Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16

Θέμα: Results: World Championships

  1. #1
    -=Administrator=- Το avatar του χρήστη ioannis
    Εγγραφή
    10-12-2006
    Περιοχή
    NY, London, Athens
    Μηνύματα
    882

    Post Results: World Championships

    World Championships:

    1. 1983 - Helsinki
    2. 1987 - Rome
    3. 1991 - Tokyo
    4. 1993 - Stuttgart
    5. 1995 - Goeteborg
    6. 1997 - Athens
    7. 1999 - Sevilla
    -> Tsiamita TJ
    -> Maniani JT
    8. 2001 - Edmonton
    -> Kenteris 200m
    9. 2003 - Paris
    -> Maniani JT
    10. 2005 - Helsinki
    11. 2007 - Osaka
    12. 2009 - Berlin
    13. 2011 - Daegu
    14. 2013 - Moscow
    15. 2015 - Beijing


    (για τυχόν ακυρώσεις λόγω doping από επανεξετάσεις δείτε->εδώ)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 08-12-16 στις 15:22
    w w w . S t i v o Z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου.

  2. #2
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.000
    Blog Entries
    5

    1983 HELSINKI

    Men

    Men's Shot put

    1 Edward Sarul POL 21.39
    2 Ulf Timmermann DDR 21.16
    3 Remigius Machura CZE 20.98
    4 Dave Laut USA 20.60
    5 Janis Bojars URS 20.32
    6 Udo Beyer DDR 20.09
    7 Alessandro Andrei ITA 20.07
    8 Aulis Akonniemi FIN 19.85

    Men's 20 km walk

    1 Ernesto Canto MEX 1h20:49
    2 Jozef Pribilinec CZE 1h20:59
    3 Yevgeniy Yevsyukov URS 1h21:08
    4 Jose Marin SPA 1h21:21
    5 Gerard Lelievre FRA 1h21:37
    6 Pavol Blazek CZE 1h21:54
    7 Maurizio Damilano ITA 1h21:57
    8 Guillaume Leblanc CAN 1h22:04

    Men's 100 m

    1 Carl Lewis USA 10.07
    2 Calvin Smith USA 10.21
    3 Emmit King USA 10.24
    4 Allan Wells GBR 10.27
    5 Juan Nunez DOM 10.29
    6 Christian Haas FDR 10.32
    7 Paul Narracott AUS 10.33
    8 Desai Williams CAN 10.36

    Men's Triple jump

    1 Zdzislaw Hoffmann POL 17.42
    2 William Banks USA 17.18
    3 Ajayi Agbebaku NGR 17.18
    4 Mike Conley USA 17.13
    5 Vlastimil Marinec CZE 17.13
    6 Jan Cado CZE 17.06
    7 Bela Bakosi HUN 16.83
    8 Al Joyner USA 16.76

    Men's 800 m

    1 Willi Wuelbeck FDR 1:43.65
    2 Rob Druppers NED 1:44.20
    3 Joaquim Cruz BRA 1:44.27
    4 Peter Elliott GBR 1:44.87
    5 James Robinson USA 1:45.12
    6 Agberto Guimaraes BRA 1:45.46
    7 Hans-Peter Ferner FDR 1:45.74
    8 David Patrick USA 1:46.56

    Men's 10000 m

    1 Alberto Cova ITA 28:01.04
    2 Werner Schildhauer DDR 28:01.18
    3 Hansjoerg Kunze DDR 28:01.26
    4 Martti Vainio FIN 28:01.37
    5 Gidamis Shahanga TAN 28:01.93
    6 Carlos Lopes POR 28:06.78
    7 Nick Rose ENG 28:07.53
    8 Christoph Herle FDR 28:09.05

    Men's 400 m Hurdles

    1 Edwin Moses USA 47.50
    2 Harald Schmid FDR 48.61
    3 Aleksandr Kharlov URS 49.03
    4 Sven Nylander SWE 49.06
    5 Andre Phillips USA 49.24
    6 David Lee USA 49.32
    7 Amadou Dia Ba SEN 49.61
    8 Ryszard Szparak POL 49.78

    Men's Hammer throw

    1 Sergey Litvinov URS 82.68
    2 Yuriy Sedykh URS 80.94
    3 Zdzislaw Kwasny POL 79.42
    4 Igor Nikulin URS 79.34
    5 Guenther Rodehau DDR 77.08
    6 Klaus Ploghaus FDR 76.96
    7 Karl-Hans Riehm FDR 76.92
    8 Emanuil Dyulgerov BUL 76.64

    Men's 400 m

    1 Bertland Cameron JAM 45.05
    2 Michael Franks USA 45.22
    3 Sunder Nix USA 45.24
    4 Erwin Skamrahl FDR 45.37
    5 Hartmut Weber FDR 45.49
    6 Thomas Schoenlebe GER 45.50
    7 Michael Paul TRI 45.80
    8 Gerson Souza BRA 45.91

    Men's Long jump

    1 Carl Lewis USA 8.55
    2 Jason Grimes USA 8.29
    3 Mike Conley USA 8.12
    4 Laszlo Szalma HUN 8.12
    5 Nenad Stekic YUG 8.09
    6 Gary Honey AUS 8.06
    7 Antonio Corgos SPA 8.06
    8 Yusuf Alli NGR 7.89

    Men's 4x100 m relay

    1 United States (Emmit King, Willie Gault, Calvin Smith, Carl Lewis) USA 37.86
    2 Italy (Stefano Tilli, Carlo Simionato, Pierfrancesco Pavoni, Pietro Mennea) ITA 38.37
    3 Soviet Union (Andrey Prokofyev, Nikolay Sidorov, Vladimir Muravyov, Viktor Bryzgin) URS 38.41
    4 East Germany (Andreas Knebel, Thomas Schroeder, Jens Hubler, Frank Emmelmann) DDR 38.51
    5 West Germany (Werner Bastians, Christian Haas, Juergen Evers, Andreas Rizzi) FDR 38.56
    6 Poland (Krzysztof Zwolinski, Zenon Licznerski, Czeslaw Pradzynski, Marian Woronin) POL 38.72
    7 Jamaica (George Walcott, Raymond Stewart, Leroy Reid, Colin Bradford) JAM 38.75
    8 France (Thierry Francois, Marc Gasparoni, Antoine Richard, Jean-Jacques Boussemart) FRA 38.98

    Men's 110 m Hurdles

    1 Greg Foster USA 13.42
    2 Arto Bryggare FIN 13.46
    3 Willie Gault USA 13.48
    4 Mark Mckoy CAN 13.56
    5 Thomas Munkelt DDR 13.66
    6 Gyorgy Bakos HUN 13.68
    7 Ventsislav Radev BUL 13.73
    8 Sam Turner USA 13.82

    Men's 3000 m Steeplechase

    1 Patriz Ilg FDR 8:15.06
    2 Boguslaw Maminski POL 8:17.03
    3 Colin Reitz GBR 8:17.75
    4 Joseph Mahmoud FRA 8:18.32
    5 Roger Hackney GBR 8:19.38
    6 Graeme Fell GBR 8:20.01
    7 Julius Korir KEN 8:20.11
    8 Henry Marsh USA 8:20.45

    Men's Javelin throw

    1 Detlef Michel DDR 89.48
    2 Tom Petranoff USA 85.60
    3 Dainis Kula URS 85.58
    4 Heino Puuste URS 84.56
    5 Per Erling Olsen NOR 83.54
    6 Kenth Eldebrink SWE 83.28
    7 Zdenek Adamec CZE 81.30
    8 Klaus Tafelmeier FDR 80.42

    Men's 50 km walk

    1 Ronald Weigel DDR 3h43:08
    2 Jose Marin SPA 3h43:42
    3 Sergey Yung URS 3h49:03
    4 Reima Salonen FIN 3h52:53
    5 Raul Gonzalez MEX 3h53:51
    6 Francois Lapointe CAN 3h53:57
    7 Sandro Bellucci ITA 3h55:38
    8 Viktor Dorovskikh URS 3h56:02

    Men's High jump

    1 Gennadiy Avdeyenko URS 2.32
    2 Tyke Peacock USA 2.32
    3 Zhu Jianhua CHN 2.29
    4 Dietmar Moegenburg FDR 2.29
    4 Igor Paklin URS 2.29
    6 Dwight Stones USA 2.29
    7 Carlo Thraenhardt FDR 2.26
    8 Valeriy Sereda URS 2.26

    Men's Decathlon

    1 Daley Thompson GBR 8666
    2 Juergen Hingsen FDR 8561
    3 Siegfried Wentz FDR 8478
    4 Uwe Freimuth DDR 8433
    5 Stefan Niklaus SWI 8212
    6 Aleksandr Nevskiy URS 8201
    7 Torsten Voss DDR 8167
    8 Steffen Grummt DDR 8149

    Men's 200 m

    1 Calvin Smith USA 20.14
    2 Elliott Quow USA 20.41
    3 Pietro Mennea ITA 20.51
    4 Allan Wells GBR 20.52
    5 Frank Emmelmann DDR 20.55
    6 Innocent Egbunike NGR 20.63
    7 Carlo Simionato ITA 20.69
    8 Joao Batista Da Silva BRA 20.80

    Men's 1500 m

    1 Steve Cram GBR 3:41.59
    2 Steve Scott USA 3:41.87
    3 Said Aouita MAR 3:42.02
    4 Steve Ovett GBR 3:42.34
    5 Jose Manuel Abascal SPA 3:42.47
    6 Pierre Deleze SWI 3:43.69
    7 Andreas Busse DDR 3:43.72
    8 Dragan Zdravkovic YUG 3:43.75

    Men's 5000 m

    1 Eamonn Coghlan IRL 13:28.53
    2 Werner Schildhauer DDR 13:30.20
    3 Martti Vainio FIN 13:30.34
    4 Dmitriy Dmitriyev URS 13:30.38
    5 Doug Padilla USA 13:32.08
    6 Thomas Wessinghage FDR 13:32.46
    7 Wodajo Bulti ETH 13:34.03
    8 Dietmar Millonig AUT 13:36.08

    Men's Pole vault

    1 Sergey Bubka URS 5.70
    2 Konstantin Volkov URS 5.60
    3 Atanas Tarev BUL 5.60
    4 Tadeusz Slusarski POL 5.55
    5 Tom Hintnaus BRA 5.50
    6 Patrick Abada FRA 5.50
    7 Miro Zalar SWE 5.50
    8 Wladyslaw Kozakiewicz POL 5.40
    8 Thierry Vigneron FRA 5.40

    Men's Discus throw

    1 Imrich Bugar CZE 67.72
    2 Luis Delis CUB 67.36
    3 Gejza Valent CZE 66.08
    4 Ari Huumonen FIN 65.44
    5 Juergen Schult DDR 64.92
    6 Georgiy Kolnootchenko URS 64.74
    7 Juan Martinez CUB 64.26
    8 Arthur Art Burns USA 63.22

    Men's 4x400 m relay

    1 Soviet Union (Sergey Lovachov, Aleksandr Troshchilo, Nikolay Chernetskiy, Viktor Markin) URS 3:00.79
    2 West Germany (Erwin Skamrahl, Jörg Vaihinger, Harald Schmid, Hartmut Weber) FDR 3:01.83
    3 Great Britain (Ainsley Bennett, Garry Cook, Todd Bennett, Philip Brown) GBR 3:03.53
    4 Czechoslovakia (Miroslav Zahorak, Petr Brecka, Dusan Malovec, Jan Tomko) CZE 3:03.90
    5 Italy (Stefano Malinverni, Donato Sabia, Mauro Zuliani, Roberto Ribaud) ITA 3:05.10
    6 United States (Alonzo Babers, Sunder Nix, Willie Smith, Edwin Moses) USA 3:05.29
    7 Sweden (Tommy Johansson, Eric Josjö, Per-Erik Olsson, Ulf Sedlacek) SWE 3:08.57

    Men's Marathon

    1 Robert De Castella AUS 2h10:03
    2 Kebede Balcha ETH 2h10:27
    3 Waldemar Cierpinski DDR 2h10:37
    4 Kjell-Erik Stahl SWE 2h10:38
    5 Agapius Masong TAN 2h10:42
    6 Armand Parmentier BEL 2h10:57
    7 Gianni Poli ITA 2h11:05
    8 Hugh Jones ENG 2h11:15
    9 Karel Lismont BEL 2h11:24
    10 Stig Roar Husby NOR 2h11:29

    Women

    Women's Marathon

    1 Grete Waitz NOR 2h28:09
    2 Marianne Dickerson USA 2h31:09
    3 Raisa Katyukova-Smekhnova URS 2h31:13
    4 Rosa Mota POR 2h31:50
    5 Jacqueline Gareau CAN 2h32:35
    6 Laura Fogli ITA 2h33:31
    7 Regina Joyce ENG 2h33:52
    8 Tuija Toivonen-Jousimaa FIN 2h34:14
    9 Joyce Smith ENG 2h34:27
    10 Lyutsia Belyayeva URS 2h34:44

    Women's 100 m

    1 Marlies Olsner-Goehr DDR 10.97
    2 Marita Koch DDR 11.02
    3 Diane Williams USA 11.06
    4 Merlene Ottey JAM 11.19
    5 Angela Bailey CAN 11.20
    6 Helinä Marjamaa FIN 11.24
    7 Angella Taylor-Issajenko CAN 11.30

    Women's 800 m

    1 Jarmila Kratochvilova CZE 1:54.68
    2 Lyubov Gurina URS 1:56.11
    3 Yekaterina Podkopayeva URS 1:57.58
    4 Margrit Klinger FDR 1:58.11
    5 Robin Campbell USA 2:00.03
    6 Doina Melinte ROM 2:00.13
    7 Milena Matejkovicova-Strnadova CZE 2:01.72
    8 Antje Schroeder DDR 2:02.13

    Women's High jump

    1 Tamara Bykova URS 2.01
    2 Ulrike Meyfarth FDR 1.99
    3 Louise Ritter USA 1.95
    4 Coleen Sommer USA 1.95
    5 Kerstin Brandt DDR 1.92
    6 Debbie Brill CAN 1.88
    7 Susanne Helm-Beyer DDR 1.88
    8 Olga Juha HUN 1.88

    Women's Heptathlon

    1 Ramona Neubert DDR 6714
    2 Sabine Paetz-John DDR 6662
    3 Anke Vater-Behmer DDR 6532
    4 Sabine Everts FDR 6398
    5 Valentina Dimitrova BUL 6362
    6 Yekaterina Smirnova URS 6321
    7 Glynis Nunn-Cearns AUS 6195
    8 Tineke Hidding NED 6155

    Women's 400 m

    1 Jarmila Kratochvilova CZE 47.99
    2 Tatiana Kocembova CZE 48.59
    3 Mariya Kulchunova-Pinigina URS 49.19
    4 Gaby Bussmann FDR 49.75
    5 Marita Payne-Wiggins CAN 50.06
    6 Irina Baskakova URS 50.48
    7 Dagmar Ruebsam-Neubauer DDR 50.48
    8 Rosalyn Bryant USA 50.66

    Women's 3000 m

    1 Mary Decker-Slaney USA 8:34.62
    2 Brigitte Kraus FDR 8:35.11
    3 Tatyana Kazankina URS 8:35.13
    4 Svetlana Ulmasova URS 8:35.55
    5 Wendy Smith-Sly GBR 8:37.06
    6 Agnese Possamai ITA 8:37.96
    7 Jane Furniss-Shields GBR 8:45.69
    8 Natalya Artyomova URS 8:47.98

    Women's 400 m Hurdles

    1 Yekaterina Fesenko-Grun URS 54.14
    2 Anna Ambraziene URS 54.15
    3 Ellen Neumann-Fiedler DDR 54.55
    4 Petra Pfaff DDR 54.64
    5 Petra Krug DDR 54.76
    6 Ann-Louise Skoglund SWE 54.80
    7 Susan Morley GBR 56.04
    8 Cristiana Cojocaru-Matei ROM 56.26

    Women's Discus throw

    1 Martina Opitz-Hellmann DDR 68.94
    2 Galina Murashova URS 67.44
    3 Maria Vergova-Petkova BUL 66.44
    4 Tsvetanka Khristova BUL 65.62
    5 Gisela Beyer DDR 65.26
    6 Zdenka Silhava CZE 64.32
    7 Ria Stalman NED 63.76
    8 Meg Ritchie GBR 62.50

    Women's 4x100 m relay

    1 East Germany (Silke Gladisch-Moeller, Marita Koch, Ingrid Auerswald-Lange, Marlies Olsner-Goehr) DDR 41.76
    2 Great Britain (Joan Baptiste, Kathy Smallwood-Cook, Beverley Callender, Shirley Thomas) GBR 42.71
    3 Jamaica (Leleith Hodges, Jacqueline Pusey, Juliet Cuthbert, Merlene Ottey) JAM 42.73
    4 Bulgaria (Ginka Zagorcheva, Anelia Nuneva, Nadezhda Georgieva, Pepa Pavlova) BUL 42.93
    5 Canada (Angela Bailey, Marita Payne-Wiggins, Tanya Brothers, Molly Killingbeck) CAN 43.05
    6 Soviet Union (Lyudmila Kondratyeva, Yelena Vinogradova, Irina Olkhovnikova, Olga Antonova) URS 43.22
    7 France (Marie-France Loval, Marie-Christine Cazier-Ballo, Rose-aimée Bacoul, Liliane Gaschet) FRA 43.40
    8 Czechoslovakia (Jarmila Nygrynova-Strejckova, Stepanka Sokolova, Radislava Soborova, Eva Murkova) CZE 43.78

    Women's Shot put

    1 Helena Fibingerova CZE 21.05
    2 Helma Knorscheidt DDR 20.70
    3 Ilona Slupianek-Briesenick DDR 20.56
    4 Nunu Abashidze URS 20.55
    5 Natalya Lisovskaya URS 20.02
    6 Mihaela Loghin ROM 19.85
    7 Claudia Losch FDR 19.72
    8 Maria Elena Sarria CUB 19.47

    Women's 100 m Hurdles

    1 Bettine Jahn DDR 12.35
    2 Kerstin Knabe DDR 12.42
    3 Ginka Zagorcheva BUL 12.62
    4 Natalya Petrova URS 12.67
    5 Shirley Strong GBR 12.78
    6 Yelena Biserova URS 12.80
    7 Cornelia Riefstahl-Oschkenat DDR 12.94
    8 Benita Fitzgerald-Brown USA 12.99

    Women's Javelin throw

    1 Tiina Lillak FIN 70.82
    2 Fatima Whitbread GBR 69.14
    3 Anna Verouli GRE 65.72
    4 Tessa Sanderson GBR 64.76
    5 Eva Raduly-Zorgo ROM 63.86
    6 Tuula Laaksalo FIN 62.44
    7 Beate Peters FDR 62.42
    8 María Caridad Colon CUB 62.04

    Women's 200 m

    1 Marita Koch DDR 22.13
    2 Merlene Ottey JAM 22.19
    3 Kathy Smallwood-Cook GBR 22.37
    4 Florence Griffith-Joyner USA 22.46
    5 Grace Jackson JAM 22.63
    6 Anelia Nuneva BUL 22.68
    7 Angela Bailey CAN 22.93
    8 Ewa Kasprzyk POL 23.03

    Women's 1500 m

    1 Mary Decker-Slaney USA 4:00.90
    2 Zamira Zaitseva URS 4:01.19
    3 Yekaterina Podkopayeva URS 4:02.25
    4 Ravilya Agletdinova-Kotovich URS 4:02.67
    5 Wendy Smith-Sly GBR 4:04.14
    6 Doina Melinte ROM 4:04.42
    7 Gabriella Dorio ITA 4:04.73
    8 Brit Lind-Petersen-Mcroberts CAN 4:05.73

    Women's Long jump

    1 Heike Drechsler DDR 7.27
    2 Anisoara Cusmir-Stanciu ROM 7.15
    3 Carol Lewis USA 7.04
    4 Tatyana Proskuryakova URS 7.02
    5 Beverly Kinch GBR 6.93
    6 Zsuzsa Vanyek HUN 6.81
    7 Eva Murkova CZE 6.80
    8 Robyn Lorraway AUS 6.65

    Women's 4x400 m relay

    1 East Germany (Gesine Walther, Sabine Busch, Marita Koch, Dagmar Ruebsam-Neubauer) DDR 3:19.73
    2 Czechoslovakia (Tatiana Kocembova, Milena Matejkovicova-Strnadova, Zuzana Moravcikova, Jarmila Kratochvilova) CZE 3:20.32
    3 Soviet Union (Yelena Didilenko-Korban, Marina Ivanova-Khalamova, Irina Baskakova, Mariya Kulchunova-Pinigina) URS 3:21.16
    4 Canada (Charmaine Crooks, Jillian Richardson-Briscoe, Molly Killingbeck, Marita Payne-Wiggins) CAN 3:27.41
    5 United States (Roberta Belle, Easter Gabriel, Rosalyn Bryant, Denean Howard-Hill) USA 3:27.57
    6 West Germany (Rita Daimer, Ute Thimm, Gisela Gottwald, Gaby Bussmann) FDR 3:29.43
    7 Bulgaria (Svobodka Damyanova, Rositsa Stamenova, Katya Ilieva, Galina Penkova) BUL 3:30.36
    8 Romania (Iulia Radu, Daniela Matei, Cristiana Cojocaru-Matei, Elena Lina) ROM 3:35.61
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 21-08-10 στις 13:31

  3. #3
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.000
    Blog Entries
    5
    1987 ROME

    Men

    Men's 10000 m

    1 Paul Kipkoech KEN 27:38.63
    2 Francesco Panetta ITA 27:48.98
    3 Hansjoerg Kunze DDR 27:50.37
    4 Arturo Barrios MEX 27:59.66
    5 Steve Binns ENG 28:03.08
    6 Martin Vrabel CZE 28:05.59
    7 Spyros Andriopoulos GRE 28:07.17
    8 Steve Plasencia USA 28:11.38

    Men's Shot put

    1 Werner Guenthoer SWI 22.23
    2 Alessandro Andrei ITA 21.88
    3 John Brenner USA 21.75
    4 Remigius Machura CZE 21.39
    5 Ulf Timmermann DDR 21.35
    6 Udo Beyer DDR 21.13
    7 Klaus Bodenmueller AUT 20.41
    8 Sergey Gavryushin URS 20.15

    Men's 100 m

    1 Carl Lewis USA 9.93
    2 Raymond Stewart JAM 10.08
    3 Linford Christie GBR 10.14
    4 Attila Kovacs HUN 10.20
    5 Viktor Bryzgin URS 10.25
    6 Lee Mcrae USA 10.34
    7 Pierfrancesco Pavoni ITA 16.23

    DQ Ben Johnson CAN 9.87

    Men's Javelin throw

    1 Seppo Raty FIN 83.54
    2 Viktor Yevsyukov URS 82.52
    3 Jan Zelezny CZE 82.20
    4 Tom Petranoff USA 81.28
    5 Lev Shatilo URS 81.02
    6 Kazuhiro Mizoguchi JAP 80.24
    7 Mick Hill GBR 79.66
    8 Dag Wennlund SWE 78.40

    Men's 20 km walk

    1 Maurizio Damilano ITA 1h20:45
    2 Jozef Pribilinec CZE 1h21:07
    3 Jose Marin SPA 1h21:24
    4 Viktor Mostovik URS 1h21:53
    5 Carlo Mattioli ITA 1h22:53
    6 Roman Mrazek CZE 1h23:01
    7 Jean-Claude Corre FRA 1h23:38
    8 Querubin Moreno COL 1h23:42

    Men's Triple jump

    1 Khristo Markov BUL 17.92
    2 Mike Conley USA 17.67
    3 Oleg Sakirkin URS 17.43
    4 Aleksandr Kovalenko URS 17.38
    5 Jacek Pastusinski POL 17.35
    6 Joseph Taiwo NGR 17.29
    7 Peter Bouschen FDR 17.26
    8 Oleg Protsenko URS 17.23

    Men's 800 m

    1 Billy Konchellah KEN 1:43.06
    2 Peter Elliott GBR 1:43.41
    3 Jose Luiz Barbosa BRA 1:43.76
    4 Ryszard Ostrowski POL 1:44.59
    5 Faouzi Lahbi MAR 1:44.83
    6 Stephen Ole Marai KEN 1:44.84
    7 Slobodan Popovic YUG 1:45.07
    8 Tom Mckean GBR 1:49.21

    Men's 400 m Hurdles

    1 Edwin Moses USA 47.46
    2 Danny Harris USA 47.48
    3 Harald Schmid FDR 47.48
    4 Sven Nylander SWE 48.37
    5 Amadou Dia Ba SEN 48.37
    6 Henry Amike NGR 48.63
    7 Kriss Akabusi GBR 48.74
    8 Jose Alonso SPA 49.46

    Men's Hammer throw

    1 Sergey Litvinov URS 83.06
    2 Juri Tamm URS 80.84
    3 Ralf Haber DDR 80.76
    4 Christoph Sahner FDR 80.58
    5 Igor Nikulin URS 80.18
    6 Heinz Weis FDR 80.18
    7 Tibor Gecsek HUN 77.56
    8 Plamen Minev BUL 77.06

    Men's 200 m

    1 Calvin Smith USA 20.16
    2 Gilles Queneherve FRA 20.16
    3 John Regis GBR 20.18
    4 Robson Da Silva BRA 20.22
    5 Vladimir Krylov URS 20.23
    6 Floyd Heard USA 20.25
    7 Pierfrancesco Pavoni ITA 20.45
    8 Atlee Mahorn CAN 20

    Men's 400 m

    1 Thomas Schoenlebe GER 44.33
    2 Innocent Egbunike NGR 44.56
    3 Harry Reynolds USA 44.80
    4 Roberto Hernandez CUB 44.99
    5 Derek Redmond GBR 45.06
    6 David Kitur KEN 45.34
    7 Gabriel Tiacoh CIV 46.27
    8 Roddie Haley USA 46.77

    Men's 110 m Hurdles

    1 Greg Foster USA 13.21
    2 Jonathan Ridgeon GBR 13.29
    3 Colin Jackson GBR 13.38
    4 Jack Pierce USA 13.41
    5 Igors Kazanovs URS 13.48
    6 Carlos Sala SPA 13.55
    7 Mark Mckoy CAN 13.71

    Men's Discus throw

    1 Juergen Schult DDR 68.74
    2 John Powell USA 66.22
    3 Luis Delis CUB 66.02
    4 Rolf Danneberg FDR 65.96
    5 Vladimir Zinchenko URS 65.60
    6 Romas Ubartas URS 65.50
    7 Imrich Bugar CZE 65.32
    8 Vaclavas Kidykas URS 63.64

    Men's Decathlon

    1 Torsten Voss DDR 8680
    2 Siegfried Wentz FDR 8461
    3 Pavel Tarnavetskiy URS 8375
    4 Christian Plaziat FRA 8307
    5 Christian Schenk DDR 8304
    6 Simon Poelman NZL 8296
    7 Alain Blondel FRA 8178
    8 Aleksandr Nevskiy URS 8174

    Men's 3000 m Steeplechase

    1 Francesco Panetta ITA 8:08.57
    2 Hagen Melzer DDR 8:10.32
    3 William Van Dijck BEL 8:12.18
    4 Brian Diemer USA 8:14.46
    5 Graeme Fell GBR 8:16.46
    6 Henry Marsh USA 8:17.78
    7 Peter Koech KEN 8:20.08
    8 Patrick Sang KEN 8:20.45

    Men's Long jump

    1 Carl Lewis USA 8.67
    2 Robert Emmiyan URS 8.53
    3 Larry Myricks USA 8.33
    4 Giovanni Evangelisti ITA 8.19
    5 Jens Hirschberg DDR 8.16
    6 Jaime Jefferson CUB 8.14
    7 Vladimir Amidzhinov BUL 8.11
    8 Mike Conley USA 8.10

    Men's Pole vault

    1 Sergey Bubka URS 5.85
    2 Thierry Vigneron FRA 5.80
    3 Radion Gataullin URS 5.80
    4 Marian Kolasa POL 5.80
    5 Earl Bell USA 5.70
    5 Nikolay Nikolov BUL 5.70
    7 Delko Lesev BUL 5.60
    8 Atanas Tarev BUL 5.60

    Men's 50 km walk

    1 Hartwig Gauder DDR 3h40:53
    2 Ronald Weigel DDR 3h41:30
    3 Vyacheslav Ivanenko URS 3h44:02
    4 Raffaello Ducceschi ITA 3h47:49
    5 Martin Bermudez MEX 3h48:27
    6 Sandro Bellucci ITA 3h48:52
    7 Pavol Szikora CZE 3h49:44
    8 Arturo Bravo MEX 3h52:08

    Men's 1500 m

    1 Abdi Bile SOM 3:36.80
    2 Josee Luis Gonzalez SPA 3:38.03
    3 Jim Spivey USA 3:38.82
    4 Joseph Chesire KEN 3:39.36
    5 Omer Khalifa SUD 3:39.81
    6 Jens-Peter Herold DDR 3:40.14
    7 Mike Hillardt AUS 3:40.23
    8 Steve Cram GBR 3:41.19

    Men's 5000 m

    1 Said Aouita MAR 13:26.44
    2 Domingos Castro POR 13:27.59
    3 Jack Buckner GBR 13:27.74
    4 Pierre Deleze SWI 13:28.06
    5 Vincent Rousseau BEL 13:28.56
    6 Evgeni Ignatov BUL 13:29.68
    7 Tim Hutchings GBR 13:30.01
    8 Dionisio Castro POR 13:30.94

    Men's High jump

    1 Patrik Sjoberg SWE 2.38
    2 Gennadiy Avdeyenko URS 2.38
    2 Igor Paklin URS 2.38
    4 Dietmar Moegenburg FDR 2.35
    5 Clarence Saunders BER 2.32
    6 Sorin Matei ROM 2.32
    7 Jan Zvara CZE 2.32
    8 Carlo Thraenhardt FDR 2.29

    Men's 4x100 m relay

    1 United States (Lee Mcrae, Lee Mcneill, Harvey Glance, Carl Lewis) USA 37.90
    2 Soviet Union (Aleksandr Yevgenyev, Viktor Bryzgin, Vladimir Muravyov, Vladimir Krylov) URS 38.02
    3 Jamaica (John Mair, Andrew Smith, Clive Wright, Raymond Stewart) JAM 38.41
    x Canada (Ben Johnson, Atlee Mahorn, Desai Williams, Mike Dwyer) CAN 38.47
    5 West Germany (Fritz Heer, Volker Westhagemann, Christian Haas, Norbert Dobeleit) FDR 38.73
    6 Hungary (Istvan Nagy, Laszlo Karaffa, Istvan Tatar, Attila Kovacs) HUN 39.04
    7 Italy (Ezio Madonia, Domenico Gorla, Paolo Catalano, Pierfrancesco Pavoni) ITA 39.62
    8 China (Li Tao, Cai Jianming, Li Feng, Zheng Chen) CHN 39.93

    Men's 4x400 m relay

    1 United States (Danny Everett, Roddie Haley, Antonio Mckay, Harry Reynolds) USA 2:57.29
    2 Great Britain (Derek Redmond, Kriss Akabusi, Roger Black, Philip Brown) GBR 2:58.86
    3 Cuba (Leandro Penalver, Agustin Pavo, Lazaro Martinez, Roberto Hernandez) CUB 2:59.16
    4 West Germany (Norbert Dobeleit, Mark Henrich, Edgar Itt, Harald Schmid) FDR 2:59.96
    5 Kenya (Joseph Sainah, John Anzrah, Elijay Bitok, David Kitur) KEN 3:01.67
    6 Jamaica (Mark Senior, Devon Morris, Winthrop Graham, Bertland Cameron) JAM 3:04.53

    Men's Marathon

    1 Douglas Wakiihuri KEN 2h11:48
    2 Ahmed Salah DJI 2h12:30
    3 Gelindo Bordin ITA 2h12:40
    4 Steve Moneghetti AUS 2h12:49
    5 Hugh Jones ENG 2h12:54
    6 Juma Ikangaa TAN 2h13:43
    7 Orlando Pizzolato ITA 2h14:03
    8 Ravil Kashapov URS 2h14:41
    9 Henrik Jorgensen DEN 2h14:58
    10 Dirk Vanderherten BEL 2h16:42

    Women

    Women's Marathon

    1 Rosa Mota POR 2h25:17
    2 Zoya Ivanova URS 2h32:38
    3 Jocelyn Villeton FRA 2h32:53
    4 Bente Moe NOR 2h33:21
    5 Yelena Tsukhlo URS 2h33:55
    6 Yekaterina Khramenkova URS 2h34:23
    7 Nancy Ditz USA 2h34:54
    8 Sinikka Keskitalo FIN 2h35:16
    9 Karolina Szabo; HUN 2h36:18
    10 Miyuki Yamashita JAP 2h36:55

    Women's 100 m

    1 Silke Gladisch-Mueller DDR 10.90
    2 Heike Drechsler DDR 11.00
    3 Merlene Ottey JAM 11.04
    4 Diane Williams USA 11.07
    x Angella Taylor-Issajenko CAN 11.09
    6 Anelia Nuneva BUL 11.09
    7 Angela Bailey CAN 11.18
    8 Pam Marshall USA 11.19

    Women's High jump

    1 Stefka Kostadinova BUL 2.09
    2 Tamara Bykova URS 2.04
    3 Susanne Helm-Beyer DDR 1.99
    4 Silvia Costa CUB 1.96
    5 Larisa Kositsyna URS 1.96
    6 Heike Redetzky FDR 1.96
    7 Svetlana Isaeva-Leseva BUL 1.93
    8 Lyudmila Avdeyenko URS 1.93
    8 Louise Ritter USA 1.93

    Women's 400 m

    1 Olga Vladykina-Bryzgina URS 49.38
    2 Petra Mueller-Schersing DDR 49.94
    3 Kirsten Siemon-Emmelmann DDR 50.20
    4 Mariya Kulchunova-Pinigina URS 50.53
    5 Lillie Leatherwood USA 50.82
    6 Jillian Richardson-Briscoe CAN 51.03
    7 Diane Dixon USA 51.13
    8 Olga Nazarova URS 51.20

    Women's 800 m

    1 Sigrun Wodars-Grau DDR 1:55.26
    2 Christine Wachtel GER 1:55.32
    3 Lyubov Gurina URS 1:55.56
    4 Ana Fidelia Quirot CUB 1:55.84
    5 Jarmila Kratochvilova CZE 1:57.81
    6 Mitica Junghiatu-Constantin ROM 1:59.66
    7 Nadezhda Olizarenko URS 2:00.28
    8 Slobodanka Colovic YUG 2:02.09

    Women's Discus throw

    1 Martina Opitz-Hellmann DDR 71.62
    2 Diana Sachse-Gansky DDR 70.12
    3 Tsvetanka Khristova BUL 68.82
    4 Ilke Wyludda DDR 68.20
    5 Svetla Mitkova-Sinirtas BUL 66.58
    6 Zdenka Silhava CZE 64.82
    7 Larisa Mikhalchenko URS 64.72
    8 Mariana Lengyel ROM 62.30

    Women's 3000 m

    1 Tatyana Samolenko-Dorovskikh URS 8:38.73
    2 Maricica Puica ROM 8:39.45
    3 Ulrike Bruns DDR 8:40.30
    4 Cornelia Buerki SWI 8:40.31
    5 Yelena Romanova URS 8:41.33
    6 Elly Van Hulst NED 8:42.56
    7 Yvonne Murray GBR 8:43.94
    8 Wendy Smith-Sly GBR 8:45.85

    Women's Heptathlon

    1 Jackie Joyner-Kersee USA 7128
    2 Larisa Nikitina-Turchinskaya URS 6564
    3 Jane Frederick USA 6502
    4 Anke Vater-Behmer DDR 6460
    5 Liliana Nastase ROM 6325
    6 Marion Reichelt DDR 6296
    7 Marianna Maslennikova URS 6228
    8 Zhu Yuqing CHN 6211

    Women's 10 km walk

    1 Irina Strakhova URS 44:12
    2 Kerry Saxby-Junna AUS 44:23
    3 Yan Hong CHN 44:42
    4 Mari Cruz Diaz SPA 44:48
    5 Yelena Nikolayeva RUS 44:54
    6 Monica Gunnarsson SWE 45:09
    7 Jin Bingjie CHN 45:24
    8 Ann Peel CAN 45:27

    Women's 200 m

    1 Silke Gladisch-Moeller DDR 21.74
    2 Florence Griffith-Joyner USA 21.96
    3 Merlene Ottey JAM 22.06
    4 Pam Marshall USA 22.18
    5 Gwen Torrence USA 22.40
    6 Mary Onyali-Omagbemi NGR 22.52
    7 Ewa Kasprzyk POL 22.52
    8 Nadezhda Georgieva BUL 22.55

    Women's 400 m Hurdles

    1 Sabine Busch DDR 53.62
    2 Debbie Flintoff-King AUS 54.19
    3 Cornelia Feuerbach-Ullrich DDR 54.31
    4 Sandra Farmer-Patrick JAM 54.38
    5 Tuija Helander-Kuusisto FIN 54.62
    6 Anna Ambraziene URS 55.68
    7 Schowonda Williams USA 55.86
    8 Judi Brown-King USA 56.10

    Women's 10000 m

    1 Ingrid Christensen-Kristiansen NOR 31:05.85
    2 Yelena Zhupiyeva-Vyazova URS 31:09.40
    3 Kathrin Ullrich-Wessel DDR 31:11.34
    4 Olga Bondarenko URS 31:18.38
    5 Liz Lynch-Mccolgan GBR 31:19.82
    6 Lynn Jennings USA 31:45.43
    7 Albertina Machado POR 31:46.61
    8 Wang Xiuting CHN 31:48.88

    Women's 100 m Hurdles

    1 Ginka Zagorcheva BUL 12.34
    2 Gloria Uibel-Siebert DDR 12.44
    3 Cornelia Riefstahl-Oschkenat DDR 12.46
    4 Jordanka Donkova BUL 12.49
    5 Anne Piquereau FRA 12.82
    6 Laurence Elloy-Machabey FRA 12.83
    7 Claudia Zackiewicz FDR 12.98
    8 Lavonna Martin-Floreal USA 13.06

    Women's Long jump

    1 Jackie Joyner-Kersee USA 7.36
    2 Yelena Belevskaya URS 7.14
    3 Heike Drechsler DDR 7.13
    4 Helga Radtke GER 7.01
    5 Galina Chistyakova URS 6.99
    6 Irina Valyukevich URS 6.89
    7 Jennifer Inniss USA 6.80
    8 Nicole Boegman AUS 6.63

    Women's 1500 m

    1 Tatyana Samolenko-Dorovskikh URS 3:58.56
    2 Hildegard Koerner DDR 3:58.67
    x Sandra Gasser SUI 3:59.06
    3 Doina Melinte ROM 3:59.27
    4 Cornelia Buerki SWI 3:59.90
    5 Andrea Lange-Hahmann DDR 4:00.63
    6 Kirsty Wade GBR 4:01.41
    7 Diana Richburg USA 4:01.79
    8 Elly Van Hulst NED 4:03.63

    Women's Shot put

    1 Natalya Lisovskaya URS 21.24
    2 Kathrin Neimke DDR 21.21
    3 Ines Mueller DDR 20.76
    4 Claudia Losch FDR 20.73
    5 Natalya Akhrimenko URS 20.68
    6 Heike Hartwig DDR 20.63
    7 Li Meisu CHN 20.43
    8 Helena Fibingerova CZE 20.29

    Women's Javelin throw

    1 Fatima Whitbread GBR 76.64
    2 Petra Felke-Meier GER 71.76
    3 Beate Peters FDR 68.82
    4 Tessa Sanderson GBR 67.54
    5 Susanne Jung DDR 67.46
    6 Tiina Lillak FIN 66.82
    7 Natalya Kolenchukova-Yermolovich URS 65.52
    8 Ivonne Leal CUB 64.90

    Women's 4x100 m relay

    1 United States (Alice Brown, Diane Williams, Florence Griffith-Joyner, Pam Marshall) USA 41.58
    2 East Germany (Silke Gladisch-Moeller, Cornelia Riefstahl-Oschkenat, Kerstin Behrendt, Marlies Olsner-Goehr) DDR 41.95
    3 Soviet Union (Irina Slyusar, Natalya Pomoshchnikova-Voronova, Natalya German, Olga Antonova) URS 42.33
    4 Bulgaria (Ginka Zagorcheva, Anelia Nuneva, Nadezhda Georgieva, Valia Demireva) BUL 42.71
    5 West Germany (Silke-Beate Knoll, Ulrike Sarvari, Andrea Thomas, Ute Thimm) FDR 43.20
    x Canada (Angela Bailey, Angela Phipps, Angella Taylor-Issajenko, Keturah Anderson) CAN 43.26
    7 Cuba (Eusebia Riquelme, Aliuska Lopez, Susana Armenteros, Liliana Allen) CUB 43.66
    8 France (Francoise Leroux, Marie-Christine Cazier-Ballo, Laurence Bily, Muriel Leroy) FRA 43.75

    Women's 4x400 m relay

    1 East Germany (Dagmar Ruebsam-Neubauer, Kirsten Siemon-Emmelmann, Petra Mueller-Schersing, Sabine Busch) DDR 3:18.63
    2 Soviet Union (Aelita Yurchenko, Olga Nazarova, Mariya Kulchunova-Pinigina, Olga Vladykina-Bryzgina) URS 3:19.50
    3 United States (Diane Dixon, Denean Howard-Hill, Valerie Brisco-Hooks, Lillie Leatherwood) USA 3:21.04
    4 Canada (Charmaine Crooks, Molly Killingbeck, Marita Payne-Wiggins, Jillian Richardson-Briscoe) CAN 3:24.11
    5 West Germany (Ute Thimm, Helga Arendt, Gudrun Abt, Gisela Kinzel) FDR 3:24.94
    6 Jamaica (Cathy Rattray-Williams, Sandra Farmer-Patrick, Ilrey Oliver, Sandie Richards) JAM 3:27.51
    7 France (Nathalie Simon, Nadine Debois, Helene Huart, Fabienne Ficher) FRA 3:27.60
    8 Bulgaria (Tsvetanka Ilieva, Rositsa Stamenova, Pepa Pavlova, Yuliana Marinova) BUL 3:30.24
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 03-08-13 στις 11:45

  4. #4
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.000
    Blog Entries
    5

    1991 TOKYO

    Men

    Men's 20 km walk

    1 Maurizio Damilano ITA 1h19:37
    2 Mikhail Shchennikov URS 1h19:46
    3 Yevgeniy Misyulya BLR 1h20:22
    4 Giovanni De Benedictis ITA 1h20:29
    5 Valenti Massana SPA 1h20:29
    6 Robert Ihly GER 1h20:52
    7 Walter Arena ITA 1h21:01
    8 Li Mingcai CHN 1h21:15

    Men's 100 m

    1 Carl Lewis USA 9.86
    2 Leroy Burrell USA 9.88
    3 Dennis Mitchell USA 9.91
    4 Linford Christie GBR 9.92
    5 Frank Fredericks NAM 9.95
    6 Raymond Stewart JAM 9.96
    7 Robson Da Silva BRA 10.12
    8 Bruny Surin CAN 10.14

    Men's Hammer throw

    1 Yuriy Sedykh URS 81.70
    2 Igor Astapkovich BLR 80.94
    3 Heinz Weis FDR 80.44
    4 Tibor Gecsek HUN 78.98
    5 Andrey Abduvaliyev URS 78.30
    6 Walter Ciofani FRA 76.48
    7 Ken Flax USA 75.98
    8 Raphael Piolanti FRA 73.64

    Men's 10000 m

    1 Moses Tanui KEN 27:38.74
    2 Richard Chelimo KEN 27:39.41
    3 Khalid Skah MAR 27:41.74
    4 Thomas Osano KEN 27:53.66
    5 Richard Nerurkar GBR 27:57.14
    6 Aloys Nizigama BUR 28:03.03
    7 Mathias Ntawulikura RWA 28:10.38
    8 Hammou Boutayeb MAR 28:12.77

    Men's Triple jump

    1 Kenny Harrison USA 17.78
    2 Leonid Voloshin URS 17.75
    3 Mike Conley USA 17.62
    4 Vasiliy Sokov URS 17.28
    5 Tord Henriksson SWE 17.12
    6 Brian Wellman BER 16.98
    7 Yoelbi Quesada CUB 16.94
    8 Georges Ste.-Rose FRA 16.92

    Men's Javelin throw

    1 Kimmo Kinnunen FIN 90.82
    2 Seppo Raty FIN 88.12
    3 Vladimir Sasimovich URS 87.08
    4 Gavin Lovegrove NZL 84.24
    5 Mick Hill GBR 84.12
    6 Sigurdur Einarsson ISL 83.46
    7 Dag Wennlund SWE 81.14
    8 Patrik Boden SWE 78.58

    Men's 200 m

    1 Michael Johnson USA 20.01
    2 Frank Fredericks NAM 20.34
    3 Atlee Mahorn CAN 20.49
    4 Robson Da Silva BRA 20.49
    5 Olapade Adeniken NGR 20.51
    6 Jean-Charles Trouabal FRA 20.58
    7 Nikolay Antonov BUL 20.59
    8 Aleksandr Sokolov URS 20.78

    Men's 800 m

    1 Billy Konchellah KEN 1:43.99
    2 Jose Luiz Barbosa BRA 1:44.24
    3 Mark Everett USA 1:44.67
    4 Paul Ereng KEN 1:44.75
    5 Piotr Piekarski POL 1:45.44
    6 Johnny Gray USA 1:45.67
    7 Andrey Sudnik URS 1:46.36
    8 Tomas De Teresa SPA 1:47.65

    Men's 400 m Hurdles

    1 Samuel Matete ZAM 47.64
    2 Winthrop Graham JAM 47.74
    3 Kriss Akabusi GBR 47.86
    4 Kevin Young USA 48.01
    5 Danny Harris USA 48.46
    6 Derrick Adkins USA 49.28
    7 Erick Keter KEN 49.99
    8 Niklas Wallenlind SWE 50.28

    Men's Discus throw

    1 Lars Riedel GER 66.20
    2 Erik De Bruin NED 65.82
    3 Attila Horvath HUN 65.32
    4 Wolfgang Schmidt GER 64.76
    5 Mike Buncic USA 64.20
    6 Juergen Schult DDR 63.12
    7 Dmitriy Shevchenko RUS 62.90
    8 Roberto Moya SPA 61.44

    Men's 400 m

    1 Antonio Pettigrew USA 44.57
    2 Roger Black GBR 44.62
    3 Danny Everett USA 44.63
    4 Roberto Hernandez CUB 44.86
    5 Andrew Valmon USA 45.09
    6 Ian Morris TRI 45.12
    7 Susumu Takano JAP 45.39
    8 Mark Garner AUS 45.47

    Men's 110 m Hurdles

    1 Greg Foster USA 13.06
    2 Jack Pierce USA 13.06
    3 Tony Jarrett GBR 13.25
    4 Mark Mckoy CAN 13.30
    5 Dan Philibert FRA 13.33
    6 Vladimir Shishkin URS 13.39
    7 Florian Schwarthoff GER 13.41
    8 Li Tong CHN 13.46

    Men's Pole vault

    1 Sergey Bubka URS 5.95
    2 Istvan Bagyula HUN 5.90
    3 Maksim Tarasov URS 5.85
    4 Radion Gataullin URS 5.85
    5 Peter Widen SWE 5.75
    6 Tim Bright USA 5.75
    7 Hermann Fehringer AUT 5.60
    8 Thierry Vigneron FRA 5.60

    Men's Long jump

    1 Mike Powell USA 8.95
    2 Carl Lewis USA 8.91
    3 Larry Myricks USA 8.42
    4 Dietmar Haaf GER 8.22
    5 Bogdan Tudor ROM 8.06
    6 David Culbert AUS 8.02
    7 Giovanni Evangelisti ITA 8.01
    8 Vladimir Ochkan URS 7.99

    Men's Decathlon

    1 Dan O'Brien USA 8812
    2 Mike Smith CAN 8549
    3 Christian Schenk DDR 8394
    4 Robert Zmelik CZE 8379
    5 Petri Keskitalo FIN 8318
    6 Simon Poelman NZL 8267
    7 Eduard Hamalainen URS 8233
    8 Antonio Penalver SPA 8200

    Men's 3000 m Steeplechase

    1 Moses Kiptanui KEN 8:12.59
    2 Patrick Sang KEN 8:13.44
    3 Azzedine Brahmi KEN 8:15.54
    4 Julius Kariuki USA 8:16.81
    5 Brian Diemer USA 8:17.76
    6 Abdelaziz Sahere MAR 8:19.40
    7 Angelo Carosi ITA 8:20.80
    8 Francesco Panetta ITA 8:26.79

    Men's Shot put

    1 Werner Guenther SWI 21.67
    x Georg Andersen NOR 20.81
    2 Lars Arvid Nilsen NOR 20.75
    3 Aleksandr Klimenko URS 20.34
    4 Oliver-Sven Buder GER 20.10
    5 Sergey Nikolayev URS 19.98
    6 Kent Larsson SWE 19.92
    7 Dragan Peric YUG 19.83
    8 Ron Backes USA 19.34

    Men's 50 km walk

    1 Aleksandr Potashov URS 3h53:09
    2 Andrey Perlov URS 3h53:09
    3 Hartwig Gauder DDR 3h55:14
    4 Vitaliy Popovich URS 4h00:10
    5 Valentin Kononen FIN 4h02:34
    6 Giueppe De Gaetano ITA 4h03:43
    7 Fumio Imamura JAP 4h06:07
    8 Rene Piller FRA 4h06:30

    Men's 1500 m

    1 Noureddine Morceli ALG 3:32.84
    2 Wilfred Kirochi KEN 3:34.84
    3 Hauke Fuhlbruegge GER 3:35.28
    4 Jens-Peter Herold DDR 3:35.37
    5 Ferman Cacho SPA 3:35.62
    6 Mario Silva POR 3:35.76
    7 David Kibet KEN 3:36.03
    8 Gennaro Di Napoli ITA 3:36.56

    Men's 5000 m

    1 Yobes Ondieki KEN 13:14.45
    2 Fita Bayisa ETH 13:16.64
    3 Brahim Boutayeb MAR 13:22.70
    4 Dieter Baumann GER 13:28.67
    5 Domingos Castro POR 13:28.88
    6 Khalid Skah MAR 13:32.90
    7 Risto Ulmala FIN 13:33.46
    8 Dionisio Castro POR 13:35.39

    Men's High jump

    1 Charles Austin USA 2.38
    2 Javier Sotomayor CUB 2.36
    3 Hollis Conway USA 2.36
    4 Dalton Grant GBR 2.36
    5 Troy Kemp BAH 2.34
    6 Marino Drake CUB 2.34
    7 Patrik Sjoberg SWE 2.31
    8 Rick Noji USA 2.28

    Men's 4x100 m relay

    1 United States (Andre Cason, Leroy Burrell, Dennis Mitchell, Carl Lewis) USA 37.50
    2 France (Max Moriniere, Daniel Sangouma, Jean-Charles Trouabal, Bruno Marie-Rose) FRA 37.87
    3 Great Britain (Tony Jarrett, John Regis, Darren Braithwaite, Linford Christie) GBR 38.09
    4 Nigeria (George Ogbeide, Olapade Adeniken, Victor Omagbemi, Davidson Ezinwa) NGR 38.43
    5 Italy (Mario Longo, Ezio Madonia, Sandro Floris, Stefano Tilli) ITA 38.52
    6 Jamaica (Dennis Mowatt, Raymond Stewart, Michael Green, John Mair) JAM 38.67
    7 Soviet Union (Viktor Bryzgin, Aleksandr Sokolov, Oleg Kramarenko, Vitaliy Savin) URS 38.68
    8 Canada (Ben Johnson, Mike Dwyer, Cyprian Enweani, Peter Ogilvie) CAN 39.51

    Men's 4x400 m relay

    1 Great Britain (Roger Black, Derek Redmond, John Regis, Kriss Akabusi) GBR 2:57.53
    2 United States (Andrew Valmon, Quincy Watts, Danny Everett, Antonio Pettigrew) USA 2:57.57
    3 Jamaica (Patrick O'connor, Devon Morris, Winthrop Graham, Seymour Fagan) JAM 3:00.10
    4 Yugoslavia (Dejan Jovkovic, Nenad Djurovic, Ismail Macev, Slobodan Brankovic) YUG 3:00.32
    5 Kenya (Samson Kitur, Simon Kemboi, Charles Gitonga, Simon Kipkemboi) KEN 3:00.34
    6 Germany (Klaus Just, Rico Lieder, Norbert Dobeleit, Jens Carlowitz) GER 3:00.75
    7 Morocco (Abdelali Kasbane, Ali Dahane, Bouchaib Belkaid, Benyounes Lahlou) MAR 3:04.49
    8 Cuba (Agustin Pavo, Hector Herrera, Jorge Valentin, Lazaro Martinez) CUB 3:05.33

    Men's Marathon

    1 Hiromi Taniguchi JAP 2h14:57
    2 Ahmed Salah DJI 2h15:26
    3 Steve Spence USA 2h15:36
    4 Jan Huruk POL 2h15:47
    5 Futoshi Shinohara JAP 2h15:52
    6 Salvatore Bettiol ITA 2h15:58
    7 Maurilio Castillo MEX 2h16:15
    8 Gelindo Bordin ITA 2h17:03
    9 Tekeye Gebrselassie ETH 2h18:37
    10 Konrad Dobler GER 2h19:01

    Women

    Women's Shot put

    1 Huang Zhihong CHN 20.83
    2 Natalya Lisovskaya URS 20.29
    3 Svetlana Krivelyova URS 20.16
    4 Claudia Losch FDR 19.74
    5 Zhou Tianhua CHN 19.64
    6 Stephanie Storp GER 19.50
    7 Marina Antonyuk URS 19.12
    8 Kathrin Neimke DDR 18.83

    Women's 10 km walk

    1 Alina Ivanova RUS 42:57
    2 Madelein Svensson SWE 43:13
    3 Sari Essayah FIN 43:13
    4 Irina Strakhova URS 43:40
    5 Kerry Saxby-Junna AUS 44:02
    6 Maria Graciela Mendoza MEX 44:03
    7 Ileana Salvador ITA 44:09
    8 Chen Yueling CHN 44:11

    Women's Long jump

    1 Jackie Joyner-Kersee USA 7.32
    2 Heike Drechsler DDR 7.29
    3 Larisa Berezhnaya URS 7.11
    4 Yelena Sinchukova URS 7.04
    5 Susen Tiedtke GER 6.77
    6 Marieta Llcu ROM 6.72
    7 Ljudmila Ninova-Rudoll AUT 6.72
    8 Yelena Belevskaya URS 6.69

    Women's Marathon

    1 Wanda Panfil POL 2h29:53
    2 Sachiko Yamashita JAP 2h29:57
    3 Katrin Doerre-Heinig GER 2h30:10
    4 Yuko Arimori JAP 2h31:08
    5 Maria Rebelo-Lelut FRA 2h32:05
    6 Kamila Gradus POL 2h32:09
    7 Maria Manuela Machado POR 2h32:33
    8 Ramilya Burangulova URS 2h33:00
    9 Iris Biba GER 2h33:48
    10 Sally Ellis GBR 2h35:09

    Women's 800 m

    1 Liliya Nurutdinova URS 1:57.50
    2 Ana Fidelia Quirot CUB 1:57.55
    3 Ella Kovacs ROM 1:57.58
    4 Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:57.63
    5 Letitia Vriesde SUR 1:58.25
    6 Christine Wachtel GER 1:58.90
    7 Ann Williams GBR 2:01.01
    8 Svetlana Masterkova RUS 2:02.92

    Women's 3000 m

    1 Tatyana Samolenko-Dorovskikh URS 8:35.82
    2 Yelena Romanova URS 8:36.06
    3 Susan Sirma KEN 8:39.41
    4 Paivi Tikkanen FIN 8:41.30
    5 Margareta Keszeg ROM 8:42.02
    6 Roberta Brunet ITA 8:42.64
    7 Judi St. Hilaire USA 8:44.02
    8 Annette Peters USA 8:44.02

    Women's 100 m

    1 Katrin Krabbe GER 10.99
    2 Gwen Torrence USA 11.03
    3 Merlene Ottey JAM 11.06
    4 Irina Privalova RUS 11.16
    5 Evelyn Ashford USA 11.30
    6 Juliet Cuthbert JAM 11.33
    7 Mary Onyali-Omagbemi NGR 11.39
    8 Carlette Guidry-White USA 11.52

    Women's 400 m

    1 Marie-Jose Perec FRA 49.13
    2 Grit Breuer GER 49.42
    3 Sandra Myers SPA 49.78
    4 Olga Vladykina-Bryzgina URS 49.82
    5 Jearl Miles-Clark USA 50.50
    6 Ximena Restrepo COL 50.79
    7 Lillie Leatherwood USA 51.53
    8 Diane Dixon USA 51.73

    Women's Heptathlon

    1 Sabine Braun GER 6672
    2 Liliana Nastase ROM 6493
    3 Irina Belova URS 6448
    4 Satu Ruotsalainen FIN 6404
    5 Yasmina Azzizi ALG 6392
    6 Urszula Wlodarczyk POL 6391
    7 Peggy Beer GER 6380
    8 Tatyana Zhuravlyova URS 6370

    Women's 400 m Hurdles

    1 Tatyana Ledovskaya URS 53.11
    2 Sally Gunnell GBR 53.16
    3 Janeene Vickers USA 53.47
    4 Sandra Farmer-Patrick JAM 53.95
    5 Kim Batten USA 53.98
    6 Anita Protti SWI 54.25
    7 Heike Meissner GER 55.26
    8 Margarita Khromova-Ponomaryova URS 55.27

    Women's 200 m

    1 Katrin Krabbe GER 22.09
    2 Gwen Torrence USA 22.16
    3 Merlene Ottey JAM 22.21
    4 Irina Privalova RUS 22.28
    5 Galina Malchugina URS 22.66
    6 Dannette Young-Stone USA 22.87
    7 Pauline Davis-Thompson BAH 22.90
    8 Yelena Vinogradova URS 23.10

    Women's 10000 m

    1 Liz Lynch-Mccolgan GBR 31:14.31
    2 Zhong Huandi CHN 31:35.08
    3 Wang Xiuting CHN 31:35.99
    4 Kathrin Ullrich-Wessel DDR 31:38.96
    5 Lynn Jennings USA 31:54.44
    6 Uta Pippig GER 31:55.68
    7 Ingrid Christensen-Kristiansen NOR 32:10.75
    8 Derartu Tulu ETH 32:16.55

    Women's 100 m Hurdles

    1 Lyudmila Narozhilenko-Leonova URS 12.59
    2 Gail Devers USA 12.63
    3 Natalya Grigoryeva URS 12.69
    4 Monique Ewanje-Eppe-Tourret FRA 12.84
    5 Julie Baumann SWI 12.88
    6 Florence Colle FRA 13.01
    7 Aliuska Lopez SPA 13.06
    8 Kristin Patzwahl GER 13.07

    Women's 1500 m

    1 Hassiba Boulmerka ALG 4:02.21
    2 Tatyana Samolenko-Dorovskikh URS 4:02.58
    3 Lyudmila Rogachova URS 4:02.72
    4 Doina Melinte ROM 4:03.19
    5 Ellen Kiessling GER 4:04.75
    6 Kirsty Wade GBR 4:05.16
    7 Susan Sirma KEN 4:05.47
    8 Malgorzata Rydz POL 4:05.52

    Women's High jump

    1 Heike Redetzky-Henkel GER 2.05
    2 Yelena Yelesina URS 1.98
    3 Inha Babakova URS 1.96
    4 Beata Holub POL 1.96
    5 Birgit Kaehler GER 1.93
    6 Stefka Kostadinova BUL 1.93
    7 Tamara Bykova URS 1.93
    8 Judit Kovacs HUN 1.90

    Women's Discus throw

    1 Tsvetanka Khristova BUL 71.02
    2 Ilke Wyludda DDR 69.12
    3 Larisa Mikhalchenko URS 68.26
    4 Martina Opitz-Hellmann DDR 67.14
    5 Daniela Costian AUS 66.06
    6 Min Chunfeng CHN 65.56
    7 Irina Yatchenko BLR 64.92
    8 Zhao Yonghua CHN 63.62

    Women's Javelin throw

    1 Xu Demei CHN 68.78
    2 Petra Felke-Meier GER 68.68
    3 Silke Renk GER 66.80
    4 Natalya Cherniyenko URS 65.22
    5 Trine Solberg-Hattestad NOR 63.36
    6 Louise Mcpaul AUS 63.34
    7 Dulce Garcia CUB 62.68
    8 Paivi Alafrantti FIN 62.26

    Women's 4x100 m relay

    1 Jamaica (Dahlia Duhaney, Juliet Cuthbert, Beverly McDonald, Merlene Ottey) JAM 41.94
    2 Soviet Union (Natalya Kovtun, Galina Malchugina, Yelena Vinogradova, Irina Privalova) URS 42.20
    3 Germany (Grit Breuer, Katrin Krabbe, Sabine Richter, Heike Drechsler) GER 42.33
    4 Nigeria (Beatrice Utondu, Rufina Ubah, Christy Opara-Thompson, Mary Onyali-Omagbemi) NGR 42.77
    5 France (Laurence Bily, Maguy Nestoret, Valerie Jean-Charles, Marie-Jose Perec) FRA 43.34
    6 Cuba (Eusebia Riquelme, Aliuska Lopez, Julia Duporty, Liliana Allen) CUB 43.75
    7 Italy (Marisa Masullo, Donatella Dal Bianco, Daniela Ferrian, Rossella Tarolo) ITA 43.76
    8 Australia (Monique Dunstan, Kathy Sambell, Melissa Moore, Kerry Johnson) AUS 43.79

    Women's 4x400 m relay

    1 Soviet Union (Tatyana Ledovskaya, Lyudmila Dzhigalova, Olga Nazarova, Olga Vladykina-Bryzgina) URS 3:18.43
    2 United States (Rochelle Stevens, Diane Dixon, Jearl Miles-Clark, Lillie Leatherwood) USA 3:20.15
    3 Germany (Uta Rohlaender, Katrin Krabbe, Christine Wachtel, Grit Breuer) GER 3:21.25
    4 Great Britain (Lorraine Hanson, Phylis Smith, Sally Gunnell, Linda Keough) GBR 3:22.01
    5 Nigeria (Fatima Yusuf, Mary Onyali-Omagbemi, Airat Bakare, Charity Opara) NGR 3:24.45
    6 Canada (Rosey Edeh, Karen Clarke, Cheryl Allen, Charmaine Crooks) CAN 3:27.42
    7 Spain (Julie Merno, Blanca Lacambra, Sandra Myers, Gregoria Ferrer) SPA 3:27.57
    8 Hungary (Edit Molnar, Agnes Kozary, Noemi Batori, Judit Forgacs) HUN 3:29.07
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 03-08-13 στις 11:47

  5. #5
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.000
    Blog Entries
    5

    1993 STUTTGART

    Men

    Men's Marathon

    1 Mark Plaatjes USA 2h13:57
    2 Luketz Swartbooi NAM 2h14:11
    3 Bert Van Vlaanderen NED 2h15:12
    4 Kim Jae-Ryong KOR 2h17:14
    5 Tadao Uchikoshi JAP 2h17:54
    6 Konrad Dobler GER 2h18:28
    7 Boniface Merande KEN 2h18:52
    8 Aleksey Zhelonkin RUS 2h18:52
    9 Tahar Mansouri TUN 2h18:54
    10 Peter Maher CAN 2h19:26

    Men's 100 m

    1 Linford Christie GBR 9.87
    2 Andre Cason USA 9.92
    3 Dennis Mitchell USA 9.99
    4 Carl Lewis USA 10.02
    5 Bruny Surin CAN 10.02
    6 Frank Fredericks NAM 10.03
    7 Daniel Effiong NGR 10.04
    8 Raymond Stewart JAM 10.18

    Men's Hammer throw

    1 Andrey Abduvaliyev URS 81.64
    2 Igor Astapkovich BLR 79.88
    3 Tibor Gecsek HUN 79.54
    4 Sergey Alay BLR 79.02
    5 Vasiliy Sidorenko RUS 78.86
    6 Aleksandr Seleznyov RUS 78.58
    7 Sergey Litvinov URS 78.56
    8 Christophe Epalle FRA 76.22

    Men's 20 km walk

    1 Valenti Massana SPA 1h22:31
    2 Giovanni De Benedictis ITA 1h23:06
    3 Daniel Plaza SPA 1h23:18
    4 Jaime Barroso SPA 1h23:41
    5 Yevgeniy Misyulya BLR 1:23.45
    6 Sergio Vieira POR 1h23:52
    7 Robert Ihly GER 1h24:21
    8 Igor Kollar SVK 1h24:23

    Men's 5000 m

    1 Ismael Kirui KEN 13:02.75
    2 Haile Gebrselassie ETH 13:03.17
    3 Fita Bayisa ETH 13:05.40
    4 Worku Bikila ETH 13:06.64
    5 Khalid Skah MAR 13:07.18
    6 Brahim Jabbour MAR 13:18.87
    7 Aloys Nizigama BUR 13:20.59
    8 Paul Bitok KEN 13:23.41

    Men's 10000 m

    1 Ismael Kirui KEN 13:02.75
    2 Haile Gebrselassie ETH 13:03.17
    3 Fita Bayisa ETH 13:05.40
    4 Worku Bikila ETH 13:06.64
    5 Khalid Skah MAR 13:07.18
    6 Brahim Jabbour MAR 13:18.87
    7 Aloys Nizigama BUR 13:20.59
    8 Paul Bitok KEN 13:23.41

    Men's Triple jump

    1 Mike Conley USA 17.86
    2 Leonid Voloshin URS 17.65
    3 Jonathan Edwards GBR 17.44
    4 Ralf Jaros GER 17.34
    5 Pierre Camara FRA 17.28
    6 Denis Kapustin RUS 17.19
    7 Anisio Sousa BRA 17.19
    8 Brian Wellman BER 17.12

    Men's Javelin throw

    1 Jan Zelezny CZE 85.98
    2 Kimmo Kinnunen FIN 84.78
    x Dimitri Polyunin UZB 83.38
    3 Mick Hill GBR 82.96
    4 Steve Backley GBR 81.80
    5 Ari Pakarinen FIN 81.08
    6 Dag Wennlund SWE 80.52
    7 Vladimir Sasimovich URS 78.70
    8 Patrik Boden SWE 78.00

    Men's 400 m

    1 Michael Johnson USA 43.65
    2 Harry Reynolds USA 44.13
    3 Samson Kitur KEN 44.54
    4 Quincy Watts USA 45.05
    5 Sunday Bada NGR 45.11
    6 Gregory Haughton JAM 45.63
    7 Simon Kemboi KEN 45.65
    8 Kennedy Ochieng KEN 45.68

    Men's 800 m

    1 Paul Ruto KEN 1:44.71
    2 Giuseppe D'urso ITA 1:44.86
    3 Billy Konchellah KEN 1:44.89
    4 Curtis Robb GBR 1:45.54
    5 Hezekiel Sepeng RSA 1:45.64
    6 Freddie Williams CAN 1:45.79
    7 William Tanui KEN 1:45.80
    8 Tom Mckean GBR 1:46.17

    Men's Discus throw

    1 Lars Riedel GER 67.72
    2 Dmitriy Shevchenko RUS 66.90
    3 Juergen Schult DDR 66.12
    x Romas Ubartas LTU 65.24
    4 Costel Grasu ROM 65.24
    5 Vladimir Zinchenko URS 62.02
    6 Nick Sweeney IRL 61.66
    7 Vasiliy Kaptyukh BLR 61.64
    8 Mike Buncic USA 61.06

    Men's 400 m Hurdles

    1 Kevin Young USA 47.18
    2 Samuel Matete ZAM 47.60
    3 Winthrop Graham JAM 47.62
    4 Stephane Diagana FRA 47.64
    5 Erick Keter KEN 48.40
    6 Oleg Tverdokhleb UKR 48.71
    7 Derrick Adkins USA 49.07
    8 Barnabas Kinyor KEN 49.23

    Men's Pole vault

    1 Sergey Bubka URS 6.00
    2 Grigoriy Yegorov KAZ 5.90
    3 Maksim Tarasov URS 5.80
    3 Igor Trandenkov RUS 5.80
    5 Scott Huffman USA 5.80
    6 Denis Petushinskiy RUS 5.80
    7 Valeri Bukrejev EST 5.75
    8 Jean Galfione FRA 5.70

    Men's 200 m

    1 Frank Fredericks NAM 19.85
    2 John Regis GBR 19.94
    3 Carl Lewis USA 19.99
    4 Michael Marsh USA 20.18
    5 Dean Capobianco AUS 20.18
    6 Jean-Charles Trouabal FRA 20.20
    7 Emmanuel Tuffour GHA 20.49
    8 Damien Marsh AUS 20.56

    Men's 110 m Hurdles

    1 Colin Jackson GBR 12.91
    2 Tony Jarrett GBR 13.00
    3 Jack Pierce USA 13.06
    4 Emilio Valle CUB 13.20
    5 Florian Schwarthoff GER 13.27
    6 Igors Kazanovs URS 13.38
    7 Dietmar Koszewski GER 13.60
    8 Tony Dees USA 14.13

    Men's Long jump

    1 Mike Powell USA 8.59
    2 Stanislav Tarasenko RUS 8.16
    3 Vitaliy Kirilenko UKR 8.15
    4 Erick Walder USA 8.05
    5 Ivaylo Mladenov BUL 8.00
    6 Nikolay Antonov BUL 7.97
    7 Aleksandr Glovatskiy BLR 7.95
    8 Francois Fouche RSA 7.93

    Men's Decathlon

    1 Dan O'Brien USA 8817
    2 Eduard Hamalainen URS 8724
    3 Paul Meier GER 8548
    4 Christian Schenk DDR 8500
    5 Alain Blondel FRA 8444
    6 Christian Plaziat FRA 8398
    7 Steve Fritz USA 8324
    8 Robert Muzzio USA 8237

    Men's 3000 m Steeplechase

    1 Moses Kiptanui KEN 8:06.36
    2 Patrick Sang KEN 8:07.53
    3 Alessandro Lambruschini ITA 8:08.78
    4 Matthew Birir KEN 8:09.42
    5 Mark Croghan USA 8:09.76
    6 Steffen Brand GER 8:15.33
    7 Elarbi Khattabi MAR 8:17.96
    8 Angelo Carosi ITA 8:23.42

    Men's Shot put

    1 Werner Guenthoer SWI 21.97
    2 Randy Barnes USA 21.80
    x Mike Stulce USA 20.94
    3 Oleksandr Bagach UKR 20.40
    4 Yevgeniy Palchikov RUS 20.05
    5 Dragan Peric YUG 19.95
    6 Gert Weil CHI 19.95
    7 Oliver-Sven Buder GER 19.74
    8 Jonny Reinhardt GER 19.53

    Men's 50 km walk

    1 Jess Angel Garcia SPA 3h41:41
    2 Valentin Kononen FIN 3h42:02
    3 Valeriy Spitsyn RUS 3h42:50
    4 Axel Noack GER 3h43:50
    5 Basilio Labrador SPA 3h46:46
    6 Rene Piller FRA 3h48:57
    7 Tim Berrett CAN 3h50:23
    8 Carlos Mercenario MEX 3h50:53

    Men's 1500 m

    1 Noureddine Morceli ALG 3:34.24
    2 Ferman Cacho SPA 3:35.56
    3 Abdi Bile SOM 3:35.96
    4 Mohamed Suleiman QAT 3:36.87
    5 Jim Spivey USA 3:37.42
    6 Matthew Yates GBR 3:37.61
    7 Rachid El Basir MAR 3:37.68
    8 Mohamed Taki MAR 3:37.76

    Men's High jump

    1 Javier Sotomayor CUB 2.40
    2 Artur Partyka POL 2.37
    3 Steve Smith GBR 2.37
    4 Ralf Sonn GER 2.34
    5 Troy Kemp BAH 2.34
    6 Hollis Conway USA 2.34
    7 Arturo Ortiz SPA 2.31
    8 Tony Barton USA 2.31

    Men's 4x100 m relay

    1 United States (Jon Drummond, Andre Cason, Dennis Mitchell, Leroy Burrell) USA 37.48
    2 Great Britain (Colin Jackson, Tony Jarrett, John Regis, Linford Christie) GBR 37.77
    3 Canada (Robert Esmie, Glenroy Gilbert, Bruny Surin, Atlee Mahorn) CAN 37.83
    4 Cuba (Andres Simon, Ivan Garcia, Joel Isasi, Jorge Aguilera) CUB 38.39
    5 Australia (Paul Henderson, Damien Marsh, Dean Capobianco, Tim Jackson) AUS 38.69
    6 Germany (Marc Blume, Robert Kurnicki, Michael Huke, Steffen Goermer) GER 38.78
    7 Ivory Coast (Ouattara Lagazane, Jean-olivier Zirignon, Frank Waota, Ibrahim Meite) CIV 38.82
    8 Sweden (Torbjoern Martensson, Mattias Sunneborn, Torbjoern Eriksson, Thomas Leandersson) SWE 39.22

    Men's 4x400 m relay

    1 United States (Andrew Valmon, Quincy Watts, Harry Reynolds, Michael Johnson) USA 2:54.29
    2 Kenya (Kennedy Ochieng, Simon Kemboi, Abednego Matilu, Samson Kitur) KEN 2:59.82
    3 Germany (Rico Lieder, Karsten Just, Olaf Hense, Thomas Schoenlebe) GER 2:59.99
    4 France (Jean-Louis Rapnouil, Pierre-Marie Hilaire, Jacques Farraudiere, Stephane Diagana) FRA 3:00.09
    5 Russia (Dmitriy Kliger, Dmitriy Kosov, Mikhail Vdovin, Dmitriy Golovastov) RUS 3:00.44
    6 Cuba (Ivan Garcia, Hector Herrera, Norberto Tellez, Roberto Hernandez) CUB 3:00.46
    7 Jamaica (Patrick O'Connor, Dennis Blake, Danny McFarlane, Gregory Haughton) JAM 3:01.44
    8 Bulgaria (Stanislav Georgiev, Tsvetoslav Stankulov, Kiril Rajkov, Anton Ivanov) BUL 3:05.35

    Women

    Women's 10 km walk

    1 Sari Essayah FIN 42:59
    2 Ileana Salvador ITA 43:08
    3 Encarna Granados SPA 43:21
    4 Elisabetta Perrone ITA 43:26
    5 Beate Anders-Gummelt GER 43:28
    6 Katarzyna Radtke POL 43:33
    7 Yelena Nikolayeva RUS 43:47
    8 Yelena Sayko RUS 43:56

    Women's Long jump

    1 Heike Drechsler DDR 7.11
    2 Larisa Berezhnaya URS 6.98
    3 Renata Nielsen DEN 6.76
    4 Yelena Kokonova-Khlopotnova UKR 6.75
    5 Lyudmila Galkina RUS 6.74
    6 Ljudmila Ninova-Rudoll AUT 6.73
    7 Nicole Boegman AUS 6.70
    8 Agata Karczmarek POL 6.57

    Women's Shot put

    1 Huang Zhihong CHN 20.57
    2 Svetlana Krivelyova URS 19.97
    3 Kathrin Neimke DDR 19.71
    4 Sui Xinmei CHN 19.61
    5 Cong Yuzhen CHN 19.58
    6 Astrid Kumbernuss GER 19.42
    7 Valentina Fedyushina UKR 19.27
    8 Belsy Laza CUB 19.27

    Women's Marathon

    1 Junko Asari JAP 2h30:03
    2 Manuela Machado POR 2h30:54
    3 Tomoe Abe JAP 2h31:01
    4 Ramilya Burangulova URS 2h33:03
    5 Madina Biktagirova BLR 2h34:36
    6 Katrin Doerre-Heinig GER 2h35:20
    7 Frith Van Der Merwe RSA 2h35:56
    8 Kimberly Rosenquist-Jones USA 2h36:33
    9 Kamila Gradus POL 2h36:48
    10 Firiya Sultanova-Zhdanova RUS 2h37:59

    Women's 100 m

    1 Gail Devers USA 10.82
    2 Merlene Ottey JAM 10.82
    3 Gwen Torrence USA 10.89
    4 Irina Privalova RUS 10.96
    5 Mary Onyali-Omagbemi NGR 11.05
    6 Natalya Voronova RUS 11.20
    7 Nicole Mitchell JAM 11.20
    8 Liliana Allen CUB 11.23

    Women's 3000 m

    1 Qu Yunxia CHN 8:28.71
    2 Zhang Linli CHN 8:29.25
    3 Zhang Lirong CHN 8:31.95
    4 Sonia O''Sullivan IRL 8:33.38
    5 Alison Wyeth GBR 3:38.42
    6 Yelena Romanova URS 8:39.69
    7 Paula Radcliffe GBR 8:40.40
    8 Lyudmila Borisova RUS 8:40.78

    Women's 400 m

    1 Jearl Miles-Clark USA 49.82
    2 Natasha Kaiser-Brown USA 50.17
    3 Sandie Richards JAM 50.44
    4 Tatyana Alekseyeva RUS 50.52
    5 Ximena Restrepo COL 50.91
    6 Sandra Myers SPA 51.22
    7 Juliet Campbell JAM 51.40

    Women's 800 m

    1 Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:55.43
    2 Lyubov Gurina URS 1:57.10
    3 Ella Kovacs ROM 1:57.92
    4 Diane Modahl GBR 1:59.42
    5 Meredith Rainey-Valmon USA 1:59.57
    6 Liu Li CHN 2:04.45
    x Liliya Nurutdinova RUS 3.19.18
    7 Tina Paulino MOZ 3:19.89

    Women's Heptathlon

    1 Jackie Joyner-Kersee USA 6837
    2 Sabine Braun GER 6797
    3 Svetlana Buraga BLR 6635
    4 Svetla Dimitrova BUL 6508
    5 Urszula Wlodarczyk POL 6394
    6 Kym Carter USA 6357
    7 Jane Flemming AUS 6343
    8 Birgit Clarius GER 6341

    Women's 200 m

    1 Merlene Ottey JAM 21.98
    2 Gwen Torrence USA 22.00
    3 Irina Privalova RUS 22.13
    4 Marie-Jose Perec FRA 22.20
    5 Mary Onyali-Omagbemi NGR 22.32
    6 Natalya Voronova RUS 22.50
    7 Galina Malchugina URS 22.50
    8 Dannette Young-Stone USA 23.04

    Women's 400 m Hurdles

    1 Sally Gunnell GBR 52.74
    2 Sandra Farmer-Patrick JAM 52.79
    3 Margarita Ponomaryova RUS 53.48
    4 Kim Batten USA 53.84
    5 Tonja Buford-Bailey USA 54.55
    6 Deon Hemmings JAM 54.99
    7 Rosey Edeh CAN 55.19
    8 Natalya Torshina-Alimzhanova KAZ 55.78

    Women's Discus throw

    1 Olga Chernyavskaya RUS 67.40
    2 Daniela Costian AUS 65.36
    3 Min Chunfeng CHN 65.26
    4 Maritza Marten CUB 64.62
    5 Anja Guendler-Mollenbeck GER 62.92
    6 Barbara Hechavarria CUB 62.52
    7 Nicoleta Grasu ROM 62.10
    8 Franka Dietzsch GER 62.06

    Women's 100 m Hurdles

    1 Gail Devers USA 12.46
    2 Marina Azyabina RUS 12.60
    3 Lynda Tolbert-Goode USA 12.67
    4 Aliuska Lopez SPA 12.73
    5 Eva Sokolova RUS 12.78
    6 Dawn Bowles USA 12.90
    7 Michelle Freeman JAM 12.90
    8 Cecile Cinelu FRA 12.95

    Women's 10000 m

    1 Wang Junxia CHN 30:49.30
    2 Zhong Huandi CHN 31:12.55
    3 Sally Barsosio KEN 31:15.38
    4 Tegla Loroupe KEN 31:29.91
    5 Lynn Jennings USA 31:30.53
    6 Conceicao Ferreira POR 31:30.60
    7 Albertina Dias POR 31:33.03
    8 Anne Marie Letko-Lauck USA 31:37.26

    Women's High jump

    1 Ioamnet Quintero CUB 1.99
    2 Silvia Costa CUB 1.97
    3 Sigrid Kirchmann AUT 1.97
    4 Alina Astafei ROM 1.94
    4 Yelena Rodina-Gulyayeva RUS 1.94
    6 Antonella Bevilacqua ITA 1.94
    7 Tanya Hughes USA 1.91
    8 Valentina Gotovska LAT 1.91

    Women's Triple jump

    1 Anna Biryukova RUS 15.09
    2 Yolanda Chen RUS 14.70
    3 Iva Prandzheva BUL 14.23
    4 Niurka Montalvo SPA 14.22
    5 Helga Radtke GER 14.19
    6 Antonella Capriotti ITA 14.18
    7 Sarka Kasparkova CZE 14.16
    8 Urszula Wlodarczyk POL 13.80

    Women's 1500 m

    1 Liu Dong CHN 4:00.50
    2 Sonia O''Sullivan IRL 4:03.48
    3 Hassiba Boulmerka ALG 4:04.29
    4 Lu Yi CHN 4:06.06
    5 Angela Chalmers CAN 4:07.95
    6 Theresia Kiesl AUT 4:08.04
    7 Anna Brzezinska POL 4:08.11
    8 Fabia Trabaldo ITA 4:08.23

    Women's Javelin throw

    1 Trine Solberg-Hattestad NOR 69.18
    2 Karen Forkel GER 65.80
    3 Natalya Shikolenko BLR 65.64
    4 Tatyana Shikolenko RUS 65.18
    5 Yekaterina Ivakina RUS 65.12
    6 Silke Renk GER 64.00
    7 Claudia Isaila ROM 61.54
    8 Felicia Tilea-Moldovan ROM 61.24

    Women's 4x100 m relay

    1 Russia (Olga Bogoslovskaya, Galina Malchugina, Natalya Voronova, Irina Privalova) RUS 41.49
    2 United States (Michelle Finn, Gwen Torrence, Wendy Vereen, Gail Devers) USA 41.49
    3 Jamaica (Michelle Freeman, Juliet Campbell, Nicole Mitchell, Merlene Ottey) JAM 41.94
    4 France (Patricia Girard-Leno, Odiah Sidibe, Valerie Jean-Charles, Marie-Jose Perec) FRA 42.67
    5 Germany (Andrea Philipp, Bettina Zipp, Silke-Beate Knoll, Melanie Paschke) GER 42.79
    6 Cuba (Miriam Ferrer, Aliuska Lopez, Julia Duporty, Liliana Allen) CUB 42.89
    7 Finland (Anu Pirttimaa, Sisko Markkanen-Hanhijoki, Sanna Hernesniemi-Kyllonen, Marja Tennivaara-Salmela) FIN 43.37
    8 Great Britain (Marcia Richardson, Beverly Kinch, Simmone Jacobs, Paula Dunn-Thomas) GBR 43.86

    Women's 4x400 m relay

    1 United States (Gwen Torrence, Maicel Malone-Wallace, Natasha Kaiser-Brown, Jearl Miles-Clark) USA 3:16.71
    2 Russia (Yelena Ruzina, Tatyana Alekseyeva, Margarita Ponomaryova, Irina Privalova) RUS 3:18.38
    3 Great Britain (Linda Keough, Phylis Smith, Tracy Goddard, Sally Gunnell) GBR 3:23.41
    4 Jamaica (Deon Hemmings, Inez Turner, Juliet Campbell, Sandie Richards) JAM 3:23.83
    5 Germany (Heike Meissner, Sandra Seuser, Anja Ruecker, Linda Kisabaka) GER 3:25.49
    6 France (Elsa Devassoigne, Evelyne Elien, Francine Landre, Marie-Louise Bevis) FRA 3:27.08
    7 Czech Republic (Nadezda Kostovalova, Helena Dziurova-Fuchsova, Hana Benesova, Ludmila Formanova) CZE 3:27.94
    8 Switzerland (Helen Burkart, Regula Zuercher-Scalabrin, Marquita Brillante, Kathrin Luthi) SWI 3:28.52
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 03-08-13 στις 11:53

  6. #6
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.000
    Blog Entries
    5

    1995 GOETEBORG

    Men

    Men's 100 m

    1 Donovan Bailey CAN 9.97
    2 Bruny Surin CAN 10.03
    3 Ato Boldon TRI 10.03
    4 Frank Fredericks NAM 10.07
    5 Michael Marsh USA 10.10
    6 Linford Christie GBR 10.12
    7 Olapade Adeniken NGR 10.20
    8 Raymond Stewart JAM 10.29

    Men's Hammer throw

    1 Andrey Abduvaliyev URS 81.56
    2 Igor Astapkovich BLR 81.10
    3 Tibor Gecsek HUN 80.98
    4 Balazs Kiss HUN 79.02
    5 Lance Deal USA 78.66
    6 Sergey Alay BLR 76.66
    7 Ilya Konovalov RUS 76.50
    8 Aleksandr Seleznyov RUS 76.18

    Men's 20 km walk

    1 Michele Didoni ITA 1h19:59
    2 Valenti Massana SPA 1h20:23
    3 Yevgeniy Misyulya BLR 1h20:48
    4 Ilya Markov RUS 1h21:28
    5 Li Zewen CHN 1h21:39
    6 Mikhail Shchennikov URS 1h22:16
    7 Denis Langlois FRA 1h22:21
    8 Igor Kollar SVK 1h22:30

    Men's Triple jump

    1 Jonathan Edwards GBR 18.29
    2 Brian Wellman BER 17.62
    3 Jerome Romain DOM 17.59
    4 Yoelbi Quesada CUB 17.59
    5 Yoel Garcia CUB 17.16
    6 James Beckford JAM 17.13
    7 Mike Conley USA 16.96
    8 Galin Georgiev BUL 16.93

    Men's Decathlon

    1 Dan O'brien USA 8695
    2 Eduard Hamalainen URS 8489
    3 Mike Smith CAN 8419
    4 Erki Nool EST 8268
    5 Tomas Dvorak CZE 8236
    6 Christian Plaziat FRA 8206
    7 Lev Lobodin RUS 8196
    8 Chris Huffins USA 8193

    Men's 800 m

    1 Wilson Kipketer DEN 1:45.08
    2 Arthemon Hatungimana BDI 1:45.64
    3 Vebjorn Rodal NOR 1:45.68
    4 Nico Motchebon GER 1:45.97
    5 Brandon Rock USA 1:46.42
    6 Jose Parrilla USA 1:46.44
    7 Andrea Giocondi ITA 1:47.78
    8 Mark Everett USA 1:53.12

    Men's 10000 m

    1 Haile Gebrselassie ETH 27:12.95
    2 Khalid Skah MAR 27:14.53
    3 Paul Tergat KEN 27:14.70
    4 Salah Hissou MAR 27:19.30
    5 Josphat Machuka KEN 27:23.72
    6 Joseph Kimani KEN 27:30.02
    7 Stephane Franke GER 27:48.88
    8 Paulo Guerra POR 27:52.55

    Men's High jump

    1 Troy Kemp BAH 2.37
    2 Javier Sotomayor CUB 2.37
    3 Artur Partyka POL 2.35
    4 Steinar Hoen NOR 2.35
    4 Steve Smith GBR 2.35
    6 Patrik Sjoberg SWE 2.32
    7 Tony Barton USA 2.29
    8 Tim Forsyth AUS 2.25
    8 Jaroslaw Kotewicz POL 2.25
    8 Dragutin Topic SCG 2.25

    Men's 400 m

    1 Michael Johnson USA 43.39
    2 Harry Reynolds USA 44.22
    3 Gregory Haughton JAM 44.56
    4 Samson Kitur KEN 44.71
    5 Mark Richardson GBR 44.81
    6 Darnell Hall USA 44.83
    7 Roger Black GBR 45.28
    8 Sunday Bada NGR 45.50

    Men's Shot put

    1 John Godina USA 21.47
    2 Mika Halvari FIN 20.93
    3 Randy Barnes USA 20.41
    4 Oleksandr Bagach UKR 20.38
    5 Brent Noon USA 20.13
    6 Oliver-Sven Buder GER 20.11
    7 Roman Virastyuk UKR 19.66
    8 Dmitriy Goncharuk BLR 19.38

    Men's 400 m Hurdles

    1 Derrick Adkins USA 47.98
    2 Samuel Matete ZAM 48.03
    3 Stephane Diagana FRA 48.14
    4 Ruslan Mashchenko RUS 48.83
    5 Sven Nylander SWE 48.84
    6 Ken Harnden ZIM 48.89
    7 Kazuhiko Yamazaki JAP 49.22
    8 Eronilde De Araujo BRA 49.86

    Men's 50 km walk

    1 Valentin Kononen FIN 3h43:42
    2 Giovanni Perricelli ITA 3h45:11
    3 Robert Korzeniowski POL 3h45:57
    4 Miguel Angel Rodriguez MEX 3h46:34
    5 Jess Angel Garcia SPA 3h48:05
    6 Aleksandar Rakovic YUG 3h49:35
    7 Arturo Di Mezza ITA 3h49:46
    8 Rene Piller FRA 3h49:47

    Men's 200 m

    1 Michael Johnson USA 19.79
    2 Frank Fredericks NAM 20.12
    3 Jeff Williams USA 20.18
    4 Robson Da Silva BRA 20.21
    5 Claudinei Da Silva BRA 20.40
    6 Geir Moen NOR 20.51
    7 John Regis GBR 20.67
    8 Ivan Garcia CUB 20.77

    Men's 3000 m Steeplechase

    1 Moses Kiptanui KEN 8:04.16
    2 Christopher Koskei KEN 8:09.30
    3 Saad Shaddad Al-Asmari KSA 8:12.95
    4 Steffen Brand GER 8:14.37
    5 Angelo Carosi ITA 8:14.85
    6 Florin Ionescu ROM 8:15.44
    7 Vladimir Pronin RUS 8:16.59
    8 Martin Strege GER 8:18.57

    Men's Pole vault

    1 Sergey Bubka URS 5.92
    2 Maksim Tarasov URS 5.86
    3 Jean Galfione FRA 5.86
    4 Okkert Brits RSA 5.80
    5 Radion Gataulin RUS 5.70
    6 Scott Huffman USA 5.70
    7 Igor Trandenkov RUS 5.70
    8 Dean Starkey USA 5.60

    Men's Discus throw

    1 Lars Riedel GER 68.76
    2 Vladimir Dubrovshchik BLR 65.98
    3 Vasiliy Kaptyukh BLR 65.88
    4 Attila Horvath HUN 65.72
    5 Juergen Schult DDR 64.44
    6 Adewale Olukoju NGR 63.66
    7 Alexis Elizalde CUB 63.28
    8 Dmitriy Shevchenko RUS 63.18

    Men's 110 m Hurdles

    1 Allen Johnson USA 13.00
    2 Tony Jarrett GBR 13.04
    3 Roger Kingdom USA 13.19
    4 Jack Pierce USA 13.27
    5 Kyle Vander Kuyp AUS 13.30
    6 Dan Philibert FRA 13.34
    7 Erick Batte CUB 13.38
    8 Emilio Valle CUB 13.43

    Men's Long jump

    1 Ivan Pedroso CUB 8.70
    2 James Beckford JAM 8.30
    3 Mike Powell USA 8.29
    3 Georg Ackermann GER 8.14
    5 Bogdan Tudor ROM 8.01
    6 Konstantinos Koukodimos GRE 8.00
    7 Huang Geng CHN 7.94
    8 Ivaylo Mladenov BUL 7.93

    Men's Marathon

    1 Martin Fiz SPA 2h11:41
    2 Dionicio Ceron MEX 2h12:13
    3 Luiz Antonio Dos Santos BRA 2h12:49
    4 Peter Whitehead GBR 2h14:08
    5 Alberto Juzdado SPA 2h15:29
    6 Diego Garcia SPA 2h15:34
    7 Richard Nerurkar GBR 2h15:47
    8 Steve Moneghetti AUS 2h16:13
    9 Andreas Perez SPA 2h16:44
    10 Steve Plasencia USA 2h16:56

    Men's 1500 m

    1 Noureddine Morceli ALG 3:33.73
    2 Hicham El Guerrouj MAR 3:35.28
    3 Venuste Niyongabo BUR 3:35.56
    4 Rachid El Basir MAR 3:35.96
    5 Kevin Sullivan CAN 3:36.73
    6 Abdelkader Chekhemani FRA 3:36.90
    7 Mohamed Suleiman QAT 3:36.96
    8 Fermin Cacho SPA 3:37.02

    Men's 5000 m

    1 Ismael Kirui KEN 13:16.77
    2 Khalid Boulami MAR 13:17.15
    3 Shem Kororia KEN 13:17.59
    4 Ismail Sghyr FRA 13:17.86
    5 Brahim Lahlafi MAR 13:18.89
    6 Worku Bikila ETH 13:20.12
    7 Bob Kennedy USA 13:32.10
    8 Fita Bayisa ETH 13:34.52

    Men's Javelin throw

    1 Jan Zelezny CZE 89.58
    2 Steve Backley GBR 86.30
    3 Boris Henry GER 86.08
    4 Raymond Hecht GER 83.30
    5 Dag Wennlund SWE 82.04
    6 Mick Hill GBR 81.06
    7 Yuriy Rybin RUS 81.00
    8 Andreas Linden GER 80.76

    Men's 4x100 m relay

    1 Canada (Robert Esmie, Glenroy Gilbert, Bruny Surin, Donovan Bailey) CAN 38.31
    2 Australia (Paul Henderson, Tim Jackson, Steve Brimacombe, Damien Marsh) AUS 38.50
    3 Italy (Giovanni Puggioni, Ezio Madonia, Angelo Cipolloni, Sandro Floris) ITA 39.07
    4 Jamaica (James Beckford, Michael Green, Leon Gordon, Raymond Stewart) JAM 39.10
    5 Japan (Hisatsugu Suzuki, Koji Ito, Satoru Inoue, Yoshitaka Ito) JAP 39.33
    6 Brazil (Andre Da Silva, Sidnei De Souza, Edson Ribeiro, Robson Da Silva) BRA 39.35
    7 Ukraine (Aleksey Chikhachov, Dmitriy Vanyaikin, Oleg Kramarenko, Sergiy Osovych) UKR 39.39

    Men's 4x400 m relay

    1 United States (Marlon Ramsey, Derek Mills, Harry Reynolds, Michael Johnson) USA 2:57.32
    2 Jamaica (Michael McDonald, Davian Clarke, Danny McFarlane, Gregory Haughton) JAM 2:59.88
    3 Nigeria (Udeme Ekpeyong, Kunle Adejuyigbe, Jude Monye, Sunday Bada) NGR 3:03.18
    4 Great Britain (David Mckenzie, Mark Hylton, Adrian Patrick, Roger Black) GBR 3:03.75
    5 Poland (Piotr Rysiukiewicz, Pawel Januszewski, Robert Mackowiak, Tomasz Jedrusik) POL 3:03.84
    6 Cuba (Jose Perez, Jorge Crusellas, Omar Mena, Norberto Tellez) CUB 3:07.65

    Women

    Women's Shot put

    1 Astrid Kumbernuss GER 21.22
    2 Huang Zhihong CHN 20.04
    3 Svetla Mitkova-Sinirtas BUL 19.56
    4 Kathrin Neimke DDR 19.30
    5 Sui Xinmei CHN 19.09
    6 Zhang Liuhong CHN 19.07
    7 Pagel Ramona USA 18.81
    8 Stephanie Storp GER 18.81

    Women's Marathon

    1 Manuela Machado POR 2h25:39
    2 Anuta Catuna ROM 2h26:25
    3 Ornella Ferrara ITA 2h30:11
    4 Malgorzata Sobanska POL 2h31:10
    5 Ritva Lemettinen FIN 2h31:19
    6 Monica Pont SPA 2h31:53
    7 Linda Somers USA 2h32:12
    8 Sonja Krolik-Oberem GER 2h32:17
    9 Sachiyo Seiyama JAP 2h33:07
    10 Lidia Slavuteanu-Simon ROM 2h33:18

    Women's 100 m Hurdles

    1 Gail Devers USA 12.68
    2 Olga Shishigina KAZ 12.80
    3 Yuliya Filippova-Graudyn RUS 12.85
    4 Tatyana Reshetnikova RUS 12.87
    5 Julie Baumann SWI 12.95
    6 Gillian Russell JAM 12.96
    7 Dionne Rose JAM 12.98
    8 Brigita Bukovec SLO 13.02

    Women's Long jump

    1 Fiona May ITA 6.98
    2 Niurka Montalvo SPA 6.86
    3 Irina Mushailova RUS 6.83
    4 Olga Rublyova RUS 6.78
    5 Valentina Uccheddu ITA 6.76
    6 Jackie Joyner-Kersee USA 6.74
    7 Agata Karczmarek POL 6.71
    8 Viktoriya Vershinina UKR 6.66

    Women's 100 m

    1 Gwen Torrence USA 10.85
    2 Merlene Ottey JAM 10.94
    3 Irina Privalova RUS 10.96
    4 Carlette Guidry-White USA 11.07
    5 Zhanna Pintusevich-Block UKR 11.07
    6 Melanie Paschke GER 11.10
    7 Mary Onyali-Omagbemi NGR 11.15
    8 Juliet Cuthbert JAM 11.44

    Women's 10 km walk

    1 Irina Stankina RUS 42:13
    2 Elisabetta Perrone ITA 42:16
    3 Yelena Nikolayeva RUS 42:20
    4 Sari Essayah FIN 42:20
    5 Larisa Ramazanova-Khmelnitskaya RUS 42:25
    6 Rossella Giordano ITA 42:26
    7 Maria Urbanik-Rosza HUN 42:34
    8 Liu Hongyu CHN 42:46

    Women's 400 m

    1 Marie-Jose Perec FRA 49.28
    2 Pauline Davis-Thompson BAH 49.96
    3 Jearl Miles-Clark USA 50.00
    4 Cathy Freeman AUS 50.60
    5 Fatima Yusuf NGR 50.70
    6 Falilat Ogunkoya NGR 50.77
    7 Maicel Malone-Wallace USA 50.99
    8 Sandie Richards JAM 51.13

    Women's Javelin throw

    1 Natalya Shikolenko BLR 67.56
    2 Felicia Tilea-Moldovan ROM 65.22
    3 Mikaela Ingberg FIN 65.16
    4 Heli Rantanen FIN 65.04
    5 Joanna Stone AUS 63.74
    6 Tanja Damaske GER 62.32
    7 Isel Lopez CUB 60.80
    8 Yekaterina Krasnikova-Ivakina RUS 59.82

    Women's 1500 m

    1 Hassiba Boulmerka ALG 4:02.42
    2 Kelly Holmes GBR 4:03.04
    3 Carla Sacramento POR 4:03.79
    4 Angela Chalmers CAN 4:04.74
    5 Lyudmila Borisova RUS 4:04.78
    6 Anna Brzezinska POL 4:05.65
    7 Ruth Wysocki USA 4:07.08
    8 Maite Zuniga SPA 4:07.27

    Women's 10000 m

    1 Fernanda Ribeiro POR 31:04.99
    2 Derartu Tulu ETH 31:08.10
    3 Tegla Loroupe KEN 31:17.66
    4 Maria Guida ITA 31:27.82
    5 Elana Meyer RSA 31:31.96
    6 Liz Lynch-Mccolgan GBR 31:40.14
    7 Alla Zhilyaeva RUS 31:52.15
    8 Hiromi Suzuki JAP 31:54.01

    Women's 200 m

    1 Merlene Ottey JAM 22.12
    2 Irina Privalova RUS 22.12
    3 Galina Malchugina URS 22.37
    4 Melanie Paschke GER 22.60
    5 Silke-Beate Knoll GER 22.66
    6 Mary Onyali-Omagbemi NGR 22.71
    7 Marina Trandenkova RUS 22.84

    Women's Triple jump

    1 Inessa Kravets UKR 15.50
    2 Iva Prandzheva BUL 15.18
    3 Anna Biryukova RUS 15.08
    4 Inna Lasovskaya RUS 14.90
    5 Rodica Petrescu-Mateescu ROM 14.82
    6 Ren Ruiping CHN 14.25
    7 Zhanna Gureyeva BLR 14.22
    8 Barbara Lah ITA 14.18

    Women's Heptathlon

    1 Ghada Shouaa SYR 6651
    2 Svetlana Moskalets RUS 6575
    3 Rita Inancsi HUN 6522
    4 Eunice Barber FRA 6340
    5 Kym Carter USA 6329
    6 Regla Maria Cardenas CUB 6306
    7 Denise Lewis GBR 6299
    8 Leshundra Nathan USA 6258

    Women's 400 m Hurdles

    1 Kim Batten USA 52.61
    2 Tonja Buford-Bailey USA 52.62
    3 Deon Hemmings JAM 53.48
    4 Heike Meissner GER 54.86
    5 Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 54.94
    6 Silvia Rieger GER 55.01
    7 Ionela Tirlea-Manolache ROM 55.46
    8 Natalya Torshina-Alimzhanova KAZ 56.75

    Women's 5000 m

    1 Sonia O''Sullivan IRL 14:46.47
    2 Fernanda Ribeiro POR 14:48.54
    3 Zahra Ouaziz MAR 14:53.77
    4 Gabriela Szabo ROM 14:56.57
    5 Paula Radcliffe GBR 14:57.02
    6 Mariya Pantyukhova RUS 15:01.23
    7 Rose Cheruiyot KEN 15:02.45
    8 Gwen Griffiths RSA 15:08.05

    Women's Discus throw

    1 Ellina Zvereva BLR 68.64
    2 Ilke Wyludda DDR 67.20
    3 Olga Chernyavskaya RUS 66.86
    4 Maritza Marten CUB 64.36
    5 Natalya Sadova RUS 62.60
    6 Mette Bergmann NOR 62.48
    7 Franka Dietzsch GER 61.28
    8 Lyudmila Filimonova BLR 61.16

    Women's 800 m

    1 Ana Fidelia Quirot CUB 1:56.11
    2 Letitia Vriesde SUR 1:56.68
    3 Kelly Holmes GBR 1:56.95
    4 Patricia Djate-Taillard FRA 1:57.04
    5 Meredith Rainey-Valmon USA 1:58.20
    6 Ellen Van Langen NED 1:58.98
    7 Lyubov Gurina URS 1:59.16
    8 Tatyana Grigoryeva RUS 2:05.55

    Women's High jump

    1 Stefka Kostadinova BUL 2.01
    2 Alina Astafei ROM 1.99
    3 Inha Babakova URS 1.99
    4 Tatyana Motkova RUS 1.96
    5 Tatyana Shevchik BLR 1.96
    6 Hanne Haugland NOR 1.96
    7 Svetlana Isaeva-Leseva BUL 1.93
    8 Amy Acuff USA 1.93
    8 Nele Zilinskiene LTU 1.93

    Women's 4x100 m relay

    1 United States (Celena Mondie-Milner, Carlette Guidry-White, Chryste Gaines, Gwen Torrence) USA 42.12
    2 Jamaica (Dahlia Duhaney, Juliet Cuthbert, Beverly McDonald, Merlene Ottey) JAM 42.25
    3 Germany (Melanie Paschke, Silke Lichtenhagen, Silke-Beate Knoll, Gabriele Becker) GER 43.01
    4 Bahamas (Eldece Clarke-Lewis, Debbie Ferguson-Mckenzie, Sevatheda Fynes, Pauline Davis-Thompson) BAH 43.14
    5 France (Odile Singa, Frederique Bangue, Patricia Girard-Léno, Delphine Combe) FRA 43.35
    6 Finland (Jutta Kemila, Sanna Hernesniemi-Kyllonen, Heidi Suomi, Heli Koivula Kruger) FIN 44.46
    7 Colombia (Elia Manuela Mera, Felipa Palacios, Patricia Rodriguez, Mirtha Brock) COL 44.61

    Women's 4x400 m relay

    1 United States (Kim Graham, Rochelle Stevens, Camara Jones, Jearl Miles-Clark) USA 3:22.39
    2 Russia (Tatyana Chebykina, Svetlana Goncharenko, Yuliya Sotnikova, Yelena Andreyeva) RUS 3:23.98
    3 Australia (Lee Naylor, Renee Poetschka, Melinda Gainsford-Taylor, Cathy Freeman) AUS 3:25.88
    4 Germany (Karin Janke, Silke-Beate Knoll, Linda Kisabaka, Uta Rohlaender) GER 3:26.10
    5 Great Britain (Melanie Neef, Stephanie Llewellyn, Lorraine Hanson, Georgina Oladapo) GBR 3:26.89
    6 Nigeria (Olabisi Afolabi, Falilat Ogunkoya, Omolade Akinremi, Fatima Yusuf) NGR 3:27.85
    7 Cuba (Idalmis Bonne, Ana Fidelia Quirot, Nancy Mcleon, Julia Duporty) CUB 3:29.27
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 21-08-10 στις 13:21

  7. #7
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.000
    Blog Entries
    5

    1997 ATHENS

    Men

    Men's Shot put

    x Aleksandr Bagach UKR 21.47
    1 John Godina USA 21.44
    2 Oliver-Sven Buder GER 21.24
    3 C.J. Hunter USA 20.33
    4 Yuriy Bilonoh UKR 20.26
    5 Mika Halvari FIN 20.13
    6 Roman Virastyuk UKR 20.12
    7 Kevin Toth USA 20.02
    8 Michael Mertens GER 19.91

    Men's 20 km walk

    1 Daniel Garcia MEX 1h21:43
    2 Mikhail Shchennikov URS 1h21:53
    3 Mikhail Khmelnitskiy BLR 1h22:01
    4 Yu Guohui CHN 1h22:57
    5 Li Zewen CHN 1h23:03
    6 Yevgeniy Misyulya BLR 2h23:10
    7 Michele Didoni ITA 1h23:14
    8 Giovanni De Benedictis ITA 2h23:33

    Men's 100 m

    1 Maurice Greene USA 9.86
    2 Donovan Bailey CAN 9.91
    3 Tim Montgomery USA 9.94
    4 Frank Fredericks NAM 9.95
    5 Ato Boldon TRI 10.02
    6 Davidson Ezinwa NGR 10.10
    7 Bruny Surin CAN 10.12
    8 Michael Marsh USA 10.29

    Men's Hammer throw

    1 Heinz Weis FDR 81.78
    2 Andriy Skvaruk UKR 81.46
    3 Vasiliy Sidorenko RUS 80.76
    4 Balazs Kiss HUN 79.96
    5 Igor Astapkovich BLR 79.70
    6 Ilya Konovalov RUS 78.68
    7 Vadim Khersontsev RUS 77.42
    8 Oleksandr Krykun UKR 77.14

    Men's 400 m Hurdles

    1 Stephane Diagana FRA 47.70
    2 Llewellyn Herbert RSA 47.86
    3 Bryan Bronson USA 47.88
    4 Fabrizio Mori ITA 48.05
    5 Samuel Matete ZAM 48.11
    6 Ruslan Mashchenko RUS 48.62
    7 Dinsdale Morgan JAM 49.06
    8 Jiri Muzik CZE 49.51

    Men's 400 m

    1 Michael Johnson USA 44.12
    2 Davis Kamoga UGA 44.37
    3 Tyree Washington USA 44.39
    4 Mark Richardson GBR 44.47
    5 Jerome Young USA 44.51
    6 Iwan Thomas GBR 44.52
    x Antonio Pettigrew USA 44.57
    7 Jamie Baulch GBR 45.22

    Men's Long jump

    1 Ivan Pedroso CUB 8.42
    2 Erick Walder USA 8.38
    3 Kirill Sosunov RUS 8.18
    4 James Beckford JAM 8.14
    5 Nelson Ferreira BRA 8.04
    6 Aleksandr Glovatskiy BLR 8.03
    7 Cheickh Tidiane Toure SEN 7.98
    8 Kevin Dilworth USA 7.88

    Men's Javelin throw

    1 Marius Corbett RSA 88.40
    2 Steve Backley GBR 86.80
    3 Kostas Gatsioudis GRE 86.64
    4 Mick Hill GBR 86.54
    5 Sergey Makarov RUS 86.32
    6 Boris Henry GER 84.54
    7 Emeterio Gonzalez CUB 83.56
    8 Aki Parviainen FIN 82.80

    Men's 1500 m

    1 Hicham El Guerrouj MAR 3:35.83
    2 Fermin Cacho SPA 3:36.63
    3 Reyes Estevez SPA 3:37.26
    4 Noureddine Morceli ALG 3:37.37
    5 Ali Hakimi SWI 3:37.51
    6 Mohamed Suleiman QAT 3:37.53
    7 Graham Hood CAN 3:37.55
    8 Robert Andersen DEN 3:37.66

    Men's 10000 m

    1 Haile Gebrselassie ETH 27:24.58
    2 Paul Tergat KEN 27:25.62
    3 Salah Hissou MAR 27:28.67
    4 Paul Kipsiele Koech KEN 27:30.39
    5 Assefa Mezgebu ETH 27:32.48
    6 Domingos Castro POR 27:36.52
    7 Habte Jifar ETH 28:00.29
    8 Julio Rey SPA 28:07.06

    Men's 3000 m Steeplechase

    1 Wilson Boit Kipketer KEN 8:05.84
    2 Moses Kiptanui KEN 8:06.04
    3 Bernard Barmasai KEN 8:06.04
    4 Saad Shaddad Al-Asmari KSA 8:13.87
    5 Hicham Bouaouiche MAR 8:14.04
    6 Mark Croghan USA 8:14.09
    7 Jim Svenoy NOR 8:14.80
    8 Angelo Carosi ITA 8:16.01

    Men's High jump

    1 Javier Sotomayor CUB 2.37
    2 Artur Partyka POL 2.35
    3 Tim Forsyth AUS 2.35
    4 Dalton Grant GBR 2.32
    4 Steinar Hoen NOR 2.32
    6 Lambros Papakostas GRE 2.32
    7 Konstantin Matoussevic ISR 2.29
    8 Lee Jin-Taek KOR 2.29

    Men's Decathlon

    1 Tomas Dvorak CZE 8837
    2 Eduard Hamalainen URS 8730
    3 Frank Busemann GER 8652
    4 Steve Fritz USA 8463
    5 Ramil Ganiyev UZB 8445
    6 Erki Nool EST 8413
    7 Stefan Schmid GER 8360
    8 Mike Smith CAN 8307

    Men's 110 m Hurdles

    1 Allen Johnson USA 12.93
    2 Colin Jackson GBR 13.05
    3 Igor Kovac SVK 13.18
    4 Florian Schwarthoff GER 13.20
    5 Dan Philibert FRA 13.26
    6 Terry Reese USA 13:30
    7 Mark Crear USA 13.55

    Men's 50 km walk

    1 Robert Korzeniowski POL 3h44:46
    2 Jesua Angel Garcia SPA 3h44:59
    3 Miguel Angel Rodriguez MEX 3h48:30
    4 Oleg Ishutkin RUS 3h50:04
    5 Tomasz Lipiec POL 3h50:14
    6 Fumio Imamura JAP 3h50:27
    7 Sylvain Caudron FRA 3h51:17
    8 Arturo Di Mezza ITA 3h51:33

    Men's 200 m

    1 Ato Boldon TRI 20.04
    2 Frank Fredericks NAM 20.23
    3 Claudinei Da Silva BRA 20.26
    4 Ivan Garcia CUB 20.31
    5 Georgios Panagiotopoulos GRE 20.32
    6 Obadele Thompson BAR 20.37
    7 Jon Drummond USA 20.44
    8 Patrick Stevens BEL 20.44

    Men's 800 m

    1 Wilson Kipketer DEN 1:43.38
    2 Norberto Tellez CUB 1:44.00
    3 Rich Kenah USA 1:44.25
    4 Patrick Konchellah KEN 1:44.26
    5 Vebjorn Rodal NOR 1:44.53
    6 Marko Koers NED 1:44.85
    7 Patrick Ndururi KEN 1:45.24
    8 Mark Everett USA 1:49.02

    Men's Triple jump

    1 Yoelbi Quesada CUB 17.85
    2 Jonathan Edwards GBR 17.69
    3 Aliecer Urrutia CUB 17.64
    4 Denis Kapustin RUS 17.59
    5 Brian Wellman BER 17.22
    6 Jerome Romain DOM 17.17
    7 Christos Meletoglou GRE 17.12
    8 Andrew Owusu GHA 17.11

    Men's 5000 m

    1 Daniel Komen KEN 13:07.38
    2 Khalid Boulami MAR 13:09.34
    3 Tom Nyariki KEN 13:11.09
    4 Smail Shgir MAR 13:17.45
    5 Dieter Baumann GER 13:17.64
    6 Bob Kennedy USA 13:19.45
    7 El Hassan Lahssini FRA 13:20.52
    8 Enrique Molina SPA 13:24.54

    Men's Pole vault

    1 Sergey Bubka URS 6.01
    2 Maksim Tarasov URS 5.96
    3 Dean Starkey USA 5.91
    4 Tim Lobinger GER 5.80
    5 Nick Buckfield GBR 5.70
    6 Pat Manson USA 5.70
    7 Vadim Strogalev RUS 5.70
    8 Yevgeniy Smiryagin RUS 5.70

    Men's Discus throw

    1 Lars Riedel GER 68.54
    2 Virgilijus Alekna LTU 66.70
    3 Juergen Schult DDR 66.14
    4 Vladimir Dubrovshchik BLR 66.12
    5 John Godina USA 65.40
    6 Andreas Seelig GER 64.48
    7 Adam Setliff USA 63.44
    8 Robert Weir GBR 63.06

    Men's 4x100 m relay

    1 Canada (Robert Esmie, Glenroy Gilbert, Bruny Surin, Donovan Bailey) CAN 37.86
    2 Nigeria (Osmond Ezinwa, Olapade Adeniken, Francis Obikwelu, Davidson Ezinwa) NGR 38.07
    3 Great Britain (Darren Braithwaite, Darren Campbell, Douglas Walker, Julian Golding) GBR 38.14
    4 Cuba (Alfredo Garcia, Michael Ortiz, Ivan Garcia, Luis Alberto Perez) CUB 38.15
    5 Ghana (Abu Dua, Eric Nkansah, Abdul Zakari, Emmanuel Tuffour) GHA 38.26
    6 Brazil (Vicente Lenilson De Lima, Claudinei Da Silva, Robson Da Silva, Edson Ribeiro) BRA 38.48
    7 Spain (Frutos Feo, Venancio Jose, Jordi Mayoral, Carlos Verlanga) SPA 38.72

    Men's 4x400 m relay

    x United States (Jerome Young, Antonio Pettigrew, Chris Jones, Tyree Washington) USA 2:56.47
    1 Great Britain (Iwan Thomas, Roger Black, Jamie Baulch, Mark Richardson) GBR 2:56.65
    2 Jamaica (Michael McDonald, Gregory Haughton, Danny McFarlane, Davian Clarke) JAM 2:56.75
    3 Poland (Tomasz Czubak, Piotr Rysiukiewicz, Piotr Haczek, Robert Mackowiak) POL 3:00.26
    4 South Africa (Arnaud Malherbe, Hezekiel Sepeng, Hendrick Mokganyetsi, Llewellyn Herbert) RSA 3:00.26
    5 France (Jean-Louis Rapnouil, Marc Foucan, Fred Mango, Stephane Diagana) FRA 3:01.06
    6 Zimbabwe (Tawanda Chiwira, Phillip Mukomana, Savieri Ngidhi, Ken Harnden) ZIM 3:01.43
    7 Italy (Ashraf Saber, Marco Vaccari, Andrea Nuti, Fabrizio Mori) ITA 3:01.52

    Men's Marathon

    1 Abel Anton SPA 2h13:16
    2 Martin Fiz SPA 2h13:21
    3 Steve Moneghetti AUS 2h14:16
    4 Danilo Goffi ITA 2h14:47
    5 Luiz Antonio Dos Santos BRA 2:15.31
    6 Fabian Roncero SPA 2h16:53
    7 Giacomo Leone ITA 2h17:16
    8 Azzedine Sakhri ALG 2h17:44
    9 Edvard Tukhbatullin RUS 2h17:44
    10 Antonio Rodrigues POR 2h17:54

    Women

    Women's 100 m

    1 Marion Jones USA 10.83
    2 Zhanna Pintusevich-Block UKR 10.85
    3 Sevatheda Fynes BAH 11.03
    4 Christine Arron FRA 11.05
    5 Inger Miller USA 11.18
    6 Melanie Paschke GER 11.19
    7 Merlene Ottey JAM 11.29
    8 Chryste Gaines USA 11.32

    Women's 400 m

    1 Cathy Freeman AUS 49.77
    2 Sandie Richards JAM 49.79
    3 Jearl Miles-Clark USA 49.90
    4 Grit Breuer GER 50.06
    5 Falilat Ogunkoya NGR 50.27
    6 Helena Dziurova-Fuchsova CZE 50.66
    7 Pauline Davis-Thompson BAH 50.68
    8 Tatyana Alekseyeva RUS 51.37

    Women's Triple jump

    1 Sarka Kasparkova CZE 15.20
    2 Rodica Petrescu-Mateescu ROM 15.16
    3 Yelena Govorova UKR 14.67
    4 Olga-Anastasia Vasdeki GRE 14.62
    5 Ashia Hansen GBR 14.49
    6 Tereza Marinova BUL 14.34
    7 Jelena Blazevica LAT 14.06
    8 Betty Lise FRA 14.03

    Women's Heptathlon

    1 Sabine Braun GER 6739
    2 Denise Lewis GBR 6654
    3 Remigija Nazaroviene LTU 6566
    4 Urszula Wlodarczyk POL 6542
    5 Natalya Sazanovich BLR 6428
    6 Mona Steigauf GER 6406
    7 Leshundra Nathan USA 6298
    8 Irina Vostrikova RUS 6277

    Women's 1500 m

    1 Carla Sacramento POR 4:04.24
    2 Regina Jacobs USA 4:04.63
    3 Anita Weyermann SWI 4:04.70
    4 Maite Zuniga SPA 4:04.80
    5 Leah Pells CAN 4:06.18
    6 Andrea Suldesova CZE 4:06.33
    7 Olga Nelyubova RUS 4:07.34
    8 Sonia O''Sullivan IRL 4:07.81

    Women's 10000 m

    1 Sally Barsosio KEN 31:32.92
    2 Fernanda Ribeiro POR 31:39.15
    3 Masako Chiba JAP 31:41.93
    4 Berhane Adere ETH 31:48.95
    5 Ren Xiujuan CHN 31:50.63
    6 Tegla Loroupe KEN 32:00.93
    7 Yang Siju CHN 32:01.61
    8 Colleen De Reuck RSA 32:03.81

    Women's Shot put

    1 Astrid Kumbernuss GER 20.71
    2 Vita Pavlysh UKR 20.66
    3 Stephanie Storp GER 19.22
    4 Huang Zhihong CHN 19.15
    5 Connie Price-Smith USA 19.00
    6 Li Meisu CHN 18.62
    7 Nadine Kleinert-Schmitt GER 18.42
    8 Krystyna Zabawska POL 17.83

    Women's Discus throw

    1 Beatrice Faumuina NZL 66.82
    2 Ellina Zvereva BLR 65.90
    3 Natalya Sadova RUS 65.14
    4 Larisa Korotkevich RUS 63.02
    5 Irina Yatchenko BLR 62.58
    6 Teresa Machado POR 62.00
    7 Stella Tsikouna GRE 61.92
    8 Agnese Maffeis ITA 61.40

    Women's 10 km walk

    1 Annarita Sidoti ITA 42:55.49
    x Olimpiada Ivanova RUS 43:07.63
    2 Olga Kardopoltseva BLR 43:30.20
    3 Valentina Tsybulskaya BLR 43:49.24
    4 Liu Hongyu CHN 43:56.86
    5 Erica Alfridi ITA 43:59.73
    6 Anika Szebenszky HUN 44:14.94
    7 Gu Yan CHN 44:24.17
    8 Anita Liepina LAT 45:00.56

    Women's 200 m

    1 Zhanna Pintusevich-Block UKR 22.32
    2 Susanthika Jayasinghe SRI 22.39
    3 Merlene Ottey JAM 22.40
    4 Yekaterina Leshcheva RUS 22.50
    5 Inger Miller USA 22.52
    6 Marina Trandenkova RUS 22.65
    7 Melinda Gainsford-Taylor AUS 22.73
    8 Sylviane Felix FRA 22.81

    Women's 400 m Hurdles

    1 Nezha Bidouane MAR 52.97
    2 Deon Hemmings JAM 53.09
    3 Kim Batten USA 53.52
    4 Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 53.81
    5 Debbie-Ann Parris-Thymes JAM 54.19
    6 Tonja Buford-Bailey USA 54.77
    7 Susan Smith-Walsh IRL 55.25
    8 Andrea Blackett BAR 55.63

    Women's 800 m

    1 Ana Fidelia Quirot CUB 1:57.14
    2 Yelena Afanasyeva RUS 1:57.56
    3 Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:57.59
    4 Letitia Vriesde SUR 1:58.12
    5 Ludmila Formanova CZE 1:59.52
    6 Toni Hodgkinson NZL 2:00.40
    7 Joetta Clark USA 2:02.05
    8 Stella Jongmans NED 2:05.50

    Women's 5000 m

    1 Gabriela Szabo ROM 14:57.68
    2 Roberta Brunet ITA 14:58.29
    3 Fernanda Ribeiro POR 14:58.85
    4 Paula Radcliffe GBR 15:01.74
    5 Lydia Cheromei KEN 15:07.88
    6 Liu Jianying CHN 15:10.64
    7 Libbie Johnson-Hickman USA 15:11.15
    8 Harumi Hiroyama JAP 15:21.19

    Women's Long jump

    1 Lyudmila Galkina RUS 7.05
    2 Niki Xanthou GRE 6.94
    3 Fiona May ITA 6.91
    4 Heike Drechsler DDR 6.89
    5 Jackie Joyner-Kersee USA 6.79
    6 Susen Tiedtke GER 6.78
    7 Viktoriya Vershinina UKR 6.71
    8 Erica Johansson SWE 6.64

    Women's Javelin throw

    1 Trine Solberg-Hattestad NOR 68.78
    2 Joanna Stone AUS 68.64
    3 Tanja Damaske GER 67.12
    4 Mikaela Ingberg FIN 66.00
    5 Felicia Tilea-Moldovan ROM 64.90
    6 Sonia Bisset CUB 63.80
    7 Osleidys Menendez CUB 63.76
    8 Tatyana Shikolenko RUS 63.76

    Women's 4x100 m relay
    1 United States (Chryste Gaines, Marion Jones, Inger Miller, Gail Devers) USA 41.47
    2 Jamaica (Beverly McDonald, Merlene Frazer, Juliet Cuthbert, Beverly Grant) JAM 42.10
    3 France (Patricia Girard-Leno, Christine Arron, Delphine Combe, Sylviane Felix) FRA 42.21
    4 Germany (Melanie Paschke, Esther Moeller, Birgit Rockmeier, Andrea Philipp) GER 42.44
    5 Russia (Olga Povtaryova, Galina Malchugina, Marina Trandenkova, Yekaterina Leshcheva) RUS 42.50
    6 Bahamas (Eldece Clarke-Lewis, Sevatheda Fynes, Debbie Ferguson-Mckenzie, Pauline Davis-Thompson) BAH 42.77
    7 Nigeria (Beatrice Utondu, Endurance Ojokolo, Angela Atede, Falilat Ogunkoya) NGR 43.27
    8 China (Pei Fang, Yan Jiankui, Liu Xiaomei, Li Xuemei) CHN 43.32

    Women's Marathon

    1 Hiromi Suzuki JAP 2h29:48
    2 Manuela Machado POR 2h31:12
    3 Lidia Slavuteanu-Simon ROM 2h31:55
    4 Takako Tobise JAP 2h32:18
    5 Ornella Ferrara ITA 2h33:10
    6 Iris Biba GER 2h34:06
    7 Sonja Krolik-Oberem GER 2h35:28
    8 Franziska Rochat-Moser SWI 2h36:16
    9 Yelena Razdrogina RUS 2h36:37
    10 Nobuko Fujimura JAP 2h36:51

    Women's 100 m Hurdles

    1 Ludmila Engquist-Leonova SWE 12.50
    2 Svetla Dimitrova BUL 12.58
    3 Michelle Freeman JAM 12.61
    4 Brigita Bukovec SLO 12.69
    5 Dionne Rose JAM 12.87
    6 Keturah Anderson CAN 12.88
    7 Svetlana Laukhova RUS 12.98

    Women's High jump

    1 Hanne Haugland NOR 1.99
    2 Inha Babakova URS 1.96
    2 Olga Kaliturina RUS 1.96
    4 Yuliya Lyakhova RUS 1.96
    5 Kajsa Bergqvist SWE 1.93
    5 Tatyana Motkova RUS 1.93
    7 Alina Astafei ROM 1.93
    7 Antonella Bevilacqua ITA 1.93
    7 Britta Bilac SLO 1.93

    Women's 4x400 m relay

    1 Germany (Grit Breuer, Anja Ruecker, Uta Rohlaender, Anke Feller) GER 3:20.92
    2 United States (Jearl Miles-Clark, Kim Batten, Kim Graham, Maicel Malone-Wallace) USA 3:21.03
    3 Jamaica (Sandie Richards, Deon Hemmings, Lorraine Graham, Inez Turner) JAM 3:21.30
    4 Russia (Tatyana Alekseyeva, Yekaterina Kulikova, Olga Kotlyarova, Tatyana Chebykina) RUS 3:21.57
    5 Czech Republic (Helena Dziurova-Fuchsova, Hana Benesova, Ludmila Formanova, Nadezda Kostovalova) CZE 3:23.73
    6 Great Britain (Donna Fraser, Michelle Thomas, Michelle Pierre, Allison Curbishley) GBR 3:26.27
    7 Nigeria (Falilat Ogunkoya, Doris Jacob, Fatima Yusuf, Olabisi Afolabi) NGR 3:30.04
    8 Italy (Virna De Angeli, Carla Barbarino, Francesca Carbone, Patrizia Spuri) ITA 3:30.63
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 03-08-13 στις 11:56

  8. #8
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.000
    Blog Entries
    5

    1999 SEVILLA

    Men

    1999-08-21 Men's Shot put

    1 C.J. Hunter USA 21.79
    2 Oliver-Sven Buder GER 21.42
    3 Oleksandr Bagach UKR 21.26
    4 Andy Bloom USA 20.95
    5 Yuriy Belonog UKR 20.60
    6 Dragan Peric YUG 20.35
    7 John Godina USA 20.35
    8 Ville Tiisanoja FIN 19.93

    1999-08-21 Men's 20 km walk

    1 Ilya Markov RUS 1h23:34
    2 Jefferson Perez ECU 1h24:19
    3 Daniel Garcia MEX 1h24:31
    4 Li Zewen CHN 1h24:43
    5 Alessandro Gandellini ITA 1h24:51
    6 Igor Kollar SVK 1h25:15
    7 Nathan Deakes AUS 1h25:26
    8 Giovanni De Benedictis ITA 1h25:33

    1999-08-22 Men's 100 m

    1 Maurice Greene USA 9.80
    2 Bruny Surin CAN 9.84
    3 Dwain Chambers GBR 9.97
    4 Obadele Thompson BAR 10.00
    5 Tim Harden USA 10.02
    6 Tim Montgomery USA 10.04
    7 Jason Gardener GBR 10.07
    8 Kareem Streete-Thompson CAY 10.24

    1999-08-22 Men's Hammer throw

    1 Karsten Kobs GER 80.24
    2 Zsolt Nemeth HUN 79.05
    3 Vladislav Piskunov UKR 79.03
    4 Tibor Gecsek HUN 78.95
    5 Andriy Skvaruk UKR 78.80
    6 Christos Polychroniou GRE 78.31
    7 Nicola Vizzoni ITA 78.31
    8 Vadim Khersontsev RUS 76.96

    1999-08-23 Men's 3000 m Steeplechase

    1 Christopher Koskei KEN 8:11.76
    2 Wilson Boit Kipketer KEN 8:12.09
    3 Ali Ezzine MAR 8:12.73
    4 Damian Kallabis GER 8:13.11
    5 Bernard Barmasai KEN 8:13.51
    6 Eliseo Martin SPA 8:16.09
    7 Paul Kosgei KEN 8:17.55
    8 Florin Ionescu ROM 8:18.17

    1999-08-23 Men's High jump

    1 Vyacheslav Voronin RUS 2.37
    2 Mark Boswell CAN 2.35
    3 Martin Buss GER 2.32
    4 Dragutin Topic SCG 2.32
    5 Staffan Strand SWE 2.29
    6 Kwaku Boateng CAN 2.29
    6 Lee Jin-Taek KOR 2.29
    8 Charles Austin USA 2.29
    8 Brendan Reilly IRL 2.29

    1999-08-24 Men's 1500 m

    1 Hicham El Guerrouj MAR 3:27.65
    2 Noah Ngeny KEN 3:28.73
    3 Reyes Estevez SPA 3:30.57
    4 Fermin Cacho SPA 3:31.34
    5 Andres Manuel Diaz SPA 3:31.83
    6 Laban Rotich KEN 3:33.32
    7 David Lelei KEN 3:33.82
    8 Driss Maazouzi FRA 3:34.02

    1999-08-24 Men's 10000 m

    1 Haile Gebrselassie ETH 27:57.27
    2 Paul Tergat KEN 27:58.56
    3 Assefa Mezgebu ETH 27:59.15
    4 Girma Tolla ETH 28:02.08
    5 Antonio Pinto POR 28:03.42
    6 Habte Jifar ETH 28:08.82
    7 Benjamin Maiyo KEN 28:14.98
    8 Kamiel Maase NED 28:15.58

    1999-08-24 Men's Discus throw

    1 Anthony Washington USA 69.08
    2 Juergen Schult DDR 68.18
    3 Lars Riedel GER 68.09
    4 Virgilijus Alekna LTU 67.53
    5 Vaclavas Kidykas URS 65.05
    6 Michael Moellenbeck GER 64.90
    7 Vladimir Dubrovshchik BLR 64.00
    8 Aleksandr Borichevskiy RUS 63.59

    1999-08-25 Men's 110 m Hurdles

    1 Colin Jackson GBR 13.04
    2 Anier Garcia CUB 13.07
    3 Duane Ross USA 13.12
    4 Tony Dees USA 13.22
    5 Falk Balzer GER 13.26
    6 Yoel Hernandez CUB 13.30
    7 Florian Schwarthoff GER 13.39
    8 Jonathan Nsenga BEL 13.54

    1999-08-25 Men's Triple jump

    1 Charles Michael Friedek GER 17.59
    2 Rostislav Dimitrov BUL 17.49
    3 Jonathan Edwards GBR 17.48
    4 Andrew Murphy AUS 17.32
    5 Paolo Camossi ITA 17.29
    6 Lamark Carter USA 17.10
    7 Jerome Romain DOM 17.10
    8 Jira Kuntos CZE 17.00

    1999-08-25 Men's Decathlon

    1 Tomas Dvorak CZE 8744
    2 Dean Macey GBR 8556
    3 Chris Huffins USA 8547
    4 Sebastien Levicq FRA 8524
    5 Lev Lobodin RUS 8494
    6 Wilfrid Boulineau FRA 8154
    7 Henrik Dagard SWE 8150
    8 Dan Steele USA 8130

    1999-08-25 Men's 50 km walk

    x German Skurygin RUS 3h44:23
    1 Ivano Brugnetti ITA 3h47:54
    2 Nikolay Matyukhin RUS 3h48:18
    3 Curt Clausen USA 3h50:55
    4 Valenti Massana SPA 3h51:55
    5 Robert Ihly GER 3h53:47
    6 Arturo Di Mezza ITA 3h53:50
    7 Craig Barrett NZL 3h54:38
    8 Yang Yongjian CHN 3h55:23

    1999-08-26 Men's 400 m

    1 Michael Johnson USA 43.18
    2 Sanderlei Parrela BRA 44.29
    3 Alejandro Cardenas MEX 44.31
    x Jerome Young USA 44.36
    x Antonio Pettigrew USA 44.54
    4 Mark Richardson GBR 44.65
    5 Gregory Haughton JAM 45.07
    6 Jamie Baulch GBR 45.18

    1999-08-26 Men's Pole vault

    1 Maksim Tarasov URS 6.02
    2 Dmitri Markov AUS 5.90
    3 Aleksandr Averbukh ISR 5.80
    4 Danny Ecker GER 5.70
    4 Nick Hysong USA 5.70
    6 Tim Lobinger GER 5.70
    7 Igor Potapovich KAZ 5.70
    7 Michael Stolle GER 5.70

    1999-08-27 Men's 200 m

    1 Maurice Greene USA 19.90
    2 Claudinei Da Silva BRA 20.00
    3 Francis Obikwelu POR 20.11
    4 Obadele Thompson BAR 20.23
    5 Marcin Urbas POL 20.30
    6 Kevin Little USA 20.37
    7 Julian Golding GBR 20.48

    1999-08-27 Men's 400 m Hurdles

    1 Fabrizio Mori ITA 47.72
    2 Stephane Diagana FRA 48.12
    3 Marcel Schelbert SWI 48.13
    4 Eronilde De Araujo BRA 48.13
    5 Pawel Januszewski POL 48.19
    6 Joey Woody USA 48.77
    7 Dinsdale Morgan JAM 48.92
    8 Torrance Zellner USA 49.06

    1999-08-28 Men's 5000 m

    1 Salah Hissou MAR 12:58.13
    2 Benjamin Limo KEN 12:58.72
    3 Mohammed Mourhit BEL 12:58.80
    4 Brahim Lahlafi MAR 12:59.09
    5 Daniel Komen KEN 13:04.71
    6 Fita Bayisa ETH 13:13.86
    7 Hailu Mekonnen ETH 13:18.97
    8 Millon Wolde ETH 13:20.81

    1999-08-28 Men's Long jump

    1 Ivan Pedroso CUB 8.56
    2 Yago Lamela SPA 8.40
    3 Gregor Cankar SLO 8.36
    4 Jai Taurima AUS 8.35
    5 Shane Hair AUS 8.24
    6 Huang Le CHN 8.01
    7 Kevin Dilworth USA 8.00
    8 Younes Moudrik MAR 7.99

    1999-08-28 Men's Marathon

    1 Abel Anton SPA 2h13:36
    2 Vincenzo Modica ITA 2h14:03
    3 Nobuyuki Sato JAP 2h14:07
    4 Luis Novo POR 2h14:27
    5 Danilo Goffi ITA 2h14:50
    6 Atsushi Fujita JAP 2h15:45
    7 Koji Shimizu JAP 2h15:50
    8 Martin Fiz SPA 2h16:17
    9 Simon Biwott KEN 2h16:20
    10 Daniele Caimmi ITA 2h16:23

    1999-08-29 Men's 800 m

    1 Wilson Kipketer DEN 1:43.30
    2 Hezekiel Sepeng RSA 1:43.32
    3 Djabir Said-Guerni ALG 1:44.18
    4 Norberto Tellez CUB 1:45.03
    5 Japheth Kimutai KEN 1:45.18
    6 Andrea Longo ITA 1:45.33
    7 Kennedy Kimwetich KEN 1:46.27
    8 Nils Schumann GER 1:46.79

    1999-08-29 Men's Javelin throw

    1 Aki Parviainen FIN 89.52
    2 Kostas Gatsioudis GRE 89.18
    3 Jan Zelezny CZE 87.67
    4 Pal Arne Fagernes NOR 86.24
    5 Raymond Hecht GER 85.92
    6 Boris Henry GER 85.43
    7 Emeterio Gonzalez CUB 84.32
    8 Steve Backley GBR 83.84

    1999-08-29 Men's 4x100 m relay

    1 United States (Jon Drummond, Tim Montgomery, Brian Lewis, Maurice Greene) USA 37.59
    2 Great Britain (Jason Gardener, Darren Campbell, Marlon Devonish, Dwain Chambers) GBR 37.73
    x Nigeria (Innocent Asonze, Francis Obikwelu, Daniel Effiong, Deji Aliu) NGR 37.91
    3 Brazil (Raphael De Oliveira, Claudinei Da Silva, Edson Ribeiro, Andre; Da Silva) BRA 38.05
    4 Cuba (Alfredo Garcia, Ivan Garcia, Luis Alberto Perez, Yoel Hernandez) CUB 38.63
    5 Poland (Marcin Krzywanski, Marcin Urbas, Piotr Balcerzak, Marcin Nowak) POL 38.70
    6 South Africa (Morne Nagel, Marcus La Grange, Lee Roy Newton, Matthew Quinn) RSA 38.74
    7 Hungary (Viktor Kovacs, Gabor Dobos, Roland Nemeth, Zsolt Szeglet) HUN 38.83

    1999-08-29 Men's 4x400 m relay

    Pos Team Nat Result

    x United States (Jerome Davis, Antonio Pettigrew, Angelo Taylor, Michael Johnson) USA 2:56.45
    1 Poland (Tomasz Czubak, Robert Mackowiak, Jacek Bocian, Piotr Haczek) POL 2:58.91
    2 Jamaica (Michael McDonald, Gregory Haughton, Danny McFarlane, Davian Clarke) JAM 2:59.34
    3 South Africa (Jopie Van Oudtshoorn, Hendrick Mokganyetsi, Adriaan Botha, Arnaud Malherbe) RSA 3:00.20
    4 France (Pierre-Marie Hilaire, Marc Foucan, Marc Raquil, Fred Mango) FRA 3:00.59
    5 Russia (Daniel Shekin, Andrey Semenov, Valentin Kulbatskiy, Dmitriy Golovastov) RUS 3:00.98
    6 Bahamas (Timothy Munnings, Troy Mcintosh, Carl Oliver, Chris Brown) BAH 3:02.74
    7 Senegal (Ousmane Niang, Assane Diallo, Ibou Faye, Ibrahima Wade) SEN 3:03.80

    Women

    1999-08-21 Women's Pole vault

    1 Stacy Dragila USA 4.60
    2 Anzhela Balakhonova UKR 4.55
    3 Tatiana Grigorieva AUS 4.45
    4 Zsuzsanna Szabo HUN 4.40
    5 Nicole Riger-Humbert GER 4.40
    6 Daniela Bartova CZE 4.40
    6 Pavla Hamackova-Rybova CZE 4.40
    8 Yelena Belyakova RUS 4.35

    1999-08-22 Women's 100 m

    1 Marion Jones USA 10.70
    2 Inger Miller USA 10.79
    3 Ekaterini Thanou GRE 10.84
    4 Zhanna Pintusevich-Block UKR 10.95
    5 Gail Devers USA 10.95
    6 Christine Arron FRA 10.97
    7 Chandra Sturrup BAH 11.06
    8 Mercy Nku NGR 11.16

    1999-08-22 Women's Heptathlon

    1 Eunice Barber FRA 6861
    2 Denise Lewis GBR 6724
    3 Ghada Shouaa SYR 6500
    4 Sabine Braun GER 6497
    5 Tiia Hautala FIN 6369
    6 Karin Specht-Ertl GER 6317
    7 Urszula Wlodarczyk POL 6287
    8 Remigija Nazaroviene LTU 6262

    1999-08-23 Women's Long jump

    1 Niurka Montalvo SPA 7.06
    2 Fiona May ITA 6.94
    3 Marion Jones USA 6.83
    4 Lyudmila Galkina RUS 6.82
    5 Joanne Wise GBR 6.75
    6 Dawn Burrell USA 6.74
    7 Susen Tiedtke GER 6.68
    8 Maurren Higa Maggi BRA 6.68

    1999-08-23 Women's Discus throw

    1 Franka Dietzsch GER 68.14
    2 Anastasia Kelesidou GRE 66.05
    3 Nicoleta Grasu ROM 65.35
    4 Natalya Sadova RUS 64.98
    5 Beatrice Faumuina NZL 64.62
    6 Seilala Sua USA 63.73
    7 Olena Antonova UKR 63.61
    8 Stella Tsikouna GRE 63.43

    1999-08-24 Women's 800 m

    1 Ludmila Formanova CZE 1:56.68
    2 Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:56.72
    3 Svetlana Masterkova RUS 1:56.93
    4 Jearl Miles-Clark USA 1:57.40
    5 Natalya Tsyganova RUS 1:57.81
    6 Natalya Gorelova RUS 1:57.90
    7 Stephanie Graf AUT 1:57.92
    8 Natalya Dukhnova BLR 1:58.69

    1999-08-24 Women's Triple jump

    1 Paraskevi Tsiamita GRE 14.88
    2 Yamile Aldama SUD 14.61
    3 Olga-Anastasia Vasdeki GRE 14.61
    4 Tatyana Lebedeva RUS 14.55
    5 Iva Prandzheva BUL 14.54
    6 Sarka Kasparkova CZE 14.54
    7 Yelena Govorova UKR 14.47
    8 Cristina Nicolau ROM 14.38

    1999-08-24 Women's Hammer throw

    1 Mihaela Melinte ROM 75.20
    2 Olga Kuzenkova RUS 72.56
    3 Lisa Misipeka KSA 66.06
    4 Katalin Divos HUN 65.86
    5 Debbie Sosimenko AUS 65.52
    6 Lyudmila Gubkina BLR 65.44
    7 Simone Mathes GER 64.93
    8 Kirsten Muenchow GER 64.03

    1999-08-25 Women's 400 m Hurdles

    1 Daimia Pernia CUB 52.89
    2 Nezha Bidouane MAR 52.90
    3 Deon Hemmings JAM 53.16
    4 Andrea Blackett BAR 53.36
    5 Sandra Cummings-Glover USA 53.65
    6 Michelle Johnson USA 54.23
    7 Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 54.33
    8 Debbie-Ann Parris-Thymes JAM 56.24

    1999-08-25 Women's Shot put

    1 Astrid Kumbernuss GER 19.85
    2 Nadine Kleinert-Schmitt GER 19.61
    3 Svetlana Krivelyova URS 19.43
    4 Yanina Korolchik BLR 19.17
    5 Cheng Xiaoyan CHN 18.67
    6 Yumileidi Cumba CUB 18.44
    7 Valentina Fedyushina UKR 18.17
    8 Krystyna Zabawska POL 18.12

    1999-08-26 Women's 400 m

    1 Cathy Freeman AUS 49.67
    2 Anja Ruecker GER 49.74
    3 Lorraine Graham JAM 49.92
    4 Falilat Ogunkoya NGR 50.03
    5 Katharine Merry GBR 50.52
    6 Natalya Nazarova RUS 50.61
    7 Grit Breuer GER 50.67
    8 Olga Kotlyarova RUS 50.72

    1999-08-26 Women's 10000 m

    1 Gete Wami ETH 30:24.56
    2 Paula Radcliffe GBR 30:27.13
    3 Tegla Loroupe KEN 30:32.03
    4 Harumi Hiroyama JAP 31:26.84
    5 Chiemi Takahashi JAP 31:27.62
    6 Merima Hashim ETH 31:32.06
    7 Berhane Adere ETH 31:32.51
    8 Teresa Recio SPA 31:43.80

    1999-08-27 Women's 200 m

    1 Inger Miller USA 21.77
    2 Beverly McDonald JAM 22.22
    3 Merlene Frazer JAM 22.26
    3 Andrea Philipp GER 22.26
    5 Debbie Ferguson-Mckenzie BAH 22.28
    6 Fatima Yusuf NGR 22.42
    7 Lauren Hewitt AUS 22.53
    8 Juliet Campbell JAM 22.64

    1999-08-27 Women's 5000 m

    1 Gabriela Szabo ROM 14:41.82
    2 Zahra Ouaziz MAR 14:43.15
    3 Ayelech Worku ETH 14:44.22
    4 Irina Mikitenko GER 14:50.17
    5 Yelena Kopytova-Kavaklioglu TUR 14:51.69
    6 Julia Vaquero SPA 14:56.00
    7 Mariya Pantyukhova RUS 14:58.60
    8 Yamna Oubouhou-Belkacem FRA 15:03.47

    1999-08-27 Women's 20 km walk

    1 Liu Hongyu CHN 1h30:50
    2 Wang Yan CHN 1h30:52
    3 Kerry Saxby-Junna AUS 1h31:18
    4 Susana Feitor POR 1h31:23
    5 Katarzyna Radtke POL 1h31:34
    6 Erica Alfridi ITA 1h32:04
    7 Jane Saville AUS 1h32:13
    8 Maya Sazonova KAZ 1h32:19

    1999-08-28 Women's 100 m Hurdles

    1 Gail Devers USA 12.37
    2 Glory Alozie SPA 12.44
    3 Ludmila Engquist-Leonova SWE 12.47
    4 Olga Shishigina KAZ 12.51
    5 Svetla Dimitrova BUL 12.75
    6 Dionne Rose JAM 12.80
    7 Delloreen Ennis-London JAM 12.87
    8 Patricia Girard-Leno FRA 12.97

    1999-08-28 Women's Javelin throw

    1 Mirela Manjani GRE 67.09
    2 Tatyana Shikolenko RUS 66.37
    3 Trine Solberg-Hattestad NOR 66.06
    4 Osleidys Menendez CUB 64.61
    5 Louise Mcpaul-Currey AUS 64.38
    6 Sonia Bisset CUB 63.52
    7 Wei Jianhua CHN 62.97
    8 Oksana Ovchinnikova-Makarova RUS 62.67

    1999-08-29 Women's 1500 m

    1 Svetlana Masterkova RUS 3:59.53
    2 Regina Jacobs USA 4:00.35
    3 Kutre Dulecha ETH 4:00.96
    4 Violeta Beclea-Szekely ROM 4:00.98
    5 Carla Sacramento POR 4:01.29
    6 Elena Buhaianu ITA 4:04.27
    7 Anna Jakubczak POL 4:04.40
    8 Ana Amelia Menendez SPA 4:04.72

    1999-08-29 Women's High jump

    1 Inha Babakova URS 1.99
    2 Yelena Yelesina URS 1.99
    3 Svetlana Lapina RUS 1.99
    4 Kajsa Bergqvist SWE 1.96
    4 Zuzana Kovacikova-Hlavonova CZE 1.96
    4 Tisha Waller USA 1.96
    7 Viktoriya Styopina UKR 1.96
    8 Svetlana Zalevskaya KAZ 1.93

    1999-08-29 Women's 4x100 m relay

    1 Bahamas (Sevatheda Fynes, Chandra Sturrup, Pauline Davis-Thompson, Debbie Ferguson-Mckenzie) BAH 41.92
    2 France (Patricia Girard-Leno, Muriel Hurtis-Houairi, Katia Benth, Christine Arron) FRA 42.06
    3 Jamaica (Aleen Bailey, Merlene Frazer, Beverly McDonald, Peta-gaye Dowdie) JAM 42.15
    4 United States (Cheryl Taplin, Nanceen Perry, Inger Miller, Gail Devers) USA 42.30
    5 Germany (Andrea Philipp, Gabi Rockmeier, Esther Moeller, Marion Wagner) GER 42.63
    6 Canada (Angela Bailey, Philomina Mensah, Tarama Perry, Martha Adusei) CAN 43.39
    7 Poland (Zuzanna Radecka, Irena Sznajder, Monika Borejza, Joanna Nielacna) POL 43.51
    8 Great Britain (Marcia Richardson, Shani Anerson, Christine Bloomfield, Joice Maduaka) GBR 43.52

    1999-08-29 Women's 4x400 m relay

    1 Russia (Tatyana Chebykina, Svetlana Goncharenko, Olga Kotlyarova, Natalya Nazarova) RUS 3:21.98
    2 United States (Suziann Reid, Maicel Malone-Wallace, Michelle Collins, Jearl Miles-Clark) USA 3:22.09
    3 Germany (Anke Feller, Uta Rohlaender, Anja Ruecker, Grit Breuer) GER 3:22.43
    4 Czech Republic (Jitka Burianova, Hana Benesova, Ludmila Formanova, Helena Dziurova-Fuchsova) CZE 3:23.82
    5 Jamaica (Beverly Grant, Lorraine Graham, Claudine Williams, Deon Hemmings) JAM 3:24.83
    6 Australia (Tania Van Heer, Lee Naylor, Susan Andrews, Cathy Freeman) AUS 3:28.04
    7 Cuba (Julia Duporty, Zulia Calatayud, Yupalis Diaz, Idalmis Bonne) CUB 3:29.19
    8 Italy (Virna De Angeli, Patrizia Spuri, Francesca Carbone, Monika Niederstatter) ITA 3:29.56

    1999-08-29 Women's Marathon

    1 Jong Song-Ok PRK 2h26:59
    2 Ari Ichihashi JAP 2h27:02
    3 Lidia Slavuteanu-Simon ROM 2h27:41
    4 Fatuma Roba ETH 2h28:04
    5 Elfenesh Alemu ETH 2h28:52
    6 Sonja Krolik-Oberem GER 2h28:55
    7 Maria Manuela Machado POR 2h29:11
    8 Kayoko Obata JAP 2h29:11
    9 Claudia Dreher GER 2h29:22
    10 Kim Chang-Ok PRK 2h29:26
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 03-08-13 στις 12:02
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  9. #9
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.000
    Blog Entries
    5

    2001 EDMONTON

    [Men

    Men's Marathon

    1 Gezahegne Abera ETH 2h12:42
    2 Simon Biwott KEN 2h12:43
    3 Stefano Baldini ITA 2h13:18
    4 Tesfaye Tola ETH 2h13:58
    5 Shigeru Aburaya JAP 2h14:07
    6 Abdelkader El Mouaziz MAR 2h15:41
    7 Tesfaye Jifar ETH 2h16:52
    8 Yoshiteru Morishita JAP 2h17:05
    9 Takayuki Nishida JAP 2h17:24
    10 Simretu Alemayehu ETH 2h17:35

    Men's Shot put

    1 John Godina USA 21.87
    2 Adam Nelson USA 21.24
    3 Arsi Harju FIN 20.93
    4 Manuel Martinez SPA 20.91
    5 Dragan Peric YUG 20.91
    6 Yuriy Bilonoh UKR 20.83
    7 Conny Karlsson FIN 20.78
    8 Bradley Snyder CAN 20.63

    Men's 20 km walk

    1 Roman Rasskazov RUS 1h20:31
    2 Ilya Markov RUS 1h20:33
    3 Viktor Burayev RUS 1h20:36
    4 Nathan Deakes AUS 1h20:55
    5 David Marquez SPA 1h21:09
    6 Joel Sanchez MEX 1h22:05
    7 Satoshi Yanagisawa JAP 1h22:11
    8 Jefferson Pérez ECU 1h22:20

    Men's 100 m

    1 Maurice Greene USA 9.82
    x Tim Montgomery USA 9.85
    2 Bernard Williams USA 9.94
    3 Ato Boldon TRI 9.98
    4 Dwain Chambers GBR 9.99
    5 Kim Collins SKN 10.07
    6 Christian Malcolm GBR 10.11
    7 Aziz Zakari GHA 10.24

    Men's Hammer throw

    1 Szymon Ziolkowski POL 83.38
    2 Koji Murofushi JAP 82.92
    3 Ilya Konovalov RUS 80.27
    4 Nicola Vizzoni ITA 80.13
    5 Andriy Skvaruk UKR 79.93
    6 Balazs Kiss HUN 79.75
    7 Igor Astapkovich BLR 79.72
    8 Tibor Gecsek HUN 79.34

    Men's 400 m

    1 Avard Moncur BAH 44.64
    2 Ingo Schultz GER 44.87
    3 Gregory Haughton JAM 44.98
    x Antonio Pettigrew USA 44.99
    4 Eric Milazar MRI 45.13
    5 Hamdan Odha Al-Bishi KSA 45.23
    6 Alleyne Francique GRN 46.23
    f Ogunkoya Falilat NGR DNF

    Men's Triple jump

    1 Jonathan Edwards GBR 17.92
    2 Christian Olsson SWE 17.47
    3 Igor Spasovkhodskiy RUS 17.44
    4 Yoel García CUB 17.40
    5 Walter Davis USA 17.20
    6 Brian Wellman BER 16.81
    7 Onochie Achike GBR 16.79
    8 Rostislav Dimitrov BUL 16.72

    Men's 800 m

    1 Andre Bucher SWI 1:43.70
    2 Wilfred Bungei KEN 1:44.55
    3 Pawel Czapiewski POL 1:44.63
    4 William Yiampoy KEN 1:44.96
    5 Nils Schumann GER 1:45.00
    6 Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:45.01
    7 Khalid Tighazouine MAR 1:45.58
    8 Hezekiel Sepeng RSA 1:46.68

    Men's Decathlon

    1 Tomas Dvorak CZE 8902
    2 Erki Nool EST 8815
    3 Dean Macey GBR 8603
    4 Attila Zsivoczky HUN 8371
    5 Lev Lobodin RUS 8352
    6 Jiri Ryba CZE 8332
    7 Stefan Schmid GER 8307
    8 Laurent Hernu FRA 8280

    Men's 10000 m

    1 Charles Kamathi KEN 27:53.25
    2 Assefa Mezgebu ETH 27:53.97
    3 Haile Gebrselassie ETH 27:54.41
    4 Yibeltal Admassu ETH 27:55.24
    5 Fabian Roncero SPA 27:56.07
    6 Jose Rios SPA 27:56.58
    7 Paul Kosgei KEN 27:57.56
    8 John Cheruiyot Korir KEN 27:58.06

    Men's 3000 m Steeplechase

    1 Reuben Kosgei KEN 8:15.16
    2 Ali Ezzine MAR 8:16.21
    3 Bernard Barmasai KEN 8:16.59
    4 Luis Miguel Martin SPA 8:18.87
    5 Bouabdallah Tahri FRA 8:19.56
    6 Antonio Jimenez SPA 8:19.82
    7 Khamis Abdullah Saifeldin QAT 8:20.01
    8 Raymond Yator KEN 8:20.87

    Men's High jump

    1 Martin Buss GER 2.36
    2 Yaroslav Rybakov RUS 2.33
    2 Vyacheslav Voronin RUS 2.33
    x Javier Sotomayor CUB 2.33
    4 Stefan Holm SWE 2.30
    4 Sergey Klyugin RUS 2.30
    6 Mark Boswell CAN 2.25
    6 Staffan Strand SWE 2.25

    Men's Discus throw

    1 Lars Riedel GER 69.72
    2 Virgilijus Alekna LTU 69.40
    3 Michael Moellenbeck GER 67.61
    4 Dmitriy Shevchenko RUS 67.57
    5 Adam Setliff USA 66.55
    6 Vasiliy Kaptyukh BLR 66.25
    7 Roland Varga HUN 65.86
    8 Frantz Kruger FIN 65.27

    Men's 200 m

    1 Konstadinos Kederis GRE 20.04
    2 Christopher Williams JAM 20.20
    3 Shawn Crawford USA 20.20
    3 Kim Collins SKN 20.20
    5 Christian Malcolm GBR 20.22
    6 Stephane Buckland MRI 20.24
    7 Kevin Little USA 20.25
    8 Marlon Devonish GBR 20.38

    Men's 110 m Hurdles

    1 Allen Johnson USA 13.04
    2 Anier Garcia CUB 13.07
    3 Dudley Dorival HAI 13.25
    4 Yoel Hernandez CUB 13.30
    5 Robert Kronberg SWE 13.51
    6 Yevgeniy Pechonkin RUS 13.52
    7 Dawane Wallace USA 13.76
    8 Shaun Bownes RSA 13.84

    Men's Pole vault

    1 Dmitri Markov AUS 6.05
    2 Aleksandr Averbukh ISR 5.85
    3 Nick Hysong USA 5.85
    4 Michael Stolle GER 5.85
    5 Romain Mesnil FRA 5.85
    6 Richard Spiegelburg GER 5.75
    6 Christian Tamminga NED 5.75
    8 Adam Kolasa POL 5.75

    Men's 5000 m

    1 Richard Limo KEN 13:00.77
    x Al Saidi Sief ALG 13:02.16
    2 Millon Wolde ETH 13:03.47
    3 John Kibowen KEN 13:05.20
    4 Alberto Garcia SPA 13:05.60
    5 Ismail Sghyr FRA 13:07.71
    6 Sammy Kipketer KEN 13:08.46
    7 Abiyote Abate ETH 13:14.07
    8 Hailu Mekonnen ETH 13:20.24

    Men's 400 m Hurdles

    1 Felix Sanchez DOM 47.49
    2 Fabrizio Mori ITA 47.54
    3 Dai Tamesue JAP 47.89
    4 Hadi Soua''an Al-Somaily KSA 47.99
    5 Christopher Rawlinson GBR 48.54
    6 Pawel Januszewski POL 48.57
    7 Jiri Muzik CZE 49.07

    Men's Long jump

    1 Ivan Pedroso CUB 8.40
    2 Savante Stringfellow USA 8.24
    3 Carlos Calado POR 8.21
    4 Miguel Pate USA 8.21
    5 Kareem Streete-Thompson CAY 8.10
    6 Olexiy Lukashevych UKR 8.10
    7 James Beckford JAM 8.08
    8 Dwight Phillips USA 7.92

    Men's 50 km walk

    1 Robert Korzeniowski POL 3h42:08
    2 Jesus Angel Garcia SPA 3h43:07
    3 Edgar Hernandez CUB 3h46:12
    4 Aigars Fadejevs LAT 3h46:20
    5 Vladimir Potemin RUS 3h46:53
    6 Valenti Massana SPA 3h48:28
    7 Curt Clausen USA 3h50:46
    8 Marco Giungi ITA 3h51:09

    Men's 1500 m

    1 Hicham El Guerrouj MAR 3:30.68
    2 Bernard Lagat USA 3:31.10
    3 Driss Maazouzi FRA 3:31.54
    4 William Chirchir KEN 3:31.91
    5 Reyes Estevez SPA 3:32.34
    6 Jose Antonio Redolat SPA 3:34.29
    7 Rui Silva POR 3:35.74
    8 Abdelkader Hachlaf MAR 3:36.54

    Men's Javelin throw

    1 Jan Zelezny CZE 92.80
    2 Aki Parviainen FIN 91.31
    3 Kostas Gatsioudis GRE 89.95
    4 Breaux Greer USA 87.00
    5 Raymond Hecht GER 86.46
    6 Boris Henry GER 85.52
    7 Sergey Makarov RUS 83.64
    8 Eriks Rags LAT 82.82

    Men's 4x100 m relay

    x United States (Mickey Grimes , Bernard Williams , Dennis Mitchell , Tim Montgomery ) USA 37.96
    1 South Africa (Morne Nagel, Corne Du Plessis, Lee Roy Newton, Matthew Quinn) RSA 38.47
    2 Trinidad and Tobago (Marc Burns, Ato Boldon, Jacey Harper, Darrel Brown) TRI 38.58
    3 Australia (Matthew Shirvington, Paul Di Bella, Steve Brimacombe, Adam Basil) AUS 38.83
    4 Japan (Ryo Matsuda, Shingo Suetsugu, Toshiyuki Fujimoto, Nobuharu Asahara) JAP 38.96
    5 Ivory Coast (Jean-Marie Irie, Ahmed Douhou, Yves Sonan, Eric Pacome N''dri) CIV 39.18
    6 Poland (Ryszard Pilarczyk, Lukasz Chyla, Piotr Balcerzak, Marcin Jedrusinski) POL 39.71
    f Brazil (Roberto Claudio Sousa, Luciano Edson Ribeiro, Domingos Andre da Silva, Quirino Claudinei da Silva) BRA DNF

    Men's 4x400 m relay

    x United States (Leonard Byrd, Antonio Pettigrew, Derrick Brew, Angelo Taylor) USA 2:57.54
    1 Bahamas (Avard Moncur, Christopher Brown, Troy Mcintosh, Timothy Munnings) BAH 2:58.19
    2 Jamaica (Brandon Simpson, Christopher Williams, Gregory Haughton, Danny McFarlane) JAM 2:58.39
    3 Poland (Rafal Wieruszewski, Piotr Haczek, Piotr Dlugosielski, Piotr Rysiukiewicz) POL 2:59.71
    4 Brazil (Valdinei Abilio, Anderson Jorge Oliveira, Flavio De Oliveira, Sanderlei Claro Parrela) BRA 3:01.09
    5 Great Britain (Iwan Thomas, Jamie Baulch, Timothy Benjamin, Mark Richardson) GBR 3:01.26
    6 Spain (Eduardo Ivan Rodriguez, David Canal, Antonio Andres, Antonio Manuel Reina) SPA 3:02.24
    7 Germany (Marc-Alexander Scheer, Ruwen Faller, Lars Figura, Ingo Schultz) GER 3:03.52

    Women

    Women's Shot put

    1 Yanina Korolchik BLR 20.61
    2 Nadine Kleinert-Schmidt GER 19.86
    3 Vita Pavlysh UKR 19.41
    4 Larisa Peleshenko RUS 19.37
    5 Irina Korzhanenko RUS 19.35
    6 Astrid Kumbernuss GER 19.25
    7 Nadzeya Ostapchuk BLR 18.98
    8 Yumileidi Cumba CUB 18.73

    Women's Heptathlon

    1 Yelena Prokhorova RUS 6694
    2 Natalya Sazanovich BLR 6539
    3 Shelia Burrell USA 6472
    4 Natalya Roshchupkina RUS 6294
    5 Karin Ertl GER 6283
    6 Austra Skujyte LTU 6112
    7 Leshundra Nathan USA 6073
    8 Irina Belova URS 6061

    Women's 100 m

    1 Zhanna Pintusevich-Block UKR 10.82
    x Marion Jones USA 10.85
    2 Ekaterini Thanou GRE 10.91
    3 Chandra Sturrup BAH 11.02
    4 Chryste Gaines USA 11.06
    5 Debbie Ferguson-Mckenzie BAH 11.13
    6 Mercy Nku NGR 11.17
    x Kelli White USA 11.15

    Women's Pole vault

    1 Stacy Dragila USA 4.75
    2 Svetlana Feofanova RUS 4.75
    3 Monika Pyrek POL 4.55
    4 Tatiana Grigorieva AUS 4.55
    5 Shuying Gao CHN 4.50
    6 Thorey Edda Elisdottir ISL 4.45
    7 Yvonne Buschbaum GER 4.45
    8 Pavla Hamacova-Rybova CZE 4.45

    Women's Javelin throw

    1 Osleidys Menendez CUB 69.53
    2 Mirela Manjani GRE 65.78
    3 Sonia Bisset CUB 64.69
    4 Nikola Tomeckova CZE 63.11
    5 Steffi Nerius GER 62.08
    6 Mikaela Ingberg FIN 61.94
    7 Xiomara Rivero CUB 61.60
    8 Aggeliki Tsiolakoudi GRE 61.01

    Women's 400 m

    1 Amy Mbacke Thiam SEN 49.86
    2 Lorraine Graham-Fenton JAM 49.88
    3 Ana Guevara MEX 49.97
    4 Grit Breuer GER 50.49
    5 Kaltouma Nadjina CHA 50.80
    6 Olesya Zykina RUS 50.93
    7 Mireille Nguimgo CMR 51.97

    Women's 1500 m

    1 Gabriela Szabo ROM 4:00.57
    2 Violeta Szekely ROM 4:01.70
    3 Natalya Gorelova RUS 4:02.40
    4 Carla Sacramento POR 4:03.96
    5 Lidia Chojecka POL 4:06.70
    6 Natalia Rodriguez SPA 4:07.10
    7 Alesia Turava BLR 4:07.25
    8 Sureyya Ayhan TUR 4:08.17

    Women's 10000 m

    1 Derartu Tulu ETH 31:48.81
    2 Berhane Adere ETH 31:48.85
    3 Gete Wami ETH 31:49.98
    4 Paula Radcliffe GBR 31:50.06
    5 Mihaela Botezan ROM 32:03.46
    6 Lyudmila Petrova RUS 32:04.94
    7 Asmae Leghzaoui MAR 32:06.35
    8 Yamna Belkacem FRA 32:09.21

    Women's Long jump

    1 Fiona May ITA 7.02
    2 Tatyana Kotova RUS 7.01
    3 Niurka Montalvo SPA 6.88
    4 Tunde Vaszi HUN 6.86
    5 Valentina Gotovska LAT 6.84
    6 Niki Xanthou GRE 6.76
    7 Maurren Higa Maggi BRA 6.73
    8 Lyudmila Galkina RUS 6.70

    Women's Hammer throw

    1 Yipsi Moreno CUB 70.65
    2 Olga Kuzenkova RUS 70.61
    3 Bronwyn Eagles AUS 68.87
    4 Kamila Skolimowska POL 68.05
    5 Manuela Montebrun FRA 67.78
    6 Lorraine Shaw GBR 65.89
    7 Florence Ezeh TOG 65.88
    8 Ivana Brkljacic CRO 65.43

    Women's 400 m Hurdles

    1 Nezha Bidouane MAR 53.34
    2 Yuliya Nosova RUS 54.27
    3 Daimi Pernia CUB 54.51
    4 Tonja Buford-Bailey USA 54.55
    5 Debbie-Ann Parris-Thymes JAM 54.68
    6 Ionela Tirlea-Manolache ROM 55.36
    7 Deon Hemmings JAM 55.83
    8 Sandra Glover USA 57.42

    Women's 20 km walk

    1 Olimpiada Ivanova RUS 1h27:48
    2 Valentina Tsybulskaya BLR 1h28:49
    3 Elisabetta Perrone ITA 1h28:56
    4 Erica Alfridi ITA 1h29:48
    5 Maria Vasco SPA 1h30:19
    6 Norica Cimpean ROM 1h30:39
    7 Melanie Seeger GER 1h30:41
    8 Annarita Sidoti ITA 1h31:40

    Women's 200 m

    x Marion Jones USA 22.39
    1 Debbie Ferguson-Mckenzie BAH 22.52
    x Kelli White USA 22.56
    2 LaTasha Jenkins USA 22.85
    3 Cydonie Mothersill CAY 22.88
    4 Juliet Campbell JAM 22.99
    5 Alenka Bikar SLO 23.00
    6 Myriam Leonie Mani CMR 23.15

    Women's Triple jump

    1 Tatyana Lebedeva RUS 15.25
    2 Francoise Mbango Etone CMR 14.60
    3 Tereza Marinova BUL 14.58
    4 Magdelin Martinez ITA 14.52
    5 Heli Koivula Kruger FIN 14.28
    6 Cristina Nicolau ROM 14.17
    7 Ashia Hansen GBR 14.10
    8 Trecia Smith JAM 13.92

    Women's 5000 m

    1 Olga Yegorova RUS 15:03.39
    2 Marta Dominguez SPA 15:06.59
    3 Ayelech Worku ETH 15:10.17
    4 Dong Yanmei CHN 15:10.73
    5 Irina Mikitenko GER 15:13.93
    6 Yelena Zadorozhnaya RUS 15:16.15
    7 Edith Masai KEN 15:17.67
    8 Gabriela Szabo ROM 15:19.55

    Women's 100 m Hurdles

    1 Anjanette Kirkland USA 12.42
    2 Gail Devers USA 12.54
    3 Olga Shishigina KAZ 12.58
    4 Svetla Dimitrova BUL 12.58
    5 Jenny Adams USA 12.63
    6 Dionne Rose-Henley JAM 12.79
    7 Linda Ferga-Khodadin FRA 12.80
    8 Vonette Dixon JAM 13.02

    Women's Discus throw

    x Natalya Sadova RUS 68.57
    1 Ellina Zvereva BLR 67.10
    2 Nicoleta Grasu ROM 66.24
    3 Anastasia Kelesidou GRE 65.50
    4 Franka Dietzsch GER 65.38
    5 Seilala Sua USA 63.74
    6 Vera Pospisilova-Cechlova CZE 61.47
    7 Kristin Kuehl USA 61.04
    8 Anja Moellenbeck GER 60.49

    Women's 4x100 m relay

    x United States (Kelli White, Chryste Gaines, Inger Miller, Marion Jones) USA 41.71
    1 Germany (Melanie Paschke, Gabi Rockmeier, Birgit Rockmeier, Marion Wagner) GER 42.32
    2 France (Sylviane Felix, Frederique Bangue, Muriel Hurtis-Houairi, Odiah Sidibe) FRA 42.39
    3 Jamaica (Juliet Campbell, Merlene Frazer, Beverly McDonald, Astia Walker) JAM 42.40
    4 Nigeria (Chioma Ajunwa, Endurance Ojokolo, Mercy Nku, Mary Onyali-Omagbemi) NGR 42.52
    5 Great Britain (Marcia Richardson, Sarah Wilhelmy, Vernicha James, Abiodun Oyepitan) GBR 42.60
    6 Greece (Yeoryia Kokloni, Effrosini Patsou, Olga Kaidantzi, Ekaterini Thanou) GRE 43.25
    7 Russia (Natalya Ignatova, Irina Khabarova, Marina Kislova, Larisa Kruglova) RUS 43.58

    Women's 800 m

    1 Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:57.17
    2 Stephanie Graf AUT 1:57.20
    3 Letitia Vriesde SUR 1:57.35
    4 Faith Macharia KEN 1:58.98
    5 Diane Cummins CAN 1:59.49
    6 Kelly Holmes GBR 1:59.76
    7 Mayte Mart&inez SPA 2:00.09
    8 Ivonne Teichmann GER 2:04.33

    Women's High jump

    1 Hestrie Cloete RSA 2.00
    2 Inha Babakova URS 2.00
    3 Kajsa Bergqvist SWE 1.97
    4 Venelina Veneva BUL 1.97
    5 Vita Palamar UKR 1.94
    6 Blanka Vlasic CRO 1.94
    7 Dora Gyorffy HUN 1.90
    7 Monica Iagar ROM 1.90

    Women's 4x400 m relay

    1 Jamaica (Sandie Richards, Catherin Scott, Debbie-Ann Parris-Thymes, Lorraine Graham-Fenton) JAM 3:20.65
    2 Germany (Florence Ekpo-Umoh, Shanta Ghosh, Claudia Marx, Grit Breuer) GER 3:21.97
    3 Russia (Irina Rosikhina, Yuliya Nosova, Anastasiya Kapachinskaya, Olesya Zykina) RUS 3:24.92
    4 United States (Jearl Miles-Clark, Monique Hennagan, Michelle Collins, Suziann Reid) USA 3:26.88
    5 Great Britain (Lee McConnell, Helen Frost, Tasha Danvers, Catherine Murphy) GBR 3:26.94
    6 France (Francine Landre, Anita Mormand, Sylvanie Morandais, Marie-Louise Bevis) FRA 3:27.54
    7 Poland (Aleksandra Pieluzek, Grazyna Prokopek, Aneta Lemiesz, Malgorzata Pskit) POL 3:27.78
    8 Canada (Foy Williams, Samantha George, Danielle Kot, Ladonna Antoine) CAN 3:27.93

    Women's Marathon

    1 Lidia Simon ROM 2h26:01
    2 Reiko Tosa JAP 2h26:06
    3 Svetlana Zakharova RUS 2h26:18
    4 Yoko Shibui JAP 2h26:33
    5 Sonja Krolik GER 2h28:17
    6 Florence Barsosio KEN 2h28:36
    7 Shitaye Gemechu ETH 2h28:40
    8 Lyubov Morgunova RUS 2h28:54
    9 Kazumi Matsuo JAP 2h29:57
    10 Constantina Dita ROM 2h30:38
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 03-08-13 στις 12:21
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  10. #10
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    14.000
    Blog Entries
    5

    2003 PARIS

    Men

    100 m Men

    1 Kim Collins SKN 10.07
    2 Darrel Brown TRI 10.08
    3 Darren Campbell GBR 10.08
    x Dwain Chambers GBR 10.08
    x Tim Montgomery USA 10.11
    4 Bernard Williams USA 10.13
    5 Deji Aliu NGR 10.21
    6 Uchenna Emedolu NGR 10.22

    200 m Men

    1 John Capel USA 20.30
    2 Darvis Patton USA 20.31
    3 Shingo Suetsugu JAP 20.38
    4 Darren Campbell GBR 20.39
    5 Stephane Buckland MRI 20.41
    6 Joshua J. Johnson USA 20.47
    7 Frank Fredericks NAM 20.47
    8 Uchenna Emedolu NGR 20.62

    400 m Men

    x Jerome Young USA 44.50
    1 Tyree Washington USA 44.77
    2 Marc Raquil FRA 44.79
    3 Michael Blackwood JAM 44.80
    4 Leslie Djhone FRA 44.83
    x Calvin Harrison USA 44.96
    5 Eric Milazar MRI 45.17
    6 Alleyne Francique GRN 45.48

    800 m Men

    1 Djabir Said-Guerni ALG 1:44.81
    2 Yuriy Borzakovskiy RUS 1:44.84
    3 Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:44.90
    4 Wilson Kipketer DEN 1:45.23
    5 Andrea Longo ITA 1:45.43
    6 Justus Koech KEN 1:45.63
    7 Hezekiel Sepeng RSA 1:45.74
    8 Osmar Barbosa Dos Santos BRA 1:46.28

    1500 m Men

    1 Hicham El Guerrouj MAR 3:31.77
    2 Mehdi Baala FRA 3:32.31
    3 Ivan Heshko UKR 3:33.17
    4 Paul Korir KEN 3:33.47
    5 Rui Silva POR 3:33.68
    6 Reyes Estevez SPA 3:33.84
    7 Gert-Jan Liefers NED 3:33.99
    x Fouad Chouki FRA 3:34.05
    8 Vyacheslav Shabunin RUS 3:34.37
    9 Isaac Kiprono Songok KEN 3:34.39

    5000 m Men

    1 Eliud Kipchoge KEN 12:52.79
    2 Hicham El Guerrouj MAR 12:52.83
    3 Kenenisa Bekele ETH 12:53.12
    4 John Kibowen KEN 12:54.07
    5 Abraham Chebii KEN 12:57.74
    6 Gebre-Egziabher Gebremariam ETH 12:58.08
    7 Richard Limo KEN 13:01.13
    8 Zersenay Tadesse ERA 13:05.57
    9 Juan Carlos De La Ossa SPA 13:21.04
    10 Abderrahim Goumri MAR 13:23.67

    10000 m Men

    1 Kenenisa Bekele ETH 26:49.57
    2 Haile Gebrselassie ETH 26:50.77
    3 Sileshi Sihine ETH 27:01.44
    4 Abdullah Ahmad Hassan QAT 27:18.28
    5 John Cheruiyot Korir KEN 27:19.94
    6 Wilberforce Talel KEN 27:33.60
    7 Charles Kamathi KEN 27:45.05
    8 Kamiel Maase NED 27:45.46
    9 Karl Keska GBR 27:47.89
    10 Ismail Sghyr FRA 27:54.87

    110 m Hurdles Men

    1 Allen Johnson USA 13.12
    2 Terrence Trammell USA 13.20
    3 Xiang Liu CHN 13.23
    4 Larry Wade USA 13.34
    x Chris Phillips USA 13.36
    5 Marcio Simao De Souza BRA 13.48
    6 Dongpeng Shi CHN 13.55
    7 Yoel Hernandez CUB 13.57

    400 m Hurdles Men

    1 Felix Sanchez DOM 47.25
    2 Joey Woody USA 48.18
    3 Periklis Iakovakis GRE 48.24
    4 Danny McFarlane JAM 48.30
    5 Kemel Thompson JAM 48.51
    6 Christopher Rawlinson GBR 48.90
    7 Mubarak Faraj Al-Nubi QAT 52.64
    8 Llewellyn Herbert RSA 01:12.10

    3000 m Steeplechase Men

    1 Saif Saaeed Shaheen QAT 8:04.39
    2 Ezekiel Kemboi KEN 8:05.11
    3 Eliseo Martin SPA 8:09.09
    4 Bouabdallah Tahri FRA 8:10.65
    5 Abraham Cherono KEN 8:13.37
    6 Luis Miguel Martin SPA 8:13.52
    7 Simon Vroemen NED 8:13.71
    8 Jose Luis Blanco SPA 8:17.16
    9 Jukka Keskisalo FIN 8:17.72
    10 Ali Ezzine MAR 8:19.15

    High jump Men

    1 Jacques Freitag RSA 2.35
    2 Stefan Holm SWE 2.32
    3 Mark Boswell CAN 2.32
    4 Mikhayil Tsvetkov RUS 2.29
    5 Germaine Mason GBR 2.29
    6 Grzegorz Sposob POL 2.29
    7 Jamie Nieto USA 2.29
    8 Andriy Sokolovskyy UKR 2.29
    9 Yaroslav Rybakov RUS 2.25
    10 Aleksander Walerianczyk POL 2.25
    11 Jaroslav Baba CZE 2.25
    12 Matt Hemingway USA 2.25
    13 Roman Fricke GER 2.20

    Pole vault Men

    1 Giuseppe Gibilisco ITA 5.90
    2 Okkert Brits RSA 5.85
    3 Patrik Kristiansson SWE 5.85
    4 Dmitri Markov AUS 5.85
    5 Tim Lobinger GER 5.80
    6 Denys Yurchenko UKR 5.70
    7 Timothy Mack USA 5.70
    8 Derek Miles USA 5.70
    9 Vadim Strogalev RUS 5.70
    10 Adam Kolasa POL 5.70
    11 Viktor Chistiakov AUS 5.60
    f Daichi Sawano JPN DNS

    Long jump Men

    1 Dwight Phillips USA 8.32
    2 James Beckford JAM 8.28
    3 Yago Lamela SPA 8.22
    4 Ignisious Gaisah GHA 8.13
    5 Hussein Taher Al-Sabee KSA 8.10
    6 Volodymyr Zyuskov UKR 8.08
    7 Walter Davis USA 8.02
    8 Osbourne Moxey BAH 7.93
    9 Christopher Tomlinson GBR 7.93
    10 Bogdan Tarus ROM 7.84
    11 Luis Felipe Meliz CUBCUB 7.73 +0.8
    12 Louis Tsatoumas GRE 7.72 (+0.1)

    Triple jump Men

    1 Christian Olsson SWE 17.72
    2 Yoandris Betanzos CUB 17.28
    3 Leevan Sands BAH 17.26
    4 David Giralt CUB 17.23
    5 Jadel Gregorio BRA 17.11
    6 Kenta Bell USA 17.08
    7 Hristos Meletoglou GRE 16.92
    8 Andrew Owusu GHA 16.86
    9 Yoelbi Quesada CUB 16.84
    10 Ivaylo Rusenov BUL 16.66
    11 Aleksandr Glavatskiy BLR 16.40
    12 Jonathan Edwards GBR 16.31

    Shot put Men

    1 Andrei Mikhnevich BLR 21.69
    2 Adam Nelson USA 21.26
    3 Yuriy Bilonoh UKR 21.10
    x Kevin Toth USA 20.89
    4 Justin Anlezark AUS 20.61
    5 Ralf Bartels GER 20.50
    6 Tepa Reinikainen FIN 20.45
    7 Ville Tiisanoja FIN 20.09
    8 John Godina USA 19.84
    9 Roman Virastyuk UKR 19.61
    10. Bradley Snyder CAN 19.38
    f Joachim Olsen DEN DNS

    Discus throw Men

    1 Virgilijus Alekna LTU 69.69
    2 Robert Fazekas HUN 69.01
    3 Vasiliy Kaptyukh BLR 66.51
    4 Lars Riedel GER 66.28
    5 Michael Moellenbeck GER 66.23
    6 Frantz Kruger FIN 65.26
    7 Aleksander Tammert EST 64.50
    8 Mario Pestano SPA 64.39
    9 Carl Brown USA 62.66
    10 Dmitriy Shevchenko RUS 62.28
    11 Jason Tunks CAN 62.21
    12 Leonid Cherevko BLR 61.90

    Hammer throw Men

    1 Ivan Tsikhan BLR 83.05
    2 Adrian Annus HUN 80.36
    3 Koji Murofushi JAP 80.12
    4 Andriy Skvaruk UKR 79.68
    5 Primoz Kozmus SLO 79.68
    6 Ilya Konovalov RUS 78.55
    7 Vadim Devyatovski BLR 78.13
    8 Alexandros Papadimitriou GRE 77.79
    9 Miloslav Konopka SVK 75.86
    10 Stuart Rendell AUS 75.72
    11 467 Nicolas Figère FRA 74.06
    f Igor Astapkovich BLR NM

    Javelin throw Men

    1 Sergey Makarov RUS 85.44
    2 Andrus Varnik EST 85.17
    3 Boris Henry GER 84.74
    4 Jan Zelezny CZE 84.09
    5 Aki Parviainen FIN 83.05
    6 Christian Nicolay GER 81.77
    7 Miroslav Guzdek CZE 81.40
    8 Peter Blank GER 80.34
    9 Steve Backley GBR 80.13
    10 Rongxiang Li CHN 78.24
    11 Andreas Thorkildsen NOR 77.75
    12 Aleksandr Ivanov RUS 77.32

    20 km walk Men

    1 Jefferson Perez ECU 1h17:21
    2 Francisco Javier Fernandez SPA 1h18:00
    3 Roman Rasskazov RUS 1h18:07
    4 Noe Hernandez MEX 1h18:14
    5 Luke Adams AUS 1h19:35
    6 Ivan Trotskiy BLR 1h19:40
    7 David Marquez SPA 1h19:46
    8 Ilya Markov RUS 1h20:14
    9 Jose David Dominguez SPA 1h20:15
    10 Alejandro Lopez MEX 1h20:24

    Marathon Men

    1 Jaouad Gharib MAR 2h08:31
    2 Julio Rey SPA 2h08:38
    3 Stefano Baldini ITA 2h09:14
    4 Alberto Chaica POR 2h09:25
    5 Shigeru Aburaya JAP 2h09:26
    6 Daniele Caimmi ITA 2h09:29
    7 Ian Syster RSA 2h10:17
    8 Michael Rotich KEN 2h10:35
    9 Hendrick Ramaala RSA 2h10:37
    10 Atsushi Sato JAP 2h10:38

    Men's Decathlon

    1 Thomas Pappas USA 8750
    2 Roman Sebrle CZE 8634
    3 Dmitriy Karpov KAZ 8374
    4 Tomas Dvorak CZE 8242
    5 Laurent Hernu FRA 8218
    6 Lev Lobodin RUS 8198
    7 Haifeng Qi CHN 8126
    8 Andreas Niklaus GER 8020

    Men's 50 km walk

    1 Robert Korzeniowski POL 3h36:03
    2 German Skurygin RUS 3h36:42
    3 Andreas Erm GER 3h37:46
    4 Aleksey Voyevodin RUS 3h38:01
    5 Denis Nizhegorodov RUS 3h38:23
    6 Jesus Angel Garcia SPA 3h43:56
    7 Roman Magdziarczyk POL 3h44:53
    8 Trond Nymark NOR 3h46:14

    4x100 m relay Men

    1 United States (John Capel, Bernard Williams, Darvis Patton, Joshua J. Johnson) USA 38.06
    x Great Britain (Christian Malcolm, Darren Campbell, Mark Devonish, Dwain Chambers) 38.08
    2 Brazil (Vicente Lenilson De Lima, Luciano Ribeiro, Andre Da Silva, Claudio Roberto) BRA 38.26
    3 Netherlands (Timothy Beck, Troy Douglas, Patrick Van Balkom, Caimin Douglas) NED 38.87
    4 Nigeria (Olusoji Fasuba Adetokumbo, Uchenna Emedolu, Deji Musa, Deji Aliu) NGR 38.89
    5 Poland (Piotr Balcerzak, Lukasz Chyla, Marcin Nowak, Marcin Urbas) POL 38.96
    6 Japan (Hiroyasu Tsuchie, Hisashi Miyazaki, Ryo Matsuda, Nobuharu Asahara) JAP 39.05
    f Jamaica (R Williams, D Thomas, M Frater, A Powell) JAM DNF

    4x400 m relay Men

    x United States (Calvin Harrison, Tyree Washington, Derrick Brew, Jerome Young) USA 2:58.88
    1 France (Leslie Djhone, Naman Keita, Stephane Diagana, Marc Raquil) FRA 2:58.96
    2 Jamaica (Brandon Simpson, Danny McFarlane, Davian Clarke, Michael Blackwood) JAM 2:59.60
    3 Bahamas (Avard Moncur, Dennis Darling, Nathaniel Mckinney, Christopher Brown) BAH 3:00.53
    4 Great Britain (Ian Mackie, Sean Baldock, Christopher Rawlinson, Daniel Caines) GBR 3:01.00
    5 Spain (Eduardo Ivan Rodriguez, David Canal, Salvador Rodriguez, Antonio Manuel Reina) SPA 3:02.50
    6 Greece (Stilianos Dimotsios, Anastasios Gousis, Panayiotis Sarris, Periklis Iakovakis) GRE 3:02.56
    7 Japan (Yuki Yamaguchi, Takahiko Yamamura, Kenji Tabata, Mitsuhiro Sato) JAP 3:03.15

    Women

    100 m Women

    x Kelli White USA 10.85
    1 Torri Edwards USA 10.93
    x Zhanna Pintusevich-Block UKR 10.99
    2 Chandra Sturrup BAH 11.02
    3 Ekaterini Thanou GRE 11.03
    4 Christine Arron FRA 11.06
    5 Aleen Bailey JAM 11.07
    6 Gail Devers USA 11.11

    200 m Women

    x Kelli White USA 22.05
    1 Anastasiya Kapachinskaya RUS 22.38
    2 Torri Edwards USA 22.47
    3 Muriel Hurtis-Houairi FRA 22.59
    x Zhanna Pintusevich-Block UKR 22.92
    4 Beverly McDonald JAM 22.95
    5 Natallia Safronnikava BLR 22.98
    6 Anzhela Kravchenko UKR 23.00

    400 m Women

    1 Ana Guevara MEX 48.89
    2 Lorraine Fenton JAM 49.43
    3 Amy Mbacke Thiam SEN 49.95
    4 Natalya Nazarova RUS 49.98
    5 Tonique Williams-Darling BAH 50.38
    6 Olesya Zykina RUS 50.59
    7 Lee McConnell GBR 51.07
    8 Svetlana Pospelova RUS 51.30

    800 m Women

    1 Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:59.89
    2 Kelly Holmes GBR 2:00.18
    3 Natalya Khrushchelyova RUS 2:00.29
    4 Mina Ait Hammou MAR 2:01.09
    5 Claudia Gesell GER 2:01.84
    6 Diane Cummins CAN 2:02.48
    7 Akosua Serwaa GHA 2:03.24

    1500 m Women

    1 Tatyana Tomashova RUS 3:58.52
    2 Sureyya Ayhan TUR 3:59.04
    3 Hayley Tullett GBR 3:59.95
    4 Yekaterina Rozenberg RUS 4:00.59
    5 Jackline Maranga KEN 4:01.64
    6 Naomi Mugo KEN 4:02.33
    7 Daniela Yordanova BUL 4:02.34
    8 Yelena Zadorozhnaya RUS 4:02.46
    9 Maria Cioncan ROM 4:02.80
    10 Joanne Pavey GBR 4:03.03

    5000 m Women

    1 Tirunesh Dibaba ETH 14:51.72
    2 Marta Dominguez SPA 14:52.26
    3 Edith Masai KEN 14:52.30
    4 Yelena Zadorozhnaya RUS 14:52.36
    5 Hewan Abeylegesse TUR 14:53.56
    6 Isabella Ochichi KEN 14:54.08
    7 Gulnara Samitova-Galkina RUS 14:54.38
    8 Courtney Babcock CAN 14:54.98
    9 Yingjie Sun CHN 14:57.01
    10 Berhane Adere ETH 14:58.07

    10000 m Women

    1 Berhane Adere ETH 30:04.18
    2 Werknesh Kidane ETH 30:07.15
    3 Yingjie Sun CHN 30:07.20
    4 Lornah Kiplagat NED 30:12.53
    5 Alla Zhilyaeva RUS 30:23.07
    6 Galina Bogomolova RUS 30:26.20
    7 Huina Xing CHN 30:31.55
    8 Benita Johnson AUS 30:37.68
    9 Ejegayehu Dibaba ETH 31:01.07
    10 Jelena Prokopcuka LAT 31:06.14

    100 m Hurdles Women

    1 Perdita Felicien CAN 12.53
    2 Brigitte Foster-Hylton JAM 12.57
    3 Miesha McKelvy-Jones USA 12.67
    4 Glory Alozie SPA 12.75
    5 Aurelia Trywianska-Kollasch POL 12.75
    6 Jenny Adams USA 12.77
    7 Patricia Girard-Léno FRA 12.83
    8 Lacena Golding-Clarke JAM 12.87
    9 Vonette Dixon JAM 12.87

    400 m Hurdles Women

    1 Jana Pittman AUS 53.22
    2 Sandra Glover USA 53.65
    3 Yuliya Pechonkina RUS 53.71
    4 Ionela Tirlea-Manolache ROM 54.41
    5 Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 54.61
    6 Andrea Blackett BAR 54.79
    7 Heike Meissner GER 55.60
    8 Surita Febbraio RSA 55.90

    High jump Women

    1 Hestrie Cloete RSA 2.06
    2 Marina Kuptsova RUS 2.00
    3 Kajsa Bergqvist SWE 2.00
    4 Venelina Veneva BUL 1.98
    5 Vita Palamar UKR 1.95
    6 Anna Chicherova RUS 1.95
    7 Blanka Vlasic CRO 1.95
    8 Juana Rosario Arrendel DOM 1.95
    9 Viktoriya Styopina UKR 1.90
    11 Ruth Beitia ESP 1.90
    11 Olga Kaliturina RUS 1.90

    Pole vault Women

    1 Svetlana Feofanova RUS 04.75
    2 Annika Becker GER 04.70
    3 Yelena Isinbayeva RUS 04.65
    4 Monika Pyrek POL 04.55
    5 Stacy Dragila USA 04.55
    6 Yvonne Buschbaum GER 04.50
    7 Anna Rogowska POL 04.45
    8 Yelena Belyakova RUS 04.45
    9 Shuying Gao CHN 04.35
    10 Mary Sauer USA 04.35

    Long jump Women

    1 Eunice Barber FRA 6.99
    2 Tatyana Kotova RUS 6.74
    3 Anju Bobby George IND 6.70
    4 Jade Johnson GBR 6.63
    5 Olga Rublyova RUS 6.58
    6 Tunde Vaszi HUN 6.53
    7 Bronwyn Thompson AUS 6.48
    8 Grace Upshaw USA 6.47
    9 Fiona May ITA 6.46
    10 Lyudmila Galkina RUS 6.45
    11 Valentina Gotovska LAT 6.43
    12 Concepcion Montaner ESP 6.37

    Triple jump Women

    1 Tatyana Lebedeva RUS 15.18
    2 Francoise Mbango Etone CMR 15.05
    3 Magdelin Martinez ITA 14.90
    4 Anna Pyatykh RUS 14.72
    5 Mabel Gay CUB 14.52
    6 Barbara Lah ITA 14.38
    7 Olena Hovorova UKR 14.38
    8 Hrysopiyi Devetzi GRE 14.34
    9 Adelina Gavrila ROM 14.29
    10 Kene Ndoye SEN 14.29
    11 Baya Rahouli ALGALG 14.26
    12 Olga Vasdeki GRE 14.08 (+0.3)
    13 Qiuyan Huang CHN 13.98
    14 Yelena Oleynikova RUS 13.92

    Shot put Women

    1 Svetlana Krivelyova URS 20.63
    2 Nadzeya Ostapchuk BLR 20.12
    3 Vita Pavlysh UKR 20.08
    4 Irina Korzhanenko RUS 19.17
    5 Valerie Adams NZL 18.65
    6 Krystyna Zabawska POL 18.62
    7 Nadine Kleinert-Schmitt GER 18.48
    8 Assunta Legnante ITA 18.28
    9 Elisangela Adriano BRA 18.11
    10 Lieja Tunks CAN 17.99
    11 Meiju Li CHN 17.92
    12 Irini Terzglou GRE 17.88

    Discus throw Women

    1 Irina Yatchenko BLR 67.32
    2 Anastasia Kelesidou GRE 67.14
    3 Ekaterini Voggoli GRE 66.73
    4 Olena Antonova UKR 65.90
    5 Vera Pospisilova-Cechlova CZE 65.55
    6 Natalya Sadova RUS 65.22
    7 Aimin Song CHN 63.84
    8 Anna Soderberg SWE 61.61
    9 Suzanne Powell Ross USA 59.86
    10 Teresa Machado POR 59.46
    11 Melina Robert-Michon FRA 58.52
    12 Neelam Jaswant Singh IND 57.92
    13 Beatrice Faumuina NZL 56.86

    Hammer throw Women

    1 Yipsi Moreno CUB 73.33
    2 Olga Kuzenkova RUS 71.71
    3 Manuela Montebrun FRA 70.92
    4 Yuan Gu CHN 70.77
    5 Susanne Keil GER 69.43
    6 Mihaela Melinte ROM 68.69
    7 Anna Mahon USA 68.45
    8 Kamila Skolimowska POL 68.39
    9 Candice Scott TRI 67.73
    10 Lorraine Shaw GBR 65.95
    11 Betty Heidler GER 65.81
    x Melissa Price USA 62.34

    Javelin throw Women

    1 Mirela Manjani GRE 66.52
    2 Tatyana Shikolenko RUS 63.28
    3 Steffi Nerius GER 62.70
    4 Mikaela Ingberg FIN 62.20
    5 Osleidys Menendez CUB 62.19
    6 Sonia Bisset CUB 60.17
    7 Claudia Coslovich ITA 59.64
    8 Laverne Eve BAH 59.60
    9 Valeriya Zabruskova RUS 59.51
    10 Taina Kolkkala FIN 57.50
    11 Ning Ma CHN 57.43
    12 Nikolett Szab HUN 56.98

    20 km walk Women

    1 Yelena Nikolayeva RUS 1h26:52
    2 Gillian O''Sullivan IRL 1h27:34
    3 Valentina Tsybulskaya BLR 1h28:10
    4 Tatyana Gudkova RUS 1h28:53
    5 Claudia Stef ROM 1h29:09
    6 Rossella Giordano ITA 1h29:14
    7 Athanasia Tsoumeleka GRE 1h29:34
    8 Melanie Seeger GER 1h29:44
    9 Susana Feitor POR 1h30:15
    10 Elisa Rigaudo ITA 1h30:34

    Marathon Women

    1 Catherine Ndereba KEN 2h23:55
    2 Mizuki Noguchi JAP 2h24:14
    3 Masako Chiba JAP 2h25:09
    4 Naoko Sakamoto JAP 2h25:25
    5 Bong-sil Ham PRK 2h25:31
    6 Elfenesh Alemu ETH 2h26:29
    7 Joyce Chepchumba KEN 2h26:33
    8 Olivera Jevtic YUG 2h26:49
    9 Svetlana Zakharova RUS 2h26:53
    10 Shitaye Gemechu ETH 2h27:26

    Women's Heptathlon

    1 Carolina Klueft SWE 7001
    2 Eunice Barber FRA 6755
    3 Natalya Sazanovich BLR 6524
    4 Yelena Prokhorova RUS 6452
    5 Denise Lewis GBR 6254
    6 Gertrud Bacher ITA 6166
    7 Larisa Netseporuk EST 6154
    8 Sonja Kesselschlaeger GER 6134

    4x100 m relay Women

    1 France (Patricia Girard-Leno, Muriel Hurtis-Houairi, Sylviane Felix, Christine Arron) FRA 41.78
    2 United States (Angela Williams, Chryste Gaines, Inger Miller, Torri Edwards) USA 41.83
    3 Russia (Olga Fedorova, Yuliya Tabakova, Marina Kislova, Larisa Kruglova) RUS 42.66
    4 Ukraine (Tatyana Tkalich, Anzhela Kravchenko, Olena Pastushenko, Oksana Kaydash) UKR 43.07
    5 Germany (Melanie Paschke, Marion Wagner, Sandra Moeller, Katja Wakan) GER 43.27
    6 Belgium (Katleen De Caluwe, Audry Rochtus, Elodie Ouedraogo, Kim Gevaert) BEL 43.45
    7 Belarus (Yuliya Nesterenko, Oksana Dragun, Alena Neumiarzhytskaya, Natallia Safronnikava) BLR 43.47
    f Jamaica () JAM DNF

    4x400 m relay Women

    1 United States (Me''Lisa Barber, Demetria Washington, Jearl Miles-Clark, Sanya Richards) USA 3:22.63
    2 Russia (Olesya Zykina, Yuliya Pechonkina, Anastasiya Kapachinskaya, Natalya Nazarova) RUS 3:22.91
    3 Jamaica (Sandie Richards, Allison Beckford, Ronetta Smith, Lorraine Graham-Fenton) JAM 3:22.92
    4 Germany (Claudia Marx, Birgit Rockmeier, Claudia Hoffman, Grit Breuer) GER 3:26.25
    5 Poland (Monika Bejnar, Malgorzata Pskit, Anna Jesien, Grazyna Prokopek) POL 3:26.64
    6 Great Britain (Lee McConnell, Jennifer Meadows, Catherine Murphy, Tasha Danvers) GBR 3:26.67
    7 Cameroon (Mireille Nguimgo, Carole Kaboud Mebam, Delphine Bertille Atangana, Hortense Bewouda) CMR 3:27.08
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 03-08-13 στις 12:53
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis