Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: Results: World Championships

  1. #11
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.909
    Blog Entries
    5

    2005 HELSINKI

    Men

    Shotput Men

    1 Adam Nelson USA 21.73
    2 Rutger Smith NED 21.29
    3 Ralf Bartels GER 20.99
    x Yuriy Bilonoh UKR 20.89
    4 Christian Cantwell USA 20.87
    x Andrei Mikhnevich BLR 20.74
    5 Joachim Olsen DEN 20.73
    6 Ville Tiisanoja FIN 20.57
    7 Tomasz Majewski POL 20.23
    8 Tepa Reinikainen FIN 20.09
    9 Mikulas Konopka SVK 19.72
    10 Carl Myerscough GBR 19.67

    20 km walk Men

    1 Jefferson Perez ECU 1:18:35
    2 Francisco Javier Fernandez SPA 1:19:36
    3 Juan Manuel Molina SPA 1:19:44
    4 Andre Hohne GER 1:20:00
    5 Hatem Ghoula TUN 1:20:19
    6 Vladimir Stankin RUS 1:20:25
    7 Benjamin Kucinski POL 1:20:34
    8 Eder Sanchez MEX 1:20:45
    9 Hongjun Zhu CHN 1:21:01
    10 Luke Adams AUS 1:21:43
    11 Andriy Yurin UKR 1:22:15
    12 Luis Fernando Lopez COL 1:22:28
    13 Erik Tysse NOR 1:22:45
    14 Lorenzo Civallero ITA 1:22:52
    15 Sergio Vieira Galdino BRA 1:23:03
    16 Il-Yong Shin KOR 1:23:10
    17 Aigars Fadejevs LAT 1:23:12
    18 Jared Tallent AUS 1:23:42
    19 Silviu Casandra ROM 1:23:46
    20 Andrei Talashka BLR 1:23:52
    21 Matej Toth SVK 1:23:55
    22 Jose Ignacio Diaz SPA 1:24:00
    23 Takayuki Tanii JAP 1:24:17
    24 Kamil Kalka POL 1:25:02
    25 Akihiro Sugimoto JAP 1:25:28
    ...

    100 m Men

    1 Justin Gatlin USA 9.88
    2 Michael Frater JAM 10.05
    3 Kim Collins SKN 10.05
    4 Francis Obikwelu POR 10.07
    5 Dwight Thomas JAM 10.09
    6 Leonard Scott USA 10.13
    7 Marc Burns TRI 10.14
    8 Aziz Zakari GHA 10.20

    Discus throw Men

    1 Virgilijus Alekna LTU 70.17
    2 Gerd Kanter EST 68.57
    3 Michael Moellenbeck GER 65.95
    4 Aleksander Tammert EST 64.84
    5 Ian Waltz USA 64.27
    6 Frantz Kruger FIN 64.23
    7 Jarred Rome USA 64.22
    8 Jason Tunks CAN 63.77
    9 Lars Riedel GER 63.05
    10 Zoltan Kovago HUN 62.94
    11 Mario Pestano SPA 62.75
    12 Andrzej Krawczyk POL 62.71

    10000 m Men

    1 Kenenisa Bekele ETH 27:08.33
    2 Sileshi Sihine ETH 27:08.87
    3 Moses Mosop KEN 27:08.96
    4 Boniface Kiprop UGA 27:10.98
    5 Martin Irungu Mathathi KEN 27:12.51
    6 Zersenay Tadesse ERA 27:12.82
    7 Abebe Dinkesa Negera ETH 27:13.09
    8 Abderrahim Goumri MAR 27:14.64
    9 Nicholas Kemboi QAT 27:16.22
    10 Yonas Kifle ERA 27:33.42
    11 Charles Kamathi KEN 27:35.72
    12 Abdihakem Abdirahman USA 27:37.82
    13 Christian Belz SWI 27:52.01
    14 Gebre-Egziabher Gebremariam ETH 27:53.16
    15 Sultan Khamis Zaman QAT 27:53.19
    16 Dieudonne Disi RWA 27:53.33
    17 John Yuda Msuri TAN 27:53.51
    18 Yu Mitsuya JAP 27:57.31
    19 Mohammed Amyn MAR 27:57.67
    20 Khalid El Aamri MAR 28:12.59
    21 Terukazu Omori JAP 28:37.72
    22 Mebrahtom Keflezighi USA 28:59.46

    Hammer throw Men

    ? Ivan Tsikhan BLR 83.89
    ? Vadim Devyatovski BLR 82.60
    1 Szymon Ziolkowski POL 79.35
    2 Markus Esser GER 79.16
    3 Olli-Pekka Karjalainen FIN 78.77
    4 Ilya Konovalov RUS 78.59
    5 Krisztian Pars HUN 78.03
    6 Vadim Khersontsev RUS 77.59
    7 Libor Charfreitag SVK 76.05
    8 Andriy Skvaruk UKR 76.01
    9 Holger Klose GER 74.80
    x Vladislav Piskunov UKR 74.78

    400 m Hurdles Men

    1 Bershawn Jackson USA 47.30
    2 James Carter USA 47.43
    3 Dai Tamesue JAP 48.10
    4 Kerron Clement USA 48.18
    5 Naman Keita FRA 48.28
    6 Bayano Kamani PAN 48.54
    7 Felix Sanchez DOM 50.18

    3000 m Steeplechase Men

    1 Saif Saaeed Shaheen QAT 8:13.31
    2 Ezekiel Kemboi KEN 8:14.95
    3 Brimin Kiprop Kipruto KEN 8:15.30
    4 Brahim Boulami MAR 8:15.32
    5 Simon Vroemen NED 8:16.76
    6 Antonio Jimenez SPA 8:17.69
    7 Paul Kipsiele Koech KEN 8:19.14
    8 Bouabdallah Tahri FRA 8:19.96
    9 Musa Amer Obaid QAT 8:20.22
    10 Mustafa Mohamed SWE 8:20.26
    11 Luis Miguel Martin SPA 8:22.13
    12 Guenther Weidlinger AUT 8:22.84
    13 Daniel Lincoln USA 8:23.89
    14 Jose Luis Blanco SPA 8:24.62
    15 Tareq Mubarak Taher BRN 8:37.62

    1500 m Men

    1 Rashid Ramzi BRN 3:37.88
    2 Adil Kaouch MAR 3:38.00
    3 Rui Silva POR 3:38.02
    4 Ivan Heshko UKR 3:38.71
    5 Arturo Casado SPA 3:39.45
    6 Juan Carlos Higuero SPA 3:40.34
    7 Alex Kipchirchir KEN 3:40.43
    8 Tarek Boukensa ALG 3:41.01
    9 Alan Webb USA 3:41.04
    10 Daham Najim Bashir QAT 3:43.48
    11 Reyes Estevez SPA 3:46.65
    12 Yassine Bensghir MAR 3:50.19

    Javelin throw Men

    1 Andrus Varnik EST 87.17
    2 Andreas Thorkildsen NOR 86.18
    3 Sergey Makarov RUS 83.54
    4 Tero Pitkamaki FIN 81.27
    5 Alexandr Ivanov RUS 79.14
    6 Eriks Rags LAT 78.77
    7 Ainars Kovals LAT 77.61
    8 Mark Frank GER 77.56
    9 Aki Parviainen FIN 74.86
    10 Guillermo Martinez CUB 72.68
    11 Tomas Intas LTU 70.11
    12 Scott Russell CAN 68.59

    Decathlon Men

    1 Bryan Clay USA 8732
    2 Roman Sebrle CZE 8521
    3 Attila Zsivoczky HUN 8385
    4 Andre Niklaus GER 8316
    5 Aleksandr Pogorelov RUS 8246
    6 Kristian Rahnu EST 8223
    7 Romain Barras FRA 8087
    8 Tomas Dvorak CZE 8068
    9 Jaakko Ojaniemi FIN 8042
    10 Aleksey Drozdov RUS 8038
    11 Hamdi Dhouibi TUN 8023
    12 Mikk Pahapill EST 8003
    13 Paul Terek USA 7921
    14 Frederic Xhonneux BEL 7616
    15 Roland Schwarzl AUT 7549
    16 Oscar Gonzalez SPA 7526
    17 Phil Mcmullen USA 6832

    200 m Men

    1 Justin Gatlin USA 20.04
    2 Wallace Spearmon USA 20.20
    3 John Capel USA 20.31
    4 Tyson Gay USA 20.34
    5 Stephane Buckland MRI 20.41
    6 Patrick Johnson AUS 20.58
    7 Tobias Unger GER 20.81
    8 Usain Bolt JAM 26.27

    Pole vault Men

    1 Rens Blom NED 5.80
    2 Brad Walker USA 5.75
    3 Pavel Gerasimov RUS 5.65
    4 Igor Pavlov RUS 5.65
    5 Nick Hysong USA 5.50
    5 Tim Lobinger GER 5.50
    5 Giuseppe Gibilisco ITA 5.50
    8 Daichi Sawano JAP 5.50
    9 Patrik Kristiansson SWE 5.50
    10 Kevin Rans BEL 5.35

    Triple jump Men

    1 Walter Davis USA 17.57
    2 Yoandris Betanzos CUB 17.42
    3 Marian Oprea ROM 17.40
    4 Leevan Sands BAH 17.39
    5 Karl Taillepierre FRA 17.27
    6 Jadel Gregorio BRA 17.20
    7 Kenta Bell USA 17.11
    8 David Giralt CUB 17.09
    9 Vyktor Yastrebov UKR 16.90
    10 Dmitriy Valyukevich SVK 16.79
    11 Momchil Karailiev BUL 16.70
    12 Anders Moeller DEN 16.16

    400 m Men

    1 Jeremy Wariner USA 43.93
    2 Andrew Rock USA 44.35
    3 Tyler Christopher CAN 44.44
    4 Christopher Brown BAH 44.48
    5 Timothy Benjamin GBR 44.93
    6 Brandon Simpson JAM 45.01
    7 Darold Williamson USA 45.12
    8 John Steffensen AUS 45.46

    110 m Hurdles Men

    1 Ladji Doucoure FRA 13.07
    2 Xiang Liu CHN 13.08
    3 Allen Johnson USA 13.10
    4 Dominique Arnold USA 13.13
    5 Terrence Trammell USA 13.20
    6 Joel Brown USA 13.47
    7 Maurice Wignall JAM 13.47
    8 Mateus Facho Inocencio BRA 13.48

    50 km walk Men

    1 Sergey Kirdyapkin RUS 3:38:08
    2 Aleksey Voyevodin RUS 3:41:25
    3 Alex Schwazer ITA 3:41:54
    4 Trond Nymark NOR 3:44:04
    5 Chengliang Zhao CHN 3:44:45
    6 Omar Zepeda MEX 3:49:01
    7 Roman Magdziarczyk POL 3:49:55
    8 Yuki Yamazaki JAP 3:51:15
    9 Horacio Nava MEX 3:53:57
    10 Peter Korcok SVK 3:55:02
    11 Tim Berrett CAN 3:55:48
    12 Julio Rene Martinez GUA 3:57:56
    13 Marco De Luca ITA 3:58:32
    14 Denis Langlois FRA 3:59:31
    15 Ken Akashi JAP 3:59:35
    16 Dong-Young Kim KOR 4:01:25
    17 Modris Liepins LAT 4:01:54
    18 Milos Batovsky SVK 4:05:44
    19 Sergey Korepanov KAZ 4:06:23
    20 Pedro Martins POR 4:08:12
    21 Antti Kempas FIN 4:10:30
    22 Jorge Costa POR 4:22:17
    23 Phillip Dunn USA 4:25:27

    Long jump Men

    1 Dwight Phillips USA 8.60
    2 Ignisious Gaisah GHA 8.34
    3 Tommi Evila FIN 8.25
    4 Joan Lino Martinez SPA 8.24
    5 Salim Sdiri FRA 8.21
    6 Irving Jahir Saladino PAN 8.20
    7 Godfrey Khotso Mokoena RSA 8.11
    8 Volodymyr Zyuskov UKR 8.06
    9 James Beckford JAM 8.02
    10 Vitaliy Shkurlatov RUS 7.88
    11 Issam Nima ALG 7.73
    12 Nils Winter GER 7.72

    4x100 m relay Men

    1 France (Lueyi Dovy, Eddy De Lepine, Ronald Pognon, Ladji Doucoure) FRA 38.08
    2 Trinidad and Tobago (Darrel Brown, Jacey Harper, Marc Burns, Kevon Pierre) TRI 38.10
    3 Great Britain (Mark Lewis-Francis, Christian Malcolm, Marlon Devonish, Jason Gardener) GBR 38.27
    4 Jamaica (Michael Frater, Ainsley Waugh, Dwight Thomas, Lerone Clarke) JAM 38.28
    5 Australia (Patrick Johnson, Kristopher Neofytou, Joshua Ross, Daniel Batman) AUS 38.32
    6 Netherlands Antilles (Geronimo Goeloe, Charlton Rafaela, Jairo Duzant, Churandy Martina) ANT 38.45
    7 Germany (Alexandre Kosenkow, Marc Blume, Tobias Unger, Marius Broening) GER 38.48
    8 Japan (Shingo Suetsugu, Shinji Takahira, Tatsuro Yoshino, Nobuharu Asahara) JAP 38.77

    Marathon Men

    1 Jaouad Gharib MAR 2:10:10
    2 Christopher Isegwe TAN 2:10:21
    3 Tsuyoshi Ogata JAP 2:11:16
    4 Toshinari Takaoka JAP 2:11:53
    5 Samson Ramadhani TAN 2:12:08
    6 Alex Malinga UGA 2:12:12
    7 Paul Biwott KEN 2:12:39
    8 Julio Rey SPA 2:12:51
    9 Brian Sell USA 2:13:27
    10 Robert Cheboror BRA 2:13:40
    11 Dan Robinson GBR 2:14:08
    12 Gudisa Shentama GBR 2:14:26
    13 Wataru Okutani JAP 2:15:13
    14 Luc Krotwaar NED 2:15:30
    15 Rafal Wojcik POL 2:15:47
    16 Ottaviano Andriani ITA 2:16:24
    17 Luis Jesus POR 2:16:29
    18 Ambesse Tolossa ETH 2:16:33
    19 Satoshi Irifune JAP 2:16:36
    20 Haile Satayin ISR 2:17:22
    21 Clinton Verran USA 2:17:26
    22 Abdelkebir Lamachi USA 2:17:42
    23 Luis Novo POR 2:17:53
    24 Yared Asmeron ERA 2:18:36
    25 Antoni Bernado AND 2:18:46

    800 m Men

    1 Rashid Ramzi BRN 1:44.24
    2 Yuriy Borzakovskiy RUS 1:44.51
    3 William Yiampoy KEN 1:44.55
    4 Wilfred Bungei KEN 1:44.98
    5 Djabir Said-Guerni ALG 1:45.31
    6 Mehdi Baala FRA 1:45.32
    7 Bilal Mansour Ali BRN 1:45.55
    8 Gary Reed CAN 1:46.20

    5000 m Men

    1 Benjamin Limo KEN 13:32.55
    2 Sileshi Sihine ETH 13:32.81
    3 Craig Mottram AUS 13:32.96
    4 Eliud Kipchoge KEN 13:33.04
    5 Ali Saidi-Sief ALG 13:33.25
    6 John Kibowen KEN 13:33.77
    7 Tariku Bekele ETH 13:34.76
    8 Dejene Birhanu ETH 13:34.98
    9 Moukheld Al-Outaibi KSA 13:35.29
    10 Isaac Kiprono Songok KEN 13:37.10
    11 Boniface Kiprop UGA 13:37.73
    12 Marius Bakken NOR 13:38.63
    13 James Kwalia C''kurui QAT 13:38.90
    14 Zersenay Tadesse ERA 13:40.27
    15 Fabiano Joseph Naasi TAN 13:42.50

    High jump Men

    1 Yuriy Krymarenko UKR 2.32
    2 Victor Moya CUB 2.29
    2 Yaroslav Rybakov RUS 2.29
    4 Mark Boswell CAN 2.29
    5 Nicola Ciotti ITA 2.29
    5 Jaroslav Baba CZE 2.29
    7 Stefan Holm SWE 2.29
    8 Vyacheslav Voronin RUS 2.29
    9 Dragutin Topic SCG 2.25
    10 Kyriakos Ioannou CYP 2.25
    11 Oskari Frosen FIN 2.20
    11 Matt Hemingway USA 2.20
    13 Andriy Sokolovskyy UKR 2.20

    4x400 m relay Men

    1 United States (Andrew Rock, Derrick Brew, Darold Williamson, Jeremy Wariner) USA 2:56.91
    2 Bahamas (Nathaniel Mckinney, Avard Moncur, Andrae Williams, Christopher Brown) BAH 2:57.32
    3 Jamaica (Sanjay Ayre, Brandon Simpson, Lansford Spence, Davian Clarke) JAM 2:58.07
    4 Great Britain (Timothy Benjamin, Martyn Rooney, Robert Tobin, Malachi Davis) GBR 2:58.82
    5 Poland (Marcin Marciniszyn, Robert Mackowiak, Piotr Rysiukiewicz, Piotr Klimczak) POL 3:00.58
    6 France (Leslie Djhone, Naman Keita, Abderrahim El Haouzy, Marc Raquil) FRA 3:03.10
    7 Russia (Dmitriy Forshev, Andrey Rudnitskiy, Oleg Mishukov, Yevgeniy Lebedev) RUS 3:03.20

    Women

    10000 m Women

    1 Tirunesh Dibaba ETH 30:24.02
    2 Berhane Adere ETH 30:25.41
    3 Ejegayehu Dibaba ETH 30:26.00
    4 Huina Xing CHN 30:27.18
    5 Edith Masai KEN 30:30.26
    6 Werknesh Kidane ETH 30:32.47
    7 Yingjie Sun CHN 30:33.53
    8 Galina Bogomolova RUS 30:33.75
    9 Paula Radcliffe GBR 30:42.75
    10 Irene Kwambai Kipchumba KEN 30:55.80
    11 Kayoko Fukushi JAP 31:03.75
    12 Jelena Prokopcuka LAT 31:04.55
    13 Alla Zhilyaeva RUS 31:17.97
    14 Katie McGregor USA 31:21.20
    15 Kimberley Smith NZL 31:24.29
    16 Jennifer Rhines USA 31:26.66
    17 Sabrina Mockenhaupt GER 31:28.21
    18 Hitomi Miyai JAP 31:43.74
    19 Benita Johnson AUS 31:55.15
    20 Alena Samokhvalova RUS 31:57.85
    21 Hiromi Ominami JAP 32:02.38
    22 Blake Russell USA 32:07.00
    23 Mihaela Botezan ROM 32:28.29
    24 Dulce Maria Rodriguez MEX 33:04.73

    Triple jump Women

    1 Trecia Smith JAM 15.11
    2 Yargelis Savigne CUB 14.82
    3 Anna Pyatykh RUS 14.78
    4 Yamile Aldama SUD 14.72
    5 Hrysopiyi Devetzi GRE 14.64
    6 Kee Ndoye SEN 14.47
    7 Baya Rahouli ALG 14.40
    8 Magdelin Martinez ITA 14.31
    9 Qiuyan Huang CHN 14.21
    10 Viktoriya Gurova RUS 13.96
    11 Carlota Castrejana SPA 13.86

    Heptathlon Women

    1 Carolina Klueft SWE 6887
    2 Eunice Barber FRA 6824
    3 Margaret Simpson GHA 6375
    4 Austra Skujyte LTU 6360
    5 Kelly Sotherton GBR 6325
    6 Marie Collonville FRA 6248
    7 Naide Gomes POR 6189
    8 Karin Ruckstuhl NED 6174
    9 Nataliya Dobrynska UKR 6144
    10 Sonja Kesselschlaeger GER 6113
    11 Jessica Zelinka CAN 6097
    12 Hyleas Fountain USA 6055
    13 Lilli Schwarzkopf GER 5993
    14 Irina Naumenko KAZ 5991
    15 Kylie Wheeler AUS 5919
    16 Virginia Miller USA 5911
    17 Aryiro Strataki GRE 5884
    18 Simone Oberer SWI 5882
    19 Magdalena Szczepanska POL 5880
    20 Yuki Nakata JAP 5735

    20 km walk Women

    1 Olimpiada Ivanova RUS 1:25:41
    2 Ryta Turava BLR 1:27:05
    3 Susana Feitor POR 1:28:44
    4 Maria Vasco SPA 1:28:51
    5 Barbora Dibelkova CZE 1:29:05
    6 Athina Papayianni GRE 1:29:21
    7 Elisa Rigaudo ITA 1:29:52
    8 Claudia Stef ROM 1:30:07
    9 Hongjuan Song CHN 1:30:32
    10 Yuliya Voyevodina RUS 1:30:34
    11 Melanie Seeger GER 1:31:00
    12 Kristina Saltanovic LTU 1:31:23
    13 Elena Ginko BLR 1:31:36
    14 Ana Maria Groza ROM 1:31:48
    15 Vera Santos POR 1:32:17
    16 Maria Teresa Gargallo SPA 1:32:24
    17 Svetlana Tolstaya KAZ 1:32:40
    18 Tatyana Gudkova RUS 1:33:05
    19 Geovana Irusta BOL 1:33:19
    20 Jane Saville AUS 1:33:44
    21 Cheryl Webb AUS 1:33:58
    22 Jolanta Dukure LAT 1:34:24
    23 Sabine Zimmer GER 1:34:24
    24 Maria Galikova SVK 1:34:38
    25 Gisella Orsini ITA 1:35:05
    ...

    100 m Women

    1 Lauryn Williams USA 10.93
    2 Veronica Campbell-Brown JAM 10.95
    3 Christine Arron FRA 10.98
    4 Chandra Sturrup BAH 11.09
    5 Me''Lisa Barber USA 11.09
    6 Sherone Simpson JAM 11.09
    7 Muna Lee USA 11.09
    8 Yuliya Nesterenko BLR 11.13

    3000 m Steeplechase Women

    1 Docus Inzikuru UGA 9:18.24
    2 Yekaterina Volkova RUS 9:20.49
    3 Jeruto Kiptum KEN 9:26.95
    4 Korene Hinds JAM 9:33.30
    5 Salome Chepchumba KEN 9:37.39
    6 Yelena Zadorozhnaya RUS 9:37.91
    7 Cristina Casandra ROM 9:39.52
    8 Mardrea Hyman JAM 9:39.66
    9 Elizabeth Jackson USA 9:46.72
    10 Bouchra Chaabi MAR 9:47.62
    11 Yamina Bouchaouante FRA 9:48.48
    12 Minori Hayakari JAP 9:48.97
    13 Ines Monteiro POR 9:50.35
    14 Wioletta Janowska POL 10:00.03
    15 Carrie Messner-Vickers USA 10:11.20

    High jump Women

    1 Kajsa Bergqvist SWE 2.02
    2 Chaunte Howard USA 2.00
    3 Emma Green SWE 1.96
    4 Anna Chicherova RUS 1.96
    5 Viktoriya Palamar UKR 1.93
    6 Tia Hellebaut BEL 1.93
    7 Viktoriya Styopina UKR 1.93
    8 Amy Acuff USA 1.89
    9 Dora Gyorffy HUN 1.89
    10 Venelina Veneva BUL 1.85
    11 Iva Strakova CZE 1.85
    12 Iryna Mykhalchenko UKR 1.85

    800 m Women

    1 Zulia Calatayud CUB 1:58.82
    2 Hasna Benhassi MAR 1:59.42
    3 Tatyana Andrianova RUS 1:59.60
    4 Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:59.71
    5 Mayte Martinez SPA 1:59.99
    6 Larisa Chzhao RUS 2:00.25
    7 Svetlana Cherkasova RUS 2:00.71
    8 Hazel Clark USA 2:01.52

    400 m Women

    1 Tonique Williams-Darling BAH 49.55
    2 Sanya Richards USA 49.74
    3 Ana Guevara MEX 49.81
    4 Svetlana Pospelova RUS 50.11
    5 DeeDee Trotter USA 51.14
    6 Olesya Zykina RUS 51.24
    7 Monique Henderson USA 51.77
    8 Amy Mbacke Thiam SEN 52.22

    Long jump Women

    1 Tianna Madison USA 6.89
    ? Tatyana Kotova RUS 6.79
    2 Eunice Barber FRA 6.76
    3 Yargelis Savigne CUB 6.69
    4 Anju Bobby George IND 6.66
    5 Oksana Udmurtova RUS 6.53
    6 Grace Upshaw USA 6.51
    7 Kelly Sotherton GBR 6.42
    8 Jackie Edwards BAH 6.42
    9 Tunde Vaszi HUN 6.32
    10 Concepcion Montaner SPA 6.32
    11 Elva Goulbourne JAM 6.21

    100 m Hurdles Women

    1 Michelle Perry USA 12.66
    2 Delloreen Ennis-London JAM 12.76
    3 Brigitte Foster-Hylton JAM 12.76
    4 Kirsten Bolm GER 12.82
    5 Mariya Koroteyeva RUS 12.93
    6 Jenny Kallur SWE 12.95
    7 Irina Shevchenko RUS 12.97

    Discus throw Women

    1 Franka Dietzsch GER 66.56
    2 Natalya Sadova RUS 64.33
    3 Vera Pospisilova-Cechlova CZE 63.19
    4 Beatrice Faumuina NZL 62.73
    5 Nicoleta Grasu ROM 62.05
    6 Shuli Ma CHN 61.33
    7 Dragana Tomasevic SCG 60.56
    8 Olena Antonova UKR 59.37
    9 Natalya Fokina-Semenova UKR 58.44
    10 Aimin Song CHN 57.90
    11 Anna Soderberg SWE 57.41
    12 Joanna Wisniewska POL 57.06

    200 m Women

    1 Allyson Felix USA 22.16
    2 Rachelle Boone-Smith USA 22.31
    3 Christine Arron FRA 22.31
    4 Veronica Campbell-Brown JAM 22.38
    5 LaTasha Colander USA 22.66
    6 Yulia Gushchina RUS 22.75
    7 Kim Gevaert BEL 22.86
    8 Cydonie Mothersill CAY 23.00

    Pole vault Women

    1 Yelena Isinbayeva RUS 5.01
    2 Monika Pyrek POL 4.60
    3 Pavla Hamackova-Rybova CZE 4.50
    4 Tatyana Polnova RUS 4.50
    5 Shuying Gao CHN 4.50
    6 Anna Rogowska POL 4.35
    6 Dana Ellis CAN 4.35
    8 Vanessa Boslak FRA 4.35
    9 Naroa Agirre SPA 4.35
    10 Carolin Hingst GER 4.35
    11 Jillian Schwartz USA 4.20
    12 Tatiana Grigorieva AUS 4.00

    Hammer throw Women

    x Olga Kuzenkova RUS 75.10
    1 Yipsi Moreno CUB 73.08
    2 Tatyana Lysenko RUS 72.46
    3 Manuela Montebrun FRA 71.41
    4 Wenxiu Zhang CHN 69.82
    5 Iryna Sekachova UKR 69.65
    6 Kamila Skolimowska POL 68.96
    7 Candice Scott TRI 66.55
    8 Clarissa Claretti ITA 64.76
    9 Erin Gilreath USA 64.54
    10 Mihaela Melinte ROM 64.31
    11 Susanne Keil GER 63.25

    5000 m Women

    1 Tirunesh Dibaba ETH 14:38.59
    2 Meseret Defar ETH 14:39.54
    3 Ejegayehu Dibaba ETH 14:42.47
    4 Meselech Melkamu ETH 14:43.47
    5 Huina Xing CHN 14:43.64
    6 Zakia Mrisho Mohamed TAN 14:43.87
    7 Priscah Jepleting Ngetich KEN 14:44.00
    8 Isabella Ochichi KEN 14:45.14
    9 Liliya Shobukhova RUS 14:47.07
    10 Olga Kravtsova BLR 14:47.75
    11 Yingjie Sun CHN 14:51.19
    12 Kayoko Fukushi JAP 14:59.92
    13 Susanne Wigene NOR 15:00.23
    14 Marta Dominguez SPA 15:02.30
    15 Joanne Pavey GBR 15:14.37

    400 m Hurdles Women

    1 Yuliya Pechonkina RUS 52.90
    2 Lashinda Demus USA 53.27
    3 Sandra Glover USA 53.32
    4 Anna Jesien POL 54.17
    5 Xiaoxiao Huang CHN 54.57
    6 Andrea Blackett BAR 55.06
    7 Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 55.09
    8 Malgorzata Pskit POL 55.58

    Shot put Women

    ? Nadzeya Ostapchuk BLR 20.51
    1 Olga Ryabinkina RUS 19.64
    2 Valerie Vili NZL 19.62
    x Svetlana Krivelyova URS 19.16
    3 Nadine Kleinert-Schmitt GER 19.07
    4 Yumileidi Cumba CUB 18.64
    5 Meiju Li CHN 18.35
    6 Natalia Khoroneko BLR 18.34
    7 Christina Schwanitz GER 18.02
    8 Misleydis Gonzalez CUB 18.01
    9 Lieja Tunks CAN 17.83
    10 Assunta Legnante ITA 16.99

    4x100 m relay Women

    1 United States (Angela Daigle, Muna Lee, Me''Lisa Barber, Lauryn Williams) USA 41.78
    2 Jamaica (Daniele Browning, Sherone Simpson, Aleen Bailey, Veronica Campbell-Brown) JAM 41.99
    3 Belarus (Yuliya Nesterenko, Natalya Sologub, Alena Neumiarzhytskaya, Oksana Dragun) BLR 42.56
    4 France (Patricia Buval, Lina Jacques-Sebastien, Fabe Dia, Christine Arron) FRA 42.85
    5 Brazil (Raquel Martins, Lucimar Aparecida, Thatiana Regina Ignacio, Luciana Dos Santos) BRA 42.99
    6 Colombia (Melisa Murillo, Felipa Palacios, Darlenis Obregon, Norma Gonzalez) COL 43.07
    7 Nigeria (Gloria Kemasuode, Endurance Ojokolo, Damola Osayomi, Mercy Nku) NGR 43.25
    8 Poland (Iwona Dorobisz, Daria Onysko, Dorota Dydo, Iwona Brzezinska) POL 43.49

    1500 m Women

    1 Tatyana Tomashova RUS 4:00.35
    2 Olga Yegorova RUS 4:01.46
    3 Bouchra Ghezielle FRA 4:02.45
    4 Yelena Soboleva RUS 4:02.48
    5 Maryam Yusuf Jamal BRN 4:02.49
    6 Natalia Rodriguez SPA 4:03.06
    7 Anna Jakubczak POL 4:03.38
    8 Gelete Burika Bati ETH 4:04.77
    9 Carmen Douma-Hussar CAN 4:05.08
    10 Helen Clitheroe GBR 4:05.19
    11 Irina Krakoviak LTU 4:08.18

    Javelin throw Women

    1 Osleidys Menendez CUB 71.70
    2 Christina Obergfoell GER 70.03
    3 Steffi Nerius GER 65.96
    4 Christina Scherwin DEN 63.43
    5 Zahra Bani ITA 62.75
    6 Paula Tarvainen FIN 62.64
    7 Sonia Bisset CUB 61.75
    8 Aggeliki Tsiolakoudi GRE 57.99
    9 Mikaela Ingberg FIN 57.54
    10 Laverne Eve BAH 57.10
    11 Rumyana Karapetrova BUL 57.06
    12 Goldie Sayers GBR 54.44

    4x400 m relay Women

    1 Russia (Yuliya Pechonkina, Olesya Krasnomovets, Natalya Antyukh, Svetlana Pospelova) RUS 3:20.95
    2 Jamaica (Shericka Williams, Novlene Williams, Ronetta Smith, Lorraine Graham-Fenton) JAM 3:23.29
    3 Great Britain (Lee McConnell, Donna Fraser, Nicola Sanders, Christine Ohuruogu) GBR 3:24.44
    4 Poland (Anna Guzowska, Monika Bejnar, Grazyna Prokopek, Anna Jesien) POL 3:24.49
    5 Ukraine (Antonina Yefremova, Oksana Ilyushkina, Liliya Pilyugina, Nataliya Pyhyda) UKR 3:28.00
    6 Germany (Claudia Marx, Claudia Hoffman, Corinna Fink, Ulrike Urbansky) GER 3:28.39

    Marathon Women

    1 Paula Radcliffe GBR 2:20:57
    2 Catherine Ndereba KEN 2:22:01
    3 Constantina Tomescu ROM 2:23:19
    4 Derartu Tulu ETH 2:23:30
    5 Chunxiu Zhou CHN 2:24:12
    6 Yumiko Hara JAP 2:24:20
    7 Rita Jeptoo Sitienei KEN 2:24:22
    8 Harumi Hiroyama JAP 2:25:46
    9 Helen Kimutai KEN 2:26:14
    10 Megumi Oshima JAP 2:26:29
    11 Madaí Pérez MEX 2:26:50
    12 Halina Karnatsevich BLR 2:27:14
    13 Dorota Gruca POL 2:27:46
    14 Yong-Ok Jong PRK 2:29:43
    15 Mari Ozaki JAP 2:30:28
    16 Asha Gigi ETH 2:30:38
    17 Ryoko Eda JAP 2:31:16
    18 Mara Yamauchi GBR 2:31:26
    19 Rosaria Console ITA 2:32:47
    20 Alina Ivanova RUS 2:32:53
    21 Aurica Buia ROM 2:33:20
    22 Shitaye Gemechu ETH 2:34:01
    23 Song-Suk Oh PRK 2:34:07
    24 Gum-hwa Ryang PRK 2:34:35
    25 Hayley Haining GBR 2:34:41
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 03-08-13 στις 13:35
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  2. #12
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.909
    Blog Entries
    5

    2007 OSAKA

    Men

    2007-08-25 Men's Shot put

    1 Reese Hoffa USA 22.04
    2 Adam Nelson USA 21.61
    x Andrei Mikhnevich BLR 21.27
    3 Rutger Smith NED 21.13
    4 Tomasz Majewski POL 20.87
    5 Miran Vodovnik SLO 20.67
    6 Ralf Bartels GER 20.45
    7 Yury Bialou BLR 20.34
    8 Dylan Armstrong CAN 20.23
    9 Pavel Sofin RUS 19.62

    2007-08-25 Men's Marathon

    1 Luke Kibet KEN 02:15:59
    2 Mubarak Hassan Shami QAT 02:17:18
    3 Viktor Roethlin SWI 02:17:25
    4 Yared Asmeron ERA 02:17:41
    5 Tsuyoshi Ogata JAP 02:17:42
    6 Satoshi Osaki JAP 02:18:06
    7 Toshinari Suwa JAP 02:18:35
    8 William Kiplagat KEN 02:19:21
    9 Janne Holmen FIN 02:19:36
    10 Jose Manuel Martinez SPA 02:20:25
    11 Dan Robinson GBR 02:20:30
    12 Alex Malinga UGA 02:20:36
    13 Tomoyuki Sato JAP 02:20:53
    14 Gashaw Asfaw ETH 02:20:58
    15 Ju-Young Park KOR 02:21:49
    16 Mike Fokoroni ZIM 02:21:52
    17 Jose Rios SPA 02:22:21
    18 Jose De Souza BRA 02:22:24
    19 Seteng Ayele ISR 02:22:27
    20 Ali Mabrouk El Zaidi LEB 02:22:50
    21 Mbarak Kipkorir Hussein USA 02:23:04
    22 Alberto Chaica POR 02:23:22
    23 Mike Morgan USA 02:23:28
    24 Young Chun Kim KOR 02:24:25
    25 Samson Ramadhani TAN 02:25:51
    26 Myongseung Lee KOR 02:25:54
    27 Hendrick Ramaala RSA 02:26:00
    28 Chia-Che Chang TPE 02:26:22
    29 Khalid Kamal Yaseen BRN 02:26:32
    30 Getuli Bayo TAN 02:26:56
    ...

    2007-08-26 Men's 100 m

    1 Tyson Gay USA 9.85
    2 Derrick Atkins BAH 9.91
    3 Asafa Powell JAM 9.96
    4 Olusoji A. Fasuba NGR 10.07
    5 Churandy Martina SUR 10.08
    6 Marlon Devonish GBR 10.14
    7 Matic Osovnikar SLO 10.23
    8 Marc Burns TRI 10.29

    2007-08-26 Men's 20 km walk

    1 Jefferson Perez ECU 01:22:20
    2 Hatem Ghoula TUN 01:22:40
    3 Eder Sanchez MEX 01:23:36
    4 Giorgio Rubino ITA 01:23:39
    5 Robert Heffernan IRL 01:23:42
    6 Luke Adams AUS 01:23:52
    7 Erik Tysse NOR 01:24:10
    8 Ilya Markov RUS 01:24:35
    9 Alex Schwazer ITA 01:24:39
    10 Koichiro Morioka JAP 01:24:46
    11 Rolando Saquipay ECU 01:25:03
    12 Gaobo Li CHN 01:25:30
    13 Matej Toth SVK 01:25:57
    14 Chil-Sung Park KOR 01:26:08
    15 Juan Manuel Molina SPA 01:26:26
    16 Benjamin Kucinski POL 01:26:43
    17 Andriy Kovenko UKR 01:26:44
    18 Akihiro Sugimoto JAP 01:26:45
    19 Hyun-Sup Kim KOR 01:26:51
    20 Takayuki Tanii JAP 01:26:53
    21 Luis Fernando Lopez COL 01:27:22
    22 Benjamin Sanchez SPA 01:27:29
    23 Hassanine Sbai TUN 01:27:35
    24 Joao Vieira POR 01:27:44
    25 Rafal Augustyn POL 01:27:54
    ...

    2007-08-27 Men's 10000 m

    1 Kenenisa Bekele ETH 27:05.90
    2 Sileshi Sihine ETH 27:09.03
    3 Martin Irungu Mathathi KEN 27:12.17
    4 Zersenay Tadesse ERA 27:21.37
    5 Josephat Muchiri Ndambiri KEN 27:31.41
    6 Gebre-Egziabher Gebremariam ETH 27:44.58
    7 Abdihakem Abdirahman USA 27:56.62
    8 Josphat Kiprono Menjo KEN 28:25.67
    9 Dathan Ritzenhein USA 28:28.59
    10 Boniface Kiprop UGA 28:30.99
    11 Galen Rupp USA 28:41.71
    12 Kensuke Takezawa JAP 28:51.69
    13 Tola Tadesse ETH 28:51.75
    14 Alejandro Suarez MEX 28:52.19
    15 Wilson Busienei UGA 29:24.72
    16 Dickson Marwa Mkami TAN 29:25.91
    17 Kazuhiro Maeda JAP 29:48.17
    18 Michael Aish NZL 30:34.16

    2007-08-27 Men's Triple jump

    1 Nelson Evora POR 17.74
    2 Jadel Gregorio BRA 17.59
    3 Walter Davis USA 17.33
    4 Osniel Tosca CUB 17.32
    5 Aarik Wilson USA 17.31
    6 Phillips Idowu GBR 17.09
    7 David Giralt CUB 16.91
    8 Alexander Martinez SWI 16.85
    9 Deokhyeon Kim KOR 16.71
    10 Aleksandr Petrenko RUS 16.66
    11 Minwei Zhong CHN 16.66
    12 Dimitrios Tsiamis GRE 16.59

    2007-08-27 Men's Hammer throw

    1 Ivan Tsikhan BLR 83.63
    2 Primoz Kozmus SLO 82.29
    3 Libor Charfreitag SVK 81.60
    4 Vadim Devyatovski BLR 81.57
    5 Krisztian Pars HUN 80.93
    6 Koji Murofushi JAP 80.46
    7 Szymon Ziolkowski POL 80.09
    8 Markus Esser GER 79.66
    9 Olli-Pekka Karjalainen FIN 78.35
    10 Miloslav Konopka SVK 78.09
    11 Esref Apak TUR 76.59
    12 Ali Mohamed Al-Zinkawi KUW 76.04

    2007-08-28 Men's 400 m Hurdles

    1 Kerron Clement USA 47.61
    2 Felix Sanchez DOM 48.01
    3 Marek Plawgo POL 48.12
    4 James Carter USA 48.40
    5 Danny McFarlane JAM 48.59
    6 Periklis Iakovakis GRE 49.25
    7 Derrick Williams USA 52.97
    f Adam Kunkel CAN DNF

    2007-08-28 Men's 3000 m Steeplechase

    1 Brimin Kiprop Kipruto KEN 8:13.82
    2 Ezekiel Kemboi KEN 8:16.94
    3 Richard Kipkemboi Mateelong KEN 8:17.59
    4 Mustafa Mohamed SWE 8:19.82
    5 Bouabdallah Tahri FRA 8:20.27
    6 Tareq Mubarak Taher BRN 8:22.51
    7 Eliseo Martin SPA 8:22.91
    8 Halil Akkas TUR 8:22.95
    9 Abdelkader Hachlaf MAR 8:24.18
    10 Roba Gary ETH 8:25.93
    11 Abubaker Ali Kamal QAT 8:26.90
    12 Nahom Mesfin Tariku ETH 8:28.86

    2007-08-28 Men's Discus throw

    1 Gerd Kanter EST 68.94
    2 Robert Harting GER 66.68
    3 Rutger Smith NED 66.42
    4 Virgilijus Alekna LTU 65.24
    5 Gabor Mate HUN 64.71
    6 Omar Ahmed El Ghazaly EGY 64.58
    7 Ehsan Hadadi IRA 64.53
    8 Aleksander Tammert EST 64.33
    9 Zoltan Kovago HUN 63.04
    10 Mario Pestano SPA 62.70
    11 Rashid Shafi Al-Dosari QAT 62.60
    12 Piotr Malachowski POL 60.77

    2007-08-29 Men's 1500 m

    1 Bernard Lagat USA 3:34.77
    2 Rashid Ramzi BRN 3:35.00
    3 Shedrack Kibet Korir KEN 3:35.04
    4 Asbel Kipruto Kiprop KEN 3:35.24
    5 Tarek Boukensa ALG 3:35.26
    6 Antar Zerguelaine ALG 3:35.29
    7 Arturo Casado SPA 3:35.62
    8 Alan Webb USA 3:35.69
    9 Andrew Baddeley GBR 3:35.95
    10 Nicholas Willis NZL 3:36.13
    11 Bilal Mansour Ali BRN 3:36.44
    12 Sergio Gallardo SPA 3:37.03
    13 Juan Carlos Higuero SPA 3:38.43
    14 Youssef Baba MAR 3:38.78

    2007-08-29 Men's High jump

    1 Donald Thomas BAH 2.35
    2 Yaroslav Rybakov RUS 2.35
    3 Kyriakos Ioannou CYP 2.35
    4 Stefan Holm SWE 2.33
    5 Tomas Janku CZE 2.30
    5 Victor Moya CUB 2.30
    7 Eike Onnen GER 2.26
    8 Jaroslav Baba CZE 2.26
    9 Kabelo Kgosiemang BOT 2.26
    10 Tom Parsons GBR 2.26
    11 Michal Bieniek POL 2.21
    11 Andrey Silnov RUS 2.21
    13 Jesse Farias De Lima BRA 2.21
    14 Martyn Bernard GBR 2.21
    15 Karl Linus Thornblad SWE 2.16

    2007-08-30 Men's 200 m

    1 Tyson Gay USA 19.76
    2 Usain Bolt JAM 19.91
    3 Wallace Spearmon USA 20.05
    4 Rodney Martin USA 20.06
    5 Churandy Martina SUR 20.28
    6 Marvin Anderson JAM 20.28
    7 Christopher Williams JAM 20.57
    8 Anastasios Gousis GRE 20.75

    2007-08-30 Men's Long jump

    1 Irving Jahir Saladino PAN 8.57
    2 Andrew Howe ITA 8.47
    3 Dwight Phillips USA 8.30
    4 Olexiy Lukashevych UKR 8.25
    5 Godfrey Khotso Mokoena RSA 8.19
    6 James Beckford JAM 8.17
    7 Ndiss Kaba Badji SEN 8.01
    8 Ahmed Faiz Bin Marzouq KSA 7.98
    9 Christian Reif GER 7.95
    10 Miguel Pate USA 7.94
    11 Hussein Taher Al-Sabee KSA 7.84

    2007-08-31 Men's 400 m

    1 Jeremy Wariner USA 43.45
    2 Lashawn Merritt USA 43.96
    3 Angelo Taylor USA 44.32
    4 Chris Brown BAH 44.45
    5 Leslie Djhone FRA 44.59
    6 Tyler Christopher CAN 44.71
    7 Johan Wissman SWE 44.72
    8 Avard Moncur BAH 45.40

    2007-08-31 Men's 110 m Hurdles

    1 Xiang Liu CHN 12.95
    2 Terrence Trammell USA 12.99
    3 David Payne USA 13.02
    4 Dayron Robles CUB 13.15
    5 Dongpeng Shi CHN 13.19
    6 Serhiy Demydyuk UKR 13.22
    7 Jackson Quinonez SPA 13.33
    8 Maurice Wignall JAM 13.39

    2007-09-01 Men's Pole vault

    1 Brad Walker USA 5.86
    2 Romain Mesnil FRA 5.86
    3 Danny Ecker GER 5.81
    4 Igor Pavlov RUS 5.81
    5 Bjoern Otto GER 5.81
    6 Evgeniy Lukyanenko RUS 5.81
    7 Aleksandr Averbukh ISR 5.81
    8 Tim Lobinger GER 5.81
    9 Steven Hooker AUS 5.76
    10 Fabio Gomes Da Silva BRA 5.76
    11 Maksym Mazuryk UKR 5.76
    12 Denys Yurchenko UKR 5.66

    2007-09-01 Men's Decathlon

    1 Roman Sebrle CZE 8676
    2 Maurice Smith JAM 8644
    3 Dmitriy Karpov KAZ 8586
    4 Aleksey Drozdov RUS 8475
    5 Andre Niklaus GER 8371
    6 Aleksey Sysoyev RUS 8357
    7 Romain Barras FRA 8262
    8 Yordani Garcia CUB 8257
    9 Arthur Abele GER 8243
    10 Paul Terek USA 8120
    11 Hans Van Alphen BEL 8034
    12 Attila Zsivoczky HUN 8017
    13 Robert Jacob Arnold USA 8004
    14 Aleksandr Parkhomenko BLR 7984
    15 Francois Gourmet BEL 7974
    16 Andres Raja EST 7794
    17 Agustin Felix SPA 7749
    18 Alberto Juantorena CUB 7657
    19 Hiromasa Tanaka JAP 7629
    20 Josef Karas CZE 7625
    21 Kun-Woo Kim KOR 7531
    22 Norman Mueller GER 7344
    23 Hans Olav Uldal NOR 6698

    2007-09-01 Men's 4x100 m relay

    1 United States (Darvis Patton, Wallace Spearmon, Tyson Gay, Leroy Dixon) USA 37.78
    2 Jamaica (Marvin Anderson, Usain Bolt, Nesta Carter, Asafa Powell) JAM 37.89
    3 Great Britain (Christian Malcolm, Craig Pickering, Marlon Devonish, Mark Lewis-Francis) GBR 37.90
    4 Brazil (Vicente Lenilson De Lima, Rafael Ribeiro, Basilio De Moraes, Sandro Viana) BRA 37.99
    5 Japan (Naoki Tsukahara, Shingo Suetsugu, Shinji Takahira, Nobuharu Asahara) JAP 38.03
    6 Germany (Ronny Ostwald, Tobias Unger, Alexandre Kosenkow, Julian Reus) GER 38.62

    2007-09-01 Men's 50 km walk

    1 Nathan Deakes AUS 3:43:53
    2 Yohan Diniz FRA 3:44:22
    3 Alex Schwazer ITA 3:44:38
    4 Denis Nizhegorodov RUS 3:46:57
    5 Erik Tysse NOR 3:51:52
    6 Mikel Odriozola SPA 3:55:19
    7 Chao Sun CHN 3:55:43
    8 Trond Nymark NOR 3:57:22
    9 Horacio Nava MEX 3:58:17
    10 Jarkko Kinnunen FIN 3:58:22
    11 Antti Kempas FIN 3:59:34
    12 Donatas Skarnulis LTU 3:59:48
    13 Eddy Riva FRA 4:00:44
    14 David Boulanger FRA 4:01:30
    15 Antonio Pereira POR 4:02:09
    16 Ken Akashi JAP 4:02:31
    17 Yusuke Yachi JAP 4:05:21
    18 Diego Cafagna ITA 4:06:03
    19 Tim Berrett CAN 4:06:47
    20 Jesus Sanchez MEX 4:07:14
    21 Grzegorz Sudol POL 4:07:48
    22 Milos Batovsky SVK 4:08:22
    23 Nenad Filipovic SCG 4:12:11
    24 Chris Erickson AUS 4:13:00
    25 Konstadinos Stefanopoulos GRE 4:14:22
    ...

    2007-09-02 Men's 800 m

    1 Alfred Kirwa Yego KEN 1:47.09
    2 Gary Reed CAN 1:47.10
    3 Yuriy Borzakovskiy RUS 1:47.39
    4 Abraham Chepkirwok UGA 1:47.41
    5 Wilfred Bungei KEN 1:47.42
    6 Amine Laalou MAR 1:47.45
    7 Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:47.52
    8 Mohammed Al-Salhi KSA 1:47.58

    2007-09-02 Men's 5000 m

    1 Bernard Lagat USA 13:45.87
    2 Eliud Kipchoge KEN 13:46.00
    3 Moses Ndiema Kipsiro UGA 13:46.75
    4 Matthew Tegenkamp USA 13:46.78
    5 Tariku Bekele ETH 13:47.33
    6 Mohammed Farah GBR 13:47.54
    7 Jesus Espana SPA 13:50.55
    8 Abreham Cherkos ETH 13:51.01
    9 Felix Kikwai Kibore QAT 13:51.18
    10 Ali Abdallah ERA 13:52.69
    11 Adam Goucher USA 13:53.17
    12 Hicham Bellani MAR 13:55.44
    13 Craig Mottram AUS 13:56.24
    14 Juan Luis Barrios MEX 13:59.86
    15 Benjamin Limo KEN 14:01.25

    2007-09-02 Men's Javelin throw

    1 Tero Pitkamaki FIN 90.33
    2 Andreas Thorkildsen NOR 88.61
    3 Breaux Greer USA 86.21
    4 Vadims Vasilevskis LAT 85.19
    5 Alexandr Ivanov RUS 85.18
    6 John Robert Oosthuizen RSA 84.52
    7 Igor Janik POL 83.38
    8 Tero Jarvenaa FIN 82.10
    9 Guillermo Martinez CUB 82.03
    10 Magnus Arvidsson SWE 81.98
    11 Eriks Rags LAT 80.01
    12 Teemu Wirkkala FIN 78.01

    2007-09-02 Men's 4x400 m relay

    1 United States (Jeremy Wariner, Darold Williamson, Angelo Taylor, Lashawn Merritt) USA 2:55.56
    2 Bahamas (Chris Brown, Andrae Williams, Michael Mathieu, Avard Moncur) BAH 2:59.18
    3 Poland (Kacper Kozlowski, Marcin Marciniszyn, Daniel Dabrowski, Marek Plawgo) POL 3:00.05
    4 Jamaica (Sanjay Ayre, Leford Green, Ricardo Chambers, Michael Blackwood) JAM 3:00.76
    5 Russia (Denis Alekseyev, Konstantin Svechkar, Vladislav Frolov, Maksim Dyldin) RUS 3:01.62
    6 Great Britain (Martyn Rooney, Richard Buck, Robert Tobin, Andrew Steele) GBR 3:02.94
    7 Dominican Republic (Arismendy Peguero, Carlos Santa, Yoel Tapia, Felix Sanchez) DOM 3:03.56
    8 Germany (Bastian Swillims, Kamghe Gaba, Simon Kirch, Ingo Schultz) GER 3:07.40

    Women

    2007-08-25 Women's 10000 m

    1 Tirunesh Dibaba ETH 31:55.41
    2 Hewan Abeylegesse TUR 31:59.40
    3 Kara Goucher USA 32:02.05
    4 Joanne Pavey GBR 32:03.81
    5 Kimberley Smith NZL 32:06.89
    6 Deena Kastor USA 32:24.58
    7 Ejegayehu Dibaba ETH 32:30.44
    8 Philes Ongori KEN 32:30.74
    9 Emily Chebet UGA 32:31.21
    10 Kayoko Fukushi JAP 32:32.85
    11 Nathalie De Vos BEL 32:38.60
    12 Inga Abitova RUS 32:40.39
    13 Katie McGregor USA 32:44.76
    14 Megumi Kinukawa JAP 32:45.19
    15 Akane Wakita JAP 32:48.68
    16 Asmae Leghzaoui MAR 32:51.30
    17 Benita Johnson AUS 32:55.94
    18 Aheza Kiros ETH 33:06.60
    19 Evelyne Wambui Nganga KEN 33:17.12

    2007-08-26 Women's Shot put

    1 Valerie Vili NZL 20.54
    2 Nadzeya Ostapchuk BLR 20.48
    3 Nadine Kleinert-Schmitt GER 19.77
    4 Ling Li CHN 19.38
    5 Petra Lammert GER 19.33
    6 Meiju Li CHN 18.83
    7 Lijiao Gong CHN 18.66
    8 Chiara Rosa ITA 18.39
    9 Anna Omarova RUS 18.20
    10 Yanina Karolchyk-Pravalinskay BLR 18.17

    2007-08-26 Women's Heptathlon

    1 Carolina Klueft SWE 7032
    2 Lyudmila Blonska UKR 6832
    3 Kelly Sotherton GBR 6510
    4 Jessica Ennis GBR 6469
    5 Lilli Schwarzkopf GER 6439
    6 Austra Skujyte LTU 6380
    7 Jennifer Oeser GER 6378
    8 Nataliya Dobrynska UKR 6327
    9 Marie Collonville FRA 6244
    10 Anna Bogdanova RUS 6243
    11 Ida Marcussen NOR 6226
    12 Kylie Wheeler AUS 6184
    13 Sonja Kesselschlaeger GER 6149
    14 Jolanda Keizer NED 6102
    15 Karolina Tyminska POL 6092

    2007-08-27 Women's 100 m

    1 Veronica Campbell-Brown JAM 11.01
    2 Lauryn Williams USA 11.01
    3 Carmelita Jeter USA 11.02
    4 Torri Edwards USA 11.05
    5 Kim Gevaert BEL 11.05
    6 Christine Arron FRA 11.08
    7 Kerron Stewart JAM 11.12
    8 Oludamola Osayomi NGR 11.26

    2007-08-27 Women's 3000 m Steeplechase

    1 Yekaterina Volkova RUS 9:06.57
    2 Tatyana Petrova RUS 9:09.19
    3 Eunice Jepkorir KEN 9:20.09
    4 Ruth Bisibori Nyangau KEN 9:25.25
    5 Sophie Duarte FRA 9:27.51
    6 Cristina Casandra ROM 9:29.63
    7 Gulnara Samitova-Galkina RUS 9:30.24
    8 Rosa Morato SPA 9:36.84
    9 Hanane Ouhaddou MAR 9:37.87
    10 Roisin McGettigan IRL 9:39.80
    11 Veerle Dejaeghere BEL 9:40.10
    12 Fionnuala Britton IRL 9:48.09
    13 Sara Moreira POR 10:00.40
    14 Mardrea Hyman JAM 10:16.24

    2007-08-28 Women's 800 m

    1 Janeth Jepkosgei KEN 1:56.04
    2 Hasna Benhassi MAR 1:56.99
    3 Mayte Martinez SPA 1:57.62
    4 Olga Kotlyarova RUS 1:58.22
    5 Brigita Langerholc SLO 1:58.52
    6 Sviatlana Usovich BLR 1:58.92
    7 Svetlana Klyuka RUS 2:00.90

    2007-08-28 Women's Long jump

    1 Tatyana Lebedeva RUS 7.03
    2 Lyudmila Kolchanova RUS 6.92
    3 Tatyana Kotova RUS 6.90
    4 Naide Gomes POR 6.87
    5 Bianca Kappler GER 6.81
    6 Maurren Higa Maggi BRA 6.80
    7 Keila Costa BRA 6.69
    8 Brittney Reese USA 6.60
    9 Anju Bobby George IND 6.53
    10 Tianna Madison USA 6.47
    11 Viktoriya Rybalko UKR 6.45
    12 Jana Veldakova SVK 6.21

    2007-08-28 Women's Pole vault

    1 Yelena Isinbayeva RUS 4.80
    2 Katerina Badurova CZE 4.75
    3 Svetlana Feofanova RUS 4.75
    4 Monika Pyrek POL 4.75
    5 Vanessa Boslak FRA 4.70
    6 Yuliya Golubchikova RUS 4.65
    6 Fabiana Murer BRA 4.65
    8 Anna Rogowska POL 4.60
    9 Tatyana Polnova RUS 4.60
    10 Jennifer Stuczynski USA 4.50
    11 Kym Howe-Nadin AUS 4.50

    2007-08-29 Women's 400 m

    1 Christine Ohuruogu GBR 49.61
    2 Nicola Sanders GBR 49.65
    3 Novlene Williams JAM 49.66
    4 Ana Guevara MEX 50.16
    5 DeeDee Trotter USA 50.17
    6 Natalya Antyukh RUS 50.33
    7 Ilona Usovich BLR 50.54
    8 Mary Wineberg USA 50.96

    2007-08-29 Women's 100 m Hurdles

    1 Michelle Perry USA 12.46
    2 Perdita Felicien CAN 12.49
    3 Delloreen Ennis-London JAM 12.50
    4 Susanna Kallur SWE 12.51
    5 Virginia Powell USA 12.55
    6 Lolo Jones USA 12.62
    7 Vonette Dixon JAM 12.64
    8 Angela Whyte CAN 12.66

    2007-08-29 Women's Discus throw

    1 Franka Dietzsch GER 66.61
    x Darya Pishchalnikova RUS 65.78
    2 Yarelis Barrios CUB 63.90
    3 Nicoleta Grasu ROM 63.40
    4 Taifeng Sun CHN 63.22
    5 Olena Antonova UKR 62.41
    6 Joanna Wisniewska POL 61.35
    7 Natalya Fokina-Semenova UKR 61.17
    8 Xuejun Ma CHN 59.37
    9 Irina Yatchenko BLR 58.67
    10 Yania Ferrales CUB 58.20
    11 Melina Robert-Michon FRA 57.81

    2007-08-30 Women's 400 m Hurdles

    1 Jana Rawlinson AUS 53.31
    2 Yuliya Pechonkina RUS 53.50
    3 Anna Jesien POL 53.92
    4 Nickiesha Wilson JAM 54.10
    5 Xiaoxiao Huang CHN 54.15
    6 Yevgeniya Isakova RUS 54.50
    7 Tiffany Ross-Williams USA 54.63
    8 Tasha Danvers-Smith GBR 54.94

    2007-08-30 Women's Hammer throw

    1 Betty Heidler GER 74.76
    2 Yipsi Moreno CUB 74.74
    3 Wenxiu Zhang CHN 74.39
    4 Kamila Skolimowska POL 73.75
    5 Yelena Konevtseva RUS 72.45
    6 Eileen O'Keeffe IRL 70.93
    7 Clarissa Claretti ITA 70.74
    8 Manuela Montebrun FRA 70.36
    9 Arasay Thondike CUB 70.20
    x Gulfiya Khanafeyeva RUS 69.08
    10 Ivana Brkljacic CRO 68.16
    11 Yunaika Crawford CUB 67.56

    2007-08-31 Women's 200 m

    1 Allyson Felix USA 21.81
    2 Veronica Campbell-Brown JAM 22.34
    3 Susanthika Jayasinghe SRI 22.63
    4 Torri Edwards USA 22.65
    5 Sanya Richards USA 22.70
    6 Aleen Bailey JAM 22.72
    7 LaShauntea Moore USA 22.97
    8 Cydonie Mothersill CAY 23.08

    2007-08-31 Women's Triple jump

    1 Yargelis Savigne CUB 15.28
    2 Tatyana Lebedeva RUS 15.07
    3 Hrysopiyi Devetzi GRE 15.04
    4 Anna Pyatykh RUS 14.88
    5 Marija Sestak SLO 14.72
    6 Magdelin Martinez ITA 14.71
    7 Olha Saladuha UKR 14.60
    8 Limei Xie CHN 14.50
    9 Keila Costa BRA 14.40
    10 Olesya Bufalova RUS 14.39
    11 Olga Rypakova KAZ 14.32
    12 Dana Veldakova SVK 14.09

    2007-08-31 Women's Javelin throw

    1 Barbora Spotakova CZE 67.07
    2 Christina Obergfoell GER 66.46
    3 Steffi Nerius GER 64.42
    4 Nikola Brejchova CZE 63.73
    5 Savva Lika GRE 63.13
    6 Sonia Bisset CUB 61.74
    7 Mariya Abakumova RUS 61.43
    8 Linda Stahl GER 61.03
    9 Barbara Madejczyk POL 58.37
    10 Olha Ivankova UKR 57.87
    11 Felicia Tilea-Moldovan ROM 55.71
    12 Paula Tarvainen FIN 53.50

    2007-08-31 Women's 20 km walk

    1 Olga Kaniskina RUS 1:30:09
    2 Tatyana Shemyakina RUS 1:30:42
    3 Maria Vasco SPA 1:30:47
    4 Kjersti Platzer NOR 1:31:24
    5 Susana Feitor POR 1:32:01
    6 Claudia Stef ROM 1:32:47
    7 Ines Henriques POR 1:33:06
    8 Sabine Zimmer GER 1:33:23
    9 Tatyana Sibileva RUS 1:33:29
    10 Mayumi Kawasaki JAP 1:33:35
    11 Vera Santos POR 1:34:28
    12 Maria Jose Poves SPA 1:35:06
    13 Beatriz Pascual SPA 1:35:13
    14 Melanie Seeger GER 1:35:30
    15 Hongjuan Song CHN 1:35:44
    16 Elena Ginko BLR 1:35:59
    17 Olive Loughnane IRL 1:36:00
    18 Zuzana Malikova SVK 1:36:26
    19 Hong Liu CHN 1:36:40
    20 Barbora Dibelkova CZE 1:36:45
    21 Marie Polli SWI 1:36:54
    22 Sonata Milusauskaite LTU 1:37:28
    23 Sylwia Korzeniowska POL 1:37:38
    24 Maria Galikova SVK 1:38:54
    25 Johanna Jackson GBR 1:39:34
    ...

    2007-09-01 Women's 5000 m

    1 Meseret Defar ETH 14:57.91
    2 Vivian Cheruiyot KEN 14:58.50
    3 Priscah Jepleting Cherono KEN 14:59.21
    4 Sylvia Jebiwott Kibet KEN 14:59.26
    5 Hewan Abeylegesse TUR 15:00.88
    6 Meselech Melkamu ETH 15:01.42
    7 Jennifer Rhines USA 15:03.09
    8 Shalane Flanagan USA 15:03.86
    9 Joanne Pavey GBR 15:04.77
    10 Gelete Burika ETH 15:07.46
    11 Mariya Konovalova RUS 15:09.71
    12 Silvia Weissteiner ITA 15:11.81
    13 Volha Kravtsova BLR 15:11.82
    14 Kayoko Fukushi JAP 15:19.40
    15 Jessica Augusto POR 15:24.93

    2007-09-01 Women's 4x100 m relay

    1 United States (Lauryn Williams, Allyson Felix, Mikele Barber, Torri Edwards) USA 41.98
    2 Jamaica (Sheri-Ann Brooks, Kerron Stewart, Simone Facey, Veronica Campbell-Brown) JAM 42.01
    3 Belgium (Olivia Borlee, Hanna Marien, Elodie Ouedraogo, Kim Gevaert) BEL 42.75
    4 Great Britain (Laura Turner, Montell Douglas, Emily Freeman, Joice Maduaka) GBR 42.87
    5 Russia (Yekaterina Grigoryeva, Natalya Rusakova, Yulia Gushchina, Yevgeniya Polyakova) RUS 42.97
    6 Belarus (Nastassiya Shuliak, Natallia Safronnikava, Alena Neumiarzhytskaya, Oksana Dragun) BLR 43.37
    7 Germany (Katja Wakan, Cathleen Tschirch, Johanna Kedzierski, Verena Sailer) GER 43.51
    8 Poland (Marta Jeschke, Daria Korczynska, Dorota Jedrusinska, Ewelina Klocek) POL 43.57

    2007-09-02 Women's 1500 m

    1 Maryam Yusuf Jamal BRN 3:58.75
    x Yelena Soboleva RUS 3:58.99
    2 Iryna Lishchynska UKR 4:00.69
    3 Daniela Yordanova BUL 4:00.82
    4 Selsouli Mariem Alaoui MAR 4:01.52
    5 Viola Kibiwot KEN 4:02.10
    x Yuliya Fomenko RUS 4:02.46
    6 Agnes Samaria NAM 4:07.61
    7 Nataliya Panteleeva RUS 4:07.82
    8 Lidia Chojecka POL 4:08.64
    9 Nataliya Tobias UKR 4:10.56
    10 Iris Maria Fuentes-Pila SPA 4:14.00

    2007-09-02 Women's High jump

    1 Blanka Vlasic CRO 2.05
    2 Antonietta Di Martino ITA 2.03
    2 Anna Chicherova RUS 2.03
    4 Yelena Slesarenko RUS 2.00
    5 Yekaterina Savchenko RUS 2.00
    6 Ruth Beitia SPA 1.97
    7 Emma Green SWE 1.94
    7 Marina Aitova KAZ 1.94
    7 Vita Palamar UKR 1.94
    7 Melanie Skotnik FRA 1.94
    7 Kajsa Bergqvist SWE 1.94
    12 Amy Acuff USA 1.94
    13 Miruna Mataoanu ROM 1.90
    14 Tia Hellebaut BEL 1.90
    15 Barbora Lalakova CZE 1.90
    15 Levern Spencer LCA 1.90

    2007-09-02 Women's 4x400 m relay

    1 United States (DeeDee Trotter, Allyson Felix, Mary Wineberg, Sanya Richards) USA 3:18.55
    2 Jamaica (Shericka Williams, Shereefa Lloyd, Davita Prendagast, Novlene Williams) JAM 3:19.73
    3 Great Britain (Christine Ohuruogu, Marilyn Okoro, Lee McConnell, Nicola Sanders) GBR 3:20.04
    4 Russia (Lyudmila Litvinova, Natalya Nazarova, Tatyana Veshkurova, Natalya Antyukh) RUS 3:20.25
    5 Belarus (Yulyana Yushchanka, Iryna Khliustava, Ilona Usovich, Sviatlana Usovich) BLR 3:21.88
    6 Poland (Zuzanna Radecka, Grazyna Prokopek, Ewelina Setowska-Drick, Anna Jesien) POL 3:26.49
    7 Cuba (Aymee Martinez, Daimí Pernía, Zulia Calatayud, Indira Terrero) CUB 3:27.05
    8 Mexico (Zudlikey Rodriguez, Gabriela Medina, Nallely Vela, Ana Guevara) MEX 3:29.14

    2007-09-02 Women's Marathon

    1 Catherine Ndereba KEN 2:30:37
    2 Chunxiu Zhou CHN 2:30:45
    3 Reiko Tosa JAP 2:30:55
    4 Xiaolin Zhu CHN 2:31:21
    5 Lidia Simon ROM 2:31:26
    6 Kiyoko Shimahara JAP 2:31:40
    7 Rita Jeptoo Sitienei KEN 2:32:03
    8 Edith Masai KEN 2:32:22
    9 Mara Yamauchi GBR 2:32:55
    10 Lyubov Morgunova RUS 2:33:41
    11 Shujing Zhang CHN 2:33:46
    12 Gulnara Vygovskaya RUS 2:33:57
    13 Nina Rillstone NZL 2:33:58
    14 Mari Ozaki JAP 2:35:04
    15 Madaia Perez MEX 2:35:17
    16 Salem Souad Ait ALG 2:35:29
    17 Anna Incerti ITA 2:36:36
    18 Yumiko Hara JAP 2:36:40
    19 Tracey Morris GBR 2:36:40
    20 Melanie Kraus GER 2:37:20
    21 Weiwei Sun CHN 2:37:53
    22 Magarsa Assale Tafa ETH 2:38:01
    23 Yasuko Hashimoto JAP 2:38:36
    24 Rose Cheruiyot KEN 2:38:56
    25 Hellen Jemaiyo Kimutai KEN 2:39:14
    26 Deborah Toniolo ITA 2:39:46
    46 Eleni Donta GRE 2:50:59
    50 Yeoryia Abatzidou GRE 2:59:22
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 03-08-13 στις 13:40
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  3. #13
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.909
    Blog Entries
    5

    2009 BERLIN

    Men

    2009-08-15 Men's Shot put

    1 Christian Cantwell USA 22.03
    2 Tomasz Majewski POL 21.91
    3 Ralf Bartels GER 21.37
    4 Reese Hoffa USA 21.28
    5 Adam Nelson USA 21.11
    6 Pavel Lyzhyn BLR 20.98
    7 Andrei Mikhnevich BLR 20.74
    8 Miroslav Vodovnik SLO 20.50
    9 Hamza Alic BIH 20.00
    10 Pavel Sofin RUS 19.89
    11 Carl Myerscough GBR 18.42

    2009-08-15 Men's 20 km walk

    DQ Valeriy Borchin RUS 1:18:41
    2 Hao Wang CHN 1:19:06
    3 Eder Sanchez MEX 1:19:22
    4 Giorgio Rubino ITA 1:19:50
    5 Luis Lopez COL 1:20:03
    6 Jared Tallent AUS 1:20:27
    7 Erik Tysse NOR 1:20:38
    8 Jesus Sanchez MEX 1:20:52
    9 Matej Toth SVK 1:21:13
    10 Joao Vieira POR 1:21:43
    11 Koichiro Morioka JAP 1:21:48
    12 Jianbo Li CHN 1:21:54
    13 Yafei Zhu CHN 1:21:56
    14 Andre Hohne GER 1:21:59
    15 Robert Heffernan IRL 1:22:09
    16 Jose Ignacio Diaz SPA 1:22:12
    17 Andrey Krivov RUS 1:22:19
    18 Luke Adams AUS 1:22:37
    19 Hassanine Sebei TUN 1:22:52
    20 Babubhai Panucha IND 1:23:06
    21 Jean-Jacques Nkouloukidi ITA 1:23:07
    22 Dzianis Simanovich BLR 1:23:36
    23 Rolando Saquipay ECU 1:23:51
    24 Juan Manuel Molina SPA 1:24:00
    25 Chil-sung Park KOR 1:24:01
    26 Artur Brzozowski POL 1:24:17
    27 Sergio Vieira POR 1:24:32
    28 Pedro Daniel Gomez MEX 1:24:39
    29 Yerko Araya CHI 1:24:49
    30 Isamu Fujisawa JAP 1:25:12
    ...

    2009-08-16 Men's 100 m

    1 Usain Bolt JAM 9.58
    2 Tyson Gay USA 9.71
    3 Asafa Powell JAM 9.84
    4 Daniel Bailey ANT 9.93
    5 Richard Thompson TRI 9.93
    6 Dwain Chambers GBR 10.00
    7 Marc Burns TRI 10.00
    8 Darvis Patton USA 10.34

    2009-08-17 Men's 10000 m

    1 Kenenisa Bekele ETH 26:46.31
    2 Zersenay Tadesse ERA 26:50.12
    3 Moses Ndiema Masai KEN 26:57.39
    4 Imane Merga ETH 27:15.94
    5 Bernard Kiprop Kipyego KEN 27:18.47
    6 Dathan Ritzenhein USA 27:22.28
    7 Micah Kipkemboi Kogo KEN 27:26.33
    8 Galen Rupp USA 27:37.99
    9 Kidane Tadasse ERA 27:41.50
    10 Gebre-Egziabher Gebremariam ETH 27:44.04
    11 Ahmad Hassan Abdullah QAT 27:45.03
    12 Teklemariam Medhin ERA 27:58.89
    13 Fabiano Joseph Naasi TAN 28:04.32
    14 Juan Carlos Romero MEX 28:09.78
    15 Carles Castillejo SPA 28:09.89
    16 Dickson Marwa Mkami TAN 28:18.00
    17 Tim Nelson USA 28:18.04
    18 Juan Luis Barrios MEX 28:31.40
    19 Surendra Kumar Singh IND 28:35.51
    20 Anatoliy Rybakov RUS 28:42.28
    21 Ezekiel Jafari TAN 28:45.34
    22 Martin Kitiyo Toroitich UGA 28:49.49
    23 Rui Pedro Silva POR 28:51.40
    24 David Mcneill AUS 29:18.59
    25 Yuki Iwai JAP 29:24.12

    2009-08-17 Men's Hammer throw

    1 Primož Kozmus SLO 80.84
    2 Szymon Ziolkowski POL 79.30
    3 Aleksey Zagornyi RUS 78.09
    4 Krisztian Pars HUN 77.45
    5 Sergej Litvinov GER 76.58
    6 Markus Esser GER 76.27
    7 Andras Haklits CRO 76.26
    8 Pavel Kryvitski BLR 76.00
    9 Nicola Vizzoni ITA 73.70
    10 Libor Charfreitag SVK 72.63
    11 Dilshod Nazarov TAD 71.69

    2009-08-18 Men's 400 m Hurdles

    1 Kerron Clement USA 47.91
    2 Javier Culson PUR 48.09
    3 Bershawn Jackson USA 48.23
    4 Jehue Gordon TRI 48.26
    5 Periklis Iakovakis GRE 48.42
    6 Danny McFarlane JAM 48.65
    7 David Greene GBR 48.68
    8 Felix Sanchez DOM 50.11

    2009-08-18 Men's 3000 m Steeplechase

    1 Ezekiel Kemboi KEN 8:00.43
    2 Richard Kipkemboi Mateelong KEN 8:00.89
    3 Bouabdallah Tahri FRA 8:01.18
    4 Paul Kipsiele Koech KEN 8:01.26
    5 Yacob Jarso ETH 8:12.13
    6 Roba Gary ETH 8:12.40
    7 Brimin Kiprop Kipruto KEN 8:12.61
    8 Jukka Keskisalo FIN 8:14.47
    9 Eliseo Martin SPA 8:16.51
    10 Tareq Mubarak Taher BRN 8:17.08
    11 Benjamin Kiplagat UGA 8:17.82
    12 Abubaker Ali Kamal QAT 8:19.72
    13 Ruben Ramolefi RSA 8:32.54
    14 Mustafa Mohamed SWE 8:35.77
    x Jamel Chatbi MAR DNS

    2009-08-18 Men's Triple jump

    1 Phillips Idowu GBR 17.73
    2 Nelson Evora POR 17.55
    3 Alexis Copello CUB 17.36
    4 Leevan Sands BAH 17.32
    5 Arnie David Girat CUB 17.26
    6 Yanxi Li CHN 17.23
    7 Igor Spasovkhodskiy RUS 16.91
    8 Jadel Gregorio BRA 16.89
    9 Momchil Karailiev BUL 16.82
    10 Nathan Douglas GBR 16.79
    11 Teddy Tamgho FRA 16.79
    12 Dmitriy Valyukevich SVK 16.54

    2009-08-19 Men's 1500 m

    1 Youssef Saad Kamel BRN 3:35.93
    2 Deresse Mekonnen ETH 3:36.01
    3 Bernard Lagat USA 3:36.20
    4 Asbel Kipruto Kiprop KEN 3:36.47
    5 Augustine Kiprono Choge KEN 3:36.53
    6 Mohamed Moustaoui MAR 3:36.57
    7 Mehdi Baala FRA 3:36.99
    8 Lopez Lomong USA 3:37.62
    9 Bilal Mansour Ali BRN 3:37.72
    10 Amine Laalou MAR 3:37.83
    11 Abdelati Iguider MAR 3:38.35
    12 Leonel Manzano USA 3:40.05

    2009-08-19 Men's Discus throw

    1 Robert Harting GER 69.43
    2 Piotr Malachowski POL 69.15
    3 Gerd Kanter EST 66.88
    4 Virgilijus Alekna LTU 66.36
    5 Casey Malone USA 66.06
    6 Zoltan Kovago HUN 65.17
    7 Bogdan Pishchalnikov RUS 65.02
    8 Gerhard Mayer AUT 63.17
    9 Omar Ahmed El Ghazaly EGY 62.83
    10 Mario Pestano SPA 62.76
    11 Jarred Rome USA 62.47
    12 Frantz Kruger FIN 59.77

    2009-08-20 Men's 200 m

    1 Usain Bolt JAM 19.19
    2 Alonso Edward PAN 19.81
    3 Wallace Spearmon USA 19.85
    4 Shawn Crawford USA 19.89
    5 Steve Mullings JAM 19.98
    6 Charles Clark USA 20.39
    7 Ramil Guliyev AZE 20.61
    8 David Alerte FRA 20.68

    2009-08-20 Men's 110 m Hurdles

    1 Ryan Brathwaite BAR 13.14
    2 Terrence Trammell USA 13.15
    3 David Payne USA 13.15
    4 William Sharman GBR 13.30
    5 Maurice Wignall JAM 13.31
    6 Petr Svoboda CZE 13.38
    7 Dwight Thomas JAM 13.56
    8 Wei Ji CHN 13.57

    2009-08-20 Men's Decathlon

    1 Trey Hardee USA 8790
    2 Leonel Suarez CUB 8640
    3 Aleksandr Pogorelov RUS 8528
    4 Oleksiy Kasyanov UKR 8479
    5 Alexey Sysoev RUS 8454
    6 Pascal Behrenburg GER 8439
    7 Nicklas Wiberg SWE 8406
    8 Yordani Garcia CUB 8387
    9 Yunior Diaz CUB 8357
    10 Andrei Krauchanka BLR 8281
    11 Roman Sebrle CZE 8266
    12 Romain Barras FRA 8204
    13 Larbi Bouraada ALG 8171
    14 Willem Coertzen RSA 8146
    15 Andres Raja EST 8119
    16 Norman Mueller GER 8096
    17 Vasiliy Kharlamov RUS 8065
    18 Ashton Eaton USA 8061
    19 Eugene Martineau NED 8055
    20 Ingmar Vos NED 8009
    21 Dmitriy Karpov KAZ 7952
    22 Nadir El Fassi FRA 7922
    23 Brent Newdick NZL 7915
    24 Jake Arnold USA 7837
    25 Daniel Almgren SWE 7803
    26 Daisuke Ikeda JAP 7788
    27 Moritz Cleve GER 7777
    28 Yevhen Nikitin UKR 7710
    29 Mateo Sossah FRA 7682
    30 Simon Walter SWI 7649
    31 Attila Szabo HUN 7610
    32 Agustin Felix SPA 7539
    33 Mikk-Mihkel Arro EST 7528
    34 Atis Vaisjuns LAT 7507

    2009-08-21 Men's 400 m

    1 Lashawn Merritt USA 44.06
    2 Jeremy Wariner USA 44.60
    3 Renny Quow TRI 45.02
    4 Tabarie Henry VIM 45.42
    5 Chris Brown BAH 45.47
    6 David Gillick IRL 45.53
    7 Michael Bingham GBR 45.56
    8 Leslie Djhone FRA 45.90

    2009-08-21 Men's High jump

    1 Yaroslav Rybakov RUS 2.32
    2 Kyriakos Ioannou CYP 2.32
    3 Raul-Roland Spank GER 2.32
    3 Sylwester Bednarek POL 2.32
    5 Jaroslav Baba CZE 2.23
    5 Mickael Hanany FRA 2.23
    5 Martijn Nuyens NED 2.23
    5 Karl Linus Thornblad SWE 2.23
    9 Andra Manson USA 2.23
    10 Ivan Ukhov RUS 2.23
    11 Giulio Ciotti ITA 2.23
    11 Keith Moffatt USA 2.23
    13 Kabelo Kgosiemang BOT 2.18

    2009-08-21 Men's 50 km walk

    1 Sergey Kirdyapkin RUS 3:38:35
    2 Trond Nymark NOR 3:41:16
    3 Jesus Angel Garcia SPA 3:41:37
    4 Grzegorz Sudol POL 3:42:34
    5 Andre Hoehne GER 3:43:19
    6 Luke Adams AUS 3:43:39
    7 Jared Tallent AUS 3:44:50
    8 Marco De Luca ITA 3:46:31
    9 Jarkko Kinnunen FIN 3:47:36
    10 Matej Toth SVK 3:48:35
    11 Faguang Xu CHN 3:48:52
    12 Yohan Diniz FRA 3:49:03
    13 Jesus Sanchez MEX 3:50:55
    14 Donatas Skarnulis LTU 3:50:56
    15 Chengliang Zhao CHN 3:53:06
    16 Oleksiy Shelest UKR 3:54:03
    17 Tadas Suskevicius LTU 3:54:29
    18 Koichiro Morioka JAP 3:56:21
    19 Horacio Nava MEX 3:56:26
    20 Herve Davaux FRA 3:57:10
    21 Andreas Gustafsson SWE 3:57:53
    22 Rafal Augustyn POL 3:58:30
    23 Augusto Cardoso POR 3:59:10
    ...

    2009-08-22 Men's Long jump

    1 Dwight Phillips USA 8.54
    2 Godfrey Khotso Mokoena RSA 8.47
    3 Mitchell Watt AUS 8.37
    4 Fabrice Lapierre AUS 8.21
    5 Greg Rutherford GBR 8.17
    6 Salim Sdiri FRA 8.07
    7 Gable Garenamotse BOT 8.06
    8 Christopher Tomlinson GBR 8.06
    9 Brian Johnson USA 7.86
    10 Yahya Berrabah MAR 7.83
    11 Louis Tsatoumas GRE 7.59
    xx Irving Saladino PAN

    2009-08-22 Men's Pole vault

    1 Steven Hooker AUS 5.90
    2 Romain Mesnil FRA 5.85
    3 Renaud Lavillenie FRA 5.80
    4 Maksym Mazuryk UKR 5.75
    5 Alexander Gripich RUS 5.75
    6 Damiel Dossevi FRA 5.75
    7 Giuseppe Gibilisco ITA 5.65
    7 Alexander Straub GER 5.65
    7 Steven Lewis GBR 5.65
    10 Daichi Sawano JAP 5.50
    10 Viktor Chistiakov RUS 5.50
    11 Alhaji Jeng SWE 5.50
    x Kevin Rans BEL 5.50
    12 Malte Mohr GER 5.50

    2009-08-22 Men's 4x100 m relay

    1 Jamaica (Steve Mullings, Michael Frater, Usain Bolt, Asafa Powell) JAM 37.31
    2 Trinidad and Tobago (Darrel Brown, Marc Burns, Emmanuel Callander, Richard Thompson) TRI 37.62
    3 Great Britain (Simeon Williamson, Tyrone Edgar, Marlon Devonish, Harry Aikines-Aryeetey) GBR 38.02
    4 Japan (Masashi Eriguchi, Naoki Tsukahara, Shinji Takahira, Kenji Fujimitsu) JAP 38.30
    5 Canada (Sam Effah, Oluseyi Smith, Jared Connaughton, Bryan Barnett) CAN 38.39
    6 Italy (Roberto Donati, Simone Collio, Emanuele Di Gregorio, Fabio Cerutti) ITA 38.54
    7 Brazil (Vicente Lenilson De Lima, Sandro Viana, Basilio De Moraes, Jose Carlos Moreira) BRA 38.56
    8 France (Ronald Pognon, Martial Mbandjock, Eddy De Lepine, Christophe Lemaitre) FRA 39.21

    2009-08-22 Men's Marathon

    1 Abel Kirui KEN 2:06:54
    2 Emmanuel Kipchirchir Mutai KEN 2:07:48
    3 Tsegay Kebede ETH 2:08:35
    4 Yemane Tsegay ETH 2:08:42
    5 Robert Kipkoech Cheruiyot KEN 2:10:46
    6 Atsushi Sato JAP 2:12:05
    7 Adil Ennani MAR 2:12:12
    8 Jose Manuel Martinez SPA 2:14:04
    9 Jose Moreira POR 2:14:05
    10 Luis Feiteira POR 2:14:06
    11 Masaya Shimizu JAP 2:14:06
    12 Norman Dlomo RSA 2:14:39
    13 Fernando Silva POR 2:14:48
    14 Satoshi Irifune JAP 2:14:54
    15 Dejene Yirdaw ETH 2:15:09
    16 Marilson Dos Santos BRA 2:15:13
    17 Johannes Kekana RSA 2:15:28
    18 Andre Pollmaecher GER 2:15:36
    19 Adriano Bastos BRA 2:15:39
    20 Oleg Kulkov RUS 2:15:40
    21 Martin Dent AUS 2:16:05
    22 Coolboy Ngamole RSA 2:16:20
    23 Jose De Souza BRA 2:16:40
    24 Daniel Browne USA 2:16:49
    25 Reid Coolsaet CAN 2:16:53
    ...

    2009-08-23 Men's 800 m

    1 Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:45.29
    2 Alfred Kirwa Yego KEN 1:45.35
    3 Youssef Saad Kamel BRN 1:45.35
    4 Yuriy Borzakovskiy RUS 1:45.57
    5 Amine Laalou MAR 1:45.66
    6 Nick Symmonds USA 1:45.71
    7 Bram Som NED 1:45.86
    8 Marcin Lewandowski POL 1:46.17
    9 Jackson Mumbwa Kivuva KEN 1:46.39
    10 Yeimer Lopez CUB 1:47.80

    2009-08-23 Men's 5000 m

    1 Kenenisa Bekele ETH 13:17.09
    2 Bernard Lagat USA 13:17.33
    3 James Kwalia C''kurui QAT 13:17.78
    4 Moses Ndiema Kipsiro UGA 13:18.11
    5 Eliud Kipchoge KEN 13:18.95
    6 Ali Abdosh ETH 13:19.11
    7 Mohammed Farah GBR 13:19.69
    8 Matthew Tegenkamp USA 13:20.23
    9 Vincent Kiprop Chepkok KEN 13:21.31
    10 Jesus Espana SPA 13:22.07
    11 Chakir Boujattaoui MAR 13:23.05
    12 Chris Solinsky USA 13:25.87
    13 Joseph Ebuya KEN 13:39.59
    14 Anis Selmouni MAR 13:44.59
    15 Teklemariam Medhin ERA 13:44.65
    16 Collis Birmingham AUS 13:55.58

    2009-08-23 Men's Javelin throw

    1 Andreas Thorkildsen NOR 89.59
    2 Guillermo Martinez CUB 86.41
    3 Yukifumi Murakami JAP 82.97
    4 Vadims Vasilevskis LAT 82.37
    5 Tero Pitkamaki FIN 81.90
    6 Antti Ruuskanen FIN 81.87
    7 Ainars Kovals LAT 81.54
    8 Mark Frank GER 81.32
    9 Teemu Wirkkala FIN 79.82
    10 Petr Frydrych CZE 79.29
    11 Tero Jarvaa FIN 75.57
    12 Sean Furey USA 74.51

    2009-08-23 Men's 4x400 m relay

    1 United States (Angelo Taylor, Jeremy Wariner, Kerron Clement, Lashawn Merritt) USA 2:57.86
    2 Great Britain (Conrad Williams, Michael Bingham, Robert Tobin, Martyn Rooney) GBR 3:00.53
    3 Australia (John Steffensen, Ben Offereins, Tristan Thomas, Sean Wroe) AUS 3:00.90
    4 Belgium (Antoine Gillet, Kevin Borlee, Nils Duerinck, Cedric Van Branteghem) BEL 3:01.88
    5 Poland (Marcin Marciniszyn, Piotr Klimczak, Kacper Kozlowski, Jan Ciepiela) POL 3:02.23
    6 Dominican Republic (Arismendy Peguero, Yon Soriano, Yoel Tapia, Felix Sanchez) DOM 3:02.47
    7 France (Leslie Djhone, Teddy Venel, Yannick Fonsat, Yoann Decimus) FRA 3:02.65
    8 Nigeria (Saul Welgopwa, Noah Akwu, Amaechi Morton, Bola Gee Lawal) NGR 3:02.73

    Women

    2009-08-15 Women's 10000 m

    1 Linet Chepkwemoi Masai KEN 30:51.24
    2 Meselech Melkamu ETH 30:51.34
    3 Wude Ayalew ETH 30:51.95
    4 Grace Kwamboka Momanyi KEN 30:52.25
    5 Meseret Defar ETH 30:52.37
    6 Amy Yoder Begley USA 31:13.78
    7 Yurika Nakamura JAP 31:14.39
    8 Kimberley Smith NZL 31:21.42
    9 Kayoko Fukushi JAP 31:23.49
    10 Ines Monteiro POR 31:25.67
    11 Mariya Konovalova RUS 31:26.94
    12 Florence Jebet Kiplagat KEN 31:30.85
    13 Ana Dulce Felix POR 31:30.90
    14 Shalane Flanagan USA 31:32.19
    15 Kseniya Agafonova RUS 31:43.14
    16 Ana Dias POR 31:49.91
    17 Katie McGregor USA 32:18.49
    18 Yingying Zhang CHN 32:33.63
    19 Liliya Shobukhova RUS 32:42.36
    20 Yukari Sahaku JAP 33:41.17

    2009-08-16 Women's Shot put

    1 Valerie Vili NZL 20.44
    2 Nadine Kleinert-Schmitt GER 20.20
    3 Lijiao Gong CHN 19.89
    4 Natallia Mikhnevich BLR 19.66
    5 Anna Avdeeva RUS 19.66
    6 Michelle Carter USA 18.96
    7 Meiju Li CHN 18.76
    8 Misleydis Gonzalez CUB 18.74
    9 Mailin Vargas CUB 18.67
    10 Xiangrong Liu CHN 18.52
    11 Denise Hinrichs GER 18.39
    12 Christina Schwanitz GER 17.84

    2009-08-16 Women's Heptathlon

    1 Jessica Ennis GBR 6731
    2 Jennifer Oeser GER 6493
    3 Kamila Chudzik POL 6471
    4 Nataliya Dobrynska UKR 6444
    5 Lyudmyla Yosypenko UKR 6416
    6 Hanna Melnichenko UKR 6414
    7 Ida Antoinette Nana Djimou FRA 6323
    8 Tatyana Chernova RUS 6288
    9 Julia Maechtig GER 6265
    10 Sharon Day USA 6126
    11 Diana Pickler USA 6086
    12 Marisa De Aniceto FRA 6049
    13 Aiga Grabuste LAT 6033
    14 Louise Hazel GBR 6008
    15 Brianne Theisen CAN 5949
    16 Linda Zueblin SWI 5934
    17 Jessica Samuelsson SWE 5885
    18 Kaie Kand EST 5760
    19 Aryiro Strataki GRE 5748
    20 Yvonne Wisse NED 5704
    21 Yuliya Tarasova UZB 5658
    22 Nadja Casadei SWE 5598
    23 Eliska Klucinova CZE 5505
    24 Bettie Wade USA 5134
    25 Ida Marcussen NOR 5014
    26 Sushmitha Singha Roy IND 4983

    2009-08-16 Women's 20 km walk

    DQ Olga Kaniskina RUS 1:28:09
    2 Olive Loughnane IRL 1:28:58
    3 Hong Liu CHN 1:29:10
    4 Anisya Kirdyapkina RUS 1:30:09
    5 Vera Santos POR 1:30:35
    6 Beatriz Pascual SPA 1:30:40
    7 Masumi Fuchise JAP 1:31:15
    8 Kristina Saltanovic LTU 1:31:23
    9 Elisa Rigaudo ITA 1:31:52
    10 Susana Feitor POR 1:32:42
    11 Ines Henriques POR 1:32:51
    12 Kumi Otoshi JAP 1:33:05
    13 Larisa Emelyanova RUS 1:34:31
    14 Vera Sokolova RUS 1:34:55
    15 Sniazhana Yurchanka BLR 1:34:57
    16 Ana Maria Groza ROM 1:35:19
    17 Valentina Trapletti ITA 1:35:33
    18 Mingxia Yang CHN 1:35:42
    19 Zuzana Schindlerova CZE 1:35:47
    20 Tania Regina Spindler BRA 1:35:51
    21 Evaggelia Xinou GRE 1:35:56
    22 Jess Rothwell AUS 1:36:01
    23 Claudia Stef ROM 1:36:09
    24 Brigita Virbalyte LTU 1:36:28
    25 Marie Polli SWI 1:36:44
    ...

    2009-08-17 Women's 100 m

    1 Shelly-Ann Fraser JAM 10.73
    2 Kerron Stewart JAM 10.75
    3 Carmelita Jeter USA 10.90
    4 Veronica Campbell-Brown JAM 10.95
    5 Lauryn Williams USA 11.01
    6 Debbie Ferguson-Mckenzie BAH 11.05
    7 Chandra Sturrup BAH 11.05
    8 Aleen Bailey JAM 11.16

    2009-08-17 Women's 3000 m Steeplechase

    1 Marta Dominguez SPA 9:07.32
    2 Yuliya Zarudneva RUS 9:08.39
    3 Milcah Chemos Cheywa KEN 9:08.57
    4 Gulnara Galkina RUS 9:11.09
    5 Jennifer Barringer USA 9:12.50
    6 Habiba Ghribi TUN 9:12.52
    7 Ruth Bisibori Nyangau KEN 9:13.16
    8 Gladys Jerotich Kipkemoi KEN 9:14.62
    9 Antje Moeldner GER 9:18.54
    10 Zemzem Ahmed ETH 9:22.64
    11 Jessica Augusto POR 9:25.25
    12 Katarzyna Kowalska POL 9:30.37
    13 Sofia Assefa ETH 9:31.29
    14 Eva Arias SPA 9:33.34
    15 Sophie Duarte FRA 9:33.85

    2009-08-17 Women's Pole vault

    1 Anna Rogowska POL 4.75
    2 Monika Pyrek POL 4.65
    2 Chelsea Johnson USA 4.65
    4 Silke Spiegelburg GER 4.65
    5 Fabiana Murer BRA 4.55
    6 Kate Dennison GBR 4.55
    7 Anna Battke GER 4.40
    7 Tatyana Polnova RUS 4.40
    9 Aleksandra Kiryashova RUS 4.40
    10 Kristina Gadschiew GER 4.40
    xx Yelena Isinbayeva RUS

    2009-08-17 Women's Triple jump

    1 Yargeris Savigne CUB 14.95
    2 Mabel Gay CUB 14.61
    3 Anna Pyatykh RUS 14.58
    4 Biljana Topic SCG 14.52
    5 Trecia Smith JAM 14.48
    6 Tatyana Lebedeva RUS 14.37
    7 Cristina Bujin ROM 14.26
    8 Dana Veldakova SVK 14.25
    9 Limei Xie CHN 14.16
    10 Olga Rypakova KAZ 13.91
    11 Teresa Nzola Meso Ba FRA 13.79
    12 Gisele De Oliveira BRA 13.19

    2009-08-18 Women's 400 m

    1 Sanya Richards USA 49.00
    2 Shericka Williams JAM 49.32
    3 Antonina Krivoshapka RUS 49.71
    4 Novlene Williams-Mills JAM 49.77
    5 Christine Ohuruogu GBR 50.21
    6 Debbie Dunn USA 50.35
    7 Anastasiya Kapachinskaya RUS 50.53
    8 Amantle Montsho BOT 50.65

    2009-08-18 Women's Javelin throw

    1 Steffi Nerius GER 67.30
    2 Barbora Spotakova CZE 66.42
    3 Mariya Abakumova RUS 66.06
    4 Monica Stoian ROM 64.51
    5 Christina Obergfoell GER 64.34
    6 Linda Stahl GER 63.23
    7 Olisdeilys Menendez CUB 63.11
    8 Savva Lika GRE 60.29
    9 Vira Rebryk UKR 58.25
    10 Maria Nicoleta Negoita ROM 57.65
    11 Martina Ratej SLO 57.57
    12 Rachel Yurkovich USA 51.15

    2009-08-19 Women's 800 m

    1 Caster Semenya RSA 1:55.45
    2 Janeth Jepkosgei Busienei KEN 1:57.90
    3 Jennifer Meadows GBR 1:57.93
    4 Yuliya Krevsun UKR 1:58.00
    5 Mariya Savinova RUS 1:58.68
    6 Elisa Cusma Piccione ITA 1:58.81
    7 Mayte Martinez SPA 1:58.81
    8 Marilyn Okoro GBR 2:00.32

    2009-08-19 Women's 100 m Hurdles

    1 Brigitte Foster-Hylton JAM 12.51
    2 Priscilla Lopes-Schliep CAN 12.54
    3 Delloreen Ennis-London JAM 12.55
    4 Derval O''Rourke IRL 12.67
    5 Sally Mclellan AUS 12.70
    6 Virginia Powell USA 12.78
    7 Dawn Harper USA 12.81
    8 Perdita Felicien CAN 15.53

    2009-08-20 Women's 400 m Hurdles

    1 Melaine Walker JAM 52.42
    2 Lashinda Demus USA 52.96
    3 Josanne Lucas TRI 53.20
    4 Kaliese Spencer JAM 53.56
    5 Tiffany Ross-Williams USA 53.83
    6 Natalya Antyukh RUS 54.11
    7 Anastasiya Rabchenyuk UKR 54.78
    8 Angela Morosanu ROM 55.04

    2009-08-20 Women's High jump

    1 Blanka Vlasic CRO 2.04
    2 Anna Chicherova RUS 2.02
    3 Ariane Friedrich GER 2.02
    4 Antonietta Di Martino ITA 1.99
    5 Ruth Beitia SPA 1.99
    6 Svetlana Shkolina RUS 1.96
    7 Emma Green SWE 1.96
    7 Chaunte Howard Lowe USA 1.96
    9 Melanie Melfort FRA 1.92
    10 Yelena Slesarenko RUS 1.92
    11 Meike Kroeger GER 1.87
    12 Amy Acuff USA 1.87

    2009-08-21 Women's 200 m

    1 Allyson Felix USA 22.02
    2 Veronica Campbell-Brown JAM 22.35
    3 Debbie Ferguson-Mckenzie BAH 22.41
    4 Muna Lee USA 22.48
    5 Anneisha Mclaughlin JAM 22.62
    6 Simone Facey JAM 22.80
    7 Emily Freeman GBR 22.98
    8 Eleni Artymata CYP 23.05

    2009-08-21 Women's Discus throw

    1 Dani Samuels AUS 65.44
    2 Yarelis Barrios CUB 65.31
    3 Nicoleta Grasu ROM 65.20
    4 Zaneta Glanc POL 62.66
    5 Aimin Song CHN 62.42
    6 Nadine Mueller GER 62.04
    7 Natalya Sadova RUS 61.78
    8 Melina Robert-Michon FRA 60.92
    9 Sandra Perkovic CRO 60.77
    10 Aretha Thurmond USA 59.89
    11 Xuejun Ma CHN 58.79
    12 Stephanie Brown-Trafton USA 58.53

    2009-08-22 Women's 5000 m

    1 Vivian Cheruiyot KEN 14:57.97
    2 Sylvia Jebiwott Kibet KEN 14:58.33
    3 Meseret Defar ETH 14:58.41
    4 Sentayehu Ejigu ETH 15:03.38
    5 Meselech Melkamu ETH 15:03.72
    6 Iness Chepkesis Chenonge KEN 15:06.06
    7 Silvia Weissteiner ITA 15:09.74
    8 Genzebe Dibaba ETH 15:11.12
    9 Jennifer Rhines USA 15:11.63
    10 Sara Moreira POR 15:12.22
    11 Yuriko Kobayashi JAP 15:12.44
    12 Yurika Nakamura JAP 15:13.01
    13 Alemitu Bekele TUR 15:18.18
    14 Krisztina Papp HUN 15:20.36
    15 Zakia Mrisho Mohamed TAN 15:31.73

    2009-08-22 Women's Hammer throw

    1 Anita Wlodarczyk POL 77.96
    2 Betty Heidler GER 77.12
    3 Martina Hrasnova SVK 74.79
    4 Kathrin Klaas GER 74.23
    5 Wenxiu Zhang CHN 72.57
    6 Tatyana Lysenko RUS 72.22
    7 Jessica Cosby USA 72.17
    8 Clarissa Claretti ITA 71.56
    9 Stephanie Falzon FRA 71.40
    10 Sultana Frizell CAN 70.88
    11 Amber Campbell USA 70.08
    12 Manuela Montebrun FRA 69.92

    2009-08-22 Women's 4x100 m relay

    1 Jamaica (Simone Facey, Shelly-Ann Fraser, Aleen Bailey, Kerron Stewart) JAM 42.06
    2 Bahamas (Sheniqua Ferguson, Chandra Sturrup, Christine Amertil, Debbie Ferguson-Mckenzie) BAH 42.29
    3 Germany (Marion Wagner, Anne Moellinger, Cathleen Tschirch, Verena Sailer) GER 42.87
    4 Russia (Evgeniya Polyakova, Aleksandra Fedoriva, Yulia Gushchina, Yuliya Chermoshanskaya) RUS 43.00
    5 Brazil (Rosemar Maria Neto, Lucimar Aparecida De Moura, Thaissa Presti, Vanda Gomes) BRA 43.13
    6 Great Britain (Laura Turner, Montell Douglas, Emily Freeman, Emma Ania) GBR 43.16
    7 Trinidad and Tobago (Reyare Thomas, Kelly-Ann Baptiste, Ayanna Hutchinson, Semoy Hackett) TRI 43.43
    8 Colombia (Yomara Hinestroza, Felipa Palacios, Darlenis Obregón, Norma Gonzalez) COL 43.71

    2009-08-23 Women's 1500 m

    f Natalia Rodriguez ESP (4:03.36) DQ
    1 Maryam Yusuf Jamal BRN 4:03.74
    2 Lisa Dobriskey GBR 4:03.75
    3 Shannon Rowbury USA 4:04.18
    4 Nuria Fernandez SPA 4:04.91
    5 Christin Wurth-Thomas USA 4:05.21
    6 Anna Willard USA 4:06.19
    7 Lidia Chojecka POL 4:07.17
    8 Natalya Evdokimova RUS 4:07.71
    9 Kalkidan Gezahegne ETH 4:08.81
    10 Gelete Burika ETH 4:11.21
    x Mariem Alaoui Selsouli MAR DNS

    2009-08-23 Women's Long jump

    1 Brittney Reese USA 7.10
    2 Tatyana Lebedeva RUS 6.97
    3 Karin Mey Melis TUR 6.80
    4 Naide Gomes POR 6.77
    5 Olga Kucherenko RUS 6.77
    6 Shara Proctor ANI 6.71
    7 Maurren Higa Maggi BRA 6.68
    8 Ksenija Balta EST 6.62
    9 Brianna Glenn USA 6.59
    10 Teresa Dobija POL 6.58
    11 Nastassia Mironchyk BLR 6.29

    2009-08-23 Women's 4x400 m relay

    1 United States (Debbie Dunn, Allyson Felix, Lashinda Demus, Sanya Richards) USA 3:17.83
    2 Jamaica (Rosemarie Whyte, Novlene Williams-Mills, Shereefa Lloyd, Shericka Williams) JAM 3:21.15
    3 Russia (Anastasiya Kapachinskaya, Tatyana Firova, Lyudmila Litvinova, Antonina Krivoshapka) RUS 3:21.64
    4 Great Britain (Lee McConnell, Christine Ohuruogu, Victoria Barr, Nicola Sanders) GBR 3:25.16
    5 Germany (Fabienne Kohlmann, Sorina Nwachukwu, Esther Cremer, Claudia Hoffman) GER 3:27.61
    6 Nigeria (Endurance Abinuwa, Muizat Ajoke Odumosu, Josephine Ehigie, Folashade Abugan) NGR 3:28.55
    7 France (Virginie Michanol, Aurelie Kamga, Symphora Behi, Solen Desert-Mariller) FRA 3:30.16
    8 Cuba (Diosmely Pena, Daisurami Bonne, Zulia Calatayud, Indira Terrero) CUB 3:36.99

    2009-08-23 Women's Marathon

    1 Xue Bai CHN 2:25:15
    2 Yoshimi Ozaki JAP 2:25:25
    3 Aselefech Mergia ETH 2:25:32
    4 Chunxiu Zhou CHN 2:25:39
    5 Xiaolin Zhu CHN 2:26:08
    6 Marisa Barros POR 2:26:50
    7 Yuri Kano JAP 2:26:57
    x Nailiya Yulamanova RUS 2:27:08
    8 Alevtina Biktimirova RUS 2:27:39
    9 Kara Goucher USA 2:27:48
    10 Desiree Davila USA 2:27:53
    11 Julia Mumbi Muraga KEN 2:28:59
    12 Weiwei Sun CHN 2:29:39
    13 Yoshiko Fujinaga JAP 2:29:53
    14 Svetlana Zakharova RUS 2:29:55
    15 Bezunesh Bekele ETH 2:30:03
    16 Sabrina Mockenhaupt GER 2:30:07
    17 Lisa Jane Weightman AUS 2:30:42
    18 Zivile Balciunaite LTU 2:31:06
    19 Kum-Ok Kim PRK 2:31:24
    20 Irene Limika KEN 2:31:29
    21 Lidia Simon ROM 2:32:03
    22 Dire Tune ETH 2:32:42
    23 Beata Naigambo NAM 2:33:05
    24 Alessandra Aguilar SPA 2:33:38
    25 Epiphanie Nyirabarame RWA 2:33:59
    26 Atsede Baysa ETH 2:36:04
    27 Tera Moody USA 2:36:39
    28 Olga Glok RUS 2:36:57
    29 Paige Higgins USA 2:37:11
    30 Yukiko Akaba JPN 2:37:43
    ...

    PS: photos: http://www.stivoz.com/photoz/index.php?c=75
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 26-03-16 στις 10:26
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  4. #14
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.909
    Blog Entries
    5

    2011 DAEGU

    Men

    20km W

    x Valeriy Borchin RUS 1:19:56
    x Vladimir Kanaykin RUS 1:20:27
    3 Luis Fernando Lopez COL 1:20:38
    4 Zhen Wang CHN 1:20:54
    x? Stanislav Emelyanov RUS 1:21:11
    6 Hyunsub Kim KOR 1:21:17
    7 Ruslan Dmytrenko UKR 1:21:31
    8 Yusuke Suzuki JPN 1:21:39
    ...

    10km

    1 Ibrahim Jeilan ETH 27:13.81
    2 Mohamed Farah GBR 27:14.07
    3 Imane Merga ETH 27:19.14
    4 Zersenay Tadese ERI 27:22.57
    5 Martin Irungu Mathathi KEN 27:23.87
    6 Peter Cheruiyot Kirui KEN 27:25.63 (PB)
    7 Galen Rupp USA 27:26.84
    8 Sileshi Sihine ETH 27:34.11
    9 Paul Kipngetich Tanui KEN 27:54.03
    10 Matthew Tegenkamp USA 28:41.62
    11 Rui Silva POR 28:48.62
    12 Daniele Meucci ITA 28:50.28
    13 Stephen Mokoka RSA 28:51.97
    14 Scott Bauhs USA 29:03.92
    15 Yuki Sato JPN 29:04.15
    16 Juan Carlos Romero MEX 29:38.38
    f Ali Hasan Mahbood BRN DNF
    f Bayron Piedra ECU DNF
    f Kenenisa Bekele ETH DNF

    10thlon

    1 Trey Hardee USA 8607
    ( 10"55 , 7.45 , 15.09 , 2.02 , 48"37 / 13"97 , 49.89 , 4.80 , 68.99 , 4'45"68 )
    2 Ashton Eaton 8505
    ( 10"46 , 7.46 , 14.44 , 2.02 , 46"99 / 13"85 , 46.17 , 4.60 , 55.17, 4'18"94 )
    3 Leonel Suarez 8501
    ( 11"07 , 7.33 , 14.54 , 2.05 , 49.17 / 14"29 , 46.25 , 5.00 , 69.12 , 4'24"16 )
    4 Aleksey Drozdov RUS 8313
    5 Eelco Sintnicolaas NED 8298
    6 Mihail Dudas SRB 8256 (NR)
    7 Pascal Behrenbruch GER 8211
    8 Jan Felix Knobel GER 8200
    9 Mikk Pahapill EST 8164
    10 Larbi Bouraada ALG 8158
    11 Romain Barras FRA 8134
    12 Oleksiy Kasyanov UKR 8132
    13 Roman Sebrle CZE 8069
    14 Thomas van der Plaetsen BEL 8069
    15 Andres Raja EST 7982
    16 Luiz Alberto de Araujo BRA 7902
    17 Kun-Woo Kim KOR 7860 (NR)
    18 Damian Warner CAN 7832
    19 Brent Newdick NZL 7761
    20 Keisuke Ushiro JPN 7639
    21 Dmitriy Karpov KAZ 7550
    22 Ryan Harlan USA 6761
    DNF: Maurice Smith JAM, Yordani Garcia CUB,
    ...

    100m (-1,4m/")

    1 Yohan Blake JAM 9.92 /0.174
    2 Walter Dix USA 10.08 /0.175
    3 Kim Collins SKN 10.09 /0.155
    4 Christophe Lemaitre FRA 10.19 /0.179
    5 Daniel Bailey ANT 10.26 /0.165
    6 Jimmy Vicaut FRA 10.27 /0.162
    7 Nesta Carter JAM 10.95 /0.154
    f Usain Bolt JAM DQ /-0.104

    HT

    1 Koji Murofushi JPN 81.24
    2 Krisztian Pars HUN 81.18
    3 Primoz Kozmus SLO 79.39
    4 Markus Esser GER 79.12
    5 Pavel Kryvitski BLR 78.53
    6 Kirill Ikonnikov RUS 78.37
    7 Szymon Ziolkowski POL 77.64
    8 Nicola Vizzoni ITA 77.04
    9 Olli-Pekka Karjalainen FIN 76.60
    10 Dilshod Nazarov TJK 76.58
    11 Pawel Fajdek POL 75.20
    f Yury Shayunou BLR NM

    PV

    1 Pawel Wojciechowski POL 5.90 (WL)
    2 Lazaro Borges CUB 5.90 (NR)
    3 Renaud Lavillenie FRA 5.85
    4 Lukasz Michalski POL 5.85 (PB)
    5 Malte Mohr GER 5.85
    6 Konstadinos Filippidis GRE 5.75 (=NR)
    7 Mateusz Didenkow POL 5.75 (PB)
    8 Fabio Gomes da Silva BRA 5.65
    9 Jan Kudlicka CZE 5.65
    9 Steven Lewis GBR 5.65
    9 Jeremy Scott USA 5.65
    12 Dmitry Starodubtsev RUS 5.65
    13 Derek Miles USA 5.65
    14 Daichi Sawano JPN 5.65
    f Igor Bychkov ESP NM
    f Romain Mesnil FRA NM

    110 H (-1,1m/")

    f Dayron Robles CUB 13.14 /0.150 DQ
    1 Jason Richardson USA 13.16 /0.178
    2 Xiang Liu CHN 13.27 /0.164
    3 Andrew Turner GBR 13.44 /0.146
    4 David Oliver USA 13.44 /0.171
    5 William Sharman GBR 13.67 /0.178
    5 Aries Merritt USA 13.67 /0.140
    f Dwight Thomas JAM DNF /0.153

    DT

    1 Robert Harting GER 68.97
    2 Gerd Kanter EST 66.95
    3 Ehsan Hadadi IRI 66.08
    4 Maert Israel EST 65.20
    5 Benn Harradine AUS 64.77
    6 Virgilijus Alekna LTU 64.09
    7 Vikas Gowda IND 64.05
    8 Jorge Y. Fernandez CUB 63.54
    9 Piotr Malachowski POL 63.37
    10 Jason Young USA 63.20
    11 Mario Pestano ESP 63.00
    12 Brett Morse GBR 62.69

    800m

    1 David Lekuta Rudisha KEN 1:43.91
    2 Abubaker Kaki SUD 1:44.41
    3 Yuriy Borzakovskiy RUS 1:44.49
    4 Marcin Lewandowski POL 1:44.80
    5 Nick Symmonds USA 1:45.12
    6 Adam Kszczot POL 1:45.25
    7 Alfred Kirwa Yego KEN 1:45.83
    8 Mohammed Aman ETH 1:45.93

    400m

    1 Kirani James GRN 44.60 (PB) /0.137
    2 LaShawn Merritt USA 44.63 /0.263
    3 Kevin Borlee BEL 44.90 /0.182
    4 Jermaine Gonzales JAM 44.99 /0.138
    5 Jonathan Borlee BEL 45.07 /0.160
    6 Rondell Bartholomew GRN 45.45 /0.314
    7 Tabarie Henry ISV 45.55 /0.167
    8 Femi Ogunode QAT 45.55 /0.170

    HJ

    1 Jesse Williams USA 2.35
    2 Aleksey Dmitrik RUS 2.35
    3 Trevor Barry BAH 2.32 (PB)
    4 Jaroslav Baba CZE 2.32
    5 Dimitrios Chondrokoukis GRE 2.32 (=PB)
    5 Ivan Ukhov RUS 2.32
    7 Mutaz Essa Barshim QAT 2.32
    8 Aleksandr Shustov RUS 2.29
    9 Raul Spank GER 2.29
    10 Guowei Zhang CHN 2.25
    11 Donald Thomas BAH 2.20
    12 Darvin Edwards LCA 2.20
    12 Dmytro Demyanyuk UKR 2.20

    3km steeple

    1 Ezekiel Kemboi KEN 8:14.85
    2 Brimin Kiprop Kipruto KEN 8:16.05
    3 Mahiedine Mekhissi-Benabbad FRA 8:16.09
    4 Bouabdellah Tahri FRA 8:17.56
    5 Roba Gari ETH 8:18.37
    6 Jacob Araptany UGA 8:18.67
    7 Richard Kipkemboi Mateelong KEN 8:19.31
    8 Ion Luchianov MDA 8:19.69
    9 Hamid Ezzine MAR 8:21.97
    10 Benjamin Kiplagat UGA 8:22.21
    11 Nahom Mesfin ETH 8:25.39
    12 Vincent Zouaoui-Dandrieux FRA 8:30.39
    13 Ruben Ramolefi RSA 8:30.47
    14 Abraham Kipkirong Chirchir KEN 8:33.56
    15 Alberto Paulo POR 8:33.84

    400m H

    1 David Greene GBR 48.26 /0.153
    2 Javier Culson PUR 48.44 /0.190
    3 L.J. van Zyl RSA 48.80 /0.177
    4 Felix Sanchez DOM 48.87 /0.179
    5 Cornel Fredericks RSA 49.12 /0.170
    6 Bershawn Jackson USA 49.24 /0.151
    7 Angelo Taylor USA 49.31 /0.155
    8 Aleksandr Derevyagin RUS 49.32 /0.187

    SP

    1 David Storl GER 21.78 (PB)
    2 Dylan Armstrong CAN 21.64
    x Andrei Mikhnevich BLR 21.40
    3 Christian Cantwell USA 21.36
    4 Reese Hoffa USA 20.99
    5 Marco Fortes POR 20.83
    6 Ryan Whiting USA 20.75
    7 Adam Nelson USA 20.29
    8 Tomasz Majewski POL 20.18
    8 Ralf Bartels GER 20.14
    10 Asmir Kolasinac SRB 19.84
    11 Carlos Veliz CUB 19.70

    LJ

    1 Dwight Phillips USA 8.45 (0.0)
    2 Mitchell Watt AUS 8.33 (0.4)
    3 Ngonidzashe Makusha ZIM 8.29 (0.3)
    4 Yahya Berrabah MAR 8.23 (0.4)
    5 Luvo Manyonga RSA 8.21 (0.2)
    6 Aleksandr Menkov RUS 8.19 (0.0)
    7 Christian Reif GER 8.19 (0.6)
    8 Sebastian Bayer GER 8.17 (0.3)
    9 Will Claye USA 8.10 (0.1)
    10 Marcos Chuva POR 8.05 (0.1)
    11 Christopher Tomlinson GBR 7.87 (0.1)
    f Deokhyeon Kim KOR -DNS

    4x400m

    1 United States USA 2:59.31
    (Greg Nixon; Bershawn Jackson; Angelo Taylor; LaShawn Merritt)
    2 South Africa RSA 2:59.87
    (Shane Victor; Ofentse Mogawane; Willem de Beer; L.J. van Zyl)
    3 Jamaica JAM 3:00.10
    (Allodin Fothergill; Jermaine Gonzales; Riker Hylton; Leford Green)
    4 Russia RUS 3:00.22
    (Maksim Dyldin; Konstantin Svechkar; Pavel Trenikhin; Denis Alekseyev)
    5 Belgium BEL 3:00.41
    (Jonathan Borlee; Antoine Gillet; Nils Duerinck; Kevin Borlee)
    6 Kenya KEN 3:01.15
    (Vincent Kiplangat Kosgei; Vincent Mumo Kiilu; Anderson Mureta Mutegi; Mark Kiprotich Mutai)
    7 Great Britain & N.I. GBR 3:01.16
    (Richard Strachan; Nigel Levine; Christopher Clarke; Martyn Rooney)
    8 Germany GER 3:01.37
    (Jonas Plass; Kamghe Gaba; Miguel Rigau; Thomas Schneider)

    50km W

    x Sergey Bakulin RUS 3:41:24
    2 Denis Nizhegorodov RUS 3:42:45
    3 Jared Tallent AUS 3:43:36
    4 Tianfeng Si CHN 3:44:40
    5 Luke Adams AUS 3:45:31
    6 Koichiro Morioka JPN 3:46:21
    7 Chil-sung Park KOR 3:47:13 (NR)
    8 Faguang Xu CHN 3:47:19
    9 Takayuki Tanii JPN 3:48:03
    10 Hirooki Arai JPN 3:48:40 (PB)
    11 Andres Chocho ECU 3:49:32 (AR)
    12 Marco De Luca ITA 3:49:40
    ...

    JT

    1 Matthias de Zordo GER 86.27
    2 Andreas Thorkildsen NOR 84.78
    3 Guillermo Martinez CUB 84.30
    4 Vitezslav Vesely CZE 84.11
    5 Fatih Avan TUR 83.34
    6 Roman Avramenko UKR 82.51
    7 Jarrod Bannister AUS 82.25
    8 Mark Frank GER 81.81
    9 Antti Ruuskanen FIN 79.46
    10 Dmitri Tarabin RUS 79.06
    11 Stuart Farquhar NZL 78.99
    12 Sergey Makarov RUS 78.76

    1500

    1 Asbel Kiprop KEN 3:35.69
    2 Silas Kiplagat KEN 3:35.92
    3 Matthew Centrowitz USA 3:36.08
    4 Manuel Olmedo ESP 3:36.33
    5 Abdalaati Iguider MAR 3:36.56
    6 Mohamed Moustaoui MAR 3:36.80
    7 Mekonnen Gebremedhin ETH 3:36.81
    8 Eduar Villanueva VEN 3:37.31
    9 Mehdi Baala FRA 3:37.46
    10 Ciaran O'Lionaird IRL 3:37.81
    11 Tarek Boukensa ALG 3:38.05
    12 Nicholas Willis NZL 3:38.69

    200m (+0,8m/")

    1 Usain Bolt JAM 19.40 (WL) /0.193
    2 Walter Dix USA 19.70 /0.161
    3 Christophe Lemaitre FRA 19.80 (NR) /0.160
    4 Jaysuma Saidy Ndure NOR 19.95 /0.164
    5 Nickel Ashmeade JAM 20.29 /0.136
    6 Bruno de Barros BRA 20.31 /0.158
    7 Rondel Sorrillo TRI 20.34 /0.122
    f Alonso Edward PAN DNF /0.188

    Marathon

    1 Abel Kirui KEN 2:07:38
    2 Vincent Kipruto KEN 2:10:06
    3 Feyisa Lilesa ETH 2:10:32
    4 Abderrahime Bouramdane MAR 2:10:55
    5 David Barmasai Tumo KEN 2:11:39
    6 Eliud Kiptanui KEN 2:11:50
    7 Hiroyuki Horibata JPN 2:11:52
    8 Ruggero Pertile ITA 2:11:57
    9 Stephen Kiprotich UGA 2:12:57
    10 Kentaro Nakamoto JPN 2:13:10
    11 Rachid Kisri MAR 2:13:24
    12 Eshetu Wendimu ETH 2:13:37
    13 Marius Ionescu ROU 2:15:32 (PB)
    14 Guojian Dong CHN 2:15:45
    15 David Webb GBR 2:15:48
    16 Cuthbert Nyasango ZIM 2:15:56
    17 Beraki Beyene ERI 2:16:03

    TJ

    1 Christian Taylor USA 17.96 (0.1) (PB)
    2 Phillips Idowu GBR 17.77 (0.0)
    3 Will Claye USA 17.50 (0.1) (PB)
    4 Alexis Copello CUB 17.47 (0.1)
    5 Nelson Evora POR 17.35 (0.0)
    6 Christian Olsson SWE 17.23 (0.0)
    7 Leevan Sands BAH 17.21 (-0.2)
    8 Benjamin Compaore FRA 17.17 (0.2)
    9 Henry Frayne AUS 16.78 (-0.1)
    10 Fabrizio Donato ITA 16.77 (0.1)
    11 Yoandris Betanzos CUB 16.67 (-0.1)
    12 Sheryf El-Sheryf UKR 16.38 (-0.1)

    5km

    1 Mohamed Farah GBR 13:23.36
    2 Bernard Lagat USA 13:23.64
    f Imane Merga ETH 13:23.78 DQ
    3 Dejen Gebremeskel ETH 13:23.92
    4 Isiah Kiplangat Koech KEN 13:24.95
    5 Abera Kuma ETH 13:25.50
    6 Thomas Pkemei Longosiwa KEN 13:26.73
    7 Eliud Kipchoge KEN 13:27.27
    8 Bilisuma Shugi BRN 13:27.67
    9 Galen Rupp USA 13:28.64
    10 Daniele Meucci ITA 13:29.11
    11 Amanuel Mesel ERI 13:33.99
    12 Jesús Espana ESP 13:33.99
    13 Hussain Jamaan Alhamdah KSA 13:34.83
    14 Alistair Ian Cragg IRL 13:45.33
    15 Jake Robertson NZL 14:03.09

    4X100

    1 Jamaica JAM 37.04 (WR) /0.163
    (Nesta Carter; Michael Frater; Yohan Blake; Usain Bolt)
    2 France FRA 38.20 /0.162
    (Teddy Tinmar; Christophe Lemaitre; Yannick Lesourd; Jimmy Vicaut)
    3 Saint Kitts and Nevis SKN 38.49 /0.169
    (Jason Rogers; Kim Collins; Antoine Adams; Brijesh Lawrence)
    4 Poland POL 38.50 /0.185
    (Pawel Stempel; Dariusz Kuc; Robert Kubaczyk; Kamil Krynski)
    5 Italy ITA 38.96 /0.153
    (Michael Tumi; Simone Collio; Emanuele Di Gregorio; Fabio Cerutti)
    6 Trinidad and Tobago TRI 39.01 /0.145
    (Keston Bledman; Marc Burns; Aaron Armstrong; Richard Thompson)
    f Great Britain & N.I. GBR DNF /0.143
    (Christian Malcolm; Craig Pickering; Marlon Devonish; Harry Aikines-Aryeetey)
    f United States USA DNF /0.139
    (Trell Kimmons; Justin Gatlin; Darvis Patton; Walter Dix)

    Women

    Marathon

    1 Edna Ngeringwony Kiplagat KEN 2:28:43
    2 Priscah Jeptoo KEN 2:29:00
    3 Sharon Jemutai Cherop KEN 2:29:14
    4 Bezunesh Bekele ETH 2:29:21
    5 Yukiko Akaba JPN 2:29:35
    6 Xiaolin Zhu CHN 2:29:58
    7 Isabellah Andersson SWE 2:30:13
    8 Jiali Wang CHN 2:30:25
    9 Marisa Barros POR 2:30:29
    10 Remi Nakazato JPN 2:30:52
    11 Rong Chen CHN 2:31:11
    12 Aberu Kebede ETH 2:31:22
    13 Irene Jerotich Kosgei KEN 2:31:29
    14 Atsede Baysa ETH 2:31:37
    15 Tetyana Gamera-Shmyrko UKR 2:31:58
    16 Chaofeng Jia CHN 2:31:58
    ...

    10km

    1 Vivian Jepkemoi Cheruiyot KEN 30:48.98 (PB)
    2 Sally Kipyego KEN 30:50.04
    3 Linet Chepkwemoi Masai KEN 30:53.59
    4 Priscah Jepleting Cherono KEN 30:56.43 (PB)
    5 Meselech Melkamu ETH 30:56.55
    6 Shitaye Eshete BRN 31:21.57 (NR)
    7 Shalane Flanagan USA 31:25.57
    8 Ana Dulce Felix POR 31:37.03
    ...

    LJ

    1 Brittney Reese USA 6.82 (0.1)
    2 Olga Kucherenko RUS 6.77 (0.0)
    3 Ineta Radevica LAT 6.76 (-0.3)
    4 Nastassia Mironchyk - Ivanova BLR 6.74 (0.2)
    5 Carolina Klueft SWE 6.56 (0.4)
    6 Janay DeLoach USA 6.56 (0.3)
    7 Darya Klishina RUS 6.50 (0.1)
    8 Karin Mey Melis TUR 6.44 (0.4)
    9 Mayookha Johny IND 6.37 (-0.3)
    10 Naide Gomes POR 6.26 (-0.2)
    11 Maurren Higa Maggi BRA 6.17 (0.6)
    f Funmi Jimoh USA NM

    DT

    1 Yanfeng Li CHN 66.52
    2 Nadine Mueller GER 65.97
    3 Yarelys Barrios CUB 65.73
    4 Zaneta Glanc POL 63.91
    5 Stephanie Brown Trafton USA 63.85
    6 Jian Tan CHN 62.96
    7 Dragana Tomasevic SRB 62.48
    8 Nicoleta Grasu ROU 62.08
    9 Denia Caballero CUB 60.73
    10 Dani Samuels AUS 59.14
    11 Darya Pishchalnikova RUS 58.10
    12 Zinaida Sendriute LTU 57.30

    SP

    1 Valerie Adams NZL 21.24 (AR, CR)
    2 Nadzeya Ostapchuk BLR 20.05
    3 Jillian Camarena-Williams USA 20.02
    4 Lijiao Gong CHN 19.97
    5 Yevgeniya Kolodko RUS 19.78 (PB)
    6 Ling Li CHN 19.71
    7 Anna Avdeeva RUS 19.54
    8 Nadine Kleinert GER 19.26
    9 Michelle Carter USA 18.76
    10 Anna Omarova RUS 18.67
    11 Natallia Mikhnevich BLR 18.47
    12 Christina Schwanitz GER 17.96
    13 Cleopatra Borel-Brown TRI 17.62

    400m

    1 Amantle Montsho BOT 49.56 (NR) /0.327
    2 Allyson Felix USA 49.59 (PB) /0.163
    3 Anastasiya Kapachinskaya RUS 50.24 /0.261
    4 Francena McCorory USA 50.45 /0.340
    5 Antonina Krivoshapka RUS 50.66 /0.211
    6 Shericka Williams JAM 50.79 /0.352
    7 Sanya Richards-Ross USA 51.32 /0.160
    8 Novlene Williams-Mills JAM 52.89 /0.304

    100m (-1,4m/")

    1 Carmelita Jeter USA 10.90 /0.167
    2 Veronica Campbell-Brown JAM /10.97 /0.234
    3 Kelly-Ann Baptiste TRI 10.98 /0.151
    4 Shelly-Ann Fraser - Pryce JAM 10.99 /0.194
    5 Blessing Okagbare NGR 11.12 /0.147
    6 Kerron Stewart JAM 11.15 /0.212
    7 Ivet Lalova BUL 11.27 /0.156
    8 Marshevet Myers USA 11.33 /0.164

    PV

    1 Fabiana Murer BRA 4.85 (=AR)
    2 Martina Strutz GER 4.80 (NR)
    3 Svetlana Feofanova RUS 4.75
    4 Jennifer Suhr USA 4.70
    5 Yarisley Silva CUB 4.70 (NR)
    6 Elena Isinbaeva RUS 4.65
    7 Jirina Ptacnikova CZE 4.65
    8 Nikoleta Kiriakopoulou GRE 4.65
    9 Silke Spiegelburg GER 4.65
    10 Kristina Gadschiew GER 4.55
    10 Monika Pyrek POL 4.55
    10 Anna Rogowska POL 4.55

    7thlon

    1 Tatyana Chernova RUS 6880
    2 Jessica Ennis GBR 6751
    3 Jennifer Oeser GER 6572
    4 Karolina Tyminska POL 6544
    5 Natallia Dobrynska UKR 6539
    6 Lilli Schwarzkopf GER 6321
    7 Antoinette Nana Djimou Ida FRA 6309
    8 Austra Skujyte LTU 6297
    9 Jessica Zelinka CAN 6268
    10 Lyudmyla Yosypenko UKR 6263
    11 Anna Bogdanova RUS 6242
    12 Aiga Grabuste LAT 6229
    13 Ruky Abdulai CAN 6212
    14 Margaret Simpson GHA 6183
    15 Louise Hazel GBR 6149
    16 Jessica Samuelsson SWE 6119
    17 Julia Maechtig GER 6095
    18 Sharon Day USA 6043
    19 Remona Fransen NED 6027
    ...

    3km steeple

    x Yuliya Zaripova RUS 9:07.03 (PB)
    2 Habiba Ghribi TUN 9:11.97 (NR)
    3 Milcah Chemos Cheywa KEN 9:17.16
    4 Mercy Wanjiku Njoroge KEN 9:17.88
    5 Lydia Chebet Rotich KEN 9:25.74
    6 Sofia Assefa ETH 9:28.24
    7 Binnaz Uslu TUR 9:31.06
    x Hanane Ouhaddou MAR 9:32.36
    8 Gesa Felicitas Krause GER 9:32.74 (PB)
    9 Birtukan Fente ETH 9:36.81
    10 Lyubov Kharlamova RUS 9:44.14
    DQ Sara Moreira POR 9:47.87
    11 Emma Coburn USA 9:51.40
    12 Barbara Parker GBR 9:56.66
    13 Birtukan Adamu ETH 10:05.10

    20km W

    x Olga Kaniskina RUS 1:29:42
    2 Hong Liu CHN 1:30:00
    3 Anisya Kirdyapkina RUS 1:30:13
    4 Elisa Rigaudo ITA 1:30:44
    5 Shenjie Qieyang CHN 1:31:14
    6 Susana Feitor POR 1:31:26
    7 Ana Cabecinha POR 1:31:36
    8 Kristina Saltanovic LTU 1:31:40
    9 Beatriz Pascual ESP 1:31:46
    10 Ines Henriques POR 1:32:06
    11 Vera Sokolova RUS 1:32:13
    12 Olena Shumkina UKR 1:32:17
    ...

    TJ

    1 Olha Saladuha UKR 14.94 (0.2)
    2 Olga Rypakova KAZ 14.89 (0.2)
    3 Caterine Ibarguen COL 14.84 (0.4)
    4 Mabel Gay CUB 14.67 (0.4) (PB)
    5 Yamile Aldama GBR 14.50 (0.4)
    6 Yargeris Savigne CUB 14.43 (0.0)
    7 Anna Kuropatkina RUS 14.23 (0.2)
    8 Baya Rahouli ALG 14.12 (0.2)
    9 Natalia Iastrebova UKR 14.12 (-0.1)
    10 Biljana Topic SRB 14.03 (0.0)
    11 Dana Veldakova SVK 13.96 (0.1)
    12 Keila Costa BRA 13.72 (0.0)

    1500m

    1 Jennifer Barringer Simpson USA 4:05.40
    2 Hannah England GBR 4:05.68
    3 Natalia Rodriguez ESP 4:05.87
    4 Btissam Lakhouad MAR 4:06.18
    5 Kalkidan Gezahegne ETH 4:06.42
    6 Ingvill Makestad Bovim NOR 4:06.85
    7 Mimi Belete BRN 4:07.60
    8 Tugba Karakaya TUR 4:08.14
    x Nataliya Tobias UKR 4:08.68
    9 Morgan Uceny USA 4:19.71
    10 Hellen Onsando Obiri KEN 4:20.23
    11 Maryam Yusuf Jamal BRN 4:22.67

    400m H

    1 Lashinda Demus USA 52.47 (NR) /0.149
    2 Melaine Walker JAM 52.73 /0.219
    3 Natalya Antyukh RUS 53.85 /0.151
    4 Kaliese Spencer JAM 54.01 /0.195
    5 Anastasiya Rabchenyuk UKR 54.18 /0.174
    6 Vania Stambolova BUL 54.23 /0.260
    7 Zuzana Hejnova CZE 54.23 /0.158
    8 Elena Churakova RUS 55.17 /0.173

    JT

    1 Maria Abakumova RUS 71.99 (PB, CR)
    2 Barbora Spotakova CZE 71.58
    3 Sunette Viljoen RSA 68.38 (AR)
    4 Christina Obergfoell GER 65.24
    5 Kathrina Molitor GER 64.32
    6 Kimberley Mickle AUS 61.96
    7 Martina Ratej SLO 61.65
    8 Jarmila Klimesova CZE 59.27
    9 Yuki Ebihara JPN 59.08
    10 Goldie Sayers GBR 58.18
    11 Madara Palameika LAT 58.08
    f Linda Stahl GER DNS

    5km

    1 Vivian Jepkemoi Cheruiyot KEN 14:55.36
    2 Sylvia Jebiwott Kibet KEN 14:56.21
    3 Meseret Defar ETH 14:56.94
    4 Sentayehu Ejigu ETH 14:59.99
    5 Mercy Cherono KEN 15:00.23
    6 Linet Chepkwemoi Masai KEN 15:01.01
    7 Lauren Fleshman USA 15:09.25
    8 Genzebe Dibaba ETH 15:09.35
    9 Tejitu Daba BRN 15:14.62 (PB)
    10 Yelena Zadorozhnaya RUS 15:15.48
    11 Zakia Mrisho TAN 15:18.81
    12 Helen Clitheroe GBR 15:21.22
    13 Hitomi Niiya JPN 15:41.67
    14 Elizaveta Grechishnikova RUS 15:45.61
    15 Amy Hastings USA 15:56.06

    200m (-1,0m/")

    1 Veronica Campbell-Brown JAM 22.22 /0.151
    2 Carmelita Jeter USA 22.37 /0.178
    3 Allyson Felix USA 22.42 /0.187
    4 Shalonda Solomon USA 22.61 /0.172
    5 Kerron Stewart JAM 22.70 /0.211
    6 Debbie Ferguson-McKenzie BAH 22.96 /0.157
    7 Hrystyna Stuy UKR 23.02 /0.188
    8 Sherone Simpson JAM 23.17 /0.169

    HJ

    1 Anna Chicherova RUS 2.03
    2 Blanka Vlasic CRO 2.03
    3 Antonietta Di Martino ITA 2.00
    4 Elena Slesarenko RUS 1.97
    5 Svetlana Shkolina RUS 1.97
    6 Xingjuan Zheng CHN 1.93
    6 Deirdre Ryan IRL 1.93
    8 Doreen Amata NGR 1.93
    8 Svetlana Radzivil UZB 1.93
    10 Brigetta Barrett USA 1.93
    11 Emma Green Tregaro SWE 1.89
    12 Anna Iljustsenko EST 1.89

    4x400

    1 United States USA 3:18.09
    (Sanya Richards-Ross; Allyson Felix; Jessica Beard; Francena McCorory)
    2 Jamaica JAM 3:18.71 (NR)
    (Rosemarie Whyte; Davita Prendergast; Novlene Williams-Mills; Shericka Williams)
    3 Russia RUS 3:19.36
    (Antonina Krivoshapka; Natalya Antyukh; Lyudmila Litvinova; Anastasiya Kapachinskaya)
    4 Great Britain & N.I. GBR 3:23.63
    (Perri Shakes-Drayton; Nicola Sanders; Christine Ohuruogu; Lee McConnell)
    x Ukraine UKR 3:23.86
    (Nataliya Pyhyda; Anastasiya Rabchenyuk; Hanna Yaroshchuk; Antonina Yefremova)
    5 Belarus BLR 3:25.64
    (Hanna Tashpulatava; Yulyana Yushchanka; Ilona Usovich; Sviatlana Usovich)
    6 Czech Republic CZE 3:26.57
    (Denisa Rosolova; Zuzana Bergrova; Jitka Bartonickova; Zuzana Hejnova)
    7 Nigeria NGR 3:29.82
    (Omolara Omotosho; Muizat Ajoke Odumosu; Margaret Etim; Bukola Abogunloko)

    100m H (+1,1m/")

    1 Sally Pearson AUS 12.28 (NR, CR) /0.145
    2 Danielle Carruthers USA 12.47 (PB) /0.168
    3 Dawn Harper USA 12.47 (PB) /0.164
    4 Tiffany Porter GBR 12.63 /0.158
    5 Tatyana Dektyareva RUS 12.82 /0.161
    6 Nikkita Holder CAN 12.93 /0.172
    7 Phylicia George CAN 17.97 /0.126
    x Kellie Wells USA DNF /0.171

    HT

    1 Tatyana Lysenko RUS 77.13
    2 Betty Heidler GER 76.06
    3 Wenxiu Zhang CHN 75.03
    4 Yipsi Moreno CUB 74.48
    5 Anita Wlodarczyk POL 73.56
    6 Bianca Perie ROU 72.04
    7 Kathrin Klaas GER 71.89
    8 Zalina Marghieva MDA 70.27
    9 Silvia Salis ITA 69.88
    10 Jennifer Dahlgren ARG 69.72
    11 Jessica Cosby USA 68.91
    12 Stephanie Falzon FRA 66.57

    800m

    x Mariya Savinova RUS 1:55.87 (WL)
    1 Caster Semenya RSA 1:56.35
    2 Janeth Jepkosgei Busienei KEN 1:57.42
    3 Alysia Johnson Montano USA 1:57.48
    x Ekaterina Kostetskaya RUS 1:57.82
    4 Maggie Vessey USA 1:58.50
    5 Kenia Sinclair JAM 1:58.66
    x Yuliya Rusanova RUS 1:59.74

    4X100

    1 United States USA 41.56 /0.179
    (Bianca Knight; Allyson Felix; Marshevet Myers; Carmelita Jeter)
    2 Jamaica JAM 41.70 (NR) /0.207
    (Shelly-Ann Fraser - Pryce; Kerron Stewart; Sherone Simpson; Veronica Campbell-Brown)
    3 Ukraine UKR 42.51 /0.171
    (Olesya Povh; Nataliya Pohrebnyak; Mariya Ryemyen; Hrystyna Stuy)
    x Trinidad and Tobago TRI 42.58 /0.175
    (Kai Selvon; Kelly-Ann Baptiste; Semoy Hackett; Michelle-Lee Ahye)
    4 France FRA 42.70 /0.190
    (Myriam Soumare; Celine Distel; Lina Jacques-Sebastien; Veronique Mang)
    5 Russia RUS 42.93 /0.169
    (Yulia Gushchina; Natalia Rusakova; Elizabeta Savlinis; Aleksandra Fedoriva)
    6 Nigeria NGR 42.93 /0.163
    (Gloria Asumnu; Oludamola Osayomi; Agnes Osazuwa; Blessing Okagbare)
    7 2 Brazil BRA 43.10 /0.187
    (Ana Claudia Silva; Vanda Gomes; Franciela Krasucki; Rosangela Santos)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 13-02-17 στις 07:16
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  5. #15
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.909
    Blog Entries
    5

    2013 MOSCOW

    Men

    10000m

    1 Mohamed Farah GBR 27:21.71 SB
    2 Ibrahim Jeilan ETH 27:22.23 SB
    3 Paul Kipngetich Tanui KEN 27:22.61
    4 Galen Rupp USA 27:24.39 SB
    5 Abera Kuma ETH 27:25.27
    6 Bedan Karoki Muchiri KEN 27:27.17
    7 Kenneth Kiprop Kipkemoi KEN 27:28.50 SB
    8 Nguse Amlosom ERI 27:29.21 SB
    9 Mohammed Ahmed CAN 27:35.76 SB
    10 Dathan Ritzenhein USA 27:37.90 SB
    11 Thomas Ayeko UGA 27:40.96 PB
    12 Imane Merga ETH 27:42.02
    13 Moses Ndiema Kipsiro UGA 27:44.53 SB
    ...

    20km Walk

    1 Aleksandr Ivanov RUS 1:20:58 PB
    2 Ding Chen CHN 1:21:09 SB
    3 Miguel Angel Lopez ESP 1:21:21 SB
    4 Joao Vieira POR 1:22:05
    5 Denis Strelkov RUS 1:22:06
    6 Takumi Saito JPN 1:22:09
    7 Ruslan Dmytrenko UKR 1:22:14
    8 Inaki Gomez CAN 1:22:21 SB
    9 Christopher Linke GER 1:22:36 SB
    10 Hyunsub Kim KOR 1:22:50 SB
    11 Dane Bird-Smith AUS 1:23:06
    12 Yusuke Suzuki JPN 1:23:20
    13 Jaime Quiyuch GUA 1:23:24
    14 Matteo Giupponi ITA 1:23:27 SB
    15 Andrii Kovenko UKR 1:23:46
    16 Alexandros Papamihail GRE 1:23:48 SB
    17 Jose Leonardo Montana COL 1:23:50 SB
    18 Rolando Saquipay ECU 1:24:01 SB
    ...

    10thlon

    1 Ashton Eaton USA 8809 WL
    2 Michael Schrader GER 8670 PB
    3 Damian Warner CAN 8512 PB
    4 Kevin Mayer FRA 8446 PB
    5 Eelco Sintnicolaas NED 8391 SB
    6 Carlos Chinin BRA 8388
    7 Rico Freimuth GER 8382 PB
    8 Ilya Shkurenev RUS 8370 PB
    9 Willem Coertzen RSA 8343 AR
    10 Leonel Suarez CUB 8317 SB
    11 Pascal Behrenbruch GER 8316
    12 Andrei Krauchanka BLR 8314
    13 Gunnar Nixon USA 8312 PB Points
    14 Mihail Dudas SRB 8275 NR
    15 Thomas van der Plaetsen BEL 8255 PB
    16 Artem Lukyanenko RUS 8177 PB
    17 Mikk Pahapill EST 8170 SB
    ...

    100m (-0,3)

    1 Usain Bolt JAM 9.77 SB 0.163
    2 Justin Gatlin USA 9.85 SB 0.163
    3 Nesta Carter JAM 9.95 0.157
    4 Kemar Bailey-Cole JAM 9.98 0.186
    5 Nickel Ashmeade JAM 9.98 0.142
    6 Mike Rodgers USA 10.04 0.158
    7 Christophe Lemaitre FRA 10.06 0.154
    8 James Dasaolu GBR 10.21 0.177

    PV

    1 Raphael Holzdeppe GER 5.89
    2 Renaud Lavillenie FRA 5.89
    3 Bjoern Otto GER 5.82
    4 Brad Walker USA 5.82
    5 Malte Mohr GER 5.82
    6 Seito Yamamoto JPN 5.75 PB
    7 Jan Kudlicka CZE 5.75
    8 Sergey Kucheryanu RUS 5.65
    9 Alhaji Jeng SWE 5.65 SB
    10 Konstadinos Filippidis GRE 5.65
    11 Augusto de Oliveira BRA 5.65
    12 Changrui Xue CHN 5.50
    x Valentin Lavillenie FRA NM

    ΗΤ

    1 Pawel Fajdek POL 81.97 WL
    2 Krisztian Pars HUN 80.30
    3 Lukas Melich CZE 79.36
    4 Primoz Kozmus SLO 79.22
    5 Dilshod Nazarov TJK 78.31
    6 Koji Murofushi JPN 78.03 SB
    7 Nicola Vizzoni ITA 77.61 SB
    8 Marcel Lomnicky SVK 77.57
    9 Szymon Ziolkowski POL 76.84
    10 Markus Esser GER 76.25
    11 Sergej Litvinov RUS 75.90
    12 Yury Shayunou BLR 73.68

    110m H (+0,3)

    1 David Oliver USA 13.00 WL / 0.147
    2 Ryan Wilson USA 13.13 / 0.167
    3 Sergey Shubenkov RUS 13.24 / 0.154
    4 Jason Richardson USA 13.27 / 0.158
    5 William Sharman GBR 13.30 / 0.151
    6 Aries Merritt USA 13.31 / 0.147
    7 Thomas Martinot-Lagarde FRA 13.42 / 0.162
    8 Andrew Riley JAM 13.51 / 0.135

    DT

    1 Robert Harting GER 69.11
    2 Piotr Malachowski POL 68.36
    3 Gerd Kanter EST 65.19
    4 Martin Wierig GER 65.02
    5 Victor Hogan RSA 64.35
    6 Robert Urbanek POL 64.32
    7 Vikas Gowda IND 64.03
    8 Victor Butenko RUS 63.38
    9 Jennifer Frank Casanas ESP 62.89
    10 Jorge Y. Fernandez CUB 62.88
    11 Julian Wruck AUS 62.40
    12 Mario Pestano ESP 61.88

    800m

    1 Mohammed Aman ETH 1:43.31 SB
    2 Nick Symmonds USA 1:43.55 SB
    3 Ayanleh Souleiman DJI 1:43.76
    4 Marcin Lewandowski POL 1:44.08 SB
    5 Andrew Osagie GBR 1:44.36 SB
    6 Duane Solomon USA 1:44.42
    7 Pierre-Ambroise Bosse FRA 1:44.79
    8 Abdulaziz Ladan Mohammed KSA 1:46.57

    400m

    1 LaShawn Merritt USA 43.74 WL / 0.256
    2 Tony McQuay USA 44.40 PB / 0.155
    3 Luguelin Santos DOM 44.52 SB / 0.350
    4 Jonathan Borlee BEL 44.54 SB / 0.224
    5 Pavel Maslak CZE 44.91 / 0.169
    6 Yousef Ahmed Masrahi KSA 44.97 / 0.162
    7 Kirani James GRN 44.99 / 0.186
    8 Anderson Henriques BRA 45.03 / 0.157

    50km Walk

    1 Robert Heffernan IRL 3:37:56 WL
    2 Mikhail Ryzhov RUS 3:38:58 PB
    3 Jared Tallent AUS 3:40:03 SB
    4 Ihor Hlavan UKR 3:40:39 PB
    5 Matej Toth SVK 3:41:07 SB
    6 Grzegorz Sudol POL 3:41:20 PB
    7 Ivan Noskov RUS 3:41:36 PB
    8 Lukasz Nowak POL 3:43:38 SB
    9 Takayuki Tanii JPN 3:44:26
    10 Yohann Diniz FRA 3:45:18
    11 Hirooki Arai JPN 3:45:56 PB
    12 Jesus Angel Garcia ESP 3:46:44 SB
    ...

    HJ

    1 Bohdan Bondarenko UKR 2.41 CR
    2 Mutaz Essa Barshim QAT 2.38
    3 Derek Drouin CAN 2.38 NR
    4 Ivan Ukhov RUS 2.35 SB
    5 Erik Kynard USA 2.32
    6 Donald Thomas BAH 2.32 SB
    7 Aleksandr Shustov RUS 2.32 SB
    8 Robert Grabarz GBR 2.29
    9 Guowei Zhang CHN 2.29
    10 Kabelo Kgosiemang BOT 2.25
    10 Ryan Ingraham BAH 2.25
    10 Konstadinos Baniotis GRE 2.25

    3000m steeple

    1 Ezekiel Kemboi KEN 8:06.01
    2 Conseslus Kipruto KEN 8:06.37
    3 Mahiedine Mekhissi-Benabbad FRA 8:07.86
    4 Paul Kipsiele Koech KEN 8:08.62
    5 Evan Jager USA 8:08.67
    6 Matthew Hughes CAN 8:11.64 NR
    7 Abel Kiprop Mutai KEN 8:17.04
    8 Yoann Kowal FRA 8:17.41
    9 Hamid Ezzine MAR 8:19.53
    10 Ion Luchianov MDA 8:19.99
    11 Angel Mullera ESP 8:20.93
    12 Jacob Araptany UGA 8:25.86
    13 Alex Genest CAN 8:27.01
    14 Benjamin Kiplagat UGA 8:31.09
    f Noureddine Smail FRA DNF

    400m h.

    1 Jehue Gordon TRI 47.69 WL / 0.174
    2 Michael Tinsley USA 47.70 PB / 0.133
    3 Emir Bekric SRB 48.05 NR / 0.202
    4 Omar Cisneros CUB 48.12 / 0.219
    5 Felix Sanchez DOM 48.22 / 0.175
    6 Javier Culson PUR 48.38 0.189
    7 Mamadou Kasse Hanne SEN 48.68 / 0.195
    8 Kerron Clement USA 49.08 / 0.165

    LJ

    1 Aleksandr Menkov RUS 8.56 WL
    2 Ignisious Gaisah NED 8.29 NR
    3 Luis Rivera MEX 8.27
    4 Eusebio Caceres ESP 8.26
    5 Mauro Vinicius da Silva BRA 8.24
    6 Christian Reif GER 8.22
    7 Godfrey Khotso Mokoena RSA 8.10
    8 Damar Forbes JAM 8.02
    9 Sebastian Bayer GER 7.98
    10 Louis Tsatoumas GRE 7.98
    11 Dwight Phillips USA 7.88
    12 Jinzhe Li CHN 7.86

    SP

    1 David Storl GER 21.73 SB
    2 Ryan Whiting USA 21.57
    3 Dylan Armstrong CAN 21.34 SB
    4 Reese Hoffa USA 21.12
    5 Ladislav Prasil CZE 20.98
    6 Tomasz Majewski POL 20.98 SB
    7 German Lauro ARG 20.40
    8 Georgi Ivanov BUL 20.39
    9 Cory Martin USA 20.09
    10 Asmir Kolasinac SRB 19.96
    11 Antonin Zalsky CZE 19.54
    12 339 Martin Stasek CZE 19.10

    5000m

    1 Mohamed Farah GBR 13:26.98
    2 Hagos Gebrhiwet ETH 13:27.26
    3 Isiah Kiplangat Koech KEN 13:27.26
    4 Thomas Pkemei Longosiwa KEN 13:27.67
    5 Edwin Cheruiyot Soi KEN 13:29.01
    6 Bernard Lagat USA 13:29.24
    7 Muktar Edris ETH 13:29.56
    8 Galen Rupp USA 13:29.87
    9 Yenew Alamirew ETH 13:31.27
    10 Ryan Hill USA 13:32.69
    11 Dejene Regassa BRN 13:34.54
    12 Elroy Gelant RSA 13:43.58
    13 Sindre Buraas NOR 13:45.67
    14 Zane Robertson NZL 13:46.55
    15 Brett Robinson AUS 14:03.77

    4x400m

    1 United States USA 2:58.71 WL
    2 Jamaica JAM 2:59.88 SB
    3 Russia RUS 2:59.90 SB
    4 Great Britain & N.I. GBR 3:00.88
    5 Belgium BEL 3:01.02
    6 Trinidad and Tobago TRI 3:01.74
    7 Brazil BRA 3:02.19
    8 Australia AUS 3:02.26 SB

    Marathon

    1 Stephen Kiprotich UGA 2:09:51
    2 Lelisa Desisa ETH 2:10:12
    3 Tadese Tola ETH 2:10:23
    4 Tsegay Kebede ETH 2:10:47
    5 Kentaro Nakamoto JPN 2:10:50
    6 Solonei da Silva BRA 2:11:40 SB
    7 Paulo Roberto Paula BRA 2:11:40 SB
    8 Yemane Tsegay ETH 2:11:43 SB
    9 Peter Kimeli Some KEN 2:11:47
    10 Jackson Kiprop UGA 2:12:12
    11 Beraki Beyene ERI 2:13:40 SB
    12 Bernard Kiprop Kipyego KEN 2:14:01
    13 Jeff Eggleston USA 2:14:23 SB
    14 Masakazu Fujiwara JPN 2:14:29
    15 Javier Guerra ESP 2:14:33
    16 Samuel Tsegay ERI 2:14:41 SB
    17 Kazuhiro Maeda JPN 2:15:25
    18 Yuki Kawauchi JPN 2:15:35
    19 Abraham Kiplimo UGA 2:16:25
    20 Rob Watson CAN 2:16:28 SB
    21 Paul Pollock IRL 2:16:42 SB
    ...

    JT

    1 Vitezslav Vesely CZE 87.17
    2 Tero Pitkamaki FIN 87.07
    3 Dmitri Tarabin RUS 86.23
    4 Julius Yego KEN 85.40 NR
    5 Roman Avramenko UKR 82.05
    6 Antti Ruuskanen FIN 81.44
    7 Andreas Thorkildsen NOR 81.06
    8 Ihab Abdelrahman El Sayed EGY 80.94
    9 Risto Matas EST 80.03
    10 Stuart Farquhar NZL 79.24
    11 Kim Amb SWE 78.91
    12 Ivan Zaytsev UZB 78.33

    200m (0,0)

    1 Usain Bolt JAM 19.66 WL / 0.177
    2 Warren Weir JAM 19.79 PB / 0.176
    3 Curtis Mitchell USA 20.04 / 0.147
    4 Nickel Ashmeade JAM 20.05 / 0.145
    5 Adam Gemili GBR 20.08 / 0.151
    6 Anaso Jobodwana RSA 20.14 / 0.172
    7 Churandy Martina NED 20.35 / 0.138
    8 Jaysuma Saidy Ndure NOR 20.37 / 0.145

    1500m

    1 Asbel Kiprop KEN 3:36.28
    2 Matthew Centrowitz USA 3:36.78
    3 Johan Cronje RSA 3:36.83
    4 Nixon Kiplimo Chepseba KEN 3:36.87
    5 Homiyu Tesfaye GER 3:37.03
    6 Silas Kiplagat KEN 3:37.11
    7 Mekonnen Gebremedhin ETH 3:37.21
    8 Henrik Ingebrigtsen NOR 3:37.52
    9 Mohamed Moustaoui MAR 3:38.08
    10 Nathan Brannen CAN 3:38.09
    11 Florian Carvalho FRA 3:39.17
    12 Chris O'Hare GBR 3:46.04

    TJ

    1 Teddy Tamgho FRA 18.04 WL
    2 Pedro Pablo Pichardo CUB 17.68
    3 Will Claye USA 17.52 SB
    4 Christian Taylor USA 17.20
    5 Aleksey Fedorov RUS 16.90
    6 Marian Oprea ROU 16.82
    7 Gaetan Saku Bafuanga Baya FRA 16.79
    8 Fabrizio Schembri ITA 16.74
    9 Bin Dong CHN 16.73
    10 Dimitrios Tsiamis GRE 16.66
    11 Samyr Laine HAI 16.09
    12 Yoann Rapinier FRA 15.17

    4x100m

    1 Jamaica JAM 37.36 WL / 0.162
    2 United States USA 37.66 / 0.171
    f Great Britain & N.I. GBR 37.80 SB / 0.167 DQ
    3 Canada CAN 37.92 SB / 0.138
    4 Germany GER 38.04 SB / 0.160
    5 Netherlands NED 38.37 SB / 0.186
    6 Japan JPN 38.39 / 0.147
    7 Trinidad and Tobago TRI 38.57 / 0.162


    Women

    Marathon

    1 Edna Ngeringwony Kiplagat KEN 2:25:44
    2 Valeria Straneo ITA 2:25:58 SB
    3 Kayoko Fukushi JPN 2:27:45
    4 Ryoko Kizaki JPN 2:31:28
    5 Alessandra Aguilar ESP 2:32:38
    6 Emma Quaglia ITA 2:34:16 SB
    7 Madai Perez MEX 2:34:23 SB
    8 Hye-Gyong Kim PRK 2:35:49
    9 Deena Kastor USA 2:36:12 SB
    10 Susan Partridge GBR 2:36:24
    11 Jessica Trengove AUS 2:37:11 SB
    12 Diana Lobacevske LTU 2:37:48
    13 Aberu Kebede ETH 2:38:04
    14 Hye-Song Kim PRK 2:38:28
    15 Lishan Dula BRN 2:38:47 SB
    16 Sonia Samuels GBR 2:39:03 SB
    17 Yong-Sun Sin PRK 2:39:22
    18 Dorothy McMahan USA 2:39:52 SB
    19 Changqin Ding CHN 2:40:13
    20 Zivile Balciunaite LTU 2:41:09
    ...

    LJ

    1 Brittney Reese USA 7.01
    2 Blessing Okagbare NGR 6.99
    3 Ivana Spanovic SRB 6.82 NR
    4 Volha Sudarava BLR 6.82 SB
    5 Olga Kucherenko RUS 6.81
    6 Shara Proctor GBR 6.79
    7 Darya Klishina RUS 6.76
    8 Tori Polk USA 6.73
    9 Elena Sokolova RUS 6.65
    10 Erica Jarder SWE 6.47
    11 Janay DeLoach Soukup USA 6.44
    12 Sostene Moguenara GER 6.42

    DT

    1 Sandra Perkovic CRO 67.99
    2 Melina Robert-Michon FRA 66.28 NR
    3 Yarelys Barrios CUB 64.96
    4 Nadine Mueller GER 64.47
    5 Gia Lewis-Smallwood USA 64.23
    6 Jian Tan CHN 63.34
    7 Zaneta Glanc POL 62.90 SB
    8 Denia Caballero CUB 62.80
    9 Zinaida Sendriute LTU 62.54
    10 Dani Samuels AUS 62.42
    11 Yaime Perez CUB 62.39
    12 Rocio Comba ARG 59.83

    10000m

    1 Tirunesh Dibaba ETH 30:43.35
    2 Gladys Cherono KEN 30:45.17
    3 Belaynesh Oljira ETH 30:46.98
    4 Emily Chebet KEN 30:47.02 PB
    5 Hitomi Niiya JPN 30:56.70 PB
    6 Shitaye Eshete BRN 31:13.79 SB
    7 Selly Chepyego Kaptich KEN 31:22.11 PB
    8 Shalane Flanagan USA 31:34.83
    9 Ababel Yeshaneh ETH 32:02.09
    10 Christelle Daunay FRA 32:04.44 SB
    11 Marisol Romero MEX 32:16.36
    12 Jordan Hasay USA 32:17.93

    SP

    1 Valerie Adams NZL 20.88
    2 Christina Schwanitz GER 20.41 PB
    3 Lijiao Gong CHN 19.95
    4 Michelle Carter USA 19.94
    5 Evgeniia Kolodko RUS 19.81
    6 Ling Li CHN 18.39
    7 Irina Tarasova RUS 18.37
    8 Tia Brooks USA 18.09
    9 Galyna Obleshchuk UKR 18.08
    10 Xiangrong Liu CHN 18.04
    11 Natalia Duco CHI 18.02
    12 Alena Kopets BLR 17.70

    400m

    1 Christine Ohuruogu GBR 49.41 NR / 0.247
    2 Amantle Montsho BOT 49.41 / 0.273
    3 Antonina Krivoshapka RUS 49.78 / 0.209
    4 Stephanie McPherson JAM 49.99 / 0.198
    5 Natasha Hastings USA 50.30 / 0.163
    6 Francena McCorory USA 50.68 / 0.241
    7 Kseniya Ryzhova RUS 50.98 / 0.195
    8 Novlene Williams-Mills JAM 51.49 / 0.276

    100m (-0,3)

    1 Shelly-Ann Fraser-Pryce JAM 10.71 WL / 0.174
    2 Murielle Ahoure CIV 10.93 / 0.165
    3 Carmelita Jeter USA 10.94 / 0.156
    4 English Gardner USA 10.97 / 0.151
    5 Kerron Stewart JAM 10.97 / 0.229
    6 Blessing Okagbare NGR 11.04 / 0.154
    7 Alexandria Anderson USA 11.10 / 0.159
    8 Octavious Freeman USA 11.16 / 0.179

    20km W

    1 Elena Lashmanova RUS 1:27:08
    2 Anisya Kirdyapkina RUS 1:27:11
    3 Hong Liu CHN 1:28:10
    4 Huanhuan Sun CHN 1:28:32
    5 Elisa Rigaudo ITA 1:28:41 SB
    6 Beatriz Pascual ESP 1:29:00 SB
    7 Anezka Drahotova CZE 1:29:05 PB
    8 Cabecinha POR 1:29:17 SB
    9 Julia Takacs ESP 1:29:25
    10 Eleonora Giorgi ITA 1:30:01 SB
    11 Ines Henriques POR 1:30:28
    12 Lyudmyla Olyanovska UKR 1:30:48
    13 Antonella Palmisano ITA 1:30:50 PB
    14 Mayra Herrera GUA 1:30:59 PB
    15 Shenjie Qieyang CHN 1:31:15
    16 Hanna Drabenia BLR 1:31:16 PB
    ...

    PV

    1 Elena Isinbaeva RUS 4.89 SB
    2 Jennifer Suhr USA 4.82
    3 Yarisley Silva CUB 4.82
    4 Silke Spiegelburg GER 4.75 SB
    5 Fabiana Murer BRA 4.65
    5 Anastasia Savchenko RUS 4.65
    7 Angelina Zhuk-Krasnova RUS 4.65
    8 Lisa Ryzih GER 4.55 SB
    8 Jirina Ptacnikova-Svobodova CZE 4.55
    10 Kristina Gadschiew GER 4.45
    11 Ling Li CHN 4.45
    12 Marion Lotout FRA 4.45

    7thlon

    1 Ganna Melnichenko UKR 6586 PB
    2 Brianne Theisen Eaton CAN 6530 PB
    3 Dafne Schippers NED 6477 NR
    4 Claudia Rath GER 6462 PB
    5 Katarina Johnson-Thompson GBR 6449 PB
    6 Sharon Day USA 6407
    7 Eliska Klucinova CZE 6332 NR
    8 Antoinette Nana Djimou Ida FRA 6326 SB
    9 Karolina Tyminska POL 6270
    10 Nadine Broersen NED 6224
    11 Laura Ikauniece LAT 6159
    12 Yorgelis Rodriguez CUB 6148
    13 Ellen Sprunger SUI 6081 SB
    14 Nafissatou Thiam BEL 6070
    15 Gyorgyi Farkas-Zsivoczky HUN 6067
    16 Linda Zueblin SUI 6057 PB
    17 Julia Maechtig GER 6021

    3000m steeple

    1 Milcah Chemos Cheywa KEN 9:11.65 WL
    2 Lidya Chepkurui KEN 9:12.55 PB
    3 Sofia Assefa ETH 9:12.84 SB
    4 Hiwot Ayalew ETH 9:15.25 SB
    5 Etenesh Diro ETH 9:16.97 SB
    6 Hyvin Kiyeng Jepkemoi KEN 9:22.05 PB
    7 Valentyna Zhudina UKR 9:33.73
    8 Antje Moeldner-Schmidt GER 9:34.06
    9 Gesa Felicitas Krause GER 9:37.11 SB
    10 Eilish McColgan GBR 9:37.33
    11 Diana Martin ESP 9:38.30 SB
    12 Natalya Gorchakova RUS 9:38.57 SB
    13 Ancuta Bobocel ROU 9:53.35
    14 Silvia Danekova BUL 9:58.57
    15 Salima Elouali Alami MAR 10:08.36

    TJ

    1 Caterine Ibarguen COL 14.85 WL
    2 Ekaterina Koneva RUS 14.81
    3 Olha Saladuha UKR 14.65
    4 Kimberly Williams JAM 14.62 PB
    5 Mabel Gay CUB 14.45 SB
    6 Hanna Knyazyeva-Minenko ISR
    7 Anna Pyatykh RUS 14.29
    8 Irina Gumenyuk RUS 14.15
    9 Snezana Rodic SLO 14.13
    10 Anna Jagaciak POL 13.95
    11 Dana Veldakova SVK 13.84
    12 Athanasia Perra GRE 13.75

    400m h.

    1 Zuzana Hejnova CZE 52.83 WL / 0.149
    2 Dalilah Muhammad USA 54.09 / 0.165
    3 Lashinda Demus USA 54.27 / 0.156
    4 Anna Titimets UKR 54.72 / 0.215
    5 Eilidh Child GBR 54.86 / 0.175
    6 Anna Yaroshchuk UKR 55.01 / 0.169
    7 Perri Shakes-Drayton GBR 56.25 / 0.188
    8 Nickiesha Wilson JAM 57.34 / 0.276

    1500m

    1 Abeba Aregawi SWE 4:02.67
    2 Jennifer Simpson USA 4:02.99
    3 Hellen Onsando Obiri KEN 4:03.86
    4 Hannah England GBR 4:04.98
    5 Faith Chepngetich Kipyegon KEN 4:05.08
    6 Ekaterina Sharmina RUS 4:05.49
    7 Zoe Buckman AUS 4:05.77
    8 Genzebe Dibaba ETH 4:05.99
    9 Nancy Jebet Langat KEN 4:06.01
    10 Mary Cain USA 4:07.19
    11 Siham Hilali MAR 4:09.16
    12 Elena Korobkina RUS 4:10.18

    HT

    1 Tatyana Lysenko RUS 78.80 CR
    2 Anita Wlodarczyk POL 78.46 NR
    3 Wenxiu Zhang CHN 75.58 SB
    4 Zheng Wang CHN 74.90 PB
    5 Anna Bulgakova RUS 74.62
    6 Yipsi Moreno CUB 74.16 SB
    7 Oksana Kondrateva RUS 72.76
    8 Eva Orban HUN 72.70
    9 Jeneva McCall USA 72.65
    10 Amanda Bingson USA 72.56
    11 Bianca Perie ROU 71.25
    12 ? Gulfiya Khanafeyeva RUS 71.07

    200m (-0,3)

    1 Shelly-Ann Fraser-Pryce JAM 22.17 / 0.156
    2 Murielle Ahoure CIV 22.32 / 0.180
    3 Blessing Okagbare NGR 22.32 / 0.154
    4 Shaunae Miller BAH 22.74 / 0.146
    5 Jeneba Tarmoh USA 22.78 / 0.161
    6 ChaRonda Williams USA 22.81 / 0.155
    7 Mariya Ryemyen UKR 22.84 / 0.197
    f Allyson Felix USA DNF / 0.181

    HJ

    1 Svetlana Shkolina RUS 2.03 PB
    2 Brigetta Barrett USA 2.00
    3 Ruth Beitia ESP 1.97
    3 Anna Chicherova RUS 1.97
    5 Emma Green Tregaro SWE 1.97 SB
    6 Justyna Kasprzycka POL 1.97 PB
    7 Kamila Stepaniuk POL 1.93
    7 Alessia Trost ITA 1.93
    9 Irina Gordeeva RUS 1.93
    9 Xingjuan Zheng CHN 1.93 SB
    11 Levern Spencer LCA 1.89
    12 Airine Palsyte LTU 1.89
    f Marie-Laurence Jungfleisch GER NM

    5000m

    1 Meseret Defar ETH 14:50.19
    2 Mercy Cherono KEN 14:51.22
    3 Almaz Ayana ETH 14:51.33
    4 Viola Jelagat Kibiwot KEN 15:01.67
    5 Buze Diriba ETH 15:05.38
    6 Molly Huddle USA 15:05.73
    7 Shannon Rowbury USA 15:06.10 SB
    8 Susan Kuijken NED 15:14.70
    9 Elena Nagovitsyna RUSR 15:24.83
    10 Dolores Checa ESP 15:30.42
    11 Tejitu Daba BRN 15:33.89
    12 Kim Conley USA 15:36.58
    13 Karoline Bjerkeli Grovdal NOR 15:48.87
    14 Dominika Nowakowska POL 15:58.26
    15 Jackie Areson AUS 16:08.32

    4x400m

    1 Russia RUS 3:20.19 WL
    2 United States USA 3:20.41 SB
    3 Great Britain & N.I. GBR 3:22.61 SB
    4 France FRA 3:24.21 SB
    5 Ukraine UKR 3:27.38 SB
    6 Nigeria NGR 3:27.57
    7 Romania ROU 3:28.40 SB
    f Italy ITA DQ

    100m H. (-0,6)

    1 Brianna Rollins USA 12.44 / 0.263
    2 Sally Pearson AUS 12.50 SB / 0.154
    3 Tiffany Porter GBR 12.55 PB / 0.149
    4 Dawn Harper USA 12.59 / 0.194
    5 Queen Harrison USA 12.73 / 0.174
    6 Angela Whyte CAN 12.78 / 0.152
    7 Cindy Billaud FRA 12.84 / 0.165
    8 Yuliya Kondakova RUS 12.86 / 0.206

    JT

    1 Christina Obergfoell GER 69.05 SB
    2 Kimberley Mickle AUS 66.60 PB
    3 Maria Abakumova RUS 65.09
    4 Linda Stahl GER 64.78
    5 Kathryn Mitchell AUS 63.77 SB
    6 Sunette Viljoen RSA 63.58
    7 Viktoriya Sudarushkina RUS 62.21
    8 Lingwei Li CHN 61.30
    9 Tatjana Jelaca SRB 60.81
    10 Sofi Flinck SWE 59.52
    11 Vira Rebryk UKR 58.33
    12 Nadeeka L. Babaranda Liyanage SRI 58.16

    800m

    1 Eunice Jepkoech Sum KEN 1:57.38 PB
    x Mariya Savinova RUS 1:57.80 SB
    2 Brenda Martinez USA 1:57.91 PB
    3 Alysia Johnson Montano USA 1:57.95
    4 Ekaterina Poistogova RUS 1:58.05 SB
    5 Ajee Wilson USA 1:58.21 PB
    6 Nataliia Lupu UKR 1:59.79
    7 Lenka Masna CZE 2:00.59

    4x100m

    1 Jamaica JAM 41.29 CR , NR
    2 France FRA 42.73
    3 United States USA 42.75
    4 Great Britain & N.I. GBR 42.87
    5 Germany GER 42.90
    6 Russia RUS 42.93 SB
    7 Canada CAN 43.28
    f Brazil BRA DNF
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 30-03-17 στις 21:02
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  6. #16
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.909
    Blog Entries
    5

    2015 BEIJING

    *100m (-0,5)
    1 Usain Bolt JAM 9.79 0.159
    2 Justin Gatlin USA 9.80 0.165
    3 Trayvon Bromell USA 9.92 0.135
    3 Andre De Grasse CAN 9.92 0.136 PB
    5 Mike Rodgers USA 9.94 0.139
    6 Tyson Gay USA 10.00 0.128
    7 Asafa Powell JAM 10.00 0.144
    8 Jimmy Vicaut FRA 10.00 0.170
    9 Bingtian Su CHN 10.06 0.175

    *200m (-0,1)
    1 Usain Bolt JAM 19.55 0.147 WL
    2 Justin Gatlin USA 19.74 0.161
    3 Anaso Jobodwana RSA 19.87 0.154 NR
    4 Alonso Edward PAN 19.87 0.170 SB
    5 Zharnel Hughes GBR 20.02 0.119 PB
    6 Ramil Guliyev TUR 20.11 0.180
    7 Femi Ogunode QAT 20.27 0.198
    8 Nickel Ashmeade JAM 20.33 0.132

    *400m
    1 Wayde van Niekerk RSA 43.48 WL
    2 LaShawn Merritt USA 43.65 PB
    3 Kirani James GRN 43.78
    4 Luguelin Santos DOM 44.11 NR
    5 Isaac Makwala BOT 44.63
    6 Rabah Yousif GBR 44.68
    7 Machel Cedenio TTO 45.06
    8 Yousef Ahmed Masrahi KSA 45.15

    *800m
    1 David Lekuta Rudisha KEN 1:45.84
    2 Adam Kszczot POL 1:46.08
    3 Amel Tuka BIH 1:46.30
    4 Ferguson Cheruiyot Rotich KEN 1:46.35
    5 Pierre-Ambroise Bosse FRA 1:46.63
    6 Musaeb Abdulrahman Balla QAT 1:47.01
    7 Nader Belhanbel MAR 1:47.09
    8 Alfred Kipketer KEN 1:47.66

    *1500m
    1 Asbel Kiprop KEN 3:34.40
    2 Elijah Motonei Manangoi KEN 3:34.63
    3 Abdalaati Iguider MAR 3:34.67
    4 Taoufik Makhloufi ALG 3:34.76
    5 Silas Kiplagat KEN 3:34.81
    6 Nicholas Willis NZL 3:35.46
    7 Timothy Cheruiyot KEN 3:36.05
    8 Matthew Centrowitz USA 3:36.13

    *5000m
    1 Mohamed Farah GBR 13:50.38
    2 Caleb Mwangangi Ndiku KEN 13:51.75
    3 Hagos Gebrhiwet ETH 13:51.86
    4 Yomif Kejelcha ETH 13:52.43
    5 Galen Rupp USA 13:53.90
    6 Ben True USA 13:54.07
    7 Ryan Hill USA 13:55.10
    8 Isiah Kiplangat Koech KEN 13:55.98

    *10000m
    1 Mohamed Farah GBR 27:01.13
    2 Geoffrey Kipsang Kamworor KEN 27:01.76
    3 Paul Kipngetich Tanui KEN 27:02.83
    4 Bedan Karoki Muchiri KEN 27:04.77
    5 Galen Rupp USA 27:08.91
    6 Abrar Osman ERI 27:43.21
    7 Ali Kaya TUR 27:43.69
    8 Timothy Toroitich UGA 27:44.90

    *Marathon
    1 Ghirmay Ghebreslassie ERI 2:12:28
    2 Yemane Tsegay ETH 2:13:08
    3 Munyo Solomon Mutai UGA 2:13:30
    4 Ruggero Pertile ITA 2:14:23
    5 Shumi Dechasa BRN 2:14:36
    6 Stephen Kiprotich UGA 2:14:43
    7 Lelisa Desisa ETH 2:14:54
    8 Daniele Meucci ITA 2:14:54

    *20km W
    1 Miguel Angel Lopez ESP 1:19:14 PB
    2 Zhen Wang CHN 1:19:29
    3 Benjamin Thorne CAN 1:19:57 NR
    4 Igor Glavan UKR 1:20:29
    5 Zelin Cai CHN 1:20:42
    6 Caio Bonfim BRA 1:20:44
    7 Eider Arevalo COL 1:21:13
    8 Dane Bird-Smith AUS 1:21:37

    *50km W
    1 Matej Toth SVK 3:40:32
    2 Jared Tallent AUS 3:42:17
    3 Takayuki Tanii JPN 3:42:55
    4 Hirooki Arai JPN 3:43:44
    5 Robert Heffernan IRL 3:44:17
    6 Lin Zhang CHN 3:44:39 PB
    7 Wei Yu CHN 3:45:21 PB
    8 Andres Chocho ECU 3:46:00 AR

    *110m H. (+0,1)
    1 Sergey Shubenkov RUS 12.98 0.139 NR
    2 Hansle Parchment JAM 13.03 0.143
    3 Aries Merritt USA 13.04 0.141
    4 Pascal Martinot-Lagarde FRA 13.17 0.150
    5 Dimitri Bascou FRA 13.17 0.137
    6 Omar McLeod JAM 13.18 0.135
    7 David Oliver USA 13.33 0.157
    8 Garfield Darien FRA 13.34 0.178

    *400m h.
    1 Nicholas Bett KEN 47.79 WL
    2 Denis Kudryavtsev RUS 48.05 NR
    3 Jeffery Gibson BAH 48.17 NR
    4 Kerron Clement USA 48.18
    5 Boniface Mucheru Tumuti KEN 48.33
    6 Yasmani Copello TUR 48.96
    7 Patryk Dobek POL 49.14
    8 Michael Tinsley USA 50.02

    *3000m steeple
    1 Ezekiel Kemboi KEN 8:11.28
    2 Conseslus Kipruto KEN 8:12.38
    3 Brimin Kiprop Kipruto KEN 8:12.54
    4 Jairus Kipchoge Birech KEN 8:12.62
    5 Daniel Huling USA 8:14.39
    6 Evan Jager USA 8:15.47
    7 Brahim Taleb MAR 8:17.73
    8 Matthew Hughes CAN 8:18.63

    *HJ
    1 Derek Drouin CAN 2.33 / 2.34
    2 Guowei Zhang CHN 2.33
    2 Bohdan Bondarenko UKR 2.33
    4 Mutaz Essa Barshim QAT 2.33
    5 Daniil Tsyplakov RUS 2.29
    6 Donald Thomas BAH 2.29
    7 Jaroslav Baba CZE 2.29
    8 Erik Kynard USA 2.25
    8 Gianmarco Tamberi ITA 2.25

    *PV
    1 Shawnacy Barber CAN 5.90
    2 Raphael Marcel Holzdeppe GER 5.90
    3 Pawel Wojciechowski POL 5.80
    3 Renaud Lavillenie FRA 5.80
    3 Piotr Lisek POL 5.80
    6 Kevin Menaldo FRA 5.80
    7 Tobias Scherbarth GER 5.65
    7 Michal Balner CZE 5.65

    *LJ
    1 Greg Rutherford GBR 8.41 +0.3
    2 Fabrice Lapierre AUS 8.24 +0.7
    3 Jianan Wang CHN 8.18 0.0
    4 Xinglong Gao CHN 8.14 +1.2
    5 Jinzhe Li CHN 8.10 +0.2
    6 Aleksandr Menkov RUS 8.02 -0.5
    7 Kafetien Gomis FRA 8.02 +0.1
    8 Sergey Polyanskiy RUS 7.97 0.0

    *TJ
    1 Christian Taylor USA 18.21 +0.2 WL
    2 Pedro P. Pichardo CUB 17.73 +0.2
    3 Nelson Evora POR 17.52 +0.3
    4 Omar Craddock USA 17.37 +0.2
    5 Lyukman Adams RUS 17.28 +0.3
    6 Marian Oprea ROU 17.06 +0.4
    7 Dmitriy Sorokin RUS 16.99 +0.4
    8 Tosin Oke NGR 16.81 +0.4

    *SP
    1 Joe Kovacs USA 21.93
    2 David Storl GER 21.74
    3 O'Dayne Richards JAM 21.69 NR
    4 Tomas Walsh NZL 21.58 AR
    5 Reese Hoffa USA 21.00
    6 Tomasz Majewski POL 20.82
    7 Asmir Kolasinac SRB 20.71
    8 Jacko Gill NZL 20.11

    *DT
    1 Piotr Malachowski POL 67.40
    2 Philip Milanov BEL 66.90 NR
    3 Robert Urbanek POL 65.18
    4 Gerd Kanter EST 64.82
    5 Daniel Stahl SWE 64.73
    6 Apostolos Parellis CYP 64.55
    7 Fedrick Dacres JAM 64.22
    8 Christoph Harting GER 63.94

    *HT
    1 Pawel Fajdek POL 80.88
    2 Dilshod Nazarov TJK 78.55
    3 Wojciech Nowicki POL 78.55
    4 Krisztian Pars HUN 77.32
    5 Sergej Litvinov RUS 77.24
    6 David Soederberg FIN 76.92
    7 Mostafa Elgamel EGY 76.81
    8 Marcel Lomnicky SVK 75.79

    *JT
    1 Julius Yego KEN 92.72 WL
    2 Ihab Abdelrahman El Sayed EGY 88.99
    3 Tero Pitkamaki FIN 87.64
    4 Thomas Roehler GER 87.41
    5 Antti Ruuskanen FIN 87.12
    6 Andreas Hofmann GER 86.01
    7 Johannes Vetter GER 83.79
    8 Vítezslav Vesely CZE 83.13

    *Decathlon
    1 Ashton Eaton USA 9045 WR
    2 Damian Warner CAN 8695 NR
    3 Rico Freimuth GER 8561 PB
    4 Ilya Shkurenev RUS 8538 PB
    5 Larbi Bourrada ALG 8461 AR
    6 Kai Kazmirek GER 8448
    7 Michael Schrader GER 8418
    8 Kurt Felix GRN 8302 NR

    *4x100m
    1 Jamaica JAM 37.36 0.139 WL
    (Carter, Powell, Ashmeade, Bolt)
    x United States USA 37.77 0.174
    (Bromell, Gatlin, Gay, Rodgers)
    2 PR of China CHN 38.01 0.157
    (Mo, Xie, Su, Zhang)
    3 Canada CAN 38.13 0.149
    (Brown, deGrasse, Rodney, Warner)
    4 Germany GER 38.15 0.147
    5 France FRA 38.23 0.166
    6 Antigua & Barbuda ANT 38.61 0.143
    χ Great Britain & N.I. GBR DNF 0.134

    *4x400m
    1 United States USA 2:57.82 0.198 WL
    (Verburg, McQuay, Nellum, L.Merritt)
    2 Trinidad and Tobago TTO 2:58.20 0.177 NR
    (Quow, L.Gordon, Lendore, Cedenio)
    3 Great Britain & N.I. GBR 2:58.51 0.146
    ( Yousif, D.Williams, Dunn; Rooney)
    4 Jamaica JAM 2:58.51 0.225
    (Matthews, Chambers, McDonald, J.Francis)
    5 Belgium BEL 3:00.24 0.182
    6 France FRA 3:00.65 0.201
    7 Cuba CUB 3:03.05 0.165
    8 Russia RUS 3:03.05 0.149

    W

    *100m (-0,3)
    1 Shelly-Ann Fraser-Pryce JAM 10.76 0.161
    2 Dafne Schippers NED 10.81 0.129 NR
    3 Tori Bowie USA 10.86 0.153
    4 Veronica Campbell-Brown JAM 10.91 0.137
    5 Michelle-Lee Ahye TTO 10.98 0.145
    6 Kelly-Ann Baptiste TTO 11.01 0.127
    7 Natasha Morrison JAM 11.02 0.200
    8 Blessing Okagbare NGR 11.02 0.185

    *200m (+0,2)
    1 Dafne Schippers 21.63 0.149 CR
    2 Elaine Thompson JAM 21.66 0.195 PB
    3 Veronica Campbell-Brown JAM 21.97 0.142
    4 Candyce McGrone USA 22.01 0.158 PB
    5 Dina Asher-Smith GBR 22.07 0.162 NR
    6 Jeneba Tarmoh USA 22.31 0.150
    7 Ivet Lalova-Collio BUL 22.41 0.157
    8 Sherone Simpson JAM 22.50 0.148

    *400m
    1 Allyson Felix USA 49.26 WL
    2 Shaunae Miller BAH 49.67 PB
    3 Shericka Jackson JAM 49.99 PB
    4 Christine Day JAM 50.14 PB
    5 Stephenie Ann McPherson JAM 50.42
    6 Novlene Williams-Mills JAM 50.47 SB
    7 Phyllis Francis USA 50.51
    8 Christine Ohuruogu GBR 50.63

    *800m
    1 Marina Arzamasova BLR 1:58.03
    2 Melissa Bishop CAN 1:58.12
    3 Eunice Jepkoech Sum KEN 1:58.18
    4 Rababe Arafi MAR 1:58.90
    5 Shelayna Oskan-Clarke GBR 1:58.99
    6 Nataliia Lupu UKR 1:58.99
    7 Joanna Jozwik POL 1:59.09
    8 Renelle Lamote FRA 1:59.70

    *1500m
    1 Genzebe Dibaba ETH 4:08.09
    2 Faith Chepngetich Kipyegon KEN 4:08.96
    3 Sifan Hassan NED 4:09.34
    4 Dawit Seyaum ETH 4:10.26
    5 Laura Muir GBR 4:11.48
    6 Abeba Aregawi SWE 4:12.16
    7 Shannon Rowbury USA 4:12.39
    8 Angelika Cichocka POL 4:13.22

    *5000m
    1 Almaz Ayana ETH 14:26.83 CR
    2 Senbere Teferi ETH 14:44.07
    3 Genzebe Dibaba ETH 14:44.14
    4 Viola Jelagat Kibiwot KEN 14:46.16
    5 Mercy Cherono KEN 15:01.36
    6 Janet Kisa KEN 15:02.68
    7 Irene Chepet Cheptai KEN 15:03.41
    8 Susan Kuijken NED 15:08.00

    *10000m
    1 Vivian Jepkemoi Cheruiyot KEN 31:41.31
    2 Gelete Burka ETH 31:41.77
    3 Emily Infeld USA 31:43.49
    4 Molly Huddle USA 31:43.58
    5 Sally Jepkosgei Kipyego KEN 31:44.42
    6 Shalane Flanagan USA 31:46.23
    7 Alemitu Heroye ETH 31:49.73
    8 Betsy Saina KEN 31:51.35

    *Marathon
    1 Mare Dibaba ETH 2:27:35
    2 Helah Kiprop KEN 2:27:36
    3 Eunice Jepkirui Kirwa BRN 2:27:39
    4 Jemima Jelagat Sumgong KEN 2:27:42
    5 Edna Ngeringwony Kiplagat KEN 2:28:18
    6 Tigist Tufa ETH 2:29:12
    7 Mai Ito JPN 2:29:48
    8 Tirfi Tsegaye ETH 2:30:54

    *20km W
    1 Hong Liu CHN 1:27:45
    2 Xiuzhi Lu CHN 1:27:45
    3 Lyudmyla Olyanovska UKR 1:28:13
    4 Ana Cabecinha POR 1:29:29
    5 Antonella Palmisano ITA 1:29:34
    6 Erica de Sena BRA 1:30:06
    7 Brigita Virbalyte LTU 1:30:20 PB
    8 Anezka Drahotova CZE 1:30:32

    *100m H. (-0,3)
    1 Danielle Williams JAM 12.57 0.142 PB
    2 Cindy Roleder GER 12.59 0.145 PB
    3 Alina Talay BLR 12.66 0.146 NR
    4 Brianna Rollins USA 12.67 0.148
    5 Tiffany Porter GBR 12.68 0.140
    6 Noemi Zbaeren SUI 12.95 0.165
    7 Shermaine Williams JAM 12.95 0.177
    8 Sharika Nelvis USA 13.06 0.168

    *400m h.
    1 Zuzana Hejnova CZE 53.50 WL
    2 Shamier Little USA 53.94
    3 Cassandra Tate USA 54.02
    4 Sara Slott Petersen DEN 54.20
    5 Janieve Russell JAM 54.64 PB
    6 Eilidh Child GBR 54.78
    7 Wenda Nel RSA 54.94
    8 Kaliese Spencer JAM 55.47

    *3000m steeple
    1 Hyvin Kiyeng Jepkemoi KEN 9:19.11
    2 Habiba Ghribi TUN 9:19.24
    3 Gesa Felicitas Krause GER 9:19.25 PB
    4 Sofia Assefa ETH 9:20.01
    5 Emma Coburn USA 9:21.78
    6 Hiwot Ayalew ETH 9:24.27
    7 Virginia Nyambura Nganga KEN 9:26.21
    8 Lalita Shivaji Babar IND 9:29.64

    *HJ
    1 Maria Kuchina RUS 2.01 PB
    2 Blanka Vlasic CRO 2.01
    3 Anna Chicherova RUS 2.01
    4 Kamila Licwinko POL 1.99
    5 Ruth Beitia ESP 1.99
    6 Marie-Laurence Jungfleisch GER 1.99 PB
    7 Jeanelle Scheper LCA 1.92
    8 Eleanor Patterson AUS 1.92

    *PV
    1 Yarisley Silva CUB 4.90
    2 Fabiana Murer BRA 4.85 AR
    3 Nikoleta Kyriakopoulou GRE 4.80
    4 Angelica Bengtsson SWE 4.70 NR
    4 Sandi Morris USA 4.70
    4 Jennifer Suhr USA 4.70
    7 Holly Bradshaw GBR 4.70
    8 Martina Strutz GER 4.60

    *LJ
    1 Tianna Bartoletta USA 7.14 +1.2 WL
    2 Shara Proctor GBR 7.07 +0.4 NR
    3 Ivana Španovic SRB 7.01 +0.8 NR
    4 Christabel Nettey CAN 6.95 +0.9
    5 Lorraine Ugen GBR 6.85 +0.7
    6 Malaika Mihambo GER 6.79 +0.3
    7 Khaddi Sagnia SWE 6.78 +1.3 PB
    8 Janay DeLoach Soukup USA 6.67 +0.6

    *TJ
    1 Caterine Ibarguen COL 14.90 +0.1
    2 Hanna Knyazyeva-Minenko ISR 14.78 -0.1 NR
    3 Olga Rypakova KAZ 14.77 +0.1
    4 Gabriela Petrova BUL 14.66 +0.4 PB
    5 Kimberly Williams JAM 14.45 0.0
    6 Olga Saladukha UKR 14.41 +0.4
    7 Ekaterina Koneva RUS 14.37 0.0

    *SP
    1 Christina Schwanitz GER 20.37
    2 Lijiao Gong CHN 20.30
    3 Michelle Carter USA 19.76
    4 Anita Mαrton HUN 19.48 NR
    5 Yang Gao CHN 19.04 PB
    6 Aliona Dubitskaya BLR 18.52
    7 Yuliya Leantsiuk BLR 18.25
    8 Natallia Mikhnevich BLR 18.24

    *DT
    1 Denia Caballero CUB 69.28
    2 Sandra Perkovic CRO 67.39
    3 Nadine Mueller GER 65.53
    4 Yaime Perez CUB 65.46
    5 Julia Fischer GER 63.88
    6 Dani Samuels AUS 63.14
    7 Shanice Craft GER 63.10
    8 Xinyue Su CHN 62.90

    *HT
    1 Anita Wlodarczyk POL 80.85 CR
    2 Wenxiu Zhang CHN 76.33
    3 Alexandra Tavernier FRA 74.02
    4 Sophie Hitchon GBR 73.86 NR
    5 Zheng Wang CHN 73.83
    6 Kathrin Klaas GER 73.18
    7 Betty Heidler GER 72.56
    8 Zalina Marghieva MDA 72.38

    *JT
    1 Kathrina Molitor GER 67.69 WL
    2 Huihui Lyu CHN 66.13 AR
    3 Sunette Viljoen RSA 65.79
    4 Christina Obergföll GER 64.61
    5 Lingwei Li CHN 64.10
    6 Christin Hussong GER 62.98
    7 Sinta Ozolina LAT 62.20
    8 Kara Winger USA 60.88

    *Heptathlon
    1 Jessica Ennis-Hill GBR 6669
    2 Brianne Theisen Eaton CAN 6554
    3 Laura Ikauniece-Admidina LAT 6516 NR
    4 Nadine Broersen NED 6491
    5 Claudia Rath GER 6441
    6 Gyοrgyi Zsivoczky - Farkas HUN 6389 PB
    7 Anastasiya Mokhnyuk UKR 6359 PB
    8 Nadine Visser NED 6344

    *4x100m
    1 Jamaica JAM 41.07 0.164 CR
    (Campbell-Brown, Morrison, Thompson, Fraser-Pryce)
    2 United States USA 41.68 0.140
    (Gardner, Felix, Prandini, Todd)
    3 Trinidad and Tobago TTO 42.03 0.145 NR
    (Baptiste, Ahye, Thomas, Hackett)
    4 Great Britain & N.I. GBR 42.10 0.136 NR
    (Philip, Asher-Schmith, Williams, Henry)
    x Netherlands NED DQ 42.33 0.164
    5 Germany GER 42.64 0.180
    6 Canada CAN 43.05 0.158
    x RUS Russia RUS DNF 0.204

    *4x400m
    1 Jamaica JAM 3:19.13 WL
    (Day, Jackson, McPherson, Williams-Mills)
    2 United States USA 3:19.44
    (Richards-Ross, Hastings, Allyson Felix, McCorory)
    3 Great Britain & N.I. GBR 3:23.62
    (Ohuruogu, Onuora, Child, Bundy-Davies)
    4 Russia RUS 3:24.84
    5 Nigeria NGR 3:25.11
    6 Ukraine UKR 3:25.94
    7 France FRA 3:26.45
    8 Canada CAN 3:27.69
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 24-03-16 στις 14:00
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis