Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: Σχεδιασμός 2015: αθλητές, προπονητές και υπεύθυνοι

  1. #1
    StivoZ.gr Admin Team Το avatar του χρήστη StivoZ.gr
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    A, A
    Μηνύματα
    13.199
    Blog Entries
    5

    Σχεδιασμός 2015: αθλητές, προπονητές και υπεύθυνοι

    Α΄ Κατηγορία
    1 Κωνσταντίνος Φιλιππίδης (Επί Κοντώ) 1ος ΠΑΓΚ.ΚΛΕΙΣΤΟΥ
    2 Κατερίνα Στεφανίδη (Επί Κοντώ) 2η ΕΥΡ.ΠΡΩΤ.Α/Γ
    3 Λούης Τσάτουμας (Μήκος) 2ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ.Α/Γ
    4 Ηλιάνα Κοροσίδου (Σφυροβολία) 3η ΠΑΓΚ.ΠΡΩΤ. Ε/Ν
    5 Λυκούργος Τσάκωνας (200μ.) 7ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    6 Νικολέττα Κυριακοπούλου (Επί Κοντώ) 7η ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ

    B΄ Κατηγορία
    1 Ζαχαρίας Τσαμουδάκης (10.000μ. Βάδην) 6ος ΠΑΓΚ.ΠΡΩΤ.Ε/Ν
    2 Γιάννης Κυριαζής (Ακοντισμός) 7ος ΠΑΓΚ.ΠΡΩΤ.Ε/Ν
    3 Δημήτρης Τσιάμης (Τριπλούν) 10ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    4 Γεωργία Κοκλώνη (100μ. -4χ100μ.) 9η 4χ100μ.ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    5 Ανδριάνα Φέρρα (200μ. -4χ100μ.) 9η 4χ100μ.ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    6 Κώστας Δουβαλίδης (110μ. εμπ. -60μ.εμπ.) 9ος Παγκόσμιο κλειστού
    7 Ελισσάβετ Πεσιρίδου (100μ.εμπ. -4χ100μ.) 9η 4χ100μ.ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    8 Μαρία Μπελιμπασάκη (100μ. –200 μ.) 9η 4χ100μ.ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    9 Μαρία Γάτου (100μ.-4χ100μ.) 1η 4χ100μ. ΕΥΡ.ΠΡΩΤ.ΟΜΑΔΩΝ Α΄ΚΑΤΗΓ.

    Γ΄ Κατηγορία
    1 Γιώργος Τεσσαρομάτης (Ύψος) 11ος ΠΑΓΚ.ΠΡΩΤ. Ε/Ν
    2 Γεωργία Στεφανίδη (Επί Κοντώ) 12η ΠΑΓΚ.ΠΡΩΤ. Ε/Ν
    3 Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ (20-50χλμ Βάδην) ΟΡΙΟ ΕΥΡ.ΠΡΩΤ.Α/Γ
    4 Δέσποινα Ζαπουνίδου (20χλμ Βάδην) ΟΡΙΟ ΕΥΡ.ΠΡΩΤ.Α/Γ

    Κατηγορίες στήριξης
    1 Κώστας Μπανιώτης (Ύψος) 20ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    2 Σπύρος Λεμπέσης (Ακοντισμός) 3ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. ΟΜΑΔΩΝ Α΄ΚΑΤΗΓ.
    3 Αντώνης Μάστορας (Ύψος) επίδοση -21ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    4 Ελένη Φιλάνδρα (800 μ.)
    5 Γιώργος Τσάκωνας (Μήκος) 19ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    6 Ανδρέας Δημητράκης (800-1500μ.) 3ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. ΟΜΑΔΩΝ Α΄ΚΑΤΗΓ.
    7 Αναστασία Καρακατσάνη (5000 -10.000μ.) Πανελ.Επίδοση ΝΓ - 22η ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    8 Σοφία Υφαντίδου (Έπταθλο) 1η Β΄Κατηγ.Ευρ.Κυπέλλου Συνθέτων
    9 Δημήτρης Πατσουκάκης (Επί Κοντώ) 16ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    10 Γιώργος Τρέμος (Δισκοβολία) 19ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. Α/Γ
    11 Λορέλα Μάνου (Επί Κοντώ) 1η Βαλκ.Πρωτ.Α/Γ-Κλειστού
    12 Αθηνά Κοίνη (3.000 μ. στηπλ) Τραυματισμένη
    13 Στέλλα Λεδάκη (Επί Κοντώ) Τραυματισμένη - επίδοση
    14 Αντωνία Στεργίου (Ύψος) 1,91μ.Κλειστός Στίβος
    15 Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (Δισκοβολία) 3η ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. ΟΜΑΔΩΝ Α΄ΚΑΤΗΓ.
    16 Παρασκευή Παπαχρήστου (Τριπλούν)
    17 Αθανασία Πέρρα (Τριπλούν)
    18 Νίκη Πανέττα (Τριπλούν)
    19 Ευαγγελία Γαλένη (Μήκος)
    20 Ευθυμία Κολοκυθά (Μήκος) 25η ΕΥΡ.ΠΡΩΤ.Α/Γ
    21 Αικατερίνη Δαλάκα (400μ.εμπ.) 9η ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. ΟΜΑΔΩΝ Α΄ΚΑΤΗΓ.
    22 Μαρία Πιννή (100μ.εμπ.) 2η Βαλκ.Πρωτ.Α/Γ-13.36
    23 Μαρία Παρδαλού (3000μ. Στήπλ) 8η ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. ΟΜΑΔΩΝ Α΄ΚΑΤΗΓ.
    24 Δημήτρης Μπαλταδούρος (Τριπλούν) επίδοση.
    25 Κωνσταντίνος Νακόπουλος (800-1500μ.) 8ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. ΟΜΑΔΩΝ Α΄ΚΑΤΗΓ.
    26 Ουρανία Ρεμπούλη (5000-10000μ.)
    27 Ευθύμιος Στεργιούλης (100-4χ100μ.) 27ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ.Α/Γ
    28 Χάιδω Αλεξούλη (Μήκος)
    29 Δημοσθένης Μαγγίνας (5000-10.000μ.) 8ος ΕΥΡ.ΠΡΩΤ. ΟΜΑΔΩΝ Α΄ΚΑΤΗΓ.
    30 Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (Βάδην)
    31 Μιχάλης Μερτζανίδης (Μήκος)

    ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ (Αφορά στις κατηγορίες οδοιπορικών, στήριξης και προεθνικών ομάδων)
    1. Οι εντασσόμενοι αθλητές θα πρέπει να προπονούνται με προπονητές της έγκρισης της Ομοσπονδίας.
    2. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η τήρηση του κανονισμού λειτουργίας του Υψηλού Αθλητισμού και των αποφάσεων του διοικητικού συμβουλίου του ΣΕΓΑΣ.
    3. Παραβίαση ουσιωδών κανόνων του κανονισμού λειτουργίας του Υψηλού Αθλητισμού συνεπάγεται απομάκρυνση από το σχεδιασμό.
    4. Οι αθλητές θα είναι διαθέσιμοι για ελέγχους doping όποτε κρίνει η Ομοσπονδία απαραίτητο.
    5. Οι αθλητές των κατηγοριών Α-Β-Γ και κατά περίπτωση της κατηγορίας ΣΤΗΡΙΞΗΣ συμμετέχουν σε προπονητικά camps, εκδηλώσεις και σεμινάρια της Ομοσπονδίας όταν αυτό ζητηθεί.
    6. Συμμετέχουν σε όλες ανελλιπώς τις υποχρεώσεις της Εθνικής Ομάδας
    7. Οι συνεργαζόμενοι προπονητές υποβάλλουν στην αρχή της χρονιάς προπονητικό σχεδιασμό σύμφωνα με τους στόχους της Ομοσπονδίας και προχωρούν στην υλοποίησή του μετά από την έγκριση του Εθνικού προπονητή.
    8. Ένταξη αθλητών/τριών στις κατηγορίες Α,Β,Γ του σχεδιασμού θα γίνεται άμεσα μετά από την επίτευξη των προϋποθέσεων για την αντίστοιχη κατηγορία σε όλη τη διάρκεια της αγωνιστικής περιόδου.
    9. Επίσης αθλητής μικρότερης κατηγορίας θα εντάσσεται άμεσα σε μεγαλύτερη, όταν πετύχει κάποια από τις προϋποθέσεις της κατηγορίας αυτής.
    10. Απαραίτητη προϋπόθεση ένταξης ή ανόδου σε κατηγορία ο έλεγχος doping control μετά από επικοινωνία με τον Εθνικό προπονητή.

    Εθνικός προπονητής: Δημήτρης Ευαγγελόπουλος
    συντονιστής Ομοσπονδιακός: Γιώργος Πομάσκι
    Υπεύθυνος Β. Ελλάδος: Δημήτρης Μιχελαράκης
    Υπεύθυνος Ε/Ν Γιάννης Κουσιώρας
    Υπεύθυνος Π/Κ: Γιάννης Κουτσοφλίνης

    Ομοσπονδιακοί προπονητές:
    Δημήτρης Κυτέας
    Δημήτρης Βασιλικός
    Μανώλης Καραγιάννης
    Χρήστος Παπαχρήστος
    Ναπολέων Κεφαλόπουλος
    Φρανσουά Ντοφέν
    Χρήστος Παπαδόπουλος
    Αλέξανδρος Παπαδημητρίου
    Μιχάλης Γονιωτάκης
    Ιωάννα Σιώμου
    Θωμάς Κυριαζής
    Χαράλαμπος Σδρόλας
    Κώστας Κοροσίδης
    Δημήτρης Σούλας
    Κυριάκος Μηνάς
    Κώστας Χήτας
    Δημήτρης Τσιφτσόγλου
    Θωμάς Πάντος
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StivoZ.gr : 15-10-14 στις 20:31
    w w w . s t i v o z . g r
    Η 1η διαδικτυακή κοινότητα
    αθλητών & φιλάθλων στίβου

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis