• Με 71 μέλη η Ρωσική ομάδα στο Πεκίνο και τις υψίστριες να ξεχωρίζουν


    Η ομάδα της Ρωσίας για το παγκόσμιο, που θα αποτελείται από 71 αθλητές/-τριες, συγκροτήθηκε μετά και το εθνικό πρωτάθλημα που διεξήχθη 3-5 Αυγούστου στο Cheboksary, με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον να συγκεντρώνουν τα άλματα - όπου δεν αγωνίστηκε ο μοναδικός κάτοχος του τίτλου στην ομάδα, ο Menkov.

    Τα 2μ. πέρασε η Chicherova -που προσπάθησε και στα 2,04μ.- και τα 1,97μ. η Kuchina, στο ύψος, αγώνισμα που έχουν μεγάλες βλέψεις με τις σπουδαίες αυτές αθλήτριες οι Ρώσοι, ενώ τα 2,31μ. πέρασε ο Tsyplakov.

    Στο μήκος η Pidluzhnaya έφτασε στα 6,87μ., στο τριπλούν ο Adams στα 17,34μ. και στα 14,27μ η Koneva η οποία έχει την καλύτερη επίδοση φέτος στον κόσμο με 15,04μ. (με την Ibarguen να έχει φτάσει στον ίδιο αγώνα στο Eugene πιο μακριά, αλλά με άνεμο πάνω από τα όρια)
    Τα 4,50μ. πέρασε η Sidorova στο επικοντώ και τα 5,65μ. ο Gripich. Στο ακόντιο ο Tarabin έριξε 84,70μ. και η Rebryk 64,93μ.
    (-> αποτελέσματα)

    Η ομάδα:

    Άνδρες:

    400m: Pavel Ivashko
    800m: Konstantin Tolokonnikov
    Μαραθώνιος: Aleksey Reunkov
    3000m steeple: Nikolay Chavkin, Ilgizar Safiulin
    110m εμπ.: Sergey Shubenkov
    400m εμπ.: Timofey Chalyy, Denis Kudryavtsev, Ivan Shablyuyev
    Ύψος: Daniil Tsyplakov, Ivan Ukhov
    Επικοντώ: Ivan Gertleyn, Georgiy Gorokhov, Aleksandr Gripich
    Μήκος: Aleksandr Menkov, Sergey Polyanskiy
    Τριπλούν: Lyukman Adams, Dmitriy Sorokin
    Σφαίρα: Maksim Sidorov, Aleksandr Lesnoy
    Σφύρα: Sergey Litvinov
    Ακόντιο: Dmitri Tarabin, Valeriy Iordan
    10θλο: Ilya Shkurenev
    50km βάδην: Aleksandr Yargunkin
    4x400m: Pavel Ivashko, Pavel Trenikhin, Artyom Denmukhametov, Denis Alekseyev, Vladimir Krasnov, Denis Kudryavtsev

    Γυναίκες:

    400m: Yekaterina Renzhina, Kseniya Ryzhova, Kseniya Zadorina
    800m: Anastasiya Bazdyreva, Yevgeniya Subbotina
    1500m: Ekaterina Sharmina, Anna Shchagina, Tatyana Tomashova
    5000m: Gulshat Fazlitdinova, Elena Korobkina
    Μαραθώνιος: Maria Konovalova, Alina Prokopeva
    3000m steeple: Natalya Aristarkhova, Ekaterina Doseykina, Lyudmila Lebedeva
    100m εμπ.: Ekaterina Galitskaya, Nina Morozova
    400m εμπ.: Natalya Antyukh, Darya Korableva, Vera Rudakova
    Ύψος: Anna Chicherova, Maria Kuchina
    Επικοντώ: Anzhelika Sidorova
    Μήκος: Darya Klishina, Yuliya Pidluzhnaya, Elena Sokolova
    Τριπλούν: Ekaterina Koneva
    Δίσκος: Yuliya Maltseva, Elena Panova, Ekaterina Strokova
    Ακόντιο: Maria Abakumova, Vira Rebryk
    7θλο: Lyubov Tkatch
    4x100m: Elizaveta Demirova, Anna Egorova, Anna Kukushkina, Marina Panteleyeva, Kseniya Ryzhova, Ekaterina Smirnova, Viktoriya Yarushkina
    4x400m: Kseniya Aksyonova, Nadezhda Kotlyarova, Alena Mamina, Mariya Mikhailyuk, Ekaterina Renzhina, Ksenia Zadorina
    This article was originally published in forum thread: Με 71 μέλη η Ρωσική ομάδα στο Πεκίνο και τις υψίστριες να ξεχωρίζουν started by StivoZ.gr View original post
    Comments Leave Comment

    Αν έχουμε σαράντα πορτοκάλια και χαρίσουμε τα είκοσι πόσα θα έχουμε μετά;

Designed and owned by Ioannis P. Pouloupatis