Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: Παγκόσμιο Ε/Ν (Tampere)

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    Hellas
    Μηνύματα
    15.232
    Blog Entries
    5

    Παγκόσμιο Ε/Ν (Tampere)

    Ελληνικές και Κυπριακές συμμετοχές

    ΤΕΛΙΚΟΙ

    1. Αντώνης Μέρλος, Ύψος - 2,23μ. PB (q 2,12μ.)
    3. Οδυσσέας Μουζενίδης, Σφαιροβολία - 21,07μ. NR (Q 20,36μ.)

    10. Νίκος Σάκης, 3.000μ. στ. - 9.02.45 (Q 8.59.58 PB)

    CYP
    7. Γιώργος Κονιαράκης, δισκοβολία - 58,04μ. (q 58,64μ.)

    Απευθείας τελικοί

    11. Γιώργος Τζατζιμάκης, 10.000μ. βάδην - 42.03.85 PB
    19. Μάριος Αναγνώστου, 10.000μ. - 31.15.43

    Ημιτελικοί

    20. Αρης Δρίτσας, 400μ. εμπ. - 52.38 (q 51.39 PB)

    ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ

    12. ομάδα 4Χ100μ. Ε (Παπαδόπουλος,Καίκης,Γραββάνης,Γκαραγκάνης) 40.78
    16. Ιάσωνας Μαχαίρας, Σφαιροβολία - 18,27μ.
    17. Μαρία Μαγκούλια, Σφαιροβολία - 14,17μ.
    17. Αριάδνη Αδαμοπούλου, Επί κοντώ - 3,95μ.
    24. Αλέξης Αργυρόπουλος, Μήκος - 7,14μ./+0,1
    27. Γιώργος Μηλιαράς, 1500μ. - 3.54.62
    27. Κώστας Ζάλτος, Σφυροβολία - 63,49μ.
    χ Χρήστος Φραντζεσκάκης, Σφυροβολία - άκυρος
    χ Ανδρέας Πανταζής, Τριπλούν - άκυρος

    CYP
    26. Σάντα Κολομείτεβα, 200μ. - 24.25/+0,7
    28. Δάφνη Γεωργίου, 100μ. εμπόδια - 14.06/-1,1
    41. Κωνσταντίνος Τζιακουρης, 110μ. εμπόδια - 14.25/+0,9



    -> Πρόγραμμα/συμμετοχές/αποτελέσματα/infos

    Νικητές αγωνισμάτων

    Ε

    *100m
    1 Lalu Muhammad Zohri INA 10.18 NU20R
    2 Anthony Schwartz USA 10.22
    3 Eric Harrison USA 10.22 PB

    *200m
    1 Jona Efoloko GBR 20.48 PB
    2 Charles Dobson GBR 20.57
    3 Eric Harrison USA 20.79

    *400m
    1 Jonathan Sacoor BEL 45.03 NU20R
    2 Christopher Taylor JAM 45.38
    3 Chantz Sawyers JAM 45.89

    *800m
    1 Solomon Lekuta KEN 1:46.35
    2 Ngeno Kipngetich KEN 1:46.45 PB
    3 Oussama Cherrad ALG 1:47.10 PB

    *1500m
    1 George Meitamei Manangoi KEN 3:41.71
    2 Jakob Ingebrigtsen NOR 3:41.89
    3 Justus Soget KEN 3:42.14

    *5000m
    1 Edward Zakayo Pingua KEN 13:20.16
    2 Stanley Waithaka Mburu KEN 13:20.57
    3 Jakob Ingebrigtsen NOR 13:20.78 AU20R

    *10.000m
    1 Rhonex Kipruto KEN 27:21.08 CR
    2 Jacob Kiplimo UGA 27:40.36
    3 Berihu Aregawi ETH 27:48.41 PB

    *10.000m RW
    1 Yao Zhang CHN 40:32.06 .054 PB
    2 David Hurtado ECU 40:32.06 .060 PB
    3 Jose Ortiz GUA 40:45.26 PB

    *110m. H
    1 Damion Thomas JAM 13.16
    2 Orlando Bennett JAM 13.33
    3 Shunsuke Izumiya JPN 13.38 PB

    *400m h.
    1 Sokwakhana Zazini RSA 49.42
    2 Bassem Hemeida QAT 49.59 PB
    3 Alison Dos Santos BRA 49.78 PB

    *3000m. st.
    1 Takele Nigate ETH 8:25.35
    2 Leonard Kipkemoi Bett KEN 8:25.39
    3 Getnet Wale ETH 8:26.16 SB

    *HJ
    1 Antonios Merlos GRE 2.23 PB
    1 Roberto Vilches MEX 2.23
    3 JuVaughn Bake USA 2.23 PB
    3 Breyton Poole RSA 2.23

    *PV
    1 Armand Duplantis SWE 5.82 CR
    2 Zachery Bradford USA 5.55 PB
    3 Masaki Ejima JPN 5.55

    *LJ
    1 Yuki Hashioka JPN 8.03 +0.9
    2 Maikel Y. Vidal CUB 7.99 +0.9
    3 Wayne Pinnock JAM 7.90 -0.1

    *TJ
    1 Jordan A. Diaz CUB 17.15 -0.4 CR
    2 Martin Lamou FRA 16.44 +0.6
    3 Jonathan Seremes FRA 16.18 +1.9 PB

    *SP
    1 Kyle Blignaut RSA 22.07 AU20R
    2 Adrian Piperi USA 22.06 AU20R
    3 Odysseas Mouzenidis GRE 21.07 NU20R

    *DT
    1 Kai Chang JAM 62.36 PB
    2 Yauheni Bahutski BLR 61.75
    3 Claudio Romro CHI 60.81

    *ΗΤ
    1 Jake Norris GBR 80.65 NU20R
    2 Mykhaylo Kokhan UKR 79.68 PB
    3 Mykhaylo Havryliuk UKR 77.71 PB

    *JT
    1 Nash Lowis AUS 75.31 PB
    2 Tzuriel Pedigo USA 73.76 PB
    3 Maurice Voigt GER 73.44 PB

    *10thlon
    1 Ashley Moloney AUS 8190 CR
    2 Gary Haasbroek AUS 7798 PB
    3 Simon Ehammer SUI 7642 PB

    *4x100m
    1 USA 38.88
    2 JAM 38.96 NU20R
    3 GER 39.22

    *4x400m
    1 ITA 3.04.05
    2 USA 3.05.26
    3 GBR 3.05.64

    Ν

    *100m
    1 Briana Williams JAM 11.16
    2 Twanisha Terry USA 11.19
    3 Kristal Awuah GBR 11.37

    *200m
    1 Briana Williams JAM 22.50 CR
    2 Lauren Rain Williams USA 23.09
    3 Martyna Kotwila POL 23.21 NU20R

    *400m
    1 Hima Das IND 51.46
    2 Andrea Miklos ROU 52.07 PB
    3 Taylor Manson USA 52.28

    *800m
    1 Diribe Welteji ETH 1:59.74 CR
    2 Carley Thomas AUS 2:01.13 PB
    3 Delia Sclabas SUI 2:01.29 NU20R

    *1500m
    1 Alemaz Samuel ETH 4:09.67
    2 Miriam Cherop KEN 4:10.73
    3 Delia Sclabas SUI 4:11.98

    *3000m
    1 Nozomi Tanaka JPN 8:54.01 PB
    2 Meselu Berhe ETH 8:56.39 PB
    3 Tsige Gebreselama ETH 8:59.20 PB

    *5000m
    1 Beatrice Chebet KEN 15:30.77 PB
    2 Ejgayehu Taye ETH 15:30.87 PB
    3 Girmawit Gebrzihair ETH 15:34.01 PB

    *10.000m RW
    1 Alegna Gonzalez MEX 44:13.88 WU20L
    2 Meryem Bekmez TUR 44:17.69 NU20R
    3 Glenda Morejon ECU 44:19.40 AU20R

    *100m. H.
    1 Tia Jones USA 13.01
    2 Britany Anderson JAM 13.01 PB
    3 Cortney Jones USA 13.19

    *400m h.
    1 Zeney Van Der Walt RSA 55.34
    2 Shiann Salmon JAM 56.11
    3 Yasmin Giger SUI

    *3000m st.
    1 Celliphine Chepteek Chespol KEN 9:12.78 CR
    2 Peruth Chemutai UGA 9:18.87
    3 Winfred Mutile Yavi BRN 9:23.47

    *HJ
    1 Karyna Taranda BLR 1.92 NU20R
    2 Sommer Lecky IRL 1.90 NU20R
    3 Maria Fernanda Murillo COL 1.90 AU20R

    *PV
    1 Amalie Svabikova CZE 4.51 NU20R
    2 Lisa Gunnarsson SWE 4.35
    3 Alice Moindrot FRA 4.35

    *LJ
    1 Lea-Jasmin Riecke GER 6.51 +0.4 PB
    2 Ayaka Kora JPN 6.37 +1.2
    3 Tara Davis USA 6.36 -0.0

    *TJ
    1 Aleksandra Nacheva BUL 14.18 +1.6 WU20L
    2 Mirieli Santos BRA 13.81 +1.5 PB
    3 Davisleydi Velazco CUB 13.78 +1.4

    *SP
    1 Madison-Lee Wesche NZL 17.09 PB
    2 Linru Zhang CHN 17.05
    3 Jorinde van Klinken NED 17.05

    *DT
    1 Alexandra Emilianov MDA 57.89
    2 Helena Leveelahti FIN 56.80 NU20R
    3 Silinda Oneisi Morales CUB 55.37 PB

    *HT
    1 Camryn Rodgers CAN 64.90
    2 Alyssa Wilson USA 64.45
    3 Yaritza Martinez CUB 63.82

    *JT
    1 Alina Shukh UKR 55.95
    2 Tomoka Kuwazoe JPN 55.66
    3 Dana Baker USA 55.04 PB

    *7thlon
    1 Niamh Emerson GBR 6253 WU20L
    2 Sarah Lagger AUT 6225 NU20R
    3 Adrianna Sulek POL 5939 NU20R

    *4x100m
    1 GER 43.82
    2 IRL 43.90
    3 GBR 44.05

    *4x400m
    1 USA 3.28.74
    2 AUS 3.31.36
    3 JAM 3.31.90
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 15-07-18 στις 15:48
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis