Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: Ακυρώσεις λόγω doping

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.056
    Blog Entries
    5

    Ακυρώσεις λόγω doping

    Αθλητές που ήταν:
    8αδα σε Ολυμπιακούς Αγώνες
    8αδα σε παγκόσμια ανοικτού
    6αδα σε παγκόσμια κλειστού
    3αδα σε Πανευρωπαικά ανοικτού
    3αδα σε Πανευρωπαικά κλειστού
    1οι σε κύπελλα Ηπείρων

    Olympic Games

    1988

    M Ben Johnson CAN - 100m 1st - 9,79 (WR)

    1992

    -

    1996

    W Natalya Shekhodanova RUS - 100h 7th - 12,80

    2000

    M (J.Young) USA - 4x400 1st - 2'56"35 (sf particip.)

    W Marion Jones USA - 100m 1st - 10"75
    W Marion Jones USA - 200m 1st - 21"84
    W Marion Jones USA - LJ 3rd - 6,92
    W M.Jones (USA) - 4x100 3rd - 42,20
    W M.Jones (USA) - 4x400 1st - 3'22"62

    2004

    Μ Yuriy Bilonoh UKR - SP 1st - 21,16 [retest2012]
    M Robert Fazekas HUN - DT 1st - 70,93
    M Adrian Annus HUN - HT 1st - 83,19
    M Ivan Tsikhan BLR - HT 2nd - 79.81 [retest2012]

    W Irina Korzharenko RUS - SP 1st - 21,06
    W Svetlana Krivelyova RUS - SP 3rd - 19,49 [retest2012]
    W Irina Yatchenko BLR - DT 3rd - 66,17 [retest2012]

    2008

    M Rashid Ramzi BRN - 1500m 1st - 3.32.94
    Μ Andrei Mikhnevich BLR - SP 3rd - 21,05
    M Pavel Lyzhyn BLR - SP 5th - 20,98 [retest2015]
    M Denys Yurchenko UKR - PV 3rd - 5,70 [retest2015]
    M Wilfredo Martinez CUB - LJ 5th - 8,19 [retest2015]
    M Alexander Pogorelov RUS - 10thlon 4th - 8328 [retest2015]
    M (Nesta Carter) JAM - 4x100m 1st - 37.10 [retest2015]
    M (Denis Alekseyev) RUS - 4x400m 3rd - 2.58.06 [retest2015]

    W Lyudmila Blonska UKR - 7thlon 2nd - 6700
    W Tatyana Chernova RUS - 7thlon 3rd - 6591 [retest2015]
    W Hrysopiyi Devetzi GRE - TJ 3rd - 15,23 [retest2015]
    W Tatiana Lebedeva RUS - TJ 2nd - 15,32 [retest2015]
    W Tatiana Lebedeva RUS - LJ 2nd - 7,03 [retest2015]
    W Aksana Miankova BLR - HT 1st - 76,34 [retest2015]
    W Darya Pchelnik BLR - HT 4th - 73,65 [retest2015]
    W Natallia Mikhnevich BLR - SP 2nd - 20,28 [retest2015]
    W Nadzeya Ostapchuk BLR - SP 3rd - 19,86 [retest2015]
    W Yarelys Barrios CUB - DT 2nd - 63,64 [retest2015]
    W Maria Abakumova RUS - JT 2nd - 70,78 [retest2015]
    W Yekaterina Volkova RUS - 3000m st. 3rd - 9.07.64 [retest2015]
    W Anna Chicherova RUS - HJ 3rd - 2,03 [retest2015]
    W Yelena Slesarenko RUS - HJ 4th - 2,01 [retest2015]
    W Vita Palamar UKR - HJ 5th - 1,99 [retest2015]
    W Inga Abitova RUS - 10000m 6th - 30.37.33 [retest2015]
    W Anastasiya Kapachinskaya - 400m 5th - 50.03 [retest2015]
    W Tatiana Firova - 400m 6th - 50.11 [retest2015]
    W (Kapachinskaya, Firova) RUS - 4x400m 2nd - 3.18.82 [retest2015]
    W (Sv.Usovich) BLR - 4x400m 4th - 3.21.85 [retest2015]
    W (Chermoshanskaya) RUS - 4x100m 2nd - 42.87 [retest2015]

    2012

    M T.Gay (USA) - 4x100 2nd - 37"04
    M Sergey Kirdyapkin RUS - 50km W 1st - 3:35'59" [RUS]
    M Sergey Bakulin RUS - 50km W 6th - 3:38'55" [RUS]
    M Oleksandr Pyatnytsya UKR - JT 2nd - 84,51 [retest2016]
    M Dmitry Starodubtsev RUS - PV 4th - 5,75 [retest2016]
    M Kirill Ikonnikov RUS - HT 5th - 77,86 [retest2016]
    M (Maksim Dyldin) RUS - 4x400m 5th - 3.00.09 [retest2015]

    W Mariya Savinova RUS - 800m 1st - 1.56".19 [admit]
    W Nadzeya Ostapchuk BLR - SP 1st - 21,36
    W Yevgeniya Kolodko RUS - SP 3rd (4th) - 20,48 [retest2015]
    W Tatyana Lysenko-Beloborodova RUS - HT 1st - 78,18 [retest2015]
    W Aksana Miankova BLR - HT 7th - 74,40 [retest2015]
    W Nastassia Mironchyk-Ivanova BLR - LJ 7th - 6,72 [retest2015]
    W Victoria Valyukevich - TJ 8th - 14,24 [retest2016]
    W Yuliya Zaripova RUS - 3000m st. 1st - 9'06"72 [RUS]
    W Olga Kaniskina RUS - 20km W 2nd - 1:25'09" [RUS]
    W Tatyana Chernova RUS - 7thlon 3rd - 6628 [retest2015]
    W Antonina Krivoshapka RUS - 400m 6th - 50.17 [retest2015]
    W (Krivoshapka) RUS - 4x400 2nd - 3.20.23 [retest2015]

    WC outdoor

    1987
    M Ben Johnson CAN - 100m 1st - 9"83 (WR)
    M (Johnson) CAN - 4x100 4th - 38"47
    W Sandra Gasser SUI - 1500m 3rd - 3'59"06
    W Angela Issajenko CAN - 100m 5th - 11"09
    W (Issajenko) CAN - 4x100 6th - 43"26

    1991
    M Georg Andersen NOR - SP 2nd - 20,81

    1993
    M Dimitri Polyunin UZB - JT 3rd - 83,38
    M Mike Stulce USA - SP 3rd - 20,94
    M Romas Ubartas LTU - DT 4th - 65,24
    W Liliya Nurutdinova RUS - 800m 7th - 3'19"18 (4s1/1’59,17)

    1995
    -

    1997
    M Aleksandr Bagach UKR - SP 1st - 21,47
    M Antonio Pettigrew USA - 400m 7th - 44"57
    M (A.Pettigrew) USA - 4x400 1st - 2'56"47
    W Olimpiada Ivanova RUS - 10kmW 2nd - 43’07,63

    1999
    M (I.Assonze) NGR - 4x100 3rd - 37"91
    M Antonio Pettigrew USA - 400m 5th - 44"54
    M (A.Pettigrew) USA - 4x400 1st - 2'56"45
    M German Skurygin RUS - 50kmW 1st - 3'44"23
    M Jerome Young USA - 400m 4th - 44"36

    2001
    M Tim Montgomery USA - 100m 2nd - 9"85
    M (T.Montgomery) USA - 4x100 1st - 37,96
    M Antonio Pettigrew USA - 400m 4th - 44,99
    M (A.Pettigrew) USA - 4x400 1st 0 2’57,54
    M Al Saidi Sief ALG - 5000m 2nd 0 13’02,16
    M Javier Sotomayor CUB - HJ 4th 0 2,33
    M Andrey Mikhnevich BLR - SP 10th 0 20,42
    W Marion Jones USA - 100m 2nd - 10"85
    W Marion Jones USA - 200m 1st - 22"39
    W (M.Jones) USA - 4x100 1st - 41"71
    W Kelli White USA - 100m 7th - 11"15 (2q4 11,11)
    W Kelli White USA - 200m 2nd - 22,56
    W (K.White) USA - 4x100 1st - 41,71
    W Natalya Sadova RUS - DT 1st - 68,57

    2003
    M Dwain Chambers GBR - 100m 4th - 10"08 (2q4 10,03)
    M (D.Chambers) GBR - 4x100m 2nd - 38"08
    M Fouad Chouki FRA - 1500m 8th - 3'34"05
    M Calvin Harrison USA - 400m 6th - 44"96 (2s1 44,71)
    M (C.Harrison) USA - 4x400 1st - 2'58"88
    M T.Montgomery USA - 100m 5th - 10"11 (1q1 10,04)
    M Chris Phillips USA - 110mH 5th - 13"36 (1h5 13,26)
    M Kevin Toth USA - SP 4th - 20"89 (4qB 20,39)
    M Jerome Young USA - 400m 1st - 44"50
    M (J.Young) USA - 4x400 1st - 2'58"50
    W Melissa Price USA - HT 12th - 74,78
    W Kelli White USA - 100m 1st - 10"85
    W Zhanna Pintusevich-Block UKR - 100m 3rd - 10"99
    W Kelli White USA - 200m 1st - 22"05
    W Zhanna Pintusevich-Block UKR - 200m 5th - 22"92

    2005
    M Vladisav Piskunov UKR - HT 12th - 74,78 (4qA/76,04)
    M Ivan Tsikhan BLR - HT 1st - 83,89 [retest2013]
    M Vadim Devyatovskiy BLR - HT 2nd - 82,60 [retest2013]
    M Yuriy Bilonoh UKR - SP 4th - 20,89
    M Andrei Mikhnevich BLR - SP 6th - 20,74 [retest2013]
    W Nadzeya Ostapchuk BLR - SP 1st - 20,51 [retest2013]
    W Svetlana Krivelyova URS - SP 4th - 19,16
    W Olga Kuzenkova BLR - HT 1st - 75,10 [retest2013]
    W Tatyana Kotova RUS - LJ 2nd - 6,79 [retest2013]

    2007
    M Andrei Mikhnevich BLR - SP 3rd - 21,27
    W Darya Pishchalnikova RUS - DT 2nd - 65,78
    W Gulfiya Khanafeyeva RUS - HT 10th - 69,08
    W Yelena Soboleva RUS - 1500m 2nd - 3'58"99
    W Yuliya Fomenko RUS - 1500m 7th - 4'02"46
    W Hrysopiyi Devetzi GRE - TJ 3rd - 15,04 [retest2015]

    2009
    M Jamel Chatbi MAR - 3000mSC dns (2h3 8:20.26)
    M Valeriy Borchin RUS - 20KmW 1st - 1:18.41 [RUS]
    M Alexander Pogorelov RUS - 10thlon 3rd - 8528 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    M Pavel Lyzhyn BLR - SP 6th - 20,98 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Nailiya Yulamanova RUS - Marathon 8th - 2:27.08
    W Olga Kaniskina RUS - 20km W 1st - 1:28.09
    W Tatyana Chernova RUS - 7thlon 8th - 6288 [retest2013]
    W Natallia Mikhnevich BLR - 4th - 19,66 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Anna Chicherova RUS - HJ 2nd - 2,02 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Tatiana Lebedeva RUS - LJ 2nd - 6,97 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Yarelys Barrios CUB - DT 2nd - 65,31 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Maria Abakumova RUS - JT 3rd - 66,06 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Anastasiya Kapachinskaya - 400m 7th - 50.53 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W (Kapachinskaya, Firova) RUS - 4x400m 3ρd - 3.21.64 [retest2015] αναμένεται επικύρωση

    2011
    M Andrei Mikhnevich BLR - SP 3rd - 21,40
    M Valeriy Borchin RUS - 20KmW 1st - 1:19.56 [RUS]
    M Vladimir Kanaykin RUS - 20KmW 2nd -1:20.27 [RUS]
    M Stanislav Emelyanov RUS - 20KmW 6th - 1:21.11 ???
    M Sergey Morozov RUS - 20KmW 12th - 1:22.37
    W Tatyana Chernova RUS - 7thlon 1st - 6880 [retest2015]
    W Mariya Savinova RUS - 800m 1st - 1.55.87 [admit]
    W Yekaterina Kostetskaya RUS - 800m 5th - 1'57"82 [retest2014]
    W Yuliya Rusanova RUS - 800m 8th - 1'59"74 (1s1 1:58.73)
    W Nataliya Tobias RUS - 1500m 9th - 4'08"68
    W Hanane Ouhaddou MAR - 3000mSC 8th - 9'32"36 (4h1 9:25.96)
    W Yuliya Zaripova RUS - 3000mSC 1st - 9'07"03 [RUS]
    W Sara Moreira POR - 3000mSC 12th - 9'47"87 (3h2 9:36.97)
    W Olga Kaniskina RUS - 20km W 1st - 1:29.42
    W (Hackett) TRI - 4x100m 4th - 42"58 (1h2 42.50)
    W (Yefremova) UKR - 4x400m 5th - 3'23"86

    2013
    W Tatyana Lysenko RUS - HT 1st - 78,80 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Yevgeniya Kolodko RUS - SP 5th - 19,81 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Antonina Krivoshapka RUS - 400m 3rd - 49.78 [retest2015]
    W (Krivoshapka) RUS - 4x400 1st - 3.20.19 [retest2015]
    W Mariya Savinova RUS - 800m 2nd - 1.57.80 [admit]
    W Anna Bulgakova RUS - HT 5th - 74.62 [retest2015]

    WC indoor

    1987
    M Ben Johnson CAN - 60m 1st - 6.41 1h1/6.60, 1s1/6.49
    W Angella Issajenko CAN - 60m 2nd - 7.08 2h3/7.10, 2s2/7.15

    1993
    M Daniel Ivanov BUL - LJ 3rd - 7.98 2qA/7.95
    M Nikolay Raev BUL - TJ 3rd - 17.27 6qB/16.55
    W Irina Belova RUS - 5thlon 1st - 4787 (8.20, 1.82, 13.51, 6.45, 2:11.11)
    W (Shmonina) RUS - 4x400mR 1st - 3’28.90 (leg 1/52.37)

    1995
    W Lyubov Kremlyova RUS - 1500m 3rd - 4'13"19
    W Violeta Beclea ROU - 1500m 4th - 4'16"32
    W Larisa Peleshenko RUS - SP 1st - 19.93

    1997
    M Jonathan Nsenga BEL - 60mH 6th - 7.71 (3s2/7.60)
    W Mary Slaney USA - 1500m 2nd - 4'05"22

    1999
    M Rostislav Dimitrov BUL - TJ 2nd - 17.05
    W Inger Miller USA - 60m 3rd - 7.06 (1s2/7.03)
    W Vita Pavlysh UKR - SP 1st - 21.43
    W Irina Korzhanenko RUS – SP 2nd - 20.56

    2001
    M (J.Young) USA - 4x400mR 2nd - 3'04.64 (leg 4/46.23)
    W (K.White) USA - 4x400mR 4th - 3'32.76 (leg 3/53.61)

    2003
    W Zhanna Block UKR 60m 1st - 7.04
    W Michelle Collins USA 200m 1st - 22.18
    W Yekaterina Puzanova RUS - 800m 6th - 2’00.86 (3s1/2’00.73)
    W Maria Tsirba GRE - 3000m 8th - 8’52.21 (NR)

    2004
    M Ioan Vieru ROU - 400m 2h2 - 47.07
    M Abdelkader Hachlaf MAR 1500m 4th - 3'53.22 (2h1/3’41.75)
    W Anastasiya Kapachinskaya RUS - 200m 1st - 22.78
    W Vita Pavlysh UKR - SP 1st - 20.49

    2006
    M Andrey Mikhnevich BLR - SP 2nd - 21,37 [retest2013]
    W Tatyana Kotova RUS - LJ 1st - 7,00 [retest2013]
    W Nadzeya Ostapchuk BLR - SP 6th - 18,13 [retest2013]

    2008
    W Yelena Soboleva RUS - 1500m 1st - 3’57,71
    W Yulia Fomenko RUS - 1500m 2nd - 3’59,41
    W Bauchra Ghezielle FRA - 1500m 7th - 4’08,66
    W Hrysopiyi Devetzi GRE - TJ 2nd - 15,00 [retest2015]

    2010
    M Andrey Mikhnevich BLR - SP 2nd - 21,68
    W Nadzeya Ostapchuk BLR - SP 1st - 20,85 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Natallia Mikhnevich BLR - SP 3rd - 20,42 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Tatyana Chernova RUS - 5thlon 3rd - 4762 [retest2013]
    W Tatiana Firova - 400m 2nd - 51.13 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W (Firova) RUS - 4x400m 2nd - 3.27.44 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W (Wilkins) JAM - 4x400m. 3rd - 3.28.49

    2012
    W Tatyana Chernova RUS - 5thlon 5th - 4725 [retest2015]

    2014
    W Yevgeniya Kolodko RUS - SP 4th - 19,11 [retest2015] αναμένεται επικύρωση

    EC outdoor

    2002
    M Dwain Chambers GBR - 100m 1st - 9"96
    M (D.Chambers) GBR - 4x100 1st - 38"19

    2006
    M Andrey Mikhnevich BLR - SP 2nd - 21,11 [retest2013]
    M Ivan Tsikhan BLR - HT 1st - 81,11 [retest2012]
    W Nadzeya Ostapchuk BLR - SP 2nd - 19,42 [retest2013]

    2010
    M Stanislav Yemelyanov RUS 20km W 1st - 1:20'10"
    W Nadzeya Ostapchuk BLR - SP 1st - 20,48 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Inga Abitova RUS - 10000m 2nd - 31.22'83" [retest2015]
    W Tatiana Firova - 400m 1st - 49.89 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W (Kapachinskaya, Firova) RUS - 4x400m 1st - 3.21.26 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Natallia Mikhnevich BLR - 2nd - 19,53 [retest2015] αναμένεται επικύρωση
    W Mariya Savinova RUS - 800m 1st - 1.58.22 [admit]

    2012
    M Zoltan Kovago HUN - DT 3rd - 66,42
    W Svitlana Shmidt UKR - 3000m st. 2nd - 9.33'03"
    W Olga Kaniskina RUS - 20km W 1st - 1:27'44" [RUS]

    2014
    W Yevgeniya Kolodko RUS - SP 2nd- 19,39 [retest2015] αναμένεται επικύρωση

    EC indoor

    2013
    W Yevgeniya Kolodko RUS - SP 2nd - 19,04 [retest2015] αναμένεται επικύρωση

    World / Continental Cup

    1977
    W Ilona Schoknecht GDR - SP 1st - 20,93

    1979
    W Totka Petrova BUL - 1500m 1st - 4'06"47
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 10-08-17 στις 11:06
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis