Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: Ευρωπαικό πρωτάθλημα (Berlin, 6-12/8)

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    Hellas
    Μηνύματα
    15.300
    Blog Entries
    5

    Thumbs up Ευρωπαικό πρωτάθλημα (Berlin, 6-12/8)

    Συνεχής ανανέωση αποτελεσμάτων
    ( -> Όλα για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα )

    Ελληνικές και Κυπριακές συμμετοχές

    Τ Ε Λ Ι Κ Ο Ι

    1. Μίλτος Τεντόγλου, Μήκος - 8,25μ./-0,3 (Q 8,15μ./+1,3)
    1. Βούλα Παπαχρήστου, Τριπλούν - 14,60μ./-0,1 (Q 14,49μ./-3,0)
    1. Κατερίνα Στεφανίδη, Επί κοντώ - 4,85μ. (Q 4,55μ.)
    2. Νικόλ Κυριακοπούλου, Επί κοντώ - 4,80μ. (q 4,45μ.)
    2. Μαρία Μπελιμπασάκη, 400μ. 50.45 Π.Ρ. (Q 51.23)
    3. Δημήτρης Τσιάμης, Τριπλούν 16,78μ./-0.1 (q 16,69μ./-0,4 )
    6. Κώστας Φιλιππίδης, Επι κοντώ - 5,75μ. (q 5,61μ.)
    9. Μιχάλης Αναστασάκης, Σφυροβολία - 73,33μ. (q 75,61μ.)
    10. Κώστας Μπανιώτης, Υψος 2,19μ. (q 2,21μ.)
    10. Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου, Δισκοβολία 57,34μ. (q 56,52μ.)
    11. Νικόλας Σκαρβέλης, Σφαιροβολία - 20,11μ. (q 20,24μ.)
    x. Ελένη Πόλακ, Επί κοντώ - DNM (q 4,45μ.)

    8. Απόστολος Παρέλλης [CYP] Δισκοβολία - 63,62μ. (q 62,32μ.)
    11. Νεκταρία Παναγή [CYP] Μήκος 6,29μ. (q 6,62μ./-0,5)

    ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

    11. Λυκούργος Τσάκωνας, 200μ. 20.54/+0,3 (Q 20.49/-0,1)
    13. Ελισάβετ Πεσιρίδου, 100μ. εμπ. - 13.00/+0,2 (Q 13.10/-0,1)
    14. Κώστας Δουβαλίδης, 110μ. εμπ. - 13.56/-0,0 (Q 13.68/+0,6)

    15. Μίλαν Τραίκοβιτς [CYP] 110μ. εμπ. - 13.57/+0,8

    Σκυταλοδρομίες:

    11. 4X100 μ. Α (Στεργιούλης, Νυφαντόπουλος, Τριβυζας, Τσάκωνας) 39.49
    13. 4Χ400 μ. Γ (Α.Βασιλείου, Ζυγόρη, Μουρτά, Ειρ.Βασιλείου) 3.34.69
    14. 4Χ100μ. Γ (Κεραμιδά, Πεσιρίδου, Σπανουδάκη, Πολίτη) 44.48

    ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ

    15. Σταματία Σκαρβέλη, Σφυροβολία - 67,97μ.
    22. Σοφία Υφαντίδου, Ακοντισμός - 52,26μ.
    23. Λίλη Αλεξούλη, Μήκος - 6,21μ./+0,4
    16+11. Ραφαέλα Σπανουδάκη, 100μ. - 11.63
    19+9. Γιάννης Νυφαντόπουλος 100μ. - 10.44/+0,1
    21+10. Δέσποινα Μουρτά, 400μ. - 52.96 PB
    22+10. Παναγιώτης Τριβυζάς, 200μ. - 21.18/+0,2
    26+10 Ειρήνη Βασιλείου, 400μ. - 53.37

    22. Νίκανδρος Στυλιανού [CYP] Επι κοντώ - 5,36μ.
    22. Αμίν Χατίρι [CYP] 1500μ. - 3.45.97
    24. Ναταλία Ευαγγελίδου [CYP] 800μ. - 2.03.38
    24. Ναταλία Ευαγγελίδου [CYP] 1500μ. - 4.25.91
    26. Βασίλης Κωνσταντίνου [CYP] Ύψος - 2,11μ.
    31. Χρήστος Δημητρίου [CYP] 800μ. -1.50.62
    18+13.Ναταλία Χριστοφή [CYP] 100μ. εμπ. - 13.53/-0,1
    27+10. Παίσιος Δημητριάδης [CYP] 200μ. -21.31/+0,2
    χ Ολίβια Φωτοπούλου [CYP] 100μ. - DQ

    25. Γιάννης Σμαλιός [SWE] ακοντισμός - 72,09μ.

    ΑΓ.ΔΡΟΜΟΥ

    Βάδην 20χλμ

    15. Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ - 1.22.51
    12. Αντιγόνη Ντρισμπιώτη - 1.32.16

    Μαραθώνιος

    44. Κώστας Γκελαούζος 2.22.54
    50. Παναγιώτης Καραϊσκος 2.25.37
    58. Δήμος Μαγγίνας 2.44.57

    26. Γκλόρια Πριβιλέτζιο 2.38.39 PB
    36.Ράνια Ρεμπούλη 2.44.32
    χ. Σόνια Τσεκίνη DNS


    Νικητές αγωνισμάτων:

    M

    *100m /-0,0
    1 Zharnel Hughes GBR 9.95 CR
    2 Reece Prescod GBR 9.96 PB
    3 Jak Ali Harvey TUR 10.01

    *200m /+0,7
    1 Ramil Guliyev TUR 19.76 CR
    2 Nethaneel Mitchell-Blake GBR 20.04
    3 Alex Wilson SUI 20.04 NR

    *400m
    1 Matthew Hudson-Smith GBR 44.78
    2 Kevin Borlee BEL 45.13
    3 Jonathan Borlee BEL 45.19

    *800m
    1 Adam Kszczot 1.44.59
    2 Adreas Kramer 1.45.03 =NR
    3 Pierre-Ambroise Bosse 1.45.30

    *1500m
    1 Jakob Ingebrigtsen NOR 3.38.10
    2 Marcin Lewandowski POL 3.38.14
    3 Jake Wightman GBR 3.38.25

    *5.000m
    1 Jakob Ingebrigtsen 13.17.06 EU20R
    2 Henrik Ingebrigtsen 13.18.75
    3 Amdouni Morhad 13.19.14 SB

    *10.000m
    1 Morhad Amdouni FRA 28.11.22
    2 Bashir Abdi BEL 28.11.76
    3 Yemaneberhan Crippa ITA 28.12.15

    *Marathon
    1 Koen Naert BEL 2.09.51 CR
    2 Tadesse Abraham SUI 2.11.24
    3 Yassine Rachik ITA 2.12.09 PB

    *20km Walk.R.
    1 Alvaro Martin ESP 1:20:42
    2 Diego Garcia Carrera ESP 1:20:48
    3 Vasiliy Mizinov ANA/RUS 1:20:50

    *50km Walk.R.
    1 Maryan Zakalnytskyy UKR 3:46.32
    2 Matej Toth SVK 3:47.27
    3 Dzmitry Dziubin BLR 3:47.59 PB

    *110m H /-0,0
    1 Pascal Martinot-Lagarde FRA 13.17
    2 Sergey Shubekkov ANA/RUS 13.17
    3 Orlando Ortega ESP 13.34

    *400m H
    1 Karsten Warholm NOR 47.64 PB
    2 Yasmani Copello TUR 47.81 NR
    3 Thomas Barr IRL 48.31

    *3000m SC
    1 Mahiedine Mekhissi-Benabbad FRA 8.31.66
    2 Fernando Carro ESP 8.34.16
    3 Yohanes Chiappinelli ITA 8.35.81

    *HJ
    1 Mateusz Przybylko GER 2,35 PB
    2 Maksim Nedasekau BLR 2,33 =PB
    3 Ilya Ivanyuk ANA/RUS 2,31 PB

    *PV
    1 Armand Duplantis SWE 6,05 WU20R
    2 Timur Morgunov ANA/RUS 6,00 PB
    3 Renaud Lavillenie FRA 5,95

    *LJ
    1 Miltiadis Tentoglou GRE 8,25
    2 Fabian Heinle GER 8,13
    3 Serhii Nykyforov UKR 8,13

    *TJ
    1 Nelson Εvora POR 17,10m
    2 Alexis Copello AZE 16,93m
    3 Dimitris Tsiamis GRE 16,78m

    *SP
    1 Michal Haratyk POL 21,72
    2 Konrad Bukowiecki POL 21,66
    3 David Storl GER 21,41

    *DT
    1 Andrius Gudzius LTU 68,46
    2 Daniel Stahl SWE 68,23
    3 Lukas Weissheidinger AUT 65,14

    *ΗΤ
    1 Wojciech Nowicki POL 80,12
    2 Pawel Fajdek POL 78,69
    3 Bence Halasc HUN 77,36

    *JT
    1 Thomas Roehler GER 89,47
    2 Andreas Hofmann GER 87,60
    3 Magnus Kirt EST 85,96

    *10thlon
    1 Arthur Abele GER 8431
    2 Ilya Shkurenyov ANA 8321
    3 Vitali Zhuk BLR 8290 PB

    *4x100m
    1 GBR 37.80
    2 TUR 37.98 NR
    3 NED 38.08 NR

    *4x400m
    1 BEL 2.59.47
    2 GBR 3.00.36
    3 SPA 3.00.78

    W

    *100m /-0,0
    1. Dina Asher-Smith GBR 10.85 NR
    2. Gina Lueckenkemper GER 10.98
    3. Dafne Schippers NED 10.99

    *200m /+0,2
    1 Dina Asher-Smith GBR 21.89 WL
    2 Dafne Schippers NED 22.14
    3 Jamile Samuel NED 22.37 =PB

    *400m
    1 Justyna Swiety-Ersetic 50.41 PB
    2 Maria Belibasaki GRE 50.45 NR
    3 Lisanne de Witte 50.77 NR

    *800m
    1 Nataliya Pryshchepa UKR 2.00.36
    2 Renelle Lamote FRA 2.00.62
    3 Olha Lyakhova UKR 2.00.79

    *1500m
    1 Laura Muir GBR 4.02.32
    2 Sofia Ennaoui POL 4.03.08
    3 Laura Weightman GBR 4.03.75

    *5.000m
    1 Sifan Hassan NED 14.46.12 CR
    2 Eilish McColgan GBR 14.53.05
    3 Yasemin Can TUR 14.57.63 SB

    *10.000m
    1 Lonah Chemtai Salpeter ISR 31.43.29
    2 Susan Krumins NED 31.52.55
    3 Meraf Bahta SWE 32.19.34

    *Marathon
    1 Volha Mazuronak BLR 2.26.22
    2 Clemence Calvin FRA 2.26.28
    3 Eva Vrabcova Nyvltova CZE 2.26.31 ΝR

    *20km Walk.R.
    1 Maria Perez ESP 1:26:36 CR
    2 Anezka Drahotova CZE 1:27:03
    3 Antonella Palmisano ITA 1:27:30

    *50km Walk.R.
    1 Ines Henriques POR 4:09.21
    2 Alina Tsviliy UKR 4:12.44 NR
    3 Julia Takacs ESP 4:15.22

    *100m H /-0,5
    1 Elvira Herman BLR 12.67
    2 Pamela Dutkiewicz GER 12.72
    3 Cindy Roleder GER 12.77

    *400m H
    1 Lea Sprunger SUI 54.33
    2 Anna Ryzhykova UKR 54.51
    3 Meghan Beesley GBR 55.31

    *3000m SC
    1 Gesa-Felicitas Krause GER 9.19.80
    2 Fabienne Schlumpf SUI 9.22.29
    3 Karoline Bjerkeli Grovdal NOR 9.24.46

    *HJ
    1 Mariya Lasitskene-Kuchina ANA/RUS 2,00
    2 Mirela Demireva BUL 2,00 =PB
    3 Marie-Laurence Jungfleisch GER 1,98

    *PV
    1 Ekaterini Stefanidi GRE 4,85
    2 Nikoleta Kiriakopoulou GRE 4,80
    3 Holly Bradshaw GBR 4,75

    *LJ
    1 Malaika Mihambo GER 6,75
    2 Maryna Bekh UKR 6,73 SB
    3 Shara Proctor GBR 6,70

    *TJ
    1 Paraskevi Papachristou GRE 14,60
    2 Kristin Gierisch GER 14,45
    3 Ana Peleteiro ESP 14,44

    *SP
    1 Paulina Guba POL 19,33
    2 Christina Schwanitz 19,19
    3 Aliona Dubitskaya BLR 18,81

    *DT
    1 Sandra Perkovic CRO 67,62
    2 Nadine Mueller GER 63,00
    3 Shanice Craft GER 62,46

    *ΗΤ
    1 Anita Wlodarczyk POL 78,94 CR
    2 Alexandra Tavernier FRA 74,78 NR
    3 Joanna Fiodorow POL 74,00

    *JT
    1 Christin Hussong GER 67,90 CR
    2 Nikola Ogrodnikova CZE 61,85
    3 Liveta Jasiunaite LTU 61,59

    *7thlon
    1 Nafissatou Thiam BEL 6816
    2 Katarina Johnson-Thompson GBR 6759 PB
    3 Carolin Schaefer GER 6602

    *4x100m
    1 GBR 41.89
    2 NED 42.15
    3 GER 42.23

    *4x400m
    1 POL 3.26.59
    2 FRA 3.27.17
    3 GBR 3.27.40


    Πίνακας μεταλλίων

    1 GBR - 7 5 6 / 18
    2 POL - 7 4 1 / 12
    3 GER - 6 7 6 / 19
    4 FRA - 3 4 3 / 10
    5 BEL - 3 2 1 / 06
    5 GRE - 3 2 1 / 06
    7 BLR - 3 1 3 / 07
    8 NOR - 3 1 1 / 05
    ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 18-08-18 στις 11:33
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis