Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: World All-time Top indoor / Παγκόσμιο διαχρονικό top κλειστού

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.004
    Blog Entries
    5

    World All-time Top indoor / Παγκόσμιο διαχρονικό top κλειστού

    Ακολουθούν σε 2 post οι αθλητές και αθλήτριες με τις καλύτερες επιδόσεις όλων των εποχών ανα αγώνισμα.

    Top Athletes per event
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 14-12-10 στις 15:06
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  2. #2
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.004
    Blog Entries
    5

    Άνδρες - Men

    60m (=<6"45&6"50)
    6.39 ESP 1998 Maurice Greene USA
    6.41 USA 1987 Ben Johnson CAN -> DQ
    6.41 ESP 1992 Andre Cason USA
    6.42 ITA 2009 Dwain Chambers GBR
    6.43 JPN 1999 Tim Harden USA
    6.44 USA 2016 Asafa Powell JAM
    6.45 FRA 1993 Bruny Surin CAN
    6.45 USA 1999 Leonard Myles-Mills GHA
    6.45 USA 2001 Terrence Trammell USA
    6.45 USA 2003 Justin Gatlin USA
    6.45 GER 2005 Ronald Pognon FRA
    6.45 USA 2012 Trell Kimmons USA

    6.46 : J.Drummond USA, M.Brunson USA, J.Gardener GBR, T.Montgomery USA, L.Scott USA, R.Baker USA
    6.47 : L.Christie GBR, S.Crawford USA, Dw.Phillips USA, L.Clarke JAM, J.Dasaolu GBR, K.Collins SKN, R.Baker USA, Tr.Bromell USA
    6.48 : L.Burrell USA, D.Aliu NGR, M.Nagel RSA, J.Capel USA, M.Rodgers USA, J.Vicaut FRA, M.Bracy USA, C.Burrell USA
    6.49 M.McKoy CAN, C.Jackson GBR, M.Green JAM, A.Boldon TRI, R.Evans USA, Fr.Mayola CUB, C.Miller USA,
    Ol.Fasuba NGR, Iv.Williams USA -> DQ, N.Carter JAM, D'A.Cherry USA, J.Perez CUB, R.Kilty GBR
    6.50 : L.Mcrae USA, H.Papadias GRE, D.Powell JAM, D.Patton USA, T.Ogunode NGR, R.Bailey USA, B.Su CHN

    200m (<20"30)
    19.92 FRA 1996 Frank Fredericks NAM
    20.10 USA 2005 Wallace Spearmon USA
    20.25 FRA 1995 Linford Christie GBR
    20.26 JPN 1999 Obadele Thompson BAR
    20.26 USA 2000 Shawn Crawford USA
    20.26 USA 2000 John Capel USA
    20.27 USA 2006 Walter Dix USA

    400m (<45"30)
    44.57 USA 2005 Kerron Clement USA
    44.63 USA 1995 Michael Johnson USA
    44.80 USA 2011 Kirani James GRN
    44.93 USA 2005 LaShawn Merritt USA
    45.02 GER 1992 Danny Everett USA
    45.03 USA 2010 Torrin Lawrence USA
    45.05 GER 1988 Thomas Schoenlebe GDR
    45.05 USA 1998 Alvin Harrison USA
    45.11 TUR 2012 Nery Brenes CRC
    45.13 USA 2013 Deon Lendore TTO
    45.17 USA 2014 Lalonde Gordon TTO
    45.18 USA 1998 Calvin Harrison USA
    45.20 USA 2016 Bralon Taplin GRN
    45.21 USA 2011 Tony McQuay USA
    45.26 CAN 1993 Harry Reynolds USA
    45.28 USA 2006 Xavier Carter USA
    45.29 USA 2005 Terry Gatson USA

    800m (<1'45")
    1:42.67 FRA 1997 Wilson Kipketer DEN
    1:44.15 GER 2001 Yuriy Borzakovskiy RUS
    1:44.52 GBR 2014 Mohamed Aman ETH
    1:44.57 FRA 2012 Adam Kszczot POL
    1:44.71 GER 2004 Joseph Mwengi Mutua KEN
    1:44.75 CZE 2009 Ismail Ahmed Ismail SUD
    1:44.78 AUT 2002 Pawel Czapiewski POL
    1:44.81 ESP 2008 Abubaker Kaki SUD
    1:44.82 SWE 2003 Mehdi Baala FRA
    1:44.84 HUN 1989 Paul Ereng KEN
    1:44.88 GER 1995 Nico Motchebon GER
    1:44.91 GBR 1983 Sebastian Coe GBR
    1:44.91 ESP 2008 Mbulaeni Mulaudzi RSA
    1:44.93 AUT 2002 Andre Bucher SUI
    1:44.97 GER 2003 Wilfred Bungei KEN
    1:44.99 GBR 2014 Andre Olivier RSA

    1000m (<2'16") n.o.
    2:14.20 SWE 2016 Ayanleh Souleiman DJI
    2:14.96 GBR 2000 Wilson Kipketer DEN
    2:15.26 GBR 1992 Noureddine Morceli ALG
    2:15.50 GER 2000 Kennedy Kimwetich KEN
    2:15.62 SWE 1994 Venuste Niyongabo BDI
    2:15.77 SWE 2008 Abubaker Kaki SUD
    2:15.96 TUR 2014 Ilham Tanui Ozbilen TUR

    1500m (<3'34")
    3:31.18 GER 1997 Hicham El Guerrouj MAR
    3:31.76 GER 1998 Haile Gebrselassie ETH
    3:32.11 GER 1998 Laban Rotich KEN
    3:33.08 GER 1984 Daniel Kipchirchir Komen KEN
    3:33.10 GBR 2010 Deresse Mekonnen ETH
    3:33.17 FRA 1998 Venuste Niyongabo BDI
    3:33.23 GBR 2011 Augustine Kiprono Choge KEN
    3:33.32 GRE 1999 Andres Manuel Diaz ESP
    3:33.34 USA 2005 Bernard Lagat KEN (now USA)
    3:33.96 BEL 2009 Haron Keitany KEN
    3:33.99 GER 2005 Ivan Heshko UKR

    1mile (<3'50") n.o.
    3:48.45 BEL 1997 Hicham El Guerrouj MAR
    3:49.78 USA 1983 Eamonn Coghlan IRL
    3:49.89 USA 2005 Bernard Lagat KEN (now USA)

    3000m (<7'32")
    7.24.90 HUN 1998 Daniel Komen KEN
    7.26.15 GER 1998 Haile Gebrselassie ETH
    7.27.80 GER 2011 Yenew Alamierew ETH
    7.28.00 GER 2011 Augustine Choge KEN
    7.29.37 GER 2011 Eliud Kipchoge KEN
    7.29.94 GER 2012 Edwin Cheruiyot Soi KEN
    7.30.16 SWE 2013 Galen Rupp USA
    7.30.51 SWE 2007 Kenenisa Bekele ETH
    7:31.66 SWE 2013 Caleb Ndiku KEN

    5000m(<13') n.o.
    12.49.60 GBR 2004 Kenenisa Bekele ETH
    12.50.38 GBR 1999 Haile Gebrselassie ETH
    12.51.48 SWE 1998 Daniel Komen KEN
    12.53.29 GER 2011 Isiah Kiplangat Koech KEN
    12.55.72 GER 2011 Eliud Kipchoge KEN
    12.58.67 GER 2012 Thomas Pkemei Longosiwa KEN

    60mH (<7"40)
    7.30 GER 1994 Colin Jackson GBR
    7.33 GER 2008 Dayron Robles CUB
    7.36 USA 1987 Greg Foster USA
    7.36 HUN 2004 Allen Johnson USA
    7.36 QAT 2010 Terrence Trammell USA
    7.37 GRE 1989 Roger Kingdom USA
    7.37 GRE 2000 Anier Garcia CUB
    7.37 GER 2011 David Oliver USA
    7.37 GER 2000 Tony Dees USA
    7.38 GER 1998 Mark Crear USA
    7.38 USA 1999 Reggie Torian USA

    HJ (>2,40m)
    2.43 HUN 1989 Javier Sotomayor CUB
    2.42 GER 1988 Carlo Thraenhardt FRG
    2.42 CZE 2014 Ivan Ukhov RUS
    2.41 GRE 1987 Patrik Sjoberg SWE
    2.41 IRL 2015 Mutaz Barshim QAT
    2.40 ESP 1991 Hollis Conway USA
    2.40 ESP 2005 Stefan Holm SWE
    2.40 GER Aleksey Dmitrik RUS

    PV (>6m)
    6.16 UKR 2014 Renaud Lavillenie FRA
    6.15 UKR 1993 Sergey Bubka UKR
    6.06 USA 2009 Steven Hooker AUS
    6.02 BLR 1989 Radion Gataullin URS
    6.02 GER 2002 Jeff Hartwig USA
    6.00 HUN 1999 Maksim Tarasov RUS
    6.00 JPN 1999 Jean Galfione FRA
    6.00 GER 2001 Danny Ecker GER
    6.00 USA 2016 Shawn Barber CAN
    6.00 GER 2016 Piotr Lisek POL

    LJ (>8,40m)
    8.79 USA 1984 Carl Lewis USA
    8.71 ITA 2009 Sebastian Bayer GER
    8.62 JPN 1999 Ivan Pedroso CUB
    8.59 USA 2002 Miguel Pate USA
    8.56 JPN 1999 Yago Lamela ESP
    8.49 FRA 1987 Robert Emmiyan URS
    8.45 FRA 1990 Larry Myricks USA
    8.44 HUN 1993 Mike Powell USA
    8.43 RUS 1994 Stanislav Tarasenko RUS
    8.43 USA 1994 Erick Walder USA
    8.42 GRE 2008 Irving Saladino PAN
    8.41 FRA 1997 Kirill Sosunov RUS
    8.41 FRA 1997 Joe Greene USA
    8.41 USA 2004 Savante Stringfellow USA
    8.41 USA 2016 Marquis Dendy USA
    8.40 ESP 1996 James Beckford JAM

    TJ (>17,70m)
    17.92 FRA 2011 Teddy Tamgho FRA
    17.83 GER 1997 Aliecer Urrutia CUB
    17.83 HUN 2004 Christian Olsson SWE
    17.77 FRA 1994 Leonid Voloshin RUS
    17.76 USA 1987 Mike Conley USA
    17.75 ESP 2008 Phillips Idowu GBR
    17.74 ROM 2006 Marian Oprea ROU
    17.73 RUS 2006 Walter Davis USA
    17.73 FRA 2011 Fabrizio Donato ITA
    17.72 ESP 1995 Brian Wellman BER
    17.70 TUR 2012 Will Claye USA
    17.70 SWE 2013 Daniele Greco ITA

    SP (>22m)
    22.66 USA 1989 Randy Barnes USA
    22.55 GER 1989 Ulf Timmermann GDR
    22.40 USA 2008 Adam Nelson USA
    22.26 SUI 1987 Werner Guenthoer SUI
    22.23 USA 2014 Ryan Whiting USA
    22.18 USA 2008 Christian Cantwell USA
    22.11 RUS 2006 Reese Hoffa USA
    22.09 FIN 2000 Mika Halvari FIN
    22.02 USA 1974 George Woods USA

    7thlon (>6300pts)
    6645 EST 2012 Ashton Eaton USA
    6476 CAN 1993 Dan O'Brien USA
    6479 SRB 2017 Kevin Mayer FRA
    6438 HUN 2004 Roman Sebrle CZE
    6424 BEL 2000 Tomas Dvorak CZE
    6418 ITA 1992 Christian Plaziat FRA
    6415 ESP 1998 Sebastian Chmara POL
    6412 RUS 2003 Lev Lobodin RUS
    6374 JPN 1999 Erki Nool EST
    6372 SWE 2013 Eelco Sintnicolaas NED
    6371 ESP 2008 Bryan Clay USA
    6362 ITA 2009 Mikk Pahapill EST
    6361 GBR 2003 Tom Pappas USA
    6353 CZE 2015 Ilya Shkurenyov RUS
    6300 RUS 2010 Aleksey Drozdov RUS
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 06-03-17 στις 10:55

  3. #3
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.004
    Blog Entries
    5

    Γυναίκες - Women

    60m (=<7”)
    6.92 ESP 1993 Irina Privalova RUS
    6.95 CAN 1993 Gail Devers USA
    6.95 JPN 1998 Marion Jones USA
    6.96 ESP 1992 Merlene Ottey JAM (now SLO)
    6.96 JPN 1999 Ekaterini Thanou GRE
    6.97 GER 2010 LaVerne Jones-Ferrette ISV
    6.98 GBR 2017 Elaine Thompson JAM
    6.99 GBR 2013 Murielle Ahoure CIV
    7.00 ESP 1986 Nelli Cooman NED
    7.00 QAT 2010 Veronica Campbell-Brown JAM
    7.00 GER 2016 Dafne Schippers NED
    7.00 USA 2016 Barbara Pierre USA

    200m (<22”50)
    21.87 FRA 1993 Merlene Ottey JAM (now SLO)
    22.10 FRA 1995 Irina Privalova RUS
    22.27 USA 1987 Heike Drechsler GDR
    22.33 USA 1996 Gwen Torrence USA
    22.38 GBR 2005 Veronica Campbell-Brown JAM
    22.39 HUN 1983 Marita Koch GDR
    22.39 JPN 1999 Ionela Tirlea ROU
    22.40 USA 2008 Bianca Knight USA
    22.41 FRA 1994 Galina Malchugina RUS
    22.43 FRA 1998 Svetlana Goncharenko RUS
    22.45 USA 2016 Felecia Brown USA
    22.49 USA 2003 Muna Lee USA
    22.49 GBR 2003 Muriel Hurtis-Houairi FRA
    22.49 USA 2004 Sanya Richards-Ross

    400m (<50”25)
    49.59 ITA 1982 Jarmila Kratochvilova TCH
    49.68 RUS 2004 Natalya Nazarova RUS
    49.76 AUT 1984 Tatyana Kocembova TCH
    50.01 AUT 1984 Sabine Busch GER
    50.02 GBR 2007 Nicola Sanders GBR
    50.04 RUS 2006 Olesya Forsheva RUS
    50.15 RUS 2006 Olga Zaytseva RUS
    50.21 RUS 2006 Vania Stambolova BUL
    50.23 ESP 1995 Irina Privalova RUS

    800m (<1’57”50)
    1:55.82 AUT 2002 Jolanda Batageli-Ceplak SLO
    1:55.85 AUT 2002 Stephanie Graf AUT
    1:56.40 AUT 1988 Christine Wachtel GDR
    1:56.90 JPN 1999 Ludmila Formanova CZE
    1:57.06 FRA 1999 Maria de Lurdes Mutola MOZ
    1:57.23 RUS 1992 Inna Yevseyeva UKR
    1:57.47 JPN 1999 Natalya Tsyganova RUS

    1000m (<2'33") n.o.
    2:30.94 SWE 1999 Maria de Lurdes Mutola MOZ
    2:31.93 GBR 2017 Laura Muir GBR
    2:32.16 RUS 2006 Yuliya Fomenko RUS
    2:32.21 RUS 2007 Oksana Zbrozhek RUS
    2:32.40 RUS 2006 Elena Soboleva RUS
    2:32.91 RUS 2006 Elena Kanales RUS
    2:32.96 GBR 2004 Kelly Holmes GBR

    1500m (<4’)
    3:55.17 GER 2014 Genzebe Dibaba ETH
    3.57.91 SWE 2014 Abeba Aregawi SWE (ex ETH)
    3:57.71 ESP 2006 Elena Soboleva RUS -> DQ
    3:58.28 RUS 2006 Elena Soboleva RUS
    3:59.41 ESP 2006 Yuliya Fomenko RUS -> DQ
    3:59.75 ESP 2008 Gelete Burka ETH
    3:59.79 ESP 2008 Maryam Yusuf Jamal BRN
    3:59.98 USA 2003 Regina Jacobs USA

    1mile (<4'20") n.o.
    4:13.31 SWE 2016 Dibaba Gezebe ETH
    4:17.14 USA 1990 Doina Melinte ROU
    4:18.99 USA 1989 Paula Ivan ROU
    4:19.89 USA 2017 Sifan Hassan NED

    3000m (<8’30”)
    8:16.60 SWE 2014 Genzebe Dibaba ETH
    8:23.72 GER 2007 Meseret Defar ETH
    8:23.74 GER 2007 Meselech Melkamu ETH
    8:25.27 GER 2010 Sentayehu Ejigu ETH
    8:26.41 GER 2017 Laura Muir GBR
    8:27.86 RUS 2006 Liliya Shobukhova RUS
    8:28.49 GER 2009 Anna Alminova RUS
    8:29.00 RUS 2006 Olesya Syreva RUS
    8:29.15 GER 2002 Berhane Adere ETH
    8:29.46 GER 2016 Hellen Obiri KEN

    5000m (14'30") n.o.
    14:18.86 SWE 2015 Genzebe Dibaba ETH
    14:24.37 SWE 2009 Meseret Defar ETH
    14:27.42 USA 2007 Tirunesh Dibaba ETH

    60mH (<7”75)
    7.68 GER 2008 Susanna Kallur SWE
    7.69 RUS 1990 Ludmila Engquist-Narozhilenko URS
    7.72 QAT 2010 LoLo Jones USA
    7.73 AUT 1989 Cornelia Oschkenat GDR
    7.73 TUR 2012 Sally Pearson AUS
    7.74 BUL 1987 Yordanka Donkova BUL
    7.74 ESP 1998 Michelle Freeman JAM
    7.74 USA 2003 Gail Devers USA

    HJ (>2,04m)
    2.08 GER 2006 Kajsa Bergqvist SWE
    2.07 GER 1992 Heike Henkel GER
    2.06 GRE 1988 Stefka Kostadinova BUL
    2.06 GER 2010 Blanka Vlasic CRO
    2.06 GER 2012 Anna Chicherova RUS
    2.05 GBR 2007 Tia Hellebaut BEL
    2.05 GER 2009 Ariane Friedrich GER
    2.04 GER 1995 Alina Astafei GER
    2.04 HUN 2004 Elena Slesarenko RUS
    2.04 SLK 2011 Antonieta diMartino ITA

    PV (>4,80m)
    5.03 USA 2016 Jenn Suhr-Stuczynski USA
    5.01 SWE 2012 Elena Isinbaeva RUS
    4.95 USA 2016 Sandi Morris USA
    4.90 USA 2016 Katerina Stefanidi GRE
    4.90 USA 2016 Demi Payne USA
    4.87 FRA 2012 Holly Bleasdale-Bradshaw GBR
    4.85 GRE 2004 Svetlana Feofanova RUS
    4.85 FRA 2011 Anna Rogowska POL
    4.83 FRA 2015 Fabiana Murer BRA
    4.82 USA 2013 Yarisley Silva CUB
    4.81 HUN 2004 Stacy Dragila USA
    4.81 SWE 2016 Nikoleta Kyriakopoulou GRE
    4.80 CZE 2015 Anzhelika Sidorova RUS

    LJ (>7m)
    7.37 AUT 1988 Heike Drechsler GDR
    7.30 RUS 1989 Galina Chistyakova URS
    7.24 SRB 2017 Ivana Spanovic SRB
    7.23 TUR 2012 Brittney Reese USA
    7.20 BLR 1989 Larisa Berezhnaya URS
    7.17 MLD 1985 Yelena Khlopotnova URS
    7.13 USA 1994 Jackie Joyner-Kersee USA
    7.09 GER 1985 Helga Radtke GDR
    7.09 RUS 1992 Inessa Kravets EUN
    7.08 RUS 1992 Larisa Berezhnaya UKR
    7.05 BLR 1989 Iolanda Chen URS
    7.03 POR 2001 Dawn Burrell-Campbell USA
    7.01 LTH 1987 Nijol Medvedeva URS
    7.01 RUS 1987 Yelena Belevskaya URS
    7.01 RUS 2002 Tatyana Kotova RUS
    7.01 SWE 2012 Darya Klishina RUS
    7.00 RUS 2001 Lyudmila Galkina RUS
    7.00 ESP 2008 Naide Gomes POR
    7.00 RUS 2013 Olga Kucherenko RUS

    TJ (>15m)
    15.36 HUN 2004 Tatyana Lebedeva RUS
    15.16 ESP 1998 Ashia Hansen GBR
    15.14 QAT 2010 Olga Rypakova KAZ
    15.08 GRE 2008 Marija Sestak SLO
    15.05 ESP 2008 Yargeris Savigne CUB
    15.03 ESP 1995 Iolanda Chen RUS
    15.01 FRA 1997 Inna Lasovskaya RUS
    DQ 15.00 ESP 2008 Hrysopiyi Devetzi GRE

    SP (>21,50m)
    22.50 CZE 1977 Helena Fibingerova TCH
    22.14 RUS 1987 Natalya Lisovskaya URS
    21.70 BLR 2010 Nadzeya Ostapchuk BLR
    21.60 UKR 1991 Valentina Fedyushina URS
    21.59 GER 1979 Ilona Briesenick GDR

    5thlon (>4800pts)
    5013 TUR 2012 Natallia Dobrynska UKR
    5000 CZE 2015 Katarina Johnson-Thompson GBR
    4991 GER 1992 Irina Belova EUN
    4965 TUR 2012 Jessica Ennis GBR
    4948 ESP 2005 Carolina Klueft SWE
    4927 GBR 2007 Kelly Sotherton GBR
    4896 RUS 2012 Ekaterina Bolshova RUS
    4881 USA 2016 Brianne Theisen-Eaton CAN
    4877 BEL 2007 Tia Hellebaut BEL
    4870 BEL 2017 Nafissatou Thiam BEL
    4866 RUS 1995 Svetlana Moskalets RUS
    4855 RUS 2010 Tatyana Chernova RUS
    4850 POR 2001 Natallia Sazanovich BLR
    4847 USA 2016 Anastasiya Mokhnyuk UKR
    4808 POL 1998 Urszula Wlodarczyk POL
    4805 USA 2014 Sharon Day-Monroe USA
    4802 TUR 2012 Austra Skujyte LTU
    4801 FRA 1994 Larisa Turchinskaya RUS
    4801 GBR 2007 Karin Ruckstuhl NED
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 06-03-17 στις 10:54

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis