• Η συνάντηση Π/Κ Ελλάδος-Κύπρου στις 2&3 Αυγούστου στη Σπάρτη - Η ομάδα


    Η ετήσια συνάντηση Παίδων/Κορασίδων Ελλάδος-Κύπρου που γίνεται εναλλάξ στις χώρες και ξεκίνησε πριν 30 χρόνια στα πλαίσια του Αθλητικού Πρωτοκόλλου Συνεργασίας της ΓΓΑ και του ΚΟΑ, διεξάγεται φέτος στη Σπάρτη, την Τετάρτη 2 και την Πέμπτη 3 Αυγούστου.
    -> Ιστορικό

    Ελλάδα και Κύπρος μετέχουν με 2 αθλητές-τριες (εντός συναγωνισμού) σε κάθε αγώνισμα και υπάρχει ομαδική βαθμολογία.
    Εκτός βαθμολόγησης θα αγωνιστούν και αθλητές μεικτής ομάδας Πελοποννήσου.
    Για πρώτη φορά θα διεξαχθούν και τα σύνθετα αγωνίσματα.
    -> πρόγραμμα /infos

    Στην ομάδα δεν συμπεριλήφθηκαν αθλητές που θα αγωνιστούν στο Ευρωπαικό Ε/Ν (20-23/7, Grosseto) ή στο Ευρωπαικό φεστιβάλ Νεότητας (24-28/7, Gyor)

    Η ελληνική ομάδα:

    Παίδες

    100m
    ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2002 ΓΟ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΛΑΣΚΑ
    ΒΡΟΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2001 ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    200m
    ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 2000 ΑΠΣ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ
    ΚΩΤΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 2000 ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
    400m
    ΞΕΝΙΔΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ 2000 ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ
    ΠΟΤΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2000 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

    800m
    ΠΑΠΑΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2000 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
    ΜΠΕΝΕΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 2001 ΑΚΟ ΛΕΙΒΑΔΙΑΣ (προστέθηκε αργότερα)
    1.500m
    ΤΣΙΡΑΚΗΣ ΑΔΑΜ 2000 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
    ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ/ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2001 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
    3.000m
    ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2002 ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
    ΡΑΓΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2000 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

    110m εμπ.
    ΚΑΜΑΡΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ
    ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2002 ΓΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
    400m εμπ.
    ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2000 ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
    ΣΚΟΡΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2000 ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ
    2.000m steeple
    ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ 2000 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ
    ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2001 ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

    Ύψος
    ΚΟΥΤΣΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2000 ΑΕΚ
    ΤΣΑΝΤΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2000 ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ Χ.
    Επι Κοντώ
    ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2000 ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
    ΠΑΘΙΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2001 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009
    Μήκος
    ΧΕΙΜΩΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2000 ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
    ΦΑΪΚΟΓΛΟΥ ΓΚΑΛΗΠ 2002 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ
    Τριπλούν
    ΑΥΘΙΝΟΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2000 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    ΦΕΙΔΑΝΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2000 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ

    Σφαίρα
    ΚΤΕΝΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2000 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ
    ΚΩΤΣΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2001 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
    Δίσκος
    ΖΑΛΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2000 ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ
    ΓΕΝNΙΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2002 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ
    Σφύρα
    ΖΑΛΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2000 ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ
    ΣΑΝΑΪΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 2000 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ
    Ακόντιο
    ΠΑΠΑΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 2000 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
    ΤΑΤΣΙΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2000 ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ

    10θλο
    ΜΑΤΖΙΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2000 ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
    ΜΠΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2001 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ

    Κορασίδες

    100m
    ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ 2000 ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
    ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΑΡΚΕΛΛΑ-ΚΑΛΛΙΟΠΗ 2002 ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ
    200m
    ΚΡΙΜΙΤΣΑ ΛΥΔΙΑ 2002 ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ
    ΤΖΟΝΣΟΝ ΝΟΡΙΑΓΙΑ/ΚΑΘΡΙΝ 2001 ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
    400m
    ΠΕΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΒΕΝΕΤΙΑ 2001 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
    ΨΥΛΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2002 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

    800m
    ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 2002 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
    ΠΟΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 2001 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ
    1.500m
    ΣΠΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 2002 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
    ΧΑΝΤΖΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2001 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
    (αρχικά είχε δηλωθεί η ΚΑΠΕΤΑΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΒΙΚΤΩΡΙΑ 2000 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
    3.000m
    ΚΑΣΚΑΝΙΩΤΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ/ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2001 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
    ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2001 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

    100m εμπ.
    ΡΕΧΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2000 ΓΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    ΣΑΡΑΚΗΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 2001 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    400m εμπ.
    ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΕΛΛΗ 2000 ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ
    ΛΟΠΠΙΝΕ ΜΠΕΑΤΡΙΣ 2000 ΟΦΗ
    2.000m steeple
    ΜΟΥΡΟΥΖΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2000 ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ
    ΤΣΑΓΓΟΥΡΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ 2001 ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ

    Ύψος
    ΠΑΔΙΩΤΗ ΑΛΙΚΗ ΜΑΡΙΑ 2000 ΑΟ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
    ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΙΩΑΝΝΑ 2001 ΓΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
    ΘΕΟΧΑΡΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 2002 ΑΟ ΔΙΑΣ ΟΛ.ΧΩΡΙΟΥ (προστέθηκε αργότερα)
    Επι Κοντώ
    ΠΟΣΤΙΚΑ ΜΙΛΕΝΑ 2002 ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ
    ΚΟΝΤΟΔΗΜΑ ΝΙΚΗ 2000 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
    Μήκος
    ΧΑΪΤΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2000 ΕΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ
    ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2003 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
    Τριπλούν
    ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 2000 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2001 ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ

    Σφαίρα
    ΚΑΛΤΣΟΥΝΗ ΑΝΤΡΙΑΝΑ 2000 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ
    ΒΑΝ ΝΤΕ ΣΑΝΤΕ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ 2000 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
    Δίσκος
    ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 2002 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ
    ΜΠΕΡΤΣΙΜΑ ΕΛΕΝΗ/ΜΑΡΙΑ 2001 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
    Σφύρα
    ΦΡΙΓΓΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2002 ΓΣ ΘΡΑΚ/ΝΩΝ Ι. ΔΑΣΚ/ΚΗ
    ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 2001 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ
    Ακόντιο
    ΤΖΕΝΓΚΟ ΕΛΙΝΑ 2002 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
    ΜΑΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ 2001 ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

    7θλο
    ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 2001 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ
    ΤΣΙΑΜΠΕΡΑ ΜΑΡΙΑ 2001 ΑΣ ΠΥΡΟΣ ΔΗΜΑΣ

    Η ομάδα της Κύπρου:
    www.stivoz.com/content.php?6349-H-omada-tis-Kyprou-gia-ti-synantisi-P-K-sti-Sparti
    This article was originally published in forum thread: Η συνάντηση Π/Κ Ελλάδος-Κύπρου στις 2&3 Αυγούστου στη Σπάρτη - Η ομάδα started by StivoZ.gr View original post
    Comments Leave Comment

    Πόσο κάνει 10 μείον 5;

Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis