Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Ομάδες για Ολυμπιακούς Αγώνες 2016

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.075
    Blog Entries
    5

    Ομάδες για Ολυμπιακούς Αγώνες 2016

    Ακολουθούν οι συνθέσεις ορισμένων εκ των ισχυρότερων ομάδων - για τα αγωνίσματα στίβου

    -ΗΠΑ
    -Τζαμάικα
    -Καναδάς
    -Κένυα , Αιθιοπία
    -Γερμανία
    -Μ.Βρετανία
    -Γαλλία

    Σημείωση: Μπορούν να δηλωθούν 4 αλλά να λάβουν μέρος 3 ανά αγώνισμα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 31-07-16 στις 11:04
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  2. #2
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.075
    Blog Entries
    5

    USA

    MEN

    100m: Marvin Bracy, Trayvon Bromell, Justin Gatlin
    200m: Justin Gatlin, LaShawn Merritt, Ameer Webb
    400m: LaShawn Merritt, Gil Roberts, David Verburg
    800m: Boris Berian, Charles Jock, Clayton Murphy
    1500m: Robby Andrews, Ben Blankenship, Matthew Centrowitz
    5000: Paul Chelimo, Bernard Lagat, Hassan Mead
    10,000: Shadrack Kipchirchir, Leonard Korir, Galen Rupp
    Marathon: Meb Keflezighi, Galen Rupp, Jared Ward
    3000m steeplechase: Hillary Bor, Donn Cabral, Evan Jager
    110m hurdles: Devon Allen, Ronnie Ash, Jeff Porter
    400m hurdles: Kerron Clement, Byron Robinson, Michael Tinsley
    50km race walk: John Nunn

    High jump: Brad Adkins, Erik Kynard, Ricky Robertson
    Pole vault: Logan Cunningham, Sam Kendricks, Cale Simmons
    Long jump: Marquis Dendy, Jeff Henderson, Jarrion Lawson
    Triple jump: Chris Benard, Will Claye, Christian Taylor
    Shot put: Ryan Crouser, Darrell Hill, Joe Kovacs
    Discus: Tavis Bailey, Andrew Evans, Mason Finley
    Javelin: Sam Crouser, Sean Furey, Cyrus Hostetler
    Decathlon: Ashton Eaton, Jeremy Taiwo, Zach Ziemek

    4x100m: Marvin Bracy, Trayvon Bromell, Christian Coleman, Justin Gatlin, Tyson Gay, Mike Rodgers
    4x400m: Kyle Clemons, Arman Hall, Tony McQuay, LaShawn Merritt, Gil Roberts, David Verburg

    WOMEN

    100m: Tianna Bartoletta, Tori Bowie, English Gardner
    200m: Tori Bowie, Jenna Prandini, Deajah Stevens
    400m: Allyson Felix, Phyllis Francis, Natasha Hastings
    800m: Kate Grace, Chrishuna Williams, Ajee’ Wilson
    1500m: Brenda Martinez, Shannon Rowbury, Jenny Simpson
    5000m: Kim Conley, Abbey D’Agostino, Shelby Houlihan
    10,000m: Marielle Hall, Molly Huddle, Emily Infeld
    Marathon: Amy Cragg, Shalane Flanagan, Desiree Linden
    3000m steeplechase: Emma Coburn, Courtney Frerichs, Colleen Quigley
    100m hurdles: Nia Ali, Kristi Castlin, Brianna Rollins
    400m hurdles: Sydney McLaughlin, Dalilah Muhammad, Ashley Spencer
    20km race walk: Miranda Melville, Maria Michta-Coffey

    High jump: Vashti Cunningham, Chaunte Lowe, Inika McPherson
    Pole vault: Sandi Morris, Jenn Suhr, Lexi Weeks
    Long jump: Tianna Bartoletta, Janay DeLoach, Brittney Reese
    Triple jump: Christina Epps, Andrea Geubelle, Keturah Orji
    Shot put: Michelle Carter, Felisha Johnson, Raven Saunders
    Discus: Whitney Ashley, Kelsey Card, Shelbi Vaughan
    Hammer: Gwen Berry, Amber Campbell, DeAnna Price
    Javelin: Brittany Borman, Maggie Malone, Kara Winger
    Heptathlon: Heather Miller-Koch, Barbara Nwaba, Kendell Williams

    4x100m: Morolake Akinosun, Tianna Bartoletta, Tori Bowie, English Gardner, Jenna Prandini, Ariana Washington
    4x400m: Taylor Ellis-Watson, Allyson Felix, Phyllis Francis, Natasha Hastings, Francena McCorory, Courtney Okolo
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 12-07-16 στις 13:41
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  3. #3
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.075
    Blog Entries
    5

    JAMAICA

    MEN

    100m: Nickel Ashmeade, Yohan Blake, Usain Bolt, Jevaughn Minzie
    200m: Nickel Ashmeade, Yohan Blake, Usain Bolt, Julian Forte
    400m: Nathon Allen, Fitzroy Dunkley, Javon Francis, Rusheen McDonald
    5000m: Kemoy Campbell
    110m hurdles: Deuce Carter, Omar McLeod, Andrew Riley, Hansle Parchment
    400m hurdles: Roxroy Cato, Jaheel Hyde, Romel Lewis, Annsert Whyte
    Long jump: Damar Forbes, Aubrey Smith
    Triple jump: Clive Pullen
    Shot put: O’Dayne Richards
    Discus: Fedrick Dacres

    WOMEN

    100m: Shelly-Ann Fraser-Pryce, Elaine Thompson, Christania Williams
    200m: Veronica Campbell-Brown, Kali Davis-White, Simone Facey, Elaine Thompson
    400m: Christine Day, Shericka Jackson, Stephenie-Ann McPherson
    800m: Simoya Campbell, Natoya Goule, Kenia Sinclair
    1500m: Aisha Praught
    100m hurdles: Monique Morgan, Shermaine Williams, Nickiesha Wilson, Megan Simmonds
    400m hurdles: Leah Nugent, Janieve Russell, Kaliese Spencer, Ristananna Tracey
    Triple jump: Shaneika Thomas, Kimberly Williams
    Shot put: Danniel Thomas
    Discus: Tarasue Barnett, Kellion Knibb, Shadae Lawrence
    Hammer: Daina Levy

    4x100m: Veronica Campbell-Brown, Simone Facey, Shashalee Forbes, Shelly-Ann Fraser-Pryce, Elaine Thompson, Christania Williams
    4x400m: Christine Day, Chrisann Gordon, Shericka Jackson, Anneisha McLaughlin-Whilby, Stephenie-Ann McPherson, Novlene Williams-Mills
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  4. #4
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.075
    Blog Entries
    5

    CANADA

    MEN

    100m: Aaron Brown, Andre De Grasse, Akeem Haynes
    200m: Aaron Brown, Andre De Grasse, Brendon Rodney
    800m: Brandon McBride, Anthony Romaniw
    1500m: Nathan Brannen, Charles Philibert-Thiboutot
    5000m: Mohammed Ahmed, Lucas Bruchet
    10,000m: Mohammed Ahmed
    Marathon: Reid Coolsaet, Eric Gillis
    3000m steeplechase: Matthew Hughes, Taylor Milne, Chris Winter
    110m hurdles: Johnathan Cabral, Sekou Kaba
    High jump: Derek Drouin, Mike Mason
    Pole vault: Shawn Barber
    Shot put: Tim Nedow
    Decathlon: Damian Warner
    20km race walk: Evan Dunfee, Inaki Gomez, Ben Thorne
    50km race walk: Mathieu Bilodeau, Evan Dunfee
    4x100m: Mobolade Ajomale, Aaron Brown, Andre De Grasse, Akeem Haynes, Oluwasegun Makinde, Brendon Rodney

    WOMEN

    100m: Crystal Emmanuel
    200m: Crystal Emmanuel, Kimberly Hyacinthe
    400m: Alicia Brown, Kendra Clarke, Carline Muir
    800m: Melissa Bishop
    1500m: Nicole Sifuentes, Gabriela Stafford, Hilary Stellingwerff
    5000m: Jessica O'Connell, Andrea Seccafien
    10,000m: Lanni Marchant, Natasha Wodak
    Marathon: Krista DuChene, Lanni Marchant
    3000m steeplechase: Maria Bernard, Genevieve Lalonde, Erin Teschuk
    100m hurdles: Phylicia George, Nikkita Holder, Angela Whyte
    400m hurdles: Chanice Chase, Noelle Montcalm, Sage Watson
    High jump: Alyxandria Treasure
    Pole vault: Kelsie Ahbe, Annika Newell, Alysha Newman
    Long jump: Christabel Nettey
    Shot put: Brittany Crew, Taryn Suttie
    Hammer: Heather Steacy
    Javelin: Elizabeth Gleadle
    Heptathlon: Brianne Theisen-Eaton
    4x100m: Khamica Bingham, Crystal Emmanuel, Phylicia George, Kimberly Hyacinthe, Farah Jacques, Marissa Kurtimah
    4x400m: Alicia Brown, Chanice Chase, Kendra Clarke, Carline Muir, Micha Powell, Sage Watson
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  5. #5
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.075
    Blog Entries
    5

    KENYA & ETHIOPIA

    KENYA

    MEN

    200m: Carvin Nkanata, Mike Mokamba
    400m and 4x400m: Alphas Kishoyan, Raymond Kibet, Alex Sampao, Boniface Mweresa
    800m: Alfred Kipketer, Ferguson Rotich, David Rudisha
    1500m: Asbel Kiprop, Elijah Manangoi, Ronald Kwemoi
    5000m: Caleb Mwangangi Ndiku, Isaiah Kiplangat Koech
    10,000m: Paul Tanui, Charles Yosei, Geoffrey Kamworor, Bedan Karoki
    Marathon: Eliud Kipchoge, Stanley Biwott, Wesley Korir
    3000m steeplechase: Brimin Kipruto, Conceslus Kipruto, Ezekiel Kemboi
    400m hurdles: Nicholas Bett, Boniface Mucheru, Haron Koech
    High jump: Mathew Sawe
    Javelin: Julius Yego
    20km race walk: Samuel Gathimba, Simon Wachira

    WOMEN

    400m: Maureen Jelagat, Margaret Wambui
    800m: Margaret Wambui, Eunice Sum, Winnie Chebet
    1500m: Faith Kipyegon, Nancy Chepkwemoi, Viola Lagat
    5000m: Vivian Cheruiyot, Hellen Obiri, Mercy Cherono
    10,000m: Vivian Cheruiyot, Betsy Saina, Alice Aprot
    Marathon: Jemima Sumgong, Helah Kiprop, Visline Jepkesho
    3000m steeplechase: Hyvin Kiyeng, Beatrice Chepkoech, Lydia Rotich
    400m hurdles: Maureen Jelagat
    20km race walk: Grace Wanjiru

    ETHIOPIA

    MEN

    800m: Mohammed Aman
    5000m: Muktar Edris, Dejen Gebremeskel, Hagos Gebrhiwet, (Abadi Hadis)
    10,000m: Yigrem Demelash, Abadi Hadis, Tamirat Tola, (Ibrahim Jeilan)
    Marathon: Tesfaye Abera, Lemi Berhanu, Feyisa Lelisa, (Lelisa Desisa)
    3000m steeplechase: Hailemariyam Amare, Chala Beyo, Tafese Seboka, (Birhan Getahun)

    WOMEN

    800m: Habitam Alemu, Tigist Assefa, Gudaf Tsegay
    1500m: Genzebe Dibaba, Besu Sado, Dawit Seyaum, (Gudaf Tsegay)
    5000m: Almaz Ayana, Senbere Teferi, Ababel Yeshaneh, (Tirunesh Dibaba)
    10,000m: Almaz Ayana, Gelete Burka, Tirunesh Dibaba, (Netsanet Gudeta)
    Marathon: Mare Dibaba, Tirfi Tsegaye, Tigist Tufa, (Aberu Kebede)
    3000m steeplechase: Sofia Assefa, Hiwot Ayalew, Etenesh Diro, (Weynshet Ansa)
    20km race walk: Yehualeye Beletew, Askale Tiksa
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 31-07-16 στις 10:57
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  6. #6
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.075
    Blog Entries
    5

    GERMANY

    M

    100 m Lucas Jakubczyk, Julian Reus
    200 m Aleixo-Platini Menga, Julian Reus
    1.500 m Homiyu Tesfaye
    5.000 m Florian Orth, Richard Ringer
    Marathon Arne Gabius, Hendrik Pfeiffer, Philipp Pflieger
    20 km W Nils Brembach, Christopher Linke, Hagen Pohle
    50 km W Carl Dohmann, Hagen Pohle
    110m H. Matthias Buehler, Alexander John, Gregor Traber
    400m h. Tobias Giehl
    HJ Eike Onnen, Mateusz Przybylko
    PV Karsten Dilla, Raphael Holzdeppe, Tobias Scherbarth
    LJ Alyn Camara, Fabian Heinle
    TJ Max Hess
    SP Tobias Dahm, David Storl
    DT Robert Harting, Christoph Harting, Daniel Jasinski
    JT Thomas Roehler, Johannes Vetter, Julian Weber
    10hlon Arthur Abele, Rico Freimuth, Kai Kazmirek
    4x100m. + Robin Erewa, Robert Hering, Sven Knipphals, Alexander Kosenkow, Roy Schmidt

    W

    100 m Rebekka Haase, Tatjana Pinto
    200 m Nadine Gonska, Gina Lueckenkemper, Lisa Mayer
    400 m Ruth Sophia Spelmeyer
    800 m Christina Hering
    800 m Fabienne Kohlmann
    1.500 m Konstanze Klosterhalfen, Maren Kock, Diana Sujew
    Marathon Anna Hahner, Lisa Hahner, Anja Scherl
    100 m H. Pamela Dutkiewicz, Nadine Hildebrand, Cindy Roleder
    400 m h.Jackie Baumann
    3.000 m st. Gesa Felicitas Krause, Sanaa Koubaa, Maya Rehberg
    HJ Marie-Laurence Jungfleisch
    PV Annika Roloff, Lisa Ryzih, Martina Strutz
    LJ Malaika Mihambo, Sosthene Taroum Moguenara, Alexandra Wester
    TJ Jenny Elbe, Kristin Gierisch
    SP Sara Gambetta, Christina Schwanitz, Lena Urbaniak
    DT Shanice Craft, Julia Fischer, Nadine Mueller
    HT Betty Heidler, Kathrin Klaas, Charlene Woitha
    JT Christin Hussong, Christina Obergfoell, Linda Stahl
    7thlon Jennifer Oeser, Claudia Rath, Carolin Schaefer
    4x100 m + Alexandra Burghardt, Yasmin Kwadwo
    4x400 m + Daniela Ferenz , Lara Hoffmann , Laura Mueller , Friederike Moehlenkamp
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 13-07-16 στις 17:35
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  7. #7
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.075
    Blog Entries
    5

    GR.BRITAIN

    ΜΕΝ

    100m: James Dasaolu, James Ellington, Chijindu Ujah
    200m: Adam Gemili, Danny Talbot, Nethaneel Mitchell-Blake
    400m: Martyn Rooney, Matthew Hudson-Smith, Rabah Yousif
    800m: Michael Rimmer, Elliot Giles
    1500m: Chris O’Hare, Charlie Grice
    5000m: Mo Farah, Tom Farrell, Andrew Butchart
    10,000m: Mo Farah, Ross Millington, Andy Vernon
    3000m st.: Rob Mullett
    110m hurdles: Andy Pozzi, Lawrence Clarke
    400m hurdles: Sebastian Rodger, Jack Green
    20km race walk: Tom Bosworth
    50km race walk: Dominic King
    Marathon: Callum Hawkins, Tsegai Tewelde, Derek Hawkins
    High jump: Robbie Grabarz, Chris Baker
    Pole vault: Luke Cutts
    Long jump: Greg Rutherford
    Hammer throw: Nick Miller, Mark Dry, Chris Bennett

    4x100m: + Richard Kilty, Ojie Edoburun, Harry Aikines-Aryeteey
    4x400m: + Delano Williams, Nigel Levine, Jarryd Dunn

    WOMEN

    100m: Asha Philip, Desiree Henry, Daryll Neita
    200m: Dina Asher-Smith, Jodie Williams
    400m: Christine Ohuruogu, Emily Diamond, Seren Bundy-Davies
    800m: Lynsey Sharp, Shelayna Oskan-Clarke
    1500m: Laura Muir, Laura Weightman
    5000m: Eilish McColgan, Stephanie Twell, Laura Whittle
    10,000m: Jo Pavey, Beth Potter, Jessica Andrews
    3000m st.: Lennie Waite
    100m hurdles: Tiffany Porter, Cindy Ofili
    400m hurdles: Eilidh Doyle
    Marathon Sonia Samuels, Alyson Dixon
    High jump: Morgan Lake
    Pole vault: Holly Bradshaw
    Long jump: Lorraine Ugen, Shara Proctor, Jazmin Sawyers
    Discus throw: Jade Lally
    Hammer throw: Sophie Hitchon
    Heptathlon: Katarina Johnson-Thompson, Jessica Ennis-Hill

    4x100m: + Bianca Williams, Ashleigh Nelson, Louise Bloor
    4x400m: + Anyika Onuora, Margaret Adeoye, Kelly Massey
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

  8. #8
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.075
    Blog Entries
    5

    FRANCE

    MEN

    100m: Christophe Lemaitre, Jimmy Vicaut
    200m: Christophe Lemaitre
    800m: Pierre-Ambroise Bosse
    1500m: Florian Carvalho
    110m hurdles: Dimitri Bascou, Wilhelm Belocian, Pascal Martinot-Lagarde
    3000m steeplechase: Yoann Kowal, Mahiedine Mekhissi-Benabbad
    Pole vault: Stanley Joseph, Renaud Lavillenie, Kevin Menaldo
    Long jump: Kefetien Gomis
    Triple jump: Benjamin Compaore, Harold Correa
    Decathlon: Bastien Auzeil, Kevin Mayer
    20km race walk: Kevin Campion
    50km race walk: Yohann Diniz
    4x100m: Guy-elphege Anouman, Stuart Dutamby, Christophe Lemaitre, Marvin Rene, Mickael-meba Zeze, Jimmy Vicaut
    4x400m: Mame-ibra Anne, Teddy Atine-Venel, Mamadou kasse Hann, Mamadou-elimane Hanne, Thomas Jordier, Ludvy Vaillant

    WOMEN

    400m: Floria Guei
    800m: Justine Fedronic, Renelle Lamote
    Marathon: Christelle Daunay
    100m hurdles: Cindy Billaud, Sandra Gomis
    400m hurdles: Phara Anacharsis
    Pole vault: Vanessa Boslak
    Triple jump: Jeanine Assani Issouf
    Discus: Pauline Pousse, Melina Robert-Michon
    Hammer: Alexandra Tavernier
    Javelin: Mathilde Andraud
    Heptathlon:Ida Antoinette Nana Djimou
    20km race walk: Emilie Menuet
    4x100m: Stella Akakpo, Celine Distel-Bonnet, Jennifer Galais, Floriane Gnafoua, Maroussia Pare, Carolle Zahi
    4x400m: Elea Mariama Diarra, Marie Gayot, Floria Guei, Brigitte Ntiamoah, Agnes Raharolahy
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis