Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: Παγκόσμιο Ε/Ν (Bydgoszcz)

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.758
    Blog Entries
    5

    Παγκόσμιο Ε/Ν (Bydgoszcz)

    Συμμετοχές από Ελλάδα και Κύπρο:

    Τ Ε Λ Ι Κ Ο Ι

    2. Μίλτος Τεντόγλου, μήκος - 7,91μ./-0,4 ( προκρ.: q 7,55μ./-1,3 )
    2. Κωνσταντίνα Ρωμαίου, τριπλούν - 13,55μ./+0,7 (προκρ.: q 12,98μ./-1,1 )
    4. Εμμανουήλ Καραλής, επί κοντώ - 5,40μ. (προκρ.: q 5,20μ. )

    10. Γαβριέλα Φελλά, σφαιροβολία - 15,10μ.( προκρ.: q 15,26μ. )

    ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

    10. Δήμητρα Γναφάκη, 400μ εμπόδια , 58''48 NR ( προκρ.: q 59''13 )

    ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ

    15. Νίκος Νεράτζης, επί κοντώ 5,10μ.
    15. Αγγελος Βασιλείου, 1500μ - 3:47.38
    16. Αλέξης Προδανάς, σφυροβολία - 66,75μ.
    21. Κώστας Χατζημιχαήλ, σφαιροβολία - 17,49μ.
    22. Αριάδνη Αδαμοπούλου, επί κοντώ - 3,80μ.
    25. Αφροδίτη Μανιού, ακοντισμός - 48,23μ.
    26. Οδυσσέας Μουζενίδης, σφαιροβολία - 16,66μ.
    26. Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης, μήκος - 7,05μ./-0,1
    26. Αννα Κιάφα, 400μ εμπόδια - 60''26
    37. Ανδρέας Θανάσης, δισκοβολία - 52,07μ.
    χ Νίκος Ανδρικόπουλος, τριπλούν - ΝΜ

    13. Χριστόφορος Γενεθλής, δισκοβολία - 57,49μ.
    38. Γιώργος Κονιαράκης, δισκοβολία - 51,70μ.
    40. Καλλιόπη Κουντούρη, 400μ. - 59''11
    χ Ναταλία Χριστοφή, 100μ. εμπ. DQ
    - Δάφνη Γεωργίου, 100μ. εμπ. DNS


    -> Πρόγραμμα/συμμετοχές/αποτελέσματα/infos

    Νικητές αγωνισμάτων

    ΕΦΗΒΟΙ

    *100m (+0,2)
    1. LYLES Noah USA 10''17
    2. TORTU Filippo ITA 10''24
    3. BURKE Mario BAR 10''26

    *200m (+1,2)
    1. NORMAN JR Michael USA 20''17 CR
    2. LEOTLELA Tlotliso RSA 20''59
    3. ELLIS Nigel JAM 20''63

    *400m
    1. HARUN Abdalelah QAT 44''81 SB
    2. LONDON III Wilbert USA 45''27 PB
    3. SIBANDA Karabo BOT 45''45

    *800m
    1. BETT Kipyegon KEN 1:44.95 SB
    2. TARBEI Willy Kiplimo KEN 1:45.50
    3. SMAILI Mostafa MAR 1:46.02

    *1500m
    1. TAKI Kumari KEN 3:48.63
    2. TOLOSA Taresa ETH 3:48.77
    3. KIPTOO Anthony KEN 3:49.00

    *5000m
    1. BEREGA Selemon ETH 13:21.21 PB
    2. DIREH Djamal A. DJI 13:21.50 NRU20
    3. LEDAMA Wesley KEN 13:23.34 PB

    *10000m
    1. KWEMOI Rodgers KEN 27:25.23 CR
    2. KIFLE Aron ERI 27:26.20 NRU20
    3. KIPLIMO Jacob UGA 27:26.68 PB

    *110m H (+0,2)
    1. KRAH Marcus USA 13''25 PB
    2. LATTIN Amere USA 13''30 PB
    3. FURUYA Takumu JPN 13''31 ARU20

    *400m H
    1. HYDE Jaheel JAM 49''03
    2. MCLAUGHLIN Taylor USA 49''45 PB
    3. MCMASTER Kyron IVB 49''56 NRU20

    *3000m SC
    1. KIRUI Amos KEN 8:20.43 WLU20
    2. HAILESELASSIE Yemane ERI 8:22.67
    3. WALE Getnet ETH 8:22.83 PB

    *HJ
    1. ZAYAS Luis Enrique CUB 2,27 WLU20
    2. CARBIN Darius USA 2,25 PB
    3. HAMDI Mohamat Allamine QAT 2,23μ. PB

    *PV
    1. VOLZ Deakin USA 5,65μ. PB
    2. MARSCHALL Kurtis AUS 5,55μ.
    3. DUPLANTIS Armand SWE 5,45μ.

    *LJ
    1. MASSO Maykel CUB 8,00μ./-1,8
    2. TENTOGLOU Miltiadis GRE 7,91μ./-0,4
    3. ROPER Darcy 7,88μ./-1,0

    *TJ
    1. MARTINEZ Lazaro CUB 17,06μ./-1,1 WLU20
    2. NAPOLES Cristian CUB 16,62μ./-0,6
    3. RAFFIN Melvin FRA 16,37μ./-2,4

    *SP
    1. BUKOWIECKI Konrad POL 23,34μ. WRU20
    2. TOADER Andrei ROM 22,30μ. NRU20
    3. OSBORN Bronson USA 21,27μ. PB

    *DT
    1. MOAAZ Mohamed Ibrahim QAT 63,63μ. NRU20
    2. STACHNIK Oskar POL 62,83μ. PB
    3. ZHUK Hleb BLR 61,70μ. PB

    *JT
    1. CHOPRA Neeraj IND 86,48μ. WRU20
    2. GROBLER Johan RSA 80,59μ. PB
    3. PETERS Anderson GRE 79,65μ. NRU20

    *HT
    1. HALASZ Bence HUN 80,93μ.
    2. PISKUNOV Hlib UKR 79,58μ. PB
    3. JAAKKOLA Aleksi FIN 77,88μ.

    *10000m W
    1. WILKINSON Callum GBR 40:41.62 WLU20
    2. AMORES Jhonatan ECU 40:43.33 PB
    3. KORKMAZ Salih TUR 40:45.53 NRU20

    *10thlon
    1. KAUL Niklas GER 8162β. WRU20
    2. ANDRALOITS Maksim BLR 8046β. NRU20
    3. ERM Johannes EST 7879β. NRU20

    *4χ100
    1. USA 38''93 WLU20
    2. JPN 39''01 ARU20
    3. GER 39''13 NRU20

    *4χ400
    1. USA 3:02.39 WLU20
    2. BOT 3:02.81 ARU20
    3. JAM 3:04.83 SB

    ΝΕΑΝΙΔΕΣ

    *100m (+0,9)
    1. HILL Candace USA 11''07 CR
    2. SWOBODA Ewa POL 11''12 NRU20
    3. ST FORT Khalifa TTO 11''18

    *200m (+0,6 )
    1. ODIONG Edidiong Ofonime BRN 22''84 NRU20
    2. RIVERA Evelyn COL 23''21 PB
    3. RAFFAI Estelle FRA 23''48

    *400m
    1. JAMES Tiffany JAM 51''32 WLU20
    2. IRBY Lynna USA 51''39 PB
    3. BROMFIELD Junelle JAM 52''05

    *800m
    1. WATSON Samantha USA 2:04.52
    2. MILLER Aalihya USA 2:05.06
    3. KETEMA Tigist ETH 2:05.13

    *1500m
    1. ANBESA Adanech ETH 4:08.07
    2. WORKU Fantu ETH 4:08.43
    3. ARAGON Christina USA 4:08.71 PB

    *3000m
    1. DEGEFA Beyenu ETH 8:41.76 CR
    2. GOSA Dalila Abdulkadir BRN 8:46.42 NRU20
    3. KLOSTERHALFEN Konstanze 8:46.74 NRU20

    *5000m
    1. FENTIE Kalkidan ETH 15:29.64 PB
    2. CHEPKIRUI Emmaculate KEN 15:31.12 PB
    3. REBITU BONTU BRN 15:31.93

    *100m H (+2,0)
    1. HERMAN Elvira BLR 12''85 CR
    2. BURTON Rushelle JAM 12''87 NRU20
    3. JONES Tia USA 12''89

    *400m H
    1. COCKRELL Anna USA 55''20 PB
    2. KALAWAN Shannon JAM 56''54
    3. XAHRIA Santiago CAN 56''90 SB

    *3000m SC
    1. CHESPOL Celliphine Chepteek KEN 9:25.15 CR
    2. GETNET Tigist BRN 9:34.08
    3. BELACHEW Agrie ETH 9:37.17 PB

    *HJ
    1. HRUBA Michaela CZE 1,91μ.
    2. ESQUIVEL Ximena Lizbeth MEX 1,89μ.
    3. LEVCHENKO Yuliia UKR 1,86μ.

    *PV
    1. MOSER Angelica SUI 4,55μ. CR
    2. PEINADO Robeilys VEN 4,40μ.
    3. MURTO Wilma FIN 4,40μ.

    *LJ
    1. DAVID Yanis FRA 6,42μ./+0,6
    2. WEISSENBERG Sophie GER 6,40μ./+1,1
    3. KPATCHA Hilary FRA 6,33μ./+0,7 PB

    *TJ
    1. CHEN Ting CHN 13,85μ./+1,4 PB
    2. ROMEOU Konstadina GRE 13,55μ./+0,7 PB
    3. ANITEI Georgiana-Iuliana ROM 13,49μ./+1,7 SB

    *SP
    1. KENZEL Alina GER 17,58μ. WLU20
    2. SONG Jiayuan CHN 16,36μ. PB
    3. WILSON Alyssa USA 16,33μ.

    *DT
    1. RAKOCEVIC Kristina MNE 56,36μ.
    2. WILLIAMS Kirsty AUS 53,91μ. PB
    3. EMILIANOV Alexandra MDA 53,08μ.

    *JT
    1. MARUSZEWSKA Klaudia POL 57,59μ. PB
    2. VAN DYK Jo-Ane RSA 57,32μ. PB
    3. TUGSUZ Eda TUR 56,71μ.

    *HT
    1. LLANO Beatrice Nedberge NOR 64,33μ.
    2. HULLEY Alexandra AUS 63,47μ.
    3. KOSKINEN Suvi FIN 62,49μ.

    *10000m W
    1. MA Zhenxia CHN 45:18.45 WLU20
    2. STELLA Noemi ITA 45:23.85 SB
    3. BELETEW Yehualeye ETH 45:33.69 ARU20

    *7thlon
    1. LAGGER Sarah AUT 5960β. NRU20
    2. RODRIGUEZ Adriana CUB 5925β. PB
    3. MAUDENS Hanne BEL 5881β. PB

    *4χ100
    1. USA 43''69 WLU20
    2. FRA 44''05
    3. GER 44''18 SB

    *4χ400
    1. USA 3:29.11 WLU20
    2. JAM 3:31.01 SB
    3. CAN 3:32.25 NRU20
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 24-07-16 στις 18:05
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis