Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: World All-time Top outdoor / Παγκόσμιο διαχρονικό top ανοικτού

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.551
    Blog Entries
    5

    World All-time Top outdoor / Παγκόσμιο διαχρονικό top ανοικτού

    Ακολουθούν σε 2 post οι αθλητές και αθλήτριες με τις καλύτερες επιδόσεις όλων των εποχών ανα αγώνισμα (εντός σταδίου)
    με υποσημείωση περιπτώσεις καλύτερων επιδόσεων σε κλειστό

    Top Athletes per event (outdoor, in stadium)

    Αναλυτικά μπορείτε να τις βρίσκετε στη σελίδα της IAAF:
    - www.iaaf.org/statistics/toplists
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 10-09-16 στις 10:27
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  2. #2
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.551
    Blog Entries
    5

    Ανδρες - Men

    100m (<9”90 & 10”)
    09"58 +0,9 GER 2009 Bolt Usain JAM
    09"69 +2,0 KOR 2009 Gay Tyson USA
    09"69 -0,1 SWI 2012 Blake Johan JAM
    09”72 +0,2 SWI 2008 Powell Asafa JAM
    09”74 +0,9 QAT 2015 Gatlin Justin USA
    09"78 +0,9 ITA 2010 Carter Nesta JAM
    09"79 +0,1 GRE 1999 Greene Maurice USA
    09"80 +1,3 USA 2011 Mullings Steve JAM
    09"82 +1,7 TTO 2014 Thompson Richard TTO
    09"82 +1,3 USA 2017 Coleman Christian USA
    09”84 +0,7 USA 1996 Bailey Donovan CAN
    09”84 +0,2 ESP 1999 Surin Bruno CAN
    09"84 +1,3 USA 2015 Bromell Trayvon USA
    09”85 +1,2 SWI 1994 Burrell Leroy USA
    09”85 +1,7 QAT 2006 Fasuba Olusoji NGR
    09"85 +1,3 USA 2011 Rodgers Michael USA
    09”86 +1,2 JPN 1991 Lewis Carl USA
    09”86 -0,4 SWI 1996 Fredericks Frank NAM
    09”86 +1,8 USA 1998 Boldon Ato TRI
    09”86 +0,6 GRE 2004 Obikwelu Francis POR
    09"86 +1,4 TTO 2012 Bledman Keston TTO
    09"86 +1,3 FRA 2015 Vicaut Jimmy FRA
    09”87 +0,3 GER 1993 Christie Linford GBR
    09”87 -0,2 RSA 1998 Thompson Obadele BAR
    09"88 +1,8 USA 2004 Crawford Shawn USA
    09"88 +1,0 SWI 2010 Dix Walter USA
    09"88 +0,9 ITA 2010 Bailey Ryan USA
    09"88 +1,0 SWI 2011 Frater Michael JAM
    09"88 +0,2 ΖΑΜ 2017 Siame Sydney ZAM
    09"89 +1,6 USA 2008 Padgett Travis USA
    09"89 +1,6 USA 2008 Patton Darvis USA
    09"89 +1,3 USA 2011 Makusha Ngonidzashe ZIM
    09"89 +1,9 HUN 2016 Simbine Akani RSA
    <10”
    09”90: N.Ashmeade JAM
    09”91: D.Mitchell USA, L.Scott USA, D.Atkins BAH, D.Bailey ANT, Ch.Martina NED, J.Dasaolu GBR, F.Ogunode QAT, A.deGrasse CAN
    09”92: A.Cason USA, J.Drummond USA, T.Montgomery USA, S.Ogunkoya NGR, T.Harden USA, C.Lemaitre FRA, J.Harvey TUR
    09”93: C.Smith USA, M.Marsh USA, P.Johnson AUS, I.Williams USA, R.Bailey USA, K.Bailey-Cole JAM, K.Brown JAM, Cl.Vaughn USA, M.Bracy USA, K.Collins SKN, C.Burrell USA, C.Belcher USA
    09”94: D.Ezinwa NGR, B.Williams USA, D.Batson USA, A.Fisher JAM, A.Webb USA
    09”95: J.Hines, O.Adeniken, V.Henderson, J.Johnson, D.Aliu, J.Capel, R.Martin, T.Kimmons, M.Forsythe, K.Hyman, Th.Rondo
    09”96: M.Lattany, R.Stewart, K.Streete-Thompson, M.Burns, W.Spearmon, H.Adams, K.Bailey-Cole, D.Locke, Ch.Ujah, Q.Butler, S.Givans, A.Brown, R.Sorrillo, B.Meite
    09”97: D.Chambers, M.Lewis-Francis, U.Emedolu, R.Salaam, Ph.deRosier, A.Gemili, H.Bruintjies
    09”98: S.Leonard, D.Effiong, P.Spencer, L.Myles-Mills, J.Gardener, C.Miller, G.Mvumvure, Ch.Silmon, S.Magakwe, W.vanNiekerk. O.Skeen
    09”99: Br.Lewis, Grimes, Zakari, D.Brown, Pognon, Brunson, S.Francis, Jelks, L.Clarke, J.Ndure, I.Young, Br.Robinson, B.Su, B.Lee, O.McLeod, R.Baker
    10"00: M.Woronin κ.α. ...

    DQ
    09”78 +2,0 FRA 2002 Montgomery Tim USA
    09”79 +1,1 KOR 1988 Johnson Ben CAN
    09”87 +2,0 FRA 2002 Chambers Dwain GBR

    200m (<19”80 & 20”)
    19"19 -0,3 GER 2009 Bolt Usain JAM
    19"26 +0,7 BEL 2011 Blake Yohan JAM
    19"32 +0,4 USA 1996 Johnson Michael USA
    19"53 +0,7 BEL 2011 Dix Walter USA
    19"57 +0,4 USA 2015 Gatlin Justin USA
    19"58 +1,3 USA 2009 Gay Tyson USA
    19"63 +0,4 SWI 2006 Carter Xavier USA
    19"65 -0,0 KOR 2006 Spearmon Wallace USA
    19"68 +0,4 USA 1996 Fredericks Frank NAM
    19"72 +1,8 MEX 1979 Mennea Pietro ITA
    19"73 -0,2 ESP 1982 Marsch Michael USA
    19"74 +1,4 USA 2016 Merritt LaShawn USA
    19"75 +1,5 USA 1983 Lewis Carl USA
    19"75 +1,7 KOR 1988 DeLoach Joe USA
    19"77 +0,7 GER 1997 Boldon Ato TTO
    19"79 +1,2 GRE 2004 Crawford Shawn USA
    19"79 +0,9 JAM 2013 Weir Warren JAM
    19"80 +0,8 KOR 2011 Lemaitre Christophe FRA
    19"80 -0,3 BRA 2016 deGrasse Andre CAN
    <20”
    19"81: A.Edward PAN, Ch.Martina NED
    19"82:
    19"83: T.Smith USA
    19"84: Fr.Obikwelu POR
    19"85: J.Capel USA, K.Kenteris GRE, N.Ashmeade JAM, A.Webb USA, C.Coleman USA
    19"86: D.Quarrie JAM, M.Greene M. USA, J.Gatlin USA, J.Young JAM, I.Young USA
    19"87: L.Daniel USA, J.Regies GBR, J.Williams USA, A.Jobodwana RSA
    19"88: F.Heard USA, J.Johnson USA, M.Francis ANT
    19"89: C.DaSilva BRA, J.Ndure NOR
    19"90: A.Powell JAM, W.vanNiekerk RSA, N.Lyles USA
    19"91:
    19"92: J.Carlos USA,
    19"94:
    19"95: N.Mitchell-Blake GBR, A.Simbine RSA
    19"96: K.Baptiste USA, R.daSilva BRA, C.Miller USA, B.Rodney CAN
    19"97: O.Thompson BAR, C.Mitchell USA, D.Dukes USA, J.Forte JAM, A.Gemili GBR,
    19"98: M.Urbas M. POL, J.Vaden USA, S.Mullings JAM,
    19"99: C.Smith USA, R.Martin USA, C.Mitchell USA,
    20"00: V.Borzov UKR κ.α. ...

    400m (<44”)
    43"03 BRA 2016 vanNiekerk Wayde RSA
    43"18 ESP 1996 Johnson Michael USA
    43"29 SWI 1988 Reynolds Harry USA
    43"45 JPN 2007 Wariner Jeremy USA
    43"50 ESP 1992 Watts Quincy USA
    43"65 CHI 2015 Merritt LaShawn USA
    43"70 USA 2017 Kerley Fred USA
    43"72 SWI 2015 Makwala Isaac BOT
    43"74 SWI 2014 James Kirani GRN
    43"81 USA 1992 Everett Danny USA
    43"86 MEX 1968 Evans Lee USA
    43"87 KOR 1988 Lewis Steve USA
    43"93 CHI 2015 Masrahi Yousef RSA
    43"93 CHI 2015 McDonald Rusheen JAM
    43"97 MEX 1968 James Larry USA

    800m (<1’42”50)
    1'40"91 GBR 2012 Rudisha David KEN
    1'41"11 GER 1997 Kipketer Wilson DAN
    1’41"73 ITA 1981 Coe Sebastian GBR
    1'41"73 GBR 2012 Amos Nijel BOT
    1’41"77 GER 1984 Cruz Joaquim BRA
    1’42"23 NOR 2010 Kaki Abubaker SUD
    1’42"28 GER 1984 Koskei Sammy KEN
    1’42"34 ITA 2002 Bungei Wilfred KEN
    1'42"37 BEL 2013 Aman Mohammed ETH
    1’42"47 BEL 2001 Borzakovski Yuri RUS

    1500m (<3’30”)
    3'26"00 ITA 1998 El-Guerrouj Hicham MAR
    3’26”34 BEL 2001 Lagat Bernard KEN
    3'26"69 MON 2015 Kiprop Asbel KEN
    3’27”37 FRA 1995 Morceli Nouredine ALG
    3'27"64 MON 2014 Kiplagat Silas KEN
    3’28”12 SWI 2000 Ngeny Noah KEN
    3'28"75 MON 2015 Makhloufi Taoufik ALG
    3'28"79 MON Iguider Abdalaati KEN
    3'28"81 MON 2013 Farah Mo GBR
    3'28"81 MON 2014 Kwemoi Ronald KEN
    3'28"95 SWI 1997 Cacho Fermin ESP
    3’28”98 BEL 2003 Baala Mehdi FRA
    3’29”02 ITA 2006 Komen Daniel KEN
    3’29”14 ITA 2006 Ramzi Rashid BRN
    3’29”18 BEL 1997 Niyongabo Venuste BDI
    3’29”29 BEL 2001 Chirchir William KEN
    3’29”46 GER 1985 Aouita Said MOR
    3’29”46 MON 1997 Komen Daniel KEN
    3’29”47 GER 2009 Choge Augustine KEN
    3'29"50 MON 2013 Ndicu Caleb KEN
    3’29”51 SWI 2001 Sief Ali ALG
    3’29”53 MON 2010 Laalou Amine MAR
    3’29”58 MON 2014 Souleiman Ayanleh DJI
    3’29”66 MON 2015 Willis Nicholas NZL
    3’29”67 FRA 1985 Cram Steve GBR
    3'29"67 MON 2015 Manangoi Elijah KEN
    3’29”77 GER 1985 Maree Sydney USA
    3’29”77 ITA 1986 Coe Sebastian GBR
    3'29"77 MON 2012 Chepseba Kiplimo KEN
    3’29”91 SWI 1998 Rotich Laban KEN
    3’29”91 MON 2014 Wote Aman ETH

    1mile (<3'45")
    3'43"13 ITA 1999 El-Guerrouj Hicham MAR
    3'43"40 ITA 1999 Ngeny Noah KEN
    3'44"39 ITA 1993 Morceli Noureddine ALG

    3000m (<7'27")
    7'20"67 ITA 1996 Komen Daniel KEN
    7'23"09 BEL 1999 El Guerrouj Hicham MAR
    7'25"02 MNC 2000 Saidi-Sief Ali ALG
    7'25"09 BEL 1998 Gebrselassie Haile ETH
    7'25"11 MNC 1994 Morceli Noureddine ALG
    7'25"79 SWE 2007 Bekele Kenenisa ETH
    7'26"62 MNC 2000 Mourhit Mohammed BEL

    5000m (<12'50")
    12'37"35 NED 2004 Bekele Kenenisa ΕTH
    12’39”36 FIN 1998 Gebrselassie Haile ETH
    12’39”74 BEL 1997 Komen Daniel KEN
    12’46”53 ITA 2004 Kipchoge Eliud KEN
    12'46"81 FRA 2012 Gebremeskel Dejen ETH
    12’47”04 ITA 2004 Sihine Sileshi ETH
    12'47"53 FRA 2012 Gebrhiwet Hagos ETH
    12'48"64 FRA 2012 Koech-Kiplangat Isiah KEN
    12'48"66 SWI 2006 Kiprono-Songok Isaac KEN
    12'48"77 FRA 2012 Alamirew Yenew ETH
    12'48"81 CZE 2003 Saaeed-Shaheen Saif KEN
    12'49"04 FRA 2012 Longosiwa-Pkemei Thomas KEN
    12'49"28 BEL 2000 Lahlafi Brahim MAR
    12'49"50 FRA 2012 Kipcoech John KEN
    12'49"71 BEL 2000 Mourhit Mohammed BEL
    12'49"87 SWI 1997 Tergat Paul KEN

    10.000m (<26'40" =>av.2'40")
    26'17"53 BEL 2004 Bekele Kenenisa ETH
    26’22”75 NED 1998 Gebrselassie Haile ETH
    26’27”85 BEL 1997 Tergat Paul KEN
    26’30”03 BEL 2003 Kemboi Nicholas KEN
    26'30"74 NED 2005 Dinkessa Abebe KEN
    26'35"63 BEL 2006 Kipkemboi-Kogo Micah KEN
    26'36"26 BEL 1997 Koech Paul KEN
    26'37"25 BEL 2006 Tadese Zersenay ERI
    26'38"08 BEL 1996 Hissou Salah MAR
    26'38"76 BEL 2003 Abdullah Hassan Ahmad QAT
    26'39"69 NED 2004 Sihine Sileshi ETH
    26'39"77 BEL 2005 Toroitich-Kiprop Boniface UGA

    Hurdles (<13”)
    12"80 +0,3 BEL 2012 Merritt Aries USA
    12"87 +0,9 CZE 2008 Robles Dayron CUB
    12”88 +1,1 SWI 2006 Liu Xiang CHN
    12”89 +0,5 FRA 2010 Oliver David USA
    12”90 +1,1 SWI 2006 Arnold Dominique USA
    12”91 +0,5 GER 1993 Jackson Colin GBR
    12”92 -0,1 SWI 1989 Kingdom Roger USA
    12”92 +0,9 USA 1996 Johnson Allen USA
    12”93 -0,2 SWI 1981 Nehemiah Renaldo USA
    12”94 +1,6 USA 1996 Pierce Jack USA
    12”94 +0,8 FRA 2014 Parchment Hansle JAM
    12”94 +0,5 FRA 2015 Ortega Orlando CUB
    12”95 +1,5 USA 2007 Trammell Terrence USA
    12”95 +0,2 MON 2014 Martinot-Lagarde Pascal FRA
    12”97 +1,0 FRA 2005 Doucoure Ladji FRA
    12”97 +1,0 JAM 2015 McLeod Omar JAM
    12”98 +0,6 CRO 1999 Crear Mark USA
    12"98 +1,5 USA 2012 Richardson Jason USA
    12"98 +0,1 RUS 2015 Shubenkov Sergey RUS
    12"99 +1,2 USA 2014 Ash Ronnie USA
    13"00: T.Jarett GBR, A.Garcia CUB,

    400h (<47”60)
    46"78 ESP 1992 Young Kevin USA
    47”02 GER 1983 Moses Edwin USA
    47”03 USA 1998 Bronson Bryan USA
    47”10 SWI 1991 Matete Samuel ZAM
    47”19 KOR 1988 Phillips Andre USA
    47”23 KOR 1988 DiaBa Amadou SEN
    47”24 USA 2005 Clement Kerron USA
    47”25 FRA 2003 Sanchez Feliz DOM
    47”25 CHN 2008 Taylor Angelo USA
    47”30 FIN 2005 Jackson Bershawn
    47"37 SWI 1995 Diagana Stephane FRA
    47”38 SWI 1991 Harris Danny USA
    47”43 FIN 2005 Carter James USA
    47”48 GRE 1982 Schmid Harald GER
    47"53 AUS 2000 Al-Somaily Hadi Soua'an KSA
    47"54 SWI 1995 Adkins Derrick USA
    47"54 CAN 2001 Mori Fabrizio ITA
    47"60 SWI 1993 Graham Winthrop JAM

    3000m st.(<8’)
    7'53"63 BEL 2004 Shaheen Saif-Saeed KEN/QAT
    7'53"64 MON 2011 Kipruto Kiprop Brimin KEN
    7’54"31 ITA 2012 Koech Paul KEN
    7’55"28 BEL 2001 Boulami Brahim MAR
    7’55"72 GER 1997 Barmasai Bernard KEN
    7’55"76 MON 2011 Kemboi Ezekiel KEN
    7’56"16 GER 1997 Kiptanui Moses KEN
    7'56"81 QAT 2012 Kipkemboi-Mateelong Richard KEN
    7’57"29 BEL 2001 Kosgei Reuben KEN
    7’59"08 SWI 1997 Kipketer Boi Wilson KEN

    4x100m (<38”)
    36"84 GBR 2012 – Carter; Frater; Blake; Bolt – JAM
    37”38 GBR 2012 – Kimmons; Demps; Patton; Gatlin – USA (DQ???)
    37”38 BAH 2014 – Rodgers; Gatlin; Gay; Bailey – USA (DQ???)
    37”40 ESP 1992 – Marsh; Burrell; Mitchell; Lewis – USA
    37"60 BRA 2016 – Yamagata; Iizuka; Kiryu; Cambridge – JPN
    37”62 GER 2009 – Brown; Burns; Callander; Thompson – TRI
    37”64 BRA 2016 – Haynes; Brown; Rodney; deGrasse – CAN
    37"73 ESP 1999 – Gardener; Campbell; Devonish; Chambers – GBR
    37”79 JUG 1990 – Moriniere; Sangouma; Trouabal; MarieRose – FRA
    37"82 BRA 2016 – Tang; Xie; Su; Zhang – CHI
    37”90 AUS 2000 – deLima; Ribeiro; daSilva A.; daSilva C. – BRA
    37”94 GRE 1997 – Ezinwa O.; Adeniken; Obikwelu; Ezinwa D. – NGR

    DQ:
    37”04 GBR 2012 – Kimmons; Gatlin; Gay; Bailey – USA

    4x400m (<2’58” & 3’)
    2'54"29 GER 1993 –Valmon, Watts, Reynolds, Johnson – USA
    2'56"60 USA 1996 –Thomas, Baulch, Richardson, Black – GBR
    2’56”72 GBR 2012 – Brown C.; Pinder; Mathieu; Miller – BAH
    2’56”75 GRE 1997 –McDonald, Howard, McFarlane, Clarke – JAM
    N.teams <3’:
    2’58”00 POL, 2’58”06 RUS, 2'58"20 TRI, 2’58”52 BEL, 2’58”56 BRA, 2’58”68 NGR, 2’58”96 FRA
    2'59"06 BOT, 2’59”13 CUB, 2’59”63 KEN, 2’59”70 AUS, 2’59”86 DDR, 2’59”95 YUG, 2’59”96 BRD, 2’59”99 GER

    LJ (>8,50m)
    8,95 +0,3 JPN 1991 Powell Mike USA
    8,90 +2,0 MEX 1968 Beamon Bob USA
    8,87 -0,2 JPN 1991 Lewis Carl USA
    8,86 +1,9 RUS 1987 Emmijan Robert URS
    8,74 +1,4 USA 1988 Myricks Larry USA
    8,74 +2,0 USA 1994 Walder Errick USA
    8,74 -1,2 USA 2001 Phillips Dwight USA
    8,73 +1,2 NED 2008 Saladino Irwing PAN
    8,71 +1,9 ESP 1995 Pedroso Ivan CUB
    8,66 +1,6 GRE 2007 Tsatoumas Louis GRE
    8,65 +1,3 RSA 2017 Manyonga Luvo RSA
    8,63 +0,5 AUT 1994 Street-Thompson Kareem USA
    8,62 +0,7 USA 1997 Beckford James JAM
    8,58 +1,8 USA 2016 Lawson Jarrion USA
    8,56 +1,3 ITA 1999 Lamela Yago ESP
    8,56 +0,2 RUS 2013 Menkov Aleksandr RUS
    8,54 +0,9 RUS 1980 Dombrowski Lutz DDR
    8,53 +1,2 CUB 1990 Jefferson Jaime CUB
    8,52 +0,7 USA 2002 Stringfellow Savante USA
    8,51 +1,7 BRA 1995 McGhee Roland USA
    8,51 +1,7 USA 2014 Rutherford Greg GBR
    8,50 +0,2 GER 1991 Starks Llewellyn USA
    8,50 +1,3 ESP 2009 Mokoena Godfrey RSA
    8,50 +0,6 USA 2015 Henderson Jeff USA

    Wind(?)
    8,96 ITA 1995 Pedroso Ivan CUB


    +indoor >8,50m
    8,71 ITA 2009 Bayer Sebastian GER
    8,59 USA 2002 Pate Miguel USA


    TJ (>17,80m)
    18,29 +1,3 SWE 1995 Edwards Jonathan GBR
    18,21 +0,2 CHI 2015 Taylor Christian USA
    18,09 -0,4 USA 1996 Harrison Kenny USA
    18,08 -0,0 CUB 2015 Pichardo Pedro Pablo CUB
    18,04 +0,3 RUS 2013 Tamgho Teddy FRA
    17,97 +1,5 USA 1985 Banks Willie USA
    17,92 +1,6 ITA 1987 Markov Khristo BUL
    17,92 +1,9 USA 1995 Beckford James JAM
    17,90 +1,0 SVK 1990 Inozemtsev Vladimir RUS
    17,90 +0,4 BRA 2007 Gregorio Jadel BRA
    17,89 -0,0 MEX 1975 Carlos de Oliveira BRA
    17,87 +1,7 USA 1987 Mike Conley USA
    17,86 +1,3 JPN 1985 Charles Simpkins USA
    17,85 +0,9 GRE 1997 Yoelbi Quesada CUB
    17,81 +1,0 SWI 2005 Oprea Marian ROM
    17,81 +0,1 ESP 2010 Idowu Phillips GBR

    +indoor >17,80m
    17,83 GER 1997 Urrytia Aliecer CUB
    17,83 HUN 2004 Olsson Christian SWE


    HJ (>2,40m & 2,37m)
    2,45 ESP 1993 Sotomayor Javier CUB
    2,42 BEL 2014 Barshim Mutaz QAT
    2,42 SWE 1987 Sjoberg Patrik SWE
    2,42 USA 2014 Bondarenko Bohdan UKR
    2,41 JPN 1985 Paklin Igor RUS
    2,41 QAT 2014 Ukhov Ivan RUS
    2,40 UKR 1985 Povarnytsin Rudolph RUS
    2,40 SVK 1990 Matei Sorin RUM
    2,40 SWI 1991 Austin Charles USA
    2,40 GBR 2000 Voronin Vyacheslav RUS
    2,40 USA 2014 Drouin Derek CAN
    2,40 SWI 2014 Protsenko Andriy UKR
    >2,37m
    2,39: Zhu CHN, Conway USA
    2,38: Avdeyenko, Malchenko, Topic, Partyka, Freitag, Sokolovskyy, Silnov, Zhang
    2,37: Thraenhardt, Sereda, Mccants, Carter, Dymchenko, Smith, Holm, Williams, Grabarz, Kynard

    +indoor >2,40m
    2,42 GER 1988 Thraenhardt Carlo GER
    2,42 CZE 2014 Ukhov Ivan RUS
    2,40 ESP 1991 Conway Hollis USA
    2,40 ESP 2005 Holm Stefan SWE
    2,40 GER 2014 Dmitrik Aleksey RUS


    PV (>6m)
    6,14 ITA 1994 Bubka Sergey UKR
    6,05 GRE 1999 Tarasov Maksim RUS
    6,05 CAN 2001 Markov Dmitri AUS
    6,05 USA 2015 Lavillenie Renaud FRA
    6,04 USA 2008 Walker Brad
    6,03 GER 1995 Brits Okkert RSA
    6,03 USA 2000 Hartwig Jeff USA
    6,03 BRA 2016 daSilva Braz BRA
    6,01 RUS 1996 Trandenkov Igor RUS
    6,01 MNC 2004 Mack Timothy USA
    6,01 POL 1985 Lukyanenko Evgeniy RUS
    6,01 GER 2012 Otto Bjoern GER
    6,00 JPN 1989 Gataullin Gation RUS
    6,00 GER 1997 Lobinger Tim GER
    6,00 USA 2004 Stevenson Toby USA
    6,00 AUS 2005 Burgess Paul AUS
    6,00 AUS 2008 Hooker Steven AUS

    +indoor >6m
    6,16 UKR 2014 Lavillenie Renaud FRA
    6,15 UKR 1993 Bubka Sergey UKR
    6,06 USA 2009 Hooker Steven AUS
    6,02 BLR 1989 Gataullin Gation RUS
    6,00 JPN 1999 Galfione Jean FRA
    6,00 GER 2001 Ecker Danny GER
    6,00 USA 2016 Barber Shawnacy CAN


    SP (>22m)
    23,12 USA 1990 Barnes Randy USA
    23,06 GRE 1988 Timmermann Ulf DDR
    22,91 ITA 1987 Andrei Alessandro ITA
    22,86 USA 1975 Oldfield Brian USA
    22,75 SWI 1988 Guenthoer Werner SWI
    22,67 USA 2003 Toth Kevin USA
    22,64 GER 1986 Beyer Udo DDR
    22,57 USA 2017 Kovacs Joseph USA
    22,54 USA 2004 Cantwell Christian USA
    22,52 USA 1987 Brenner John USA
    22,52 BRA 2016 Crouser Ryan USA
    22,51 USA 2002 Nelson Adam USA
    22,43 GBR 2007 Hoffa Reese USA
    22,28 QAT 2013 Whiting Ryan USA
    22,24 EST 1986 Smirnov Sergey RUS
    22,21 CAN 2011 Armstrong Dylan CAN
    22,21 CRO 2016 Walsh Tomas NZL
    22,20 USA 2005 Godina John USA
    22,20 SWI 2015 Storl David GER
    22,10 RUS 1986 Gavryushin Sergey URS
    22,10 USA 1985 Martin Cory USA
    22,10 BLR 2011 Mikhnevich Andrei BLR
    22,09 BLR 1984 Kasnauskas Sergey BLR
    22,02 GER 1982 Laut Dae USA
    22,00 FRA 1976 Baryshnikov Aleksandr URS

    +indoor >22m
    22,09 FIN 2000 Halvari Mika FIN
    22,02 USA 1974 Woods George USA


    DT (>71,50m)
    74,08 GER 1986 Schult Juergen DDR
    73,88 LTH 2000 Alekna Virgilijus LTH
    73,38 SWE 2006 Kanter Gerd EST
    71,86 RUS 1983 Dumchev Yuri RUS
    71,84 NED 2013 Malachowski Piotr POL
    71,70 HUN 2002 Fazekas Robert HUN
    71,50 GER 1997 Riedel Lars GER

    HT (>84m)
    86,74 GER 1986 Sedykch Juri URS
    86,73 BLR 2005 Tsikhan Ivan BLR
    86,04 DDR 1986 Litvinov Sergey RUS
    84,90 BLR 2005 Devyatovski Vadim BLR
    84,86 CZE 2003 Murofushi Koji JPN
    84,62 ESP 1992 Astapkovich Igor BLR
    84,48 SWI 1990 Nikulin Igor RUS
    84,40 SVK 1984 Tamm Juri RUS
    84,19 HUN 2003 Annus Adrian HUN

    JT (>90m)
    98,48 GER 1996 Zelezny Jan CZE
    93,09 FIN 1999 Parviainen Aki FIN
    92,72 CHI 2015 Yego Julius KEN
    92,61 GBR 2002 Makarov Sergey RUS
    92,60 NOR 1995 Hecht Raymond GER
    91,69 FIN 2000 Gatsioudis Konstantinos GRE
    91,59 NOR 2006 Thorkildsen Andreas
    91,53 FIN 2005 Pitkamaki Tero FIN
    91,46 AUS 1992 Backley Steve GBR
    91,29 USA 2007 Greer Breaux USA
    91,28 FIN 2016 Roehler Thomas GER
    90,73 EST 2007 Vasilevskis Vadims LAT
    90,60 FIN 1992 Raty Seppo FIN
    90,44 AUT 1997 Henry Boris GER
    90,16 SWI 2015 Walcott Keshorn TTO

    old (before 1991)
    104,80 GER 1984 Hohn Uwe DDR
    99,72 USA 1983 Petranoff Tom USA
    96,72 HUN 1980 Paragi Ferenc HUN
    96,72 GER 1983 Michel Detlef GER
    95,80 GER 1982 Roggy Bob USA
    95,10 USA 1985 Crouser Brian USA


    C 10thlon (>8700)
    9045 USA 2015 Eaton Ashton USA
    9026 AUT 2001 Sebrle Roman CZE
    8994 CZE 1999 Dvorak Thomas CZE
    8891 FRA 1992 O’Brien Dan USA
    8847 USA 1984 Thompson Daley GBR
    8834 BRA 2016 Mayer Kevin FRA
    8832 GER 1984 Hingsen Juergen GER
    8832 USA 2008 Clay Bryan USA
    8815 CAN 2001 Nool Erki EST
    8792 GER 1984 Freimuth Uwe DDR
    8790 GER 2009 Hardee Trey USA
    8784 USA 2003 Pappas Tom USA
    8762 GER 1983 Wentz Siegfried GER
    8735 AUS 1994 Hamalainen Eduard FIN
    8727 USA 1992 Johnson Dave USA
    8725 GRE 2004 Karpov Dmitriy KAZ
    8709 GER 1984 Apaychev Aleksandr UKR
    8706 USA 1996 Busemann Frank GER
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 08-06-17 στις 17:17

  3. #3
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.551
    Blog Entries
    5

    Γυναίκες - Women

    100m (<10”80 & 11”)
    10”49 -0,0 USA 1988 Griffith-Joyner Florence USA
    10”64 +1,2 CHN 2009 Jeter Carmelita USA
    10”65 +1,1 RSA 1998 Jones Marion USA
    10”70 +0,6 JAM 2012 Fraser-Pryce Shelly-Ann JAM
    10"70 +0,3 JAM 2016 Thompson Elaine JAM
    10"73 +2,0 HUN 1998 Arron Christine FRA
    10”74 +1,3 ITA 1996 Ottey Merlene JAM
    10”74 +1,0 USA 2016 Gardner English USA
    10”75 +0,4 ITA 2008 Stewart Kerron JAM
    10”76 +1,7 SWI 1984 Ashford Evelyn USA
    10”76 +1,1 CZE 2011 Campbell-Brown Veronica JAM
    10”77 +0,9 SWI 1994 Privalova Irina RUS
    10”77 +0,7 BUL 2004 Lalova Ivet BUL
    10”78 +1,0 USA 1989 Sowell Dawn USA
    10”78 +1,8 USA 2008 Edwards Torri USA
    10”78 +1,6 USA 2016 Ahoure Murielle CIV
    10"78 +1,0 USA 2016 Madison-Bartoletta Tianna USA
    10”78 +1,0 USA 2016 Bowie Tori USA
    10”79 -0,0 CHN 1997 Li Xuemei CHN
    10”79 -0,1 ESP 1999 Miller Inger USA
    10”79 +1,1 GBR 2013 Okagbare Blessing NGR
    <11”
    10”81: M.Goehr DDR, D.Schippers NED,
    10”82: G.Devers USA, G.Torrence USA, Z.Block UKR, Sh.Simpson JAM,
    10"83: M.Koch DDR, Sh.Echols USA, J.Cuthbert USA, K.Thanou GRE, K.Baptiste TTO,
    10”84: Ch.Ajunwa NGR, Ch.Sturrup BAH, E.Gardner USA,
    10"85: A.Nuneva BUL, M.Lee USA, B.Pierre USA, M.Ahye TTO, A.Hobbs USA
    10"86: S.Gladisch-Moeller GDR, D.Williams, C.Gaynes USA, M.Myers USA, M.Ta-Lou CIV
    10"87: O.Freeman USA,
    10"88: L.Williams USA,
    10"89: K.Krabbe GDR, X.Liu CHN, A.Felix USA,
    10"90: Gl.Alozie NGR, Sh.Solomon USA,
    10"91: H.Drechsler GDR, S.Fynes BAH, D.Ferguson BAH, A.Anderson USA,
    10"92: A.Brown USA, D.Hill USA, Y.Nestsiarenka BLK, J.Prandini USA, J.Todd USA
    10"93: E.Kasprzyk POL, T.Lawrence JAM, J.Tarmoh USA,
    10"94: C.Guidry USA,
    10"95: B.Woeckel GDR, M.Barber USA, S.Facey JAM, M.Akinosun USA
    10"96: M.Perec FRA, G.Malchugina RUS, E.Clarke BAH, M.Hurtis FRA, K.Duncan USA, A.Scott USA, N.Morrison JAM, C.Williams JAM
    10"97: A.Taylor CAN, M.Onyali NGR, P.Davis BAH, L.Colander USA, S.Richards USA, M.Lewis USA, L.Moore USA
    10"98: M.Zirova URS, A.Bailey CAN, N.Pomoshchnikova RUS, M.Mani CMR, C.Hill USA
    10"99: V.Brisco USA, B.McDonald JAM, O.Osayomi NGR, H.Cunliffe USA
    11"00: S.Henry-Robinson JAM, T.Pinto GER, D.Stevens USA

    200m (<21"80 & 22")
    21”34 +1,3 KOR 1988 Griffith-Joyner Florence USA
    21”62 -0,6 RSA 1998 Jones Marion USA
    21"63 +0,2 CHI 2015 Schippers Dafne NED
    21”64 +0,8 BEL 1991 Ottey Merlene JAM
    21"66 +0,2 CHI 2015 Thompson Elaine JAM
    21"69 +1,0 USA 2012 Felix Allyson USA
    21"71 +0,7 DDR 1979 Koch Marita DDR
    21"71 +1,2 DDR 1986 Drechsler Heike DDR
    21”72 +1,3 KOR 1988 Jackson Grace JAM
    21"72 -0,1 ESP 1992 Torrence Gwen USA
    21”74 +0,4 GER 1984 Goehr Marlies DDR
    21”74 +1,2 ITA 1987 Gladisch-Moeller Silke DDR
    21”74 +0,6 CHN 2008 Campbell-Brown Veronica JAM
    21”75 -0,1 ESP 1992 Cuthbert Juliet JAM
    21”77 +0,6 ESP 1999 Miller Inger USA
    21"77 +1,5 USA 2017 Bowie Tori USA
    <22”
    21”81 V.Hooks, 21”83 E.Ashford,
    21”85 B.Woeckel, 21”87 I.Privalova
    21"91 S.Miller-Uibo
    21”93 P.Marshall, 21”95 K.Krabbe, 21”97 J.Kratochvilova,
    21”99 Ch.Cheeseborough, 21”99 M.Perec, 21”99 K.Stewart,
    22"00 Sh.Simpson JAM

    400m (<49”)
    47”60 AUS 1985 Koch Marita DDR
    47”99 FIN 1983 Kratochvilova Jarmila URS
    48”25 USA 1996 Perec Marie-Jose
    48”27 AUS 1985 Bryzgina Olga UKR
    48”59 FIN 1983 Kocembova Tatana CZE
    48”63 AUS 1996 Freeman Cathy AUS
    48”70 GRE 2006 Richards-Ross Sanya USA
    48”73 USA 1984 Brisco-Hooks Valerie USA
    48”89 FRA 2003 Guevara Ana MEX

    800m (<1’55”50)
    1'53”28 GER 1983 Kratochvilova Jarmila URS
    1’53”43 RUS 1980 Olizarenko Nadehzda RUS
    1’54”01 SWI 2008 Jelimo Pamela KEN
    1’54”44 ESP 1989 Quirot Ana-Fidelia CUB
    1’54”81 RUS 1980 Mineyeva Olga RUS
    1’54”94 CAN 1976 Kazankina Tatyana RUS
    1'55"05 RUM 1982 Melinte Doina RUM
    1'55"19 SWI 1994 Mutola Maria MOZ
    1'55"19 BEL 2002 Ceplak-Batagelj Jolanda SLO
    1'55"26 ITA 1987 Grau Sigrun GER
    1'55"28 BRA 2016 Semenya Caster RSA
    1'55"32 ITA 1987 Wachtel Christine GER
    1'55"42 CAN 1976 Shtereva Nikolina BUL
    1'55"46 RUS 1980 Providokhina Tatyana RUS

    1500m (<3’56”)
    3’50”07 MON 2015 Dibaba Genzebe ETH
    3'50”46 CHN 1993 Qu Yunxia CHN
    3’50”98 CHN 1997 Jiang Bo CHN
    3’51”34 CHN 1997 Lang Jinglai CHN
    3’51”92 CHN 1993 Wang Junxia CHN
    3'52"47 SWI 1980 Kazankina Tatjana URS
    3’53”91 CHN 1997 Yin Lili CHN
    3’53”96 KOR 1998 Ivan Paula ROM
    3’53”97 CHN 1997 Lan Lixin CHN
    3’54”23 UKR 1982 Dvirna Olga RUS
    3’54”52 CHN 1997 Zhang Ling CHN
    3'55"07 CHN 1997 Dong Yanmei CHN
    3'55"30 ESP 1992 Boulmerka Hassiba ALG
    3'55"33 BEL 2003 Ayhan Sureyya TUR
    3'55"68 FRA 2006 Fomenko Yuliya RUS

    1mile (<4'15")
    4'12"56 SWI 1996 Masterkova Svetlana RUS
    4'14"30 ESP 2016 Dibaba Genzebe ETH

    +indoor <4'15"
    4'13"31 SWE 2016 Dibaba Genzebe ETH


    3000m (<8’25”)
    8'06”11 CHN 1993 Wang Junxia CHN
    8'12”18 CHN 1993 Qu Yunxia CHN
    8'16”50 CHN 1993 Zhang Linli CHN
    8'19”78 CHN 1993 Ma Liyan CHN
    8'20"68 QAT 2014 Obiri Hellen KEN
    8'21"14 QAT 2014 Cherono Mercy KEN
    8'21"42 MNC 2002 Szabo Gabriela ROM
    8'21"64 GBR 1994 O'Sullivan Sonia IRL
    8'21"84 CHN 1993 Zhang Lirong CHN
    8'22"50 MNC 2002 Radcliffe Paula GBR
    8'22"62 RUS 1984 Kazankina Tatyana URS
    8'23"11 QAT 2016 Ayana Almaz ETH
    8'23"23 MNC 2002 Masai Edith KEN
    8'23"26 SWI 2001 Yegorova Olga RUS
    8'23"55 QAT 2014 Kipyegon Faith KEN
    8'24"27 MON 2016 Obiri Hellen KEN
    8'24"51 BEL 2007 Defar Meseret ETH

    +indoor <8'25"
    8'16"60 SWE 2014 Dibaba Genzebe ETH
    8'23"72 GER 2007 Defar Meseret ETH
    8'23"74 GER 2007 Melkamu Meselech ETH


    5000m (<14’25”)
    14'11"15 NOR 2008 Dibaba Tirunesh ETH
    14'12"59 ITA 2016 Ayana Almaz ETH
    14'12"88 SWE 2008 Defar Meseret ETH
    14'15"41 FRA 2015 Dibaba Genzebe ETH
    14'22"47 CHN 2017 Obiri Hellen KEN
    14'22"51 NOR 2007 Cheruiyot Vivian KEN
    14'23"75 RUS 2008 Schobukhova Lilija RUS
    14'24"68 NOR 2004 Abeylegesse Elvan TUR

    +indoor <14'25"
    14'18”86 SWE 2015 Dibaba Genzebe ETH


    10.000m (<30’)
    29'17"45 BRA 2016 Ayana Almaz ETH
    29'31”78 CHN 1993 Wang Junxia CHN
    29’32”53 BRA 2016 Cheruiyot Vivian KEN
    29’42”56 BRA 2016 Tirunesh Dibaba ETH
    29’53”51 BRA 2016 Nawowuna Aprot Alice KEN
    29’53”80 NED 2009 Meselech Melkamu ETH
    29'56"34 CHN 2008 Abeylegasse Elvan TUR
    29’59”20 GBR 2009 Defar Meseret ETH

    Hurdles (<12”40)
    12"20 +0,3 GBR 2016 Harrison Kendra USA
    12"21 +0,7 BUL 1988 Donkova Jordanka BUL
    12"25 +1,4 GRE 1987 Zagorcheva Ginka BUL
    12"26 +1,7 ESP 1992 Engquist Ludmila RUS
    12"26 +1,2 USA 2013 Rollins Brianna USA
    12"28 +1,1 KOR 2011 Pearson Sally AUS
    12"33 -0,3 USA 2000 Devers Gail USA
    12"34 +1,9 USA 2015 Nelvis Sharika USA
    12"35 +0,9 QAT 2015 Stowers Jasmine USA
    12"36 +1,9 POL 1980 Rabsztyn Grazyna POL
    12"37 +1,5 GRE 2004 Hayes Joanna USA
    12"37 -0,2 GBR 2012 Dawn Harper USA
    12"39 +1,5 ITA 1980 Komisova Vera RUS
    12"39 +1,8 UKR 1991 Grigoryeva Natalya RUS

    400h (<53”)
    52"34 RUS 2003 Pechenkina Julia RUS
    52”42 GER 2009 Walker Melaine JAM
    52”47 KOR 2011 Demus Lashinda USA
    52”61 SWE 1995 Batten Kim USA
    52”62 SWE 1995 Buford-Bailey Tonja USA
    52”70 GBR 2012 Antyukh Natalya RUS
    52”74 GER 1993 Gunnell Sally GBR
    52"77 GRE 2004 Halkia Fani GRE
    52”79 GER 1993 Farmer-Patrick Sandra USA
    52”79 GBR 2011 Spencer Kaliese JAM
    52”82 USA 1996 Hemmings Deon JAM
    52”83 RUS 2013 Hejnova Zuzana CZE
    52"88 USA 2016 Muhammad Dalilah USA
    52”89 ESP 1999 Pernia Daimi CUB
    52”90 ESP 1999 Bidouane Nezha MAR
    52”94 RUS 1986 Stepanova Marina URS
    52”95 USA 2004 Tosta Sheena USA

    3000m st. (<9’10”)
    8'52"78 FRA 2016 Jebet Ruth BRN
    8'58"78 USA 2017 Chespol Chepteek KEN
    8'58"81 CHN 2008 Samitova-Galkina Gulnara RUS
    9'00"01 USA 2016 Jepkemoi Hyvin-Kiyeng KEN
    9'00"70 USA 2017 Chepkoech Beatrice KEN
    9'05"02 SWE 2012 Zaripova Yuliya RUS
    9’06”57 JPN 2007 Volkova Ekaterina RUS
    9’07”14 NOR 2012 Chemos Cheywa Milcah KEN
    9’07”32 GER 2009 Dominguez Marta ESP
    9’07”41 CHN 2008 Jepkorir Eunice KEN
    9’07”63 BRA 2016 Coburn Emma USA
    9'08"37 GBR 2012 Ghribi Habiba TUN
    9’08”39 GER 2009 Zarudneva Yuliya RUS
    9'09"00 NOR 2012 Assefa Sofia ETH
    9’09”19 JPN 2007 Petrova Tatyana RUS
    9'09"61 NOR 2012 Ayalew Hiwot ETH

    4x100m (<42”)
    40"82 GBR 2012 – Madison, Felix, Knight, Jeter – USA
    41"07 CHI 2015 – Campbell-Brown, Morrison, Thompson, Fraser-Pryce – JAM
    41"37 AUS 1985 – Gladisch, Rieger, Auerswald, Goehr – DDR
    41”49 GER 1993 – Bogoslovskaya, Malchugina, Voronova, Privalova – RUS
    41"77 BRA 2016 – Philip, Henry, Asher-Smith, Neita – GBR
    41"78 FRA 2003 – Girard, Hurtis, Felix, Arron – FRA
    41"91 JPN 1991 – Breuer, Krabbe, Richter, Drechsler – GER
    41"92 ESP 1999 – Fynes, Sturrup, Thompson, Ferguson –BAH

    4x400m (<3’20”)
    3'15"17 KOR 1988 – Ledovskaja, Nazarova, Pinigina, Brysgina – URS
    3’15”51 KOR 1988 – Howard, Dixon, Hooks, Joyner – USA
    3’15”92 DDR 1984 – Walther, Busch, Neubauer, Koch – DDR
    3’18”38 GER 1993 – Ruzina, Alekseeva, Ponomareva, Privalova - RUS
    3’18”71 KOR 2011 – Whyte, Prendergast, N.Williams-Mills, Sh.Williams – JAM

    LJ (>7,25m)
    7,52 +1,4 RUS 1988 Chistiakova Galina URS
    7,49 +1,3 USA 1994 Joyner-Kersee Jackie USA
    7,48 +1,2 GER 1988 Drechsler Heike DDR
    7,43 +1,4 ROM 1983 Stanciu Anisoara ROU
    7,42 +2,0 FRA 2002 Kotova Tatyana RUS
    7,39 +0,5 RUS 1987 Belevskaya Yelena URS
    7,37 n.av. RUS 1992 Kravets Inessa RUS
    7,33 +0,4 RUS 2004 Lebedeva Tatyana RUS
    7,31 +1,5 KAZ 1985 Khlopotnova Yelena URS
    7,31 +1,9 USA 1988 Jones Marion USA
    7,27 -0,4 RUS 2004 Meleshina Irina RUS
    7,26 +1,8 COL 1999 Maggi Maurren BRA
    7,25 +1,7 USA 2016 Reese Brittney USA

    TJ (>15,20m)
    15,50 +0,9 SWE 1995 Kravets Inessa UKR
    15,39 +0,5 CHN 2008 Mbango Etone Francoise CMR
    15,34 -0,5 GRE 2004 Lebedeva Tatyana RUS
    15,32 +0,9 GRE 2004 Devetzi Chrysopigi GRE
    15,31 -0,0 MNC 2014 Ibarguen Caterine COL
    15,29 +0,3 ITA 2003 Aldama Yamile CUB
    15,28 +0,9 JPN 2007 Savigne Yargeris CUB
    15,25 +1,7 CRO 2010 Rypakova Olga KAZ
    15,20 -0,0 GRE 1997 Kasparkova Sarka CZE
    15,20 -0,3 AUS 2000 Marinova Tereza BUL

    +indoor >15,20m
    15,36 HUN 2004 Lebedeva Tatyana RUS


    HJ (>2,05m & 2,03m)
    2,09 ITA 1987 Konstantinova Stefka BUL
    2,08 CRO 2009 Vlasic Blanka CRO
    2,07 GER 1984 Andonova Lyudmila BUL
    2,07 RUS 2011 Chicherova Anna RUS
    2,06 GER 2003 Bergqvist Kajsa SWE
    2,06 FRA 2003 Cloete Hestrie RSA
    2,06 GRE 2004 Slesarenko Elena RUS
    2,06 GER 2009 Friedrich Ariane GER
    2,05 UKR 1984 Bykova Tamara RUS
    2,05 JPN 1991 Henkel Heike GER
    2,05 JPN 1995 Babakova Inha UKR
    2,05 CHN 2008 Hellebaut Tia BEL
    2,05 USA 2010 Howard-Lowe Chaunte USA
    2,04: S.Costa CUB, V.Veneva BUL, I.Gordeeva RUS, B.Barrett USA, M.Kuchina-Lasitskene RUS(ANA)
    2,03: U.Meyfarth GER, L.Ritter USA, T.Babashkina RUS, N.Bakoyianni GRE, A.diMartino ITA, S.Scholina RUS

    +indoor <2,05m:
    2,08 GER 2006 Bergqvist Kajsa SWE
    2,07 GER 1992 Henkel Heike GER


    PV (>4,85m & 4,80m)
    5,06 SWI 2009 Isinbayeva Jelena RUS
    5,00 BEL 2016 Morris Sandi USA
    4,92 USA 2008 Stuczynski-Suhr Jennifer USA
    4,91 GER 2015 Silva Yarisley CUB
    4,88 GRE 2004 Feofanova Svetlana RUS
    4,87 BRA 2016 Murer Fabiana BRA
    4,86 GRE 2016 Stefanidi Katerina GRE
    4,85 RUS 2016 Sidorova Anzhelika RUS
    4,84:
    4,83: S.Dragila USA, A.Rogowska POL, N.Kyriakopoulou GRE
    4,82: M.Pyrek POL, S.Spiegelburg GER, El.McCartney NZL
    4,81: A.Boyd AUS
    4,80: M.Strutz GER

    + indoor >4,85m:
    5,03 USA 2016 Stuczynski-Suhr Jennifer USA
    4,90 USA 2016 Payne Demi USA
    4,90 USA 2016 Stefanidi Katerina GRE
    4,87 FRA 2012 Bradshaw-Bleasdale Holly GBR
    4,85 FRA 2011 Rogowska Anna POL


    SP (>21,80m)
    22,63 RUS 1987 Lissovskaja Natalia URS
    22,45 DDR 1980 Briesenick Ilona DDR
    22,32 SVK 1977 Fibingerova Helena TCH
    22,19 GER 1987 Losch Claudia GER
    21,89 BUL 1976 Khristova Ivanka BUL
    21,82 DDR 1982 Adam Marianne DDR

    +indoor >21,80m
    22,50 CZE 1977 Fibingerova Helena TCH


    DT (>72m)
    76,80 DDR 1988 Reinsch Gabriele DDR
    74,56 SVK 1984 Silhava Zdenka TCH
    74,56 DDR 1989 Wyludda Ilke DDR
    74,08 DDR 1987 Gansky Diana DDR
    73,84 ROM 1988 Costian Daniela ROM
    73,36 CZE 1984 Meszynski Irina DDR
    73,28 URS 1984 Savinkova Galina URS
    73,22 BUL 1987 Khristova Tsvetanka BUL
    73,10 GER 1984 Beyer Gisela GER
    72,92 GER 1987 Hellmann Martina GER
    72,14 CZE 1984 Murashova Galina URS

    HT (>76,80m)
    82,29 BRA 2016 Wlodarczyk Anita POL
    79,42 GER 2011 Heidler Betty GER
    78,80 RUS 2013 Lysenko Tatyana RUS
    78,69 BLR 2012 Miankova Aksana BLR
    77,68 CHN 2014 Wang Zheng CHN
    77,33 CHN 2014 Zhang Wenxiu CHN
    77,26 RUS 2006 Khanafeyeva Gulfiya RUS
    77,13 RUS 2013 Kondrateva Oksana RUS
    76,90 HUN 2009 Hrasnova Martina SVK
    76,83 QAT 2007 Skolimowska Kamila POL

    JT (>67,50m)
    72,28 GER 2008 Spotakova Barbora CZE
    71,99 KOR 2011 Abakumova Maria RUS
    71,70 FIN 2005 Menendez Olisdeilys CUB
    70,20 GER 2007 Obergfoell Christina GER
    69,48 NOR 2000 Hattestad Trine NOR
    69,35 USA 2012 Viljoen Sunette RSA
    68,34 GER 2008 Nerius Steffi GER
    67,67 ESP 2005 Bisset Sonia CUB
    67,51 AUS 2000 Maniani Mirela GRE

    old (before 1999)
    80,00 GER 1988 Meier-Felke Petra GER
    77,44 GER 1986 Whitbread Fatima GBR
    74,76 FIN 1983 Lillak Tiina FIN
    74,20 GRE 1982 Sakorafa Sofia GRE
    73,58 GBR 1983 Sanderson Tessa GBR
    72,64 GRE 1984 Verouli Anna GRE
    72,16 SLO 1984 Zoellkau Antje GER
    72,12 NOR 1993 Hattestad Trine NOR


    C 7thlon (>6900)
    7291 KOR 1988 Joyner-Kersee Jackie USA
    7032 JPN 2007 Klueft Karolina SWE
    7013 AUT 2017 Thiam Nafissatou BEL
    7007 RUS 1989 Turchinskaya Larisa RUS
    6985 AUT 1992 Braun Sabine GER
    6955 GBR 2012 Ennis Jessica GBR
    6946 GER 1984 John Sabine DDR
    6942 AUT 1996 Shouaa Ghada SYR
    6935 RUS 1983 Neubert Ramona DDR
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 11-06-17 στις 20:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis