 PB
    7 Antje Moeldner-Schmidt GER 9:21.78 SB
    8 Gesa Felicitas Krause GER 9:23.52 PB
    9 Emma Coburn USA 9:23.54 PB
    10 Mercy Wanjiku Njoroge KEN 9:26.73
    11 Clarisse Cruz POR 9:32.44
    12 Marta Dominguez ESP 9:36.45
    13 Polina Jelizarova LAT 9:38.56
    14 Bridget Franek USA 9:45.51
    f Gulnara Galkina RUS DNF

    *20km W
    1 Elena Lashmanova RUS 1:25:02 (WR)
    DQ Olga Kaniskina RUS 1:25:09 (SB)
    3 Shenjie Qieyang CHN 1:25:16 (AR)
    4 Hong Liu CHN 1:26:00
    5 Anisya Kirdyapkina RUS 1:26:26 SB
    6 Xiuzhi Lu CHN 1:27:10
    7 Elisa Rigaudo ITA 1:27:36 SB
    8 Beatriz Pascual ESP 1:27:56 SB
    9 Ana Cabecinha POR 1:28:03 SB
    10 Maria Vasco ESP 1:28:14 SB
    11 Masumi Fuchise JPN 1:28:41 SB
    12 Maria Jose Poves ESP 1:29:36
    13 Olive Loughnane IRL 1:29:39 SB
    14 Eleonora Giorgi ITA 1:29:48 PB
    15 Ines Henriques POR 1:29:54 SB

    *LJ
    1 Brittney Reese USA 7.12 (+0.8)
    2 Elena Sokolova RUS 7.07 (+0.5) (PB)
    3 Janay DeLoach USA 6.89 (+0.2)
    4 Ineta Radevica LATLAT 6.88 SB (+1.2)
    5 Anna Nazarova RUS 6.77 (+0.5)
    6 Lyudmila Kolchanova RUS 6.76 (0.0)
    7 Nastassia Mironchyk - Ivanova BLR 6.72 (0.0)
    8 Eloyse Lesueur FRA 6.67 (-0.2)
    9 Shara Proctor GBR 6.55 (+0.2)
    10 Veronika Shutkova BLR 6.54 (+1.4)
    11 Ivana Spanovic SRB 6.35 (+0.9)
    f Karin Mey Melis TUR DNS

    *TJ
    1 Olga Rypakova KAZ 14.98 (-0.4)
    2 Caterine Ibarguen COL 14.80 (+0.4)
    3 Olha Saladuha UKR 14.79 (+0.5)
    4 Hanna Knyazyeva UKR 14.56 (-0.1)
    5 Yamile Aldama GBR 14.48 (-0.6)
    6 Kimberly Williams JAM 14.48 (+0.3)
    7 Trecia Smith JAM 14.35 SB (-0.2)
    8 Victoria Valyukevich RUS 14.24 (-0.7)
    9 Yargeris Savigne CUB 14.12 (-0.2)
    10 Tatyana Lebedeva RUS 14.11 (-0.7)
    11 Marija Sestak SLO 13.98 (-0.7)
    12 Dana Veldakova SVK 11.92 (-0.5)

    *HJ
    1 Anna Chicherova RUS 2.05
    2 Brigetta Barrett USA 2.03 (PB)
    3 Svetlana Shkolina RUS 2.03 (PB)
    4 Ruth Beitia ESP 2.00 =SB
    5 Tia Hellebaut BEL 1.97 =SB
    6 Chaunte Lowe USA 1.97
    7 Svetlana Radzivil UZB 1.97 SB
    8 Emma Green Tregaro SWE 1.93
    9 Melanie Melfort FRA 1.93 =SB
    10 Irina Gordeeva RUS 1.93
    11 Airine Palsyte LTU 1.89
    12 Burcu Ayhan TUR 1.89

    *PV
    1 Jennifer Suhr USA 4.75
    2 Yarisley Silva CUB 4.75 (=NR)
    3 Elena Isinbaeva RUS 4.70
    4 Silke Spiegelburg GER 4.65
    5 Martina Strutz GER 4.55
    6 Lisa Ryzih GER 4.45
    6 Jirina Ptacnikova-Svobodova CZE 4.45
    6 Holly Bleasdale GBR 4.45
    9 Becky Holliday USA 4.45
    10 Vanessa Boslak FRA 4.30
    11 Alana Boyd AUS 4.30
    f Anna Rogowska POL NM

    *SP
    x Nadzeya Ostapchuk BLR 21.36
    1 Valerie Adams NZL 20.70
    2 Evgeniia Kolodko RUS 20.48 (PB)
    3 Lijiao Gong CHN 20.22
    4 Ling Li CHN 19.63
    5 Michelle Carter USA 19.42
    6 Xiangrong Liu CHN 19.18
    7 Geisa Arcanjo BRA 19.02 PB
    8 Irina Tarasova RUS 19.00
    9 Natalia Duco CHI 18.80 NR
    10 Christina Schwanitz GER 18.47
    11 Natallia Mikhnevich BLR 18.42

    *DT
    1 Sandra Perkovic CRO 69.11 (NR)
    2 Darya Pishchalnikova RUS 67.56
    3 Yanfeng Li CHN 67.22
    4 Yarelys Barrios CUB 66.38
    5 Nadine Mueller GER 65.94
    6 Melina Robert-Michon FRA 63.98 SB
    7 Krishna Poonia IND 63.62
    8 Stephanie Brown Trafton USA 63.01
    9 Zinaida Sendriute LTU 61.68
    10 Anna Rueh GER 61.36
    11 Xuejun Ma CHN 61.02
    12 Dani Samuels AUS 60.40

    *HT
    1 Tatyana Lysenko RUS 78.18 (OR)
    2 Anita Wlodarczyk POL 77.60
    3 Betty Heidler GER 77.13
    4 Wenxiu Zhang CHN 76.34
    5 Kathrin Klaas GER 76.05 PB
    6 Yipsi Moreno CUB 74.60
    7 Aksana Miankova BLR 74.40
    8 Zalina Marghieva MDA 74.06
    9 Stephanie Falzon FRA 73.06 SB
    10 Joanna Fiodorow POL 72.37
    11 Mariya Bespalova RUS 71.13
    12 Sophie Hitchon GBR 69.33

    *JT
    1 Barbora Spotakova CZE 69.55
    2 Christina Obergfoell GER 65.16 .
    3 Linda Stahl GER 64.91
    4 Sunette Viljoen RSA 64.53
    5 Huihui Lu CHN 63.70
    6 Kathrina Molitor GER 62.89
    7 Martina Ratej SLO 61.62
    8 Madara Palameika LAT 60.73
    9 Kathryn Mitchell AUS 59.46
    10 Maria Abakumova RUS 59.34
    11 Asdis Hjalmsdottir ISL 59.08
    12 Elizabeth Gleadle CAN 58.78

    *7thlon
    1 Jessica Ennis GBR 6955 (NR)
    2 Lilli Schwarzkopf GER 6649 (PB)
    3 Tatyana Chernova RUS 6628
    4 Lyudmyla Yosypenko UKR 6618 (PB)
    5 Austra Skujyte LTU 6599 (PB)
    6 Antoinette Nana Djimou Ida FRA 6576 (PB)
    7 Jessica Zelinka CAN 6480
    8 Kristina Savitskaya RUS 6452
    9 Laura Ikauniece LAT 6414 PB
    10 Hanna Melnychenko UKR 6392
    11 Brianne Theisen CAN 6383
    12 Dafne Schippers NED 6324
    13 Nadine Broersen NED 6319 PB
    14 Jessica Samuelsson SWE 6300 PB
    15 Katarina Johnson-Thompson GBR 6267 PB
    16 Sharon Day USA USA 6232
    ...

    *4x100m
    1 United States 40.82 (WR)
    (Tianna Madison; Allyson Felix; Bianca Knight; Carmelita Jeter)
    2 Jamaica 41.41 (NR)
    (Shelly-Ann Fraser-Pryce; Sherone Simpson; Veronica Campbell-Brown; Kerron Stewart)
    3 Ukraine 42.04 (NR)
    (Olesya Povh; Hrystyna Stuy; Mariya Ryemyen; Elyzaveta Bryzgina)
    4 Nigeria NGR 42.64 SB
    5 Germany GER 42.67
    6 Netherlands NED 42.70
    7 Brazil BRA 42.91
    f Trinidad and Tobago TRI DNF

    *4x400m
    1 United States 3:16.87 (SB)
    (Deedee Trotter; Allyson Felix; Francena McCorory; Sanya Richards-Ross)
    2 Russia 3:20.23
    (Yulia Gushchina; Antonina Krivoshapka; Tatyana Firova; Natalya Antyukh)
    3 Jamaica 3:20.95
    (Christine Day; Rosemarie Whyte; Shericka Williams; Novlene Williams-Mills)
    4 Ukraine UKR 3:23.57 SB
    5 Great Britain & N.I. GBR 3:24.76 SB
    6 France FRA 3:25.92
    7 Czech Republic CZE 3:27.77
    f Nigeria NGR DQ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 08-12-16 στις 16:26
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  4. #14
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    12.774
    Blog Entries
    5

    Rio 2016

    Men's 100m - 14.08.2016 Final, Wind:+0,2

    1. Usain BOLT JAM 86 9.81 SB
    2. Justin GATLIN USA 82 9.89
    3. Andre DE GRASSE CAN 94 9.91 PB
    4. Yohan BLAKE JAM 89 9.93 SB
    5. Akani SIMBINE RSA 93 9.94
    6. Ben Youssef MEITE CIV 86 9.96 PB
    7. Jimmy VICAUT FRA 92 10.04
    8. Trayvon BROMELL USA 95 10.06

    Men's 200m - 18.08.2016 Final, Wind: -0.5

    1. Usain BOLT JAM 86 19.78 SB
    2. Andre DE GRASSE CAN 94 20.02
    3. Christophe LEMAITRE FRA 90 20.12
    4. Adam GEMILI GBR 93 20.12
    5. Churandy MARTINA NED 84 20.13
    6. LaShawn MERRITT USA 86 20.19
    7. Alonso EDWARD PAN 89 20.23
    8. Ramil GULIYEV TUR 90 20.43

    Men's 200m - 18.08.2016 Final

    1. Usain BOLT JAM 86 19.78 SB
    2. Andre DE GRASSE CAN 94 20.02
    3. Christophe LEMAITRE FRA 90 20.12
    4. Adam GEMILI GBR 93 20.12
    5. Churandy MARTINA NED 84 20.13
    6. LaShawn MERRITT USA 86 20.19
    7. Alonso EDWARD PAN 89 20.23
    8. Ramil GULIYEV TUR 90 20.43

    Men's 400m - 14.08.2016 Final

    1. Wayde VAN NIEKERK RSA 92 43.03 WR, AR
    2. Kirani JAMES GRN 92 43.76 SB
    3. LaShawn MERRITT USA 86 43.85 SB
    4. Machel CEDENIO TTO 95 44.01 PB
    5. Karabo SIBANDA BOT 98 44.25 PB
    6. Ali Khamis KHAMIS BRN 95 44.36 PB
    7. Bralon TAPLIN GRN 92 44.45
    8. Matthew HUDSON-SMITH GBR 94 44.61

    Men's 800m - 15.08.2016

    1. David RUDISHA KEN 88 1:42.15 WL
    2. Taoufik MAKHLOUFI ALG 88 1:42.61 PB
    3. Clayton MURPHY USA 95 1:42.93 PB
    4. Pierre-Ambroise BOSSE FRA 92 1:43.41 SB
    5. Ferguson Cheruiyot ROTICH KEN 89 1:43.55
    6. Marcin LEWANDOWSKI POL 87 1:44.20
    7. Alfred KIPKETER KEN 96 1:46.02
    8. Boris BERIAN USA 92 1:46.15

    Men's 1500m - 20.08.2016

    1. Matthew CENTROWITZ USA 89 3:50.00
    2. Taoufik MAKHLOUFI ALG 88 3:50.11
    3. Nick WILLIS NZL 83 3:50.24
    4. Ayanleh SOULEIMAN DJI 92 3:50.29
    5. Abdelaati IGUIDER MAR 87 3:50.58
    6. Asbel KIPROP KEN 89 3:50.87
    7. David BUSTOS ESP 90 3:51.06
    8. Ben BLANKENSHIP USA 88 3:51.09
    ...

    Men's 5000m - 20.08.2016

    1. Mo FARAH GBR 83 13:03.30
    2. Paul CHELIMO USA 90 13:03.90 PB
    3. Hagos GEBRHIWET ETH 94 13:04.35
    4. Mohammed AHMED CAN 91 13:05.94
    5. Bernard LAGAT USA 74 13:06.78 SB
    6. Andrew BUTCHART GBR 91 13:08.61 PB
    7. Albert ROP BRN 92 13:08.79
    8. Joshua CHEPTEGEI UGA 96 13:09.17
    ...

    Men's 10,000m - 13.08.2016

    1. Mo FARAH GBR 83 27:05.17
    2. Paul Kipngetich TANUI KEN 90 27:05.64 SB
    3. Tamirat TOLA ETH 91 27:06.26
    4. Yigrem DEMELASH ETH 94 27:06.27
    5. Galen RUPP USA 86 27:08.92 SB
    6. Joshua CHEPTEGEI UGA 96 27:10.06 PB
    7. Bitan KAROKI KEN 90 27:22.93 SB
    8. Zersenay TADESE ERI 82 27:23.86
    ...

    Men's 110mH - 16.08.2016 Final, Wind: +0,2

    1. Omar MCLEOD JAM 94 13.05
    2. Orlando ORTEGA ESP 91 13.17
    3. Dimitri BASCOU FRA 87 13.24
    4. Pascal MARTINOT-LAGARDE FRA 91 13.29
    5. Devon ALLEN USA 94 13.31
    6. Jonathan CABRAL CAN 92 13.41
    7. Milan TRAJKOVIC CYP 92 13.41
    - Ronnie ASH USA 88 DQ

    Men's 400mH - 18.08.2016

    1. Kerron CLEMENT USA 85 47.73 WL
    2. Boniface Mucheru TUMUTI KEN 92 47.78 PB
    3. Yasmani COPELLO TUR 87 47.92 PB
    4. Thomas BARR IRL 92 47.97 PB
    5. Annsert WHITE JAM 87 48.07 PB
    6. Rasmus MAGI EST 92 48.40 PB
    7. Haron KOECH KEN 90 49.09
    - Javier CULSON PUR 84 DQ

    Men's 3000mSC - 17.08.2016

    1. Conseslus KIPRUTO KEN 94 8:03.28
    2. Evan JAGER USA 89 8:04.28 SB
    3. Mahiedine MEKHISSI BENABBAD FRA 85 8:11.52 SB
    4. Soufiane EL BAKKALI MAR 96 8:14.35 PB
    5. Yoann KOWAL FRA 87 8:16.75 SB
    6. Brimin Kiprop KIPRUTO KEN 85 8:18.79 SB
    7. Hillary BOR USA 89 8:22.74 PB
    8. Donald CABRAL USA 89 8:25.81
    ...

    Men's High Jump - 16.08.2016

    1. Derek DROUIN CAN 90 2.38 SB
    2. Mutaz Essa BARSHIM QAT 91 2.36
    3. Bohdan BONDARENKO UKR 89 2.33
    4. Andriy PROTSENKO UKR 88 2.33 SB
    4. Robbie GRABARZ GBR 87 2.33 SB
    6. Erik KYNARD USA 91 2.33
    7. Majed Aldin GHAZAL SYR 87 2.29
    7. Donald THOMAS BAH 84 2.29
    7. Kyriakos IOANNOU CYP 84 2.29 SB
    ...

    Men's Pole Vault - 15.08.2016

    1. Thiago BRAZ BRA 93 6.03 WL, AR
    2. Renaud LAVILLENIE FRA 86 5.98 SB
    3. Sam KENDRICKS USA 92 5.85
    4. Jan KUDLICKA CZE 88 5.75
    4. Piotr LISEK POL 92 5.75 SB
    6. Changrui XUE CHN 91 5.65
    7. Konstantinos FILIPPIDIS GRE 86 5.50
    7. Michal BALNER CZE 82 5.50
    7. Daichi SAWANO JPN 80 5.50
    ...

    Men's Long Jump - 13.08.2016

    1. Jeff HENDERSON USA 89 8.38 +0.2 SB
    2. Luvo MANYONGA RSA 91 8.37 -0.3 PB
    3. Greg RUTHERFORD GBR 86 8.29 +0.3
    4. Jarrion LAWSON USA 94 8.25 -0.5
    5. Jianan WANG CHN 96 8.17 -0.5
    6. Emiliano LASA URU 90 8.10 -0.6
    7. Henry FRAYNE AUS 90 8.06 -0.5
    8. Kafetien GOMIS FRA 80 8.05 0.0 SB
    ...

    Men's Triple Jump - 16.08.2016

    1. Christian TAYLOR USA 90 17.86 +0.7 WL
    2. Will CLAYE USA 91 17.76 +0.4 PB
    3. Bin DONG CHN 88 17.58 -0.2 PB
    4. Shuo CAO CHN 91 17.13 -0.2 SB
    5. John MURILLO COL 84 17.09 0.0 PB
    6. Nelson EVORA POR 84 17.03 +0.1 SB
    7. Troy DORIS GUY 89 16.90 -0.2
    8. Lazaro MARTINEZ CUB 97 16.68 -0.5
    ...

    Men's Shot Put - 18.08.2016

    1. Ryan CROUSER USA 92 22.52 WL, PB
    2. Joe KOVACS USA 89 21.78
    3. Tom WALSH NZL 92 21.36
    4. Franck ELEMBA CGO 90 21.20 PB
    5. Darlan ROMANI BRA 91 21.02 PB
    6. Tomasz MAJEWSKI POL 81 20.72
    7. David STORL GER 90 20.64
    8. O'Dayne RICHARDS JAM 88 20.64
    ...

    Men's Discus Throw - 13.08.2016

    1. Christoph HARTING GER 90 68.37 PB
    2. Piotr MALACHOWSKI POL 83 67.55
    3. Daniel JASINSKI GER 89 67.05
    4. Martin KUPPER EST 89 66.58
    5. Gerd KANTER EST 79 65.10
    6. Lukas WEISSHAIDINGER AUT 92 64.95
    7. Zoltan KOVAGO HUN 79 64.50
    8. Apostolos PARELLIS CYP 85 63.72
    ...

    Men's Hammer Throw - 19.08.2016

    1. Dilshod NAZAROV TJK 82 78.68
    2. Ivan TIKHON BLR 76 77.79
    3. Wojciech NOWICKI POL 89 77.73
    4. Diego Alan DEL REAL GALINDO MEX 94 76.05
    5. Marcel LOMNICKY SVK 87 75.97
    6. Ashraf Amgad EL SEIFY QAT 95 75.46
    7. Krisztian PARS HUN 82 75.28
    8. David SODERBERG FIN 79 74.61
    ...

    Men's Javelin Throw - 20.08.2016

    1. Thomas ROEHLER GER 91 90.30
    2. Julius YEGO KEN 89 88.24 SB
    3. Keshorn WALCOTT TTO 93 85.38
    4. Johannes VETTER GER 93 85.32
    5. Dmytro KOSYNSKYY UKR 89 83.95
    6. Antti RUUSKANEN FIN 84 83.05
    7. Vitezslav VESELY CZE 83 82.51
    8. Jakub VADLEJCH CZE 90 82.42
    ...

    Men's Marathon - 21.08.2016

    1. Eliud KIPCHOGE KEN 84 2:08:44 1184
    2. Feyisa LILESA ETH 90 2:09:54 1163
    3. Galen RUPP USA 86 2:10:05 1160 PB
    4. Ghirmay GHEBRESLASSIE ERI 95 2:11:04 1143
    5. Alphonce Felix SIMBU TAN 92 2:11:15 1139
    6. Jared WARD USA 88 2:11:30 1135 PB
    7. Tadesse ABRAHAM SUI 82 2:11:42 1131
    8. Solomon MUTAI UGA 92 2:11:49 1129 SB
    ...

    Men's 20km Race Walk - 12.08.2016

    1. Zhen WANG CHN 91 1:19:14
    2. Zelin CAI CHN 91 1:19:26 SB
    3. Dane Alex BIRD-SMITH AUS 92 1:19:37 PB
    4. Caio Oliveira DE SENA BONFIM BRA 91 1:19:42 PB
    5. Christopher LINKE GER 88 1:20:00
    6. Tom BOSWORTH GBR 90 1:20:13 PB
    7. Daisuke MATSUNAGA JPN 95 1:20:22
    8. Matteo GIUPPONI ITA 88 1:20:27 PB
    ...

    Men's 50km Race Walk - 19.08.2016

    1. Matej TOTH SVK 83 3:40:58 SB
    2. Jared TALLENT AUS 84 3:41:16 SB
    3. Hiroki ARAI JPN 88 3:41:24 SB
    4. Evan DUNFEE CAN 90 3:41:38 PB
    5. Wei YU CHN 87 3:43:00
    6. Robert HEFFERNAN IRL 78 3:43:55 SB
    7. Havard HAUKENES NOR 90 3:46:33 PB
    8. Yohann DINIZ FRA 78 3:46:43
    ...

    Men's Decathlon - 18.08.2016

    1. Ashton EATON USA 88 8893 WL
    2. Kevin MAYER FRA 92 8834 PB
    3. Damian WARNER CAN 89 8666 SB
    4. Kai KAZMIREK GER 91 8580 PB
    5. Larbi BOURRADA ALG 88 8521 AR
    6. Leonel SUAREZ CUB 87 8460 SB
    7. Zachery ZIEMEK USA 93 8392
    8. Thomas VAN DER PLAETSEN BEL 90 1170 PB
    ...

    Men's 4x100m - 19.08.2016

    1. Jamaica JAM 37.27 WL
    2. Japan JPN 37.60 AR
    3. Canada CAN 37.64
    4. China CHN 37.90
    5. Great Britain & NI GBR 37.98
    6. Brazil BRA 38.41
    - Trinidad and Tobago TTO DQ
    - United States USA DQ

    Men's 4x400m - 20.08.2016

    1. United States USA 2:57.30 WL
    2. Jamaica JAM 2:58.16
    3. Bahamas BAH 2:58.49
    4. Belgium BEL 2:58.52
    5. Botswana BOT 2:59.06
    6. Cuba CUB 2:59.53
    7. Poland POL 3:00.50
    8. Brazil BRA 3:03.28


    Women's 100m - 13.08.2016 Final, Wind: +0,5

    1. Elaine THOMPSON JAM 92 10.71
    2. Tori BOWIE USA 90 10.83
    3. Shelly-Ann FRASER-PRYCE JAM 86 10.86 SB
    4. Marie-Josee TA LOU CIV 88 10.86 PB
    5. Dafne SCHIPPERS NED 92 10.90
    6. Michelle-Lee AHYE TTO 92 10.92
    7. English GARDNER USA 92 10.94
    8. Christania WILLIAMS JAM 94 11.80

    Women's 200m - 17.08.2016 Final, Wind: -0,1

    1. Elaine THOMPSON JAM 92 21.78 WL
    2. Dafne SCHIPPERS NED 92 21.88
    3. Tori BOWIE USA 90 22.15
    4. Marie-Josee TA LOU CIV 88 22.21 PB
    5. Dina ASHER-SMITH GBR 95 22.31 SB
    6. Michelle-Lee AHYE TTO 92 22.34
    7. Deajah STEVENS USA 95 22.65
    8. Ivet LALOVA-COLLIO BUL 84 22.69

    Women's 400m - 15.08.2016 Final

    1. Shaunae MILLER BAH 94 49.44 WL, PB
    2. Allyson FELIX USA 85 49.51 SB
    3. Shericka JACKSON JAM 94 49.85
    4. Natasha HASTINGS USA 86 50.34
    5. Phyllis FRANCIS USA 92 50.41
    6. Stephenie Ann MCPHERSON JAM 88 50.97
    7. Olha ZEMLYAK UKR 90 51.24
    8. Libania GRENOT ITA 83 51.25

    Women's 800m - 20.08.2016 Final

    1. Caster SEMENYA RSA 91 1:55.28 WL, PB
    2. Francine NIYONSABA BDI 93 1:56.49
    3. Margaret Nyairera WAMBUI KEN 95 1:56.89 PB
    4. Melissa BISHOP CAN 88 1:57.02 PB
    5. Joanna JOZWIK POL 91 1:57.37 PB
    6. Lynsey SHARP GBR 90 1:57.69 PB
    7. Marina ARZAMASOVA BLR 87 1:59.10
    8. Kate GRACE USA 88 1:59.57

    Women's 1500m - 16.08.2016 Final

    1. Faith KIPYEGON KEN 94 4:08.92
    2. Genzebe DIBABA ETH 91 4:10.27
    3. Jenny SIMPSON USA 86 4:10.53
    4. Shannon ROWBURY USA 84 4:11.05
    5. Sifan HASSAN NED 93 4:11.23
    6. Meraf BAHTA SWE 89 4:12.59
    7. Laura MUIR GBR 93 4:12.88
    8. Dawit SEYAUM ETH 96 4:13.14
    ...

    Women's 5000m - 19.08.2016 Final

    1. Vivian Jepkemoi CHERUIYOT KEN 83 14:26.17 SB
    2. Hellen OBIRI KEN 89 14:29.77
    3. Almaz AYANA ETH 91 14:33.59
    4. Mercy CHERONO KEN 91 14:42.89
    5. Senbere TEFERI ETH 95 14:43.75
    6. Yasemin CAN TUR 96 14:56.96
    7. Karoline Bjerkeli GROVDAL NOR 90 14:57.53 PB
    8. Susan KUIJKEN NED 86 15:00.69 PB
    ...

    Women's 10,000m - 12.08.2016 Final

    1. Almaz AYANA ETH 91 29:17.45 WR, AR
    2. Vivian Jepkemoi CHERUIYOT KEN 83 29:32.53 PB
    3. Tirunesh DIBABA ETH 85 29:42.56 PB
    4. Alice Aprot NAWOWUNA KEN 94 29:53.51 PB
    5. Betsy SAINA KEN 88 30:07.78 PB
    6. Molly HUDDLE USA 84 30:13.17 AR
    7. Yasemin CAN TUR 96 30:26.41 PB
    8. Gelete BURKA ETH 86 30:26.66 PB
    ...

    Women's 100mH - 17.08.2016 Final, Wind: -0,0

    1. Brianna ROLLINS USA 91 12.48
    2. Nia ALI USA 88 12.59
    3. Kristi CASTLIN USA 88 12.61
    4. Cindy OFILI GBR 94 12.63 SB
    5. Cindy ROLEDER GER 89 12.74
    6. Pedrya SEYMOUR BAH 95 12.76
    7. Tiffany PORTER GBR 87 12.76
    8. Phylicia GEORGE CAN 87 12.89

    Women's 400mH - 18.08.2016 Final

    1. Dalilah MUHAMMAD USA 90 53.13
    2. Sara PETERSEN DEN 87 53.55 PB
    3. Ashley SPENCER USA 93 53.72 PB
    4. Zuzana HEJNOVÁ CZE 86 53.92 SB
    5. Ristananna TRACEY JAM 92 54.15 PB
    6. Leah NUGENT JAM 92 54.45 PB
    7. Janieve RUSSELL JAM 93 54.56
    8. Eilidh DOYLE GBR 87 54.61

    Women's 3000mSC - 15.08.2016 Final

    1. Ruth JEBET BRN 96 8:59.75 PB
    2. Hyvin KIYENG KEN 92 9:07.12
    3. Emma COBURN USA 90 9:07.63 AR
    4. Beatrice CHEPKOECH KEN 91 9:16.05 PB
    5. Sofia ASSEFA ETH 87 9:17.15 SB
    6. Gesa Felicitas KRAUSE GER 92 9:18.41 PB
    7. Madeline HILLS AUS 87 9:20.38 PB
    8. Colleen QUIGLEY USA 92 9:21.10 PB
    ...

    Women's High Jump - 20.08.2016 Final

    1. Ruth BEITIA ESP 79 1.97
    2. Mirela DEMIREVA BUL 89 1.97 PB
    3. Blanka VLASIC CRO 83 1.97 SB
    4. Chaunte LOWE USA 84 1.97
    5. Alessia TROST ITA 93 1.93
    6. Levern SPENCER LCA 84 1.93
    7. Sofie SKOOG SWE 90 1.93
    7. Marie-Laurence JUNGFLEISCH GER 90 1.93
    ...

    Women's Pole Vault - 19.08.2016 Final

    1. Katerina STEFANIDI GRE 90 4.85
    2. Sandi MORRIS USA 92 4.85
    3. Eliza MCCARTNEY NZL 96 4.80 PB
    4. Alana BOYD AUS 84 4.80
    5. Holly BRADSHAW GBR 91 4.70 SB
    6. Nicole BUECHLER SUI 83 4.70
    7. Yarisley SILVA CUB 87 4.60
    7. Jennifer SUHR USA 82 4.60
    ...

    Women's Long Jump - 17.08.2016 Final

    1. Tianna BARTOLETTA USA 85 7.17 +0.6 PB
    2. Brittney REESE USA 86 7.15 +0.6
    3. Ivana SPANOVIC SRB 90 7.08 +0.6 PB
    4. Malaika MIHAMBO GER 94 6.95 +0.6 PB
    5. Ese BRUME NGR 96 6.81 +0.5
    6. Ksenija BALTA EST 86 6.79 -0.2 SB
    7. Brooke STRATTON AUS 93 6.74 +0.7
    8. Jazmin SAWYERS GBR 94 6.69 +0.5
    ...

    Women's Triple Jump - 14.08.2016 Final

    1. Caterine IBARGUEN COL 84 15.17 +0.4 WL
    2. Yulimar ROJAS VEN 95 14.98 +0.8
    3. Olga RYPAKOVA KAZ 84 14.74 +0.3 SB
    4. Keturah ORJI USA 96 14.71 0.0 PB
    5. Hanna KNYAZHEVA-MINENKO ISR 89 14.68 +0.5 SB
    6. Patricia MAMONA POR 88 14.65 +0.1 PB
    7. Kimberly WILLIAMS JAM 88 14.53 +0.4
    8. Paraskevi PAPACHRISTOU GRE 89 14.26 +0.4
    ...

    Women's Shot Put - 12.08.2016

    1. Michelle CARTER USA 85 20.63 WL, PB
    2. Valerie ADAMS NZL 84 20.42 SB
    3. Anita MARTON HUN 89 19.87 PB
    4. Lijiao GONG CHN 89 19.39
    5. Raven SAUNDERS USA 96 19.35 PB
    6. Christina SCHWANITZ GER 85 19.03
    7. Cleopatra BOREL TTO 79 18.37
    8. Aliona DUBITSKAYA BLR 90 18.23
    ...

    Women's Discus Throw - 16.08.2016

    1. Sandra PERKOVIC CRO 90 69.
    2. Mélina ROBERT-MICHON FRA 79 66.73 PB
    3. Denia CABALLERO CUB 90 65.34
    4. Dani SAMUELS AUS 88 64.90
    5. Xinyue SU CHN 91 64.37
    6. Nadine MUELLER GER 85 63.13
    7. Yang CHEN CHN 91 63.11
    8. Bin FENG CHN 94 63.06
    ...

    Women's Hammer Throw - 15.08.2016

    1. Anita WLODARCZYK POL 85 82.29 PB
    2. Wenxiu ZHANG CHN 86 76.75 SB
    3. Sophie HITCHON GBR 91 74.54 PB
    4. Betty HEIDLER GER 83 73.71
    5. Zalina MARGHIEVA MDA 88 73.50
    6. Amber CAMPBELL USA 81 72.74
    7. Hanna MALYSHIK BLR 94 71.90
    8. DeAnna PRICE USA 93 70.95
    ...

    Women's Javelin Throw - 18.08.2016

    1. Sara KOLAK CRO 95 66.18 PB
    2. Sunette VILJOEN RSA 83 64.92
    3. Barbora SPOTAKOVA CZE 81 64.80
    4. Maria ANDREJCZYK POL 96 64.78
    5. Tatsiana KHALADOVICH BLR 91 64.60
    6. Kathryn MITCHELL AUS 82 64.36
    7. Huihui LYU CHN 89 64.04 SB
    8. Christina OBERGFOELL GER 81 62.92
    ...

    Women's Marathon - 14.08.2016

    1. Jemima Jelagat SUMGONG KEN 84 2:24:04
    2. Eunice Jepkirui KIRWA BRN 84 2:24:13
    3. Mare DIBABA ETH 89 2:24:30
    4. Tirfi TSEGAYE ETH 84 2:24:47
    5. Volha MAZURONAK BLR 89 2:24:48
    6. Shalane FLANAGAN USA 81 2:25:26 SB
    7. Desiree DAVILA USA 83 2:26:08 SB
    8. Rose CHELIMO BRN 89 2:27:36
    ...

    Women's 20km Race Walk - 19.08.2016

    1. Hong LIU CHN 87 1:28:35
    2. Maria Guadalupe GONZALEZ ROMERO MEX 89 1:28:37
    3. Xiuzhi LU CHN 93 1:28:42
    4. Antonella PALMISANO ITA 91 1:29:03 SB
    5. Shenjie QIEYANG CHN 90 1:29:04
    6. Ana CABECINHA POR 84 1:29:23
    7. Erica ROCHA DE SENA BRA 85 1:29:29
    8. Beatriz PASCUAL ESP 82 1:30:24
    ...

    Women's Heptathlon - 13.08.2016

    1. Nafissatou THIAM BEL 94 6810 WL, PB
    2. Jessica ENNIS-HILL GBR 86 6775 SB
    3. Brianne THEISEN-EATON CAN 86 6653
    4. Laura IKAUNIECE-ADMIDINA LAT 92 6617
    5. Carolin SCHAEFER GER 91 6540
    6. Katarina JOHNSON-THOMPSON GBR 93 6523 SB
    7. Yorgelis RODRIGUEZ CUB 95 6481 PB
    8. Gyorgyi ZSIVOCZKY-FARKAS HUN 85 6442 PB
    ...

    Women's 4x100m - 19.08.2016

    1. United States USA 41.01 1276 WL
    2. Jamaica JAM 41.36 1260
    3. Great Britain & NI GBR 41.77 1242
    4. Germany GER 42.10 1228
    5. Trinidad and Tobago TTO 42.12 1227
    6. Ukraine UKR 42.36 1216
    7. Canada CAN 43.15 1182
    8. Nigeria NGR 43.21 1179

    Women's 4x400m - 20.08.2016

    1. United States USA 3:19.06 WL
    2. Jamaica JAM 3:20.34
    3. Great Britain & NI GBR 3:25.88
    4. Canada CAN 3:26.43
    5. Ukraine UKR 3:26.64
    6. Italy ITA 3:27.05
    7. Poland POL 3:27.28
    8. Australia AUS 3:27.45
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 08-12-16 στις 16:58
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis