Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: Παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού Στίβου

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.586
    Blog Entries
    5

    Παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού Στίβου

    1η ημέρα - πρωί

    400 Metres - W Heats
    Qual. rule: first 2 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 6 258 Debbie Dunn USA 52.24 Q . 0.248
    2 5 4 Christine Amertil BAH 52.50 Q . 0.249
    3 4 15 Amantle Montsho BOT 52.72 q (NR) 0.380
    4 3 149 Kou Luogon LBR 53.69 . 0.308
    5 2 230 Munira Saleh SYR 54.53 . 0.395

    Heat 2
    1 4 47 Denisa Rosolova CZE 52.75 Q (PB) 0.256
    1 5 275 Deedee Trotter USA 52.75 Q . 0.253
    3 6 111 Aliann Pompey GUY 52.76 q . 0.285
    4 3 134 Bobby-Gaye Wilkins JAM 52.86 q . 0.358
    . 2 1 Klodiana Shala ALB DNS . 0.000
    . 1 285 Racheal Nachula ZAM DNS . 0.000

    Heat 3
    1 5 201 Natalya Nazarova RUS 53.50 Q . 0.216
    2 6 23 Vania Stambolova BUL 53.57 Q . 0.374
    3 3 75 Virginie Michanol FRA 53.70 . 0.288
    4 4 248 Antonina Yefremova UKR 53.97 . 0.262
    5 2 160 Tjipekapora Herunga NAM 55.40 (NR) 0.328
    6 1 159 Kay Khine Lwin MYA 1:00.78 (PB) 0.279

    Heat 4
    1 6 191 Tatyana Firova RUS 52.67 Q . 0.215
    2 5 132 Novlene Williams-Mills JAM 52.73 Q . 0.587
    3 3 64 Maris Magi EST 53.21 q . 0.383
    4 4 50 Zuzana Hejnova CZE 53.56 . 0.227
    5 2 216 Tiandra Ponteen SKN 53.89 . 0.281

    Triple Jump - W Qualification
    Qual. rule: qualification standard 14.20m or at least best 8 qualified.

    Group A
    1 43 Yargeris Savigne CUB 14.59 Q .
    2 140 Olga Rypakova KAZ 14.57 Q (SB)
    3 41 Mabel Gay CUB 14.27 Q .
    4 225 Dana Veldakova SVK 14.25 Q .
    5 211 Anastasiya Taranova-Potapova RUS 14.08 q .
    6 203 Anna Pyatykh RUS 14.04 q .
    7 8 Svetlana Bolshakova BEL 13.95 q .
    8 36 Limei Xie CHN 13.89 q (SB)
    9 217 Snezana Rodic SLO 13.84 .
    10 17 Gisele de Oliveira BRA 13.81 (SB)
    11 109 Athanasia Perra GRE 13.71 .
    12 21 Petia Dacheva BUL 13.65 .
    13 270 Erica McLain USA 13.54 .
    14 282 Aleksandra Kotlyarova UZB 13.45 .
    15 181 Adelina Gavrila ROU 13.45 .
    16 284 Verοnica Davis VEN 13.38 .
    17 241 Liliya Kulyk UKR 13.30 .
    18 231 Thitima Muangjan THA 13.19 .
    19 222 Yamile Aldama SUD 12.41 (SB)

    Pole Vault - M Qualification
    Qual. rule: qualification standard 5.75m or at least best 8 qualified.

    Group A
    1 7 Steven Hooker AUS 5.60 q .
    1 86 Michal Balner CZE 5.60 q .
    1 181 Konstadinos Filippidis GRE 5.60 q .
    1 351 Derek Miles USA 5.60 q .
    5 173 Malte Mohr GER 5.60 q .
    6 294 Dmitry Starodubtsev RUS 5.60 q .
    7 178 Alexander Straub GER 5.60 q .
    8 259 Lukasz Michalski POL 5.60 q .
    9 157 Steven Lewis GBR 5.60 q .
    10 138 Renaud Lavillenie FRA 5.45 .
    10 203 Giuseppe Gibilisco ITA 5.45 .
    10 223 Yoo Suk Kim KOR 5.45 .
    13 283 Aleksandr Gripich RUS 5.45 .
    14 33 Kevin Rans BEL 5.45 .
    14 331 Maksym Mazuryk UKR 5.45 .
    14 349 Timothy Mack USA 5.45 .
    17 64 Yansheng Yang CHN 5.30 .
    18 56 Spas Bukhalov BUL 5.30 (SB)
    18 128 Damiel Dossevi FRA 5.30

    Shot Put - M Qualification
    Qual. rule: qualification standard 20.30m or at least best 8 qualified.

    Group A
    1 168 Ralf Bartels GER 20.91 Q .
    2 58 Dylan Armstrong CAN 20.50 Q .
    3 38 Andrei Mikhnevich BLR 20.34 Q .
    4 350 Cory Martin USA 20.23 .
    5 93 Jan Marcell CZE 20.04 .
    6 228 Maris Urtans LAT 19.97 .
    7 291 Maksim Sidorov RUS 19.88 .
    8 303 Miroslav Vodovnik SLO 19.82 (SB)
    9 182 Mihael Stamatoyiannis GRE 19.51 .
    10 66 Jun Zhang CHN 18.51 .

    Group B
    1 334 Christian Cantwell USA 20.72 Q .
    2 9 Scott Martin AUS 20.61 Q (SB)
    3 177 David Storl GER 20.49 Q .
    4 158 Carl Myerscough GBR 20.44 Q (SB)
    5 37 Pavel Lyzhyn BLR 20.42 Q .
    6 257 Tomasz Majewski POL 20.38 Q .
    7 306 Asmir Kolasinac SRB 20.10 .
    8 191 Lajos Kurthy HUN 19.43 .
    9 226 Sultan Abdulmajeed Alhabashi KSA 18.67 .
    10 103 Yasser Ibrahim Farag EGY 18.06 (SB)
    . 266 Marco Fortes POR NM

    High Jump - W Qualification
    Qual. rule: qualification standard 1.95m or at least best 8 qualified.

    Group A
    1 40 Blanka Vlasic CRO 1.92 q .
    1 58 Ruth Beitia ESP 1.92 q .
    1 138 Marina Aitova KAZ 1.92 q .
    4 56 Iva Strakova CZE 1.92 q (SB)
    5 210 Svetlana Shkolina RUS 1.92 q .
    5 227 Emma Green SWE 1.92 q .
    7 37 Xingjuan Zheng CHN 1.92 q (SB)
    8 281 Nadiya Dusanova UZB 1.92 q .
    9 262 Chaunte Howard Lowe USA 1.92 q .
    10 63 Anna Iljustsenko EST 1.89 .
    10 166 Stine Kufaas NOR 1.89 .
    10 193 Irina Gordeeva RUS 1.89 .
    13 2 Petrina Price AUS 1.85 .
    13 103 Meike Kroeger GER 1.85 .
    15 238 Olena Demydova UKR 1.85 .
    16 152 Airine Palsyte LTU 1.85 .
    17 91 Vikki Hubbard GBR 1.85 .
    17 121 Deirdre Ryan IRL 1.85 .
    19 24 Venelina Veneva-Mateeva BUL 1.85 .
    20 141 Anna Ustinova KAZ 1.81

    400 Metres - M Heats
    Qual. rule: first 2 of each heat (Q) plus the 2 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 5 280 Dmitry Buryak RUS 47.03 Q . 0.183
    2 4 17 Michael Mathieu BAH 47.10 Q . 0.312
    3 6 310 Rabah Yousif SUD 47.21 . 0.232
    4 3 109 Santiago Ezquerro ESP 47.26 . 0.218
    5 1 105 Takeshi Fujiwara ESA 48.21 (NR) 0.259
    . 2 324 Renny Quow TRI DNF . 0.294

    Heat 2
    1 5 194 David Gillick IRL 46.72 Q . 0.166
    2 6 76 William Collazo CUB 46.78 Q . 0.246
    3 4 208 Ricardo Chambers JAM 47.06 q . 0.287
    4 3 150 Dale Garland GBR 48.26 . 0.194
    5 2 254 Wala Gime PNG 49.92 (NR) 0.291

    Heat 3
    1 6 343 Bershawn Jackson USA 46.87 Q . 0.219
    2 4 72 Nery Brenes CRC 46.94 Q . 0.214
    3 5 148 Richard Buck GBR 47.02 q . 0.229
    4 3 14 Clemens Zeller AUT 47.39 . 0.280
    5 1 374 Lewis Banda ZIM 48.85 . 0.420
    6 2 39 Gakologelwang Masheto BOT 50.96 (SB) 0.156

    Heat 4
    1 6 363 Jamaal Torrance USA 46.70 Q . 0.253
    2 5 212 Edino Steele JAM 46.80 Q . 0.261
    3 4 195 Brian Gregan IRL 47.26 . 0.274
    4 3 130 Nicolas Fillon FRA 48.28 . 0.206
    5 1 325 Jarrin Solomon TRI 48.37 . 0.192
    6 2 186 Matthew Pangelinan GUM 55.33 (PB) 0.253

    Heat 5
    1 6 16 Chris Brown BAH 46.95 Q . 0.195
    2 5 278 Denis Alekseyev RUS 47.18 Q . 0.301
    3 4 258 Marcin Marciniszyn POL 47.23 . 0.235
    4 3 99 Arismendy Peguero DOM 47.28 . 0.239
    5 2 333 Andreas Silva URU 49.09 (SB) 0.255
    . 1 373 Mohammed Ghaleb Al-Omaisi YEM DNS . 0.000

    800 Metres - W Heats
    Qual. rule: first 2 of each heat (Q) plus the 2 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 1 280 Anna Pierce USA 2:03.05 Q .
    2 3 213 Yevgeniya Zinurova RUS 2:03.44 Q .
    3 4 53 Lenka Masna CZE 2:03.59 .
    4 2 155 Halima Hachlaf MAR 2:03.81 .
    5 5 240 Yuliya Krevsun UKR 2:03.91 .
    6 3 60 Elian Periz ESP 2:04.71 .
    7 5 90 Victoria Griffiths GBR 2:04.90 .
    8 6 142 Viktoriya Yalovtseva KAZ 2:05.68 .

    Heat 2
    1 5 93 Jennifer Meadows GBR 2:00.39 Q .
    2 2 209 Mariya Savinova RUS 2:00.95 Q .
    3 6 266 Alysia Johnson USA 2:01.55 q .
    4 5 150 Egle Balciunaite LTU 2:02.37 q (PB)
    5 3 242 Nataliia Lupu UKR 2:04.30 .
    6 4 139 Margarita Matsko KAZ 2:06.36 .
    . 3 171 Angelika Cichocka POL DQ .
    . 1 123 Elisa Cusma Piccione ITA DNS

    800 Metres - M Heats
    Qual. rule: first 2 of each heat (Q) plus the 2 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 6 308 Ismail Ahmed Ismail SUD 1:46.69 Q .
    2 5 160 Andrew Osagie GBR 1:47.40 Q (PB)
    3 3 47 Kleberson Davide BRA 1:49.69 (PB)
    4 2 239 Brice Etes MON 1:53.52 .
    . 4 362 Nick Symmonds USA DQ .

    Heat 2
    1 6 309 Abubaker Kaki SUD 1:47.48 Q .
    2 2 107 David Bustos ESP 1:47.65 Q .
    3 3 50 Fabiano Pecanha BRA 1:48.29 q (PB)
    4 4 146 Ed Aston GBR 1:50.32 .
    5 5 240 Edgar Cortez NCA 1:58.47 (PB)

    Heat 3
    1 4 137 Kevin Hautcoeur FRA 1:50.61 Q .
    2 6 89 Jakub Holusa CZE 1:50.64 Q .
    3 3 206 Mario Scapini ITA 1:50.74 .
    4 2 200 David McCarthy IRL 1:51.88 (SB)
    5 5 315 Mattias Claesson SWE 1:51.96 .

    Heat 4
    1 3 220 Boaz Kiplagat Lalang KEN 1:49.16 Q .
    2 5 111 Luis Alberto Marco ESP 1:49.57 Q .
    3 4 361 Duane Solomon USA 1:49.69 q .
    4 6 227 Mohammad Al-Azemi KUW 1:52.54 .
    5 2 69 Elie Monga COD 1:57.02 (PB)
    6 1 297 Iulio Lafai SAM 2:07.08 (PB)

    Heat 5
    1 3 256 Adam Kszczot POL 1:50.15 Q .
    2 6 13 Andreas Rapatz AUT 1:50.35 Q .
    3 5 187 Moise Joseph HAI 1:50.43 .
    4 2 231 Vitalij Kozlov LTU 1:50.92 .
    5 4 52 Belal Mansoor Ali BRN 1:51.22 (SB)
    6 1 238 Moussa Camara MLI 1:55.84 (PB)

    1η ημέρα - απόγευμα

    3000 Metres - W Heats
    Qual. rule: first 4 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 67 Sentayehu Ejigu ETH 9:00.34 Q .
    2 179 Sara Moreira POR 9:01.01 Q .
    3 143 Vivian Cheruiyot KEN 9:01.35 Q .
    4 184 Rene Kalmer RSA 9:01.41 Q (NR)
    5 94 Barbara Parker GBR 9:01.52 .
    6 173 Renata Plis POL 9:02.68 .
    7 251 Sara Hall USA 9:04.25 .
    8 212 Yelena Zadorozhnaya RUS 9:09.52 .
    9 118 Hazel Murphy IRL 9:17.60 .
    10 146 Viktoriia Poliudina KGZ 9:30.76 (NR)

    Heat 2
    1 66 Meseret Defar ETH 8:48.23 Q .
    2 145 Sylvia Jebiwott Kibet KEN 8:48.60 Q .
    3 235 Alemitu Bekele TUR 8:48.73 Q (SB)
    4 3 Layes Abdullayeva AZE 8:49.65 Q (PB)
    5 177 Jessica Augusto POR 8:50.81 q .
    6 256 Desiree Davila USA 8:51.08 q (PB)
    7 170 Lidia Chojecka POL 8:52.14 q (SB)
    8 162 Adrienne Herzog NED 8:53.24 q (PB)
    9 180 Ancuta Bobocel ROU 8:54.08 (PB)
    10 115 Deirdre Byrne IRL 8:58.94 (PB)
    11 95 Gemma Turtle GBR 9:17.55

    Triple Jump - M Qualification
    Qual. rule: qualification standard 16.95m or at least best 8 qualified.

    Group A
    1 74 Yoandris Betanzos CUB 17.11 Q .
    2 317 Christian Olsson SWE 17.07 Q .
    3 142 Teddy Tamgho FRA 16.90 q .
    4 49 Jadel Gregorio BRA 16.85 q .
    5 202 Fabrizio Donato ITA 16.82 q .
    6 78 Arnie David Girat CUB 16.71 q .
    7 293 Igor Spasovkhodskiy RUS 16.57 q .
    8 313 Dmitrij Valukevic SVK 16.55 q .
    9 375 Yanxi Li CHN 16.54 (SB)
    10 332 Viktor Yastrebov UKR 16.53 .
    11 183 Dimitrios Tsiamis GRE 16.53 .
    12 51 Jefferson Sabino BRA 16.49 (SB)
    13 57 Momchil Karailiev BUL 16.43 .
    14 357 Brandon Roulhac USA 16.36 .
    15 336 Walter Davis USA 16.33 .
    16 188 Samyr Laine HAI 16.30 .
    17 184 Randy Lewis GRN 16.28 .
    18 131 Colomba Fofana FRA 15.95 .
    19 204 Daniele Greco ITA 15.60

    High Jump - M Qualification
    Qual. rule: qualification standard 2.31m or at least best 8 qualified.

    Group A
    1 295 Ivan Ukhov RUS 2.29 q .
    2 290 Yaroslav Rybakov RUS 2.29 q .
    3 159 Samson Oni GBR 2.26 q .
    3 370 Jesse Williams USA 2.26 q .
    5 169 Martin Guenther GER 2.26 q .
    6 46 Kabelo Kgosiemang BOT 2.26 q .
    6 83 Kyriakos Ioannou CYP 2.26 q .
    6 345 Dusty Jonas USA 2.26 q .
    9 162 Tom Parsons GBR 2.26 .
    9 328 Yuriy Krymarenko UKR 2.26 (SB)
    11 21 Trevor Barry BAH 2.23 (SB)
    11 85 Jaroslav Baba CZE 2.23 .
    11 125 Osku Torro FIN 2.23 .
    14 270 Mutaz Essa Barshim QAT 2.23 .
    15 24 Donald Thomas BAH 2.18 .
    . 67 Shufeng Zhang CHN NM .
    . 216 Sergey Zassimovich KAZ NM .
    . 326 Dmytro Dem'yanyuk UKR NM .

    60 Metres Hurdles - W Heats
    Qual. rule: first 3 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 8 271 Ginnie Powell USA 8.07 Q . 0.172
    2 4 48 Lucie Škrobakova CZE 8.09 Q . 0.209
    3 6 188 Tatyana Dektyareva RUS 8.12 Q . 0.229
    4 3 224 Lisa Urech SUI 8.15 q . 0.122
    5 5 79 Gemma Bennett GBR 8.20 . 0.180
    6 7 57 Shantia Moss DOM 8.34 . 0.300

    Heat 2
    1 7 7 Eline Berings BEL 8.00 Q (SB) 0.147
    2 8 167 Christina Vukicevic NOR 8.01 Q . 0.142
    3 4 27 Perdita Felicien CAN 8.04 Q . 0.149
    4 3 189 Aleksandra Fedoriva RUS 8.05 q . 0.230
    5 5 247 Yevgeniya Snihur UKR 8.22 . 0.159
    6 6 71 Aisseta Diawara FRA 8.32 . 0.156

    Heat 3
    1 4 30 Priscilla Lopes-Schliep CAN 7.94 Q . 0.129
    2 5 131 Lacena Golding-Clarke JAM 8.02 Q . 0.149
    3 3 99 Nadine Hildebrand GER 8.10 Q . 0.210
    4 7 9 Elisabeth Davin BEL 8.23 . 0.138
    5 6 163 Seun Adigun NGR 8.58 . 0.167
    6 8 113 Agustina Bawele INA 8.99 (PB) 0.234
    . 2 237 Nevin Yanit TUR DNS . 0.000

    Heat 4
    1 5 268 LoLo Jones USA 7.95 Q . 0.150
    2 4 130 Vonette Dixon JAM 8.04 Q . 0.243
    3 8 44 Anay Tejeda CUB 8.11 Q . 0.247
    4 3 69 Alice Decaux FRA 8.14 q . 0.177
    5 6 14 Alina Talai BLR 8.15 q . 0.154
    6 7 233 Gertrude Lossou TOG 9.62 . 0.285
    . 136 Mickael Hanany FRA DNS

    60 Metres - M Heats
    Qual. rule: first 3 of each heat (Q) plus the 3 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 5 346 Trell Kimmons USA 6.61 Q . 0.179
    2 6 272 Samuel Francis QAT 6.63 Q . 0.130
    3 4 229 Abraham Morlu LBR 6.68 Q . 0.128
    4 1 215 Masashi Eriguchi JPN 6.75 q (PB) 0.139
    5 3 143 Teddy Tinmar FRA 6.88 . 0.198
    6 8 300 Calvin Kang Li Loong SIN 6.91 (PB) 0.168
    7 7 299 Danny D'Souza SEY 6.97 (NR) 0.147
    8 2 372 Jared Lewis VIN 7.06 (SB) 0.172

    Heat 2
    1 6 149 Dwain Chambers GBR 6.59 Q . 0.155
    2 2 244 Ogho-Oghene Egwero NGR 6.73 Q . 0.168
    3 5 301 Ibrahim Kabia SLE 6.76 Q . 0.217
    4 4 189 Chun Ho Lai HKG 6.88 . 0.175
    5 8 180 Aggelos Aggelakis GRE 6.94 . 0.296
    6 7 144 John Howard FSM 7.30 (PB) 0.166
    7 3 185 Moussa Camara GUI 7.39 (PB) 0.189

    Heat 3
    1 4 1 Brian Mariano AHO 6.66 Q . 0.148
    2 8 248 Barakat Mubarak Al-Harthi OMA 6.69 Q . 0.148
    3 3 145 Harry Aikines-Aryeetey GBR 6.72 Q . 0.226
    4 2 296 Aleksandr Vashurkin RUS 6.75 q . 0.227
    5 7 224 Yasser Al-Nashri KSA 6.83 (SB) 0.136
    6 5 323 Wei-Chen Yi TPE 6.96 (PB) 0.210
    7 6 253 Leon Mengloi PLW 7.45 (NR) 0.229
    8 1 246 Quaski Itaia NRU 7.66 (PB) 0.176

    Heat 4
    1 8 356 Mike Rodgers USA 6.69 Q . 0.168
    2 3 22 Rodney Green BAH 6.73 Q . 0.164
    3 6 140 Ronald Pognon FRA 6.73 Q . 0.142
    4 2 68 Ben Youssef Meite CIV 6.76 . 0.198
    5 7 96 Martin Krabbe DEN 6.79 . 0.166
    6 5 79 David Lescay CUB 6.79 (PB) 0.136
    7 4 305 Jack Iroga SOL 7.35 (PB) 0.277

    Heat 5
    1 5 115 Angel David Rodriguez ESP 6.67 Q . 0.176
    2 6 207 Nesta Carter JAM 6.69 Q . 0.218
    3 3 48 Vicente de Lima BRA 6.75 Q (SB) 0.165
    4 7 292 Roman Smirnov RUS 6.75 q . 0.152
    5 8 371 Moses Kamut VAN 7.32 (NR) 0.184
    6 4 245 Yacouba Mamane NIG 7.50 (PB) 0.184
    . 2 311 Rolf Fongue SUI DQ . 0.000
    . 1 54 Mohamed Faisal BRU DNS . 0.000

    Heat 6
    1 2 12 Ryan Moseley AUT 6.76 Q . 0.166
    2 8 2 Churandy Martina AHO 6.77 Q . 0.218
    2 5 312 Pascal Mancini SUI 6.77 Q . 0.229
    4 4 209 Lerone Clarke JAM 6.78 . 0.151
    5 3 251 Adrian Ferreira PAR 7.26 (SB) 0.187
    6 7 304 Federico Gorrieri SMR 7.31 (SB) 0.200
    7 1 319 Sibusiso Matsenjwa SWZ 7.39 (PB) 0.358
    8 6 252 Jalal Kassab PLE 7.65 (PB) 0.161

    Heat 7
    1 6 5 Daniel Bailey ANT 6.70 Q . 0.151
    2 7 192 Reza Ghasemi IRI 6.78 Q . 0.274
    3 5 243 Peter Emelieze NGR 6.78 Q . 0.181
    4 4 112 Ivan Mocholi ESP 6.79 . 0.168
    5 8 166 Holder da Silva GBS 7.07 . 0.161
    6 2 222 George Pine KIR 7.46 (PB) 0.283
    7 3 70 Tiraa Arere COK 7.64 (PB) 0.201

    1500 Metres - M Heats
    Qual. rule: first 2 of each heat (Q) plus the 3 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 236 Amine Laalou MAR 3:39.96 Q (PB)
    2 277 Juan van Deventer RSA 3:40.07 Q .
    3 218 Gideon Gathimba KEN 3:40.08 .
    4 126 Abdelkader Bakhtache FRA 3:40.49 .
    5 114 Álvaro Rodríguez ESP 3:40.96 .
    6 265 Bruno Albuquerque POR 3:44.32 .
    7 172 Christian Klein GER 3:46.14 .
    8 273 Abubaker Ali Kamal QAT 3:46.51 .

    Heat 2
    1 123 Deresse Mekonnen ETH 3:39.66 Q .
    2 116 Diego Ruiz ESP 3:40.00 Q .
    3 219 Haron Keitany KEN 3:40.04 q .
    4 348 Will Leer USA 3:42.16 .
    5 147 Tim Bayley GBR 3:42.57 .
    6 276 Peter van der Westhuizen RSA 3:45.76 .
    7 269 Thamer Kamal Ali QAT 3:49.64 .
    8 60 Alex Ngouari-Mouissi CGO 4:02.55 (PB)
    9 322 Ajmal Amirov TJK 4:03.75 (SB)

    Heat 3
    1 235 Abdalaati Iguider MAR 3:37.14 Q .
    2 121 Mekonnen Gebremedhin ETH 3:38.90 Q .
    3 340 Garrett Heath USA 3:39.25 q (PB)
    4 139 Mahiedine Mekhissi-Benabbad FRA 3:39.63 q .
    5 247 Adrian Blincoe NZL 3:40.50 (PB)
    6 307 Goran Nava SRB 3:42.79 .
    7 205 Christian Obrist ITA 3:46.33 .
    . 52 Belal Mansoor Ali BRN DNS

    Pole Vault - W Qualification
    Qual. rule: qualification standard 4.60m or at least best 8 qualified.

    Group A
    1 194 Elena Isinbaeva RUS 4.55 q .
    2 19 Fabiana Murer BRA 4.45 q .
    2 108 Nikoleta Kiriakopoulou GRE 4.45 q .
    2 190 Svetlana Feofanova RUS 4.45 q .
    5 29 Kelsie Hendry CAN 4.45 q .
    5 175 Anna Rogowska POL 4.45 q .
    7 54 Jirina Ptacnikova CZE 4.45 q .
    8 98 Kristina Gadschiew GER 4.35 q .
    9 82 Kate Dennison GBR 4.35 .
    9 126 Elena Scarpellini ITA 4.35 .
    11 110 Afroditi Skafida GRE 4.35 .
    11 267 Chelsea Johnson USA 4.35 .
    13 46 Marianna Zachariadi CYP 4.35 (SB)
    14 32 Caixia Li CHN 4.20 (SB)
    15 55 Pavla Rybova CZE 4.20 .
    16 33 Ling Li CHN 4.20 .
    . 100 Carolin Hingst GER NM .
    . 263 Lacy Janson USA NM

    1500 Metres - W Heats
    Qual. rule: first 3 of each heat (Q) plus the 3 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 65 Gelete Burka ETH 4:12.08 Q .
    2 185 Anna Alminova RUS 4:12.50 Q .
    3 252 Sarah Bowman USA 4:12.91 Q (PB)
    4 81 Helen Clitheroe GBR 4:13.97 q .
    5 72 Fanjanteino Felix FRA 4:14.62 .
    6 144 Irene Jelagat KEN 4:15.63 q .
    7 116 Roseanne Galligan IRL 4:17.04 .
    8 228 Ulrika Johansson SWE 4:22.94 .
    . 154 Eliane Saholinirina MAD DNF .

    Heat 2
    1 68 Kalkidan Gezahegne ETH 4:08.91 Q .
    2 61 Natalia Rodriguez ESP 4:09.19 Q .
    3 172 Sylwia Ejdys POL 4:09.23 Q .
    4 257 Erin Donohue USA 4:10.12 q (PB)
    5 10 Natallia Kareiva BLR 4:12.91 q .
    6 214 Yevgeniya Zolotova RUS 4:15.33 .
    7 117 Kelly McNeice-Reid IRL 4:16.26 .
    8 80 Charlotte Best GBR 4:16.40 .
    9 26 Nicole Edwards CAN 4:16.46

    Long Jump - M Qualification
    Qual. rule: qualification standard 8.00m or at least best 8 qualified.

    Group A
    1 10 Mitchell Watt AUS 8.00 Q .
    2 141 Salim Sdiri FRA 7.94 q .
    3 298 Ndiss Kaba Badji SEN 7.93 q .
    4 4 Issam Nima ALG 7.88 (NR)
    5 163 Greg Rutherford GBR 7.80 .
    6 250 Irving Saladino PAN 7.80 (SB)
    7 124 Tommi Evila FIN 7.77 .
    8 329 Viktor Kuznyetsov UKR 7.66 .
    9 341 Jeff Henderson USA 7.64 .
    10 65 Zhenwei Yu CHN 7.54 .
    11 234 Yahya Berrabah MAR 7.52 .
    12 55 Nikolai Atanasov BUL 7.52 .
    13 6 Arsen Sargsyan ARM 7.45 .

    Group B
    1 8 Fabrice Lapierre AUS 8.19 Q (AR)
    2 174 Christian Reif GER 7.96 q .
    3 275 Godfrey Khotso Mokoena RSA 7.95 q (SB)
    4 179 Ignisious Gaisah GHA 7.89 q (SB)
    5 330 Andriy Makarchev UKR 7.88 q .
    6 135 Kafétien Gomis FRA 7.84 .
    7 165 Christopher Tomlinson GBR 7.75 .
    8 45 Gable Garenamotse BOT 7.73 (SB)
    9 318 Michel Tornéus SWE 7.71 .
    10 337 Randall Flimmons USA 7.68 .
    11 61 Jinzhe Li CHN 7.68 .
    12 225 Hussein Taher Al-Sabee KSA 7.56 .
    13 34 Tyrone Smith BER 7.45 (SB)
    . 80 Wilfredo Martinez CUB NM

    3000 Metres - M Heats
    Qual. rule: first 4 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 217 Augustine Kiprono Choge KEN 7:43.80 Q .
    2 122 Dejen Gebremeskel ETH 7:44.26 Q (PB)
    3 117 Sergio Sanchez ESP 7:44.33 Q .
    4 271 James Kwalia C'Kurui QAT 7:44.61 Q (PB)
    5 104 Hais Welday ERI 7:45.44 q (NR)
    6 233 Hicham Bellani MAR 7:50.46 q .
    7 15 Hayle Ibrahimov AZE 8:05.43 (PB)
    8 53 Tareq Mubarak Taher BRN 8:14.67 (SB)
    9 237 Ion Luchianov MDA 8:15.91 (SB)

    Heat 2
    1 347 Bernard Lagat USA 7:59.99 Q (SB)
    2 119 Tariku Bekele ETH 8:00.29 Q .
    3 221 Sammy Alex Mutahi KEN 8:00.53 Q .
    4 108 Jesús España ESP 8:00.65 Q .
    5 358 Galen Rupp USA 8:00.90 q (SB)
    6 274 Essa Ismail Rashed QAT 8:01.08 q .
    7 201 Gezachw Yossef ISR 8:03.62 (SB)
    8 161 Scott Overall GBR 8:08.02 .
    9 320 Marco Joseph TAN 8:22.18 (PB)

    60 Metres Hurdles - M Heats
    Qual. rule: first 4 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 4 354 David Oliver USA 7.60 Q . 0.152
    2 2 190 Dániel Kiss HUN 7.65 Q . 0.156
    3 6 171 Alexander John GER 7.70 Q . 0.148
    4 3 32 Adrien Deghelt BEL 7.77 Q . 0.157
    5 5 59 Ronald Forbes CAY 7.86 q . 0.169
    6 7 232 Kim Fai Iong MAC 8.67 . 0.259
    7 8 321 Inoke Finau TGA 9.06 (PB) 0.232

    Heat 2
    1 2 364 Terrence Trammell USA 7.60 Q . 0.158
    2 7 23 Shamar Sands BAH 7.75 Q . 0.219
    3 6 31 Damien Broothaerts BEL 7.80 Q . 0.167
    4 5 73 Jurica Grabusic CRO 7.80 Q . 0.165
    5 3 230 Ahmad Hazer LIB 8.36 (NR) 0.180
    . 8 71 Paulo Villar COL DQ . 0.000
    . 4 213 Dwight Thomas JAM DNS . 0.000

    Heat 3
    1 8 279 Evgeniy Borisov RUS 7.74 Q . 0.210
    2 3 176 Helge Schwarzer GER 7.76 Q . 0.242
    3 6 62 Xiang Liu CHN 7.79 Q (SB) 0.219
    4 5 316 Philip Nossmy SWE 7.80 Q . 0.240
    5 4 127 Garfield Darien FRA 7.86 q . 0.194
    6 7 94 Martin Mazác CZE 7.97 . 0.239

    Heat 4
    1 2 118 Felipe Vivancos ESP 7.67 Q (SB) 0.135
    2 8 214 Maurice Wignall JAM 7.71 Q (SB) 0.145
    3 3 95 Petr Svoboda CZE 7.75 Q . 0.163
    4 6 63 Dongpeng Shi CHN 7.83 Q (SB) 0.164
    5 7 75 Dayron Capetillo CUB 7.85 q . 0.263
    . 5 129 Ladji Doucoure FRA DNF . 0.254
    . 4 249 Mohsin Ali PAK DNS . 0.000

    60 Metres - W Heats
    Qual. rule: first 4 of each heat (Q) plus the 4 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 3 77 Myriam Soumare FRA 7.22 Q . 0.181
    2 2 202 Evgeniya Polyakova RUS 7.26 Q . 0.132
    3 8 127 Tahesia Harrigan IVB 7.26 Q (SB) 0.134
    4 7 92 Joice Maduaka GBR 7.46 Q . 0.276
    5 5 219 Tatjana Mitic SRB 7.57 . 0.286
    6 4 218 Martina Pretelli SMR 7.94 . 0.293
    7 6 164 Yvette Bennett NMI 8.68 (PB) 0.297

    Heat 2
    1 4 129 Veronica Campbell-Brown JAM 7.21 Q . 0.220
    2 2 5 Chandra Sturrup BAH 7.22 Q . 0.167
    3 6 104 Yasmin Kwadwo GER 7.38 Q . 0.192
    4 5 125 Maria Aurora Salvagno ITA 7.41 Q . 0.145
    5 3 246 Mariya Ryemyen UKR 7.46 q . 0.189
    6 7 174 Marika Popowicz POL 7.56 . 0.356
    7 8 156 Norjannah H. Jamaludin MAS 7.90 (PB) 0.248

    Heat 3
    1 3 122 LaVerne Jones-Ferrette ISV 7.14 Q . 0.176
    2 6 73 Veronique Mang FRA 7.27 Q . 0.147
    3 2 244 Olesya Povh UKR 7.37 Q . 0.163
    4 8 226 Lena Berntsson SWE 7.39 Q . 0.198
    5 7 114 Claire Brady IRL 7.43 q . 0.172
    6 5 157 Hawwa Haneefa MDV 8.31 (PB) 0.189
    . 4 39 Ahamada Feta COM DQ . 0.000

    Heat 4
    1 5 264 Carmelita Jeter USA 7.30 Q . 0.310
    2 2 196 Yuliya Katsura RUS 7.34 Q . 0.182
    3 3 59 Digna Luz Murillo ESP 7.38 Q . 0.213
    4 6 22 Ivet Lalova BUL 7.42 Q . 0.216
    5 8 229 Emma Rienas SWE 7.45 q . 0.164
    6 4 215 Virgil Hodge SKN 7.61 (SB) 0.243
    7 7 221 Gloria Diogo STP 7.89 (SB) 0.384

    Heat 5
    1 7 78 Paulette Zang Milama GAB 7.31 Q . 0.291
    2 2 128 Sheri-Ann Brooks JAM 7.32 Q . 0.266
    3 6 250 Mikele Barber USA 7.37 Q . 0.268
    4 5 151 Lina Grincikaite LTU 7.42 Q . 0.256
    5 3 165 Folake Akinyemi NOR 7.45 q . 0.262
    6 4 232 Yelena Ryabova TKM 8.27 . 0.392
    7 8 158 Angie Mangion MLT 8.33 (PB) 0.308

    Heat 5
    1 6 81 Dayron Robles CUB 7.74 Q . 0.316
    2 3 267 Hector Cotto PUR 7.78 Q (SB) 0.131
    3 2 255 Dominik Bochenek POL 7.78 Q . 0.137
    4 7 241 Gregory Sedoc NED 7.79 Q . 0.157
    5 8 36 Maksim Lynsha BLR 7.80 q . 0.151
    6 5 281 Aleksey Dremin RUS 8.18 . 0.264
    . 4 242 Dhirendra Chaudhary NEP DQ . 0.000

    400 Metres - W Semi-Final
    Qual. rule: first 3 of each heat (Q) qualified.

    Heat 1
    1 5 191 Tatyana Firova RUS 51.36 Q . 0.239
    2 3 132 Novlene Williams-Mills JAM 51.77 Q (SB) 0.422
    3 1 111 Aliann Pompey GUY 52.29 Q . 0.191
    4 4 4 Christine Amertil BAH 52.36 (SB) 0.167
    5 6 275 Deedee Trotter USA 52.55 . 0.235
    6 2 64 Maris Mägi EST 53.30 . 0.418

    Heat 2
    1 6 258 Debbie Dunn USA 52.08 Q . 0.234
    2 3 23 Vania Stambolova BUL 52.30 Q . 0.290
    3 2 15 Amantle Montsho BOT 52.34 Q (NR) 0.286
    4 4 201 Natalya Nazarova RUS 52.47 . 0.183
    5 1 134 Bobby-Gaye Wilkins JAM 52.59 . 0.274
    6 5 47 Denisa Rosolová CZE 52.92 . 0.183

    400 Metres - M Semi-Final
    Qual. rule: first 3 of each heat (Q) qualified.

    Heat 1
    1 6 343 Bershawn Jackson USA 46.13 Q . 0.153
    2 5 194 David Gillick IRL 46.15 Q . 0.167
    3 4 76 William Collazo CUB 46.34 Q (PB) 0.258
    4 3 212 Edino Steele JAM 46.84 . 0.178
    5 1 17 Michael Mathieu BAH 47.09 . 0.192
    6 2 278 Denis Alekseyev RUS 47.22 . 0.298

    Heat 2
    1 5 16 Chris Brown BAH 46.64 Q . 0.180
    2 6 363 Jamaal Torrance USA 46.69 Q . 0.176
    3 3 72 Nery Brenes CRC 46.73 Q (SB) 0.227
    4 4 280 Dmitry Buryak RUS 46.95 . 0.205
    5 2 148 Richard Buck GBR 47.70 . 0.207
    6 1 208 Ricardo Chambers JAM 48.02 . 0.181

    2η ημέρα - πρωί

    Shot Put - W Qualification
    Qual. rule: qualification standard 18.50m or at least best 8 qualified.

    Group A
    1 12 Nadzeya Ostapchuk BLR 20.09 Q .
    2 168 Valerie Vili NZL 19.81 Q .
    3 182 Anca Heltne ROU 19.10 Q .
    4 31 Lijiao Gong CHN 18.87 Q (SB)
    5 253 Jillian Camarena-Williams USA 18.85 Q (SB)
    6 102 Nadine Kleinert GER 18.77 Q .
    7 11 Natallia Mikhnevich BLR 18.67 Q .
    8 186 Anna Avdeeva RUS 18.53 Q .
    9 42 Misleydis Gonzalez CUB 18.51 Q .
    10 195 Olga Ivanova RUS 18.42 .
    11 34 Xiangrong Liu CHN 18.34 (SB)
    12 234 Cleopatra Borel-Brown TRI 18.31 .
    13 254 Michelle Carter USA 18.20 (SB)
    14 161 Melissa Boekelman NED 17.57 .
    15 153 Austra Skujyte LTU 17.55 .
    16 45 Mailin Vargas CUB 17.52 .
    17 112 Anita Marton HUN 17.34

    Long Jump - W Qualification
    Qual. rule: qualification standard 6.65m or at least best 8 qualified.

    Group A
    1 178 Naide Gomes POR 6.61 q .
    2 197 Darya Klishina RUS 6.52 q .
    3 272 Brittney Reese USA 6.52 q .
    4 283 Yuliya Tarasova UZB 6.51 q .
    5 245 Viktoriya Rybalko UKR 6.51 q .
    6 62 Ksenija Balta EST 6.50 q .
    7 16 Keila Costa BRA 6.48 q .
    8 200 Anna Nazarova RUS 6.46 q .
    9 13 Veronika Shutkova BLR 6.43 .
    10 261 Brianna Glenn USA 6.40 .
    11 105 Sostene Moguenara GER 6.37 .
    12 101 Bianca Kappler GER 6.37 .
    13 137 Jovanee Jarrett JAM 6.37 .
    14 236 Karin Mey Melis TUR 6.36 .
    15 25 Tabia Charles CAN 6.32 .
    16 120 Kelly Proper IRL 6.29 .
    17 35 Minjia Lu CHN 6.25 (SB)
    18 243 Viktoriya Molchanova UKR 6.13 .
    19 220 C.D.Priyadharshani Nawanage SRI 6.06 (NR)
    20 169 Marestella Torres PHI 6.06 (SB)
    21 183 Janice Josephs RSA 6.02 (SB)
    . 18 Eliane Martins BRA NM

    4x400 Metres Relay - M Heats
    Qual. rule: first 2 of each heat (Q) plus the 2 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 6 United States
    (Greg Nixon; LeJerald Betters; Tavaris Tate; Kerron Clement) USA 3:05.78 Q (SB)
    2 5 Jamaica
    (Edino Steele; Sanjay Ayre; Lancford Davis; Ricardo Chambers) JAM 3:06.03 Q (SB)
    3 3 Dominican Republic
    (Arismendy Peguero; Alvin Harrison; Felix Sanchez; Yoel Tapia) DOM 3:06.30 q (NR)
    4 4 Great Britain & N.I.
    (Conrad Williams; Nigel Levine; Luke Lennon-Ford; Christopher Clarke) GBR 3:09.59 q (SB)
    5 1 Czech Republic
    (Jiri Vojtik; Josef Prorok; Pavel Jiran; Theodor Jareš) CZE 3:09.76 (SB)
    6 2 Ireland
    (Nick Hogan; Brian Gregan; Brian Murphy; Billy Ryan) IRL 3:13.00 (SB)

    Heat 2
    1 6 Belgium
    (Jonathan Borlee; Antoine Gillet; Nils Duerinck; Kevin Borlee) BEL 3:08.84 Q (PB)
    2 5 Bahamas
    (Michael Mathieu; La'Sean Pickstock; Juan Lewis; Andretti Bain) BAH 3:09.68 Q (SB)
    3 1 Russia
    (Maksim Dyldin; Valentin Kruglyakov; Vladimir Antmanis; Dmitry Buryak) RUS 3:09.86 (SB)
    4 4 Poland
    (Piotr Klimczak; Marcin Sobiech; Marcin Marciniszyn; Kamil Budziejewski) POL 3:09.86 (SB)
    5 2 France
    (Richard Maunier; Yannick Fonsat; Hugo Grillas; Nicolas Fillon) FRA 3:11.40 (SB)
    . 3 Botswana
    (Pako Seribe; Isaac Makwala; Thapelo Ketlogetswe; Sakaria Kamberuka) BOT DQ

    800 Metres - M Semi-Final
    Qual. rule: first 3 of each heat (Q) qualified.

    Heat 1
    1 3 309 Abubaker Kaki SUD 1:46.45 Q .
    2 5 220 Boaz Kiplagat Lalang KEN 1:46.73 Q .
    3 4 256 Adam Kszczot POL 1:46.90 Q .
    4 6 107 David Bustos ESP 1:47.05 (PB)
    5 1 137 Kevin Hautcoeur FRA 1:47.50 (PB)
    6 2 50 Fabiano Pecanha BRA 1:49.70 .

    Heat 2
    1 6 111 Luis Alberto Marco ESP 1:51.05 Q .
    2 4 89 Jakub Holuša CZE 1:51.08 Q .
    3 3 308 Ismail Ahmed Ismail SUD 1:51.25 Q .
    4 5 160 Andrew Osagie GBR 1:51.29 .
    5 2 361 Duane Solomon USA 1:51.82 .
    6 1 13 Andreas Rapatz AUT 1:52.43

    2η ημέρα - απόγευμα

    60 Metres Hurdles - W Semi-Final
    Qual. rule: first 4 of each heat (Q) qualified.

    Heat 1
    1 5 30 Priscilla Lopes-Schliep CAN 7.91 Q . 0.115
    2 6 130 Vonette Dixon JAM 7.94 Q (SB) 0.165
    3 8 188 Tatyana Dektyareva RUS 7.99 Q . 0.192
    4 4 271 Ginnie Powell USA 7.99 Q . 0.138
    5 3 167 Christina Vukicevic NOR 8.02 . 0.171
    6 7 99 Nadine Hildebrand GER 8.17 . 0.171
    7 2 14 Alina Talai BLR 8.18 . 0.200
    8 1 69 Alice Decaux FRA 8.23 . 0.171

    Heat 2
    1 8 27 Perdita Felicien CAN 7.94 Q (SB) 0.152
    2 7 44 Anay Tejeda CUB 7.95 Q (SB) 0.150
    3 3 131 Lacena Golding-Clarke JAM 8.01 Q . 0.150
    4 4 268 LoLo Jones USA 8.04 Q . 0.162
    5 6 7 Eline Berings BEL 8.05 . 0.147
    6 1 189 Aleksandra Fedoriva RUS 8.06 . 0.222
    7 2 224 Lisa Urech SUI 8.09 . 0.153
    8 5 48 Lucie Škrobakova CZE 8.13 . 0.131

    Triple Jump - W Final
    13 March 2010 - 16:00

    1 140 Olga Rypakova KAZ 15.14 (WL)
    2 43 Yargeris Savigne CUB 14.86 (SB)
    3 203 Anna Pyatykh RUS 14.64 (SB)
    4 211 Anastasiya Taranova-Potapova RUS 14.40 .
    5 41 Mabel Gay CUB 14.30 (SB)
    6 225 Dana Veldakova SVK 14.18 .
    7 36 Limei Xie CHN 14.03 (SB)
    8 8 Svetlana Bolshakova BEL 14.02 .

    Pole Vault - M Final
    13 March 2010 - 16:15

    1 7 Steven Hooker AUS 6.01 (CR)
    2 173 Malte Mohr GER 5.70 .
    3 178 Alexander Straub GER 5.65 .
    4 181 Konstadinos Filippidis GRE 5.65 .
    4 351 Derek Miles USA 5.65 .
    6 86 Michal Balner CZE 5.45 .
    6 157 Steven Lewis GBR 5.45 .
    6 294 Dmitry Starodubtsev RUS 5.45 .
    9 259 Lukasz Michalski POL 5.45

    60 Metres - M Semi-Final
    Qual. rule: first 2 of each heat (Q) plus the 2 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 4 149 Dwain Chambers GBR 6.51 Q . 0.158
    2 5 207 Nesta Carter JAM 6.64 Q . 0.162
    3 2 243 Peter Emelieze NGR 6.66 . 0.140
    4 7 229 Abraham Morlu LBR 6.67 (NR) 0.152
    5 3 248 Barakat Mubarak Al-Harthi OMA 6.67 (NR) 0.149
    6 6 115 Angel David Rodriguez ESP 6.69 . 0.156
    7 1 215 Masashi Eriguchi JPN 6.77 . 0.134
    8 8 192 Reza Ghasemi IRI 6.80 . 0.282

    Heat 2
    1 5 346 Trell Kimmons USA 6.55 Q (SB) 0.150
    2 3 5 Daniel Bailey ANT 6.62 Q . 0.153
    3 6 272 Samuel Francis QAT 6.64 q . 0.140
    4 1 301 Ibrahim Kabia SLE 6.65 q (NR) 0.185
    5 4 244 Ogho-Oghene Egwero NGR 6.68 . 0.170
    6 8 312 Pascal Mancini SUI 6.70 . 0.109
    7 2 296 Aleksandr Vashurkin RUS 6.77 . 0.168
    . 7 145 Harry Aikines-Aryeetey GBR DNF . 0.129

    Heat 3
    1 4 356 Mike Rodgers USA 6.56 Q . 0.171
    2 7 140 Ronald Pognon FRA 6.64 Q . 0.155
    3 8 2 Churandy Martina AHO 6.65 . 0.207
    4 3 22 Rodney Green BAH 6.65 (NR) 0.154
    5 1 48 Vicente de Lima BRA 6.69 (SB) 0.142
    6 6 12 Ryan Moseley AUT 6.71 . 0.167
    7 2 292 Roman Smirnov RUS 6.74 . 0.163
    . 5 1 Brian Mariano AHO DQ . 0.000

    Shot Put - M Final
    13 March 2010 - 16:20

    1 334 Christian Cantwell USA 21.83 .
    2 38 Andrei Mikhnevich BLR 21.68 .
    3 168 Ralf Bartels GER 21.44 (PB)
    4 58 Dylan Armstrong CAN 21.39 (NR)
    5 257 Tomasz Majewski POL 21.20 (NR)
    6 37 Pavel Lyzhyn BLR 20.67 .
    7 177 David Storl GER 20.40 .
    8 9 Scott Martin AUS 19.76 .
    9 158 Carl Myerscough GBR 18.66

    Heptathlon - Men
    Standings 12 March 2010
    1 335 Bryan Clay USA 6204
    2 339 Trey Hardee USA 6184
    3 282 Aleksey Drozdov RUS 6141 P
    4 35 Andrei Krauchanka BLR 6124 P
    5 84 Roman Sebrle CZE 6024
    6 327 Oleksiy Kasyanov UKR 6019
    7 82 Leonel Suarez CUB 5764 P
    x 285 Aleksandr Pogorelov RUS DNF

    3000 Metres - W Final
    13 March 2010 - 16:55

    1 66 Meseret Defar ETH 8:51.17 .
    2 143 Vivian Cheruiyot KEN 8:51.85 .
    3 67 Sentayehu Ejigu ETH 8:52.08 .
    4 145 Sylvia Jebiwott Kibet KEN 8:52.16 .
    5 235 Alemitu Bekele TUR 8:53.78 .
    6 179 Sara Moreira POR 8:55.34 .
    7 3 Layes Abdullayeva AZE 8:57.59 .
    8 177 Jessica Augusto POR 9:01.71 .
    9 184 Rene Kalmer RSA 9:04.11 .
    10 256 Desiree Davila USA 9:07.24 .
    11 170 Lidia Chojecka POL 9:07.80 .
    12 162 Adrienne Herzog NED 9:12.99

    High Jump - W Final
    13 March 2010 - 17:05

    1 40 Blanka Vlasic CRO 2.00 .
    2 58 Ruth Beitia ESP 1.98 .
    3 262 Chaunte Howard Lowe USA 1.98 (SB)
    4 210 Svetlana Shkolina RUS 1.96 .
    5 37 Xingjuan Zheng CHN 1.94 (NR)
    5 227 Emma Green SWE 1.94 .
    7 138 Marina Aitova KAZ 1.91 .
    7 281 Nadiya Dusanova UZB 1.91 .
    9 56 Iva Strakova CZE 1.91 .

    Pentathlon - Women
    Standings 12 March 2010

    1 83 Jessica Ennis GBR 4937 CR
    2 239 Natallia Dobrynska UKR 4851 NR
    3 187 Tatyana Chernova RUS 4762
    4 260 Hyleas Fountain USA 4753 AR
    5 76 Antoinette Nana Djimou Ida FRA 4618
    6 176 Karolina Tyminska POL 4575
    7 192 Marina Goncharova RUS 4416
    8 148 Aiga Grabuste LAT 4013 SB

    400 Metres - W Final
    13 March 2010 - 17:30

    1 5 258 Debbie Dunn USA 51.04 . 0.246
    2 6 191 Tatyana Firova RUS 51.13 (PB) 0.195
    3 4 23 Vania Stambolova BUL 51.50 (SB) 0.280
    4 2 15 Amantle Montsho BOT 52.53 . 0.316
    5 1 111 Aliann Pompey GUY 52.75 . 0.266
    . 3 132 Novlene Williams-Mills JAM DNF . 0.338

    1500 Metres - M Final
    13 March 2010 - 17:45

    1 123 Deresse Mekonnen ETH 3:41.86 .
    2 235 Abdalaati Iguider MAR 3:41.96 .
    3 219 Haron Keitany KEN 3:42.32 .
    4 121 Mekonnen Gebremedhin ETH 3:42.42 .
    5 236 Amine Laalou MAR 3:42.42 .
    6 277 Juan van Deventer RSA 3:43.77 .
    7 340 Garrett Heath USA 3:43.81 .
    8 139 Mahiedine Mekhissi-Benabbad FRA 3:45.22 .
    9 116 Diego Ruiz ESP 3:52.45 .

    Long Jump - M Final
    13 March 2010 - 17:45

    1 8 Fabrice Lapierre AUS 8.17 .
    2 275 Godfrey Khotso Mokoena RSA 8.08 (SB)
    3 10 Mitchell Watt AUS 8.05 .
    4 141 Salim Sdiri FRA 8.01 .
    5 174 Christian Reif GER 7.86 .
    6 298 Ndiss Kaba Badji SEN 7.86 .
    7 179 Ignisious Gaisah GHA 7.81 .
    8 330 Andriy Makarchev UKR 7.65

    400 Metres - M Final
    13 March 2010 - 18:05

    1 5 16 Chris Brown BAH 45.96 (SB) 0.230
    2 1 76 William Collazo CUB 46.31 (PB) 0.136
    3 4 363 Jamaal Torrance USA 46.43 . 0.179
    4 2 72 Nery Brenes CRC 46.55 (SB) 0.266
    5 6 343 Bershawn Jackson USA 46.84 . 0.164
    . 3 194 David Gillick IRL DQ . 0.240

    60 Metres Hurdles - W Final
    13 March 2010 - 18:25

    1 2 268 LoLo Jones USA 7.72 (CR) 0.157
    2 3 27 Perdita Felicien CAN 7.86 (SB) 0.156
    3 5 30 Priscilla Lopes-Schliep CAN 7.87 . 0.132
    4 4 44 Anay Tejeda CUB 7.91 (SB) 0.144
    5 1 271 Ginnie Powell USA 7.97 . 0.150
    6 6 130 Vonette Dixon JAM 7.99 . 0.269
    7 8 131 Lacena Golding-Clarke JAM 8.02 . 0.159
    8 7 188 Tatyana Dektyareva RUS 8.05 . 0.173

    60 Metres - M Final
    13 March 2010 - 18:50

    1 5 149 Dwain Chambers GBR 6.48 (WL) 0.141
    2 6 356 Mike Rodgers USA 6.53 . 0.135
    3 4 5 Daniel Bailey ANT 6.57 . 0.141
    4 3 346 Trell Kimmons USA 6.59 . 0.157
    5 2 272 Samuel Francis QAT 6.62 . 0.149
    6 7 140 Ronald Pognon FRA 6.65 . 0.155
    7 8 207 Nesta Carter JAM 6.72 . 0.174
    . 1 301 Ibrahim Kabia SLE DNS . 0.000

    3η ημέρα

    60 Metres - W Semi-Final
    Qual. rule: first 2 of each heat (Q) plus the 2 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 5 129 Veronica Campbell-Brown JAM 7.07 Q (SB) 0.137
    2 6 78 Ruddy Zang Milama GAB 7.13 Q (NR) 0.164
    3 4 127 Tahesia Harrigan IVB 7.22 q (SB) 0.144
    4 3 73 Véronique Mang FRA 7.28 . 0.179
    5 2 92 Joice Maduaka GBR 7.35 . 0.172
    6 1 229 Emma Rienas SWE 7.38 . 0.165
    7 8 104 Yasmin Kwadwo GER 7.39 . 0.210
    8 7 125 Maria Aurora Salvagno ITA 7.49 . 0.153

    Heat 2
    1 3 122 LaVerne Jones-Ferrette ISV 7.05 Q . 0.146
    2 6 5 Chandra Sturrup BAH 7.20 Q (SB) 0.172
    3 7 250 Mikele Barber USA 7.24 . 0.156
    4 4 202 Evgeniya Polyakova RUS 7.24 . 0.149
    5 1 151 Lina Grincikaite LTU 7.34 . 0.160
    6 8 22 Ivet Lalova BUL 7.41 . 0.152
    7 5 244 Olesya Povh UKR 7.45 . 0.241
    8 2 165 Folake Akinyemi NOR 7.47 . 0.202

    Long Jump - W Final
    14 March 2010 - 16:00

    1 272 Brittney Reese USA 6.70 .
    2 178 Naide Gomes POR 6.67 .
    3 16 Keila Costa BRA 6.63 (SB)
    4 62 Ksenija Balta EST 6.63 (SB)
    5 197 Darya Klishina RUS 6.62 .
    6 200 Anna Nazarova RUS 6.61 .
    7 283 Yuliya Tarasova UZB 6.54 .
    8 245 Viktoriya Rybalko UKR 6.28

    Pole Vault - W Final
    14 March 2010 - 16:20

    1 19 Fabiana Murer BRA 4.80 .
    2 190 Svetlana Feofanova RUS 4.80 (SB)
    3 175 Anna Rogowska POL 4.70 .
    4 194 Elena Isinbaeva RUS 4.60 .
    5 54 Jirina Ptacnikova CZE 4.60 (PB)
    6 29 Kelsie Hendry CAN 4.50 .
    7 98 Kristina Gadschiew GER 4.40 .
    . 108 Nikoleta Kiriakopoulou GRE NM

    60 Metres Hurdles - M Semi-Final
    Qual. rule: first 2 of each heat (Q) plus the 2 fastest times (q) qualified.

    Heat 1
    1 3 364 Terrence Trammell USA 7.51 Q . 0.163
    2 7 62 Xiang Liu CHN 7.68 Q (SB) 0.135
    3 1 75 Dayron Capetillo CUB 7.76 . 0.225
    4 6 23 Shamar Sands BAH 7.81 . 0.186
    5 8 32 Adrien Deghelt BEL 7.83 . 0.156
    6 2 59 Ronald Forbes CAY 7.91 . 0.224
    . 4 118 Felipe Vivancos ESP DQ . 0.000
    . 5 171 Alexander John GER DQ . 0.000

    Heat 2
    1 5 81 Dayron Robles CUB 7.56 Q . 0.222
    2 6 279 Evgeniy Borisov RUS 7.57 Q . 0.156
    3 7 241 Gregory Sedoc NED 7.67 . 0.163
    4 2 36 Maksim Lynsha BLR 7.71 . 0.197
    5 3 176 Helge Schwarzer GER 7.74 . 0.134
    6 1 63 Dongpeng Shi CHN 7.82 (SB) 0.195
    7 8 31 Damien Broothaerts BEL 7.86 . 0.176
    8 4 267 Hector Cotto PUR 7.87 . 0.227

    Heat 3
    1 5 95 Petr Svoboda CZE 7.60 Q . 0.158
    2 6 354 David Oliver USA 7.61 Q . 0.225
    3 3 214 Maurice Wignall JAM 7.62 q (SB) 0.153
    4 4 190 Daniel Kiss HUN 7.64 q . 0.147
    5 1 316 Philip Nossmy SWE 7.69 . 0.157
    6 7 73 Jurica Grabusic CRO 7.81 . 0.220
    7 8 255 Dominik Bochenek POL 7.91 . 0.150
    . 2 127 Garfield Darien FRA DNS . 0.000

    Shot Put - W Final
    14 March 2010 - 16:35

    1 12 Nadzeya Ostapchuk BLR 20.85 (CR)
    2 168 Valerie Vili NZL 20.49 (AR)
    3 11 Natallia Mikhnevich BLR 20.42 (SB)
    4 186 Anna Avdeeva RUS 19.47 (SB)
    5 102 Nadine Kleinert GER 19.34 (SB)
    6 253 Jillian Camarena-Williams USA 19.34 (PB)
    7 182 Anca Heltne ROU 18.86 .
    8 42 Misleydis Gonzalez CUB 18.77 .
    9 31 Lijiao Gong CHN 18.64

    1500 Metres - W Final
    14 March 2010 - 16:45

    1 68 Kalkidan Gezahegne ETH 4:08.14 .
    2 61 Natalia Rodríguez ESP 4:08.30 .
    3 65 Gelete Burka ETH 4:08.39 .
    4 172 Sylwia Ejdys POL 4:09.24 .
    5 144 Irene Jelagat KEN 4:09.57 (PB)
    6 257 Erin Donohue USA 4:09.59 (PB)
    7 185 Anna Alminova RUS 4:09.81 .
    8 81 Helen Clitheroe GBR 4:10.38 .
    9 252 Sarah Bowman USA 4:10.72 (PB)
    10 10 Natallia Kareiva BLR 4:12.76

    3000 Metres - M Final
    14 March 2010 - 17:00

    1 347 Bernard Lagat USA 7:37.97 (SB)
    2 117 Sergio Sanchez ESP 7:39.55 .
    3 221 Sammy Alex Mutahi KEN 7:39.90 .
    4 119 Tariku Bekele ETH 7:40.10 .
    5 358 Galen Rupp USA 7:42.40 (PB)
    6 108 Jesus Espana ESP 7:42.82 (SB)
    7 233 Hicham Bellani MAR 7:44.15 .
    8 271 James Kwalia C'Kurui QAT 7:46.12 .
    9 274 Essa Ismail Rashed QAT 7:47.94 (SB)
    10 122 Dejen Gebremeskel ETH 7:48.69 .
    11 217 Augustine Kiprono Choge KEN 7:53.42 .
    12 104 Hais Welday ERI 8:04.10

    High Jump - M Final
    14 March 2010 - 17:00

    1 295 Ivan Ukhov RUS 2.36 .
    2 290 Yaroslav Rybakov RUS 2.31 .
    3 345 Dusty Jonas USA 2.31 .
    4 83 Kyriakos Ioannou CYP 2.28 .
    5 370 Jesse Williams USA 2.28 .
    6 46 Kabelo Kgosiemang BOT 2.28 (NR)
    7 159 Samson Oni GBR 2.24 .
    8 169 Martin Guenther GER 2.24

    800 Metres - W Final
    14 March 2010 - 17:15

    1 6 209 Mariya Savinova RUS 1:58.26 (WL)
    2 4 93 Jennifer Meadows GBR 1:58.43 (NR)
    3 1 266 Alysia Johnson USA 1:59.60 (PB)
    4 5 280 Anna Pierce USA 2:00.53 (PB)
    5 2 150 Egle Balciunaite LTU 2:01.37 (NR)
    6 3 213 Yevgeniya Zinurova RUS 2:01.68

    800 Metres - M Final
    14 March 2010 - 17:30

    1 5 309 Abubaker Kaki SUD 1:46.23 (SB)
    2 1 220 Boaz Kiplagat Lalang KEN 1:46.39 .
    3 4 256 Adam Kszczot POL 1:46.69 .
    4 3 308 Ismail Ahmed Ismail SUD 1:46.90 .
    5 6 89 Jakub Holusa CZE 1:47.28 .
    6 2 111 Luis Alberto Marco ESP 1:48.99

    Triple Jump - M Final
    14 March 2010 - 17:40

    1 142 Teddy Tamgho FRA 17.90 (WR)
    2 74 Yoandris Betanzos CUB 17.69 (PB)
    3 78 Arnie David Girat CUB 17.36 (SB)
    4 317 Christian Olsson SWE 17.23 .
    5 202 Fabrizio Donato ITA 16.88 .
    6 49 Jadel Gregorio BRA 16.78 .
    7 313 Dmitrij Valukevic SVK 16.72 .
    8 293 Igor Spasovkhodskiy RUS 16.42

    4x400 Metres Relay - W Final
    14 March 2010 - 17:45

    1 6 United States
    (Debbie Dunn; Deedee Trotter; Natasha Hastings; Allyson Felix) USA 3:27.34 (WL)
    2 4 Russia
    (Svetlana Pospelova; Natalya Nazarova; Kseniya Vdovina; Tatyana Firova) RUS 3:27.44 (SB)
    3 5 Jamaica
    (Bobby-Gaye Wilkins; Clora Williams; Davita Prendergast; Novlene Williams-Mills) JAM 3:28.49 (NR)
    4 2 Czech Republic
    (Denisa Rosolova; Jitka Bartonickova; Zuzana Bergrova; Zuzana Hejnova) CZE 3:30.05 (SB)
    5 3 Great Britain & N.I.
    (Kim Wall; Vicki Barr; Perri Shakes-Drayton; Lee McConnell) GBR 3:30.29 (SB)

    60 Metres - W Final
    14 March 2010 - 18:10

    1 3 129 Veronica Campbell-Brown JAM 7.00 (PB) 0.163
    2 4 122 LaVerne Jones-Ferrette ISV 7.03 . 0.177
    3 7 264 Carmelita Jeter USA 7.05 . 0.159
    4 5 78 Ruddy Zang Milama GAB 7.14 . 0.160
    4 6 128 Sheri-Ann Brooks JAM 7.14 (PB) 0.155
    6 8 5 Chandra Sturrup BAH 7.16 (SB) 0.157
    7 2 127 Tahesia Harrigan IVB 7.17 (SB) 0.143
    8 1 77 Myriam Soumare FRA 7.29 . 0.168

    60 Metres Hurdles - M Final
    14 March 2010 - 18:25

    1 6 81 Dayron Robles CUB 7.34 (CR) 0.196
    2 4 364 Terrence Trammell USA 7.36 (NR) 0.149
    3 8 354 David Oliver USA 7.44 (PB) 0.149
    4 3 279 Evgeniy Borisov RUS 7.51 (SB) 0.167
    5 5 95 Petr Svoboda CZE 7.58 . 0.134
    6 1 214 Maurice Wignall JAM 7.60 (SB) 0.135
    7 7 62 Xiang Liu CHN 7.65 (SB) 0.151
    8 2 190 Daniel Kiss HUN 7.81 . 0.182

    4x400 Metres Relay - M Final
    14 March 2010 - 18:50

    1 5 United States
    (Jamaal Torrance; Greg Nixon; Tavaris Tate; Bershawn Jackson) USA 3:03.40 (WL)
    2 6 Belgium
    (Cedric van Branteghem; Kevin Borlee; Antoine Gillet; Jonathan Borlee) BEL 3:06.94 (PB)
    3 2 Great Britain & N.I.
    (Conrad Williams; Nigel Levine; Christopher Clarke; Richard Buck) GBR 3:07.52 (SB)
    . 1 Dominican Republic
    (Arismendy Peguero; Alvin Harrison; Felix Sanchez; Yoel Tapia) DOM DQ .
    . 4 Bahamas
    (Michael Mathieu; Andretti Bain; La'Sean Pickstock; Chris Brown) BAH DNF .
    . 3 Jamaica
    (Edino Steele; Sanjay Ayre; Lancford Davis; Ricardo Chambers) JAM DNF
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 15-03-10 στις 10:07
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis