Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: Αγωνιστικό καλεντάρι : 2018

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    Hellas
    Μηνύματα
    15.415
    Blog Entries
    5

    Αγωνιστικό καλεντάρι : 2018

    -> καλεντάρι ΣΕΓΑΣ

    [ Οι κυριότεροι αγώνες ανά κατηγορία. Το θέμα ανανεώνεται ]

    Μεγάλες Διοργανώσεις - Major Events

    01-04/03 Παγκόσμιο κλειστού - World Indoor Championships, Birmingham /GBR
    24/03 Παγκόσμιο Ημιμαραθωνίου - World Half Marathon Championships, Valencia/ESP
    22/6-1/7 Μεσογειακοί Αγώνες - 18th Mediterranean Games, Tarragona /ESP
    05-08/07 Ευρωπαικό Π/Κ - 2nd European U18 Championships, Gyor/HUN
    10-15/07 Παγκόσμιο Ε/Ν - World U20 Championships, Tampere /FIN
    20-21/07 Βαλκανικό πρωτάθλημα - Balkan Championships, StaraZagora /BUL
    06-12/08 Ευρωπαικό Πρωτάθλημα - European Athletics Championships, Berlin/GER
    30&31/08 τελικοί Diamond League – Zurich/SWI & Brussels/BEL
    08-09/09 Κύπελλο Ηπείρων - Continental Cup, Ostrava/CZE
    06-18/10 Ολυμπιακοί Νεότητας - 3rd Youth Olympic Games, BuenosAires/ARG

    ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΣΤΙΒΟΣ- INDOOR

    Πανελλήνιο πρωτ.: 10-11/2
    κεντρική ημερίδα ΣΕΦ : 26/1
    ημερίδες Αγιος Κοσμάς:
    7/1 & 27/1 (μόνο ΠΠ/ΠΚ Α, ΠΠ/ΠΚ Β, μίνι),
    13/1 & 20/1 & 3/2 (όλες οι κατηγορίες)

    Βαλκανικοί Ε/Ν: 10/02 (Σόφια)
    Βαλκανικοί Α/Γ: 17/02 (Κωνσταντινούπολη)
    Παγκόσμιο πρ.: 1-4/3 (Μπέρμιγχαμ)

    Κυριότερα meetings:

    03/02 NewYork/USA
    03/02 Karlsruhe/GER
    06/02 Duesseldorf/GER
    08/02 Madrid/ESP
    10/02 Boston/USA
    15/02 Torun/POL
    25/02 Glasgow/GBR

    ΑΝΩΜΑΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ - CROSS

    05/01 Παγκύπριο (Αθαλάσσα Λευκωσίας)
    04/02 Ευρωπαικό συλλόγων - Mira/POR
    25/02 Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανωμάλου (Τρίκαλα)
    04/11 Βαλκανικό ανωμάλου - Botosani/ROM
    09/12 Ευρωπαικό ανωμάλου - Tilburg/NED

    Αγώνες βουνού- Mountain run

    22/04 Πανελ.πρωτ. ορεινού δρόμου (Κρίτσα Κρήτης)
    05/05 Βαλκανικό Βουνού, Beocin (Σερβία)

    ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΣΤΙΒΟΣ - OUTDOOR

    Πανελλήνιοι:

    06/05 Πανελ.10.000μ. (Μέγαρα)
    16-17/06 Εφήβων-Νεανίδων (Τρίκαλα)
    23-24/06 Παίδων-Κορασίδων (Κατερίνη)
    30/6-1/7 ΠΠ/ΠΚ (Καβάλα & Χαλκίδα)
    14-15/07 Ανδρών-Γυναικών (Πάτρα)
    28-29/07 Νέων (Λάρισα)

    Διασυλλογικοί

    31/03 Π-Κ
    14/04 & 19/05 ΠΠ-ΠΚ Β'
    22/04 ΠΠ-ΠΚ Α'
    28/04 & 12/05 Α-Γ

    Σχολικοί:

    27-28/03 Β' φάση Λυκείων (7 όμιλοι)
    28/03 Παγκύπριο Λυκείων
    19-20/04 Πανελλήνιο Λυκείων (Σχηματάρι)

    Παγκύπριοι:

    13/04 10.000μ. (Παραλίμνι)
    28-29/04 Εφήβων-Νεανίδων (Λεμεσός)
    16-17/06 Ανδρών-Γυναικών (Παραλίμνι)
    23-24/06 ΠΠ-ΠΚ (Πάφος)
    19-20/07 Παίδων-Κορασίδων (Λάρνακα)

    Βαλκανικοί:

    09/06 Π/Κ, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
    21-22/06 Ε/Ν, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
    14-15/07 Σκυταλοδρομιών, Ερζερούμ (Τουρκία)
    20-21/07 Α/Γ Στάρα Ζαγόρα (Βουλγαρία)

    Ελληνικά διεθνή meetings:

    19/05 Χανιά
    26/05 αγώνες αλμάτων, Καλλιθέα
    26/05 Δρόμεια, Βάρη
    02/06 Βενιζέλεια, Χανιά
    2-3/6 διεθνής συνάντηση συνθέτων (Νάξος)
    09/06 Παπαφλεσσεια (Καλαμάτα)
    13/06 Women Gala (Φιλοθέη)
    20/06 Σιθώνεια /ρίψεων
    22/06 Athens Street Pole Vault (πλ.Συντάγματος, Αθήνα)

    Γκραν πρι:

    30/05 Αλεξάνδρεια, Έδεσσα
    04/07 Ορεστικό
    07/07 Τοφάλεια, Πάτρα
    18/07 Δαβιτζόγλεια, Καβάλα

    Εγχώριοι αγώνες:

    17/03 Χειμερινό ρίψεων
    05/05 φεστιβάλ ρίψεων, Τρίπολη
    05/05 Καποδίστρεια, Κέρκυρα
    05/05 Βεργώτεια, Αργοστόλι
    05/05 Μάχη Κρήτης, Χανιά
    05/05 Ορσίππεια, Μέγαρα
    19-20 ή 26-27/05 Μάτσεια (Λευκωσία)
    19/05 Αλ.Σιούλη, Πάτρα
    19/05 Αμεινίας, Παλλήνη
    20/05 Βασαρμίδεια, Ιεράπετρα
    26/05 Κ.Σπανίδης, Θεσσαλονίκη
    26/05 Θώδεια, Λουτράκι
    26/05 Αχίλλεια, Γρεβενά
    26/05 Πεισάνδρεια, Κάμειρος Ρόδου
    27/05 Ευ.Δεπάστας, Σχηματάρι
    27/05 Ιόνιοι Αγώνες, Λευκάδα
    27/05 Χειμωνίδεια, Θεσσαλονίκη

    02/06 Ν.Ζαχαριάδης, Θεσσαλονίκη
    02/06 Δ.Βραϊμάκης, Χαλκίδα
    02/06 Αιγιάλεια, Αίγιο
    03/06 Κ.Γιαταγάνας, Αθήνα-Εθνικός
    03/06 Ρ.Ευσταθιάδης, Θεσσαλονίκη
    03/06 Γιτάνεια, Ηγουμενίτσα
    03/06 Πιερράκεια, Σκάλα Λακωνίας
    06/06 Λασσάνεια, Κοζάνη - ματαιώθηκαν
    09/06 Κνώσεια, Ηράκλειο
    09/06 Ελευθέρια, Κιλκίς
    09/06 Ν.Κοτσίδης, Θεσσαλονίκη
    09-10/06 Παπαναστάσεια, Αθήνα-ΠΓΣ
    10/06 1α Βιλαέτεια, Πύργος
    13/06 Πανιώνια, Ν.Σμύρνη
    17/06 αγώνες Δυτ.Κρήτης, Χανιά
    17/06 αγώνες δρόμου εντός στιβου, Κερατέα
    29/06 Αέτεια, Θεσσαλονίκη - μεταθεση από 27/06

    07/07 Ηράκλεια, Ηράκλειο
    07/07 Τ.Ξένος, Χολαργός

    16/09 Κωνσταντινίδεια, Νάουσα
    22/09 Δίια εν Ολύμπω, Κατερίνη
    29/09 Μπεκιάρεια, Σέρρες
    13/09 Δήλεια, Μύκονος

    International Meetings:

    DL 04/05 Doha/QAT
    DL 12/05 Shanghai/CHI
    WC 19/05 Jamaica International Invitational, Kingston/JAM
    WC 20/05 Golden Grand Prix, Osaka/JPN
    DL 26/05 Prefontaine Classic, Eugene/USA
    DL 31/05 Golden Gala Pietro Mennea, Roma/ITA
    WC 03/06 FBK Games Hengelo/NED
    WC 05/06 Paavo Nurmi Games, Turku/FIN
    DL 07/06 Bislett Games, Oslo/NOR
    DL 10/06 Bauhaus-Galan, Stockholm/SWE
    WC 57th Golden Spike, Ostrava/CZE
    WC 23/06 Madrid/ESP
    DL 30/06 Paris/FRA
    DL 05/07 Athletissima, Lausanne/SUI
    WC 08/07 Grande Premio, BragancaPaulista/BRA
    DL 13/07 Meet.International Mohammed VI, Rabat/MAR
    DL 20/07 Herculis, Monaco/MON
    DL 21-22/07 Mueller Anniversary Games, London/GBR
    DL 18/08 Birmingham/GBR
    DL 30/08 Weltklasse, Zuerich/SUI
    DL 31/08 AG Memorial Van Damme, Brussels/BEL
    WC 02/09 ISTAF, Berlin/GER
    WC 03-04/09 IWC, Zagreb/CRO

    Άλλοι αγώνες:

    10-11/03 Χειμερινό ρίψεων, Leiria/POR
    08-15/04 Κοινοπολιτειακοί, GoldCoast /AUS
    02-09/05 Παγκοσμια Γυμνασιάδα, Marrakesh/MOR
    09-10/06 Μεσογειακοί Νέων, Venecia/ITA
    14-15/07 Athletics World Cup, London/GBR
    24-25/07 συνάντηση Π/Κ Ελλάδα-Κύπρος

    Διεθνή πρωταθλήματα:

    21-24/06 USA - Des Moines
    30/6-1/7 GBR - Birmingham
    06-08/07 FRA - Albi
    19-22/07 RUS - Kazan
    20-22/07 POL - Lublin
    20-22/07 GER - Nuernberg
    21-22/07 ESP - Getafe

    ΣΥΝΘΕΤΑ - COMBINED EVENTS

    05-06/05 διασυλλογικό Α/Γ & Π/Κ (2 όμιλοι)
    07-08/07 Πανελλήνιο Συνθέτων Α/Γ & Νέων & Π/Κ (Θεσσαλονίκη)

    19-20/05 Παγκύπριοι Συνθέτων (Λευκωσία)

    Challenge:

    28-29/04 31st Multistars, Firenze/ITA
    26-27/05 44th Hypo-Meeting, Goetzis/AUT
    16-17/06 11th TNT Express, Kladno/CZE
    16-17/06 22nd Stadtwerke, Ratingen/GER
    15-16/09 Decastar, Talence/FRA

    ΒΑΔΗΝ

    14/01 Πανελλήνιο 50χλμ
    11/03 Πανελλήνιο 20χλμ

    14/04 Βαλκανικό βάδην, Πίροτ Σέρβια
    05-06/05 Παγκ.Κύπελλο βάδην Taicang/CHI

    ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΙ/Ημι- κ.α.

    18/03 Ημιμαραθώνιος Αθήνας
    24/03 Πανελ.10χλμ - Λάρισα
    11/11 Athens Authentic Marathon

    Major Marathons:

    25/02 Τόκυο
    16/04 Βοστώνη
    22/04 Λονδίνο
    16/09 Βερολίνο
    07/10 Σικάγο
    04/11 Νέα Υόρκη

    Βαλκανικοί:

    18/03 Μαραθωνίου, Λεμεσός (Κύπρος)
    16/09 Ημιμαραθωνίου, Σεράγεβο (Βοσνία Ερζεγοβίνη)

    Run Greece

    24/03 Λάρισα
    29/04 Ηράκλειο
    13/05 Καστοριά
    20/05 Ιωάννινα
    30/09 Αλεξανδρούπολη
    07/10 Πάτρα
    14/10 Ρόδος

    Άλλοι αγώνες δρόμου:

    07/01 17ος αγώνας στο Άλσος Δαφνίου
    04/02 19ος δρόμος βουνού Υμηττός
    11/02 3ος Εύκλειος αγώνας Νοτίου Υμηττού
    24/02 αγώνας 100χλμ & 50χλμ
    25/02 4ο Lycabettus Run
    04/03 41ος αγώνας δρόμου Υγείας 21,1χλμ. Άγ.Κοσμάς
    04/03 Μαραθώνιος Ναυπλίου
    04/03 Salomon mountain cup, Διόνυσος
    04/03 Χορτιάτης trail run
    11/03 Ημιμαραθώνιος "Θ.Σταμόπουλος" Καλαμπάκα-Τρίκαλα
    11/03 Kifisia Run
    18/03 Μαραθώνιος Μεσσήνης
    24/03 Το Δεκάρι του Πάρκου Τρίτση
    01/04 Kallithea Run
    01/04 13ος διεθνής Μαραθώνιος "Μ.Αλέξανδρος", Πέλλα-Θεσ/νίκη
    14/04 5ος νυχτερινός αγώνας δρόμου Λαμίας
    15/04 3ος Μαραθώνιος Κρήτης, Χανιά
    15/04 2ος αγώνας Πεδίου Άρεως
    22/04 9ος Ποσειδώνιος Ημιμαραθώνιος
    22/04 Σκιάδεια, Παιανία
    28/04 18ος αγώνας δρόμου Καλαμάτας
    29/04 Διεθνής Μαραθώνιος Ρόδου
    06/05 7ος Μητροπολιτικός Αγώνας, παλιό αεροδρόμιο
    06/05 1o ΟΠΑ Run, Πεδίον του Άρεως
    06/05 Moraitis run, Ψυχικό
    06/05 7ος δρόμος Σειχ-Σου
    06/05 5ος Ημιμαραθώνιος "Μαραθώνας 2018"
    12/05 19ος Ευχίδειος Άθλος
    13/05 αγώνας ορεινού τρεξίματος μνήμης&θυσίας - Παναγία Σουμελά
    13/05 9ος γύρος πόλης Ρεθύμνου
    13/05 Ειρηνοδρομία 2018, Αγ.Δημήτριος
    13/05 2ος Καποδιστριακός αγώνας δρόμου, Πανεπιστημιούπολη
    20/05 14ος γύρος Ν.Σμύρνης
    27/05 Alonissos Cahallenge 2018
    02/06 the Bridge experience 2018, Ρίο
    02/06 7ος γύρος Πανεπιστημιούπολης Ζωγράφου
    09/06 8ος Πράσινος ημιμαραθώνιος, Λευκάδα

    23/09 Ημιμαραθώνιος Μ.Κούσης, Αγρίνιο
    23/09 12ος γύρος λίμνης Ιωαννίνων 30χλμ.
    30/09 10ος αγώνας Race for the Cure, Ζάππειο
    30/09 Monemvasia Run Challenge
    06/10 Santorini Experience
    07/10 Spetses mini marathon
    07/10 Αγώνας Δρόμου Γκολφ Γλυφάδας (αναβλήθηκαν)
    07/10 Ημιμαραθώνιος "Στα χνάρια του Παυσανία", Ελευσίνα-Μέγαρα
    07/10 Ημιμαραθώνιος Καλαμάτας
    14/10 Navarino Challenge
    14/10 Ημιμαραθώνιος Chalkida Bridges Marathon
    14/10 7ος αγώνας Ρεματιάς Χαλανδρίου
    14/10 4ος αγώνας Ιστορικής Μνήμης, Ν.Σμύρνη
    20/10 Kallithea Night Run
    21/10 7ο Ladies Run
    21/10 32ος Βαρτζάκειος δρόμος Υγείας, Πειραιάς
    26/10 4ος δρόμος Αθανάτων, Τρίπολη-Καλαμάτα
    16/11 4ος Φειδιππίδειος δρόμος
    25/11 Παλαμήδειος άθλος Ναυπλίου
    25/11 36ος αγώνας Υγείας Αθήνας 10χλμ, Αγ.Κοσμάς



    -> Προγραμματισμός Κύπρου
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 04-10-18 στις 10:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis