Καλημέρα σας. Αποφάσισα να γράψω εδώ το πρόβλημα μου γιατί με ταλαιπωρεί πολλά χρόνια και έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δε θα βρω ποτέ ούτε τι έχω, ούτε πως θα το εξαφανίσω. Από μικρός ασχολούμαι με το χάντμπολ(κυρίως) και το στίβο συμπληρωματικά. πριν περιπου 5-6 χρόνια αρχισα να έχω μερικές ενοχλήσεις στα καλάμια ενώ ετρεχα αλλα δε με εμπόδιζε να συνεχίζω σε ρυθμούς υψηλού επιπέδου. Περίπου πριν 2 χρόνια κι ενώ έτρεχα σε καθημερινή βάση 10χλμ μ.ο. ξαφνικά αρχισα να έχω τρομερές ενοχλήσεις και μετά από μόλις 1χλμ να μη μπορώ να τρέξω καθόλου. το καλάμι μου γινόταν πέτρα και δε μπορούσα ούτε να περπατήσω καλά καλά. Τελευταία άρχισα να πηγαίνω σε γιατρούς και να το ψάχνω. Πίστευα ότι έχω απλά μία επίμονη περιοστίτιδα. Ωστόσο μετά από 1 μήνα ακινησίας με παγοθεραπεία και αναλγητικά χάπια (arcoxia) δεν είδα καμία βελτίωση. Σε δεύτερη φάση έκανα ακρινογραφίες και σπινθηρογράφημα αλλά δεν έδειξαν τίποτα, ούτε περιοστίτιδα. Με πονάνε τρομερά τα πόδια σε μια συγκεκριμένη κίνηση, όταν είμαι καθιστός και με τη φτέρνα στο πάτωμα ανεβοκατεβάζω το υπόλοιπο πέλμα σχετικά γρήγορα. Έχει ακούσει κανένας κάτι παρόμοιο? Ευχαριστώ για το χρόνο σας.