88 ο ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

&

50 ο ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΣΙΡΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ, 03-04 ΙΟΥΝΙΟΥ 2006




ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α' ΗΜΕΡΑΣ/03.06.2006

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

1. Σοφιανός Πέτρος ΓΣΠ 64.11μ. Νέο Παγκύπριο Ρεκόρ Ανδρών & Νέα Επίδοση Αγώνων (62.95-63.43-64.11-Χ-Χ-62.50)

2. Χατζηκώστας Παναγιώτης ΓΣΠ 60.68μ. (56.27-57.26-60.68-58.69-Χ-59.69)

3. Παυλίδης Σωτήρης ΓΣΟ 56.13μ. (Χ-55.88-56.13-Χ-55.03-Χ)

4. Καρράς Παντελής ΓΣΖ 54.90μ. (54.46-54.90-Χ-54.00-53.35-52.78)

5. Κολοκοτρώνης Μιχάλης ΓΣΠ 53.00μ. Ν.Παγκύπριο Ρεκόρ κάτω των 17ετών (51.39-Χ-53.00-50.98-Χ-Χ)

6. Σταύρου Γενεθλής ΓΣΟ 50.15μ. (48.05-48.43-48.61-50.15-Χ-49.79)

7. Κάουνας Αντώνης ΓΣΕ 43.42μ. (40.20-Χ-Χ-Χ-34.64-43.42)



100Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ(άνεμος: α' σειρά +0.2/β' σειρά +0.2)

1. Μπαούρδα Μόρφω ΓΣΖ 13.60 Νέα Επίδοση Αγώνων

2. Ηροδότου Ξένια ΓΣΟ 14.37

3. Μακρή Ιωάννα ΓΣΚ 15.23

4. Παπαπέτρου Χαρά ΓΣΠ 15.33

5. Αντωνίου Χριστίνα ΓΣΟ 16.46

6. Νικολάου Ελένη ΓΣΕ 16.70

7. Μάππουρου Μύρια ΓΣΠΡ 16.96

8. Πρωτοπαπά Πολύβια ΓΣΕ 18.15



110Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (άνεμος : -0.4)

1. Ιωάννου Παναγιώτης ΓΣΚ 14.31

2. Σταυρίδης Αλέξανδρος ΓΣΖ 14.90

3. Παύλου Παύλος ΓΣΠ 15.55

4. Κωστικιάδης Αλέξανδρος ΓΣΟ 15.66

5. Ξουφαρίδης Αρης ΓΣΟ 15.83

6. Καψοσιδέρης Μενέλαος ΓΣΚ 17.19

-. Κυρίσαββας Κωνσταντίνος ΓΣΖ 17.19



100Μ. ΑΝΔΡΩΝ (άνεμος : -0.2)

1. Αθανασίου Βαλεντίνος ΓΣΚ 10.54

2. Μιχαήλ Νεόφυτος ΓΣΟ 10.60

3. Καϊμακλιώτης Χρίστος ΓΣΕ 10.7 8

4. Κόκκινος Κων/νος ΓΣΕ 10.94

5. Γεωργίου Γεώργιος ΓΣΖ 10.96

6. Σπαστρής Φίλιππος ΓΣΠΡ 10.97

7. Πολυκάρπου Βασίλης ΓΣΠΡ 11.03



ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Φαρμακά Ιουλία ΓΣΟ 1.75

2. Παλατέ Σάβια ΓΣΠ 1.60

3. Χριστοδούλου Μαρία ΓΣΟ 1.55

-. Σοφοκλέους Ελένη ΓΣΟ 1.55

5. Παντελή Ξένια ΓΣΠ 1.55

6. Μιχαήλ Μοδέστα ΓΣΕ 1.50



100Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ(-0.7/-0.9)

1. Αρτυματά Ελένη ΓΣΕ 11.92

2. Μενελάου Μελίνα ΓΣΖ 12.27

3. Χατζηθεωρή Μελίνη ΓΣΕ 12.40

4. Νικολαϊδου Ηβη ΓΣΟ 12.73

5. Αθανασιάδου Δέσποινα ΓΣΚ 12.79

6. Ιωάννου Γεωργία ΓΣΠ 12.82

7. Λεωνίδου Μαρκέλλα ΓΣΚ 13.23

8. Χρυσάνθου Μαρίνα ΓΣΟ 13.26

9. Γεωργίου Μαρία ΓΣΖ 13.27

10. Νικοδήμου Νάνσια ΓΣΟ 14.58



ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ

1. Αρνος Ζαχαρίας ΓΣΠ 15.71/+0.7 (15.07-15.05-15.48-15.00-15.07-15.71)

2. Πέτρου Στέλιος ΓΣΠ 15.07/+0.6 (Χ-15.00-15.07-Χ-Χ-15.06)

3. Π/Βαρνάβας Παναγιώτης ΓΣΠΡ 14.81/+0.2 (14.57-14.81-X-X-X-X)

4. Θεουλή Χρυσοβαλάντης ΓΣΠΡ 14.78/+0.7 (14.41-14.30-14.70-14.78-14.68-14.42)

5. Κωνσταντίνου Κων/νος ΓΣΠΡ 14.41/+0.2 (14.41-14.38-X-14.35-14.27-X)

6. Κολοκοτρώνης Αιμίλιος ΓΣΠ 13.35/+0.9 ( X -13.35- X - X - X - X )

7. Πάρπας Ανδρέας ΓΣΠ 11.89/+0.2 (11.10-11.89- X - X - X -11.88)

8. Χρίστου Ανδρέας ΓΣΠ 11.13/+0.2 ( X - X - X - X -11.13- X )



ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

1. Μιτσίδης Πέτρος ΓΣΠ 54.65Νέα Επίδοση Αγώνων (53.20-53.83-53.70-53.69-54.65-Χ)

2. Αντωνιάδης Ορέστης ΓΣΟ 53.62 (X-44.62-49.75-49.79-51.21-53.62)

3. Παρέλλης Απόστολος ΓΣΠ 50.41 (X-47.40-44.95-50.41-49.05-48.05)

4. Αρέστη Σάββας ΓΣΖ 50.09 (45.50-47.59-46.61-50.09-X-X)

5. Αρέστη Γιώργος ΓΣΖ 48.37 (42.35-46.72-X-48.37-X-X)

6. Φραγκέσκου Φραγκέσκος ΓΣΠ 47.20 (43.35-45.82-X-47.20-47.06-46.64)

7. Νικοδήμου Ανδρέας ΓΣΠ 45.64 (43.03-43.30-45.64-X-42.77)

8. Γεωργιάδης Χαράλαμπος ΓΣΕ 38.49 (37.85-31.74-36.93-38.49-X-X)

9. Δημητρίου Δαμιανός ΓΣΕ 34.45 (34.45-34.35-X)

10. Καραγιώργης Ιωάννης ΓΣΖ 29.71 (23.89-29.71-27.01)



1500Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1. Καλογερογιάννης Αλέξανδρος ΓΣΟ 3.47.70

2. Σουκουσού Ζαφέρ ΓΣΠ 3.47.80

3. Μπόουστ Κρίστοφερ ΓΣΟ 4.04.65

4. Λεμονάρης Νεόφυτος ΓΣΚ 4.12.14

5. Σοφοκλέους Ορέστης ΓΣΕ 4.15.82

6. Γεωργίου Πανίκος ΓΣΠΡ 4.16.41

7. Κλεάνθους Γιαννάκης ΓΣΟ 4.18.63

8. Σάββα Ανδρέας ΓΣΖ 4.25.79

9. Ιωάννου Αγγελος ΓΣΟ 4.28.44

10. Ιωάννου Δημήτρης ΓΣΖ 4.32.72



1500Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Σοφοκλέους Μαριλένα ΓΣΠ 4.31.35

2. Χριστοδουλίδου Ελπίδα ΓΣΠ 4.39.94

3. Χριστοφόρου Στέλλα ΓΣΠ 4.46.84

4. Κατσαρή Χριστιάνα ΓΣΟ 5.00.73

5. Παναγή Θάλεια ΓΣΠ 5.02.63

6. Αλεξάνδρου Ελενα ΓΣΖ 5.08.32

7. Φιλίππου Σταύρη ΓΣΚ 5.09.37

8. Αντωνίου Κατερίνα ΓΣΖ 5.16.94

9. Παπαναστασίου ΄Αννα ΓΣΟ 5.22.52

10. Δρουσιώτη Εύη ΓΣΖ 5.28.86

11. Τζιοβάνη Τζιοβάνα ΓΣΖ 5.34.94



3000Μ. ΣΤΗΠΛ ΑΝΔΡΩΝ

1. Κυπριανού Παναγιώτης ΓΣΠ 9.18.53

2. Σοφοκλέους Σοφοκλής ΓΣΕ 9.41.15

3. Γεωργιάδης Νικόλας ΓΣΠ 10.14.50

4. Μπαγιαντζίδης Μιχάλης ΓΣΕ 10.24.56

5. Γεωργίου Νικόλας ΓΣΠ 10.36.68

6. Παπαναστασίου Νίκος ΓΣΟ 11.49.62



ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ

1. Δημοσθένους Στέφανος ΓΣΟ 4.80μ.

2. Ευσταθίου Ανδρέας ΓΣΟ 4.50μ.

3. Στυλιανού Νίκανδρος ΓΣΠΡ 4.50μ.

4. Κάουλας Αντώνης ΓΣΕ 4.40μ.

5. Δημητρίου Νεόφυτος ΓΣΚ 4.00μ.



ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Κλατσιά Αλεξάνδρα ΓΣΠ 47.77μ. Νέα Επίδοση Αγώνων (45.26-47.12-46.87-47.77-47.40-Χ)

2. Δημητρίου Αντρη ΓΣΠ 43.19μ. (43.19-41.24-41.47-42.90-42.11-41.85)

3. Παπακώστα Αλεξία ΓΣΟ 39.10μ. (37.39-39.10-34.23-X-38.59-38.98)

4. Κούτα Γεωργία ΓΣΚ 36.15μ. (33.91-35.65-34.51-34.91-X-36.15)

5. Λαδά Αντρονίκη ΓΣΟ 32.18μ. (27.59-29.60-28.33-32.18-X-X)

6. Καστανά Κατερίνα ΓΣΕ 26.45μ. ( X -25.56- X -25.42- X -26.45)



ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Ηροδότου Ξένια ΓΣΟ 5.81μ./+0.2 (5.56-5.72-Χ-Χ-5.81-Χ)

2. Παναγή Νεκταρία ΓΣΕ 5.72μ./+0.2 (5.51-5.43-5.63-5.54-5.72)

3. Ρήγα Παναγιώτα ΓΣΠ 5.51μ./+0.2 (5.24-X-5.49-5.31-X-5.51)

4. Τσούκα Κορνήλια ΓΣΕ 5.50μ./+1.1 (X-X-5.50-X-5.43-X)

5. Πολυδώρου Θωμάϊδα ΓΣΠΡ 5.42μ./+0.2 (X-X-X-5.42-X-X)

6. Κυριάκου Ελένη ΓΣΟ 5.30μ./+1.3 (5.30-5.12-5.26-X-5.21-X)

7. Πενηνταέξ Μαγδαληνή ΓΣΠ 5.17μ./+1.2 ((5.17-5.15-5.00-5.15-5.03- X )

8. Χαραλάμπους Ειρήνη ΓΣΠΡ άκυρη Ν.Μ.



400Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Καλλινίκου Αλισσα ΓΣΚ 55.03

2. Ρετίφ Μελίζ ΓΣΠ 56.40

3. Κούτα Ελισάβετ ΓΣΚ 59.73

4. Χριστοφή Μαρία ΓΣΠ 60.03

5. Παναγή Μαρία ΓΣΕ 61.23

6. Γεωργίου Μαρία ΓΣΠ 62.77

7. Πολυδώρου Χριστιάνα ΓΣΟ 66.37

8. Γαμβρουδίου Μαρία ΓΣΟ 72.32



400Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1. Μαρδάς Μάριος ΓΣΠ 48.42

2. Γιαπατός Παναγιώτης ΓΣΠ 48.64

3. Χατζηνικολάου Στέφανος ΓΣΟ 48.89

4. Κωνσταντίνου Κων/νος ΓΣΟ 49.05

5. Αναστασίου Στέφανος ΓΣΠΡ 49.28

6. Νικολάου Σάββας ΓΣΚ 49.32

7. Νεάρχου Στέφανος ΓΣΟ 49.80

Ε.Σ. Εκσάρ Μουνίρ 48.99



ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4 Χ 100Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Ε. 48.68

(Αρτυματά Ε-Χ'Θεωρή Μ-Παναγή Ν-Τσούκα Κορνηλ)

ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Κ. 49.83

(Λεωνίδου Μ-Αθανασιάδου Δ-Μακρή Ι-Κούτα Ελ.)

ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Π. 50.00

(Χριστοφόρου Κ-Στεφάνου Ελ-Παπαπέτρου Χ-Ιωάννου Γ)

ΟΜΑΔΑ ΓΣ.Ο. 50.37

(Νικολαϊδου Η-Χρυσάνθου Μ-Αντωνίου Χρ-Κυριάκου Ε)

ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.ΠΡ. 50.99

(Παναγιώτου Μ-Χριστοδούλου Ι-Αγαπίου Χρ-Σωκράτους Τ)

ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Ζ. 51.04

(Γεωργίου Μ-Ττόμας Αργ-Σταύρου Κ-Μενελάου Μ)



ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4 Χ 100Μ. ΑΝΔΡΩΝ



ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Ο. 41.85
(Μιχαήλ Ν-Χαραλάμπους Μ-Κύρρου Ι-Χριστοφόρου Κ)

ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Κ 43.30
(Ιωάννου Ζ-Ιωάννου Π-Σάββα Κλ-Αθανασίου Β)

ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.ΠΡ. 43.81
(Μενελάου Στ-Πολυκάρπου Β-Μιχαήλ Α-Αντωνίου Κ)

ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Π. 43.91
(Παντζιαράς Ι-Χρίστου Χρ-Παύλου Π-Γεωργαλλής Γ)

ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Ε 44.40
(Πιερή Β-Καϊμακλιώτης Χρ-Αγαμέμνωνος Β-Μιχαήλ Α)

ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Ζ 46.31
(Κυρίσαββας –Φαντούσης-Σιάττης Α-Ιωάννου Δ)





ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΗΜΕΡΑΣ

(Α) ΑΝΔΡΩΝ

1. Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ 109Β.

2. Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ 99Β.

3. Γ.Σ.ΚΟΡΟΙΒΟΣ 33Β.

4. Γ.Σ.ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ 30Β.

5. Γ.Σ.ΕΥΑΓΟΡΑΣ 29Β.

6. Γ.Σ.ΖΗΝΩΝ 12Β.



(Β) ΓΥΝΑΙΚΩΝ



1. Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ 81Β.

2. Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ 78Β.

3. Γ.Σ.ΕΥΑΓΟΡΑΣ 40Β.

4. Γ.Σ.ΚΟΡΟΙΒΟΣ 30Β.

5. Γ.Σ.ΖΗΝΩΝ 23Β.

6. Γ.Σ.ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ 12Β.



ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β' ΗΜΕΡΑΣ-04.06.2006



ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Θεοδώρου Σκεύη ΓΣΖ 59.85μ. (Χ-59.85-59.24-Χ-59.49-Χ)

2. Κλατσιά Αλεξάνδρα ΓΣΠ 47.91μ. (47.91-47.86-Χ-46.51-Χ-Χ)

3. Μουρατίδου Νατάσα ΓΣΖ 35.32μ. (Χ-Χ-Χ-35.32-Χ-Χ)

4. Μπουρδιασβίλη Λίκα ΓΣΚ 33.33μ. (31.55-29.28-Χ-31.83-33.33-31.35)

5. Μενελάου Ορθοδοξία ΓΣΟ 27.40μ. (25.68-26.37-26.37-26.20-27.40-24.59)



400Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

1. Ποχάνης Κώστας ΓΣΟ 53.22

2. Ιωάννου Ιωάννης ΓΣΚ 53.31

3. Γιαπατός Παναγιώτης ΓΣΠ 53.96

4. Ξουφαρίδης ΄Αρης ΓΣΟ 54.59

5. Ιωάννου Ζήνωνας ΓΣΚ 56.21

6. Ποταμίτης Μάριος ΓΣΕ 58.20

7. Π/Κωνσταντίνου Γεώργιος ΓΣΕ 58.52

8. Νεοκλέους Νικόλας ΓΣΟ 58.59

Ε.Σ. Σάκαλι Μεχμέτ 56.33



400Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Μακρή Ιωάννα ΓΣΚ 1.06.91

2. Στεφάνου Ελενα ΓΣΠ 1.06.96

3. Χρυσοστόμου Μαρία ΓΣΠ 1.07.41

4. Παπαπέτρου Χαρά ΓΣΠ 1.09.91

5. Κυριάκου Ελπίδα ΓΣΟ 1.11.94



800Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Χριστοφίδου Αννυ ΓΣΠ 2.20.43

2. Χριστοφόρου Στέλλα ΓΣΠ 2.20.73

3. Χριστοφή Μαρία ΓΣΠ 2.23.02

4. Φιλίππου Σταύρη ΓΣΚ 2.25.58

5. Παναγή Θάλεια ΓΣΠ 2.25.76

6. Αντωνίου Κατερίνα ΓΣΖ 2.26.92

7. Πολυδώρου Χριστιάνα ΓΣΟ 2.33.71

8. Παπαναστασίου Αννα ΓΣΟ 2.36.60

9 Στήβενσον Γιασμίν ΓΣΟ 2.38.73



ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

1. Στυλιανού Ιωάννης ΓΣΠ 64.38 ( 64.38-64.02-61.83-62.39-Χ63.75)

2. Καλογήρου Πάνος ΓΣΠ 59.38 (58.70-59.38-58.79-Χ-Χ-Χ)

3. Σταύρου Κωνσταντίνος ΓΣΟ 58.24 (54.17-54.02-55.15-58.24-57.55-58.17)

4. Οικονόμου Αντώνης ΓΣΕ 54.04 (54.04-52.48-51.80-Χ-49.36-Χ)

5. Αυξεντίου Κων/νος ΓΣΕ 53.11 (52.85-51.24-50.13-53.11-Χ-Χ)

6. Τραπεζάρης Νικόλας ΓΣΖ 51.52 (Χ-50.97-51.52-Χ-Χ-51.47)



ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Μενελάου Ολυμπία ΓΣΟ 15.53 (14.99-15.14-Χ-15.17-Χ-15.53)

2. Κάππα Φλωρεντία ΓΣΠ 14.38 (13.74-14.38-13.76-14.27-14.14-14.30)

3. Λαδά Γεωργία ΓΣΟ 12.46 (Χ-11.52-12.46-Χ-12.22-12.43)

4. Θεοδώρου Σκεύη ΓΣΖ 11.76 (11.76-11.42-Χ-11.42-Χ-Χ)

5. Π/Κωνσταντίνου ΄Αντρη ΓΣΖ 11.30 (10.98-11.14-Χ-Χ-11.30-11.30)

6. Περικλέους Νατάσα ΓΣΚ 9.35 (8.80-8.98-9.35-8.34-8.50-8.67)



ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Πολυδώρου Θωμάϊδα ΓΣΠΡ 12.74μ. (12.51-Χ-12.74-Χ-Χ-12.66)

2. Ρήγα Παναγιώτα ΓΣΠ 11.92μ. (Χ-11.82-11.61-Χ-Χ-11.92)

3. Κυριάκου Ελένη ΓΣΟ 11.23μ. (Χ-11.23-Χ-Χ-11.21-1.14)

4. Γεωργιάδου Νάταλυ ΓΣΟ 11.13μ. (10.87-11.13-Χ-11.00-10.93-11.07)

5. Πολυδώρου Ιωάννα ΓΣΠΡ 10.81μ. (10.81-10.66-Χ-10.48-10.48-10.65)

6. Λυσάνδρου Μαρίνα ΓΣΖ 10.30μ. (10.30-9.97-10.12-Χ-Χ-Χ)

7. Χατζηχαμπή ΄Αννα ΓΣΕ 10.11μ. (9.82-10.07-10.05-10.11-9.81-9.89)



800Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1. Σουκουσού Ζαφέρ ΓΣΠ 1.52.52

2. Λεμονάρης Νεόφυτος ΓΣΚ 1.54.71

3. Σοφοκλέους Σοφοκλής ΓΣΕ 1.55.38

4. Μπαγιατζίδης Μιχάλης ΓΣΕ 1.59.25

5. Φιλίππου Δημήτρης ΓΣΚ 1.59.58

6. Ιωάννου Αγγελος ΓΣΟ 2.01.89



ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Φοιτίδου Αννα ΓΣΟ 4.20μ. Νέα Επίδοση Αγώνων

2. Γιαννακού Εφη ΓΣΠΡ 3.40μ.

3. Χαραλάμπους Δήμητρα ΓΣΟ 2.80μ.

4. Μάγου Μαργαρίτα ΓΣΕ 2.40μ.



200Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Μενελάου Μελίνα ΓΣΖ 24.94

2. Ρετίφ Μελίζ ΓΣΠ 25.42

3. Ιωάννου Γεωργία ΓΣΠ 25.88

4. Νικολαϊδου Ηβη ΓΣΟ 26.01

5. Γεωργίου Μαρία ΓΣΖ 27.19

6. Γεωργίου Μαρία ΓΣΠ 27.47

7. Χρυσάνθου Μαρίνα ΓΣΟ 28.18



ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

1. Κωνσταντίνου Γιάννος ΓΣΠ 2.18μ.

2. Ξενοφώντος Αιμίλιος ΓΣΠ 2.14μ.

3. Αθανασίου Τζόναθαν ΓΣΖ 1.95μ.

4. Νικολάου Μάριος ΓΣΟ 1.95μ.

5. Κυπριανού Κύπρος ΓΣΠ 1.95μ.

6. Λύτρας Νεκτάριος ΓΣΠ 1.80μ.

-. Χριστοφόρου Χρίστος ΓΣΟ 1.80μ.

-. Περικλέους Περικλής ΓΣΚ 1.80μ.



200Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1. Καϊμακλιώτης Χρίστος ΓΣΕ 21.95

2. Χ'Νικολάου Στέφανος ΓΣΟ 22.11

3. Μιχαήλ Ανδρέας ΓΣΠΡ 22.55

4. Σπαστρής Φίλιππος ΓΣΠΡ 22.58

5. Γεωργαλλής Γιάννος ΓΣΠ 22.60

6. Γεωργίου Γεώργιος ΓΣΖ 22.69

7. Χαραλάμπους Μιχάλης ΓΣΟ 22.72

8. Νεάρχου Στέφανος ΓΣΟ 22.74

9. Πολυκάρπου Βασίλης ΓΣΠΡ 22.74

10. Κυπριανού Ε Ευθύμιος ΓΣΟ 22.95

11. Χριστοφόρου Κύπρος ΓΣΟ 23.09

12. Σιάττης Ανδρέας ΓΣΖ 23.21



5000Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1. Καλογερογιάννης Αλέξανδρος ΓΣΟ 15.36.23

2. Κυπριανού Παναγιώτης ΓΣΠ 15.54.59

3. Λουκαϊδης Γεώργιος ΓΣΖ 16.25.45

4. Γεωργιάδης Νικόλας ΓΣΠ 17.01.01

5. Σάββα Ανδρέας ΓΣΖ 17.19.00

6. Αριστοτέλους Χρίστος ΓΣΟ 17.24.55

7. Λουκαϊδης Νικόλας ΓΣΠ 18.02.03

8. Περικλέους Μάριος ΓΣΟ 18.20.83



ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Τσιήσιου Αλεξάνδρα ΓΣΠ 54.59 Νέα Επίδοση Αγώνων (48.66-Χ-54.59-Χ-52.50-Χ)

2. Μαυρούδη Ελένη ΓΣΕ 45.98 (43.00-43.30-41.52-41.10-45.98-40.86)

3. Στυλιανού Αυγούστα ΓΣΟ 39.45 (37.05-39.45-39.13-38.63-37.07-39.10)

4. Π/Κωνσταντίνου ΄Αντρη ΓΣΖ 38.63 (34.50-38.63-38.23-36.66-35.35-36.94)

5. Μουρατίδου Νατάσα ΓΣΖ 37.38 (Χ-37.38-Χ-Χ-Χ-Χ)

6. Βαλιαντή Παναγιώτα ΓΣΟ 34.02 (34.02-30.34-Χ-31.48-31.61-Χ)

7. Δημητρίου Χριστιάνα ΓΣΠ 33.66 (Χ-Χ-Χ-Χ-33.39-33.66)



ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

1. Προεστός Κων/νος ΓΣΠ 7.21μ. (7.09-7.20-Χ-7.21-7.05-Χ)

2. Τιμοθέου Ανδρέας ΓΣΟ 6.93μ. (Χ-Χ-6.70-6.93-Χ-6.93)

3. Πιερή Βύρωνας ΓΣΕ 6.90μ. (6.80-6.43-6.90-6.65-6.23-6.49

4. Ευσταθίου Ανδρέας ΓΣΟ 6.86μ. (6.75-Χ-Χ-6.69-6.86-6.59)

5. Πέτρου Στέλιος ΓΣΠ 6.76μ. (Χ-Χ-6.70-Χ-Χ-6.76

6. ΄Αρνος Ζαχαρίας ΓΣΠ 6.75μ. (6.75)

7. Σάββα Σάββας ΓΣΠ 6.70μ. (6.60-6.56-6.59-6.38-6.70-Χ)

8. Βόλου Ματθαίος ΓΣΟ 6.67μ. (6.64-6.50-6.59-6.66-6.67-6.65)

9. Μιχαήλ Στέφανος ΓΣΠΡ 6.36μ. (Χ-Χ-Χ-Χ-Χ-6.36)

10. Χριστοφόρου Χρίστος ΓΣΟ 6.29μ.

11. Αχιλλέως Γεώργιος ΓΣΠ 6.18μ.



5000Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. Σοφοκλέους Μαριλένα ΓΣΠ 17.44.06

2. Χριστοφουλίδου Ελπίδα ΓΣΠ 18.11.15

3. Γουέπ Ντέπορα ΓΣΟ 18.57.47

4. Αλεξάνδρου Ελενα ΓΣΖ 20.39.22

5. Βενιαμίν Γεωργία ΓΣΠ 21.28.31



ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

1. Αρέστη Γεώργιος ΓΣΖ 16.54μ. (16.22-Χ-Χ-Χ-16.54-16.33)

2. Μιτσίδης Πέτρος ΓΣΠ 16.14μ. (15.86-15.40-16.14-15.86-15.78-Χ)

3. Δημητρίου Δαμιανός ΓΣΕ 14.02μ. (12.85-Χ-12.67-Χ-14.02-13.68)

4. Φραγκίσκου Φραγκίσκος ΓΣΠ 13.53μ. (13.35-13.18-13.06-13.18-13.53-Χ)

5. Αρέστη Σάββας ΓΣΖ 13.48μ. (13.47-13.22-Χ-Χ-Χ-13.48)

6. Πολυδώρου Ρόης ΓΣΟ 13.36μ. (12.50-12.40-13.35-Χ-Χ-13.36)

7. Γεωργιάδης Χαράλαμπος ΓΣΕ 13.26μ. (13.24-13.22-13.02-Χ-Χ-13.26)

8. Καρρά Παντελής ΓΣΖ 12.00μ. (11.88-12.00-Χ-Χ-11.78-Χ)



ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4 Χ 400Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Π. 3.52.66

(Ρετίφ Μ-Χριστοφόρου Στ-Χριστοφή Μ-Χριστοφίδου Α)

2. ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Κ 4.06.54

(Κούτα Ε-Καλλινίκου Α-Μακρή Ρ-Δημητρίου Ρ)

3. ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.ΠΡ 4.15.68

(Παναγιώτου Μ-Αναστασίου Μ-Χριστοδούλου Ι-Σωκράτους Τ)

4. ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Ο. 4.22.18

(Κατσαρή Χρ-Πολυδώρου Χρ-Εργατίδη Γ-Κυριάκου Ελπ)

5. ΟΜΑΔΑ Γ.Σ.Ζ. 4'50''7

(Τζιοβάνη Τζ-Αντωνίου Κ-Δρουσιώτου Ε-Αλεξάνδρου Ελ)



ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4 Χ 400Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1. Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ 3.17.77

(Αρέστης Α-Κωνσταντίνου Κ-Νεάρχου Στ-Χ'Νικολάου Στ)

2. Γ.Σ.ΚΟΡΟΙΒΟΣ 3.21.12

(Νικολάου Σ-Φιλίππου Δ-Λεμονάρης Ν-Ιωάννου Ι)

3. Γ.Σ.ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ 3.22.05

(Αντωνίου Κ-Αγγελίδης Π-Αναστασίου Στ-Σπαστρής Φ)

4. Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ 3.24.90

(Ραφτόπουλος Φ-Μπονανσέλ Σ-Γιαπατός Π-Σουκουσού Ζ)

5. Γ.Σ.ΕΥΑΓΟΡΑΣ 3.34.10

(Ποταμίτης Μ-΄Ελληνας Κ-Π/Κωνσταντίνου Γ-Αγαμέμνωνος Β)

6. Γ.Σ.ΖΗΝΩΝ 3.52.06

(Κουρσάρης Δ-Ιωάννου Δ-Θεοδώρου Κ-Σάββα Α)



ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Α) ΑΝΔΡΩΝ

Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ 176,1/3
Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ 150,1/3
Γ.Σ.ΚΟΡΟΙΒΟΣ 58,1/3
Γ.Σ.ΕΥΑΓΟΡΑΣ 54
Γ.Σ.ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ 38
Γ.Σ.ΖΗΝΩΝ 36


(Β) ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ 161
Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ 127
Γ.Σ.ΖΗΝΩΝ 58
Γ.Σ.ΕΥΑΓΟΡΑΣ 53
Γ.Σ.ΚΟΡΟΙΒΟΣ 53
Γ.Σ.ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ 31