Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: Νικητές Διηπειρωτικών (Cont.Cup winners)

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    Hellas
    Μηνύματα
    15.231
    Blog Entries
    5

    Νικητές Διηπειρωτικών (Cont.Cup winners)

    1977 DDR / EUR , Duesseldorf Rheinstadion
    1979 USA / DDR , Montreal Olympic Stadium
    1981 EUR / DDR , Rome Olymic Stadium
    1985 USA / DDR , Canberra Bruce Stadium
    1989 USA / DDR , Barcelona Montjuic Stadium
    1992 AFR / URS(EUN) , Havana Panamerican Stadium
    1994 AFR / EUR , London Crystal Palace NatSports Centre
    1998 AFR/ USA , Johannesburg Stadiium of greater J.
    2002 AFR/ RUS , Madrid el Stadio de la Communidad
    2006 EUR / RUS , Athens Olympic Stadim

    2010 AME , Split
    2014 EUR , Marrakech
    2018 AME , Ostrava
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 10-09-18 στις 12:42
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  2. #2
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    Hellas
    Μηνύματα
    15.231
    Blog Entries
    5
    MEN

    100 / 200 / 400

    1977 Williams USA / Edwards USA / Juantorena CUB
    1979 Sanford USA / Leonard CUB / Hassan SUD
    1981 Wells GBR / Lattany USA / Wiley USA
    1985 Johnon CAN / daSilva BRA / Franks USA
    1989 Christie GBR / daSilva BRA / Hernandez CUB
    1992 Christie GBR / daSilva BRA / Bada NGR
    1994 Christie GBR / Regis GBR / A.Pettigrew USA
    1998 Thompson BAR / Fredericks NAM / Thomas GBR
    2002 Emedolu NGR / Obikwelu POR / Blackwood JAM
    2006 Gay USA / Spearmon USA / L.Merritt USA

    2010 Lemaitre FRA / Spearmon USA / Wariner USA
    2014 Dasaolu GBR / Edward PAN / L.Merritt USA
    2018 Lyles USA / Edward PAN / Haroun QAT

    800 / 1500

    1977 Juantorena CUB / Ovett GBR
    1979 Maina-Boi KEN / Wessinghage BRD(GER)
    1981 Coe GBR / Ovett GBR
    1985 Koskei KEN / Khalifa SUD
    1989 McKean GBR / Bile SOM
    1992 Sharpe GBR / Suleiman QAT
    1994 Everett USA / Morceli ALG
    1998 Schumann GER / L.Rotich KEN
    2002 Reina ESP / Lagat KEN
    2006 Kamel-Konchellah BAH / A.Kipchirchir KEN

    2010 Rudisha KEN / Laalou MAR
    2014 Amos BOT / Souleiman DJI
    2018 Korir KEN / E.Manangoi KEN

    3000 / 5000 / 10000

    1977 - / Yifter ETH / Yifter ETH
    1979 - / Yifter ETH / Yifter ETH
    1981 - / Coghlan IRL / Schildhauer DDR
    1985 - / Padilla USA / Bulti ETH
    1989 - / Aouita MAR / Antibo ITA
    1992 - / Bayissa ETH / Abebe ETH
    1994 - / Lahlafi MAR / Skah MAR
    1998 Baumann GER / D.Komen KEN / -
    2002 Mottram AUS / Garcia ESP / -
    2006 Mottram AUS / Shaheen-Cherono QAT / -

    2010 Lagat USA / Lagat USA / -
    2014 Ndiku KEN / I.Koech KEN / -
    2018 Chelimo USA / - / -

    110H / 400h / 3000st

    1977 Munkelt DDR / Moses USA / Karst BRD(GER)
    1979 Nehemiah USA / Moses USA / K.Rono KEN
    1981 Foster USA / Moses USA / Maminski POL
    1985 T.Campbell USA / A.Phillips USA / Kariuki KEN
    1989 Kingdom USA / Patrick USA / Kariuki KEN
    1992 Jackson GBR / Matete ZAM / Barkutwo KEN
    1994 Jarrett GBR / Matete ZAM / M.Kiptanui KEN
    1998 Balzer GER / Matete ZAM / Kallabis GER
    2002 Garcia CUB / Carter USA / WB.Kipketer
    2006 A.Johnson USA / Clement USA / Shaheen-Cherono QAT

    2010 Oliver USA / Greene GBR / Mateelong KEN
    2014 Shubenkov RUS / Fredericks RSA / Birech KEN
    2018 Shubenkov RUS(ANA) / Samba QAT / C.Kiruto KEN

    HJ / PV / LJ / TJ

    1977 Beilschmidt BRD(GER) / Tully USA / Robinson USA / Oliveira BRA /
    1979 Jacobs USA / Tully USA / Myricks USA / Oliveira BRA
    1981 Peacock USA / Volkov URS / Lewis USA / Oliveira BRA
    1985 Sjoberg SWE / Bubka URS / Conley USA / Banks USA
    1989 Sjoberg SWE / Collet FRA / Myricks USA / Conley USA
    1992 Sergiyenko UKR(EUN) / Potapovich KAZ(EUN) / Pedroso CUB / Edwards GBR
    1994 Sotomayor CUB / Brits RSA / Salle GBR / Quesada CUB
    1998 Austin USA / Tarasov RUS / Pedroso CUB / Friedek GER
    2002 Rybakov RUS / Brits RSA / Stringfellow USA / Edwards GBR
    2006 Janku CZE / Hooker AUS / Saladino PAN / Davis USA

    2010 Al-Mannai QAT / Hooker AUS / D.Phillips USA / Oprea ROU
    2014 Bondarenko UKR / Lavilleni FRA / Gaisah NED / Campaore ROU
    2018 Thomas BAH / Kendricks USA / Samaai RSA / Taylor USA

    SP / DT / HT / JT

    1977 Beyer DDR / Schmidt DDR / Riehm BRD(GER) / Wessing BRD(GER)
    1979 Beyer DDR / Schmidt DDR / Litvinov URS / Hanisch DDR
    1981 Beyer DDR / Lemme DDR / Sedykh URS / Kula URS
    1985 Timmermann DDR / Kolnootchenko URS / Tamm URS / Hohn DDR
    1989 Timmermann DDR / Schult DDR / Weis GER / Backley GBR
    1992 Stulce USA / Washington USA / Gecsek HUN / Zelezny CZE
    1994 Hunter USA / Dubrovshchik BLR / Abduvaliyev TJK / Backley GBR
    1998 Godina USA / Alekna LTU / Gecsek HUN / Backley GBR
    2002 Nelson USA / Fazekas HUN / Annus HUN / Makarov RUS
    2006 Bartels GER / Alekna LTU / Murofushi JPN / Thorkildsen NOR

    2010 Cantwell USA / R.Harting GER / Charfreitag SVK / Thorkildsen NOR
    2014 Storl GER / Kanter EST / Pars HUN / Abdelrahman EGY
    2018 Romani BRA / Dacres JAM / Nazarov TJK / Roehler GER

    WOMEN

    100 / 200 / 400

    1977 Oelsner DDR / Swewinska POL / Swewinska POL
    1979 Ashford USA / Ashford USA / Koch DDR
    1981 Ashford USA / Ashford USA / Kratochvílova TCH
    1985 Goehr DDR / Koch DDR / Koch DDR
    1989 Echols USA / Moeller DDR / Quirot CUB
    1992 Voronova RUS(EUN) / Perec FRA / Miles USA
    1994 Privalova RUS / Ottey JAM / Privalova RUS
    1998 Jones USA / Jones USA / Ogunkoya NGR
    2002 *Lawrence JAM / Ferguson BAH / Guevara MEX
    2006 Simpson JAM / Richards USA / Richards USA

    2010 Baptiste TTO / Fedoriva RUS / Montsho BOT
    2014 Campbell JAM / Schippers NED / McCorory USA
    2018 TaLou CVI / Miller BAH / Naser BRN

    *DQ: 2002 Jones USA

    800 / 1500

    1977 Petrova BUL / Kazankina URS
    1979 Shtereva BUL / Wartenburg DDR
    1981 Veselkova URS / Sorokina URS
    1985 Wachtel DDR / Koerner DDR
    1989 Quirot CUB / Ivan ROU
    1992 Mutola MOZ / Podkopayeva RUS(EUN)
    1994 Mutola MOZ / Boulmerka ALG
    1998 Mutola MOZ / Masterkova RUS
    2002 Mutola MOZ / Ayhan TUR
    2006 Calatayud CUB / Jamal-Tola BRN

    2010 *Jepkosgei KEN / Dehiba FRA
    2014 Sum KEN / Hassan NED
    2018 Semenya RSA / Chebet KEN

    *DQ: Savinova RUS

    3000 / 5000 / 10000

    1977 Waitz NOR / - / -
    1979 Ulmasova URS / - / -
    1981 Zauber DDR / - / -
    1985 Bruns DDR / - / Cunha POR
    1989 Murray GBR / - / Ullrich DDR
    1992 D.Tulu ETH / - / D.Tulu ETH
    1994 Murray GBR / - / Meyer RSA
    1998 Szabo ROU / O’Sullivan IRL / -
    2002 Adere ETH / Yegorova RUS / -
    2006 T.Dibaba ETH / Defar ETH / -

    2010 Defar ETH / V.Cheruiyot KEN / -
    2014 G.Dibaba ETH / Ayana ETH / -
    2018 Hassan NED / - / -

    100H / 400h / 3000st

    1977 Rabsztyn POL / - / -
    1979 Rabsztyn POL / Klepp-Broschat DDR / -
    1981 Anisimova URS / Fiedler-Neumann DDR / -
    1985 Oschkenat DDR / Busch DDR / -
    1989 Oschkenat DDR / Farmer-Patrick USA / -
    1992 Lopez CUB / Farmer-Patrick USA / -
    1994 Lopez CUB / Gunnell GBR / -
    1998 Alozie NGR / Bidouane MAR / -
    2002 Devers / Pechonkina RUS / -
    2006 Foster-Hylton JAM / Nosova RUS / Turova BLR

    2010 Pearson AUS / Wilson JAM / Zarudneva RUS
    2014 Harper-Nelson USA / Spencer JAM / Coburn USA
    2018 D.Williams JAM / Russell JAM / Chepkoech ΚΕΝ

    HJ / PV / LJ / TJ

    1977 Ackermann DDR / - / Jacenko AUS / -
    1979 Brill CAN / - / Stukane URS / -
    1981 Meyfarth BRD(GER) / - / Ulbricht DDR / -
    1985 Kostadinova BUL / - / Drechsler DDR / -
    1989 Costa CUB / - / Chistyakova URS / -
    1992 Quintero CUB / - / Drechsler DDR / Huirong CHN
    1994 Bilac SLO / - / Kravets UKR / Biryukova RUS
    1998 Dinescu ROU / - / Drechsler DDR / Vasdeki GRE
    2002 Cloete RSA / Becker GER / Kotova RUS / Mbango CAM
    2006 Slesarenko RUS / Isinbaeva RUS / Kolchanova RUS / Lebedeva RUS

    2010 Vlasic CRO / Feofanova RUS / Tarasova UZB / Rypakova KAZ
    2014 Kuchina RUS / Ling CHN / Lesueur FRA / Ibarguen COL
    2018 Kuchina-Lasitskene RUS(ANA) / Sidorova RUS(ANA) / Ibarguen COL / Ibarguen COL

    SP / DT / HT / JT

    1977 *Fibingerova TCH / Melnyk-Veleva URS / - / Fuchs DDR
    1979 Slupianek DDR / Jahl DDR / - / Fuchs DDR
    1981 Slupianek DDR / Jahl DDR / - / Todorova BUL
    1985 Lisovskaya URS / Opitz DDR / - / Gavrilova URS
    1989 Zhihong CHN / Wyludda DDR / - / Felke DDR
    1992 Laza CUB / Marten CUB / - / Sanderson GBR
    1994 Zhihong CHN / Wyludda DDR / - / Hattestad NOR
    1998 Pavlysh UKR / Dietzsch GER / - / Stone AUS
    2002 Korzhanenko RUS / Faumuina NZL / Gu-Yuan CHN / Menendez CUB
    2006 Vili-Adams NZL / Dietzsch GER / Skolimowska POL / Nerius GER

    2010 Vili-Adams NZL / Yanfeng-Li CHN / Lysenkok RUS / Abakumova RUS
    2014 Schwanitz GER / Lewis-Smallwood USA / Wlodarczyk POL / Spotakova CZE
    2018 Gong CHN / Perez CUB / Price USA / Lyu CHN

    *DQ: Slupianek DDR
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 10-09-18 στις 13:01
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis